QJM I;Ï33 De doop van Prinses Beatrix. i Dagblad voor de Provincie Zeeland EERSTE BLAD De strijd in China. Houd Uw Nieren Gezondl gramma. 1 Landsvaderlijk bewind. Belangrijkste Nieuws Uit de Provincie. Bontje, J. de Lange, rence, J. Bosselaar, •e, J. de Lange, Aag- 5e kalf: Bles, S. de elle 82 p.; Zwartje, te 79 p.; Starre, J, 78 p.; Lena, Joh. de Mina, G. de Visser, ina, J. Moens, Aag- )uw, L. de Visser, adam, J. Bosselaar, aangevoerd 1 stuks, cerke. Mei 1938. 1875 en 415.5 M. )or de NCRV. gew. muz. (gr.pl.) Gelukwenschen. 9.45 d. 11.00 Gram. 11.15 Gram. 12.00 Berich- 30 Ensemble Van der 2.30 Ghr. Lect. 3.00 n Gram. 4.45 Gram Iram. 6.25 Tuinb.pr, auserie. 7.45 Repor- NP, Herh. SOS-Ber. .00 Causerie „Zij, 10 Piano. 10.00 Ber. orkestconcert. 10.45 iram. 11.50—12.00 301.5 M. 8.00 VARA. VARA. 12.00 AVRO'. VPRO. 9.00 VARA. -12.00 VARA. 10 Morgenw. 10.20 11.10 Verv. declam. Gram. 12.30 Kovacs JA" en Gram. 2.00 s. 2.30 AVRO-orkest m. 5.00 Voor de kin- en orgel. 6.00 De Radiojournaal. 6.50 lauserie „D'e geestel. itie". 7.20 Ber. ANP. i in den Bijbel. 8.00 kwintot. 8.40 Cau- 9.00 VARA-orkest. solisten. 10.30 Ber. 11.00 Zang en pia- }ram. 11.30 Jazzmu- -12.00 Gram. M. 11.10 Orgel. 11.40 zijn Band. 12.20 iano. 2.10 Londens :oor en solisten. 4.05 40 Mandoline-Orkest 6.35 Big Bill Camp- 3. 7.20 BBG-orkest. 9.40 Frank Walker's [>0 o. >n 484 M. n. 11.50 en 12.30 Or- 0 en 5.20 Gram. 6.20 iie-Orkest. 8.35 Sym- -10.20 Orkest. Iram. 11.50 en 12.30 L.20 Gram. 4 20 Sa- 5.35 Gram. 5.50 Pia- 0 Gevar. progr. 9.30 ram. END'ER. 1571 M. Gev. progr. 8.20 Or- 9.50 Luit en orgel. :kest. en bh Verpachtingen ,k, Batten. rizen, Batten. rijien, Willeboordse en kers-inspan, De Wil- ïuis en Bouwterrein, ke, woonhuis, bouw- uw- en Weiland, v. iouwland, Jonkers, winkelhuis, Jonkers, uis, Kram. WEERBERICHT. a avond van 6 Mei: .atige N.O. tot N.W. bewolkt, weinig of N., in het Z. waar- er, iets koeler over- snmiddag 3 uur: VU VRIJDAG 6 MEI 1938 52c JAARGANG - No. 183 Uitgave: N. V. Uitgevers - Maatschappij „Luctor et Emerge" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux Lange Vorststrant 70, Goes Postrekening 44455 Telefoon 11 Bijkantoor Middelburg: Fa. Boekhandel J. J. F A N O Y, Lange Burg 40. Telefoon 28 Abonnementsprijs f2.80 per kwartaal Weekabonnementen voor Middelburg Goes en Vlissingen f 0.20 Losse nummers 5 cent Directeur - Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA Advertentlön 30 cent per regel Ingezonden mededeellngen 00 cent per regel Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f0.75 bij vooruitbetaling Advertentiën onder letter of motto 10 cent extra Bij contract belangrijke korting Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Het constitutioneel-parlementaire stel sel heeft niet alleen en zelfs niet in de eer ste plaats in o n s land, zware aanvallen te verduren. In meerdere landen is reeds de dicta tuur ingevoerd. Er is daar nog wel een soort schijn-parlement, maar het heeft in werkelijkheid geen beteekenis, evenmin als de volksstemmingen voor de samen stelling er van. Er is ook wat dit betreft niets nieuws onder de 'zon. Een kleine eeuw geleden werd er ook in ons land een sterke propaganda ge voerd om het parlementaire stelsel af te schaffen en daarvoor in de plaats te stel len een „landsvaderlijk bewind". Aan de verkiezingen deel te nemen werd revolutionair geknoei genoemd en uitoefening van de volkssouvereiniteit. In een schotschrift uit die dagen werd de Koning opgewekt zich van de absolute macht meester te maken. Op deze wijze: Leef, Willem drie, leef in ons hart, Ontneem de macht van 't volk MET KRACHT I Wij juichen