DE ZEEUW iflRUBEH' tweede blad I' "Jïjü De Eerste Kamer. Uit de Provincie TANTE A ILSE Kunst en Wetenschap Witte tanden, gezond tandvleesch, schoone tong en frissche mond, WALCHEREN. ZEElïWSCH-VLAANDEREN. Ocstburg. B. en W. hebben tot tweeden ambtenaar ter secretarie benoemd den heer J. van de Sande, gediplomeerd amb tenaar ter secretarie te Terneuzen. ZUID-BEVELAND. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. VAN VRIJDAG 20 MEI 1938, Nr 195. ■igSSöSv DE INDISCHE BEGROOTING. De behandeling van de Indische begroo ting werd gistermorgen in de Eerste Ka mer voortgezet, nadat de voorzitter had medegedeeld, dat Dinsdag a.s. de Ka mer zal worden bijeengeroepen ter behan deling van de financieele ontwerpen in verband met de versterking van de De fensie'. De 'heer De Savernin Lohman (C. H.) wees er op, dat onder de inheem- sche intellectueelen het inzicht begint baan te breken, dat het Nederlandsch be stuur te verkiezen is.boven een Japan- sche overheersohing. De crisis 'heeft in Indië veel grooter of fers geëischt dan in Nederland. Spreker bracht in dit verband hulde aan de lijd zaamheid van de Inheemsche bevolking, waarmee deze de gevolgen van de crisis heeft ondergaan. De crisis heeft veel af gebroken, doch er kon veel worden behou den. Wijziging van de grondslagen voor de defensie van Indië acht de minister niet noodig. Spr. betwijfelt, of dit standpunt wel juist is. Herziening zou een stimu lans kunnen zijn voor een nog meer ge prononceerde marinepolitiek, hetgeen wenschelijk is, omdat Indië zich moet voorbereiden op de mogelijkheid van een langdurig defensief zonder hulp van 'bui ten bij een aanval. De weermacht van Indië zal waarschijn lijk nog kradhtiger moeten worden opge voerd. Ideaal is de constitutie niet; jammer genoeg is de gunstige conjunctuur voor de verwezenlijking van D'r Colijns ideeën blijkbaar voorbij. Verbetering van de structuur van den samenhang tusschen twee gebiedsdeelen zou echter kunnen worden overwogen. Vooral in de crisis bleek Nederland een voortreffelijk kolonisator te zijn, doch ook in de toekomst wacht nog een moeilijke taak. De heer BruinemanOR. K.) wijd de aandacht aan de tegenstelling tussc'hen Indië en het Moederland. Spr. betoogde, dat de Europeescbe samenleving in Indië zonder Nederland niets is, cultureel vormt zij geen eigen geheel, zij is op Nederland aangewezen. Nederland en Indië moeten elkaar beter leeren begrijpen. De huidige ontwikkeling in het Verre Oosten heeft, naast veel kwaads, ook veel goeds trebracht. De misstanden in de Europeesohe sa menleving tengevolge van de werkloos heid mogen zich niet herhalen. Spr. heeft ten deze echter vertrouwen in de toezeg gingen van de regeering. Jammer genoeg hebben alle pogingen niet feVat om van den kleinen Indo een landbouwer te maken. Spr. noemde het een vrii wanhopig probleem. De- N. S. B acht spr. een staatsgevaar lijke organisatie, die in Indië veel kwaad kan doen. De houding van den Minister >n dit onzicht kan snr. niet apprecieeren. Tigt hot in de bedoeling de voor Neder- 'and geldende maatregelen inzake de N. S. B. ook voor Indië van toepassing te verklaren? De beer Kranenburg (V. D.) be- s -rak de positie van den gouverneur-ge neraal aan de hand van art. 62 van de Grondwet. St. betreurde vervolgens het ontbre- van het bestaan van een interpellatierecht voor den Volksraad. Het beleid van den G. G. achtte spr. 7enr "•elukkig. De heer Van Vessem (N. S. B.) cri- hseerde het betoog van den heer-Bruine- man, die voor Indië het ambtenarenver- bod vroeg. Wat de defensie betreft, deze 'behoeft dringend versterking. Uit de jongste rede van den minister van Defensie voor deze Kamer distilleert spr. de erkenning, dat er afspraken bestaan tusschen Engeland en Nederland. Nederland moet veel meer offers bren gen voor de verdediging van