EGËi@ Kerknieuws. Openbare VerkoopinpBn en Verpachtingen Radioprogramma. voltooid. Indien daartoe de vereischte toestemming zal zijn verkregen, zal de scheiding tusschen gronden en de be lendende perceelen, waarin vele oneffen heden zijn, gelijk worden gemaakt. Hier aan kunnen naar schatting weer een twintigtal arbeiders gedurende eenige weken te werk worden gesteld. Intusschen wordt de werkverschaffing voortgezet met het verbeteren van de wegen achter West-Soeburg. (V. C.) ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Aksel. Het stond in de Staats courant! In de laatste raadszitting van Aksel werd een vraag gesteld, naar aan leiding van het in de pers gepubliceerde bericht, dat krachtens een beschikking van den Minister van Financiën, hangen de het beroep van den Raad op de Kroon, de aanslagen der Personeele Belasting voor het jaar 1938 voorloopig zouden worden opgegeven berekend met 200 op centen. De voorzitter gaf in zijn antwoord te kennen, dat hem daarvan officiéél niets bekend was, en „dat in de courant wel eens iets werd geschreven dat waar, maar ook wel eens iets dat onwaar was". De desbetreffende beschikking staat echter in de Nederlandsche Staatscou rant van Woensdag 13 April 1938, no. 73, 4e bladzijde, le kolom! 1 TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Tolen. Bij den aanvang van het a.s. mosselseizoen wordt de controleur van het Centraal Verkoopkantoor, dhr D. Rijn berg, van Tolen verplaatst naar Hans- weert, terwijl de heer J. Wagenaar, thans te Hansweert, verplaatst zal wor den naar Tolen. Stavenisse. Dinsdagmiddag j.l. kwa men de ingelanden van het Waterschap „Stavenisse" in vergadering bijeen onder voorzitterschap van den dijkgraaf dhr C. Steendijk Cz. Hpt dijkgeschot werd vastgesteld op f 19 per h.a. (onveranderd) en de begroe ting in ontvang en uitgaaf op f 26631,83. Op den staat van aanbeveling ter be noeming van een gezworene werden ge plaatst de heeren L. G. Potappel, D. Gaa- keer en M. J. de Rooiji. Behoudens de gewone onderhoudswer ken werd besloten om den onderberm van den zeedijk rond den Scheldschen Polder over een lengte van 336 M. met beton blokken te verdedigen. Op zijn verzoek werd aan den werkman in vasten dienst van het Waterschap, dhr M. Potappel, tegen 1 Juli a.s. eervol ont slag verleend. Dhr Potappel was 26 jaar in dienst van het waterschap. In de na af loop der vergadering gehouden bestuurs vergadering werd in de daardoor ont stane vacature benoemd dhr N. Potappel, zoon van den aftredenden functionnaris. St. Maartensdijk. Dinsdagavond j.l. werd een buitengewone ledenvergade ring gehouden van de afd. St. Maartens dijk van de Z. L. M. De voorzitter, dhr J. L. Groenewege, deelde mede, dat de vergadering belegd was om de leden op te wekken zich aan te sluiten bij de te stichten onderlinge hagelverzekering. Er werd o.m. op gewezen, dat de voor naamste motieven voor de verzekering gelegen zijn in de nieuwe pachtwet. Vol gens deze wet beeft de verpachter het recht om den pachter tot een zoodanige verze kering te verplichten. In Zuid-Beveland bestaat reeds 40 ja ren een dergelijke onderlinge verzeke ring, die zeer goedkoop werkt. Waar echter de beginjaren het moeilijkste zijn, is besloten de tarieven voorloopig op 2Va maal van die van Zuid-Beveland te stel len. Waar reeds 700 H.A. diverse vruch ten voor deelname werd aangegeven, werd definitief tot de oprichting beslo ten. Ben kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bi] vooruitbetaling. VEREENIGING VAN KERKVOOGDIJEN IN DE NED. HERV. KERK. Do algemeene vergadering. Hedenmorgen werd de algemeene ver gadering van de Vereeniging van Kerk voogdijen in de N. Herv. Kerk te Utrecht voortgezet. De secretaris, Mr A. de Jong, burge meester van Mijmsheerenland, refereerde over: „De regeling