SCHUDT UW LÉVER WAKKER R00DE*STER Uit de Provincie. Kerknieuws Geme gaande. Geen van hen is in het bezit van behoorlijke papieren en de enkele pas poorten, die de politie in beslag heeft genomen zijn vermoedelijk vervalsoht. De communisten weigeren hun waren raam bekend te maken en als voorzorgs maatregel noemen zij elkaar steeds bij den voornaam. Het staat wel vast, dat de Duitschers zonder behoorlijke papie ren de grens zijn overgekomen. Wat er thans met hen gebeuren gaat, is even eens een punt, dat nog nader onder het oog gezien moet worden. In elk geval heeft de politie met deze arrestatie een zeer goeden slag geslagen. (Telegr.) Plaatsvervangend lid van de Rekenkamer. Be algemeene rekenkamer heeft ter vervulling van een vacature een voor dracht voor een plaatsvervangend lid voor haar college aan de Tweede Kamer doen toekomen. Nr. 1 daarvan is Mr J. van der Poel, te Rotterdam, hoofdinspecteur der in voerrechten en accijnzen, voorheen te Middelburg. Jhr Mr M. A. de Savornln Lohman. t Op 72-jarigen leeftijd is te Zwoller- kerspel overleden Jhr Mr M. A. de Sa- vornin Lobman, oud-president van de arrondissements-rechtiank te Zwolle. DE VESTIGINGSWET EN ONZE BAKKERS. Dat de Vestigingswet vele gemoederen heeft opgeschrikt, is niet te ontkennen, maar dat men nu reeds in vele gevallen de gedachte koestert: hadden we deze wet maar niet gekregen, getuigt toch wel van groote oppervlakkigheid, schrijft „De Ghr. Bakkerspatroon". Nog voor de wet in werking is, roepen sommigen „ach en wee" over hetgeen, waarvan men de uitwerking nog niet eens weet. En het eigenaardige is wel, dat men de schuld van alles, van wat men nog niet weet dat komen zal, weer op de Re geering schuift 1 Laat men nu de dingen die straks staan te komen, eens rustig afwachten. Ter oriënteering melden wij, dat deze wet geen toepassing kan vinden, als ze niet door het bedrijf zelve wordt aange vraagd. En dat ze ook wordt uitgevoerd door het bedrijf zelve. Immers zullen de Kamers van Koophandel de wet moeten uitvoeren. Had men voor eenigen tijd de grootste zorg over de eischen van crediei- waardigheid, sinds de wet in toepassing is voor het slagersbedrijf, is deze zorg in rook vervlogen. Nu is men vol zorg over de voorwaarde van handelskennis I Vakbekwaamheid vindt men goed, maar die handelskennis zit velen dwars in de maag. Zelfs zoo erg, dat enkelen het be drijf reeds hebben verlaten. Nogmaals, wacht de dingen rustig af, laten de ouderen, die nog in het bedrijf moeten worden opgenomen, eerst begin nen met een cursus voor vakonderwijs te volgen, daarna kan men weer zien. Wat er precies zal worden gevraagd, is voor ons bedrijf nog niet bekend. De jongeren die het bedrijf straks op neemt, groeien er als vanzelf in, en mocht in de toekomst blijken, dat er te hooge eischen worden gesteld, welnu, het is geen wet van Perzen en Meeden, er zal dan heusch wel gewerkt worden om de voor waarden te verzachten. Voor ouderen komen er vanzelf over gangsmaatregelen, en wel in het bijzonder voor bakkerszoons, nu reeds op leeftijd zijnde, die de zaak van hun vader over zullen nemenl Met opzet schrijven we dit, omdat de tallooze brieven, die wij hierover ontvan gen, dikwijls blijk geven niet het minste oordeel over deze wet te kennen. Overigens zai het straks zoo worden, dat ieder, die oen bakkersbedrijf wenscht op te richten of over te nemen, daarvoor middelijkerwijis moet aantoonen, dat hij daarvoor de noodige kennis en kapitaal bezit. Is dat te veel gevraagd? Moeten de deuren dan