blij: de Koning leev' 1 Zijn macht zij ras hersteld. Want in Gods kracht Ligt sKonings macht. Het volk wacht op zijn daan. Maar Groen van Prinsterer antwoordde hierop: „Een landsvaderlijk 'bewind met zoete kinderen, een Koning, die in de religie, naar hetgeen h ij voor Gods bevel houdt, eigendunkelijk de wet voorschrijft, is mijn ideaal niet". Ook in deze dingen was Groen anti revolutionair. piTTJÏ lï JJj T|| middag 3 u.: 770. roer fietsen: u. Chineezen in den aanval. Nog isteeds zijn de Ghineesehe troepen in Zuid-Sjantoeng in den aanval. Naar United Press van Ghineesehe zijde ver neemt, waren zij er aanvankelijk in ge slaagd Tantsjeng totaal van de verbin dingen met de Japansche troepen af te snijden. Een tegenaanval der Japanners om het verloren terrein te herwinnen, werd aanvankelijk afgeslagen. Daarop nam de Japansche luchtmacht, een Ghi neesehe troepenconcentratie bij Tantsjeng zoodanig onder vuur, dat de Chineezen, die 10.000 man sterk waren, gevoelige verliezen leden. Over den strijd bij Taiertsjwang wordt slechts gemeld, dat er nog steeds felle gevechten geleverd worden. 'Over de re sultaten van deze operaties is echter nog niets bekend. Inmiddels bombardeert de Japansche luchtmacht zonder ophouden de Ghinee sehe stellingen achter 'het front. D'e Japanners beschuldigen de Chinee zen, dat zij in Zuid-Sjantoeng thans een chemischen oorlog voeren. De Chineezen zouden alle bronnen in het zuiden van Sjangtoeng vergiftigd hebben. Volgens bet Ghineesehe 1 e - gerbericht zijn de Chineesche troepen genaderd tot een dorp dat op slechts elf kilometer van Nanking ligt. Volgens sommige berichten maken de Japansche troepen weer gebruik van traangasbommen. In April zijn vijf-en-zeventig Japan sche vliegtuigen door de Chineezen neer gehaald of vernield, aldus meldt het Ghi neesehe telegraafag'entschap; vijf-en-ne gentig Japansche vliegers zijn in die maand gedood. „Eet meer kaas"-campagne In Duitschland. Tegelijk met een actie om de Duitsche kaasproductie te verhoogen, wordt, naar de Telegraaf meldt, een actie gevoerd tot vergrooting van het kaasverbruik. Of schoon er in Duitsc'hland tamelijk veel van dit artikel, in het bijzonder van de z-g. „Weichkase" (zachte kaassoorten) wordt geconsumeerd, komt Duitschland in dit opzicht, vergeleken bij andere sta ten, achteraan. Dit wordt duidelijk ge ïllustreerd door de statistieken, volgens welke bijvoorbeeld iedere Franschman Per jaar 7 kg. kaas verorbert, terwijl het verbruik in Duitschland slechts ongeveer 4 kg. per hoofd der bevolking en per jaar bedraagt. Men verwacht, dat bij een stijging van het verbruik de Duitsche kaasindustrie, die thans reeds naast de Nederlandsche en Zwitsersche een eerste plaats inneemt, zich nog aanmerkelijk zal kunnen ontwikkelen. EINDE VAN DE CONFERENTIE DER KLEINE ENTENTE. Na de laatste vergadering van den per manenten raad der Kleine Entente is een oommuniqué gepubliceerd, waarin o.m. wordt gezegd: Be raad heeft in het bijzonder aandacht gewijd aan het Britsch-Italiaanache ac- coord, dat hij beschouwt als een element van groot belang, dat bestemd is om een duurzamen vrede te verzekeren en te handhaven. De Kleine Entente bevestigt opnieuw de trouwe gevoelens barer leden jegens den Volkenbond. De nieuwe toestand aan den Donau ten aanzien van het regiem van de scheep vaart werd met groote aandacht bespro ken. De balans van de 35ste conferentie van den permanenten raad van de Kleine En tente ziet er volgens een Havasbericht al dus uit: Voortzetting van de pogingen mede te werken tot ieder werk van pacificatie en overeenstemming. Betrekkingen met Hongarije: Voortzetting