I d Onderwijs. Kerknieuws Gemengd Nieuws Finantiëele Berichten. Telegrammen. singschen straatweg aan de Provincie Zeeland en tot verkoop van effecten in verband hiermede. Goedgekeurd wordt de rekening van het Burgerl. Armbestuur voor 1937: ontvang sten f8643,14, uitgaven f8298,08, batig saldo f345,06. Rondvraag. De voorzitter zegt dat ingekomen is een ontwerp steunregeling voor de tuinders. B. en W. vragen mach tiging om de steunregeling in de gemeente in te voeren. Het zal de gemeente niet zooveel kosten. Betreffende eenige vragen omtrent de vervuiling van slooten en de straatver lichting aan den Nieuwen Vliss.weg zegt de voorzitter dat dit reeds besproken is in B. en W. Dhr Sanderse wil de straatverlichting eerst dooven bij het ingaan van den zo mertijd. De heer Lorier wil in overleg met Boe- burg tot een oplossing komen omtrent de straatverlichting aan den Nieuwen Vlis- singschen weg Ook de Soeburgsche be woners aan den Nieuwen Vliss. weg heb ben daar baat bij. B. en W. zullen dit nog eens nader be zien, zegt de voorzitter. De heer De Kroo maakt nog eenige op merkingen over den slechten toestand van het oude gedeelte van den Koudek.—Mid- delburgschen weg. De voorz. hoopt dat dit van hoogerhand verbeterd zal worden, zonder dat B. en W. hen daarop attent moeten maken. Ook maakt dhr de Kroo aanmerking op het opbreken van den weg bij de Brood kast zonder dat daarvan mededeeling is gedaan. De waterleiding. Vervolgens vond een bespreking plaats met ir. dr. Carrière van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening, over toetre ding tot de N. V. Waterleiding Mij. „Mid den Zeeland" te Middelburg. Spreker zegt dat de voorraad water in de duinen lang niet onbeperkt is. Het wa ter is er op een diepte van 50 M. brak en nog dieper zout. Nu is er de W.M.Z. (Waterleiding Miji. Midden Zeeland) opgericht. Er is reeds een pompstation gebouwd bij den Sloe- dam. Volgende week wordt het eerste wa ter naar Vlissingen gebracht. Er zijn dus drie winplaatsen, n.l. Oranje zon, Koudekerksche duinen en Ossen- drecht. De W.M.Z. wil nu met de verschillende gemeenten overleggen. Men zal kunnen toetreden door per 1000 inwoners een aan deel van f100 te nemen. De exploitatie berust geheel bij de W.M.Z. Ook voor brandgevaar is aansluiting van groot be lang voor een gemeente. Er zijn 408 aan- sluitbare perceelen, waarvoor 18 klassen zijn ontworpen, gebaseerd op de kada strale huurwaarde. De tarieven variëeren tusschen een bedrag van f 10,80 en f54 per jaar. De helft der perceelen valt in de eerste 6 klassen. De gemeente moet zich garant stellen voor een kapitaal van f60.000. Sluiten 60 der aansluitbare perceelen aan dan vervalt de garantie, omdat de opbrengst dan voldoende is. Zij, die vóór een bepaalden datum aan sluiten, ontvangen gratis 40 m. dienst leiding en 8 m. binnenleiding. Verplichte aansluiting wordt niet toegepast. Het water zal worden geleverd uit de water- winplaats onder de gemeente Biggekerke. Meters zijn duur en ook meent spr. dat niemand er nut van heeft. Men moet zooveel water kunnen gebruiken als men noodig heeft. Alleen als waterverspilling gevreesd wordt, dan wordt er een meter geplaatst. Ook in Hotels, Café's, Pensions enz. komt een meter. Spr. doet een beroep op den goeden wil der bevolking. Men is algemeen huiverig om tot aansluiting te komen, doch op den duur kan men geen waterleiding missen evenmin als electrisch licht en rioleering. Dhr Sanderse zegt, dat het niet gemak kelijk is om een beslissing te nemen. Wij zouden niets liever willen dan de waterleiding in de gemeente te krijgen. De tarieven zullen het groote struikel blok zijn. Ze zijn 100 hooger dan daar waar men nu reeds waterleiding heeft. Sprekers overwegend bezwaar is, dat de tarieven te hoog zijn. Dhr