Kerknieuws Onderwijs. GOES. De Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Zuid en Noord-Beveland bestaat heden tien jaar. vereeniging, of die de wijkverpleging op andere wijze steunden. De exploitatie-rekening der wijkverple ging geeft een eindcijfer van f4310.43, aan varpleeggeldeia is ontvangen f 500,75, aan contributies f 55,50, en aan renten f 3068.30, terwijl er een nadeelig saldo is van f 85,88. Onder de uitgaven rijn opgenomen voor salarissen f3125, voor het pensioenfonds f 644,93, Tentoonstelling in Sturm's kunstzaal. Zaterdag is in Sturms kunstzaal (Korte Kerkstraat) een nieuwe expositie geopend, die weer een geheel ander aspect biedt dan de vorige. Nu zijn 't niet de schilderijen met hun levendige kleuren, maar in hoofdzaak 't stemmige wit en zwart, die de aandacht vragen. De heer Sturm, van wien we hoorden hoe moeilijk het is een tentoonstelling van iets werkelijk goeds te arrangeeren, vond Ina Rahusen uit Vere en Philip ten Kloos ter te Amsterdam (zoon van den bekenden Verenaar) bereid hun werk te exposeeren, Beider werk is uiterst teer, tot in de kleinste onderdeelen minutieus verzorgd, geheel ói. Het heeft niets van dat „kras of klodder maar raak". Er gaat van deze uitgebreide verzameling een weldadige rust uit. Zeer veel is hier te wuardearen en te genieten. Ina Rahusen exposeert tal van potlood- teekeningen en litho's en ook enkele etsen. Zij 'blijkt veel van Walcheren (vooral Vere en omgeving) te houden. Verschillende fijne stukjes geven daarvan blijk. Van de buitengewoon geslaagde litho's noemen wij die van de eekhoorntjes, de cactussen, de kameelenkop en het monumentale Spaansche rotslandschap. Ten Klooster bereikte zeer loffelijke re sultaten met gewreven Oost-Indische inkt. Zijn penseelwerk, waarvan een zekere voornaamheid uitgaat, zijn schilderen op zijde ia van die kwaliteit, dat het zeker ook groote waardeering verdient. Er zal ongetwijfeld voor deze tentoon stelling, die drie weken geopend zal zijn, veel belangstelling bestaan. 'De heer Sturm heeft velen aan zich verplicht, doordat hij het kunstlievend publiek in de gelegenheid heeft gesteld in deze keurige zaal met de zen vorm van schilder- en teekenkunst kennis te maken. De collecte voor de commissie van samenwerking bracht deze week op f 38.12. ZUID-BEVELAND. DE GRENSWIJZIGING GOES— KLOETINGE. Maandagmiddag vergaderde te K1 o e- tinge de Commissie uit de ingezetenen onder voorzitterschap van burgemeester Zandee om advies uit te brengen over het bekende voorstel tot grenswijziging. D'e voorzitter wees er allereerst op, dat de commissie voor een zware en moeilijke taak staat. Spr. zette uiteen, dat z.i. het grootste deel, dat men thans van Kloetinge af wil snijden, geheel bij Kloetinge behoort. En zou men de grens wijziging als voorgesteld, doorzetten, dan laat zich voorzien, dal Kloetinge in de toekomst armlastig zal worden. Verder deelde hij de conclusie van den Raad mede, waarin deze alleen billijk acht, dat een deel van den Patijn- weg bij Goes komt en het grootste deel van den Heernisseweg, volgens een nieuwe grenslijn, waardoor Goes nog meer grond krijgt, dan het indertijd wilde hebben. De heer D' e k k e r (C.H.) noemt het deel, dat Ged .Staten af willen scheiden, het belangrijkste deel van Kloetinge, met inbegrip van den Patijnweg. D'e voorzitter meent, dat Buijs Ballotstraat, 's Gravenpoldersche weg en Kloetingsche weg, het belangrijkste deel genoemd moeten worden. Ook aan den Pa- lijnweg ligt mooie grond, waar Kloetinge in de toekomst veel voordeel van zou kun- x en hebben, doch zoover is het nog niet. En ook is men aan den Patijnweg, het deel waar b.v. de heeren Hanken en Wisse