Telegrammen. Ingezonden Stukken Politieberichten Een onware voorstelling gehandhaafd. Rechtszaken. Finantiëele Berichten. Marktberichten Burgelijke Stand. het lichaam. Het meisje had echter al zulke hevige brandwonden gekregen, dat het eenige uren later is overleden. Jongen do od gereden. Te Simpel veld is gisteravond een ernstig ongeluk voorgevallen. Toen een chauffeur zijn auto achteruit- zette, reed hij den 11-jarigen Theo Broek man, die op zijn fiets naderde, aan. De jongen geraakte onder het achterwiel. Hij is in het St Josephsziekenhuis te Heerlen overleden. Brand in belastingkan toor te Waalwijk. Gistermiddag is te Waalwijk door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het gebouw, waarin de kantoren der Rijks Directe Belastingen en Accijnzen zijn ondergebracht. Het vuur woedde op de bovenste verdieping, waar het archief is ondergebracht en waar het materieel wordt geborgen. Aangezien de brand zich ernstig liet aanzien, werden alle boeken en bescheiden zooveel moge lijk uit het gebouw gebracht, waarvoor de hulp der scholieren van de Rijksvakschool voor leerlooiers en schoenmakers werd in geroepen. De brandweer wist na een uur werken het vuur te bedwingen. De belastingfraude te Schagen. De Rechtbank te Alkmaar veroordeelde heden de Schager accountant en oud-wet houder S. wegens belastingfraude tot 8 maanden gevangenisstraf. Zijn cliënt, de winkelier B., werd tot 3 maanden ver oordeeld. Brand. In den afgeloopen nacht is door onbe kende oorzaak brand ontstaan in de boer derij van A. v. Dijk te Leende. Het vuur sloeg over naar de hoeve van T. Fransen, waar een opslagplaats van oliën en vee voeder is gevestigd. Beide panden brandden tot den grond toe af. Het vee werd gered, de inboedel ging verloren. Alles was verzekerd. Verduistering. Heden is aangehouden de 48-jarige chef-monteur en magazijn-chef bij de ge meente-reiniging te Groningen T. S., ver dacht van verduistering van auto-ónder- deelen ten nadeele van die gemeente. Bij verder onderzoek is gebleken, dat S. van zijn vertrouwenspositie misbruik maakte en steekpenningen aannam van een han delaar. Ook deze, de 59-jarige R. D., is gearresteerd terzake van heling van de door S. verduisterde goederen. STORMLOOP OP SOETSJAU VERWACHT. SJANGHAI. Volgens de jongste be richten van het Japansche front, ver wacht men algemeen vandaag den storm loop op Soetsjau. Vannacht zijn gemotori seerde Japansche voorhoeden uit het Z.W. tot 20 KM. van deze stad genaderd. Op de bergen, welke de stad in het W. be- heerschen, brengen de Ghineezen zware artillerie in stelling; tevens zijp alle bom menwerpers, waarover wordt beschikt, voor den aanval gereed gemaakt. Vliegtuig vermist. LOS ANGELOS. Een nieuw type vlieg tuig, dat van Las Vegas was vertrokken, is in de bergen met 9 personen aan boord verdwenen. Ongeluk in de ondergrondsche. LONDEN. Vanmorgen heeft zich in den ondergrondschen spoorweg bij het station Charing Cross, een ongeluk voorgedaan, waarbij 7 personen om het leven zijn ge komen en velen, naar men vreest, ern stig gewond, Het ongeluk gebeurde tusschen Charing Cross en Temple, toen een trein in volle vaart opreed tegen een om tot nu toe onbekende reden, stilstaanden trein. De treinen waren zeer vol. Verschei dene wagons werden geheel vernield. Aangezien de electrisohe verlichting uitging ontstond in het donker een pa niek onder de reizigers. De Java te Napels. NAPELS. De kruiser Java, welke in de haven van Napels is aangekomen, zal daar tot 21 Mei