AKKERTJE Uit de Provincie. Fa. BRAND-DEKKER Kerknieuws AREXON VLIEGENVANGERS UNIO VLIEGENVANGERS A. ELENBAAS vh. Th. de Bart, Onderwijs. Rechtszaken Neem dadelijk *n bij jioofdpijn of migraine. DE CRISIS IN BELG IE. Drie ministers hebben hun ontslag aangeboden. Drie der vier R. K. ministers, die in de regeering Janson zitting hebben, heb ben minister-president Janson verzocht den koning hun ontslag in te dienen. Zoodra koning Leopold van de doop plechtigheid van Prinses Beatrix te Den Haag in de Belgische hoofdstad was te- tuggekeerd, heeft hij minister-president Janson in audiëntie ontvangen. Het spreekt vanzelf, dat na het uit de regeering treden van drie der vier R. K. ministers het bestaan van geheel de regee ring Janson onmogelijk is geworden. Volgens Havas verklaart men in poli tieke kringen, dat Pierlot du Bus de War- naffe en De Smet den premier verzocht hebben, den koning hun ontslag aan te bieden, doch dat een dergelijk besluit de goedkeuring van den koning vereischt en derhalve niet als een definitieve ontslag neming kan worden uitgelegd. Minister-president Janson heeft bij zijn terugkeer van het paleis geweigerd een nadere verklaring af te leggen. Vanmiddag om half drie zal de Kabi netsraad bijeenkomen. Grenscontrole In België verscherpt Als gevolg van het feit, dat zoowel de Nsderlandsche als de Zwitsersche regee ring strenge maatregelen hebben genomen teneinde het binnen komen van onge- wensehte politieke vluchtelingen te verhin deren, stort zich sedert eenigen tijd een stroom van emigranten, ten deele uit Oos tenrijk, ten deele ook uit Spanje, over België uit. Een groot aantal van deze vluchtelingen zijn in politiek opzicht wei nig aantrekkelijke gasten. Vele anderen doen den Belgischen middenstand een dikwijls oneerlijke concurrentie aan of wekken verontwaardiging bij de arbeiders door tegen loonen te werken, die vaak ver beneden den geldenden loonstandaard liggen. In verband hiermede heeft de minister van Justitie order gegeven de controle aan de Belgische grenzen te versoherpen. Een groot aantal gendarmes ia naar de grens gezonden om de grenswacht bij den bewakingsdienst te ondersteunen. Korte Berichten. Terroristen hebben gisteren een bom geworpen op de politiekazerne te Jeruzalem. Een Britsche inspecteur van politie en een agent werden gedood. In de Oostelijke Karpathen is door een wolkbreuk en overstroomingen groote schade aangericht. Twee kinderen ver dronken en vele huizen werden vernield. Bruggen werden weggeslagen en andere verbindingen verbroken. Een groot zigeu nerkamp is volkomen verdwenen. CHR. NAT. VAKVERBOND Het dagelijksch bestuur van het Chr. Nat. Vakverbond deelt mede, dat Donder dag 19 Mei a.s. een vergadering van het algemeen bestuur zal worden gehouden, ter behandeling van het vraagstuk der werkloosheid. Dit onderwerp zal door den verhonds- voorzitter worden ingeleid. DE ZONDAGSSLUITING TE MARKEN GEHANDHAAFD. Gisteren heeft de gemeenteraad van Marken over een schrijven van Ged. Sta ten inzake de Zondagssluiting vergaderd. De burgemeester las het schrijven van Gedep. Staten voor. Daarin werd de raad uitgenoodigd, kennis te nemen van de be zwaarschriften, die bij dit college ingeko men waren over het raadsbesluit van 21 Februari, dat Zondagssluiting voor alle vergunning- en verlofszaken bepaalt Ge deputeerden gaven den Raad in overwe ging dit besluit te wijzigen De 'burgemeester stelde na geheime zit ting voor, het schrijven van Gedep. Staten voor kennisgeving aan te nemen en de verordening ongewijzigd te handhaven. De Raad vereenigde zich met 4 tegen 2 stemmen met dit besluit. OFFERS, DIE HET VERKEER EISCHTE. Maart telde 373 dooden en zwaar gewonden. Nadat in Februari 1938 het laagste aantal verkeersslachtoffers was geregis