maar weer wor den opengegooid, zoodat een ieder, die het in zijn hoofd krijgt bakker te worden, maar weer kan beginnen? Is men nu al de ellende, daaruit voort vloeiende, vergeten, sinds de korte tijd van de „sperring"? Wij vragen maar, en indien er zulke zijn, dan heeft men het toch al wel spoedig vergetenl Beter een gebonden vrijheid, dan een vrijheid die leidt tot ondergang, niet alleen van de bakkerij, maar van den geheelen Middenstand. Georganiseerd Overleg voor Provinciaal personeel. Dö Commissie voor Georganiseerd Overleg voor Provinciaal personeel kwam op 10 Mei j.l. bijeen ter behandeling van een voorstel van 'Gedep. Staten tot wijzi ging van de wachtgeldregeling. De be perkende bepalingen, dat een ambtenaar 5 jaar in dienst moet zijn alvorens in aanmerking te kunnen komen voor wachtgeld, alsmede dat niet langer dan 4 jaar wachtgeld wordt uitgekeerd, zijn in bet voortstel van Gedep. Staten weg genomen. Voorgesteld werd de duur van het wachtgeld te bepalen over een tijd- vak, gelijk aan den tijd door den ambte naar in vasten dienst der provincie door gebracht. De 'Commissie van Overleg vereenigde zich met do voorstellen, doch 'heeft er op aangedrongen den waöhtgeldduux in over eenstemming .te brengen met, het pen sioengerechtigd dienstverband van do ambtenaren. Verder besloot de commissie te advi- seeren de percentages van het wachtgeld, die practisch in de meeste gevallen neer komen op 50 pet., te verhoogen en een afloopende regeling tot stand te brengen. VEREENIGING VOOR ZIEKENHU1S- VERPLEGING OP ZUID- EN NOORD- BEVELAND. Het 10-jarig bestaan gevierd. De Vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging op Z. en N.-Beveland heeft Zater dag te Goes onder groote belangstelling haar 10-jarig bestaan gevierd. Van 11 u. tot 12.30 recipieerde 't bestuur in Hotel Centraal. Een negental bloemstukken ga ven aan de zaal een feestelijk cachet. De federatie van vereenigingen van Zieken- huisverpleging, de zuistervereeniging te Middelburg, de besturen der beide Goe- sche ziekenhuizen en dat te Middelburg, de vereen. Handelsbelangen te Goes, de onder-afdeelingen Onderlinge Hulp te Goes en Kapelle-Biezelinge en de firma Oosterhaan en Le Cointre te Goes, die daarvan de schenkers waren, werden daarvoor door den voorzitter, den heer Mr Dr Mes te Heinkenszand hartelijk dank gezegd. De receptie was druk bezocht. Behalve bovengenoemden merkten wij o.m. op den burgemeester van Goes met weth. De Roo en den gemeente-secretaris (de bur gemeester heeft in waardeerende woorden de vereen, met dezen gelukgewenscht en het Bestuur hulde gebracht voor het mooie sociale werk dat hier is verricht, waarmede het de bevolking der Bevelan- den aan zich heeft iverplicht), de con trole-commissie, de burgemeesters van enkele omliggende gemeenten, vertegen woordigers van diverse vereenigingen, doktoren, Mr H. C. J. Zaaijer (namens Centraal Beheer), enz. Des middags had in het Schuttershof de algemeene vergadering plaats. De voorzitter dankte in zijn openings woord voor de groote belangstelling op dezen dag ondervonden, huldigde hen die het initiatief namen tot de oprichting in 1928, verwelkomde de heeren Stolk te Wassenaar en Buijze te Papendrecht, resp. voorzitter en secretaris der federa tie en dankte ten slotte de Heden, die elik jaar in algemeene vergadering de belan gen der vereeniging zoo nauwgezet be hartigden. Met de opwekking om het mooie werk tot heil van hen, die lijden te blijven voorzetten, eindigde spreker. Hierna bracht de heer