blijrven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De autobus-kwestie te Goes. Mijinheer de Redacteur, Ik las in uw blad van Vrijldag het stukje van dhr Kraak Steeman, waarop ik gaar ne wil antwoorden. Ten eerste moet ik mededeelen, dat ge noemde heer totaal de plank mis is, en van het geheele geval niets afweet. Hij moet niet de schuld bij B. en W. zoeken. Deze staan er totaal buiten. Ook niet bij en Inspecteur der Rijksverkeersinspec tie. Htij moet het zoeken biji de onderne mers zelf. Die zijn van de verplaatsing zelf de schuld, want met de medewer king van allen, op één na, die niet ter vergadering was, is aldus besloten. Welke onbevoegdheid heeft die Inspec teur nu gedaan? Hij heeft ons gevraagd ter vergadering te komen, om op die ver gadering onze belangen te bespreken, en onze verbindingen zooveel mogelijk bij elkaar te brengen, alsook te trachten ver mindering te krijgen van staangelden, zoowel voor de gemeente als aan het Sta tion. Eén en ander behoort niet tot de taak van den Rijksinspecteur. Deze doet uit louter om de busondernemers te hel pen, hetgeen door ons niet anders dan op prijs kan worden gesteld. Nu moet men niet denken dat wij het altijd met de zienswijze van den inspecteur eens zijn, doch waar geen schuld is, zooals hier, be hoort ook geen schuld gegeven te worden, daar een en ander niets anders dan voor de autobusondernemers nadeelige gevol gen kan hebben. Met dank voor de plaatsing, verblijf ik, Hoogachtend, J. G. KRIJGER, Autobusondernemer, Goes. REGISTRATIE FRUITTEELT. De Rijkstuinbouwconsulent Ir Bosma schrijft ons o.a.: Evenals andere jaren wordt ook thans in de maand Mei door de L.G.O. de regi stratie van de bedrijven der aangeslotenen gehouden. Voor de fruitteelt is hierin nu een belangrijke verandering gekomen; deze registratie is veel uitvoeriger gewor den. Men heeft zich niet meer bepaald tot de totaal-oppervlakte met pit- of steenvruchten beplant, maar vraagt thans ook voor elk dezer gewassen het opper vlak afzonderlijk; en niet alleen het op pervlak, maar tevens het aantal hoornen. De bedoeling van een splitsing van het oppervlak naar appels, peren, pruimen en kersen is duidelijk. Men krijlgt inzicht om trent de verhouding van deze soorten in een bepaald gebied, terwijl thans daar omtrent weinig of niets bekend is. Een registratie van de aantallen hoo rnen lijkt eenigszins bewerkelijk voor de aangeslotenen, maar met eenigen goeden wil is dit spoedig genoeg voor elkaar te brengen. Vooral deze aantallen hebben onze belangstelling. Het is van meer betee kens de aantallen te kennen, vooral als men tevens de oppervlakte tegelijk op neemt, dan dat men weet dat in Zeeland b.v. 4000 h.a. boomgaard is en in Gelder land b.v. 12.000 h.a. 'Een hoogstam-boomgaard met boomen op afstanden van 1012 meter zal nooit die opbrengsten geven welke een inten sief beplante boomgaard met 600800 boomen per h.a. geeft. Om de beteekenis van de fruitteelt in de verschillende pro vincies op de juiste wijze te doen uitko men, is daarom naast een registratie van het oppervlak vooral ook een registratie van het aantal boomen noodig. Dit is trouwens iets, dat in het buitenland alge meen toegepast is. Zoowel Duitschland, als Engeland, en ook Australië en de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika be schikken over vrij nauwkeurige gegevens hieromtrent. Nu in ons land de fruitteelt hoe langer hoe meer een vooraanstaande plaats gaat innemen is eenige registratie hierom trent niet alleen gewenscht, maar zelfs noodzakelijk. En tenslotte de