treerd sinds het begin der maandelijk- sche publicaties hieromtrent in Mei 1937 door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek, geeft thans de maand Maart weer een kleine verhooging te zien. Over 11 maanden geven de cijfers thans het volgende beeld: Mei 1937 61 gedood, 440 ernstig ge wond; Juni 41 gedood, 453 ernstig ge wond; Juli 47 gedood, 390 ernstig ge wond; Aug. 64 gedood, 471 ernstig ge wond; Sept. 61 gedood, 417 ernstig ge wond; Oct. 47 gedood, 404 ernstig ge wond; Nov. 62 gedood, 329 ernstig ge wond; Deo. 45 gedood, 314 ernstig ge wond; Jan, 1938 52 gedood, 306 ernstig gewond; Febr. 39 gedood; 287 ernstig ge wond; Maart 42 gedood. 331 ernstig ge wond. DlBrenbsscherming In Zeeland. De afdeeling Zeeland van de Neder- landsohe Vereeniging tot Bescherming van Dieren hield bij gelegenheid, van haar 40-jarig bestaan gisteren een openbaren propaganda-avond in de bioscoop Noord straat te Middelburg. De belangstelling was zeer groot. Voor de vertooning van de film: „Wat de dieren ons te zeggen hebben" hield de heer G. Nieuwenhuijsen, 2e secretaris van het hoofdbestuur een propaganda^rede met als onderwerp: „Wat is dierenbe scherming niet, wat is dierenbescherming wel en is dierenbescherming nog noodig?" Daarna werd de film vertoond die eigenlijk het gesproken woord onder streepte. MIDDELBURG. Gemeenteraad. Maandagavond a s. te acht uur komt de Gemeenteraad weer hijeen. Eerst zal worden gestemd over de wij ziging art. 1 der verordening tot afwij king der Winkelsluitingswet, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten. Daarna volgen: Benoeming ambtenaar Burgerlijke Stand; teruggaai ten onrechte geheven cijnsgelden; vast stelling nieuwe beheersverordening Be drijven; en vaststelling nieuwe algemeene Politieverordening. GOES. Het klokluiden. Aan den Raad wordt een nieuwe regeling met de kerkvoogdijl der Ned. Herv. Gem. aange boden inzake het klokluiden. Het luiden der groote klok zal, evenals van ouds ge schiedt, door en voor rekening der ge meente Goes plaats hebben. De Ned. Herv. Gemeente zal daarvoor echter aan de ge meente vergoeden 75 pet. van de wacht gelden der klokluiders, van de kosten van den electrischen stroom, van de kosten van onderhoud, vernieuwingen enz. Zooals reeds gemeld, vergadert de Raad a.s. Dinsdagavond. Aan de orde komen; Voorstel tot het aangaan van een leening groot f275.220.66 ad 3,5 pet. ter conversie van een 4 pet. leening en het aangaan eener kasgeldleening, groot f 275.000 tot 1 Sept. 1938 tegen K pet. per jaar. Voorstel tot wijlziging van het Raads besluit van 23 Febr. 1938, tot het sluiten eener verzekering van gemeentegelden. (Gedep. Staten meenen, dat met f20.000 in plaats van f 35.500 kan worden vol staan.) Voorstel tot aanvulling van het Raads besluit van 30 Maart 1938 tot wijlziging der verordening op de heffing van pre cariorechten. (Datum van ingang 1 Jan. 1938.) Verzoek van den Kring Westelijk Zuid- Beveland der Zeeuwsche Landbouw Mij. om de gemeente te doen deelnemen in het garantiefonds der te houden land bouwtentoonstelling tot een bedrag van f 500. (B. en W. adviseeren gunstig.) Voorstel tot instelling van een fonds voor het onderhoud van graven op de algemeene begraafplaats, die aan de ge meente in onderhoud zijn gegeven. Verzoek van den heer J. Brandenburg om verlenging der huur vau het Schut tershof. Voorstel tot wijziging der verordening op de straatpolitie tot verbetering van den toestand op het Stationsplein. Verzoek van vereenigingen van schoen makerspatroons om het uitoefenen van het schoenmakersvak op de markt te ver bieden. Voorstel tot het aangaan van een nieu we overeenkomst met de kerkvoogdij1 der Ned. Herv. Gemeente inzake de kosten van het klokluiden. LANGE VORSTSTRAAT 60 - GOES LEVEREN U UIT VOORRAAD TRIPLEX ASBEST VLAKKE en GOLFPLATEN DONNACONA ANKAR BOARD, enz. enz. ZUID-BEVELAND. Wemeldinge. Door het raadslid Joh. Ruissen (C. H.) zijn aan B. en W. de vol gende schriftelijke vragen gesteld: Is het Uw college bekend: le. dat door het optreden en onder lei ding van den brigadier der Rijksveld- wacht de toestand voor den Middenstand wordt bemoeilijkt en benadeeld? 