A. Tollenaar, bestuurslid, hulde en dank aan de leden van het Dag. Bestuur, de heeren Mes, Klooster en De Lange, die al deze tien jaar het Dag. Bestuur hebben gevormd, voor de energie en werkkracht door hen steeds getoond in 'het werk voor de ver eeniging. Spr. bood hun ieder een fraaie oorkonde in lijst aan uitgevoerd door den heer Joh. Melse. Genoemde heeren dank ten hartelijk voor deze verrassing. Vervolgens bracht de secretaris de heer A. d e L a n g e ;het jaarverslag uit. Eerst wijdde spr. eenige woorden aan de her denking van het tienjarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan is aan alle leden een gedenkboekje uitgereikt, werden de patiënten D'insdag j.l. verblijd met een verrassing, en is zoo juist gerecipieerd. Het bestuur meende, dat verdere feeste lijkheden niet pasten in het kader van de vereeniging. Met groote dankbaarheid mag geconstateerd, dat deze vereeniging met haar ruim 36.000 leden tot de sterkste van alle bij' de federatie aange slotene is geworden en dat zij in deze tien jaar aan phn. 5400 patiënten een bedrag van f 370.000 zal hebben uitge keerd. Dit alles is zonder eenige subsidie bereikt. De vereeniging is onmisbaar ge worden op de Bevelanden. 'Het bestuur heeft altijd gestreefd naar een solied be heer. De onkosten werden zoo laag moge lijk gehouden. En steeds was er samen werking tussohen alle groepen en rich tingen. Komende tot de feiten en cijfers van '37 releveerde spr. een ledenwinst van 1830, een aantal opnamen in de ziekenhuizen van 1044 (2.89 pet.), een aantal ligdagen van 16619, een gemiddelde duur der op namen van 15.9 dag, ligkosten per op name f 41.08 en bijkomende kosten per opname f 25.58 en tenslotte een winst cijfer van f 3000.12, waarbij' is inbegre pen de rente van de reserve. Ook deed spr. mededeeling van de resultaten der besprekingen met de be sturen van enkele ziekenhuizen over een reductie op de tarieven. Uit de rapporten van ie controle-com missie en van de accountants bleek, dat ook deze evenals het bestuur van oordeel waren, dat er naar gestreefd moet wor den de reserve nog meer te versterken. De rekening werd goedgekeurd en de winst in de reserve gestort. De uitkeeringen werden wederom bepaald op dezelfde be dragen als in 1937, n.l. maximaal 50 da gen a f2.75 en 75 pet. der bijkomende kosten tot een maximum van f40, met dien verstande dat voor zenuwpatiënten en t.b.c.-patienten een afzonderlijke rege ling wordt getroffen. Voor deze groepen wordt begonnen met een observatie-ter mijn van 10 dagen, die in bepaalde ge vallen in overleg met den controleerend geneesheer kan worden verlengd. Het bestuur wil de uitwerking van deze besluiten even afwachten en zal zoo noo- dig in een buitengewone algemeene ver gadering komen met voorstellen tot ver sterking der reserve. De aftredende bestuursleden dhrn Mr Dr Mes, A. J. van Liere en A. Tollenaar werden' 'herkozen, terwijl tot lid der con trole-oommissie in de plaats van den heer J. Donner '(niet herkiesbaar) werd ge kozen de heer H. de Priester te Borsele. Art. 3 van het. huishoudelijk reglement werd in dier voege gewijzigd, dat het bestuur bevoegd is uitkeering te weigeren als er sprake is van eenig misdrijf of overtreding, waartegen bij wet of veror dening straf is bedreigd. Van enkele zijden werd aanmerking gemaakt op de h.i. te hooge rekeningen der heeren Chirurgen, waarbij werd op gemerkt, dat deze tarieven te Bergen op Zoom lager zouden zijn. Het bestuur ver klaarde hierin diligent te zullen zijn. De begrooting voor 1938 werd vastge steld op een eindcijfer van f 77.500. Hierna kwam in bespreking de verze kering tegen de kosten van sanatorium- verpleging van t.b.c.