Rechtszaken. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Radioprogramma. De voorzitter, de heer C. Flipse, was verhinderd. De penningmeester bracht verslag over zijn beheer uit, waaruit bleek, dat was ontvangen f 3550 en uitgegeven f 3185, alzoo een batig slot van f 365. Medegedeeld werd dat de onderafdee- ling thans 10 jaar bestaat Bij de oprich ting werd begonnen met een ledental van 66, hetgeen thans is gegroeid tot ruim 1400. D'e periodiek aftredende leden de hee- ren Maris en Heijboer werden herkozen. Ter vervulling van de vacature ont staan door het vertrek van den heer J. M. Verhoeks als secretaris der afdee- l'ng, werd, na herstemming tusschen de heeren P. M. den Boer en J. van Halst, dc laatste gekozen, die deze benoeming aanvaardde. Het bestuur stelde voor om de vergoe ding voor den penningmeester vast te s'ellen op 1 pet. der inkomsten, waar door het bedrag f 35 wordt, hetgeen thans f 20 is. Hiertoe werd met alg. st. besloten. Naar de a.s. algemeene vergadering werden afgevaardigd de heeren A. J. Heijboer en A. de Haze. Kolijnsplaat. De in deze gemeente gehouden collecte ten ba'a van het Re- classeeringswerk heeft opgebracht f 15.13. (Belangeloos bericht.) Gisteravond vergaderde alhier de coöperatieve kolenvereen. „O. H." onder voorzitterschap van den heer P. D'our- leijn. De opkomst was zeer groot. De voorzitter deed mededeeling van de ko mende bepalingen van de kolenconven- tie, waaruit bleek, dat met ingang van 15 Mei de saneering zal worden inge voerd. Wel zal blijken, dat een en ander zal meevallen, dank zij het werk van de fe deratie, die veel heeft kunnen bereiken ten gunste van de coöperatie. Eisch is echter, dat de bepalingen stipt worden nageleefd. De boekhouding zal verande ring moeten ondergaan, benevens de distribueering der brandstoffen. Daar de kolen franco bij de leden moe ten worden thuisbezorgd, wordt besloten dit driemaal per week te doen geschieden, en wel voor f 0.10 per H.L., wegen in begrepen. Eveneens werd aangenomen het voor stel van het bestuur om bij de zomer- levering ook bij de buitenwonenden de kolen thuis te bezorgen. Het besluit van de vorige vergadering, om den penningmeester lVa pet. van de bruto-ontvangsten te doen genieten, bleek niet aanvaardbaar te zijn, daar geen hoo- gere waardeering voor zijn werk op deze wijze wordt verkregen, wat toch de be doeling van dit besluit was. Op de jaarvergadering zal men daarom ook in verband met de nieuwe maatrege len het salaris van den penningmeester opnieuw vaststellen. Het bestuur werd gemachtigd de berg plaats verder met tegels te beleggen. Op de jaarvergadering zal tevens het 40-jarig bestaan worden gevierd. DE STEUN VOOR DE KLEINE TUINDERS. Bijzonderheden omtrent de regeling. De minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen toegezonden de steunregeling aan kleine tuinders, welke 1 Juni a.s. in werking treedt en waarvan bereids mededeeling is gedaan. Evenals voor de kleine boeren zal een plaatselijke commissie moeten worden samengesteld, met deskundige voorlich ting van wege den Rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst. De regeling geldt tot 31 Dec. 1938 en is behoudens hierna te noemen uitzonderingen eensluidend met die voor de kleine boeren. Groep A, omvattend de kleine tuin ders, wier bedrijfjes volgens de daartoe