de Kroo zegt: als water wordt aangeboden, vraagt men wat zal het zijn. Vlissingen zet zijn water af aan andere gemeenten, doch wil zelf het betere water uit Ossendrecht nemen. Spr. vindt het een vervelende gedachte, dat ons het min der goede water van Vlissingen wordt aangeboden. Weth. Contant vraagt welke rechten en verplichtingen men heeft met 6 aan- deelen samen groot f 600? Dhr Kameraad vreest ook, dat het water vermoedelijk niet van deugdelijke kwaliteit zal zijn. Hoe moet het dan gaan met de klachten, enz.? Dhr Lorier vindt aansluiting uit hy giënisch oogpunt van groot belang. Na tuurlijk ook de kwaliteit van het water 13 van overwegend belang. Dr Carrière zegt, dat de winning van net water 67 cent per m kost en dat net water van de Sloedam 15 cent kost. Daarom zou de prijs te hoog zijn voor de gemeente. Als Vlissingen water 'betrekt uit endrecht, krijgt men dit, dat de win ning in Walcheren niet overbelast wordt. Daardoor zal ook het water beter worden. Dok Vlissingen krijgt een groot deel van het water uit eigen leiding. De W. M. Z. zal zorg dragen voor het meest goede water. Wanneer dit te wenschen overliet dan zou de W. M. Z. haar eigen belang ?™aden. Het zou ook mogelijk zijn via middelburg water te leveren van Bra- wnt, doch dit zou toch te duur worden. 'jVer het geheele gebied krijgt iedere ge munte dezelfde tarieven in Walcheren. Arnemuiden krijgt b.v. dezelfde tarieven en financieele verplichtingen als de ove rige gemeenten in Walcheren. De kadastrale huurwaarde is heel wat anders dan de gewone huurwaarde. Als er veel menschen op een 'klein gedeelte wo nen zijn aanleg- en exploitatiekosten na tuurlijk veel geringer. Wij zijn bezig de tarieven nog eens goed op te nemen. Voor den aanleg zal de W. M. Z. zoo veel mogelijk de menschen uit de plaats zelf nemen. De kwestie van aandeelen verplicht tot niets en bepaalt alleen het aantal stem men. De garantie wordt overbodig door veel aansluitingen. Wanneer men na 10 jaren b.v. slechts 10 aansluitingen zou heb ben, dam zou het een strop zijn. Dhr Sanderse zag gaarne, dat de W. M. Z. al het mogelijke deed om de tarie ven zoo laag mogelijk te stellen. Dhr Lorier zegt: Wij zitten het vlugst bij de winning van bet water dat 67 ct kost en nu moet men bet dubbele betalen. Gaarne zag spr., dat een zoo laag moge lijk tarief verkregen werd. Dhr de Kroo vraagt: Waarom moeten Middelburg en Vlissingen een voorsprong hebben? Dr Carrière antwoordt: het zou in de practijk niet gaan om die gemeenten uit hun kas ten behoeve voor menschen die vtraf wonen enkele duizenden guldens te laten betalen. SoeLurg brengt f 19.75 per jaar en per aansluiting op, in Z. Vlaanderen is het f20. Dus komt men lot de conclusie, dat de tarieven abso luut geen 100 pet. hooger zijn. Men doet al bet mogelijke om de tarieven zoo laag mogelijk te krijgen. In de verschillende gemeenten zijn het meest de arbeiders diu het eerst aansluiten en de beter gesi- 'ueerden die een goede en groote regen bak hebben wachten het langst. Men moet niet wachten op de 60 pet. aansluitingen. Met 25 of 30 pet. kan men gerust beginnen. Wanneer in Juni de tarieven definitief vastgesteld zijn dan kan men eeret goed aan bet werk gaan en dan komt men aan de weet hoeveel aansluitingen or zijn. De voorzitter concludeert: wij staan voor het geval om nu te besluiten i n principe de waterleiding te aanvaar den doch definitief kan eerst later na het onderzoek beslist worden. Met alg. stemmen wordt in principe besloten de waterleiding ook voor Kou- dekerke te aanvaarden. Besloten wordt dat een opzichter van bet Rijksbureau huis aan huis propa ganda zal voeren. D'aarna zal deze zaak nader onder het oog worden gezien. SCHOUWEN-DUIVELAND. Bruinisse. Bij B. en W. is van den in specteur der