-patienten. De heer Buijze gaf daarover nadere inlichtingen, en wekte allen op tot toetreding. Nie mand weet of en wanneer hij door deze gevreesde ziekte zal worden aangetast. De contributie bedraagt bij niet collec tieve toetreding van de vereeniging '(col lectieve toetreding is althans voorloopig niet waarschijnlijk) 5 cent per week per gezin of lVs cent per persoon. Alleen wonenden 2 cent. De uitkeering bedraagt ten hoogste f 1.50 per dag voor volwas senen en f 1 per dag voor kinderen ge durende een jaar. De heer Buijze (Papendrecht) ver klaarde zich bereid ivoor enkele groepen van afdeelingen hierover een spreekbeurt te willen vervullen. De onder-afdeelingen werden opgewekt hiervoor propaganda te voeren. Nadat de heeren Stolk (voorzitter der federatie) en J. de Jonge te Ellewouds- dijk het bestuur hartelijk hadden toege sproken in verband met bet 10-jarig be staan der vereeniging, werd de vergade ring na een dankbaar slotwoord van den voorzitter gesloten. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilleties bij apothekers en drogisten, f. U.75. CONFLICT TUSSCHEN EEN BURGE MEESTER EN WERKLOOZEN. Het „Volksblad" meldt uit Kapelle- Biezelinge: Zaterdagmorgen om elf uur vervoegde zich een aantal werkloozen uit deze ge meente aan het gemeentehuis tot het in ontvangst nemen van het door hen ver diende loon in de werkverschaffing. Bij geruchte was hun bekend, dat de burgemeester had besloten om de werk verschaffing met ingang van heden stop te zetten; officieel was hiervan echter niets bekend. Een der werkloozen vroeg den ambte naar, die de loonen uitbetaalde, hoe het a.s. Maandag zou gaan. Deze deelde toen mede, dat de werkverschaffing stopgezet was. Een aantal werkloozen vroeg daarop den burgemeester te spreken. Deze be vestigde de woorden van den betrokken ambtenaar. Op de vraag, hoe het dan moest met de ongeveer zestig werkloozen en hen, die in de werkverschaffing waren geweest, antwoordde de burgemeester, dat dit hem niet kon schelen en dat de werkloozen hun heil maar moesten zoeken. Hij verdween en liet de werkloozen staan. Dezen overlegden, wat hun te doen stond en zij besloten hem er op te wijzen, dat het toch niet aanging om de talrijke gezinnen over te leveren aan honger en armoede. Hij sommeerde de werkloozen om het gemeentehuis te verlaten en dreigde bij geen gevolg geven aan zijn bevel, hen met geweld te laten verwijderen. Aangezien de werkloozen weigerden om gehoor te geven aan het bevel het ge meentehuis te verlaten, riep hij de hulp in van den gemeenteveldwachter. Met behulp van dezen werden enkele werkloozen op straat gezet Enkele raakten handgemeen met den burgemeester en den veldwachter, met gevolg, dat de burgemeester eveneens op straat belandde. Met behulp van den gummistok heeft de veldwachter het gemeentehuis daarna ontruimd. Hevig ontdaan wachtten toen de werkloozen den burgemeester op, dien zij onder gejoel naar zijn woning brach ten. (Wij hebben ter bevoegder plaatse ge ïnformeerd of dit bericht juist was. Wij vernamen, dat de werkobjecten, waarmee de werkloozen bezig waren geweest, klaar waren en dat de burgemeester de werk loozen Zaterdag had medegedeeld, dat heden Maandag in de vergadering van B. en W. zou worden gesproken over de vraag, wat er verder zou gebeuren. De werkloozen in hoofdzaak leden der moderne organisatie namen daarmede