Land- en Tuinbouw Radioprogramma. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Onderwijs. Scholen voor zwakzinnigen In ons land. tegels worden aangekocht waarin de fiet sen kunnen geplaatst worden. Z.h.st. aangenomen. Verder werd een voorstel van het be stuur aanvaard tot het aangaan van een huurovereenkomst voor 5 jaren met den heer P. C. Bruynzeel voor een strook grond van ongeveer 320 M2. ten bedrage van f 12,50 per jaar. De contributie werd weer vastgesteld op fl,per jaar en per lid. Vaststelling van het veilingspercentage: Groote veiling 2, Kleine 4, Boomgaarden 3, Eieren 1 pet. Regeling koeltarieven. Het bestuur stelt een aanmerkelijke verlaging voor, het welk met applaus werd aanvaard. Ook de mededeeling omtrent de emballage regeling werd met de meeste ingenomen heid in ontvangst genomen, vooral de verlaging van huur kwartbushels, enz. De voorz. deelt verder nog mee de rege ling omtrent den aanvoer groene boonen en verkoop roode bessen, waarmee allen accoord konden gaan. Voorkomende zaken. De heer Zweemer van Kruiningen vraagt voor de buiten wijken een langeren termijn om de kis ten te huren dan voor de dichtbijwonen- de. De voorz. zegt, dat hierin reeds is tegemoet gekomen. De heer A. de Jonge vestigt de aandacht op die kisten waarvoor men 5y2 K.G. gewicht rekent. In werkelijkheid wegen deze soort kisten 5 kilo. Dit is een schade van y2 kilo ten nadeele voor den ver- kooper. De voorz. zegt toe, dat deze tot het laatste toe zullen achter gehouden worden. Dhr Jacs. Burger adviseert ze zoo spoe dig mogelijk te verkoopen. Hierna sluiting. Oostkapelle. Donderdag vergaderde de Arja onder leiding van Ds Hofland. De secretaris, dhr K. de Kam, behandelde Art XXI A.-R. beginselen: Kerk en Staat. Het politiek overzicht werd geleverd door dhr J. Coppoolse. Aagtekerke. Gemeenteraad. In de Vrijdagmiddag gehouden Raadsverga dering herdacht de voorzitter het over lijden van den heer J. Moens, die van 1894 tot 1935 raadslid en gedurende 32 jaren wethouder is geweest en in dien tijd veel in het belang der gemeente heeft gedaan. Zijn nagedachtenis zal bij de gemeente in eere blijven. De heer P. de Visser brengt de geluk- wenschen over van den raad aan den Burgemeester met zijn herbenoeming, waarvoor deze dank zegt. Na een langdurige geheime vergadering werd besloten om de bestrating van den Pekelingschen en Groeneweg aan te be steden en een tijdelijk opzichter voor dit werk te benoemen. Bij de rondvraag verzoekt de heer W. Kodde den Kloosterweg te laten na zien. Domburg. Een buitenkansje. Zaterdagmorgen zagen timmerlieden, die een strandhuisje gingen opsiaan, gespar tel in een strandkreek en vonden daarin een kolossalen zalm, die later 10 kg bleek te wegen. De visch was bij hoog water onder den wal gekomen, en had zich bij afgaand tij niet meer uit de stranddiepte kunnen vrijmaken. De vinders hebben het buitenkansje gedeeld. N.- en St. Joosland. Vrijdag werd in de Chr. school de zevende jaarvergade ring gehouden van de afd. Chr. Landar- beidersbond. De voorz., de heer P. v. Eenennaam, besprak in zijn openings woord de groote werkloosheid, welke al hier heerscht, maar stelde daartegenover de groote vrijheid, waaronder wiji leven. Ook sprak hij: zijn dankbaarheid uit voor de groote medewerking van het gemeente bestuur in het uitkeeren van de B-steun, waarvoor vele goederen worden beschik baar gesteld, die van uitstekende kwaliteit waren. Tot zijn spijt mislukten wederom ue conferenties met de werkgevers, zoodat arbitrage was aangevraagd. Spr. had lie ver een vrijwillige overeenkomst gezien. Hierna brachten secr. en ipenningm. hun jaarverslagen uit. Het ledental was geklommen van 37 tot 43. Het bestuurslid M. Haartsen sprak over „Arbeidsloon". Het hoofdbestuurslid, de heer Vingerling, sprak over „Organisa tie". Organisatie is ook gezinszaak. De vrouw moet ook weten, waarvoor de we- kelijiksche contributie