IGenemcd Kerknieuws Onderwijs. Rechtszaken Ingezonden Stukken Telegrammen. Burgelijke Stand. Marktberichten Finantiëele Berichten. Laatste Berichten. NOORD-BEVELAND. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. plaats hebben in een beerput, voorzien van. een overstort. Dit laatste wenschen B. en W. onmo gelijk te maken, met andere woorden: de betrokken bouwers willen zij stellen voor het alternatief óf beerput zonder over- stortinrichting, óf septictank.' Om dit laatste te bereiken, dienen de betrokken artikelen een wijziging te on dergaan. Nu de vernieuwingswerken van den ■weg KoudekerksVlissingen hun vol tooiing hebben gekregen, zijn Ged. Sta- h bereid aan de Prov. Staten voor te s ellen dezen weg met ingang van 1 Jan. 1939 biji de Provincie in beheer en onder- boud te nemen, mits voor deze onder- houdsoverdraoht een totaalbedrag van rond f 816 per jaar door de gemeente wordt betaald; dat het indertijd ontvangen tolafkoop- kapitaal ad f 16.666 aan de Prov. moet worden uitgekeerd. B. en W. stellen voor te besluiten met ingang van 1 Jan. 1939 in beheer en on derhoud aan de Provincie over te dragen de verbeterde weggedeelten van den Kou dekerke-'Vlissingschen straatweg en daar voor een jaarlij'ksche onderhoudsbijdrage toe te 'kennen van rond f 816; Tot verkoop over te gaan van effecten, teneinde uit de opbrengst daarvan het bovengenoemd kapitaal, groot f 16.666 aan de Provincie Zeeland over te maken. Kolijnsplaat. "Weer een trouw ring gevonden. De 'heer M. de Bruyne, landbouwer alhier, verloor 15 jaar geleden zijn gouden trouwring. Toen hij èèn dezer dagen bezig was oni op het land te eggen, zat de ring aan één der tanden van de eg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoogvliet, J. J. Koning, cand. te Utrecht. Bedankt voor Deersum, G. Gadee te Arum. Jubileum. Morgen hoopt de hier H. v. d. Weijer, thans inspecteur L. O. te Haarlem, voorheen o.a. te Goes in alle stilte den dag te herdenken, dat bij voor 40 jaar zijn loopbaan bij het on derwijs begon. Afscheid van Ds A. Merke- 1 e ij n. In een tot op dé laatste plaats toe bezet kerkgebouw heeft Ds A. Mer- keleijn, missionair predikant voor de Geref. Kerken in Zeeland, Brabant en Limburg te Magelang op Java, op 1 Mei afscheid van de Europeesche gemeente in de plaats zijner inwoning genomen. Ds Merkeleijn bediende 'het Woord naar aanleiding van Hand. 20 28. Na 'het beëindigen van de predikatie werd hij toegesproken door den heer 'R. Hagen namens de Europeesche gemeente te Magelang en door den heer G. de Raad namens de classis Batavia. Ds Merkeleijn is Dinsdag 3 Mei uit Magelang naar Batavia vertrokken en den Hen Mei in Batavia scheep gegaan naar het vaderland. Op den morgen van ■het vertrek uit Magelang heeft 'hij' nog den eersten steen gelegd van het nieuwe kerkgebouw op Blondo, de indertijd op zijn initiatief tot stand gekomen armen- kolonie. Ds L. J. Lammerink. Het Provinciaal kerkbestuur van Zuid-Hol land heeft aan D's L. J. Lammerink, pre dikant hij de Ned. Herv. gemeente van Delft, op diens verzoek, wegens onge schikt 'verklaring tot verdere uitoefening van zijn ambt door twee bevoegde genees- heeren om gezondheidsredenen, emeritaat verleend met ingang van 30 Juni 1938. Schoolmuseum te Middel burg. Aan 'het jaarverslag der Vereeni- ging Schoolmuseum voor geheel Zeeland, gevestigd te Middelburg loopende over 19371938, ontleenen wy, dat het school museum gedurende het geheóle vereeni- gingsjaar, uitgezonderd de maand Aug., geopend was op de daarvoor gestelde uren. De administrateur, de heer Rei- singer was zonder onderbreking steeds aanwezig ter voorlichting. Het aantal onderwijzersleden bedraagt 359, dat der