wonen, begonnen van Goes uit te bouwen. De heer O e 1 e (V.D.) vindt het jam mer, dat de Raad zelf al een grens vast stelde, al begrijpt Spr. wel, dat dit onder druk gebeurde. Niettemin wil men zelf een 70 H.A. goede bouwgrond aan Goes afstaan. Spr. is zoo bang nog niet voor de plannen van den Minister. Hij had jiever tot het plan van 1936 terug willen gaan. Be heer Dekker herinnert aan het koopen van den grond door Goes van de familie Klaus. Dit was een opzettelijk in grijpen van Goes, om te bewijzen, dat Goes naar Kloetinge toegroeide. Bouw plan 3 is nog niet volgebouwd en de bouwplannen 4 en 5 laat men geheel lig gen. Mogelijk leeft Goes wat groot- steedsch, doch daarom mag het zijn han den niet uitstrekken naar een gemeente, die zich door zuinig en verstandig be heer, gezond wist te houden. Spr. noemt het standpunt van Goes en Ged. Staten onchristelijk. Eh hij begrijpt ook niet, dat de Raad zulk een groote oppervlakte giond aan Goes wil geven. D'e voorzitter wijst er op, dat ook de Raad niet gemakkelijk tot dit besluit kwam en eveneens het onchristelijk standpunt van de andere zijde hekelde. Maar men staat dan grond af, die thans voor het grootste deel nog niet be bouwd is. De hoer v. d. Linden (V.B.) wijst er op, dat de Groe geheel van Kloetinge af gesneden wordt. En wat moet men met 's Gravenpoldersoheweg doen? Spr vindt, dat de edelaohtbaren van Goes meer Duitsch en Italiaansoh dan Hollandsch geOTwfen bobben. (Mukkig waren er ook te Goes nog menschen die er anders over dachten. Spr. vindt het standpunt van den Raad nogal zacht. Spr, vreest echter, dat aan een afstand van de Buijs Ballotstraat niet zal te ontkomen zijn. De voorzitter merkt op, dat hij indertijd Goes reeds wees op het bouw terrein achter het station, doch toen vond men die overwegen een bezwaar. Hij kan dus ook de lijn niet vinden. De heer O e 1 e begrijpt niet, dat de neer v. d. Lindon de Buijs Ballotstraat af wil staan. Daar zal men voorloopig ook niet houwen. De heer v. d. Linden gelooft dat ook niet. De heer Doekes (A.R.) vraagt zich af hoe de menschen, die b.v. aan den Patijnweg bij Goes wonen, er zelf tegen over staan. En dit deel zal mogelijk ook voor Kloetinge in de toekomst offers ver gen. Mogelijk is het dus geen bezwaar, dit af te staan. Anders is het echter met het deel Zuidelijk van den spoorweg. Niet alleen omdat dit finnancieel zoo be zwaarlijk zou zijn voor Kloetinge, maar omdat het ook niet waar is, dat dit deel alleen maar administratief bij Kloetinge behoort. Ook de menschen zelf willen niet naar Goes. Bijna eenstemmig teekenden zij een protest, dat aan Ged. Staten zal worden gezonden. Verder moet het stre ven zijn, elke gemeente zooveel mogelijk zelfstandig te laten bestaan. De voorzitter zegt, dat de Raad er naar streefde, een zoo aannemelijk mogelijk plan voor te leggen. Men moet trachten bet plan gewijzigd in de Kamer te krijgen. Want als zulk een plan in de Kamer komt, dan wordt het meestal aangenomen. Het gemeentebestuur blijft diligent. Er is nog meer in de pan. En men zal verder gaan, dan Spr. hier kan zeggen. D'e heer O e 1 e blijft bij zijn meening, dat Kloetinge teveel aanbiedt. De voorzitter merkt op, dat de commissie vrij in haar oordeel is, Zij kan zelf ook een plan opstellen. De heer Buijsrogge (R.K.) wijst op een stukje grond, tusschen station en 's Gravenpoldersche weg, dat hij met Goes zou willen ruilen, om wederzijds een beter geheel te krijgen. Spr. ziet geen bezwaar voor Goes om achter het station te bouwen. D'e heer Dekker houdt vol, dat Goes opzettelijk grond aan den Patijnweg kocht, om naar Kloetinge toe te groeien. De heer D' o e k e s kan dit in het mid den