leeftijd der boomen. Deze laatste geeft een aanwijzing over de nieuw-aanplant in de laatste jaren. Hier over is veel gesproken, vele schattingen zijn gemaakt, maar aan juiste gegevens ontbreekt het. Tenslotte zij er op gewezen, dat deze uitgebreide registratie alleen bedoeld is om een zoo zuiver mogelijken indruk te hebben omtrent de beteekenis van de fruitteelt in de verschillende gebieden en de verwachtingen voor de toekomst, maar dat hier van plannen tot beperking van de fruitteelt in het minst geen sprake is. De steun aan kleine boeren. De minister van Economische Zaken schrijft in een circulaire aan de gemeen tebesturen betreffende den steun aan klei ne boeren: Overeenkomstig de bepalingen van de gewone steunregeling kunnen weduwen met kleine kinderen en weduwen zonder kinderen geenerlei steun ontvangen. Mede in overleg met mijn ambtgenoot van Soc. Zaken heb ik besloten ten aan zien van bedoelde weduwen, voor wie der halve geen bedrijfsvoerder aanwezig is en die overeenkomstig de berekende netto- bedrijfsinkomsten1 in de B-groep van de kleine-boerenregeling vallen, het karakter van bedrijfssteun te doen praevaleeren, zoo dat zij van af de eerste uitkeerings- week, volgend op het uitgaan van deze circulaire, overeenkomstig de bepalingen van de kleine-boerenregeling op het eigen bedrijf tewerkgesteld kunnen worden. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Aan het Bureau van Politie: Das, Bedden laken, 'Hondenpunning No. 189, D'ames- ring. Bij1 particulieren': Geldstuk, F. Mes, Dam 56; Zakmesje, Akkerman, Heeren straat 33; Muts, J. v. Swijveren, Zand straat 11; Rolletje Stof,' M. v. d. Kloos ter, Veersohesingel 88; Houtenstep, Pe perzak, Wal 25; Kindertaschje, M. van Loo, K. Noordstraat 4; Bruine pet, J. Geerse, Yeerscheweg 195'; Handschoen, Jellema, Goesche Korenmarkt 4; Hon denpenning No. 251, de Kok, Heerenstr. 23; Zilv. armband, N. Nijsse, Kinderdijk 94; Belastingmerk '(kosteloos), J. Tilroe, Bleek 2; Duimstok, F. Geldof, Jasmijn straat 18; Overhemd met 'boord, Florisse, Dam 52; O'ranje poes, W. J. Hendrikse, Gortstraat 68; 'Huissleutel, J. Snijders, Goesche Korenmarkt 16; Padvinders- riem, W. Pluimers, St. Pieterstraat 29; Port. met inh., M. Snoep, Bree 496; Vul pen, J. G. Laroes, Balans 3; p. heeren handschoenen, W. C. Faase, Seisweg 66; Belastingmerk in etui, A. Abrahamse, Spanjaardstraat 23; Boodschaptasch, G. Janse, Koestraat 1; Bril, A. de Wijze, Breeweg 't 'Zand D 174; Belastingmerk en Hondenpenning No. 121, Tanis, Veer- schesingel 120; Zakmesje, A. Flipse, Slpuistraat 27; Bankbiljet, Leinse, Hof ter Hooge G 48; Bril in etui, A. Geense, L. NoordJstraat 35; 'Huissleutel, A. Jeras, Gravenstraat 9; Huissleutel, Wed. L. de Rijke, Hendrikstraat 27; Kanarievogel, Guizoon, St. Pieterstraat 14; Sleuteltje, Boele, Veerscheweg 157; jonge poes, M. Janse, Goesche Korenmarkt 7; Port. met in'h., M. Lauret, KI. Vlaanderen 11. Onlangs schreef „de Nederlander" dat „wat meer distantie (afstand) tusschen verantwoordelijkheid dragende personen en het Nat. Jongeren Verbond wel zeer gewenscht" is. De noodzakelijkheid van deze verma ning blijkt duidelijk uit het Mei-nummer van „De Trom", het orgaan van genoemd verbond. Op de voorpagina van dat num mer vindt men links een hulde-betuiging van den Commandant van het Veldleger aan het Nat. Jongeren Verbond, omdat zijn leden „een levendig aandeel hadden" in de belangstelling, welke de nieuwe gar nizoenen ten deel viel en vol trots maakt „De Trom" van deze „waardeering en erkentelijkheid" gewag. „De