Gemengd Nieuws De nieuwe dienstregeling bij de spoorwegen. Rechtszaken 1LANDBOUW 4 J Laatste Berichten. Telegrammen. Finantiëele Berichten. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Marktberichten Burgelijke Stand. 18/10 Bijbelgenootschappen samen verzorgd als één gemeenschappelijken arbeid, waarbij de dagelijksche leiding van het gezamen lijke werk berust bij het Nederlandsch Bijbelgenootschap. Ook het Hoofdbestuur van het Britsch en Buitenlandsoh Bijbel genootschap heeft nu kennis genomen van het rapport over den huidigen stand van de bijbelverspreiding in Ned.-Indië. En het is zoozeer onder den indruk gekomen van het vele, dat er nog ongedaan bleef, dat het terstond besloten heeft om de helft van het benoodigde bedrag voor zijn reke- ning t0 nemen. f 60.000 moet dus door Nederland wor den bijeengebracht. TREINBOTSING OP DE LIJN ARNHEM—UTRECHT. Drie licht gewonden. Zondagavond om half twaalf heeft zich op de spoorlijn ArnhemUtrecht, Dabij het station Ede, een vrij ernstige botsing voorgedaan tusschen den elec- trischen sneltrein ArnhemUtrecht en een motcrtrein van den dienst Amers- foort-Ede-Arnhem. Beide treinen wer den ernstig beschadigd en twee hoofd sporen werden geheel versperd. Twee personen hebben verwondingen opgeloo- pen, doch gelukkig van lichten aard. Met man en macht is men direct be gonnen de baan vrij te maken. In den trein uit Arnhem zaten vrij veel passagiers. Deze zijn overgestapt in een Dieseltrein, welke tot dat doel uit Utrecht naar Ede was gezonden. Het treinverkeer is vanzelfsprekend ernstig gedupeerd. Men hoopte evenwel de stagnatie spoedig te hebben opgehe ven. De electrische trein uit Arnhem be stond uit zeven rijtuigen, die bij de bot sing aanzienlijke schade hebben opge loopen. Het grootste gedeelte van de on derstellen is uit de rails gesprongen en ernstig vernield. Ook de motortrein werd zwaar beschadigd. De bestuurder van den electrischen trein kreeg lichte ver wondingen en kneusde een voet. Hij kon ter plaatse worden verbonden en is naar zijn woonplaats, Amsterdam, vertrok ken. Voorts werden nog twee passa giers uit den Arnhemschen trein licht gewond. Een deel van de bovenleiding van het electrische net is vernield. Het is hier door wel uitgesloten, dat vandaag elec trische tractie tusschen Ede en Arnhem mogelijk is. Het schijnt, dat het ongeluk is ver oorzaakt, doordat de trein uit Arnhem door het onveilig signaal is gereden op de plaats, waar de zijlijn van Amers foort de hoofdlijn kruist. De spoorweg ter plaatse is ook ernstig beschadigd. Het ligt in de bedoeling de interna tionale treinen te doen loopen over Gel- dermalsenKesterenArnhem, zoolang de andere lijn versperd is. Voor het ove rige is besloten een nooddienst in te stellen met electrische treinen van Utrecht tot Ede, waar de reizigers zul len moeten overstappen in D'ieseltrei- nm, die hen verder naar Arnhem zullen vervoeren. In omgekeerde richting zal het personenverkeer op overeenkomstige wijze worden geregeld. De gewonden bij de treinbotsing zijn: de 25-jarige mej. J. Tailleur te Amster dam en mevrouw Geurts uit Utrecht, 27 jaar oud. Nadat de eerste hulp was ver leend, zijn beiden resp. met een perso nenauto en een ziekenauto naar het