werkverschaffing bericht binnengekomen, dat in het tijdvak van 10 Juli tot 25 September, uit deze gemeente slechts 15 personen in de werkverschaf fing zullen mogen zijn opgenomen. Klopt dat nu met de laatste circulaire van den Minister? Ook zal gedurende dien tijd geen steun worden verleend. DE GIFPERS. Dat het een bijzonder deugdelijke maat regel van minister Mr Romme is, die 27.000 werkloozen méér aan de werkver schaffing laat deelnemen, blijkt, aldus de „Nieuwe Koerier", uit de... woede van de N.S.B. Wij krijgen hier de proef op de som! In haar pers plaatst de N.S.B. boven de mededeeling, dat Mr Romme de werk verschaffing met 50 pet. zal uitbreiden met zeer groote letters: „75.000 werkloo zen in de concentratiekampen". En aan den voet der bladzijden wordt een con centratiekamp gesuggereerd met men schen achter prikkeldraad. De N.S.B. is gewoon, de feiten om te keeren. Er denkt niemand aan concen tratiekampen in Nederland dan de N.S.B., die hier graag het Duitsche voorbeeld zou volgen en in het verleden reeds her haaldelijk heeft laten weten, welke Neder landers zij daarin zou plaatsen. De feiten zoo verdraaien, alsof de Ne- derlandsche regeering hier de werkloo zen in zoo iets als concentratiekampen plaatst, is een on verdragelij ke poging om tegen de regeering stemming te maken. Hoe lang zal zulke taal, buitengewoon geëigend tot opruiing van door de ellen de uit hun lood geslagen werkloozen, nog in ons land worden geduld? Wan neer ooit een pers in beslag moet worden genomen, dan is het deze gifpers, die dag in dag uit een ergernis is voor de over- groote ordelievende meerderheid van het Nederlandsche volk, eh het leven van vele werkloozen nog zwaarder maakt, omdat haar geschrijf den werklooze met verminderden weerstand als gevolg van den crisisnood tot wanhoop drijft en naar de rangen van de desperado's, waarvan revolutionnairen, als communisten en na- tionaal-socialisten, trachten te profiteeren bij het stemming maken in den lande tegen rust en orde. 25-j arig ambtsjubileum D s A. A d r i a n i. 22 Juni a.s. zal Ds A. Adriani zijn 25-jarig ambtsjubileum vie ren. Hij deed 22 Juni 1913 zijn intrede teSerooskerke (Sch.) als Ned. Herv. Predikant, om vier jaar later naar Rek ken te gaan, waar bij bleef tot 1920. Hier na was bij drie jaar secretaris van bet Ned. Jongelingsverbond, waarna hij in 1923 weder predikant werd, nu te Baarn. Thans is hij werkzaam te Delfshaven se dert 12 April 1932. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Akkerwoude c.a. P. Boerma, pred. voorg. Evang. te Bolsward. Bedankt voor Kantens, D. J. Politiek te Helium. 'Zendingsfeest. Het Zen- dingsfeest, uitgaande van de classis Mid delburg, aal dit jaar gehouden worden te Valkenisse onder Biggekerke op Tweede Pinksterdag. Er zijn verschillende spre kers, waaronder ook een Zendeling. Voor het diploma modern reclame- teekenen van de Asso, slaagde J. J. van der Reest te Middelburg. De minister van O., K. en W. heeft in de commissiën, welke in 1938 belast zijn met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaam heid voor huis- en schoolonderwijs in de nuttige handwerken voor meisjes, be noemd voor Rotterdam: tot lid en voorzit ter mej. A. F. Houba, tot lid mej. E. M. Risseeuw te Oostburg. Gouden doctoraat. Donderdag 26 Mei a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat Mr J. W. C. Milders, oud-griffier bij het kantongerecht te Tolen, thans wonende te Bergen op Zoom, aan de Leidsche academie promoveerde tot doc tor in de rechtsgeleerdheid. Dubbel woonhuis ver brand. Door onbekende oorzaak is brand uitgebroken in de dubbele woning, bewoond door de gezinnen R. v. Kuil en A. de Wit te Buren (Geld.). Door den kraebtigen wind en den gróo- ten voorraad hooi, stond bet pand in kor ten tijd in lichterlaaie. Het dubbele woon huis brandde echter tot den grond toe af. Van de beide inboedels werd niets ge red. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Scheerkwaste n-v e r o r d e- ning in D'uitschland. Op straffe van een boete van 150 mark zal het den Duitschen barbiers voortaan ver boden zijln, voor verschillende klanten eenzelfde scheerkwast te gebruiken. Een nieuw decreet heeft namelijk be paald, dat de klanten hun eigen scheer kwast moeten medebrengen en dat, indien zij er geen bezitten, de barbier zijn handen moet gebruiken. Naar men beweert, is zulks hygiënischer dan eenzelfde kwast te gebruiken voor verscheidene klanten, waardoor gemakkelijk infectie 'kan ont staan. 'Ruziebij de werkverschaf fing. Op het eiland van Brienenoord, bij de werkverschaffing voor jeugdige werk loozen, beeft de 20-jarige D'. den 18-jari- gen Rctterdammer L. bij' een twist zoo'n klap gegeven, dat de laatste een hersen schudding en een scheurwond aan een wang opliep. Per auto van den genees kundigen dienst is L. overgebracht naar hut ziekenhuis, waar bij is opgenomen. Tegen D'. is proces-verbaal opgemaakt. Een heldhaftige musch. In de gloeiende hitte van den brand in de olieslagerij te Amersfoort, vliegt, aldus „Het Volk", een huismusch angstig heen en weer. Dan verdwijnt het beestje onder de daklijst van de woning der fam. Van Vollenhoven. Als het weer verschijnt, heeft het een jong vogeltje in den bek en brengt dit elders in veiligheid. Weer fladdert het beest boven het helsche vuur, weer verdwijnt het onder de daklijst en ten tweede male zien wij het verschijnen met een jong, dat in veiligheid gebracht wordt. Hoeveel veeren zal het beestje bij ■dit reddingswerk gelaten hebben? Bende autodieven ont maskerd. De auto-centrale te Rotter dam is in samenwerking met de Amster- damsche politie een internationale ben de autodieven op het spoor gekomen, d. w. z. de hoofdschuldige, de 44-jarige Duitsober W. L. kon in Keulen worden gearresteerd, de overige personen, t.w. een vader met twee zoons, eveneens Duit- sChers, bevinden zich nog op vrije voeten. Het vermoeden is echter gerechtvaar digd, dat ook deze personen spoedig zul len kunnen worden gegrepen. Uit het verboor, dat L. is afgenomen, is komen vast te staan, dat de bende aan vankelijk heeft geopereeerd in Duitsch- land. De verkoop van de gestolen auto's in eigen land bracht echter vele moeilijk heden met zich mee en daar dit in Neder land beter lukte, trok men over de grens. Vanaf dien tijd is ons land 'hun opera tieterrein geworden. Men bad nu eenmaal het plan gemaakt zooveel bij elkaar te ste len, dat men in Amerika een onbezorgd leventje zou kunnen leiden. De politie heeft echter gelukkig aan bun misdadige practijk een einde weten te maken. Althans zal bet den overigen leden van de bende niet zoo gemakkelijk meer vallen een auto ongestraft weg te nemen, want hun signalementen zijn over al verspreid. Verschillende auto-diefstallen en beroo- vingen werden den auto-bandieten ten las te gelegd, niet alleen in ons land, maar ook in Duitschland, waar de bende reeds lang stond gesignaleerd in het politieblad wegens roofovervallen op incasseerders. De gestolen auto's werden meestal van de hand gedaan ver beneden de waarde en dit trok natuurlijk de aandacht van de politie. In Eindhoven werd o.m. een Opel- cabriolet gestolen ten nadeele van dokter S. aldaar. In de auto bevonden zich eeni ge koffers met kostbare instrumenten van den geneesheer, welke instrumenten later te Amsterdam in een sloot zijn terug ge vonden. De wagen was in Amsterdam verkocht, d.w.z. deze was geheel uit el kaar gebaald en de onderdeelen. werden over de geheele stad gedistribueerd. De politie beeft echter met stukjes en beetjes den wagen weer kunnen opsporen en nadat deze in elkaar was gezet is de Opel weer terug gegeven aan den dokter. De auto-centrale hoopt, nu men de hoofddader te pakken heeft, ook spoedig de overige leden van de bende te kunnen arresteeren. 