laten. Hij kan zich voorstel'en, dat een gemeente, als zij voorziet, dat er lief hebberij voor dergelijken grond is, dezen grond gaat koopen. Hij' is het er echter wel mede eens, dat dit geen motief voor Goes mag zijn, uitsluitend naar Kloe tinge uit te breiden. Goes kan ook nog een anderen kant heen. De heer Dekker: maar Kloetinge werkt nu het plan van Goes, om naar Kloetinge uit te breiden, in de hand, door zulk een groot gebied af te staan. D'e heer Doekes is het daar toch niet geheel mede eens. Hoe zal het b.v. over 50 jaar zijn. Eb we zouden steviger staan, als we daar iets anders tegenover konden stellen. De heer Dekker meent, dat dit niet tot het werk der commissie behoort. De heer Hoekman (S.G.) vindt het plan van den Raad niet zoo dwaas. Deze zegt niet, wijl willen dat zoo graag af staan, doch we noemen dat gedeelte nood gedwongen. De heer v. d. L i n d e n kan zich nood gedwongen ook bij het plan van den Raad neerleggen. De uitbreiding van den Pa tijnweg bijl Goes is in elk geval geen na tuurlijke uitbreiding van Kloetinge. De heer O e 1 e kan zich als de commis sie verplicht is, andere lijnen te noemen, wel bij de conclusie van den Raad neer leggen. Na eenige besprekingen gaat de commissie met 6 tegen 1 stem met het plan van den Raad en zijn con clusies accoord. (Tegen de heer Dekker.) Wclfaartsdijk. Maandag was de buurt Molendijk te Oostkerke alhier ter eere van het echtpaar J. Houtekamer-Kalmein, die op dien datum hun 50-jarige echtvereeni- ging vierden, in vlaggentooi gestoken. Ook te Oud-Sabbinge wapperden in de Prins Bernhardstraat de vlaggen ter eere van het echtpaar E. Saaman-v. d. Kreeke, dat een zelfde feest vierde. Het heeft beide echtparen dien dag niet aan belangstelling ontbroken. De muziekvereen. „Advendo", die voor nemens was beide echtparen een serenade te brengen, kon aan dit voornemen geen uitvoering geven, aangezien beide families geen prijs stelden op een muzikale hulde. lerseke. De oesterverzen ding in het seizoen 1937'38 heeft tot 1 Mei 1.1. 12.242.351 stuks bedragen, een vooruitgang sedert 1936'37 van onge veer 1.75 millioen en bij 1935'36 ver geleken een vooruitgang van rond 5 mil lioen stuks. Voornamelijk is dit te dan ken aan de betere export naar Engeland. Naar dit land gingon in 1935'36 202.000 1996—'37 2.729.000, 1937—.'38 3.622.000. België nam een kwart millioen meer dan verleden jaar. Duitsohland 300.000 meer. Er was goed vraag naar „Fransohe" oesters (oesters uit Frankrijk in Zeeland ingevoerd en uitgezaaid). Ook de betoro kwaliteit der Zeeuwsoho oesters (pannenoeaters) heeft wel invloed. Een topjaar was 1980—'81 met een uitvoer van plm. 40 millioen, waarvan Engeland alleen bijna 19 millioen afnam. Helnkansiand. Concours. Niet minder dan ruim 80 korpsen zullen deel nemen aan het concours, dat op „Pink ster Twee" hier door den Bond van Har monie- en Fanfarecorpsen in Zeeland zal worden gehouden. Kapeile. De landbouwersknecht B. werd zoodanig door een der paarden op zijn voet getrapt, dat hij zich direct on der geneeskundige behandeling moest stellen. Na behandeling in het zieken huis te Goes kon de patiënt weer terug gevoerd worden naar zijn woning. De collecte voor de reclasseering bracht hier f 47.88 op. (Belangeloos be richt.) Volgens het boekjaar 1937 werd te Kapeile door de Veilingsvereeniging K. B. O. geveild voor een bedrag van f 749879.22. Verleden jaar was dit f 834347.68, het hoogste cijfer dat vanaf de oprichting werd bereikt. Nisse. Gisteravond zou een alleenwo nend meisje iets op den zolder brengen, waarbij zij het ongeluk had dat de liaak waarmee de ladder bevestigd was los raakte waardoor zij kwam te vallen. De huren