Ju- banaziekenhuis te Ede overgebracht. Het bleek, dat mej. Tailleur een lichte hersenschudding had opgeloopen, terwijl mevrouw Geurts waarschijnlijk een kneu zing aan het bekken heeft gekregen. Geheime radio-zender in beslag genomen Den laatsten tijd werden in Twente ge regeld op Zondag uitzendingen gehouden door een geheimen radio-zender, welke zich aankondigde als „Het volle procent". Het is de politie te Enschedé gister ge lukt, dezen zender, terwijl juist een uit zending werd gehouden, te ontdekken. De eigenaar bleek de 19-jarige van S. uit Glanerbrug te zijn. Het toestel, dat door hemzelf was vervaardigd, was uitstekend voor uitzendingen geschikt. Eiken Zondag werd weer op een andere plaats uitge zonden. Alkmaar in rep en roer door een pepermuntje. Een loopjongen van een apotheek te Alk maar verloor Vrijdagmiddag een doosje met tabletjes pepermuntjes of iets van dien aard. Om hem er van te doordrin gen^ hoe gevaarlijk het verliezen van me dicijnen kan zijn, vertelden de assisten ten in de apotheek den jongen, dat de tabletjes zwaar vergift bevatten. In zijn angst is de jongen daarna noar het politiebureau geloopen en heeft van zijn verlies mededeeling gedaan. Het gevolg was, dat de politie onmiddellijk maatregelen nam om de bevolking te waarschuwen. Men vroeg de tusschen- komst van den burgemeester in dit spoedgeval om de radiodistributie-uit zendingen te mogen onderbreken, ten emde een waarschuwing tot de ouders te kunnen richten. Tevens werd aan de couranten het verspreiden van bulletins gevraagd. Even later bleek, toen een politie agent zich aan de apotheek vervoegde, dat de dames-assistenten van al deze noodmaatregelen volkomen onkundig wa ren. Eh moest men zich haasten om de gemoederen te kalmeeren. Wat niet wegneemt, dat vele ouders eenigen tijd in groote ongerustheid ver keerd hebben. Alles liep „op rolletjes". „Onze starre dienst, die uniek is in de heele wereld, zit puik in elkaar. Het pu bliek is tevreden, het personeel heeft er aardigheid in en vertraging is op dezen eersten dag zoo goed als niet voorgekomen. Er is dus alle reden tot tevredenheidl" Aldus de heer Jongstra, chef van het Am- sterdamsche Centraal Station, over den gang van zaken op den eersten dag van den gewijzigden treinenloop. Zooals men weet, werd gisteren een geheel nieuw stelsel ingevoerd. Amsterdam C.S., het grootste en dTuk- ste station van Nederland, heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag slechts een zeer betrekkelijke rust gekend. Want in deze paar nachtelijke uren nog één uur minder dan anders! moesten over al de oude dienstregelingen en -aanwijlzin- gen verwijderd en door nieuwe vervangen worden. Het personeel kreeg zijin laatste instructies. Tal van kleinigheden moesten nog worden geregeld. De eene spoorwegautoriteit na de an dere kwam gistermorgen op de seinbrug „onder de kap" een kijkje nemen en zich overtuigen van den vlotten gang van za ken. „De heele zaak marcheerde voortref felijk! Alleen de D-trein uit Hamburg is wat te laat geweest, maar overigens was alles in orde. Ook elders in het land is alles vlot geloopen. Daar blijkt wel uit, hoe voortreffelijk deze starre dienst in el- ■kaar is gezet! Het heele personeel, van hoog tot