der fraude-verzeke- kering". Uitvoerig zette spr. uiteen hoe de frau de-verzekering geregeld is, hoe de premies zijn, welke de rechten en plichten der kerkvoogdijen zijn enz. De borgstelling van den kerkelijiken ontvanger kan na het sluiten der fraude-verzekering vervallen. Alle kerkelijke lichamen kunnen ver zekerd worden, dus ook de Diaconieën, ook de beheerders der pastoralia, ook de wed uwen-beurzen; bet is zelfs de bedoe ling om deze fraude-verzekering een zaak voor de geheele Kerk te maken en daar om hoopte spr. ook op de medewerking van de Synode, het algemeen College van Toezicht, de Provinciale Colleges van Toe zicht, den Raad van Beheer, den Pensi oenraad enz. Hierna voerde Ds Mr G. J. Bartels, Ned. Herv. predikant te Zevenaar, het woord over: „De achtergrond van den strijd der Ned. Herv. Kerk tegen de Doo- dehandsbelasting". In de middagvergadering nam de ver gadering het volgende werkplan voor 1938 1939 aan: 1. Het houden van enkele streekverga- deringen op nader te bepalen datum en plaats; 2. Het houden van een vergadering met de gedelegeerden der Prov. Af deelingen; 3. Verscherpte actie tegen de Doode- handsbelasting door o.a. in September in alle Provinciale hoofdsteden groote ver gaderingen te houden, waarbij het grie vende dezer belasting voor de Kerk zal worden aangetoond; 4. Actie tot verkrijging van buitenge wone leden; 5. Propaganda voor de arbitrage-ge dachte; 6. Bevordering der samenwerking tus schen Bestuur en Beheer; 7. Kerkbouw in het Zuiderzeegebied, met het oog op den Noord-Oost-Polder; 8. Meerdere bemoeiing met verzoeken tot kerkrestauratie en het verstrekken van afschriften der subsidie-verzoeken aan 't Hoofdbestuur; 9. Uitgifte van een jaarboekje; 10. De ziekte verzekering van het ker kelijk personeel; 11. Pensioen-verzekering van het ker kelijk personeel; 12. De kerkelijke hoofdelijke omslag; 13. De verhouding tot en de verkiezing der Provinciale Colleges van Toezicht; 14. Verlaging der electriciteitstarieven voor de Kerk; 15. Vrijwillige combinatie van kleine gemeenten, of het bevorderen van het hulppredikerschap 16. Het opwekken der offervaardigheid, speciaal voor het op peil houden der pre- dikantstractementen en voor het in orde houden der Kerkgebouwen; 17. Het in het werk stellen van pogin gen om de inlichtingen uit de bevolkings registers kosteloos te krijgen en betere uit voering der bevolkingsvoorschriften; 18. Het ordenen der kerkelijke archie ven; 19. Het beheersvraagstuk der pastorie- goederen; 20. De uitvoering der Zondagswet; 21. Kerkelijke controle bij de volkstel ling in 1940; 22. Ledenwerving door de Provinciale Afdeelingen, die dit uit hun kas bekosti gen; 23. Propaganda voor de storm-, brand verzekering en de fraudeverzekering, 24. De Provinciale Colleges van Toe zicht interesseeren voor het werk; 25. Bestudeering nadere regeling tot afschaffing van het gratie-jaar; 26. Het bevorderen van het ontstaan van: a. een inspectie op de nauwkeurige uitvoering der Synodale Bevolkingsvoor schriften; b. een inspectie op het innen der kwartjes voor de Generale Kas; 27. Bevordering der samenwerking tus schen de Provinciale Afdeelingen en an dere Provinciale Kerkelijke Organisaties- 28. Steun aan de leden door de Advies- Commissie in Pachtzaken na de invoering der Pachtwet, o.a. het maken van model contracten. Rotterdamsche dief aan de grens aangehouden. In December 1937 heeft zekere W. v. d. H. geuurende een week gewoond in een pen sion te Rotterdam. De pensionhoudster had een radiotoestel, dat defect was en dat zij heel graag gerepareerd zou heb ben. W. v. d. H. zou daar wel voor zor gen. Hij zou het maar meenemen naar een ouden kennis. Vooralsnog koesterde men geen argwaan tegen den man, maar toen eenige dagen later een radiotoestel verdween uit de kamer