zijn gebied. DeV oorzitter verdaagde de ver gadering tot vanmorgen 11 uur. PROVINCIALE ZEEUWSCHE VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. In de jaarlij'ksche algemeene vergade ring van de Provinciale Zeeuwsche Ver- eeniging tot bestrijding der tuberculose op 28 April waren niet voldoend aantal leden tegenwoordig om een voorgestelde statuten- en reglementswijziging te be handelen. Daarom is Donderdag opnieuw vergaderd. Een der gevolgen van die wijziging was dat het bestuur moest worden uitgebreid met leden uit die deelen der Provincie, die tot nu toe niet vertegenwoordigd wa ren. FEUILLETON door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 75) _0_ Maar maanden na hun huwelijk sprak mijnheer 1' laming nauwelijks over zijn fa milie of haar belangen, zweeg hij door een vaag vermoeden, dat hij zelf niet be greep, maar dat voortsproot uit zijn over tuiging, dat zijn familie niet erg met zijn huwelijk zou zijn ingenomen of ontevre den zou zijn over zijn keus. Voor Ada met den waren stand van zaken op de ucogte kwam, had ze zich die verkwis tende levenswijze aangewend, die het haar echtgenoot onmogelijk maakte zijn plicht te doen, rechtvaardig te handelen tegen over zijn zoon. Door een verkeerd gevoel ^an teederheid gedreven verborg mijnheer Fleming haar zelfs toen nog, in hoe verre haar eigen gedrag het geluk van de Jonge menschen kon beïnvloeden. En of schoon het gesprek met tante Ailie op Birkenlee haar gedeeltelijk de oogen had geopend, toch was ze tot nog toe te zeer ^an haar eigen belangen vervuld geweest om ten volle te begrijpen, wat ze al of niet 2. Giroflé Girofla, ouverture, Ch. Lecocq. 3. Am Frühlingsmorgen, Grande Valse, F. v. d. Bassche. 4. Cortège Lyrique, Grande Marsche, A. F. Rousseau. 5. Le Fringant, Marsch, F. Rousseau. Pauze. 6. Excelsior, Marsch, H, Lureman. 7. Automne et Printemps, Ouverture, A. Parigot. 8. Le Trouvère, fant sur l'Opera de Verdi, M. J. H. Kessels. 9. Finale. '5-Heerenhoek. J aarvergade- r i g van den Nieuwen- Kraayert-Polder. De Ingelan den, ten getale van 28 opgekomen, keur den de rekening 19371938 goed in ont vang op f 23.327,44 en in uitgaaf op f 20.098,67. Aldus 'n batig slot ad f 3228,77 De begrooting voor het nieuwe dienst jaar werd vastgesteld op f 23.250,74, voor ontvangsten als voor uitgaven, hierin be grepen een „onvoorzien" van f3411,04. Het dijkgeschot bleef gehandhaafd op f 15 per ha, voor schotbare gronden en op f 14,40 voor vroonen. Dijkgraaf P. Boonman uit Lewedorp sprak een dankwoord tot den scheidend^) gezworene, dhr Alb. van den Dries uit 's-Heerenhoek, die door het bereiken van den leeftijdsgrens tot heengaan is gedwon- kooper in het gebruik, dank zij de goed- koope aanbieding van de P.Z.E.M. in zake stroomverbruik. De raming der kos ten bedraagt f 22.000, waarvan f 3000 werkloon voor een te graven sluisboezem. Burgemeester de Mul vroeg of laatstge noemde werkzaamheden piet door werk- loozen konden worden uitgevoerd. Geant woord werd dat dit getracht zal worden, hetgeen tevens minder uitgaven voor den polder insluit voor subsidies. Het voor stel werd daarop met 31 voor en 8 tegen aangenomen. Met bet werk zal spoedig worden be gonnen, opdat nog dezen winter het ge maal kan werken. Westkapelle. De Emmabloemcollecte heeft in deze gemeenteopgebracht f 29.33V2. (Belangeloos bericht.) Oostkapefle. Donderdagavond hield de A.R. Kiesvereen. haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secr. dhr \V. Vreke bleek dat de vereen. 