'Zij zijn de 34-jarigen Duit schen F. K., diens 54-jarige vader P. K. en zijn 26-jarigen broer H. K. Gedurende geruimen tijd hebben zij in een pension in Walre (N.Br.) gewoond. De hoofddader W. L. is in Keulen ge arresteerd op bet moment dat hij bezig was zich wederom in bet bezit te stellen van een auto, welke aan een ander toe behoorde. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 431 430 Ned. Ind. Handelsbank 13114 130 Philips 277 27814 Unilever 15114 152 A. K. U. 38 38 Amsterd. Rubber 194 ex 191 Kon. Olie 324 32414 Dèli Mij. 286 284 Scheepvaart Unie 11814 119 Kon. Boot 10514 105Vs 3 pet Nederland 1938 10114 10114 3 pet. Nederland 1937 lOtP/s 10014 U. S. Steel 3314 337/n Anaconda 20 Vs 2014 U. S. Leather 314 314 Bethlehem Steel 3514 347s Adj. Gh. Milwaukee 2s/s 26/i» Cities Service ls/io 13/io Intern. Nickel 343/s 34s/e Shell Union 93/s 9Vz Kennecott 257s 257a Radio 45/s 46/a Gar Foundry 14 14 Tidewater 914 98/ie Midcont. Oil 127a 1214 General Motors 23 23 Am. Enka 2414 2414 Am. Water Works 76/i» 714 Republic Steel lOVa 105/s Continental Oil 1814 1814 Ook beden was letterlijk niets van de beurs te melden. De prijsverschillen wa ren weer miniem, maar over het alge meen iets hooger dan gisteren. De Rubber- afdeeling veroorzaakte een uitzondering; hier 'kwamen eenige nadeelige koersver schillen van 35 pet. voor. De prij's van bet product was beden te Londen Vu penny lager op 5"/i8. Het slot-dividend van Kon. Olie is nog niet bekend, maar werd verhandeld op 12 pet. De koers van Kon. Olie liep echter iets terug naar 32414, trouwens de meeste fondsen wa ren middenbeurs iets lager dan de ope ning wegens gebrek aan belangstelling. In den Amerikaanschen hoek ging niets om en de koersverschillen waren uiterst klein. De beleggingsafdeeling was onver anderd. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Mei, 2.30 u. Berlijn 72.50—-72.60. Londen 8.97148.987s. Parijs 5.055.06. Brussel 30.4130.45. New-York 1.8014—1.8114. HET WERKLOOSHEIDSVRAAGSTUK. Het „Friesch Dagblad" (A.R.) schrijft: Onlangs betoogden wij, dat bij bet werkloozenvraagstuk vooroip moest staan: de arbeiders moeten terug naar 'het vrije bedrijf. Dat is primair. Wat de overheid kan doen door de uitvoering van groote werken, enz., dat is slechts van secundaire beteekenis. Het 'C.'H. dagblad De Nederlander achtte dit Oen voor ons noodlottige in stelling tegenover het werkloosheids vraagstuk. Verder oordeelden wij, dat de overheid bij de financiering ivan werken uit het werkfonds terdege moet overwegen, of het werk oeconomische beteekenis heeft, of er een zekere rentabiliteit in zit. Het C.H. dagblad De Nederlander vond, dat uit deze opmerking wel heel duidelijk blijkt, wat ons van elkander scheidt. Hier werd tweeërlei mentaliteit openhaar. Het vraagstuk van de rentabi liteit werd door de Nederlander van geen of ondergeschikt belang geacht. Het Volk was met deze opmerkingen van De Nederlander zeer tevreden. Alleen stelde het blad 'de vraag, boe de C.'H. en R.K. nog iets konden verwachten van het huidige kabinet, waarin de A.R. zu'lk een groeten invloed hebben. Nu is er iets ergs gebeurd. In de raadszaal te Helmond heeft mr H. B. Wildt Meyboom, rijksinspecteur voor de werkverschaffing in algemeenen dienst, een inleiding gehouden over het probleem der werkverschaffing. De ver gadering ging uit van het departement Oost-Noord-Brabant van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, en een groot aantal autoriteiten was mede aanwezig. Wij ontleenen aan het verslag De menschen terug te bren gen in het vrije bedrijf, vervolgde i spreker, blijve primair. De taak van de overheid is goede zorg voor den werk looze maar vooral ook zorg voor „wat kan"... De objecten voor uitvoering in werkverschaffing moeten oecono- misch nut hebben.... Men ziet het, dat is de „mentaliteit", die „De Nederlander" voor ons volk nood lottig acht. En hier wordt zij niet open baar in een a.