wordt betaald. Daarom wekte 3pr. de leden op in 't ver volg ook de vrouwen mede te brengen naar de jaarvergadering. Hierna slui- Wissenkerke. Zaterdag vond alhier de teraardebestelling plaats van het stoffe lijk overschot van den zoo plotseling over leden heer W. C. Lamain, in leven kan toorhouder der P.T.T. alhier. Aan de groeve voerde o.m. het woord de direc teur van het postkantoor te Goes, die den overledene als een zeer plichtsgetrouw en accuraat ambtenaar schetste. De voorzitter van de afd. Noord-Beve land van den Chr. Bond van ambtenaren bij de posterijen, de heer P. Dourleijn, zeide, dat met den overledene een trouw lid en een hooggeacht collega was heen-, gegaan. Nadat nog eenige sprekers het woord hadden gevoerd, dankte een familielid voor de laatste eer aan den overledene bewezen. Voor deze begrafenis bestond zeer veel belangstelling. Axel. Donderdag werd, zooals gemeld, de eerste steen gelegd van het nieuwe stadhuis. Deze plechtigheid werd verricht door Burgemeester F. Blok, in tegenwoor digheid van Wethouders, Raadsleden en Ambtenaren. Een prachtige oorkonde (met enkele foto's en teekeningen) werd ingemetseld met den volgenden inhoud: „In het jaar onzes Heeren 1938 werd dit Raadhuis gebouwd, en den 12en Mei, juist op den dag van den doop van H.K.H. Beatrix Wilhelmina Armgard, is de eer ste steen gelegd door den EdelAchtbaren heer F. Blok, Burgemeester der Stad Axel. In tegenwoordigheid van den Raad der Gemeente, en met de directie en aan nemers van dit gebouw. Het wordt ge bouwd op de plaats waar het vorige stad huis 250 jaren heeft gestaan en in het jaar 1937 werd afgebroken. Moge dit nieuwe Stadhuis getuige zijn van een gestadigen groei en welvaart onzer stad. Gedaan Axel 10 Mei 1938." De hoofdafmetingen van het gebouw zijn: voorgevel lang 23 M., zijgevel lang 19 M., hoogte nok 12.50 M., terwijl de toren een hoogte van 26 M. zal hebben. Het werk wordt uitgevoerd door de aannemers A. van 'tHof en A. P. van Hoeve voor de som van f32.600. Het nieuwe stadhuis zal 40 vertrekken bevatten, benevens een schuilkelder te gebruiken bij luchtaanvallen. Stand der werkloosheid. De stand der werkloosheid in het dis trict der districtsarbeidsbeurs te Middel burg is: Middelburg 788, Vlissingen 548, Aagte kerke 8, Arnemuiden 169, Baarland 21, Biggekerke 16, Borssele 56, Brouwers haven 19, Bruinisse 99, Burgh 1, Kolijns- plaat 60, Domburg 38, Driewegen 14, Drei- schor 13, Duivendijke 1, Eikerzee 1, Elle- meet Ellewoutsdijk 28, Goes 192, 's-Gravenpolder 16, Grijpskerke 12, Haam stede 's-Heer Abtskerke 6, 's-H. Arends- kerke 53, 's-Heerenhoek 65, Heinkenszand 30, Hoedekenskerke 67, Ierseke 94, Ka- pelle 51, Kats 13, Kattendijke Kerk- werve 6, Kloetinge 30, Kortgene 35, Kou- dekerke 65, Krabbendijke 38, Kruiningen 100, Meliskerke 12, Nieuwerkerk 34, Nieuw- land 20, Nisse 4, Noordgouwe 2, Noord- welle 11, Oosterland 67, Oostkapelle 23, Oudelande 23, Ouwerkerk 44, Ovezande 53, Renesse Rilland-Bath 16, Ritthem 11, Schore 6, Serooskerke (W.) 22, Seroos- kerke (S.) St.-Laurens 4, Soeburg 141, Vere 10, Vrouwenpolder 7, Waarde 15, Wemeldinge 66, Westkapelle 170, Wissen kerke 75, Wolfaartsdijk 44, Zieriksee 152, Zonnemaire 9, Zoutelande 14. In totaal stonden per 30 April 3808 personen als werkzoekenden ingeschreven. Chr. Buitengewoon onderwijs. D'e Vereeniging voor Chr. B. O. hield deze week haar jaarvergadering te Zeist onder voorzitterschap van den heer S. Stemerding uit Voorburg. In zijn jaarverslag sprak de secretaris met groote waardeering over de groei ende belangstelling voor 'het Christelijk buitengewoon onderwijs. D'e actie van de propagandacommissie, bovenal die van den propagandist, den heer J. Hoogwerf van Rotterdam, is in dit opzicht van groote beteekenis geweest. Dank zij de arbeid van den heer Hoog werf waren in vele plaatsen vereenigin- gen opgericht, die zich de opening van een Chr. school voor