2e. dat, dit zelfs spreekt uit de vele vrij sprekende vonnissen? 3e. dat, door de moeilijkheden en de na- deelen de werkloossheid wordt bevorderd en de 'belastingcapaciteit wordt vermin derd, waardoor de gemeente schade lijdt? Indien vraag 1 bevestigend wordt be antwoord, acht Uw college de tijd dan niet gekomen, om voor den bedoelden briga dier, bij de bevoegde autoriteiten over plaatsing te verzoeken, opdat het gevaar voor meerdere conflicten en ontevreden heid, zooals elders is voorgekomen, worde weggenomen en de gemeente bevoor deeld? Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heerenberg (toez.), T. Leen- dertz te Buitenpost. Geref. Gem. Tweetal te Aagtekerke-Oostkapelle, M. Heikoop te Utrecht en H. Stuivenberg te Benthuizen. Jubileum. Tweeden Pinksterdag 6 Juni hoopt Ds W. A. Eerdbeek, Ned. Herv. predikant te Standdaarbuiten een gedachtenisrede uit te spreken ter gele genheid van zijn veertigjarige ambtsbe diening. Ds Eerdbeek werd geboren in 1872. In 1897 werd hij candidaat tot den H. Dienst in Noord-Holland. 5 Juni 1898 werd hij bevestigd als predikant van S c h o r e (Zeeland), om in 1909 te vertrekken naar Heeze (N.-Br.) Vandaar kwam Ds Eerd beek over naar Standdaarbuiten op 6 Juni 1920. Ds Eerdbeek gaf zich veel moeite voor het christelijk onderwijs, de Evangelisatie en het werk van de Bijbelverspreiding. Hulppredikers. De kerkeraad der Geref. Kerk te Westervoort beeft tot hulpprediker benoemd voor den ar beid te Lobitih en voor het werk onder de Nederlanders in RijnPruisen en Weistfalen, cand. J. G. Streefkerk te Soest. Ned. Bijbelgenootschap. De jaarlijksche algemeene vergadering van het Ned. Bijbelgenootschap zal Dins dag 14 en Woensdag 15 Juni a.s. te Am sterdam worden gehouden onder leiding van Prof. Br Scholten aldaar. Aan den avond van 14 Juni zal in het Parkhotel een begroetingssamenkomst ge houden worden, waarin o.m. het woord zal worden gevoerd door de heeren Dr John R. Temple, secr. van het Britsch en Buitenlandsoh Bijbelgenootschap, die iets van den arbeid van dit genootschap vertellen zal en Ds J. W. de Jager, Geref. predikant te Zutphen, die zal spreken over: „Wat kan het Bijbelgenootschap doen om de nieuwe vertaling ingang te doen vinden?" In de vergadering van 15 Juni, die in de Doopsgez. kerk plaats vindt, zal de voorzitter 's morgens om 10 uur de ope ningsrede houden, waarna de jaarversla gen en de verkiezing van vijf leden van het hoofdbestuur aan de orde komen. Als referenten zullen dien dag voorts optreden de heeren Dr H. C. Rutgers, die spreken zal over den arbeid van het Ned. en het Britsch en Buitenlandsoh Bijbelgenoot schap in Ned. Indië en de heeren Ds J. A. C. Rullmann van Poerwokerto en Dr N. A. G. Slotemaker de Bruine te Bata via, die 'beiden zullen handelen over de taak der Bijbelgenootschappen in Ned.- Indië. Schore. In de vacature door overlijden van den heer J. van Liere, is gekozen tot diaken der Ned. Herv. Kerk de heer G. Zoeteweij. Voor den handel het goedkoopst bij Grosslerderl] Telef. 