geen genoegen en wilden de gang van het Gemeentehuis niet verlaten, zoodat deze, toen het sluitingstijd werd, door den gemeenteveldwachter met geweld is ontruimd. Enkele personen hebben zich daarbij verzet. Of proces-verbaal zal wor den opgemaakt, wordt nog overwogen. Red. Z.) Een badplaats zonder waterleiding! In de Vrijdagmorgen gehouden voltal lige vergadering van den Raad der ge meente Renesse, is het voorstel van de meerderheid van B, en W., om tot de Waterleidingmaatschappij toe te treden, met 4 tegen 3 st. verworpen. Verkeersinspectie. Bij K. B. is met ingang van 16 Mei 1938 benoemd bij de rijksverkeersinspec tie: tot rijksinspecteur van het verkeer in vasten dienst, A. Meyer, standplaats Middelburg. MIDDELBURG. De politie heeft gisteravond een persoon wegens donken schap in arrest gesteld. Deze verzette zich daartegen heftig, zoodat vier agenten noodig waren, orrv hem over te brengen. Hij liep drie processen-verbaal op, n.l. wegens dron kenschap, beleediging en wederspannig- heid. Op het politiebureau is een valsche gulden gedeponeerd. Op de veiling werden heden de eerste roode bessen aangevoerd door J. L. Dop, tuinderij Binsbergen te Koudekerke. Ze werden verkocht voor 11 cent 'per kg. VLISSINGEN. Een feestavond van Ameri kanen en Medioburgummers. De Medioburgummers waren uitgenoodigd om voor den avond, die de Amerikanen, die aan Zeeland een bezoek brachten en „Britannia" alhier logeerden, een Folklore avond te geven. Dit is een buitengewoon succes geworden. Toen de Amerikanen de groote zaal binnen kwamen, werden ze ontvangen met het Amerikaansche Volkslied. Met een dertig boertjes en boerinnetjes was de heer Mazure er heen getrokken, Het programma werd geopend met den Kleppermarsch. Hierop volgde de Provin ciale rei. Nadat deze was uitgevoerd, was het succes voor den avond reeds ver zekerd. Verschillende van de Amerikanen wenschten met den heer Mazure kennis te maken om hem in het openbaar te verzekeren: „Wat ge ons hier hebt willen vertoo- nen staat aan de spits van alles wat we op onze Hollandsche reis mochten erva ren. Zoo iets hadden we niet durven ver wachten, en wat Gij nu vertoont is voor ons aan een sprookje gelijk." „Wanneer we in ons land zijn terug gekeerd, zullen we ieder, die het maar hooren wil, van dezen avond vertellen, dien we in het mooie kleine Holland mochten mee maken en we verzoeken u vriendelijk namens de Amerikanen, als er weer groepen hier heen komen (en dat zullen ze, als we hun alles vertellen) zoo vriendelijk te willen zijn u ook dan weer disponibel te stellen, om hen ook va-n dit moois te laten genieten." De avond werd verder met zang en dans vervuld. Verschillende van de gasten namen als souvenier de kleppers mee naar Ame rika GOES. G a s b e d r ij f. Wij lezen in „Onze Banier", het orgaan van den Ned. Chr. Bond van Personeel in Publieken Dienst: Het personeel van de voormalige Gas- centrale „Oosteinde" te Krabbendijke, dat destijds niet in vasten dienst was, doch bij de overname van het gasbedrijf door Goes wachtgeld ontving, is gedurende de geheele wachtgeldperiode door Goes te werk gesteld. Aangezien het wachtgeld per 1 Juli af loopt, bestaat het voornemen dit perso neel op genoemden datum te ontslaan. Hierover had op 2 Mei j.l. een bespre king met B. en W. van Goes plaats, waar in, vooral op de moreele overwegingen, werd aangedrongen deze werklieden niet te ontslaan. Aangezien bij het Goesche gasbedrijf in den laatsten tijd los perso neel is te werk gesteld in werk van blij- venden