hoorden het meisje schreeuwen van de pijn en hebben direct hulp gebo den. Dr Folmer was spoedig ter plaatse en constateerde, dat er twee ribben ge broken waren. De gemeenteveldwachter alhier heeft den 40-jarigen O. uit Ovezand op heeterdaad betrapt bij het stelen van kip peneieren ten nadeele van den landbou wer V. WALCHEREN. Westkapelle. In verband met het toe nemen van het aantal gevallen van mond- en klauwzeer onder het rundvee op de gemeentevronen hebben Burg. en Weth. alhier overleg gepleegd met den inspecteur van den Veeartsenij- kundigen Dienst te Breda, om eventueele maatregelen, b.v. inspuiten der koeien, te treffen. Van genoemden dienst is evenwel me degedeeld, dat, gezien den grooten om vang der ziekte, dergelijke maatregelen thans geen doel meer treffen, zoodat er niets anders op zit dan de kwaal nu maar uit te doen zieken. Aan de vroonbeweiders wordt nu over gelaten, of zij hun koeien nog al of niet naar de vronen zullen brengen. Domburg. Maandagmiddag bezocht de Commissaris der Koningin officieel deze gemeente. Na het gebruikelijke bezoek aan het gemeentehuis, werd door hem in gezelschap van het college van B. en W. de zuiveringsinstallatie voor afvalwater in oogenschouw genomen, terwijl daarna de „Hooge Hil" met den nieuwen trap- penaanleg (werkobject der jeugdige werk- loozen) werd bezocht. NOORD-BEVELAND. Kortgene. Priemus was primus, De heer J. Priemus is de eerste inwoner dezer gemeente, welke in dit seizoen aan 't zwemmen is geweest in de Zandkreek en in de haven alhier. Hij' heeft reeds verleden week een bad genomen, terwijl hij ook Maandagavond aan 't zwemmen ]s geweest. Hiermede is het badseizoen te Kortgene geopend. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Blankenham, A. Scholte te Donkerbroek en Haule. Te Hardegarijp, J. Schmidt te Oosterlittens. Te Papen- dreoht, J. W. van der Linden te Kootwijk. Chr. 'Geref. Kerk. Tweetal te Dokkum, N. Brandsma te Wildervank en A. Zwiep te IJmuiden. Geref. Gemeenten. Bedankt voor "Werkendam, A. van Stuy- venberg te Benthuizen. Intrede Ds van Willens- waard. Zondagmiddag heeft D's G. H. van Willenswaard, na des morgens door zijn vader in het predikambt bevestigd te zijn, zijn intrede gedaan bij de Ned. Herv. Gemeente te Ellewoudsdijk. De nieuwe predikant werd toegesproken door den consulent D's van Burgeier van D'riewegen-Ovezand en door D's van Leeu wen van Rotterdam, vroeger te Elle woudsdijk. Beroepingswerk. D'e beroe pingscommissie der Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam heeft voor de vacature- Gijzel aan den kerkeraad het volgende drietal aangeboden: Dr K. H. Miskotte te Haarlem, D'. T'romp te Zandvoort en W. A. Zeydner te Rotterdam. Emeritaat. De classis Zwolle der Chr. Geref. Kerk heeft aan Ds J. B. G. Croes te Steenwijk (van 19181921 te V1 i s s i n g e n) om gezondheidsredenen eervol emeritaat verleend. Beroepbaar. In de Ned. Herv. Kerk is door het prov. kerkbestuur van Overijssel beroepbaar gesteld de heer E. E. Westra, cand. te Leeuwarden. Goes. Op 7 en 8 Mei j.l. -werden alhier vanwege de Algemeene Nederl. Bond ter Verspreiding van het Stenografiestelsel „I. Pitman", de examens afgenomen voor de diploma's Steno-typist, stenograaf en kantoor-typist. In de examencommissie hadden zitting: Mevr. A. G. Vonk-Gunnink Mej. L. S. Nijenes en Mevr. A. O. G. Mei nes»- von Santen, resp. te Putten, Almelo en 's-Gravenhage. Het diploma Steno-typist(e) (theoreti sche en practisohe kennis van machine- sohrijven en stenografie alsmede stenogT. snelheid van 180 lettergr. per minuut en Het Bestuur der Vereeniging. Zittend van links naar rechts: de H.H. Tollenaar, Klooster, Mr Dr Mes, De Lange