81 leden telt. De penningm. dhr H. Brand, sloot zijn boekjaar af met een batig saldo van f23,11. De aftredende bestuursleden de heeren W. Yreke en II. Brand werden herkozen. Door dhr J. Coppoolse werd verslag uitgebracht over de werkzaamheden van de ARJA, en door dhr A. L. Louws over per ha, Buitenbeheer op f 28,4303 per ha. Vastgesteld werd een ambtenarenregle ment. Herbenoemd werd met alg. st. als ge zworene dhr C. Dorst Az., die per 1 Aug. a.s. periodiek moest aftreden. In den loop dezer week zijn een 40- tal werkloozen vertrokken naar den Wie- ringermeer om aldaar tewerk gesteld te worden aan het opeen-zetten en wieden van bieten enz. Schoondijke. De Gemeenteraad be noemde tot architect voor de nieuw te bouwen openbare lagere school de heer W. J. Bruijnoogo, architect te Vlissingen. Toonkunst-ccncert. Gisteravond is in „De Prins van Oranje" door de Zangvereeniging „Toonkunst", afdeeling Goes, onder leiding van den heer Otto Lies, het Mei-concert gegeven met een werk van I-Ieinrich Hofmann. indien U poetst met Ivorol (volgens nieuw recept). Deze geeft een ware mondwassching. Heerlijk schuimend. Frisch van smaak en... zeer zuinig Tube 60, 40 ct. Doos 20 cent. Gekozen werden daarom de aanbevolen heeren, te weten: G. J. van Hootegem, burgemeester van Westdorpe; Jhr Mr J. Schuurbeque Boeye, burgemeester van Zieriksee; Dr J. Tazelaar te St Maartens- dijk en arts L. Buskop te Oostburg. Besmettelijke ziekten. In de week van 8 tot en met 14 Mei kwamen in onze provincie 3 gevallen van roodvonk voor, n.l. in de gemeenten Bier vliet, Oost- en West-Soeburg en Tolen. Aanrijding. Onder de gemeente Zaamslag nabij het gehucht Zaamslag Veer is de koopman A. M. uit Terneuzen aangereden door een auto en daarbij zeer ernstig verwond. Hij werd tegen den grond geslingerd en be kwam een lichte hersenschudding en een beenbreuk. In bewusteloozen toestand werd hij een naburige woning binnen gedragen, waar een inmiddels ontboden geneesheer hem de eerste hulp verleende. Later is hij per ziekenauto naar het ziekenhuis te Ter neuzen overgebracht waar hij ter verple- ging is opgenomen. Tot op 'héden is nog niet bekend, wie de aanrijding veroorzaakte. Behulpzame Spcorwegen. Donderdagmorgen kwamen een aantal marktkooplieden, die vanaf het station Weesperpoort waren vertrekken om via Utrecht naar de markten te Bergen op Zoom en Middelburg te reizen, tot de ont dekking, dat te Utrecht de trein naar Den Bosch was vertrokken, omdat volgens de nieuwe bepalingen niet op aansluiting kan worden gewacht. Een 80-tal kooplie den zouden daardoor een paar uur te laat op hun plaats van bestemming aankomen De spoorwegen kwamen deze vaste klan ten tegemoet en zorgden voor een extra trein, waardoor het verlet tot de helft be perkt werd. De toezegging is verder verkregen, dat als voldoende kooplieden op Donderdag gebruik wensc'hen te maken van den trein, die te 17.29 van Middelburg vertrekt, de stationschef zal trachten een speciale wa gon in den trein geplaatst te krijgen. Welkom vreemdeling.. Het bezoek aan Walcheren, dat ieder jaar toeneemt, is ook nu weer reeds en kele weken goed merkbaar. Donderdag waren er alleen uit België een 12-tal bussen met een 300-tal Walen, landbouwers met hun familie. Kloetinge. Zaterdagavond 8 uur a.s. hoopt het Muziekgezelschap „Excelsior" haar eerste zomerconcert te geven in dit seizoen, in de muziektent op het Markt veld. Het programma luidt als volgt: 1. Flying Dutchman still going strong, marsch, L. Houet. voor hen doen kon. Een hevig verlangen om de achting van tante Ailie te winnen en tegelijkertijd iemand van nut te zijn, was op dat oogenblik bij haar opgekomen en had haar een oogenblik in opstand doen komen tegen haar eigen trotschen wil. Maar zelfs toen wilde ze zich zelf niet toegeven, hoeveel kwaad ze stichtte, hoeveel ongeluk ze veroorzaakte en per slot kon ze zich zelf niet overwinnen, kon ze niet den noodigen moed bijeengaren voor de zelfopoffering, die er dan van haar vereischt werd. Nu ze Nannie en Angus samen had ge zien, besefte ze te duidelijker hoe ze le den onder de scheiding. Haar medelijden en bewondering werden gewekt, toen ze de 