aard, werd aangedrongen het per soneel van „Oosteinde" de voorkeur bij de tewerkstelling te verleenen. Een bevredigende toezegging werd van het college niet verkregen. Wel zal een en ander nog nader worden bezien en zal het hoofdbestuur de definitieve beslissing nader vernemen. Voor het geval het ontslag toch zou doorgaan, is bij het college een overgangs maatregel bepleit. De nieuwe 'dienstregeling op de spoorwegen brengt voor de scholieren van huiten, die hier scholen bezoeken, erooter bezwaren mede dan de vorige. Dientengevolge hebben de schooluren op de R.H.B.S. eenige wijziging ondergaan. Korfbal Z. K. B. Hansweert. Zeelandia van hier speel de Zaterdagmiddag een korfbalcompe titiewedstrijd tegen Rapide uit Aksel. Zeelandia wist met groote cijfers van 150 te winnen. Vlissingen. Alhier speelde Madjoe een korfbalwedstrijd tegen Swift I uit Middelburg. Laatstgenoemde wist den strijd met 10 te winnen. lerseke. De korfbalvereen. Volharding II speelde tegen Togo I. Rust met 21 "oor Volharding. Einde 22. Voetbal. lerseke. Zaterdag speelde de voetbal- vereeniging Ajax II tegen Kruiningen H. Ajax won met 60. Postduiven. Middelburg. Zaterdag j.l. hield de P.V. „De Telegraaf", alhier, haar eerste prijs- vlucht met oude duiven, vanuit Soignies (België) pl.m. 108 km. De duiven wer den om 12 uur met Z.-Oostenwind in vrij heid gesteld. Aankomst 1ste duif 13.13.35. In concours 123 duiven. Bijbelgenootscht één gemeenschs de dagelijksche lijke werk ben Bybelgenootschf van het Britsch genootschap he< '-"t rapport ove bijbelverspn Harken! Spitten! SpuitenI SnoeienI Zorgen dat de rozen bloeien/ Bukken, kruipen, her en der. Heusch: je rug kan er van lusten... Daarom af en toe eens rusten Bij 't genot van Roode Sterl NIEMEIJER'S 6, 10, 1 3 ct. per half ons. Zeldzaam zacht en licht in de pijp. De prijzen werden als volgt behaald: A. J. Kuypers, Vlissingen 1, 3, 5, 17; G. Annot, Oostkapelle 2, 6 en 8; A. v. d. Ouden 4, 10 en 26; W. Hendriks 7, 13 en 19; S. Kodde, Vere 9; J. Jonkheer 11 en 30; J. Lamain 12, 23 en 31; R. Dirven 14. 16, 20, 21, 22 en 29; H. A. Polvliet 15; A. Dekker, Oostkapelle 18; A. Steketee, Soe- burg 24; J. H. de Kok 25; C. Graaf huis 27; K. Schroevers, Arnemuiden 28ste prijs. Zij, waarbij geen plaatsnaam is ge noemd, wonen te Middelburg. Goes. Uitslag wedvlucht vanaf St. Kath. Waver, door „De Roode Doffer" te Goes. Afstand 64.148 km. Gelost 12.30 u. Aankomst eerste duif 13.51.50 u. 1, 11 M. W. Verplakke, Goes; 2, 18, 19 Joh. Louwerse, 's Gravenpolder; 3, A. Walhout, Wolfaartsdijk; 4, 12, 26 M. van Liere, 's Gravenpolder; 5, 6, 7, 9, 13, 20, 24, 25 Gebr. Bakker, Goes; 8, 16, 17, 21 D. Kloosterman, Goes; 10, 23, 27 P. van Loo, Wolfaartsdijk; 14 J. Sinke, Goes; 15 M. Anthonisse, Wolfaartsdijk; 22. J. Snij- 1 der, Goes. Uitslag wedvlucht vanaf Soignies j door „De Roode Doffer" te Goes. Afstand 104 km. Gelost 12 uur. Aankomst le duif 13.17.07 uur. 1, 13, 15 Joh. Louwerse, 's-Gravenpolder; 2, 4, 6, 8, 14, 16, 18, 24, 27 D. Kloosterman. Goes; 3, 11, A. Walhout, Wolfaartsdijk; 5, 7, 9, 10, 12, 22, 25 Gebrs Bakker, Goes; 17, 19, 21 M. W. Verplakke, Goes; 20, J. j Snijder, Goes; 23, M. Antonisse, Wolfaarts dijk; 26, M. van Liere, 's-Gravenpolder. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arnemuiden, B .J. Ter louw te Garderen. Aangenomen naar Ezinge, A. F. Scholte te Donkerbroek; naar Mastenbroek, J. H. Kuipers te Wanswerd. Bedankt voor Brakel, J. de Lange te Wilsum; voor Blankenham, A. F. Scholte te Donkerbroek. Geref. Kerk. Aangenomen naar Naaldwijk, G. Mey- nen te Visvliet. Geref. Gemeenten. Beroepen te Terneuzen, M. Heikooip te Utrecht. Bedankt voor Giessendam, A. v. Stuy- venberg te Benthuizen. Nisse. Gisteren nam Ds A. Blanson Henkemans afscheid als predikant der Herv. Gem. alhier. Hij koos daartoe als tekst Efeze 314 tot 17. Daarna volgden de gebruikelijke toespraken tot kerkeraad, kerkvoogdij en allen, die eenig ambt be- kleeden, alsmede ds van Willigen als aanstaande consulent en verschillende collega's. De scheidende predikant werd toegesproken door Ds de Willigen, die de gemeente verzocht haar vertrekken- den leeraar toe te zingen Ps 1214. Na den dienst werd gelegenheid gegeven per soonlijk afscheid te nemen, waarvan door velen gebruik gemaakt werd. De kerk was geheel bezet. Jubileum. A.s. Woensdag viert ds W. G. v. d. Vliet, Ned. Herv. predikant te Gendt (Bet.) zijn zilveren ambtsjubileum Z.Eerw. diende van 1932'35 de ge meente Hontenisse. D' e Bijbel in Indië. Het Ned. Bijbelgenootschap heeft besloten, zoo lezen we in het maandblad, om maatrege len te nemen, opdat in Ned. Indië de Bij bel in 27 verschillende talen, waarvan de vertalingen gereed zijin, of in de eerstko mende paar jaar zullen klaar komen, uit te geven. Thans is berekend, wat voor de Bijbelverspreiding noodig is om den Bij bel voor ieder toegankelijk te maken. Over de komende vier jaar zal voor een en ander f 120.000 nieuw geld noodig zijn. Zooals men weet, werkt ook het Britsch en Buitenlandsoh Bijbelgenootschap reeds sedert meer dan een eeuw in Nederl. In dië. Verleden jaar besloot het tot algeheele samenwerking met het Nederl. Bijbelge nootschap en sedert 1 Jan. 1938 wordt de Bijbelverspreiding in Indië door de twee het is zoozeer van het dat het van het ning te f 60.000 den bijeengebra' o vele, d terstond benoodi nemen, moet treinboi ARNH Drie Zondagavond zich op de sp Dabij het stati< botsing voorge trischen sneltr een motertrein foort-Ede-Arnh den ernstig bi sporen werden personen hebb< pen, doch gelu Mot man en gonnen de baa In den tre veel passagiers een Dieseltrein Utrecht naar Het treinve ernstig gedupe de stagnatie s ven. De electriscl stond uit zever sing aanzienli. loopen. Het gr derstellen is u ernstig vernieh zwaar beschad den electrische wondingen en ter plaatse woi zijn woonplaa ken. Voorts giers uit den gewond. Een deel va: electrische net door wel uitg< trische tractie mogelijk is. Het schijnt, ooizaakt, door door het onvei de plaats, wa foort de hoofd De spoorweg beschadigd. Het ligt in tionale treinen dermalsenK de andere lijn rige is besl stellen met Utrecht tot Ei len moeten nm, die hen v vervoeren. Ir het personenvr wijze worden De gewonde de 25-jarige n dam en mevro jaar oud. Nad leend, zijn bei nenauto en eei lianaziekenhui: Het bleek, da' hersenschuddir mevrouw Geur zing aan het Geheime radio Den laatsten regeld op Zone door een gehr zich aankondig Het is de poli lukt, dezen ze: zending werd De eigenaar bl Glanerbrug te hemzelf was v voor uitzendin; werd weer op zonden. Alkm door een loopjongen maar verloor met tabletjes dien aard. Om gen hoe gevaa dicijnen kan ten in de tabletjes zwaa In zijn naar het politi van zijn verlie gevolg was, d maatregelen i waarschuwen komst van spoedgeval zendingen einde een kunnen couranten gevraagd. Even agent zich dat de noodmaatregel ren. En moest gemoederen Wat niet eenigen tijd teerd hebben. v£ apo on te WEIR! richt het later ai dame te w ii

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2