Rotterdammer" laat in het midden of het gewenscht was zoo'n extra-blijk van waardeering te zenden, maar het doet onaangenaam aan op de rechterzijde van dezelfde pagina te moeten constateeren, dat het N.J.V. weigert een zware, absoluut onjuiste beschuldiging aan het adres der vakorganisaties van arbeiders in te trek ken. In navolging van een financieel or gaan had het blad n.l. geschreven, dat deze vakbonden in 1937 aan de werklo zenkassen „ruim vijf millioen overheids geld hadden verdiend" en dit kapitaal hij hun reserves hadden gevoegd. Van verschillende kanten was op het onware van deze lichtzinnige beschuldi ging gewezen en op intrekking aange drongen. Maar dat kon de redactie van „De Trom" niet over zich verkrijgen en ze schreef nu, dat het woord „verdienen" wei „foutief" was, „maar een feit is toch, dat van de Overheidsgelden in één jaar f 5.300.000 onproductief werd, doordat dit bedrag in reserves gestopt is, terwijl veel werk in het algemeen belang, b.v. voor defensie en luchtbescherming, wegens geldgebrek niet uitgevoerd kon worden." En nogmaals wordt dan herhaald, dat „geld der Overheid wordt opgepot", in plaats van het te besteden ter bestrijding der werkloosheid. Deze jongelui schijnen niet te willen leeren. Het staat de redactie weinig fraai, dat zij' haar lezers na de deugdelijke ontvan gen voorlichting, niet beter op de hoogte brengt. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 17 Mei. De volgende personen werden gedag vaard: P. A. Z., 36 j., landbouwer te Hoofd plaat, wegens mishandeling van A. H. Baecke. Eisch en uitspr. f 5 of 3 d. h. J. A. v. d. W., 49 j., veehandelaar te Groede, wegens mishandeling van Th. Vermeere. Eisch f 15 of 9 d. h., uitspr. f 15 of 10 d. h. L. J. M., 27 j., chauffeur te Oostburg, wegens verduistering van een drietal zak ken aardappelen. Eisch 1 mnd. gev.str. voorw., proeftijd 3 jaar en f 10 of 12 d. h.; uitspr. 1 mnd. gev.straf voorw. proeftijd 3 j. en f20 of 10 d. h. F. J. de V., huisvr. van A. P. v. d. B., te Breskens, wegens mishandeling van L. de Caluwe. Eisch f 20 of 12 d. h., uitspr. f 15 of 10 d. h. I. S. L., huisvr. van F. L. L. 36 j., te Terneuzen, wegens beleediging van Joh. van der Linde te Sluiskil. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. J. v. L., 29 j., vrachtrijder te Honte- nisse, wegens verduistering van een rij- wielbelastingmerk. Eisch 14 d. gev.straf, uitspr. 1 mnd. gevr.straf voorw. proeftijd 3 jaar, en f 15 of 10 d. h. R. G. F. de M., 47 j., expediteur te Sas van Gent, wegens beleediging van B. Vledder. Eisch f 25 of 15 d. h., uitspr. f 25 of 10 d. h. A. C. T., 42 j., fabrieksarbeider te "Westdorpe, wegens diefstal van een drie tal kippen. Elisch 2 mnd. gev. straf., uitspr. 1 mnd. gev.straf. M. H., 40 j., werkman te Zaamslag, was in verzet gekomen tegen het vonnis van den Politierechter van 26 April 1938, waarbij hij wegens diefstal gepleegd te Zaamslag is veroordeeld tot f25 of 15 d. h. Verzet vervallen verklaard wegens niet verschijnen. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat ls verstandig. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 429V2 428 Ned. Ind. Handelsbank 132 133 Philips 280 277 Unilever 157V2 151% A. K. U. 38 37% Amsterd. Rubber 207Va 207 Kon. Olie 325 323% Deli Mij. 284 286 Scheepv. Unie 11914 119 Kon. Boot 108 107 3 pet. Nederland 1938 101% 101% 3 pet. Nederland 1937 lOOVs 100% U. S. Steel 33% 323/a Anaconda 20% 20Vs U. S. Leather 33/s 3% Bethlehem Steel 35Ve 343/s Adj. Gh. Milwaukee 2?