van een anderen pensiongast, E. J. B., en tegelijkertijd W. v. d. H. spoorloos verdween, ging men hem verdenken en volgde aangifte bij de politie. De jongeman heeft zich inderdaad de beide radiotoestellen toegeëigend. Hij) heeft de toestellen in de binnenstad ver kocht en is met het geld naar Parijs vertrokken. Daar hield de politie hem aan, omdat hij onbevoegd een vuurwa pen droeg, waarvoor hij vier maanden kreeg. Na twee en een halve maand uit gezeten te hebben, werd hem de rest van zijn straf kwijtgescholden wegens goed ge drag. Daarover was hij blijkbaar zoo op getogen, dat hij op dermate enthou siaste wijze het huis van bewaring verliet, dat hiji van de trap viel en twee maanden in het ziekenhuis moest doorbrengen. Toen hij enkele dagen geleden voldoen de hersteld was om zijns weegs te gaan, kreeg hij de order om te maken, dat hij binnen vier dagen het land had verlaten. Dat heeft hij gedaan. Via België is hij naar Nederland teruggekeerd. Nauwelijks had hiji echter voet op Nederlandsch grondgebied gezet of de marechaussee te Zundert ontdekte, dat de justitie hier nog een appeltje met hem had te schillen, en zoo is hij op transport gesteld naar Rot terdam. W. v. d. H. heeft een volledige bekente nis afgelegd. Een verstekeling. De Vel- sensche scholier De R. was door den di recteur van zijn school voor den tijd van een week van school weggestuurd. Be vreesd om het nieuws dezer straf thuis mede te deelen, heeft hij zich verborgen aan boord van de Russische houtboot Postishev, die voor de papierfabriek te IJmuiden gemeerd lag, doch gistermid dag vertrok met bestemming Sunderland. Toen het schip tien mijl uit de kust was werd de verstekeling ontdekt en hoewel de jongen vertelde dat hij mee naar Rus land wilde, begreep- de kapitein dat aan wal ongeruste ouders wachtten. Hij stelde zich daarom draadloos in verbinding met de kustwacht, die hij verzocht maatrege len te nemen om den jongen buitengaats van boord te halen. De Postishev was genoodzaakt terug te stoomen tot zij de loodsboot ontmoette, welke de jongen overnam, om hem aan de politie over te leveren. Brand door schuld. De bekentenis van een schilder uit Amster dam heeft thans bevestigd, dat de groote brand te Soestduinen, waarbij vier land huizen een prooi der vlammen zijn gewor den, te wijten zou zijn aan een vérgaande onvoorzichtigheid. Reeds des morgens had de schilder een klein brandje op het dak van het perceel van Lyndenlaan 9 ge had, dat toen tijdig gebluscht is kunnen worden. In den middag had hij een plank vlak onder het rieten dak afgebrand met een benzinesteekvlam en hij: kwam hier bij! zoo kort bij het riet, dat hij dit met een plamuurmes omhoog moest houden om overal bij te kunnen komen. Ook zou dit mes hebben moeten dienen om de hitte van de steekvlam wat te temperen. Tegen den man is proces-verbaal opge maakt wegens het veroorzaken van brand door schuld. De man uit den koffer. De re cherche heeft nog een belangrijke aan wijzing in handen gekregen bij de op sporing van de twee vermetele mannen, die het bravourstukje la Hugo de Groot te Amsterdam hebben opgevoerd. Een ge- pensionneerd politieman kwam een be langrijke mededeeling op het politie bureau doen. De Azaleastraat grenst aan de Heliotroopstraat en omstreeks kwart voor tien gistermorgen had de ex-politie man iemand uit de Heliotroopstraat zien komen. Hij verdween hard loopende in het pad tusschen de tuintjes achter de Azaleastraat. Vijf minuten later kwam hij weer te voorschijn, trok zijn goed recht, veegde het zweet van zijn gelaat en liep vervolgens kalm weg. Het vreem de gedrag viel den oud-politieman op en hij voelde, dat deze man iets moest hebben uitgehaald. Het signalement, dat hij opgaf, kwam overeen met dat wat de schilders van den Hugo de Groot-imitator