298 GOES. Vraagt prijs. VERGADERING VAN DISTRICT IX VAN DEN SCHOOLRAAD. Heden werd te Middelburg de jaar lijksche vergadering van district IX van den Schoolraad van Scholen met den Bij bel gehouden. Er was veel belangstelling uit alle dee len van Zeeland. De voorzitter, Ds A. G. H e ij te K o u- dekerke nam voor zijn openingswoord zijn uitgangspunt in 2 Tim. 2:8, in Pau- lus' vermaning aan Timotheus, om in gedachtenis te houden, dat Jezus Chris tus uit de dooden is opgewekt. D'at Paulus vermaant te blijven geden ken Jezus' opstanding is begrijpelijk, om dat zonder die opwekking uit de dooden de prediking en het geloof ijdel zou zijn. Maar er ligt wel iets bevreemdends in, dat Paulus die vermaning ook richt tot Timotheus. Verkeerd doen zij, die dit daaruit wil len verklaren, dat er bij Timotheus kwam een inzinking van zijn geloof. De brief geeft voor dit vermoeden geen af- ooenden grond. D'e verklaring is te zoe ken in de zaak zelve, in de bezwaren, die er verbonden zijn aan het in gedachte nis houden, dat Jezus Christus uit de dooden opgewekt is. Paulus schrijft in vers 9, dat hij om dat Evangelie ver drukkingen leed tot de banden toe en als een kwaaddoener behandeld werd. Tegen de waarheid, dat Jezus uit de dooden opgewekt is, en dat hy daarin bewezen is de Zoon Gods te zijn, verzet zich het natuurlijk hart. Als Paulus die waarheid verkondigt en in het licht stelt haar be- (eekenis, wordt hij daarom gebonden. Omdat ook voor Timotheus diezelfde bezwaren bestonden vond Paulus het noodig hem daartegen te wapenen, door hem, die ook weer anderen moest on derwijzen, te vermanen om toch die op wekking in gedachtenis te houden. Nog altijd is er het verzet van het na tuurlijk hart tegen die waarheid. En onze schoolstrijd laat zien, dat men poogde de verkondiging van die waar- beid in de scholen tegen te gaan. Daarom behoeven ook wij die verma ning. En te meer als we ook geroepen worden anderen te onderwijzen. Laat ons dan dit vermaan ter harte nemen, en moge onze vergadering daar toe dienen, dat we èn voor ons persoon lijk leven èn voor onzen arbeid in onze scholen blijven in gedachtenis houden, dat Jezus Christus uit de dooden op gewekt ia. Na dit openingswoord herinnerde Ds Heij aan den Doop van Prinses Beatrix. Spr. wijdde een woord van dank aan God voor het Vorstenhuis, dat dien doop be geerde, verheugde zich, dat de beteekenis van den doop in het juiste licht werd ge steld en wenschte, dat het kind in de go nade Gods moge opgroeien. Hierna zon gen de aanwezigen staande twee couplet ten van het Wilhelmus. Nu volgden de jaarverslagen van secre taris en penningmeester. Het tekort van f 60.22 is door den Schoolraad betaald. De bestuursleden, de heeren J. Laport en R. v. <L Welle zijn bij acclamatie her kozen. Daarna sprak Ds W. H. van der Vegt te Goes over: Het verbond der genade en hel christelijk onderwijs. Spr. begon met te betoogen, dat het ver hond der genade heel het christen-leven omvat, en dus ook het terrein van het onderwijs. In den schoolstrijd ziet ge de erkenning daarvan o.a. in het volkspeti tionnement. Daarin is sprake van doop en doopsbelofte. Met name in de doopsbe- lofte ontmoeten verbond en onderwijs el kaar, evenals in het gebed der Kerk bij huwelijksbevestiging. Daarin ligt iets specifiek Reformato risch. Luther begon ermee, Calvijn spreekt bij het schoolgebed ook over het verbond. Dit alles in gehoorzaamheid aan de Schrift. Zonder verbond geen basis voor ons christelijk onderwijs. Achtereenvolgens werd nu gehandeld over de leerlingen, den onderwijzer en het onderwijs in het licht van het verbond. Ten opzichte van de leerlingen zegt het verbond, dat wij ze als kinderen Gods hebben te behandelen in den zin zooals ons doopsformulier van hen spreekt. Onze kinderen zijn den Heere heilig. Zoo staan we sterk tegen alle individualistische en subjectivistische stroomingen, die soms bij de kinderen van geen godsdienst willen spreken, en waarbij de gelijkenis van den verloren zoon omgezet wordt in die van den verloren vader. Het kind is dan op zoek naar een vader, terwijl het verbond leert, dat