b.l.o. ten doel stel len. Bij het verslag van den heer 'Hoog werf over diens werkzaamheid als pro pagandist spreekt de heer De Visser van Dordrecht over de wensc'helijkheid om bij het oprichten van nieuwe Chr. scholen spoed te betrachten. De heer Hoogwerf doet nog verschillende mededeelingen. In Oud-Beierland en AaJlten zijn of wor den deze maand nieuwe scholen geopend. In Sneek en Middelburg is de toe stemming van den Minister van Onder wijs afgekomen. In sommige plaatsen gaat het heel langzaam. Samenwerking tusschen de verschillende kerkelijke groepen is abso luut noodzakelijk. Het jaarverslag van den penningmees ter, den 'heer K. de Bloois van Rotter dam, sluit in totaal met een bedrag van inkomsten en uitgaven van f 373.58. Er is een nadeelig saldo van f 87.94. Het voorstel, om 'het dagelijksch be stuur uit te breiden met een lid wordt aangenomen. Als zoodanig wordt geko zen de heer S. 'Brandsma, inspecteur van het l.o. in de inspectie Brielle. In de middagvergadering kwam aan de orde het rapport der Wetscommissie over de vraag, in hoeverre het wensche- lijk is tot een nadere wettelijke regeling te geraken van het buitengewoon onder wijs. Hoofdzaak was daarin een ontwerp van een nieuwe wettelijke regeling van het geheele buitengewoon onderwijs. De ze ging uit van de gedachte, dat deze alleen mogelijk is bij de wet (dus niet bij Kon. Besluit) in dier voege, dat het Rijk alle kosten draagt. Gemeentelijke Scholen zouden moeten worden opgeheven en on der het 'bestuur van een vereeniging of stichting dienen te komen. Zoodoende zou het geheele b.o. uitgaan van particu lieren en door het Rijk worden bekostigd. Een subsidiestelsel daartoe was uitge werkt. D'e heer Brandsma ontwikkelt een ge heel nieuw plan voor de subsidieering van bijzondere scholen b.l.o. De heer De Visser zegt, dat financieele gelijkstelling ei'sch is van recht en bepleit een sub sidieregeling als voor het nijverheidson derwijs. Het bleek, dat er nog geen eenheid van inzicht is gekomen. Verdere bestudee ring en voortgezette bespreking op een volgende vergadering is noodig. Aldus wordt besloten, Het aantal scholen voor zwakzinnigen bedraagt thans 115. Naar de richtingen verdeeld zijn er 54 openbare, 14 Prote sten tsch-Christelijke, 42 Roomsch-Katho- lieke, 2 Israëlietische en 3 neutrale bij zondere scholen. In 1937 werden 6 nieuwe scholen voor zwakzinnigen geopend, t.w. 5 Roomsch- Katholieke en 1 neutrale bijzondere school. Goes. De heer A. C. Bruinshoofd, leeraar aan de Ambachtsschool, alhier, is tot leeraar in vaste betrekking benoemd aan de Ambachtsschool „Concordia Inter Nos" te Amsterdam. BRIEFGEHEIM GESCHONDEN. Het „Nationale" Dagblad van 9 Mei be vat het verhaal van een jongen, die aan een geestelijke een getuigschrift vroeg voor het bureau van aanneming van de Marine. De priester schreef een volkomen eerlijk getuigschrift en gaf dit in goed vertrouwen aan den vrager mede in ge sloten omslag, geadresseerd aan den chef van bovengenoemd bureau. Het dagblad van den heer Mussert ver telt nu: Thuis gekomen, kwam de jongeman op het lumineuze idee dezen brief eens open te maken om eens te zien wat voor ge tuigenis meneer kapelaan van hem ge geven had. Deze ongepaste nieuwsgierig heid zij hem vergeven. Uit de enveloppe kwam te voorschijn een briefje van den volgenden inhoud: Volgt... enz. Dit is niet alleen schending van het briefgeheim, maar aan dit misdrijf mee werken en het vergoelijken als een ver geeflijke „ongepaste nieuwsgierigheid". Het is niet de eerste keer, dat van N.S.B.