en Flipse. Staande van links naar rechts: de H„H. Van Zweeden, Balkenende, Visscher, Wolse, Douw en Van Liere. Het is vandaag tien jaar geleden, dat bovengenoemde vereeniging in een verga dering te Goes, staande onder leiding van den Heinkenszandschen burgemeester, mr dr Mes, werd opgericht. In verband hiermede is gezorgd, dat heden aan de 50 a 60 patiënten, leden der vereeniging, die in een der Zeeuwsche zie kenhuizen momenteel worden verpleegd, bloemen en traktatie zijn uitgereikt, wat, naar wij vernamen, bijzonder op prijs werd gesteld. A.s. Zaterdagmorgen zal er vanaf 11 uur gelegenheid zijn het Bestuur te com plimenteeren, dat in hotel Centraal recipi- eert, terwijl des namiddags de algemeene vergadering zal worden gehouden. Verder is aan alle leden en aan diverse autoriteiten en colleges een gedenkboekje toegezonden, waarin de burgemeester van Goes, de heer Mr Van Dusseldorp, zijn gelukwenschen aanbiedt, de oprichters huldigt voor het genomen initiatief en het bestuur dank brengt voor zijn volkomen toegewijd en voortreffelijk beleid. De voorzitter der vereeniging de heer Mes schrijft verder in het keurig uitge voerde boekje een woord van dankbaar heid voor het tot stand komen en werken dezer vereeniging, voor het vertrouwen der leden en voor het vele goede, dat de vereeniging in de afgeloopen tien jaar heeft gedaan. De secretaris-penningmeester, de heer A. de Lange, geeft een overzicht van wat de vereeniging deed. Ze is opgericht op 10 Mei '28 met 71 leden nadat een comité, bestaande uit de doktoren Griep, Planteydt en Snoek voorbereidend werk had verricht en in de bladen het nut van een dergelijke vereeniging was aange toond en op 31 Dec. j.l. telde ze 36.052 leden, terwijl ook dit jaar nog vele leden werden ingeschreven. Ze is de sterkste van alle bij de federatie aangesloten ver- eenigingen. Meermalen is door tot oordeelen be voegde personen verzekerd, dat de uit- keeringen der vereeniging in verhouding tot de lage contributie de hoogste in het land zijn, terwijl voor de kinderrijke ge zinnen een zeer gunstige contributierege ling bestaat. Steeds is er naar gestreefd de onkosten zoo laag mogelijk te houden. Het percentage, dat hieraan weggaat, is dan ook uiterst gering. In de toekomst zal echter de reserve nog meer moeten worden versterkt, daar het aantal patiënten, en dus de uitgaven aan uitkeeringen, belangrijk hooger zijn dan waarop was gerekend. Het °/o der op namen steeg van 1,86 °/o in 1929 tot 2.89 °/o in 1937. Over de afgeloopen 10 jaar is een winst gemaakt van f 31.791,84, een verlies geleden van f 14.24-2.59, alzoo een netto winst van f 17.549,25. Tot en met 1937 was uitgekeerd een bedrag van f 333.570,99. Aangenomen kan worden, dat de vereeniging nu, in de tien jaar van haar bestaan, f 370.000 heeft uit betaald en daarmee veler zorgen heeft verlicht. Moge deze nuttige en bij uitstek sociale vereeniging tot in lengte van jaren haar zegenrijken arbeid voortzetten. typen met een snelheid van 500 woorden per half uur kon worden uitgereikt aan: Mej. E. G. Braam te Goes, met aantee- kening voor proza Franseh, Duitsch en Engelsch; Dhr H. G. Deurloo, Nieuwdorp, idem; Mej. S. Harthoorn, 's-Heer Arends- kerke, idem Fr. en D.; D'hr G. P. Molhoek, Wolf aartsdijk, idem Fr., D. en Eng.; Mej. A. G. M. Kole, Kapeile, idem D.; Dhr Joh. Koole, Wolfaartsdijk, idem Fr.; Dhr J. P. J. Ruisaard, Goes, idem Fr. en Eng.; Mej. S. G. Schuilwerve, Kortgene, idem Fr.; Mej. P. Willeboer, Kapeile, idem Fr., D. en Eng, Het diploma A stenografie Pitman, kon worden uitgereikt aan: D'hr S. P. Buijs te Goes. Het diploma kantoorstenograaf (180 lettergr. per minuut) aan: Mej. G. E. A. Scheels