laag, heeft uitstekend werk gedaan. Inderdaad het is gisteren een goede dag geweest voor de Nederlandsche Spoorwegen. Vier arrestaties door een verloren en gevonden beulrs. Eenige weken geleden verloor een brie venbesteller te Almelo zijn beurs met een bedrag van f 75, welk geld ten deele zijn weekloon was en voor het overige aan de Posterijen toebehoorde. De politie kieeg er echter na weken de lucht van, dat de families S. en P. meer van de zaak zouden weten. Zij is daarom thans overgegaan tot aanhouding van den 18- jarigen B. S., diens vader, den 42-jari- gen M. S., voorts van den 17-jarigen W. P. en diens 37-jarige moeder A. M., wed. P. P., allen te Almelo. Uit het ver hoor dat hun is afgenomen is komen vast te staan, dat B. S. en W. P. de beurs hadden gevonden. Tevens bleek echter, dat M. S. wel de hoofddader was. Allen zijn dan ook weer op vrije voeten gesteld behalve hij. M. S. wordt ter beschikking van de justitie gesteld. De politie heeft een deel van het geld in be slag kunnen nemen. De rest bleek te zijn opgemaakt. Duitse he keuken zonder uien! D'e Duitsc'he keukens moeten het, naar Havas meldt, reeds enkele weken zonder uien stellen. Tot de eerstvolgende oogst 'zal de schaarsohte voortduren. Vol gens de Duitsche bladen is de speculatie van de Joden voor dezen toestand aan sprakelijk. Zij zouden de uien op de we- relidmarkt hebben opgekocht en thans het viervoudige van den gewonen prijs vragen. Maar Duitsdhland 'zal deze spe culatie geen kans geven, schrijven de bladen, en het liever zonder uien stellen. De Duitsc'he huismoeders wUrden aange maand, de uien door prei, bieslook en an dere Duitsche kruiderijen te vervangen. Tot het eind van de maand mogen alleen voor de conserven-fabrieken en de zie kenhuizen uien worden ingevoerd. Faillissement. Door de Rechtbank te Middelburg is failliet verklaard: G. M. v. Tatenhove, bloemist te Aksel. Rechter-comissaris Mr A. v. d. Hoop, Rechter. Curator Mr H. G. M. van Son, advocaat te Hulst Middelburg. Alhier is vorige week ge houden de keuring vanwege het Nederl. Trekpaardstamboek om jonge merries in te schrijven in 't keurstamboek. 56 merries waren aangegeven, 33 stuks zijn opgenomen, n.l. Bertha van A. A. van Nieuwenhuyzen, Nieuwland; Elza van denzelfden; Frida, Winnie en Rix II van A. Wisse-Vogelaar, Nieuwland; Isa bella van M. van Strien, Nieuwland; Co- sette van C. G. Brakman, Nieuwland; Mina van 'H. Grucq, Nieuwland; 'Dorine en Leadij van N. J. Mol, Nieuwland; Lydie van C. Mesu, Nieuwland; Ida van Nieuwland van E. Yerlare, Nieuwland; Arura de Meerbeke van J. Vos, Koude- kerke; Corrie van A. P. van Nieuwen huyzen, Ooistkapdle; Hert'ha van S. Lous, Oostlkapelle; Irma van K. Dingemanse, Grijpskerke; Liena van A. P. Koster, Grijpskerke; Polly van P. Lampert, Big gekerke; Princes van Sasput van D. Stroo, Biggekerke; Tannie van P. Schout Gzn., Biggekerke; Vera van W. de Buck, Meliskerke; Nora van A. Houterman, Meliskerke; Juliana en Gelina van Gebr. Grucq, Arnemuiden; Ida van Hekkenburg van J. Polderdijk, Kleverskerke; Martha van J. H. Janse, Kleverskerke; Minette van 't Veer van P. de Nooyer, Arnemui den; Elza van W. Boone, St, Laurens; Brenda van W. Reynierse, St. Laurens; Flora en Carolina van Gebr. Wisse, Rit- I tem; Lady van P. de Buck, Serooskerke en Bles van J. G. Markusse, Oostkapelle. Onderscheiding. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de orde van OTanje Nassau verbonden eere medaille in brons aan mej. S. v. d. Berge, dienstbode bij] den beer J. G. Bom te Aksel. INBRAAK TE AKSEL. Tusschen Zaterdagmiddag en vanmor gen is te Aksel ingebroken in de bureaux der gemeente-administratie, welke, wegens den bouw van een nieuw Raadhuis, tijde lijk zijn ondergebracht in enkele lokalen der O.L. school aldaar. Kasten en lesse naars zijn doorzocht en eenig geld is ont vreemd. Dit bedrag is echter betrekkelijk gering, omdat de gelden der gemeente in hoofdzaak worden bewaard in een brandkast, waarmee men wel bezig is ge weest, maar die men niet open heeft kunnen krijgen. Van de inbrekers is nog geen spoor ge vonden. In de woning van het hoofd der school, welke naast het schoolgebouw staat, heeft men van de inbraak niets gemerkt. Van het Paleis Soestdijk. Prinses Armgard en Prins Asc'hwin zijn Zaterdagmiddag op het Paleis Soest dijk aangekomen. Des avonds is Prinses Armgard vertrokken. Prins Aschwin is blijven logeeren. De mishandeling van oud-minister Van Schaik. Dezer dagen is te D'en 'Haag aange houden een der leiders van „Zwart Front" de 'heer B., die verdacht wordt van mishandeling van oud-minister Van Schaik. 'Hij zou dezen eenige weken ge leden op straat een klap in 't gezicht hebben gegeven. Hij is gehoord. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. MARECHAUSSEE SCHIET KRANK ZINNIGE NEER. Vannacht is de 38-jarige B. uit Echt op noodlottige wijze om het leven geko men. De man verkeerde in een plotse linge toestand van krankzinnigheid, die gevaar opleverde voor zijn omgeving. De te hulp geroepen medicus fcon den man niet bedwingen en riep de hulp van de marechaussee in. Per auto arriveerden 2 politiemannen. B. stond buiten met een schop en uitte dreigementen. Marechaus see Bockma sommeerde hem te blijven (staan en de schop neer te leggen. B. vloog echter op den politieman toe en waarop Bockma vuurde. De man viel zwaaide de schop boven diens hoofd, doodelijk gewond neer. Enkele minuten lator gaf hij den geest. B. was gehuwd en vader van 7 kin deren. Auto met 5 Inzittenden te water. Niemand gewond. AMERSFOORT. Vanmorgen is op den Hoogenweg te Amersfoort een auto uit Amsterdam met 5 personen op weg naar Zwolle in de gracht voor het militair hospitaal gereden, toen de bestuurder te kiezen had tusschen een passeerende vrachtauto en een nat pak. Hij koos het laatste en reed te water. Dank zij het feit, dat onmiddellijk hulp toesnelde vkonden alle inzittenden spoedig op het droge worden gebracht. Niemand had verwon dingen opgeloopen. DE TREINBOTSING BIJ EDE. De nieuwe dienstregeling functioneert goed. UTRECHT. De nieuwe dienstregeling functioneerde heden op den eersten werk dag even soepel als gister. Wat betreft de treinbotsing te Ede is gebleken, dat de buitenleiding zoodanig is vernield, dat voor volledig 'herstel minstens 2 dagen noodig.zijn. Vanmid dag konden de treinen van Utrecht naar Arnhem weer doorrijden, zonder dat de reizigers behoefden over te stappen. Het goederenvervoer van vannacht zal nog worden omgeleid om