'kracht en diepte van hun liefde leerde beseffen; een liefde, zoo zuiver, zoo sterk, dat ieder voor zich eigen genoegen gaar ne op den achtergrond stelde, dat de an der volgens zijn geweten zou kunnen han delen. En van dien dag af stond haar be sluit vast, dat ze niet langer zou staan tusschen hen en hun geluk; dat wat er ook van baar mocht worden, zij' althans zou- j den genieten van wat ze zoo geheel en al verdienden en zoo naar waarde zouden weten te schatten. Hoe ze dat zou moeten aanleggen, was haar niet erg duidelijk en daarom deelde ze haar besluit ook nog aan niemand mee. Maar daarom stond gen. In zijn hartelijke afscheidsspeech 1 memoreerde spr. de ijver gedurende 27 jaren van het gezworeneschap betoond. Deze vacature werd aangevuld met dhr F, Dekker uit 's-Heerenhoek. lerseke. Woensdagavond vergaderde de Vereen, voor Ger. Lag. onderwijs. Na afwerking van de gewone werkzaam heden, hield Ds A. van Egmond een uit voerige inleiding over „Kerk en School". Na het eigen karakter van de Geref. school te hebben nagegaan, waarin hij er op wees, dat deze ni e t is een Evan gelisatie-middel, maar in de eerste plaats een opvoedingsinstituut voor de kinde ren des Verbonds, kwam hij tot het ver band tusschen „Kerk en School". Van wege het beginsel der souvereiniteit in eigen kring, mag de kerk geen recht streeks gezag op de school uitoefenen, maar wel acht spr. het gewenscht, dat het schoolbestuur toezicht vraagt aan den kerkeraad, speciaal voor het religieus onderwijs, opdat ook zoo de kerk een zekere controle heeft over de leer, die onderwezen wordt aan de kinderen des Verbonds. In den tegenwoordigen tijd mag men zich niet tevreden stellen met enkel instemming te vragen met de drie formulieren vén Eenigheid, daar zelfs zij, die afwijken van de Geref. be lijdenis, die durven onderteekenen. Op dit onderwerp volgde een levendige bespreking. Driewegen. Twee benoemingen tegelijk te ontvangen, is tegenwoordig wel zeld zaam. Onze vroegere dorpsgenoot J. C. Steketee is benoemd: le als opzichter bij den Rijkswaterstaat aan de Zuiderzee werken, met standplaats Genemuiden; en 2e. als opzichter bij den Provincialen Waterstaat Zuid-Holland, met standplaats Katwijk aan Zee. Kruiningen. Een nieuw elec- trisch gemaal. Donderdag hiel den de ingelanden van het Waterschap Kruiningen hun jaarvergadering, on der voorzitterschap van dijkgraaf A. J. Lindenbergh. De rekening van den ontv.- griffier J. H. O. Poley sloot met een be drag aan inkomsten van f 21.280,68 en aan uitgaven van f 19.460,49, en werd goedgekeurd, evenals de begrooting voor 19381939 tot een bedrag van f 30.394,64. Op de aanbeveling voor gezworene we gens periodieke aftreding van dhr P. Ka- relse werden geplaatst nr 1 P. Karelse, nr 2 Joh. Glerum, nr 3 W. J. F. de Groof. Nadat tot conversie van een twee tal geldleeningen was besloten, kwam het bestuursvoorstel in behandeling tot het bouwen van een electrisch gemaal voor snellere afwatering van den polder. Prof. Visser uit Wageningen zette een en ander verduidelijkt met teekeningen uiteen en bepleitte een electrisch gemaal met twee verticale pompen. Dit is goed- het voor haar zelf niet minder vast en van toen af was het haar geen oogenblik uit de gedachten. Nannie was zich volkomen onbewust van het besluit, dat mevrouw Fleming ten haren gunste had genomen, maar iets anders besefte ze wel degelijk en ze was er dankbaar om. De openhartigheid en ver trouwelijkheid, die op dien avontuurlij ken dag te midden van gevaren geboren was, bleef bestaan. Tegen anderen bleef Ada koel en op een afstand, soms zelfs wat hooghartig, maar nooit tegen Nannie. Voor Nannie was ze altijd vriendelijk en hartelijk; en ofschoon het niet in haar na tuur lag erg openhartig over zichzelf te spreken, gaf ze zich aan Nannie meer dan aan iemand anders. En ze vond