-zijde het briefgeheim geschonen wordt, maar het bovenstaande is toch wel zóó kras, dat de vraag rijst, of hier niet ingegrepen moet worden en of met deze lieden niet de uiterste voorzichtigheid ge boden is. Zware brand in een olieslagerij ie Amersfoort. De schade op vijf ton geschat. Zaterdagmiddag ongeveer twee uur is een zware brand uitgebroken in de stoom- olieslagerij J. van Vollenhoven N.V. in de Groote Koppel te Amersfoort. Het vuur is ontstaan in de mengafdee- ling en greep dadelijk met groote snelheid om zich heen, daar de vlammen gretig voedsel vonden in de groote hoeveelheid olie, welke zich in de fabriek bevond. De brandweer ging bij het blusschings- werk met groote omzichtigheid te werk. Het bleek zeer moeilijk te zijn den vuur haard te bereiken tengevolge van d.e enor me rookontwikkeling. Ook moest aan dacht worden geschonken aan de weg vloeiende olie. Indien deze in brand zou raken, zouden de gevolgen niet te over zien zijn. Tegen vier uur verscheen de brandweer van Utrecht met een spuit, welke onmid dellijk aan het blusschingswerk begon deel te nemen. Ondanks het feit, dat groote massa's water in het vuur werden geworpen, breidde de brand zich te circa vijf uur nog steeds uit. Behalve de Utrechtsche brandweer, verscheen ook de brandweer van Hoog land in den loop van den middag om aan het blusschingswerk deel te nemen, zoo dat het vuur met 22 stralen werd bestre den. Voor gebrek aan water behoefde niet te worden gevreesd, aangezien de fabriek onmiddellijk aan de Eem is gelegen. Omstreeks half zeven was men de vlam menzee meester. De fabriek was een ruïne geworden; slechts de muren stonden nog overeind en daarvan leverden eenige zoo danig gevaar op, dat men ze hoogstwaar schijnlijk omver zal halen. Het kantoorge bouw is gespaard gebleven. Vandaag zou weer op volle kracht worden gewerkt, zoodat een groote voorraad grondstoffen was ingeslagen. Daaraan is ook zeer veel schade toegebracht. De vermoedelijke oorzaak van den brand moet naar nader wordt verno men gezocht worden in broeiing van een hoeveelheid rijstevoermeel. De schade zou ongeveer vijf ton bedragen. Zijl wordt door verzekering gedekt. H e i d e h r a n d e n. Op de kleine Oisterwijksche heide tusschen de gemeen te Oisterwijk en Oirschot is Zaterdagmid dag een heidebrand ontstaan. Het vuur breidde zich met groote snelheid uit, waardoor zeer spoedig een oppervlakte van 175 h.a. heide en plm. 2 h.a. dennen- aanplanting in brand stonden. Zaterdagmiddag omstreeks een uur hebben in de nabijheid van het militaire oefeningsterrein De Vlasakkers in de ge meente Amersfoort twee heidebranden gewoed, vermoedelijk ontstaan door von ken uit passeerende locomotieven. Arbei ders uit de werkverschaffing, die in de nabijheid aan het werk waren, alsmede de Amersfoortsch9 politie en brandweer, wisten het vuur na betrekkelijk korten tijd te bedwingen. Even later werd een heidebrand gemeld in de onmiddellijke nabijheid van de uit gestrekte bosschen van Birkhoven. Politie, arbeiders, leerlingen van middelbare scholen en brandweerlieden bestreden met man en macht het vuur, dat zich met groote snelheid in de richting van het bosch uitbreidde. Men kon op het nipper tje voorkomen, dat dit fraai stuk natuur schoon werd aangetast. Door brandweerauto over reden. De 45-jarige van P., die Vrijdag j.l. door een brandweerauto was over reden, waardoor hij met een hersenschud ding in het Ziekenhuis te Breda moest worden opgenomen, is Zondagmorgen al daar overleden. Oplichters gevat Het is de politie te Rotterdam gelukt de hand te leggen op drie oplichters, die er den laat- sten tijd hun werk van hebben gemaakt om tusschen licht en donker diverse win keliers op te lichten door middel van oude, reeds aan den omloop onttrokken en dus waardelooze Belgische vijf-franc- stukken met den beeltenaar van Leopold II er op, welke zij als rijksdaalders in betaling gaven om een klein bedragje (tien, vijftien cents) te vereffenen en dan met ruim twee gulden aan goed Nederlandsch geld te vertrekken. Door auto aangereden. Automobilist reed door. De 26- jarige H. E. is te Rotterdam, waar hij Zaterdagnacht fietste, in botsing gekomen met een personenauto, die onmiddellijk na de aanrijding de lichten doofde en met groote snelheid doorreed. De fietser werd tegen den grono geslingerd, waar door hij een hersenschudding en tal van ontvellingen opliep. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis. Veenbranden in Drenthe. Zondag werden veenbranden in het Zuid oosten van Drenthe gemeld, n.l. nabij Nieuw-Weerdinge en te Berger-Compas- cuum. Zondagnacht woedden de branden nog steeds voort. Groote hoeveelheid turf zijn verloren gegaan. Tot overmaat van ramp brak ook nog brand uit in een boer derij te Bargeroosterveld. De boerderij ging geheel in de vlammen op. Wat de veenbranden betreft vreesde men in den afgeloopen nacht, dat zij nog grooteren omvang zullen aannemen. Brand in een trein. Even voor dat trein 310 uit Enschedé, die te 10.20 uur Zondagavond te Deventer moet aan komen, het laatste station binnenliep, is brand ontstaan in de motorkamer van het Dieselonderstel van het voorste deel van den trein. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De schade is nogal aanzienlijk. Noodlottige belangstel ling. Zondagavond om kwart over zeven is een man, die op een zolderschuit de brug over de Leidsche Gracht bij de Lijn baansgracht te Amsterdam onderdoor voer, te water geraakt, doordat hij met zijn hoofd tegen een balk van de brug stootte. Met een reddinghaak is hij op het droge gebracht. In bewusteloozen toestand is hij naar een der ziekenhuizen vervoerd. Hij had veel water binnen ge kregen en hij bleek bovendien een sche- delbasisfractuur te hebben opgeloopen. Op het oogenblik, dat hij de brug wilde passeeren, voer hem een plezierboot je voorbij, waarvan een der opvarenden hem vroeg naar de uitslagen van den roeiwed- strijd. Bij het antwoorden keek hij om en lette niet op de brug met bovenge noemd noodlottig gevolg. Gasvergiftiging. Vrijdag heb ben buren een ernstig geval van gas vergiftiging ontdekt te Halfweg, waar van de 65-jarige weduwe L. v. d. M. het slachtoffer is geworden. Het had de buren bevreemd, dat de luiken van de woning gesloten bleven en dat de vrouw den geheelen ochtend haar woning niet had verlaten. De om wonenden, die een ongeluk vermoedden, verschaften zich toegang door de deur te forceeren. Toen de heer W. J. C. het eerst binnen kwam en de slaapkamer binnendrong, zag hij de vrouw bewusteloos in bed lig gen. Zij werd naar bulten gebracht, waar Dr J. P. Bernard constateerde, dat zij al langen tijd bewusteloos was. Hij achtte overbrenging naar het Diaconessenhuis te Haarlem noodzakelijk. Men vreest voor haar leven. Een gevaarlijke man. Vrijdag avond fietste zekere v. G. uit Etten naar Breda. Toen hij ter hoogte van café Vran- ken bij het Liesbosch te Princenhage was, sloeg een hem achteroprijdende man hem met een ijzeren staaf zoo krachtig op het hoofd, dat hij viel en eenigen tijd versuft bleef liggen. Toen hij tot bezin ning kwam, begaf hij zich naar de politie te Princenhage. Deze heeft in samenwer king met de marechaussee een nauwgezet onderzoek ingesteld. Zij heeft het ver moeden, dat men hier te doen heeft met een ontoerekenbaar persoon, wellicht den zelfden man, die in October van het vorige jaar een paartje in het Liesbosch ernstig heeft verwond en nooit is opge spoord. Van G. kan zich vaag herinne ren, dat zijn belager gekleed was in een grijze jas, blootshoofds was en het haar achterovergekamd droeg. 'Mislukte roof-o verval. Vrij'dag is een voerman uit Eersel, die f 1500 van de Melkfabriek bij zich had om die aan de boeren voor de door hen geleverde melk uit te betalen, op den weg buiten het dorp door twee mannen over vallen. Een van hen was gemaskerd en dreigde met een revolver. De voerman zag kans van zijn kar te springen en in de bosschen te vluchten. Op zijn voortdurend geschreeuw namen de bandieten, die blijkbaar per fiets gekomen waren, de vlucht, zonder het oogmerk tot uitvoering te hebben kunnen brengen. Vrouw uit het raam ge vallen. Zaterdag is in Amsterdam een öft-jarige vrouw uit. een