andere leden 44 tegen ver leden jaar 357 en 47. Subsidie verleenen 20 gemeenten, 25- schoolbesturen en 5 ver- eenigingen, tegen verleden jaar 21, 26 en 5. Het schoolmuseum is nog steeds geves tigd op de uit ivier lokalen bestaande bovenverdieping van de voormalige school in de Langedelft te Middelburg. Het aantal bezoeken kan, gezien de tijdsomstandigheden voor het onderwijs, bevredigend genoemd worden. Vooral in voor- en najaar is; het wel goed te noe men. De rekening over het afgeloopen boek jaar bedroeg f 79, of samen met vorige saldi f 413. Militair vliegtuig, te Eelde neergestort. Twee dooden. Dó luchtvaartdemonstraties op Eelde zijn gisteren op wreede wijze verstoord geworden, door een ernstig ongeluk, dat aan twee militaire vliegers, den officier- vlieger Düsseldorf en den korporaal waarnemer Hoekstra het leven heeft ge kost. Te ruim vier uur bevond zich een militair vliegtuig in de lucht, bemand met twee personen, die stunts uitvoer den. De eerste stunt gelukte schitterend en het publiek was zeer enthousiast. Bij de tweede stunt evenwel stortte het toe stel omlaag, waarbij, het midden op het vliegveld terecht kwam. De duizenden toeschouwers zagen met ontzetting het toestel afglijden, waarna het op den grond smakte. Na een hevi- gen knal vloog het toestel in brand. De beide inzittenden werden op slag gedood. Hun verkoolde lijken zijn later geborgen. Het toestel is totaal verbrand. De beide slachtoffers van het vlieg ongeluk zijn de dertigjarige ongehuwde eerste-luitenant Düsseldorf uit Amster dam, die een hallf jaar geleden uit Indië in Nederland is teruggekeerd en de vijf- en-dertigjarige korpbraal Hoekstra uit den Helder. Begrijpelijkerwijs ontstond er onder het publiek een paniek en het is een wonder, dat niet meer menschenlevens te betreu ren zijn. De verdere demonstraties werden on middellijk afgelast. De onbewaakte overweg. Op den onbewaakten overweg te Uithui zen 'heeft gistermiddag een ernstig onge val plaats gehad. De heer R. B. uit Ha ren passeerde met zijn auto den over weg, toen juist de trein uit de richting Groningen naderde. De auto werd gegre pen en over een afstand van 200 meter meegesleurd en totaal vernield. De heer B. was reeds bij de botsing uit de auto geslingerd. Hij: werd met verschillende verwondingen opgenomen. In ernstigen toestand is hij naar bet ziekenhuis te Groningen vervoerd. V i e r v i 11 a's i n asch gelegd. Een felle brand heeft gistermiddag om streeks 5 uur te Soestduinen, in de ge meente Soest, vier villa's met den grond gelijk gemaakt. De brand is vermoedelijk ontstaan door een verfbrander, waarmede een schilder de verf van een der woningen aan het verwijderen was. Tengevolge van de groote droogte en van het feit, dat al'le villa's van een stroodak waren voorzien, sloeg het vuur .snel van de eene naar de andere woning over. Bovendien liggen de huizen te midden van de bosschen, onmiddellijk achter het station Soestdui nen, zoodat bet brandgevaar uiteraard a'l groot was. Voor de brandweer van Soest, die het eerst was gealarmeerd, was het dan ook vrijwel verloren zaalk en zij vroeg assis tentie aan eerst van Soesterberg en ver volgens van Amersfoort. Deze drie brand weren hebben met kracht het vuur aan getast maar ze konden van de vier wo ningen, Üie reeds ivlam hadden gevat niet veel meer redden. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat de bewoners van een der villa's, die bij hun buurman aan het helpen waren met bet redden van den inventaris, niet eens bemerkten, dat bun eigen huis reeds bad vlam gevat. Werkloozen in opstand. Te Wijk en Aalburg bij Heusden zijn de gemoederen oververhit, omdat een twin tigtal werkloozen geweigerd heeft om in Duitschland te gaan werken en deswege van steunuitkeering i's uitgesloten. D'e werkloozen 'hebben dreigementen geuit tegen den burgemeester en tegen een der wethouders. Zij zouden o.m. ge dreigd hebben de gemeentegebouwen in brand te steken. Het is zelfs al zoo ver gekomen, dat deze wethouder, toen bij van zijn land kwam, door een twintigtal werkloozen is aangehouden. De man zou er vermoede lijk slecht afgekomen zijn, wanneer niet toevallig anderen in de buurt waren, ge weest, waarom de werkloozen bet raad zamer vonden hem verder met rust te laten. De toestand is zoo gespannen, dat de burgemeester bet noodig geoordeeld beeft, politie-versterking te ivragen bij wijze van voorzorgsmaatregel. In verband hiermede is de brigade Heusden der Kon. Marechaussee, die dag en nacht in Wijk surveilleert, versterkt met manschappen van de motorpolitie. Heidebrand te'Old eb roek. Gistermorgen heeft een heidebrand, wel ke omstreeks 10 uur in de schietheide van de legerplaats Oldebroek uitbrak, ruim tachtig hectaren vernield. Het vuur begon tijdens de oefeningen in een perceel heide, gelegen aan den Dellerweg en verplaatste zich met groote snelheid in de richting ivan den Cultuur- weg. Over een lengte van duizend meter en een diepte van achthonderd meter, woed de het vuur en 'dikke rookwolken stegen omhoog. Personeel van het schietkamp en leerlingen van de school voor reserve- Officieren in Kampen zijn den geheelen ochtend bezig geweest het vuur te blus- sohen. Tegen 2 uur waren zij den brand meester Met de heide is ook een aantal vliegdennen verloren gegaan. Wederom noorderlicht. In den afgeloopen nacht, omstreeks ha'lf een, is wederom het Noorderlicht waar genomen. Hoewel niet zoo sterk als eeni- gen tijd geleden het geval was, toen dit natuurverschijnsel wel bijzonder fraai was, viel toc'h zeer goed in Noordelijke richting een roode gloed waar te nemen, waardoor als het ware wegwaaiende wit te stralen zic'h afteékenden. Het verschijnsel, dat vermoedelijk mede door de heldere maan niet zoo opvallend was, was Slechts korten tijd te zien. Hooger beroep. D'oor P. Th. O., 27 jaar, werkman, wo nende te Terneuzen, is hooger beroep aan- geteekend van het vonnis van den Po litierechter te Middelburg van 26 April 1938, waarLij bij wegens wederspannig- heid is veroordeeld tot 14 dagen gevan genisstraf. Ter terechtzitting der Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg, Kamer voor Burgerlijke en Handelszaken, is be- eedigd als Advocaat en Procureur te Oootburg de beer Mr P. Groenewegen, vroeger wonende te Kampen, thans te Oostburg. Ontplofbare stoffen ge smokkeld. De Middelburgsche recht bank heeft een 42-jarigen Rotterdam- schen koopman veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van de pre ventieve hechtenis, omdat hij in een z.g. „smolkkelgordel" een hoeveelheid trotyl (een zeer explosieve stof) en een aantal islagpijpjes bij Sas van Gent over de Bel- gisch-Nederlandsc'he grens heeft probee- ren te smokkelen. D'e man verklaarde de explosieve stoffen naar Spanje te hebben willen brengen. Van dit vonnis eischte de procureur-generaal bij het 'Haagsche Ge rechtshof in hooger beroep bevestiging. 'Conform dezen eisch wees het Hof arrest. Buiten verantwoordelijkheid dei'Redactie De Goesche Beursnoteering. Geachte Redactie, Mag ik u een plaatsje voor het onder staande verzoeken? Met waardeering zie ik sinds geruimen tijd, dat uw blad ook de handelaarsnotee- ring van de Goesche markt publiceert. Het blijft onis echter een raadsel, hoe de beurscommissie steeds aan haar prijzen komtl Zoo werd 'b.v. vorige week 70 ct. voor de boerenboter genoteerd (officieel), maar voor dien prijs werd geen pond verkocht. En verder zagen we noteerin gen van 65 cent en 50 cent voor 2e soort en afwijkende kwaliteit, maar van 2e soort en afwijkende kwaliteit was geen pond boter aangevoerd. Nogmaals: hoe komt de commissie dan aan 'haar notee ringen? 