/s 26/s Cities Service 13/l6 Intern. Nickel 34% 34 Shell Union 97/ie 98/i„ Kennecott 25Vs 25 Radio 45/8 4% Gar Foundry 14 14 Tidewater 97/s 9% Midcont. Oil 12V2 123/s General Motors 23 23 Am. Enka 24% 24Va Am. Water Works 7V2 7 Republic Steel 10% 108/ie Continental Oil 19 18% Weer waren de koersverschillen en de omzetten zeer gering. D'e NIVAS gaat nog steeds door flinke partijen Suiker te verkoopen o.a. heden weer ruim 19000 ton, maar veel effect op de Suikeraandeelen had dit niet. In deze afdeeling gaat alleen iets van beteekenis om in Vorstenlanden, maar de koers bleef ongeveer op het vorige niveau. Zelfs in de groote fondsen blijven de om zetten tot enkele aandeelen beperkt. Donderdag wordt het slotdividend te Ionden Kkend van de Shell Transport, verwacht wordt 12Va pet., nadat reeds 7 pet. ad interim betaald is. Het dividend der Kon. Olie moet dan ook spoedig bekend worden. Doorgaans is dat 2 pet. minder dan van de Shell Transport. Unilever waren verhandeld ex 4V2 pet. slotdividend. D'e Amerikanen waren iets lager en zonder affaire, van belang. D'e Nederlandsche Staatsfondsen waren voor de 3 pet. 1937 iets beter. Wisselkoersen. Amsterdam, 17 Mei, 2.30 u. Berlijn 72.55—72.65. Ionden 8.978.98. Parijs 5.045.06. Brussel 30.4030.45. New-York I.8OV2—1.81%. Binnen 30 meter van een bran dende straatlantaarn staande be hoeft uw auto binnen bebouwde kommen geen eigen verlichting te voeren! Goes, 17 Mei 1938. Boter per kilo f 1,40, middenprijs per halve kilo f0,70, winkelprijs f0,80. 2e soort boerenboter f 0,65. Fabrieksboter verkocht f0,82%. Afwijkende boter f 0,50. Eieren per 100 stuks f3,15, winkelprijs f 4,15. Ganseieren 4% ct. per stuk. Eenden eieren f 3. Noteering van boter- en eierhandelaren: Boter 60 ct. per pond. Eieren f2,90 per 100 stuks. Ganseieren 5 ct. per stuk. Boter niet geruimd. GOES. Veilingsvereen. „Zuid-Beveland". Afd. Centrale eierveiling. Dinsdag 17 Mei 1938. Kippeneieren f 3,08f 3,20, Eenden eieren f2,70f3,40, Ganzeneieren f4— f4,60, alles per 100 stuks. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Maandag 16 Mei 1938. Kleine veiling. Aardbeien 0.451.28 per kg. Groenten. Spinazie 210, Postelein 13 14, Oude Aardappelen 4.607, id. Drie lingen 44.80, alles per 100 kg.; Bloem kool 914, id. II en III 28, Kropsla 0.503.50, Komkommers 713, alles per 100 stuks; Wortelen 914, Radijs 0.801 2 10, Rammenas 1.502.70, Selderij 11 1.10, Pieterselie 1, Sjalotten 34, Rabar ber 9, alles per 10Q bos. Bloemen: Narcissen 1.602.50, Le lietjes der Dalen 4.70, alles per 100 bos; Begonia's 3, Hortensia's 20—47, Primu la's 8, alles per 100 pot. MIDDELBURG, 10 Mei. Aardappelvei ling. Bevelanders 1.25, Zeeuwsche Bonte 164, beide per 25 kg.; Nieuwe Aard appelen 2126 ct. per kg. -1 Groentenveiling. Spinazie 29, Postelein 1321, Moskrul 18, Zuring 4 7, Prei 57 ct., alles per kg.; Peen 916, Ltlderie 34, Rabarber 311, Radijs 12.5, Rammenas 1.53 ct., alles per bos; Bloemkool 223, Kropsla 0 53, Komkommers 1113, alles per stuk. Bloemen: Tulpen 26, Pioenen 21 24, Seringen 5 ct., alles per bos. Fruitveiling: Aardbeien 1139, Roe de Bessen 15 ct., beiden per doos; Perzi ken 12 ct. per stuk; Tomaten 4760 ct. per kg. MIDDELBURG. Bevallen: J. G. Huis- zoon geb. Van Iren, z.; W. Phil geb. Ha- gar, d.; J. van Loo geb. Kakebeeke, d. Overleden: W. J. Ooms, 3 mnd., z.; M. van Oosten, wedn. van K. D'ingemanse, 82 j.; D. A. P. de Zeeuw, echtgen. van J. B. Visser, 66 j. Ondertrouwd: J M. Maas, 32 j. en E. Labruyère, 32 j. Getrouwd: L. G. Smolders, 29 j. en G. de Klerk, 