hadden gegeven van den man, die in den koffer gezeten had. (Tel.) Een zalm met de hand ge vangen. Men meldt uit Woudrichem aan de „N. Rott, Ct.": Hoewel gedurende de laatste dagen de zalmvisscherij, zoowel met de galg- als met de kantzegenvisscherij, zeer povere resultaten oplevert en zeer weinig zal men worden gevangen, kan als een bij zonderheid worden gemeld, dat door A. Borg te Woudrichem in de rivier de Maas aldaar met de hand een zalm werd gevangen. Gemelde persoon ontdekte de zalm op een kleinen afstand van den Oever en begaf zich direct te water. Hij wist den visch toen met de hand te grij pen en op den oever te brengen. D-e zalm was gebeten en had een gewicht van ruim 20 pond. Aan de vischmarkt te Woudrichem bracht hij ongeveer f 25 op. Aannemer van steiger ge stort en ernstig gewond. Te Hattem is gisteren de aannemer A. van der Beek van een in afbraak zijnden 6 meter hoogen steiger gestort. De man bekwam een ernstige hersenschudding en liep verder inwendige kneuzingen op. In zorgwekkenden toestand is het slacht- cffer naar het Ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Men vreest voor 'zijn leven. Meeuwenplaag te Monni kendam. Bezoekers uit binnen- en buitenland, die te Monnikendam op de bootaansluiting naar Marken wachten, genieten steeds van het schouwspel, dat de vele meeuwen bieden, die roepend en krijschend over het watervlak scheren. D'en laatsten tijd zijn de Monnikendam mers echter allerminst over het gedrag der meeuwen te spreken. Zelfs loopen zij met plannen rond het krijschende volkje den oorlog te verklaren. Het gedrag der meeuwen is daartoe de aanleiding. Zij bevuilen op ergerlijke wijze de woningen rondom de haven, die er onooglijk beginnen uit te zien. Niets is voor de meeuwen meer veilig. Een kleedingstuk durft men niet meer buiten te hangen, want in een minimum van tijd hebben de vogels hun visitekaartje er op achtergelaten. Den meesten hinder ondervindt wel de scheepstimmerwerf van de firma W. v. Goor, die groote fi- nancieele schade door het optreden van cle vogels lijdt. Schepen, die op de werf liggen, worden ontoonbaar, terwijl het zelfs js voorgekomen, dat een pas ge schilderd jacht den volgenden dag door de meeuwen grondig opnieuw in de „verf" was gezet. Een request met ruim 40 handteekeningen is aan den burge meester verzonden met het verzoek den strijd tegen het biutale volkje te openen. (Tel.) Te Amsterdam gestolen diamanten in Oran terug gevonden. Toen de speurders van de Fransche Süreté een dezer dagen de hand wisten te leggen op een te Oran in Al- gerië vertoevend echtpaar van Zuid-Ame- rikaansche herkomst, dat onder verden king stond een diamant te hebben gestolen \an een inheemschen juwelier, bleken zij een zeer goede vangst te hebben gedaan. Want allereerst vonden zij' in een valies een respectabele hoeveelheid goud en dia manten, welke laatste bleken afkomstig te zijn van diefstallen gepleegd te Londen Southampton, Antwerpen en Amster dam. '■'egelijkertijid deden andere Süretébe- ambten in overleg met Scotland Yard een inval in een ietwat zonderling huis in Grcot-Brittannië, waar overdag geen spoor van leven viel te hespeuren, maar dat zich mocht verheugen in oen vaak uitermate druk bezoek bij nacht. Zij ar resteerden er een aancing-girl, een andere jonge vrouw en een man, die met hel eerzame echtpaar uit het hotel Oran ble ken te behooren tot dezelfde internatio nale dievenbende. DE HOOGE AARDAPPELPRIJZEN. Heeft de denaturatie-regeling er schuld aan? In de vergadering van de Holl. Mij. van Landbouw kwam o.m. ook de aardappel- steunregeling ter sprake. Het hoofdbestuur verklaarde van mee ning te zijn, dat de huidige aardappel steunregeling onbevredigend is zoowel voor de producenten als voor de consu menten en het herinnerde er aan, dat het