het heerlijk, als Nannie een vertrouwelijke bui had en haar vertelde van haar be langen en zorgen thuis en al wat ze dacht en voelde. Over het geheel genomen ging Nannie's logeerpartij' veel (prettiger voorbij, dan ze verwacht had. Ze was slechts voor veertien dagen gekomen, maar daar er van alle kanten zoo op langer verblijf Was aangedrongen en het thuis blijkbaar best ging zonder haar, waren de veertien da gen geworden tot drie weken. Toen de derde week ten einde liep en ze beslist weigerde naar huis te schrijven of men de vergadering van de Centrale Kiesver- eeniging. Aan het bestuur werd in overweging gegeven om een propagandacommissie in te stellen. Domburg. Een neringdoende alhier ontdekte tusschen de muntspecie een val- sehe gulden, die direct bij1 de politie is gedeponeerd. L'e valsche gulden is zeer gemakkelijk te kennen. Naar de kleur te oordeelen moet hij van lood gemaakt zijn. Zelfs het ge ringste spoor van eenig letterteeken is af wezig, slechts de beeltenis is, hoewel zeer onduidelijk, zichtbaar. Hoewel de imitatie dus zeer gebrekkig is, beeft de uitgever(ster) toch nog een kans kunnen maken. Men zij op zijn hoede. Donderdagavond werd alhier gehou den de algemeene vergadering van de Goöp. Boerenleenbank onder voorzitter schap van dhr J. de Visser Sz. Uit het jaarverslag van den kassier, de heep G. Louwerse, bleek, dat over 1937 een winst was gemaakt van f 1054,84 (v.j. f 1925,58). Besloten werd de gemaakte winst ook dit jaar weer aan de reserve toe te voe gen, die hierdoor tot f 43.606,10 zal stij gen. Tot lid van het bestuur werd herko zen de heer J. de Visser Szn. en tot lid van den Raad van Toezicht de heer P. de Visser Sz. Arnemuiden. Onder leiding van Dr P. de Haas is in verband met de oprichting van een Vereenigingsgebouw, waarvoor de plannen reeds in een vergevorderd sta dium zijn gekomen, thans een comité ge vormd, bestaande uit een negental dames, zich ten doel stellende, door middel van een te houden bazaar voor genoemd ge bouw, uit de opbrengst daarvan, meubi lair en andere benoodigdheden aan te schaffen. Voor dit doel zal een beroep worden gedaan op de medewerking der burgerij. Mevr. HorningeFrancke wenschte geen functie als werkend lid te aanvaar den. Stavenisse. Woensdagmiddag j.l. kwa men bijeen de ingelanden van den Oud- Kemperhofstede Polder en M'oggershil, onder voorzitterschap van dhr J. G. Dxoo- gendijk. De rekening voor 'het dienstjaar 1937— 1938 werd in ontvangsten vastgesteld op f9170,73 en in uitgaven op f8995,71. De begrooting voor het nieuwe dienst jaar werd vastgesteld op f 9159,66. Het dijkgeschot werd als volgt vastge steld: Voor de Dijkerslanden op f 7,50 per ha (v. j. f7); Vroonen en Vrijlanden op f 2,50 uaar nog langer kon missen, betuigde edereen zijn spijt, dat ze nu reeds weer afscheid zouden moeten nemen en die betuigingen waren oprechter gemeend dan ze kon vermoeden. Haar nieuwe ken nissen mochten luchthartig en oppervlak kig zijn, te veel omgaan in genoegen en pretjes; het waren toch voor het meeren- deel hartelijke menschen en ze waren mis schien meer gesteld op het eenvoudige, onzelfzuchtige buitenmeisje, dan ze zelf wel wisten. „Heusch, ik weet niet, wat ik zonder jou zal moeten beginnen," zei Annie Garth, toen ze samen door den tuin wan- j delden een dag of twee voor Nannie's ver trek. „Jij, daarentegen, akelig kind, je ziet op ons allemaal een beetje neer en bent eigenlijk blij', dat je ons kwijt raakt." „Dat is heelemaal niet waar," ant woordde Nannie met klem. „Ik ben heel blij, dat ik weer naar huis ga, dat wil ik graag toegeven; maar het spijt me, dat ik jullie moet verlaten. Je bent allemaal heel vriendelijk voor me geweest." „Maar toch," hield Annie Garth vol, „beschouw je ons als een stelletje dwaze wezens, waar of niet?" „Ik geloof, dat sommige van jullie