voorgeschreven berekening theoretisch per week f 4 of minder netto-bedrijfsin- komsten opleveren. Deze tuinders vallen buiten de nieuwe regeling en kunnen eventueel, voor zoover daarvoor overigens in aanmerking komende, volgens de be staande regelen der werkverschaffing of steunverleening worden geholpen. Groep B. Hieronder vallen de kleine tuinders, die uit hun bedrijfje theore tisch per week meer dan f 4, doch minder dan f 7 netto-bedrijfsinkomsten ontvan gen. Deze groep valt onder de nieuwe re geling, evenals groep C, waartoe behooren de tuinders, wier bedrijfjes volgens de ter zake voorgeschreven berekening theore tisch per week f 7 of meer aan netto-be drijfsinkomsten opbrengen. Laatstge noemde twee'groepen mogen voortaan, voor zoover zijl ten minste aan de daartoe gestelde voorwaarden voldoen, uitsluitend door middel van de in de voorschriften vervatte steunregeling voor kleine tuin ders worden gesteund. De extrahulp aan werkloozen vormt een uitzondering op de bepalingen. Mede om practische redenen is n.l. besloten, dat de onder de nieuwe regeling vallende kleine tuinder, zoowel die van de B- als de C-groep, eerst met ingang van het dienstjaar 1939 voor ex tra-steun in aanmerking mogen worden gebracht. Met betrekking tot de extra- hulpverleening aan genoemde beide groe pen van tuinders zullen t.z.t. nadere voor schriften worden gegeven. In verband met het totaal verschillend karakter van land- en tuinbouw kunnen uiteraard de voor de kleine boeren aan gehouden maatstaven ten deze niet wor den gebruikt. De volgende normen zullen gelden: (Inkomsten per are in centen per week). A. Groenten en kruidenteelt. 1. In den vollen grond. Drie teelten 10; twee 'eelten (intensief 8 en extensief 6 c.); en kele teelt, intensief 5, extensief 3. 2. Onder glas. Komkommerkassen 100; andere groentenkassen en warenhuizen koud 25, verwarmd 30. Platglas, koud 30, ver warmd 40 c.; B. Fruitteelt m den vollen grond: pit- en steenvruchten 7; kleinfruit 7; 2. Onder glas: druivenkassen 30; an dere fruitkassen 30; C. Bloembollen en knollen 12; D. Bloementeeltgewassen: in den vollen grond, bloemen en vaste plan ten 10; 2. Onder glas: trekkassen voor: heesters in potten 175; bol-knollen wortel stokgewassen 175; Voorjaarsheesters 300; Teeltkassen voor: snijrozen 60; andere snijbloemen en snijrozen 100; potplanten 175; I latglas, koud 100, verwarmd 175. Boomteelt: intensief 15; extensief 5. Groenten en bloemzadenteelt 5 ct. Voor niet genoemde producten moeten naar plaatselijke omstandigheden door de ge meentelijke commissie normen worden vastgesteld, een en ander moet worden onderworpen aan het oordeel van den In specteur van den tuinbouw. In bepaalde gemeenten kan op de netto-steunuitkee- ringen aan onder groep B of C vallende kleine tuinders, in bepaalde gevallen een toeslag worden verstrekt van ten hoogste f 2,25 per week. Steunaanvragen moeten worden gericht tot de ingestelde Commissies, die tijd en plaats daarvoor aanwijzen in elke ge meente. Marine-vliegtuig bij De Kcoy gevallen. Inzittenden gewend. Gistermiddag is op het vliegkamp De Kooy een vliegongeval gebeurd, waarbij twee inzittenden zijn gewond. De gewon den zijn de officier-vlieger der tweede klasse i rins en de korporaal vliegtuigma ker De Hair. Beiden zijn naar het ma rine-hospitaal vervoerd. Te omstreeks kwart