de werkzaamheden een zoo vlot mogelijk verloop te doen hebben. De brand te Amersfoort. AMERSFOORT. Omtrent den brand kan nog worden gemeld, dat het vuur nog steeds niet geheel is gebluscht. Nu en dan laaien nog vlammen op. Een brand weerman, die een stuk van een muur op het hoofd heeft gekregen, bekwam een lichte hersenschudding. Veen- en heidebrand. EMMEN. Vannacht heeft een hevige veen- en heidebrand gewoed bij Ooster veen in de gemeente Emm'en. De brand spuiten van Nieuw-Amsterdam en Oos terveen en omgeving pakten het blus- schingswerk met kracht aan. Een 20-tal dagwerk turf ging in de vlammen op. De brandweer dacht eerst het vuur niet meester te worden, doch de nacht bracht hevige slagregens en hagelbuien, zoodat tegen den morgen het vuur was ge bluscht. GROOTE JAPANSCHE OVERWINNING. TOKIO. De Japanners verklaren, dat zij thans een overwinning hebben be haald, welke grooter is dan een 'der vo rige in den Ghineeschen oorlog. Zij heb- 1 ben daarmee de controle verworven op den spoorweg naar Loenghai. De Japan- sche strijdkrachten zijn de Gele Rivier overgestoken, 'en hebben den spoorweg naar Loenghai afgesneden, De Ohineezen trokken in wanorde terug. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de Japansche collonne's die uit Noordelijke en Zuidelijke richtingen een concentree- rende beweging bebben gemaakt ten Wes ten van Soetsjau bij den spoorweg naar Loenghai zich hebben vereenigd. WAT IN ROOK OPGAAT. Sigarettenverbruik sedert 1928 vrijwel verdubbeld. Het verbruik van sigaren is, behou dens eenige teruggangen, toegenomen van 1267 millioen over 1928 tot 1499 millioen over 1937, het verbruik van Si garetten is gestegen van 2791 millioen over 1928 tot 4349 millioen over 1937. Het tabaksverbruik vertoont evenwel een daling. Het hoogste cijfer wordt aan getroffen over 1932 (13 millioen kg.) en bet laatste cijfer over 1934 (10.5 mil lioen kg.) over 1937 beliep het tabaks verbruik 11 millioen kg. Het aantal verbruikte sigaren met den hoogsten accijns is teruggeloopen van 414 millioen over 1934 tot 314 millioen over 1937. Het verbruik per hoofd der gemid delde bevolking is toegenomen van 165 sigaren over 1928 tot 174 sigaren over 1930, waarop na een kleine daling tot 167 sigaren over 1932 wederom een stij ging is gevolgd tot 174 sigaren over 1937. Vervolgens een stijging, behoudens en kele gevallen van teruggang, van 363 si garetten over 1928, tot 506 sigaretten over 1937. Het tabaksverbruik per hoofd der bevolking is iets afgenomen. Over do jaren 1928 tot en met 1933 bedroeg dit gemiddeld 1,5 kg. en over de jaren 1934 tot en met 1937 gemiddeld 1,3 kg. Uit de statistiek voorts blijkt, dat in 1937 van de totale gebanderolleerde hoe veelheid sigaren, 68 pet. een waarde had van minder dan f 0.05, 31 pet. een waar de van f 0.05 tot en met f 0.10 en slechts 1 pet. een hoogere waarde. Van de totale hoeveelheid sigaretten had 44 pet. een waarde van minder dan f 0.01 en 56 pet. een hoogere waarde; van de totale hoe veelheid tabak bad 45 pet. een waarde van minder dan f 1.60, 52 pet. een waarde van f 1.60 tot en met f 3 en slechts 3 pet. een hoogere waarde p. kg. BEURSBERICHTEN. vorige koers lieden H V. A. 427 429Vs-30 Ned. Ind. Handelsbank 133 132 