doen, of je veel dwazer bent dan werkelijk het geval is," antwoordde Nannie lachend. „Maar er is toch iets eerlijks in die aan- Het is in deze vereeniging zeer te waar- deeren, dat zij jaarlijks twee concerten geeft. Bij het weinige, dat hier zelfs in het winterseizoen op dit gebied valt te hooren, is het zeer welkom, dat ook in dezen tijd de gelegenheid werd geboden om te genieten van wat „Toonkunst" in staat is te geven. Ditmaal werd onze aan dacht gevraagd voor „Aschenbrödel", ein Marchen voor Koor, solostemmen en or kest. Dit werk is thans uitgevoerd als een sprookje bij de piano, zonder orkest. Den 16en Mei 1928 is dit werk door Toon kunst gegeven in eerstgenoemdon vorm, dus met orkest. Daar wij beide malen onder het gehoor waren, geven wij toch, om goed den zang te kunnen beluiste ren, de voorkeur aan den vorm van gis teravond. Wij merken echter hierbij op, dat er dan ook iemand aan den vleugel moet zitten, die speelkwaliteiten bezit als Mej. N. de Kok, want zooals zij die zware taak heeft volbracht, dat is in één woord „Volwaardig". Zij verkeerde wel in een zeer verant woordelijke positie, waarin zij echter pro fiteerde van de uitnemende leiding van den heer Lies. De prestatie van het Koor is eveneens als een gevolg daarvan aan te merken. Het kooraandeel uit Aschenbrödel, het zij als vrouwen- en mannenstemmen af zonderlijk, of in koor, is uitnemend ver tolkt. Het was een kunstige, artistieke uitvoering, die verdiende door een veel talrijker gehoor beluisterd te worden. Een drietal vocaal-solisten verleenden hun medewerking, n.l. Mevr. A. Smit Dokkum, sopraan, Den Haag; Mej. E. van Bueren, alt, Den Haag en dhr Gerhard Meijer, bas, Den Helder. De zang van de alt-soliste was buiten gewoon goed, men zal niet licht een jeugdige zangeres aantreffen, die zoo groote gaven aan den dag legt. Een mooi gevormde stem en een uit nemende voordracht. Kort gezegd: „Een zangeres, die in alle opzichten een leven de partij geeft". Misschien ligt het ook wel eenigszins aan de rol, die de sopraan-soliste ais Aschenbiödel te vertolken had, dat haar zang niet steeds die voldoening gaf, die ven een technisch ontwikkelde zangeres mag verwacht worden. Zij had bij het goede, dat zeer viel te waardeeren, ook wel oogenblikken, dat de weergave niet bijzonder doorvoeld bleek. De dames-solisten werden met bloemen vereerd. De bas-solist bewees een zanger te zijn met veel talenten. Een krachtig geluid en een goed ontwikkelde techniek zijn hem eigen. Echter moeten wij hierbij opmerken, dat de duidelijkheid van uit spraak in de forti wel iets te wenschen overlaat, de klanken vloeien dan te veel in elkander. Dit schijnt echter wel een slellerij, als men het zoo mag uitdrukken dat ze tamelijk onschuldig, soms zelfs wel amusant maakt." „Je acht ons echter al heel ongeschikt voor het werkelijk leven. Dat heb je zelf gezegd." „Misschien heb ik me wel eens in dien zin uitgelaten, maar als je eens in het werkelijke leven kwam te staan, zou je eens zien, hoe de meesten van jullie totaal veranderden. Ik heb me wel eens afge vraagd, of ik jullie nog zou herkennen, als je eens een jaar of twee, drie een le ven van huishoudelijke zorgen en lasten, van huishoudelijke vreugde en leed had gekend, een leven zooals toch zooveel meisjes hebben." „Jij' bijvoorbeeld?" vroeg Annie Garth lachend: „Zeer zeker leid ik een heel ander le ven dan jullie," gaf Nannie toe, „en ik geloof, dat het voor de meesten van jullie niet kwaad zou zijn eens een poosje in mijn schoenen te staan." „Alleen zouden wij je plaats niet kun nen vervullen, denk je wel? Geen van ons zou daartoe in staat zijn." „Enkelen van jullie zouden veel be ter voldoen dan ik, of liever, zouden veel beter hebben kunnen voldoen, als ze er voor opgevoed waren." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5