van de aan den gang zijn de onderhandelingen. D'e wil om tot een resultaat te komon blijft aan beide zijden bestaan. Blijkens een 'bericht uit Boekarest ont wikkelt de Italiaansche gezant Sola, even als in September, een groote activiteit, teneinde te komen tot een werkelijke ont spanning tussohen de Kleine Entente en Hongarije. Het communiqué van de Kleine En tente heeft te Parijs een goeden indruk gemaakt. DE DEVALUATIE VAN DEN FRANC. D'e Engelsche minister Simon heeft in 'het Lagerhuis de volgende verklaring af gelegd omtrent de houding van de En gelsche regeering ten aanzien van de ont wikkeling van den franc. De Fransche regeering heeft de verzekering gegeven, dat zij beoogt een koers te bereiken die in overeenstemming is met de economi sche situatie en die Frankrijk geen voor- deelen op het gebied van de buitenland- sche concurrentie verschaft. De Fran sche regeering verklaart dat de dalende beweging van den franc, waaraan thans een ein de is gekomen, de laatste was. Onder deze omstandigheden, na over leg met de Amerikaansche regeering, is de Engelsche regeering tot de overtui ging gekomen, dat de dooi de Fransche regeering ondernomen actie niet onver- eenigbaar is te achten met de monetaire overeenkomst van drie. Deze overeen komst blijft ten volle van kracht. Eeni- gerlei aanpassing van het pond sterling wordt niet be oogd. Gisteravond meldde men uit Londen, dat men aldaar raamde dat gisteren ten minste tien milliard francs naar Frank rijk is teruggevloeid. NAPELS HULDIGT HITLER. Over de vlootmanoeuvres, die ter eere van Hitier zijn gehouden, wordt nog ge meld: Een slag werd geleverd tusschen twee eskaders. Het de haven van Napels uitloopende eerste eskader werd door het tweede aangevallen, dat uit de golf van Gaeta kwam. Toppunt der oefening was een aanval van negentig duikbooten uit volle zee op het uitvarende eskader. Tegelijkertijd verdwenen de onderzeeërs onder de op pervlakte, vuurden tegelijkertijd hun tor pedo's af en stegen tegelijk weer op. Des middags grepen de torpedobooten in den strijd in en drongen door de ge vechtsformatie der groote eenheden heen. Kort daarop volgde een aanval van verscheidene eskaders bommenwerpers op de pantserschepen. Tegelijkertijd stegen de watervliegtui gen van alle vliegtuigmoederschepen op. Na nog eenige oefeningen van oorlogs schepen en vliegtuigen zetten tenslotte alle eenheden in twee colonnes koers naar Napels en vormden daar een op stelling voor de vlootschouw. Gisteravond zijn Hitier en de koning door de bevolking van Napels op een geestdriftige wijze toegejuicht. Tiendui zenden personen waren bijeen op het plein voor bet Koninklijk Paleis. Talrijke fanfares speelden nationale liederen en ooiverdoovend was het gejuich, dat uit de menigte opsteeg, toen Hitier en de ko ning op het balcon verschenen. Hitier en de koning moesten verschei- dene malen op het balcon terugkeeren. ORKAAN TEISTERT ANTIOCHIS. Meer dan 20 personen gedood. De stad Antiochië is door een orkaan en een waterhoos geteisterd. Door het hoogwater zijn tien huizen ingestort. De bewoners werden onder de puinen hunner huizen bedolven. Meer dan twintig personen zijn hierbij om het leven gekomen. Stakinfii van zeelieden te Havre. Het civiele personeel van drie schepen van de Compagnie Générale Transatlan- tiqué is in staking gegaan. Reeds eenige dagen bestond een verschil van meening over een vernieuwing van kledingstuk ken en Woensdagavond, enkele uren voor het vertrek van de Champlain, kwam de secretaris van den bond van hotelpersoneel aan boord en raadde den leden van zijn bond aan te staken. Het personeel