-r. persorgaan, maar bij een man, die op het gebied der werkverschaf fing een leidende functie heeft. Wij twijfelen dan ook niet, of de redac tie van „De Nederlander" zal dit optre den van den heer Wildt Meyboom ln nog feller woorden veroordeelen, dan zij het standpunt van het „Fr. Dagblad" deed. Bleef zij nu zwijgen, dan zou zij den schijn op zich laden, dat zij het door haar aangevallen standpunt alleen wraakt, als een a.-r. het zegt En dien schijn mag „De Nederlander" niet op zich laden. Wij zullen uitkijken naar nog een an der vervolg. Binnen enkele dagen komt in de Tweede Kamer de werkloosheid aan de orde. Prof. van Gelderen zal er over interpelleeren. De c.-h. fractie heeft dan een schoone gelegenheid, om te laten blijken, of zij homogeen is met de opvattingen van „De Nederlander". Of zij dus ook de opvatting, dat „terug naar het vrije bedrijf" en „werkverschaffingsobjecten getoetst op hun oeconomisch nut" als noodlottige suggesties moeten worden gewraakt, met de redactie van „De Nederlander" deelt. I van den weg staande auto s mogen wanneer licht op ver plicht is - géén andere ver lichting voeren dan 'n rechts geplaatst lampje, dat naar voren rood en naar achteren wit licht geeft. Rechts van den weg staande, moogt u ln zoo'n geval kiezen tusschen de nor male autoverllchting óf één links- zittend lampje, dat naar yoren wit en naar achteren rood licht geeft Wil -ROOD H. M. de Koningin naar Soestdljk. BAARN. H. M. de Koningin is heden morgen voor een kort bezoek per auto ten Paleize Soestdijk aangekomen. Schilder verongelukt. ZALTBOMMEL. Terwijl vanmorgen zes mannen bezig waren de spoorbrug over de Waal te schilderen, is een der schil ders, de 29-jarige ongehuwde G. van G. uit Zaltbommel door een Dieseltrein ge grepen :en van de brug geslingerd, die daar 12 m. boog is. Hij kwam op de ba'saJltiglooiing terecht en was op slag ge dood. Een andere schilder kon nog juist wegspringen en werd slechts licht ge wond. Lijk opgehaald. NIJMEGEN. Uit de rivier onder Heu- mel is het lijk opgehaald van den 46- jarigen v. D. uit Guyck a. d. Maas, die sinds eenige dagen werd irermist. HET CHINEESCHE FRONT INGESTORT? TOKIO. Van Japansche zijde wordt gemeld, dat het front der Chineezen ten N.O. van Hsu-Tsjau is ingestort, nadat de Japanners de stad waren binnenge komen. Stoomschip vergaan. SANTIAGO DE CHILI. Uit Querto Monte wordt gemeld, dat het Chileensche stoom schip Foca in de Zuidpoolzee is vergaan. 17 personen zijn verdronken, 2 werden gered. BLOEDIGE AFSLACHTING VAN CHINEEZEN. SJANGHAI. Van 100.000 tot 150.000 man Chineesche provinciale troepen bevinden zich nog te Soetsjan. Zij hebben weinig hoop te kunnen ont snappen. Zij zullen zich na de inbezit neming van de stad door de Japanners zoo goed als onvermijdelijk met onder gang bedreigd zien. Zoo groot was de strijd, dat de stad een uitgebreid slacht- veld geleek. De straten zijn bedekt met puin van de in elkaar gestorte huizen en liggen be zaaid met dooden en gewonden. Overal woeden branden, hetgeen de wreedheid van den strijd nog te sterker doet uit komen. Lord Baiden Powell. LONDEN. Lord Baden Powell, die aan boord van de Anjibby Gastle op de thuis reis is van zijn bezoek aan Afrika, "neoft volgens een telegram van zijn eebtgenoote aan den waarnemenden Chief scout, Lord Somers, een kleine inzinking

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3