voor drie waren drie vliegtuigen aan het oefenen, Op een gegeven moment verloor een toestel den propeller. Men vermoedt dat bij het verloren gaan van de schroef te vens de motor uit het vliegtuig is gesla gen. Van een hoogte van 1200 m. kwam de machine naar beneden gedwarreld. Het toestel viel in het Malzwin op een der schorren en lag half in het water. Uiter aard zag men uit de andere vliegtuigen wat er gebeurd was. Oogenblikkellk werd koers gezet naar het vliegkamp. Aldaar werd alarm gemaakt. Daar telefoneerde men direct het vliegkamp De Mok op om behulpzaam te zijn. Inmiddels voeren een paar visschers- bootjes van Wieringen naar het wrak om hulp te bieden. Nadat eenige watervliegtuigen waren neergestreken bij de E 6, arriveerde ook een barkas der marine waarin geneeskun dige hulp aanwezig was. Het bleek dat beide inzittenden in leven waren en zelfs nog bij kennis. Na voorloopig te zijn verbonden, wer den zij per barkas naar den vasten wal vervoerd. Bij den officier-vlieger A. Prins, is een Breuk in de 'wervelkolom geconstateerd. Zijn toestand was naar omstandigheden bevredigend. De wonden van korporaal e Hair lieten zich onschuldig aanzien. Hij1 heeft hoofdzakelijk ontvellingen op- geloopen. Nader wordt gemeld, dat de toestand van den heer Prins vanmorgen zeer zorg wekkend was. De onbewaakte overweg. Op den onbewaakten overweg in de spoor lijn Boxtel—Gennep, is Maandagavond het twaalfjarig dochtertje van de familie E. te Boxtel, met haar fiets door een lokaaltrein gegrepen. Het meisje werd levensgevaarlijk ge wond. Het slachtoffer werd per brancard naar het ziekenhuis te Boxtel vervoerd. Veertienjarige messteker aangehouden. De Haarlemsche re cherche is er in geslaagd den jongen op te sporen, die Zondagavond in den Haar lemmerhout den 16-jarigen H. met een mes in de borst heeft gestoken, waarbij een long en het hartzakje werden geraakt. Het is een 14-jarige metselaarsleerling uit Haarlem, die bij zijn verhoor ver klaarde met H. ruzie gekregen te hebben over een meisje. Hij had oen mes getrok ken, omdat H. hem een klap in het ge zicht had gegeven. De jongen is in bewaring gesteld. De toestand van H. is nog steeds ernstig. Heesters als dempings materiaal. Het moet ongetwijfeld als een droevig symptoom van de oeco- nomische ontwrichting der Boskoopsche c Itures worden beschouwd, dat een groot aantal uitstekende boomen en plan- len, welke vroeger vooi goed geld in bin nen- en buitenland werden afgezet, thans worden gebruikt om.... slooten Ie dempen. Het betreft hier een hoeveelheid strui ken en heesters, welke door de Sierteelt centrale uit den handel is genomen, ten einde de prijzen op peil te houden. Tot dusver werd dit materiaal tegen een zeer lagen prijs aan gemeenten e.d. ge leverd voor de verfraaiing van plant soenen. Ook daar schijnt men echter al meer dan vol te zitten en in arren moede heeft men daarom thans een groote par tij naar Rceuwiik vervoerd, waar ter ver- fcreeding van den Randenburgschen we.; een sloot moet worden gedempt De laatste dagen is echter gebleken, dat er verschillende liefhebbers zijn voor de vaak prachtige struiken, welke dan in een onbewaakt oogenblik uit de sloot worden opgevischt om.... door straat- verkoopers opnieuw aan den man te worden gebracht. Ook al doen deze strui ken dan slechts dienst als dempingsma