'Op deze wijze geven uw markt berichten toch geen zuiver beeld van den handel ter beurze. Hopende, dat iemand voor mij en de vele belangstellende handelaren en winke liers dit raadsel op kan lossen, en U dankende voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, J. STRAUB, Voorz. Ver. van Boterhandelaren. A. TTLROE. M. DL DE GROOT. 'Goes, 9 Mei 1938. HET NOORDERLICHT EN MAGNETISCHE STORING. DE BILT. Het K. N. M. I. te De Bilt deelt mee Het Noorderlicht, dat heden nacht hier te lande is waargenomen, ging gepaard met een sterke magnetische sto ring, die begon gistermiddag met een plotselinge inzet om 16.14 uur Ned. tijd. De grootste afwijkingen kwamen te De Bilt voor omstreeks middernacht, en be droegen voor de declinatie 1 gr. 20 min., voor de horizontale intensiteit 380 gam ma en voor de verticale intensiteit 300 gamma. GROOTE BRAND. DEN BOSCH. Vanochtend is hier een felle brand uitgebroken in de lampenkap- penfabriek en grossierderij in electrici- teitsartikelen van A. Voets. Toen de arbeiders vanmorgen aan 'het werk wilden gaan sloeg een geweldige rook hen tegen. Zij ontdekten een begin van brand. Spoedig werden politie en brandweer gealarmeerd, aan 'blusschen viel echter niet te denken. Het vuur zette het ge'heele fabriekscomplex in lichte laaie. De brandweer tastte bet vuur met al haar materiaal aan. Huizen hoog sloegen de vlammen op en deelden zich mee aan het nabij gelegen fabriekscom plex van de N.V. Ned. sigarenfabriek v.b. E'ugène Goulmy en Baar, en de por tierswoning. Beide fabrieken en de portierswoning zijn grootendeels door het vuur vernield. Er doen geruchten de ronde, dat de brand zou zijn ontstaan door een ont ploffing. In de dicht bevolkte beurt 'heersehte een paniekstemming. De bewo ners in de omgeving vluchtten met hun huisraad. 'De fa. Voets is voor een bedrag van f 80.000 verzekerd. Om balf twaalf was het vuur bestre den en waren de magazijnen en fabrie ken der fa. Voets geheel vernield. De fa brieksgebouwen van de Ned. sigarenfa brieken Goulmy en Baar zijn geheel uit gebrand, alleen de voorgevel staat nog overeind. De schade zal zeker vele duizenden guldens bedragen. Honderd man perso neel zal werkloos worden. DE NEGUS TE GENEVE. GENEVE. Om kwart over 10 vanmor gen, is de Negus, onder strenge bewa king, bij 'bet Volkenbondspaleis aangeko men. Hij werd door een zijdeur toegela ten, om te voorkomen dat hij zou worden gehinderd. Bij de opening van de vergadering werd de Negus uitgenoodigd aan de con ferentietafel plaats te nemen. DE BANK VAN FRANKRIJK VERLAAGT HET DISCONTO. PARIJS. De bank van Frankrijk heeft het disconto verlaagd van 32V2 pet. Amerikaansch protest. BERLIJN. D'e Amerikaansche regee ring protesteert tegen bet decreet van Goering tegen de Joden, dat bepaalt, dat Jood'sehe eigendommen moeten worden geregistreerd om te worden aangewend in verband met de behoeften van bet Duit- sche bedrijfsleven en verwacht, dat deze verordening in geen geval zal worden toe gepast op Amerikaansche onderdanen. GOES. Huw-aang.: Jacobus van Ta- tenhove, 33 j. jm. te Kruiningen en Jo hanna Maria Théodora Bickelmeijer, 29 j. jd. Gehuwd: Cornelis Jacobus Aertssen, 24 j. jm. te Bergen op Zoom en Berthilia Maria Bruel, 22 j. jd. Geboren: Cornelis Pieter Marinus, z.v. Krijn Hendrik Mol en Janna Cornelia Huiszoon; Maria Jacoba, d. v. Gerard Johannes Steenhard en Cornelia Jacoba de Waard. MIDDELBURG. Overleden: J. M. Tim mermans wedn. van J. M. J. Langejan, 84 j.; G. M. Dronkers, 82 j., ongeh. d.; A. Priem, vrouw van L. R. W. Moeliker, 58 j. Ondertrouwd: K. Ton, 26 j. en M. Wat- tel, 25 j. (M. C.) Boternoteerfng. De commissie noteering voor Nederl. boter is heden vastgesteld op 91 cent. De officiee'le Deensche boternoteering op 93 cent. Middelburg, 12 Mei 1938. Aangevoerd door boerinnen: Boter O.67V2; kipeieren 3; eendeieren 3.25; ganseieren 7; kalkoeneieren 5.50. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.65; kipeieren 3; eendeieren 2.75; gans eieren 7. Part. prijs van den marktzetter: Boter 0.75; kipeieren 4; eendeieren 4.25. Part. (prijs ivan den handel Boter 0.76; kipeieren 3.90; eendeieren 3.70; ganseieren 9; kalkoeneieren 7. Veilingsvereeniging Walcheren: Aan voer 34.000 eieren. Witte 'kipeieren: 52 54 kg. f2.56; 54—56 kg. f2.73; 56—58 kg. f2.82—f2.90; 58—60 kg. f3.05— f3.16; 60—62 kg. f3.18—f3.28; Bruine: 58—60 kg. f3.17; 60—62 'kg. f3.24— f3.25; eendeieren f2.90; ganseieren f7.90 -Hf 8.20. MIDDELBURG, 11 Mei. Aardappelvei- (ing. Poters 83'1.10, Zeeuwsche Bonte 1 63, beide per 25 kg Nieuwe Aardap pelen 1323 ct. per kg. Groentenveiling: Slavellen 7, Snij- sla 7, Spinazie 210, Postelein 1526, Moskrul 10, Zuring 25, Witlof 1617, Koolrapen 2.5, Wijrjpeen 4.5, Andijvie 12, Prei 78 ct., alles per kg.; Peen 8 16, Selderie 35, Rabarber 712, Ra dijs 1.53, Rammenas 2.53.5 ct., alles per bos; Bloemkool 320, Kropsla 1 5.5, Komkommers 1013 ct., alles per stuk. Bloemen; Geraniums 9 ct. per pot; Seringen 56, Tulpen 78 ct. beide per hos. Aardbeien 1538 ct. per doos. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amstenianische Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 424 428%-9 Ned. Ind. Handelsbank 130 130 Philips 2757a 280-1 Unilever 150% 159% A. K. U. 38 38% Amsterd. Rubber 2047a 206 Kon. Olie 323 325-% Deli Mij. 282 286 Scheepvaar Unie 117% 118%-9 Kon. Boot 106 1077a-8 3 pet. Nederland 1938 101% 101% 3 pet. Nederland 1937 100% 100% U. S. Steel 33% 34%-7a Anaconda 21716 217a U. S. Leather 37a 37a Bethlehem Steel 35% 3578-6 Adj. Oh. Milwaukee 25/l6 2716 Cities Service *716 7a Intern. Nickel 35 35% Shell Union 97a 9"/i, Kennecott 25% 26-78 Radio 47a 4% Car Foundry 14% 14% Tidewater 107a 10 Midcont. Oil 12 12% General Motors 24 24 Am. Ehka 24% 24 Am. Water Works 77a 87a Republic Steel 107» 107a Continental Oil 207a 20Va-21 De beurs was tamelijk vast met ge ringe omzetten en lichtelijk afbrokkelen de koersen. Kon. Olies die op 326 geopend waren liepen 2 °/o terug door verkoopen van Fransche zijde. De aandeelen worden slecht geleverd wat duidt op buitenland- trhe verkoopen. De overige locale hoofdfondsen waren 24 pet. boven gisteren. De N.I.V.A.S. verkocht 9500 ton suiker waarvan 7500 ton voor export. Ook Rubber was een fractie hooger, doch veel handel in Gul- tu1 rwaarden was er niet. In de Scheepvaarthoek bestond eenige vraag naar Japanlijnen. Amerikanen waren iets beter maar kwamen midden- beurs onder de openingskoersen. Alleen in enkele public utilities o.a. Commonwealth bestond eenige specula- tievraag. Op de beleggingsmarkt gaat niet veel om; het meest nog in de inte gralen die heden opnieuw fractioneel hooger waren. Wisselkoersen. Amsterdam 12 Mei, 2.30 u. Berlijn 72.50—72.60. Londen 8.977a—8.98%. Parijs 5.045.07. Brussel 30.47—30.52. New-York 1.80—1.81. De Gemeenteraad vergadert op Dins dagavond half acht. Punten van behandeling zijh o.a.: V erbetering toestand Stationsplein. De toestand op het Stationsplein, voor zooveel betreft het stationneeren van taxi's en het verkeer met andere motorrijtuigen, laat hoe lan ger hoe meer te wenschen ovur. De Nederlandsche Spoorwegen