het in het Vaderhuis geboren is. Daarmee is de persoonlijke geloofs keus niet vervallen, als het maar blijft een keus in het verbond, zooals b.v. bij Mozes. Het verbond staat voorts ook alle huma nistische tendenzen tegen. De beteekenis van het leven ligt in het verbond met God. Niet de ontwikkeling van zijn eerbied waardige persoonlijkheid is uitgangspunt en middelpunt; alle nadruk valt op het gericht zijm op God. Dit geeft eerst een „zonnige" jeugd èn prikkelt tot gehoor zaamheid. Het verbond werkt n.l. niet magisch, roept tot geloof. Wie dan on trouw is aan het verbond, leeft in con tractbreuk. Hij heeft God bedrogen. In dit verband werd nog gewezen op het ge vaar, dat kinderen van ongeloovige ouders de christelijke school bezoeken Ten opzichte van den onderwijzer begon spreker met te wijzen op het schoolgebed. Als het amen op het gebed geen amen is op de verbondsbelofte, hoe zal dan het onderwijs geheiligd worden door het ge bed? In het verbond ligt voorts ook de op lossing van het conflict recht en liefde, gezag en vrijheid. God geeft ons in het verbond een voorbeeld om het gezag op vriendelijke wijze te oefenen, en tevens met kracht. Waar dit niet nagevolgd wordt, dreigt afval. Met het oog hierop werd nadruk gelegd op het voorbeeld van den onderwijzer. Wie zelf het verbond niet houdt en b.v. het avondmaal niet viert, kan de kinderen van het verbond niet leiden. Ten opzichte van het onderwijs, dat ge geven wordt, verklaarde spreker, dat we beginnen moeten met het kind het ver bond te leeren. Gewezen werd op het groot belang van het oude testament; de aan schouwelijkheid van de historische boe ken spreekt tot de kinderen en zet het verbond in verband met de gewone le vensdingen. De God des verbonds geeft regen. Zoo zullen ze heel het leven in het lioht van Zijn genade zien. Het einde ook van natuurkunde e.d. is aanbidding. Op deze wijze zal de christelijke school ook een eigen christelijke cultuur dienen. De tegenstelling tusschen christendom en niet christendom wordt zuiverder. Dit zal ook de zending een betere plaats geven en het doel van het onderwijs zal gevonden wor den in wat de Kerk in het huwelijksfor mulier bidt voor de nog ongeboren kin deren: de eer van Gods heiligen naam, de stichting van Zijn gemeente en de ver breiding van Zijn heilig evangelie. Bij de bespreking kwam vooral de vraag naar voren of de kinderen van ongeloo vige ouders tot de scholen moeten worden toegelaten. De referent meende, dat van deze catagorie enkel zij moeten worden ingeschreven, wier ouders onder de be arbeiding der Evangelisatie zijn. Voor de anderen moeten andere wegen gezocht worden. In de middagvergadering sprak de heer Mr J. Terpstra, lid der Tweede Kamer, oud-minister van Onderwijs, K. en W. over: De strijd om de school. Spreker begon met te wijzen op de groote voorrechten, welke ons volk, hoe zeer de moeilijkheden thans op verschil lend gebied groot zijn, in onderscheiding van vele andere volken geniet en wees daarbij o.m. op de vrijheid om God te dienen naar Zijn Woord, op allerlei ter rein, ook op dat der Staatkunde, en voorts op de vrijheid van onderwijs, welke geen ander volk ter wereld op die wijze deel achtig is geworden. Deze vrijheid van onderwijs werd ver kregen na langdurigen, moeilijken strijd, na veel gebed, opoffering, ook smaad en hoon. Spreker schetste den toestand van het onderwijs in ons land in de jaren vóór 1848, toen de Grondwet herzien werd. Ge wezen werd op de zucht naar rust en binnen 'n kwartier zijt ge er van af, dank zij de bijzondere samenstellin Weiger namaak, let op AKKER-mer! Per koker van 12 stuks - 12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. eenheid in de eerste decenniën der vorigo eeuw, en de wrevel en haat tegen de .rustverstoorders", die opkwamen tegen dien zelfvoldanen geest, zooals Bilderdijk, Da Costa, Groen van Prinsterer en de Afgescheidenen. Op het streven om door de ééne, gemeenschappelijke openbare school de eenheid des volks te bevorde ren en te behouden en op de noodzake lijke mislukking van dit pogen. Daarna werd in groote trekken de ge schiedenis van den schoolstrijd nagegaan met de drie mijlpalen in die geschiedenis, de jaren 1848, 1889 en 1920. Spreker trok een vergelijking tusschen dien politieken schoolstrijd en den 80-jarigen oorlog: beide hebben ongeveer even lang geduurd; bei de zijn begonnen als een strijd voor de vrijheid van geweten; beide hebben ge leid tot een aanvankelijk niet begeerden noch verwachten zegen: de 80-jarige oor log bracht de volledige onafhankelijkheid; de schoolstrijd eindigde met de vrije school als regel. In het tweede deel van zijn rede be handelde de spreker de vraag, of het valsche beginsel, dat bij vragen van onderwijs en opvoeding aan den Staat het laatste, beslissende woord toekent, thans dood is, welke vraag ontkennend beantwoord werd. Gewezen werd op ver schillende recente uitspraken van groe pen links, maar ook op het ontzaglijk gevaar, dat voor de vrije school in de tegenwoordige stroomingen voor de dic tatuur schuilt. Nagegaan werd, hoe reeds in de hei- densche oudheid, waartoe communisme en fascisme in tal van opzichten willen terugkeeren, de s t a a t s a 1 m a c h t, ook op het terrein der opvoeding, werd aan gebeden. Spreker eindigde met een krachtige op wekking tot getrouwheid aan het begin sel, ook in de dagelij ksche zorg voor onze scholen met den Bijbel. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 13 Mei 1938. HET DOODELIJK ONGEVAL OP DEN PATIJNWEG TE KL0ETINGE. In den namiddag van 14 Maart 1.1. ge werd de politie te Kloetinge een mede- deeling dat in die gemeente een ernstig auto-ongeval had plaats gevonden. Toen de politie ter plaatse van het ongeval kwam, bleek een der aangerede nen reeds te zijn overleden, terwijl! de an dere aangeredene in zorgwekkenden toe stand naar het St. Joanna-ziekenhuis te Goes was vervoerd. De slachtoffers bleken resp. zekere P. Rijn en A. Stroosnijder, beiden woonach tig te Goes te zijn. Laatstgenoemde is in denzelfden nacht aan de bekomen ver wondingen in het ziekenhuis overleden. Als verdacht van het veroorzaken van eens anders dood door schuld, had zich thans voor de rechtbank te verantwoor den de bestuurder van de bestelauto, ze kere A. E. D. S., 28 jaar, bakker, wonen de te Tilburg. Volgens de dagvaarding was hem ten laste gelegd, dat hij op 14 Maart 1938 te of nabiji Kloetinge met een door hem be stuurd motorrijtuig grovelijk roekeloos en onvoorzichtig over den voor het open baar verkeer openstaanden Patijnweg, komende uit de richting Goes en gaande in de richting Kloetinge, heeft gereden en wel, door terwijl hij met groote snel heid over dien weg reed, niet voldoende op te letten en uit te kijken en plot seling links op dien weg en ten deele over het rijwielpad te gaan rijden, dat voor hem, verdachte, links van dien weg was, waardoor hij' met zijn motorrij tuig op zoodanige wijze in aanraking ie gekomen met twee wielrijders P. Rijn en A. Stroosnijder, die over dat rijwielpad in tegenovergestelde richting kwamen aangereden, tengevolge van welke aanrij ding een hunner onmiddellijk en de an dere eenigen tijd later is overleden, welke aanrijding is te wijten aan de schuld van verdachte. In deze zaak waren van de zijde van het O. M. een zestal getuigen gedagvaard terwijl als verdediger optrad Mr Mayer, advocaat en procureur te Breda. Getuige J. J. Bal, winkelier te Katten- dijke, reed op het bewuste tijdstip op het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2