heeft in geheime stem ming besloten te staken. VERVOERSRESULTATEN DER K. L. M. OP DE AMSTERDAM-BATAVI A-LIJN. Over het eerste kwartaal van dit jaar produceerde de K. L. M. op haar Amster- dam-Batavia-lijn 1.833..600 ton/km tegen over 811.200 ton/km over hetzelfde tijdvak in het vorige jaar. Dit beteekent een stij ging van niet minder dan 126 pet. D'e ver koop van dit bedrag beliep 1.074.262 ton km, hetgeen 65.3 pet. meer is dan in het eerste kwartaal van 1937, dat 649.979 ton km opleverde. Vergeleken met het vierde kwartaal van 1937, dus na de invoering van de driemaal wekelijksche dienst, valt er een toeneming van bijna 5 pet. te constateeren. Het totale vervoer van briefpost vertoon de met 405.754 ton/km een stijging van 81.5 pet., en vergeleken met de laatste pe riode van 1937 een vermindering van 4 pet. In de pakketpost was een stijging van 37.5 pet. waar te nemen. In de eerste drie maanden van dit jaar werden 1229 passagiers vervoerd, tegen over het vorig jaar in dezelfde periode 849. Het totaal passagiersvervoer gedu rende het eerste kwartaal kwam iets bo ven het vervoer van het vierde kwartaal van het vorig jaar, doch bleef nog iets beneden dat van het derde kwartaal van 1937, toen de dienst nog tweemaal per week werd uitgevoerd. Dit is uitsluitend te wijten aan de resultaten van het ver voer in de uitgaande richting. Gedurende het eerste kwartaal 1938 werden gemid deld per vlucht 4.1 plaatsen uitgaand en 5.4 plaatsen thuiskomend verkocht. Het vervoer van bagage hield vrijwel gelijken tred met het passagiersvervoer, in totaal bedroeg het 99.340 ton/km met een stijging van 43.7 pet. Het vervoer van goederen kon zich, dank zij een grootere laadruimte, beter ontwikkelen en 'bedroeg 120.083 ton/km, met een stijging van 104.9 pet. Uit een en ander blijkt, dat over het algemeen een bezettingsgraad van 58.6 pet werd bereikt, tegenover het vorig jaar een van 80.1 pet. Dit cijfer bedroeg in het vierde kwartaal van 1937 56.7 pet. INTREKKING VAN OUDE BANKBILJETTEN VAN ƒ25.—. In de Ned. Staatscourant van 5 Mei ia een bekendmaking opgenomen van de Nederlandsche Bank met betrekking tot het intrekken van bepaalde soorten bank biljetten van f25. Bedoelde bankbiljetten zijn: 1. de door de Nederlandsche Bank uit gegeven biljetten van f 25,gedateerd op een dag liggende tusschen 1 Januari 1890 en 9 Maart 1921 (beide data inbegrepen) Deze biljetten zijn alleen op de voorzijde bedrukt. De druk bestaat uit een oranje- kleurigen ondergrond met een in zwart gedrukten tekst en gegraveerden rand, in dien rand komt boven den tekst een leeu wenmotief voor. 2. de door de Nederlandsche Bank uit gegeven zoogenaamde hulpbiljetten van f 25, die den datum 1 Augustus 1914 dra gon. Aangezien de termijn van tien jaren, bedoeld in de vijfde alinea van art. 22 der bankwet, op 26 Juli 1938 afloopt, wordt aan houders van de bankbiljetten in kwestie met aandrang verzocht, deze biljetten vóór 26 Juli 1938 ter betaling aan te bieden aan de hoofdbank van dt Nederlandsche Bank N. V., Rokin 127 129 te Amsterdam. NIEUWE SOCIALISTISCHE PARTIJ. Troelstra-beweging in Friesland. Naar het „Alg. Handelsb." meldt, is de heer Paul Kies overgegaan tot de stichting van een nieuwe politieke orga nisatie, onder den naam van Troelstra- beweging. Deze politieke organisatie heeft de zelfde beginselen als de S.D.A.P., doch Prinses Alice zal de Koninklijke Baby in de armen dragen. Nader wordt omtrent de doopplechtig heid van Prinses Beatrix gemeld, dat Z.M. de koning der Belgen heeft goed gevonden, dat in verband met zijn tijde lijke afwezigheid, eerst thans wordt be kend gemaakt, dat de