te Biezelinge. i Het Diploma kantoor-typist: D'hr S. P. Buijs, Goes, met aanteekening proza Eng.; Mej. M. Engelbregt, Terneuzen; D'hr G. J. Hage, Terneuzen, met aant. proza Fr. en D.; Dhr M. C. v. Kerk voort, Terneuzen, idem Fr. en Eng.; Dhr J. Gh. Kooman te 's-Gravenpolder, idem Fr. en D.; Mej. El. de Meester, Kloetinge, idem Eng.; Mej. Adr. de Regt, Goes, idem Fr., D. en Eng.; Mej. 0. la Fors, Goes, idem Fr. en D.; Mej. M. de Muijnck, Borsele; Mej. M. v. d. Reepe, idem Fr., D. en Eng.; D'hr I. Sinke, Goes, idem Fr. Aan het examen namen deel 25 candidaten, te weten 10 voor steno-typist, 2 voor stenografie A en 13 voor kantoor typist (e). Allen waren leerlingen van de Pitman- school te Goes. De Vrije Universiteit te Amsterdam. Naar wij vernemen, zal het eerstko mend nummer van het V.U. blad de vol gende mededeeling bevatten: Directeuren der Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gereformeerden giondslag hebben van Curatoren der Vrije Universiteit het volgend schrijven ontvangen: In v.exvolg op de mededeeling in hun schrijven van 11 Mei 1937, dat aanlei ding gegeven heeft tot de publicatie Uwerzijds in het V. U. blad nr 55 van Mei 1937, hebben Curatoren der Vrije Universiteit de eer U het volgende te berichten. Het verschil van opvatting tusschen enkele hoogleeraren onzer universiteit, dat oorzaak was van de polemiek in voormeld schrijven bedoeld, heeft, zoo wel wat betreft den inhoud der vraag stukken, als de wijze van behandeling, de volle aandacht van Curatoren gehad en geleid tot vele bemoeienissen van hun Collage. Zij hebben aan de daarbij betrokken hoogleeraren gelegenheid gegeven schrif telijk hun opinie in diverse memories nader uiteen te zetten, en ook verschil lende besprekingen gevoerd, zoowel met die hoogleeraren als met andere profes soren, daartoe bijzonder door Curatoren uitgenoo-digd. Curatoren aarzelen niet, hunne teleur stelling uit te spreken over de publicatie en verbreiding van opvattingen op prin cipieel terrein, die nog niet voldoende in eigen kring zijn bezien, en over de wijze, waarop de polemiek naar aanlei ding daarvan is gevoerd. Nu het evenwel aan Curatoren geble ken is, dat de zaken door de hoogleera ren in eigen kring (z.g. professoren- krans) besproken worden, een wijze van behandeling, welke Curatoren de juiste achten, vertrouwen zij, dat in dit op richt een herhaling zal worden verme den. Curatoren blijven aan de zaak in haar geheel hun volle aandacht wijden. Ontploffingi op de mijn Maurlts. Zuid-Limburg in het donker. Gisteravond omstreeks half 9 werden het personeel van de staatsmijn „Mau- rits" en omwonenden opgeschrikt door een hevigen knal, welke gevolgd werd door een feilen rossigen gloed, die tot ver in den omtrek van de mijn waarneembaar was. Een luchtleiding in de werkplaats van de mijn was ontploft, waardoor een gas leiding werd beschadigd en het gas vlam vatte, zoodat de werkplaats spoedig voor een groot gedeelte in brand geraakte. Een verder gevolg was, dat de electrische cen trale buiten werking werd gesteld. Hierdoor werd een groot gedeelte van de provincie Limburg van electrischen stroom verstoken. Zoo werden o.a. de ste den Maastricht, Sittard, Roermond en Heerlen volkomen in het duister gehuld. Na ruim anderhalf uur evenwel kon de stroomlevering worden hervat. Ook de ophaalmachine voor het perso nenvervoer door de schachten is als ge volg van de ontploffing tijdelijk buiten werking gesteld. Hierdoor konden de ar beiders van de nachtploeg niet in de mijn afdalen en moesten zij naar huis worden vervoerd. Bij de ontploffing werden twee arbei ders licht gewond.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2