teriaal, het eigendomsrecht blijft bij de Sierteeltcentrale berusten en deze heeft zich dan ook genoodzaakt gezien de po litie in den arm te nemen, die dezen uit diefstal geboren clandestienen handel zal moeten tegengaan. Reeds is tegen eenige personen proces-verbaal opgemaakt. Onbetrouwbare dienst bode. Een 15-jarige dienstbode uit Kampen heeft kans gezien in enkele we ken tijds ten nadeele van haar mevrouw, een bedrag van 1500 gulden te ont vreemden. Het kind, dat het volle ver trouwen van haar mevrouw had, deed ook wel loopende betalingen. Uit dien hoofde viel het minder op, dat van een groot bedrag aan geld ,dat in huis was voor een belangrijken aankoop, geleide lijk iets verdween. Toen ontdekt werd, dat er igts niet in den haak was, had het meisje zich al 1500 gulden toegeëigend, waarvan een deel in goederen was om gezet en ook een deel aan familieleden was gegeven. Zij is na ontdekking ter stond gearresteerd en gisteren ter be schikking gesteld van de justitie te Zwolle. Als verdacht van heling is de vader van het meisje aangehouden. Oostkapelle. Dinsdagmiddag werd al hier op een terrein van den heer K. Cop- poolse de jaarlijksche veekeuring gehou den, waarvoor veel belangstelling was, Aangevoerd waren 7 stieren, 56 koeien, 7 kalfvaarzen, 5 stuks 1-jarige vaarzen en 15 kalveren. De prijzen werden toegekend als volgt: Rubriek A stieren: le prijs „Verwach ting" 80.2 p., eig. Jan Maljaars Jz.; le pr. „Roland" 75.5 p., eig. Jan Maljaars; 2e pr. „Han" 74.5 p., eig. Gebrs de Visser; eerv. vermelding „Nora's Jan", eig. A. L, Louws; „Nora's Wodan", eig. K. Cop- poolse; „Emma's Wodan", eig. K. Cop- poolse. Rubriek B, le kalfskoeien: le prijs Krina II 80.5 p., eig. Jan Maljaars; 2e pr. Lea V 79.5 p., eig. A. de Buck; 3e pr. Emma III 79 p., eig. Jan Maljaars; 4e pr. Starre 78 p., eig. P. de Visser Kz. Rubriek C. 2e kalfskoeien: le pr. Frida 82 p., eig. Jacs. Maljaars; 2e pr. Emma 81 p., eig. A. P. van Nieuwenhuizen; 3e pr. Bertha 80 p., eig. S. de Visser Az.; 4e pr. Bles 79 p., eig. W. N. van Liere; 5e pr. Jans 78 p., eig. W. Francke Zz.; 6e pr. Emma 77.8 p., S. de Visser Az. Rubriek D 3e kalfskoeien: 1 pr. tevens kampioen „Sjoertje" 83 p., eig. Jac. Mal jaars; 2e pr. Fransje' 82 p., eig. Jan Mal jaars; 3e pr. Bontje 80 p., eig. W. Geldof; 4e pr. Truus 79 p., eig. Jac. Maljaars; 5e pr. Emma 78.5 p., eig. A. L. Louws; 6e pr. Emma 77.5 p., eig. P. de Visser. Rubriek E 4e kalfskoeien: le pr. Emma 84 p., eig. Jan Maljaars; 2e pr. reserve kampioen Fransje V 83 p., eig. A. de Buck; 3e pr. Nora 80 p., eig. K. Coppoolse; 4e pr. Fransje IV 79.5 p., eig. A. de Buck; 5e pr. Bontje 79 p., eig. W. Francke; 6e pr. Bles 78.5 p., eig. W. Geldof; 7e pr. Rika 78.5 p., eig. D. Coppoolse; 8e pr. Bontje 78 p., eig. K. Coppoolse. Rubriek F 5e kalfskoeien: le pr. Emma 82.5 p., eig. K. Coppoolse; 2e pr. Fransje IV 81 p., eig. A. de Buck; 3e pr. Bles 80.5 p., eig. Gebrs de Visser; 4e pr. Bontje 79.5 p., eig. A. L. Louws; 5e pr. Bles 77.5 p., eig. D. Coppoolse. Rubriek G oudere kalfskoeien, een zware klasse: le pr. Tanne 82 p., eig. Jan Mal jaars; 2e pr. Lea 81.5 p., eig. A. de Buck; 3e pr. Nora 81 p., eig. W. Geldof; 4e pr. Sul 80.8 p., eig. D. Coppoolse; 5e pr. Dora 80 p., eig. Jan Maljaars; 6e pr. Fransje III 79.5 p., eig. A. de Buck; 7e pr. Rosa 79.4 p.,'eig. A. de Buck; 8e pr. Nora 