raam van de tweede verdieping van heer woning E<- vallen. De vrouw was aan het ramen lappen. Zij had daartoe een schuifraam verwij derd en stond op het kozijn om het bovenraam schoon te maken. Het slachtoffer is in stervenden toe stand naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. MOND- EN KLAUWZEER THANS VRIJWEL VERDWENEN. Het „Hbld." heeft geïnformeerd, hoe veel dieren in den laatsten tijd ioor Je drie groote destructoren in ons land zijn vernietigd, die gestorven waren op boerderijen, waar mond- en klauwzeer was voorgekomen. Het resultaat is, dat sedert medio Maart dus in twee maanden - dit aantal slechts 311 stuks heeft bedragen, tegen 15.180 in de periode medio Sep tembermedio Maart, dus zes maan den. Uit dezen gang van zaken blijkt dus, dat de gevreesde veeziekte thans aan het verdwijnen is. Dinsdag 17 Mei 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.10 HIRO. 8.009.15 Gram. Om 8.15 Berichten. 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 De KRO-Melod., solist en Gram. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Kniples 4.00 Ber., Gram. 4.05 Causerie „De taal der dieren". 4.30 Gram. 4.35 HIRO-Post. 4.40 Gram. 4,45 „Theosophy and spiri tual life", lezing. 4.45 Vertaling van de voorgaande lezing in het Hollandsch. 5.10 Zang en piano. 5.20 Gram. 5.35 Verv. conc. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 KRO-Melod. en solist. 7.00 Ber. 7.15 Causerie over de Pygmeeën van W.-Afri ka. 7.35 Sportpr. 8.00 Ber. ANP, Meded 8.15 Gram. 8.30 Utr. Sted. Orkest, R.K. Oratoriumvereen. Haarlem en solisten. 8.55 Gram. 9.05 Causerie „18 Mei Vol- krnbondsdag". 9.15 Maastr. Sted. Orkest. 10.00 KRO-orkest. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Bandi Balogh en zijn Hongaarsch orkest. 11.05>12.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-Uitz. 11.00—11.40 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram. Om 8.15 Bei. 10.00 Mor- genw. 10.15 Gram. 10.30 Aeolian-orkest 'Gram.). 11.00 Causeiie „Nieuwe banen in het geschiedenisonderwijs". 11.30 Ly- ia-Trio. 12.15 Orgel en viool. Oin 12.15 Eer. 1.00 Bartho Decker's ensemble 1.45 Giam. 2.00 Omroeporkest. 2.45 Kniples 3 45 Piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.01 Voor de kinderen. 5.30 Gram. 6.30 Gai- serie „Humanisme als ideeënstelsel". 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zepparoni-strijK- kwartet. 7.30 Gram. 7.45 Causerie „De Volkenbondsgedachte". 8.00 Ber. ANP, Moded. 8.15 Bonte Dinsdagav.tr. 9.15 9.45 Gram. 10.30 Disco-nieuws. 11.00 Ber. ANP Hierna: AVRO-orkest. 11.40—12.00 Gram. DROITWICH. 1500 M. 11.2511.45 Gram. 12.05 Kwintet. l.C Gram. 1.502.20 Weensch orkest. 4.20 Trio. 4.50 Populair concert. 5.20 Uit Rome: Salonorkest, koor en solisten. 6.45 Orkest en solisten. 7.30 Octet. 8.20 BBC- Theaterorkest, BBC-Koor en solisten. 10.00 BBC-Orkest en solist. 12.1012.20 Nachtegalenzang. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 0t- kest en Gram. 1.502.20 Gram. 5.20 Sa lonorkest en Gram, 6.50 en 7.20 Gram 8.20 Orkest en soliste. 9.35 Orkest en het dubbelmannonkwartet. 10.30-11.20 Gram. 484 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Sa- knorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 en 6.35 Pro Arte-kwartet. 6.50 Zang. 7.05 Viool. 8.20 Symphonie-orkest en solisten. 10.30 11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.20 Orkest en solisten (Gram.). 8.20 Orkest (Gram.). 9.35 Gevarieerd concert. 10.50 Trio-concert. 11.20 Verv. van 9.35. 12.20—2.20 Populair concert. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 17 Mei: Matige tot zwakke, later wellicht toe nemende Z. tot W., later wellicht ver der ruimende wind, zwaar bewolkt of betrokken met toenemende regenkans, iets koeler. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 765. Licht op voor fietsen Dinsdag 8 u. 14 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6