Philips 277% 280 Unilever 157Vs 157V2 A. K. U. 37% 38 Amsterd. Rubber 206-% 207V2 Kon. Olie 321% 325 Deli Mij. 280 281-2 S 'beepvaart Unie 118% 119V2 Kon. Boot 108% 108 3 pet. Nederland 1933 101ll/ie 101% 3 pet. Nederland 1937 99% 100-Vs U. S. Steel 33% 33% Anaconda 20VÜ 20% U. S. Leather 3% 33/a Bethlehem Steel 35Vs 356/s Adj. Gb. Milwaukee 23/s 2s/a Cities Service "/i. Intern. Nickel 34% 34% Shell Union 9 Va 97/i8 Kmnecott 25B/s 25% Radio 4Vs 45/e Gar Foundry 14% 14 Tidewater 10 97/B Midcont. Oil 12% I2V2 General Motors 23 23 Am. Ehka 24% 24% Am. Water Works 7% 7% Republic Steel lOVs 10% Continental Oil 19% 19 De beurs was niet veel meer dan prijs- noudend, bier en daar bestond eenige vraag, waardoor de koersen iets oplie pen. Kon. Olie werden 325V2-6 na 323 pet,. Philips een paar punten beter op 280 pet. Ook Vorstenlanden waren vast en ge vraagd tegon 64%-5, maar over het al gemeen bleven de koersverschillen klein. In de Scheepvaartbank was vraag •voor de lappen Kon. Boot, die op f 38 ruim f3 beter waren. De Amerikaansche afdeeling was practisch onveranderd maar prijshou dend. In de beleggingsafdeeling waren de 3 pet. Nederland 1937 die Zaterdag door ten groote verkooporder tot 99% pot. in gezakt waren, weer boven pari. D'e Belga was iets beter na het slagen van Spaak. Wisselkoersen. Amsterdam, 16 Mei, 2.30 u. Eerlijn 72.50—72.60. Londen 8.97%—8.98%. Parijs 5.045.06. Brussel 30.4030.50. New-York 1.80%—1.81. Kamperland. Vrijdag werd alhier door de coöp. Landb. vereen. „Landbouwbe lang" aanbesteed: le voor levering 30 Mei 4 Juni a.s. 8150 kg Chilisalpeter; 2600 kg Kalkammonsalpeter, 2795 kg Nor maalpoeder en 100 kg Kopervitriool. Inschrijvers waren: G. Verburg te Kam perland Ch. f 6.69, K.A. f 6.45, n.p. f 12,53; M. Wilderom te Kamperland n.p. f 12.97; P. J. Timmers, Poortugaal n.p. f 12.55, K.V. f 15,35; W. v. d. Heuvel, Nu- mansdorp n.p. f 12,10 K.V. f 14,20 H. J. Groeneweg, Oud-Beijerland n.p. f 12,40, K.V. f 14,70, J. L. Leendertse te Kamperland n.p. f 14,30, K.V. f 10; Firma Schippers te Kamperland Gh. f 6.66 K.A. f6,33*. 2e voor levering van 1 Juni9 Juli 235.000 kg Duitsche grint 13 c.M. en 130.000 kg Duitsche Basaltsteenslag 12 c.M. Inschrijvers waren: G. T. de "Waal, Werkendam, grint f2,03, B. steenslag f 4.85; L. v. d. Adel te Dordrecht grint f 1,99, C. v. d. Heuvel, Dordreobt f 1,98, J. M. Verbey, Werkendam grint f2,13, B. steenslag 5,60, G. Ruitenberg, Werken dam grint f 2,25, B. steenslag f 5,59, H. Rook, Ouderkerk a. d. IJsel grint f 1.90 B. steenslag f 5. Gegund welker prijzen met een ge merkt zijn. Kats. Zaterdag werd door den heer J. Leijnse alhier de bouw van een nieuwe woning aanbesteed. Inschrijvers waren J. Haringman, Kolijnsplaat f 2860; Gebr. Kievit, Kolijnsplaat, f2797; P. Schroevers, Kats, f 2750; Gebr. Schip pers, Kortgene, f 2659 en Anemaat te Kolijnsplaat f 2538. Rotterdam, 16 Mei 1938. Veemarkt: Aanvoer: 713 koeien en ossen; 235 vette kalveren; 257 schapen en lammeren, 431 varkens; 10 nuchtere kalveren; 2 bokken; 19 zuiglammeren. Prijzen: koeien tot 0.76, tot 0.68, 52— 56; ossen tot 0.70, tot 0.64, 5458; vette kalveren tot f 1, tot 0.85, 5565; schapen 55, 50, 40; varkens 53, 52, 51; schapen per stuk f 28, f 23, f 