reeds ongeveer een jaar geleden een an dere denaturatieregeling voor de aardap pelen heeft gepropageerd, welke voor hei de groepen waarschijnlijk tot meer be vredigende resultaten zou hebben geleid dan de thans geldende regeling. De voorgestelde denaturatieregeling kwam hierop neer, dat tot 1 Jan. een de- naturatietoeslag van f0.90 per 100 kg zal worden gegeven en van 1 Jan. af van f 1,25 per 100 kg, maandelijks opklim mende met 15 ct. per 100 kg, zoodat van 1 Mei af de denaturatietoeslag zal zijln f 1,85 per ICO kg. Nochtans meent het hoofdbestuur, dat inderdaad tegen een vervroegde denatura- tie met een hoogen toeslag gegronde be zwaren zijn aan te voeren. Wanneer toch de denaturatietoeslag kort na den oogst hoog is, zal dit de denaturatie van aard appelen ten zeerste bevorderen, hetgeen het niet te ontkennen gevaar in zich houdt dat, wanneer later in het seizoen zich exportmogelijkheden voordoen, daar voor geen aardappelen meer aanwezig zijn. Hetgeen zich thans afspeelt op de aard- appelmarkt, hewijist, dat het stelsel, ge propageerd door het hoofdbestuur, juist is. Le aardappelprijzen voor den consu ment zijn momenteel aan den hoogen kant. Gezien de ervaringen met vorige re gelingen, heeft echter de aardappelteler elk vertrouwen in een goeden prijs ver loren, hetgeen tot gevolg heeft gehad, •dat de aardappeltelers reeds spoedig ge bruik maken van de gelegenheid tot de naturatie. Als gevolg hiervan zijn er thans minder goede consumptieaardappelen be schikbaar, hetwelk oorzaak is van den on evenredig hoogen prijis voor den consu ment, waarvan echter slechts een uiterst klein percentage der aardappeltelers pro fiteert, n.l. diegenen, die momenteel nog hun aardappelen hebben. UITVOERING LANDBOUWCRISIS MAATREGELEN DOOR DE ORGANISATIES. In de gisteren te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van de Holland- sche maatschappij van landbouw zeide de voorzitter, de heer P. Stapel Gzn., het waarschijnlijk te achten, dat men staat voor een ommekeer in de regeeringstoe- moeiingen met den landbouw, welke wel eens zou kunnen leiden tot een zeer zwa re, door de landbouworganisaties te dra gen verantwoordelijkheid. Tijdens de bijeenkomst heeft de secre taris, Ir T. P. Huisman, een inleiding gehouden over: „De overname van de uitvoering der land bouwcrisismaatregelen door de landbouworgani satie s". Gezien de beschutting allerwegen en de uitspraak van den minister, dat niet on der de landhouwcrisiswet, maar wel als de landbouw zelf gaat organiseeren, hij zijn medewerking wil verleenen tot het verkrijgen van een betere economische po sitie, meent het hoofdbestuur, dat het zich in principe voor de overdracht der maatregelen moet uitspreken. De verantwoordelijkheid, welke de orga nisaties bij de overdracht op zich nemen, maakt het stellen van voorwaarden, waar aan voldaan moet zijn, echter onontbeer lijk. De voornaamste voorwaarden zijn: a. de te hereiken prijs dient gemiddeld loonend te zijn, d.w.z. beter dan thans door de crisismaatregelen verwacht mag worden; b. die prijs dient te gelden 'bij instandhou ding van het productie-apparaat, dus bij handhaving van den export. Op de inleiding van Ir. Huisman volg de een uitvoerig debat, waarbij verschil lende afgevaardigden uiting gaven aan de vrees, dat de bereidheid van de regeering, om de landbouwcrisismaatregelen aan de landbouworganisaties over te dragen haar grond vond in den wensch, van deze maatregelen af te komen. De landbouw kan helaas de crisismaat regelen niet missen en de vraag is, of hij in de verdere toekomst zonder bijzondere maatregelen kan blijven. De steun voor het platteland takelt meer en meer af, en verscheidene sprekers gaven voorbeelden van den noodtoestand op het platteland, tengevolge waarvan zoowel de landarbei ders als de boeren zelf, zich ondanks hard en zwaar werk, geen inkomen kunnen veroveren, dat ook zelfs maar aan mini male eischen van een redelijk bestaan vol doet. Nadat de secretaris de spre'ers had heantwoord en in het bijzonder o'1 de consekwenties had gewezen van niet-aan- vaarding der gestelde voorwaarden, ging men met het standpunt van het hoofd bestuur accoord. Mei. 20 Ierseke, Huis met Schuurtje, v. Dijke 20 Biezelinge, Bouw- en Weiland, v. Dissel. 