79 p., eig. K. Poppe Jz.; 9e pr. Mina 78.5 p., eig. A. de Buck; 10e pr. Sul 78 p., eig. W. Gel dof; 11e pr. Bontje 77.5 p., eig. Gebrs de Visser; 12e pr. Rosa 77.5 p., eig. D. Cop poolse. Rubriek H kalfvaarzen: le pr. Jan Mal jaars; 2e pr. A. de Buck; 3e pr. Jan Mal jaars; 4e pr. D. Coppoolse; 5e pr. W. Francke. Rubriek I 1-jarige vaarzen: le pr. Jac. Maljaars; 2e pr. K. Coppoolse; 3e pr. D. Coppoolse. Rubriek J stierkalveren: le pr. Jan Mal jaars; 2e pr. Jac. Maljaars; 3e pr. Jan Maljaars. Rubriek K vaar-kalveren: le pr. Jan Maljaars; 2e pr. Jan Maljaars. De medaille, beschikbaar gesteld door den heer L. J. J. Geldof, Rijksveearts, werd toegekend voor de beste zelfgefokte koe van Jan Maljaars. Voorts was er een bedrag van f62 aan prijzen beschikbaar gesteld door particulieren en vereeni- gingen. Rundveekeuringen. Knidekerke. Dinsdarmor"en werd op de weide van den landbouwer W. Ver- hage, uitgaande van de provinciale com missie tot bevordering van de veefokkerij in Zeeland, een keuring gehouden van stieren en vrouwelijk fokvee. Er was groote belangstelling. Prijzen waren be schikbaar gesteld: van de ZL.M. f 10, van particulieren f 15,50, van de afdeeling C.B.T.B. f5, Coöp. Eiland Walcheren di ploma en f2,50, Coöp. Zuivelfabriek f2,50, van den kring Walcheren der Z.L.M. f 1. Stieren: Nico, Jac. Besuijen le prijs 76.4, Gorge, Stierenvereeniging Koudekerke le prijs 80.9, Karei, J. de Buck, 2e prijs 74. le kalfskoeien: Anna 9, K. v. Sparren- tak 78, sul, C. Franke 77%, Trui, P. Kod de 77Flora, J. Simonse 77, Boerinne- Jac. Vos 76%. Emma, L. Verhage 76. Dora, P. Koppejsn 76, Juffrouw, Jac. Vos 75%, Emma, J. de Buck 75, 2e Kalfskoeien: Dora, S. Jasperse 70, Nora, A. de Lange 78, Emma, Jac, Vos 77%, Bertha, K. v. Sparrentak 77, Corra, Jac. Besuyen 76.6, Truida, J. de Buck 74. 3e Kalfskoeien: Trui, J. Jasperse, Diplo ma Zuivelfabr. 80, Jufrouw, K. Wielema- ker 79, Rika, J. Simonse 78, Betje, K. Ver hage 77, Bertha, J. Verhage 77%, Sieska, P. Kodde 76, Dora, Jac. Besuyen 75.3. 4e Kalfskoeien: Dora, Joos Vos 82, Em ma, A. de Lange 80, Krina, P. Verhage Jz. 78, Wesbrik, Jac. Besuyen 76, Sul, idem 75, Boerinne, idem 74. 5e Kalfskoeien: Emma, C. Franke, Dipl. Eil. Walcheren 80%, Aaltje, K. Wielema- ker 80.2, Madam, A. de Lange 80, Nora, P. Kodde 79, Nora, P. Koppejan 78, Koos, P. Kodde 77. Oudere koeien: Nelli, A. de Lange 82, Nelli, K. Verhage 80%, Jans, Jac. Simonse 80, Jaantje, K. Verhage 79, Mina, J. Simon se 78.8, Juffrouw, J. de Buck 77Va, Mina, W. Verhage 77,2, Starre, J. de Buck 76. 2-jarige vaarzen: 1. J. Jasperse, 2. J. de Buck, 3. Joos Vos, 4. Jan Jobse, 5. W. Bommeljé, 6. Jan Jobse. Jaarling Vaarzen: 1. Jac. Reynierse, 2. W. Bommeljé. Stierkalfje: W. Verhage. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 10 Mei. De volgende personen waren gedag vaard: C. G. de M., 22 j., arbeider te Duiven- dijke, wegens verduistering van een gelds bedrag van f 1,75, ten nadeele van N. van der Weele te Noordwelle. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. J. L., 20 j., arbeider te Haamstede; i'. J. S., 20 j., idem, en K. B., 31 j. idem, wegens diefstal van hoeveelheden kippen eieren, toebehoorende aan H. van To ledo. Eisch tegen ieder f 25 of 20 d. h., uitspr. nr 1 f 20 of 10 d. h.; nr 2 f 15 of 10 d. h.; nr 3 f25 of 15 d. h. L. van D., 28 j., scheepstimmerman te Bruinisse, wegens mishandeling van M. W. Wesdorp. Eisch f 25 of 20 d. h., uitspr. f 20 of 10 d. h. J. van B., 20 j., koopman, zonder be kende woon- of verblijfplaats, wegens diefstal van twijgen en takken, toebehoo rende aan M. van Stee en L. Raas te 's H. Arendskerke. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. H. M., 47 j., koopman, zonder bekende woon- of verblijfplaats, was in verzet ge komen van een vonnis van den Politie rechter te Middelburg van 14 Sept. 1937, waarbh bij wegens diefstal was veroor deeld tot f 10 of 5 d. h. Verzet vervallen verklaard wegens niet verschijning. C. T., 22 j., werkman te Waddinxveen, thans in voorloopige hechtenis in het Huis van Bewaring te Middelburg, we gens landlooperij' te Goes. Eisch en uitspr. 1 w. hecht. Het doodelijk ongeval onder de gemeente Vere. Door den Hoogen R.aad is verworpen het cassatieberoep ingesteld tegen een vonnis van het Gerechtshof te 's Graven- hage, waarbij K. M., 34 jaar, winkelier te Middelburg, wegens het veroorzaken van dood door schuld, werd veroordeeld tot 4 maanden hechtenisstraf en intrek king rijbewijs voor den tijd van 1 jaar, een en ander met vernietiging van het vonnis van de rechtbank te Middelburg. Eveneens werd door den Hoogen Raad verworpen het cassatieberoep in gesteld tegen een vonnis van de recht bank te Middelburg, waarbij J. J. D., 55 jaar, slager te O.- en W.-Souburg, we gens overtreding der Jachtwet, werd ver oordeeld tot een geldboete van f 5 of 5 d. h., met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen jachtgeweer, bij niet inlevering daarvoor te betalen f 25 te vervangen door 10 d. h. Is bankbiljetten verknippen vervalschen? De procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft geconcludeerd tot verwerping van het cassatieberoep van iemand, die door het Haagsche gerechtshof wegens het vervalschen van bankbiljetten is ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De man nam een aantal bankbiljetten, verknipte deze op een bepaalde wijze, en plakte de aldus verkregen stukken zooda nig weder aan elkaar, dat het resultaat was, dat hij ten slotte een bankbiljet meer verkreeg dan waarmede hij begonnen was. De procureur-generaal was van oor deel, dat de in het cassatiemiddel voorge stane opvatting, dat hier van „verval- sching" geen sprake zou zijn, omdat de samenstellende stukken van de nieuwe biljetten geheel dezelfde zijn als die van de echte biljetten, als onjuist moet worden V6' worpen. I e Ilooge Raad zal op 13 Juni arrest wijzen. Het eten voor zijn zo n bestemd vcraiftrjd. De Alme'osche rechtbank deed Dins dag u:tspraak in de zaak tegen TI. Gr., grondwerker uit Haaksbergen, thans ge- doline-rd te Almelo, terzake van het feit, dat hij op 15 Januari j.l. met bet oog merk om zijn zoon Hendrik van hot le ven te berooven, in de door hem, ver dachte, voor dien zoon klaargemaakte pertie boerekool ee:i hoeveelheid mui- rentarwe heeft gedaan. Dit misdrijf is echter niet voltooid omdat genoemde zoon slechts weinig van die boerekonl gegeten h*eft omdat m too vreemd smaakte. De officier van justitie had tegen ver dachte 6 maanden gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regeering ge- eischt, De rechtbank veroordeelde hem tot 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van pieventief en ter beschikkingstelling van de regeering. Mei. 12 Middelburg, Huis, Terpstra. 