15; zuiglammeren per stuk f 15, f 12, f 6. Koeien en ossen, aanvoer groot, handel stroef, prijzen lager, een prima koe tot 0.80; e'en prima os tot 0.74. Vette kalveren, aanvoer iets ruimer, handel traag, prijzen daJlend. Een prima kalf tot f 1.10. Schapen, aanvoer iets ruimer, handel lui, prijzen teruggaand. Varkens, aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen van vorige week konden zich nog 'handhaven. Eenige partijen schapen werden voor export verkocht. Zuiglammeren, geringe aanvoer, ma tige handel, lagere prijzen. Zaden: Karwijzaad 2122; kool zaad 1213; geel mosterd 1315. Vlas: 3410 kg. blauw 0.600.70; 7430 kg. geel 0.600.70; 1600 kg. dauw- root 0.480.60. Het seizoen loopt ten einde, de aan voer wordt kleiner. De stemming blijft uitgesproken flauw, de prijzen kunnen zich ongeveer handhaven. Alles werd verkocht. Aardappelen: Brielscbe eigenhei mers 3.754.25; Bevelanders 44.25; Industrie 3.103.30; Zeeuwsche b. en bi. 55.30; Red Star 4.304.80; Bintjes 3 3.40; Alpha's 3.103.30 per H.L. Diverse soorten veenaardappelen, welke anders niet voor consumptie worden ge bruikt f2.10f 2.50. Winter Malta's 11—13; Malta springs 16.517, beide per kg. Aanvoer flink, 'handel kalm. Graanmarkt: Haver f 6.25f 6.75; Gerst chevallier f 7.25f 7.65; Rogge tot f 7.50; klleine groene erwten f 8.50 f 11.50; Schokkers f 13f 17.50; Bruine boonen f 11f 16. KAPELLE. Veiling van 13 dezer. Aardbeien 1.902 gld. p. 100 stuks; spi nazie 26, vroege aardapp. 1619 ct. p. kg; late aardappelen 5.20—5,50 gld. p. 100 kg; glassla 1.80, radijs 1.201.30, bosselderiji 11,30, rammenas 2.50 gld. p. 100 bos; bloemkool 415, komkom mers 79 ct. p. stuk; tulpen 8,511, se ringen 3,56, lelietjes van dalen 23, sternarcissen 35,5 ct. alles per bos; vio len 70 ct. p. 100 planten. GOES. Huw. aangifte: Antonij Johan nes Wensvoort, 30 j. jm. en Christina Frederika Visser, 27 j. jd. Geboren: Hendrik, z. van Hendrik Ma- rinus Mijnsbergen en Wilbellmina Geer- truida van 'Overbeeke. 'Overleden: Nicolaas Adrianus Tuij'te, 78 j. wedn. van Adriaantje van Westen- brugge te N'oordwelle; Stijntje Blaak, 67 j. e.v. Jacob Anthonij de Vlieger. VLIS8INGEN. Ondertrouwd: C. Noom 23 j. en M. S. J. van de Kreke, 24 j.; A. Marijs, 42 j. en J. van den Bovenkamp, 43 j. Getrouwd: M. de Ridder, 21 j. en D. van Beusichem, 19 j.; J. Francke, 27 j. e A. A. Jacobs, 25 j. Bevallen: J. H. Boone geb. Louwerse, z.; M. G. Sinke geb. Labruijère, d.; T. G. Blikker geb. van de Sande, d.; A. Koetje geb Brouwer, d,; L. P. Bosselaar geb. Kroon, z.; N. E. Riemens geb. Crucq, d.; P. Francke geb. Marinisse, (levenl.) Overleden: A. S. Provoost, 75 j., wede. van J. J. Cbristiaansen; L. T. B. Brand, 42 j., man van H. W. A. Groeneveld; M. E. Francke geb. van de Stolpbe, 77 j.; A. van der Stad, 62 j., vrouw van G. J. de Groot. (V. G.) WISSEKERKE. Geboren: 6, Lena Bla- zina, d. v. Maarten de Kam en Janna Leendertse. Ondertrouwd: 7, Jan Izaak de Kam, 28 j. jm. en Jacoba Helena Maarsman, 24 j. jd. te Kortgene: Gerardus Marinus Bom, 25 j. jm. te Kolijnsplaat en Cor nelia Pieternella Krijger, 26 j. jd. te i Krabbendijke. Getrouwd: 11, Abraham van Gilst, 28 j. jm. te Kortgene en J&ccba de Visser,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3