21 Middelburg, Inboedel, Willeboordse en Van Maaren. 23 Ellewoutsdijk, Bouwland, Jonkers. 24 Goes, Rijwielen, de Kok. 24 Goes, Woon- en winkelhuis, Jonkers. 25 Kruiningen, Woon- en Winkelhuis, v. Dissel. 25 W.-Soeburg, Bouwl., Loeff. 25 Ierseke, Woonhuis, Kram. 27 Kapelle, Meubilair, Kram. 27 's Heer Arendskerke, Woonhuizen, v. Dissel. 27 Middelburg, Afbiaak, de Wilde en Heijboer. 31 Vere, Hofsteedje en Landerijen, v. d. Harst. Juni. 1 Nieuwdorp, Woonhuis en meubi lair, v. Werkum. 1 Vere, Hofstede, Bouw- en Weilan den, Blaupot. 1 Wemeldinge, Woonhuis en Timmer manswerkplaats enz,, Kram. 2 Middelburg, Woonhuis enz., Blau pot. 3 Wemeldinge, Timmermans- en Met selaarsinventaris en meubilair, Kram. Vrijdag 20 Mei 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. Alg. Progr., verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftl., medit., gew. muz. (Gram.) 8.30 Gram. 9.30 Gelukw. 9.45 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Klarinet met piano en gram. 12.00 Ber. 12,15 Gram. 12.30 Ensemble v. d. Horst en gram. 2.0U Gram. 2.35 Chr. lectuur. 3.00 Zang, cello en piano. 4.30 Gram. 4.45 Heidepark- Band, en gram. 5.30 Gram. 5.45 Decla matie en gram. 6.30 Tuinb.pr. 7.00 Ber. AiNP. Herh. SÜS-Ber. 8.15 Arnh. Orkest- vereen. 9.00 Exegetische causerie. 9.30 Verv. concert. Om 10.00 Ber. AaP. 10.30 Gram. 10.45 Sportpr. 11.00 en 11.50 12.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Orgel. Om 8.16 Ber. 8.30 Gram. 10.00 Morgenw. 10.20 Declamatie. 10.4U Gram. 11.10 Verv. declamatie. 11.30 Orgel. 12.00 Gram. Om 12.15 Ber. 12.30 Het Ko- vacs Laj os-orkest en gram. 2.00 Modepr. 2.15 Variété-progr. Om 3.45 Event, ber. 4 00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Fsmer.-Septet m.m.v. solist. 6.00 De Ramblers. 6.30 Polit. radiojourn. 6.50 6 55 Gram. 7.00 Causerie „D'e geestel. grondslagen der democratie". 7.20 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Lezen in den Bij bel. 8.00 Ned Strijkkwartet. 8.30 Cause rie over Gladstone. 9.00 Amst. vocaai kwartet, en VARA-Orkest. 10.00 Fanta sia m.m.v. soliste. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondw. 11.00 Accordeonork. 11.30 en 11.5512.00 Gram. D'ROITWICH. 1500 M. 12.10 Sextet. 12.35 Orkest. 1.35—2.20 Trio. 5.20 Orkest. 6.00 Trio. 7.05 BBG- Midland-orkest. 8.20 BBC-Variété-or- Lest, koor en solisten. 9.40 Orkest en so listen. 11.00 Kwintet. 11.35 Orkest. 11.50 12.20 Gram. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Orkset. 1.502.20 Gram. 5.20 Orkest, 6 05 Viool. 6.50 Gram. 8.20 Orkest en so list. 9.05 Radiotooneel. 9.40 Verv. conc. 10.3011.20 Gram. 484 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Kleinorkest en soliste. 6.35 Gram. 6.50 Piano. 7.05 en 7.35 Gram. 8.20 Sympho- nie-orkest, -koor en solisten. 10.30 Gram. 10.45—11.20 Gram. D'EUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Gram. 7.45 Opera „Gianni Schic- chi". 9.20 Orkest. 10.50 Cello en piano. 11.20 Concert. 12.202.20 Kleinorkest en solisten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 20 Mei: Matige tot zwakke wind uit N. rich tingen, aanvankelijk opklarend, met kans op nachtvorst, overdag gedeeltelijk be- wvlkt en iets warmer, waarschijnlijk droog. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fi'tsi Vrndag 9 u. 10 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6