koning het Zijner Majesteit van den aanvang af aangebo den peetschap over de jonggeboren Prin ses heeft aanvaard en heeft toegezegd bij den doop tegenwoordig te zullen zijn. Intusschen weet het Engelsche blad, de „Daily Telegraph and Morning Post" te berichten, dat een Engelsohe prinses, n.l. de prinses Alice van Groot-Brittan- nië, een achternicht van Prinses Ju liana, die gehuwd is met den graaf van Athlone, de baby van onze Kroonprinses tijdens de plechtigheid in de armen zal dragen. Prinses Alice zal, zoo meldt het hlad, Woensdag a.s., 11 Mei, van het Kensington Paleis naar Nederland ver trekken, terwijl ook de Nederlandsche gezant te Londen, graaf Van Limburg Stirum, de reis naar het vaderland zal maken om deze heuglijke gebeurtenis bij te wonen. Hetzelfde blad meldt nog, dat er per •vliegtuig een doopgeschenk voor Prinses Beatrix naar Dten Haag is gezonden. Het is een soort wieg, welke Prinses Juliana altijd bijzonder graag heeft willen heb ben, n.l. een rieten mandje, met onderin een kleine matras en kussen, waaraan twee hengsels zijn gemaakt, zoodat de kleine Prinses hierin gemakkelijk in een auto of naar buiten gedragen kan wor den. Overtuigt U even van onze «groote sorteering en véél lagere prijzen. „HET STOFFENHUIS", GOES. Óp modegebied toonaangevend. (Adv.) een andere instelling in de practische politiek, met name in de nationale oriën teering, in de militaire kwestie, in het vraagstuk van deelneming aan de regee ring, in de politieke opstelling tegenover andere partijen zoowel van links als van rechts, in de voorkeur tusschen parle mentaire en buiten-parlementaire actie, in 't probleem van crisis, werkloosheid en staatspensioen en in het toonen van internationale solidariteit. In een bij die gelegenheid gehouden rede, legde de beer Kiès de belofte af, dat de Troelstra-beweging niet zal wor den een kleine partij, die zich vastklampt aan één Kamerzetel. „Als zij niet kan worden bet geweten der S.D.A.P., zal haar taak zijn mislukt." Ja, ja, wü kennen datl POELIERS EN OMZETBELASTING. De Vereeniging van poeliers en wild- handelaren in Nederland beeft in een request aan de Tweede Kamer betoogd, dat letter, geest en geschiedenis der wet cp de omzetbelasting een vrije bewerking van poelierswaren (levensmiddelen) toe staan. De Vereeniging meent dat de poeliers op dien grond van de omzetbelasting moeten worden ontslagen. HET INBLIKKEN VAN RUND- VLEESCH. Tien millioen kilogram buitenlandsch vleesch ervoor bestemd? De belangen van veehouderij en slagers. De heer Ruijter heöft aan de Ministers van Economische Zaken en van Sociale Zaken de volgende schriftelijke vragen gesteld: Is het juist: a. dat dezer dagen een proeforder is gegeven voor de'levering van 100.000 kg. z.g.n. hussenvleesch dat beschikbaar wordt gesteld voor werkloozen ge maakt uit bevroren buitenlandsch vleesch, aan de firma van Zwanenberg te Oss; b. dat deze proeforder verband houdt met een bestaand voornemen om 1.000.000 kg. buitenlandsch bevroren vleesch te importeeren en dit voor hussenvleesch te bestemmen? Zoo de vorige vraag in bevestigenden zin moet worden beantwoord, zijn de Mi nisters dan niet van meening, dat een en ander is te betreuren en wel: 1. omdat er in ons land voldoende vleesch is voor de voorziening van ons eigen volk, waardoor de import van een boeveelheid vleesch, gelijk staande met liet vleesch van pl.m. 60.000 Nederland sche koeien, mede met bet oog op de reeds gedurende eenigen tijd dalende vlèeschprijzen, totaal overbodig is; 2. met het oog op de bestrijding der werkloosheid, daar voor de verwerking en distributie van dit vleesch in de