18 Kruiningen, Woon- en Winkelhuis, v. Dijke. 18 Krabbendijke, Woonhuis met schuur, v. Dissel. 18 's TI. Arendskerke, woonhuis, bouw terrein, Jonkers. 19 Middelburg, Huizen, Timmermans- werkpl. en Pakhuis, v. d. Harst. 20 Ierseke, Huis met Schuurtje, v. Dijke 20 Biezelinge, Bouw- en Weiland, v. Dissel. 23 Ellewoutsdijk, Ëouwland, Jonkers. 24 Goes, Woon- en winkelhuis, Jonkers. 25 W.-Soeburg, Bouwl., Loeff. 25 Ierseke, Woonhuis, Kram. 31 Vere, Hofsteedje en Landerijen, v. d. Harst. Donderdag 12 Mei 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 11 8.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.0012.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. 10.15 Mor- gend. 10.45 Gram. 11.30 Godsd. halfuur 12 00 Ber. 12.15 KRO-orkest. 12.45 Re portage van den doop van Prinses Bea trix. 1.80 Verv. concert. 2.00 Hand.ver*- uui'tje. 3.00 Viool, piano en Gram. 3.4:, Bijbell. 4.45 Gram. 5 00 Cursus har: Jen urb. voor de jeugd. 5.30 De Eeml. cn Gram. 6.40 C.N.V.-kwartiertje. 7.00 li 7.15 Causerie „Zendingsmethoden op I terrein der Salatiga-Zending". 7.45 R- J jortage. 8.00 Ber. ANP., Herh. SOS-Ikr 8 15 Gram. 8.20 Het Paaschbergkoor Gram, 9.00 Causerie ,,Het nieuwe cv werp tot reorganisatie van de Nel I Herv. Kerk". 9.20 Verv. cotic. 9.30 Gnni 9.45 NCRV-orkest. 10.00 Eer. ANP. KM.;, Verv. conc. 10.45 Gynin.les. 11.00 Verv conc. 11.30 Gram. 1.1.5012.00 Scliriftl HILVERSUM II. 301.5 M. AVR0- Uitzending. 8.00 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.30 Kniples. 11.00 Reportag? van den doop van Prinses Beatrix. 1.00 Jonny Kroon's ensemble. 2.00 Voor J vrouw. 2.30 Jonny Kroon's ensemble 3.00 Kniples. 3.45 Gram. 4.00 Voor zie ken en thuiszittenden. 4.30 Piano. 4 50 Voor de kinderen. 5.30 Het Kovacs La- jos-orkest en het duo „JA". 6.30 Sport- rauserieën. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-orkest en soliste. 7.30 Eng. les 8.00 Ber. ANP. Meded. 8.15 Reportage van den doop van Prinses Beatrix (gr.- opn.). 9.00 Gram. 9.30 „Guldana", ope rette. 10.30 Gram. 11.00 Ber. ANP. Hier na: het AVRO-Orkest 11.40—12.00 Or gel. D'ROITWTCH. 1500 M. 10.2510.45 Gram. 11.05 BBC-Wels orkest en soliste. 12.20 Gram. 12.50— 1.20 Pianö. 2.35 Orkest. 3.50 Gram. 4.20 Weensch Octet. 6.00 Piano. 6.20 Populair concert. 7.00 BBC Variété-orkest en -mannenkoor m.m.v. solisten. 8.40 BBC- oikest. 9.20 Korte Kerkdienst. 040 Kwintet. 10.20 Orkest. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Orkest. 12.501.20 Gram. 4.20 Pro Arte kwartet. 7.20 De Ramblers en solisten 9 05 Gram. 9.3010.20 Verv. concert. 484 M.: 11.20 Gram. 11.50 Kleinorkest J2.501.20 Gram. 5,35 Viool. 5.55 Gram 7.20 Kleinorkest en -koor. 8.35 Kleinor kest. 9.30 Piano en cello. 10.0010.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M 7.20 Orkest. 8.20 Radiotooneel 9.50 Kamerorkest. 10.20 Kleinorkest en man- venkwartet. 11.201.20 Nachtconcert, TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 12 Mei Zwakke tot matige wind uit Z. rich tingen, meest licht bewolkt, waarschijn lijk droog weer, waarschijnlijk nacht vorst, overdag iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 uur Stand an gistermiddag 3 u.. 709 Licht up voor fi tsi>. Donderdag 8 u. 7 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6