34 j. (M. G Van 12—16 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. W Hofman, 28 j. en G. G. Potvlieger, 22 j.; J. Sohier, 29 j. en W. E. van Soelen, 22 j.; G. Klap, 22 j. en M. Kooman, 21 j. Getrouwd: D. C. van Dalen, 24 j. en N G. Filius, 24 j.; P. van der Hof, 28 j. en G. T. Nagtegaal, 24 j.; S. J. Mol, 25 j. en J. G. de Veij, 23 j. Bevallen: E. de Ridder geb. Marinisse, d.; M. J. Barten geb. de Vries, d.; J. E'. Wormsbecher geb. van Leeuwen, d.; J Minkiewicz geb. Targonska, z. (V. G.) Van 714 Mei IERSEKE. Ondertrouwd: Pieter van fateveninck, 74 j., weduwnaar van Pie- ternella Jacoba Welleman en Jannetje Goeman, 63 j. jd.; Pieter Abraham de Kok, 25 j. jm. te Krabbendijke en Wil- helmina Jacomina D'aniëlse, 25 j. jd. Huwelijksafkondiging: Jean Baptist Marinus Meijer, 19 j. jm. te Vlissingen en Levina Janna Hemmekam, 20 j. jd.; Johannes Dommis Koeman, 23 j. jm. en Adriana Gatharina Jobse, 22 j. jd. te Wemeldinge. Gehuwd: Willem Marinus Snoep, 30 j. jm. te iSchore en Laurina Dina Pol derman, 31 j. jd. Overleden: Elizabeth Pikaar, 71 i., weduwe van Lauwerus Bom. (I. G.) Van 512 Mei. KRUININGEN. Geboren. I'ingenus Aarnoud, z. v. Marinus Potter en Leuntje Dirkje Felius. Overleden: Jacob Kievit, 35 j. Ondertrouwd: Jacobus Butijn, 28 j. te Krabbendijke en Leuntje Weststrate, 24 j.; Adrianus Kasteleijn, 22 j. te Dor drecht en Suzanna Neeltje de Quelerij, 19 j.; Simon Paauwe, 33 j. te Schore en Johanna Wilhelmina Meijer, 23 j. (I. G.) Van 512 Mei. WEMELDINGE. Gehuwd: L. Daane, 26 j. jm. en D'. de Rijke, 20 j. jd. Overleden: Johanna Jacoba van Ma- ris, 61 j., echtgenoote van A. Willemsen. (I. G.) Van 744 Mei. OOSTKAPELLEi. Getrouwd: A de Kam, 28 j. jm. en A. L. Willemse, 25 j. jd.; A. Hoefkens, 25 j. jm. en J. Vlieger, 21 j. jd.; L. Riemens, 25 j. jm en N. Min- derhoud, 22 j. jd. Bevallen: M. Jobse geb. Boone, z. (M. G.) Over de maand April. AXEL. Huwelijks-aangiften: 19, Krijn Duiven (van Numansdorp), 22 j. jm. en Adriana Maria de Keizer, 25 j. jd.; 22, Adriaan Abraham Butler, 24 j. jm. en Jacoba Pieternella Oppeneer, 23 j. jd.; 28, Adolphus Cornells Breepoel, 24 j. jm. en Leonie van Goethem, 22 j. jd.; D'irk Herrebout (van Hoek), 22 j. jm. en Ga tharina den Beer, 18 j. jd. Gehuwd: 7, Leon Franciscus Franke- vijle (van St. Jansteen), 27 j. jm. en Elsa Berthina Augusta de Kerf, 30 j. jd.; 21, Maurice André Cortvriendt (van Terneu zen, 29 j. jm. en Maria Amelia de Go- ninck, 24 j. jd.; Petrus Josephus Ver dunnen (van Vogelwaarde), 33 j. jm. en Madeleine Marie Coralie Suij, 28 j. jd.; 28, Louis Camiel Vermandei (van Sas van Gent), 27 j. jm. en Maria Anna Ga tharina D'avid, 30 j. jd. Geboren: 3, Jacobus Dirk, z. v. Daniël Hamelink en Tanneke Maria van Kerk- voort; 10, Mathilde Leonie Albertina, d. v. Joseph Gerardus Cornells Pieters en Eliza Maria Fidelia Jonckheijm; 11, Ja cobus, z. v. Jacobus Geensen en Janneke Dieleman; 13, Hermanus, z. v. Janus Gornelis van Luijk en Jozina Maria Wis se; 18, Jannie D'ebora, d. v. Marinus de Fouw en Anna Maria Debora Kiel; 20, Anna, d. v. Adriaan Dieleman en Janna Koster; 22, Emmie Maria Camilla, d. v. Camillus Cyrillus Jesoirens en Anna Ma ria Aerens; 28, Anna, d. v. Louis Vinke en Tanneke van Tatenhove. Overleden: 6, Pieter Riemens, 68 j., echtg. van Geertrui de Visser; 9, Cate- üjntje Krokké, 83 j., wed. van Johannes Dïonkers; 23, Jacobus Dirk van Alten, 50 j., ongeh.; 24, Maria Clementina de Ke ver, 63 j., echtg. van Dominicus Jacobs. (Ax. CA.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3