vleeschverwerkende bedrijven pl.m. 1200 arbeiders geregeld werk zouden kunnen vinden; Binnenland. •Oud-minister Verschuur over het werk loosheidsvraagstuk. Het inblikken van rundvleesdh. De doop van Prinses Beatrix. Buitenland. Hitier te Napels. De devaluatie van den franc. Conferentie van de kleine Entente. i nieren QEZONDB, kraohtlge i zijn Uw zekerete beveili ging tegen rugpijn, rheumntl. eohe ponen, dat gevoel ven zwakte In den rug, etljve en pijnlijke gewrlohtsn, duizelig* held en hoofdpijn. Immere dan worden de eohadelljke onzuiverheden ala urinezuur enz. voortdurend uit het bloed gefiltreerd en vla da urinewegen uit het llohaam verwijderd. De nieren beetaan uit een groote menigte teere filters, welke de onzulverhe. den aan het bloed onttrekken en als zij verstopt raken, blijven deze aohter en veroorzaken kwalen alt de bovengenoemde. Zorg dat de nieren behoorlijk blijven werken door het gebruik van een dluretleoh middel en ale zoodanig kennen FOSTER'S Rugpijn Nieren Pillen hun weerga niet. f 1.—f 1.75 en f 8.—v 3. met het oog op den slechten toe stand in het slagersbedrijf, daar dit be teekent tien millioen kg. minder omzet- mogelijkheid; 4. met het oog op de voedselverstrek- king aan de gezinnen, gezien de beperk te gebruiksmogelijkheid van het z.g. hus senvleesch? Willen de Ministers overwegen of het niet beter is via een ander systeem, b.v. het verstrekken van geldswaardige bon nen aan de werkloozen, te bevorderen dat: a. het werklooze gezin versch in- landsch vleesch, spek of vet bij een sla ger kan koopen, wat voor elk gezin het voordeeligste en meest gewenschte is; b. de werkloosheid wordt bestreden en de omzet van den slagersstand wordt vergroot; c. onze eigen vleeschmarkt wordt ver ruimd en de kwellende teeltbeperking van kalveren kan worden verminderd? NEDERLAND5CH-BELGISCHE CON- TINGENTEERINGS-OVEREENKOMST. Binnenkort voortzetting der besprekingen. De regeeringspersdienst meldt: Op 30 April is de Nederlandsch-Belgische con- tingenteerings-fcvereenkomst afgeloopen. Besprekingen, ingeleid ten einde tot een vernieuwing van het accoord te ge raken, konden niet tijdig tot een resul taat leiden. Met het oog daarop zijn beide regee ringen overeengekomen, de bepalingen van de afgeloopen overeenkomst nog ge durende de maanden Mei en Juni van kracht te doen blijven. De besprekingen over een definitieve overeenkomst zullen binnenkort worden voortgezet. HET VREEMDELINGENVERKEER TUSSCHEN BELGIë EN ZEELAND. De leiders der reis-bureaux en de on dernemers van touring-car-excursies in de Belgische badplaatsen, die eiken Dins dag en Donderdag in bet seizoen duizen den badgasten per autobus via Zeeuwsch- Vlaanderen naar de markten in Goes en M i d d e 1 b u rg leiden, zijn ontstemd. Want onlangs hebben zij van den dis tricts-commandant der Kon. marechaus see te Vlissingen een mededeeling ont vangen, die hun toch al niet geringen administratieven arbeid, nog zal doen toenemen. Voortaan zal n.l. als een autobus de grens overschrijdt, aan den ambtenaar, belast met de passen-controle, een lijst in duplo moeten worden afgegeven, waarop de namen, voornamen, geboorte data, nationaliteiten en woonplaatsen van alle inzittenden voorkomen. Afzon derlijk zullen moeten worden vermeld de passagiers, die niet voornemens zijn met dezelfde reisgelegenheid terug te keeren. Alle reizigers moeten voorzien zijn van bescheiden, waaruit hun identiteit rede lijkerwijze is op te maken. Bovendien wordt van de onderneming, van welke een excursie uitgaat, bij de overschrij ding der grens een schriftelijke verkla-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 1