willen de autobusstandplaatsen nabij het hotel „Tivoli" die allerminst bijdragen tot verfraaiing van het aanzien van het Sta tionsplein geheel opheffen en aldaar op hun kosten een grasveld doen aanleg gen. Voorts zal het op het Stationsplein en den 1-arallelweg liggende tramspoor worden opgebroken en zullen de twee op het plein liggende tramperrons worden verwijderd, terwijl tegenover het stations gebouw een vluchtheuvel zal worden ge maakt. Het is de bedoeling, dat de autobussen voortaan zullen stationneeren op aange wezen wegvakken, zoodat ze komen te staan in de onmiddellijke nabijheid van het station. De taxi's zullen dan worden opgesteld met de achterzijde gekeerd naar den spoorweg. Hierdoor zal een einde worden gemaakt aan den thans bestaanden toe stand, dat de taxi's achter elkaar worden opgesteld. Het overige gedeelte van het Stationsplein blijft dan vrij voor particu liere auto's. De uitvoering van dit plan juichen B. en W. toe. De Spoorwegen vragen: a. dat de gemeente zal zorgen voor het onderhoud van het ontworpen grasveld; b. dat van gemeentewege een regeling wordt getroffen, waardoor het aan de Spoorwegen mogelijk wordt gemaakt om voor het innemen van standplaats door autobussen en taxi's een vergoeding te vorderen. Deze vergoeding zou voor de autobussen gehandhaafd blijven op het thans be staande bedrag van maximaal f 40 per autobus p. j. en voor de taxi's worden ge bracht op hoogstens f 10 per taxi per jaar, dus aanmerkelijk minder dan het geen in 1936 werd gevraagd (f 25). B. en W. adviseeren gunstig. De Markt. De Schoenmakers- patroonsvereen. te Goes en de Schoenma- kerspatroonsvereen. „Noord- en Zuid- Beveland" verzoeken om maatregelen te treffen, welke het uitoefenen van het schoenmakersbedrijf op de markt ver bieden. Een door B. en W. ingesteld onderzoek heeft aangetoond, dat er wekelijks op de markt één koopman van elders ver schijnt, die aldaar r u b b e r-zolen en -hakken verkoopt en, indien zulks wordt verzocht, deze op door de koopers medegebrachte schoenen aanbrengt, zulks hoofdzakelijk, om aan te toonen, op hoe eenvoudige wijze dit werk kan geschieden. B. en W. stellen voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Zij zii'n ech ter bereid, maatregelen te nemen ter voor koming van uitbreiding van den bestaan- den toestand in dezen. S c h u 11 e r s h 0 f. B. en W. ach ten behoud van het Schuttershof zeer ge- wenscht. Goes is niet alleen steeds geweest liet centrum van Zuid-Beveland, het is dit ge durende de laatste 30 jaren ongeveer ge worden voor geheel Zeeland. In en buiten Goes weet ieder, dat wanneer men verga deringen wenscht te houden, die bezocht zullen worden door personen uit alle dee- len der provincie, Goes daarvoor de aan gewezen plaats is. Hetzelfde geldt voor alle gelegenheden, waarhij personen uit Zeeland en Zuid-Beveland worden ver wacht, zooals tentoonstellingen, enz. Dit karakter van centrale gemeente zal Goes nog in toenemende mate verkrijgen, naar mate de verkeersmiddelen zullen verbe teren (tot standkoming der Noord-Beve- landsche brug, gepaard gaande met het invoeren eener kortere bootverbinding met Zieriksee). Dat dit karakter van centrumgemeente voor Goes lang niet onvoordeelig is, ligt voor de hand. Hiervan profiteert de hotelhouder, de koffiehuishouder, de slager, de bakker, de winkelier, enz. enz. Tegenover deze aanwijsbare en niet aanwijsbare voordeelen mogen de ingeze tenen wel eenig offer over hebben, be staande in de kosten van rente, aflossing, en onderhoud, voorzooveel deze niet door het bedrag der huursom worden gedekt. Door B. en W. is nagegaan, of en mo

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3