Minister De Wilde. Radioprogramma. EERS m De str GOES. ZUID-BEVELAND. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Openbare Verkopingen en Verpachtingen V R IJ D 52c J A i Landsvi Chinee I I I! Een karakteristiek. In „De Haagsche Poet" publi ceert D. Hans een interview met den Mi nister van Financiën, Mr J. A. de Wilde, waaraan we een korte, pakkende karakte ristiek ontleenen: Minister De Wilde zou ik, geestelijk ge sproken, kunnen vergelijken bij een knot wilg, u weet wel, zoo'n korte, sterke, knoestige boom, echt-Hollandsch, langs onze even Hollandsche slooten. Hij is im mers een man met een knoestige, soms ietwat weerbarstige overtuiging, echt-Hol landsch in zijn Calvinistische meenings- kracht. Een Zeeuw. In geestelijken zin het sprekend evenbeeld van zijn eerbiedwaar- digen vader, naast wien ik, aan het be gin van mijn loopbaan, nog heb gezeten op de parlementaire perstribune. Calvi nist en Anti-revolutionair in hart en nie ren zijn de De Wilde's. Volkomen integere menschen, ook in hun eenvoud en sober heid de levenstrekken van het Calvinisme vertoonend. Een enkele maal niet zonder een tikje koppigheid, en tóch verdraag zaam, vooral: vurig, vol temperament. Kuyper heeft eens gezegd, dat echte Calvinisten niet bij den chocoladeketel worden grootgebracht. Nu, in geestelijken zin vertoonen de De Wilde's nooit de al lures van chocolademelk, maar wel heel wat pittiger en bruisender drank. De va der was en de zoon is heel gauw op zijn achtersten zolder. Hun overtuiging is in hun bezit, dat zij, welke voortreffelijke en joviale menschen zij ook zijn, verdedigen met de verbetenheid van een waakhond, die zijn erf beveiligt en al begint te brom men als hij in de verte maar een voetstap hoort. U moet onzen minister van Financien zien en hooren in het vuur van zijn rede (en in dat vuur is hij al heel gauw!) aan de regeeringstafel. Met een zekeren strijd lust stort hij zich in het debat, dat hij liever zoekt dan schuwt. Al spoedig krijgt hij wat men noemt „een rooien kop", en dan gaat het er op los. Hij is een uitnemend spreker. Slagvaardig zon der gewiekst, handig zonder sluw te zijn. Het ia een lust, hem dan te zien en te hooren. Ineens is de parlementaire sfeer vol aandacht en vol actie. Was hij acteur, dan zou men zeggen: hij vult het tooneel. Nu vult hij de Kamer. En daarbij is hij een knanpe kerel, een der sterkste figuren uit het Kabinet, hoeder onzer financiën". de scholen nog tot in lengte van jaren tot zegen van het opgroeiend geslacht hun heerlijke taak mogen blijven vervullen. Hierna eindigde ds de Vey Mestdagh met dankgebed. Bevolking. Ingekomen: P. H. v. Peenen en gezin, reiziger, van Aksel, Vio lenstraat 27; J. N. Prummel, opz. Hei de Mij., van Breda, Couwervestr. 25; J. Hoogerland, los werkman, van Arends- kerke, Julianastr 31; F. Koeijers, bak kersknecht, van Arendskerke, Nieuwstr. 27; G. A. Merkelbach, zonder beroep, van Den Haag, Kamperfoeliestr. 2E; J. Lau- werens, zonder beroep, van den Haag, Kamperfoeliestr. 2 W. Lauwerens, zonder beroep, van Kruiningen, Kamper foeliestr. 2 E; H. L. Verburg en echtg., stoker, van Rotterdam, Yiolenstr. 24; G. Gelijns geb. IJsselstein, zonder beroep, van Rotterdam, Parallelweg 36; A. B. Luyk en gezin, caféhouder, van Schore, Groote Mankt 22; M. A. Eggebeen, dienst bode, van Amersfoort, Oostwal 31; J. de Koeijer, huishoudster, van Ierseke, Oude Singel 81; W. A. Verbeek en gezin, reizi ger, van Middelburg, Piccardtstr. 32; G. S. P. de Bruine geb. van Proosdij', zonder beroep, van den Haag, Westsingel 107; P. J. Verlinde, zonder beroep, van Ter- neuzen, Piccardtstr. 70; A. J. Klap, dienstbode, van Zaandam, Lange Kerkstr. 12; A. A. Schutte, winkelchef, van B. op Zoom, Rimmelandplein 7; M. Rovers en gezin, beambte NS. van Boxtel, Violenstr. 10; Th. E. van Wijchen en gezin, vak werkman PTT, van Oostburg, Couwerve str 57; M. Wor, hulp huish. van Slie- drecht, Zuidvlietstr. 47; A. Harinck en gezin, koopman, van Oostkapelle, C. Eversdijkstr, 1; A. Tempelaars, dienstb., van Huijbergen, Rommerswalestr. 12; J. Kaaisteker en echtg., landarb., van Kloe- tinge, Julianastr. 13; W. Schout, bakkers knecht, van Vlissingen, Piccardtstr. 70. Vertrokken: A. W. Borgs, dienstbode, van Nieuwstr. 48 naar Vlissingen; J. A. Raas, dienstbode, van Kloet, weg 5a naar Arendskerke; I. K. Flips geb. Lockefeir, zonder ber.,» van Molendijk 3 naar Rot terdam; R. C. Borst, opperman, van Zuid vlietstr. 8 naar 's Hertogenbosch; M. Oud- kerk geb. van Wuijckhuijse, zonder ber., van Westsingel 133 naar Brielle; Wed. J. Kootstra en gezin, zonder beroep, van Oude Singel 68 naar Middelburg; M. Pik, bakkerskn., van St. Jacobstr. 8 naar Hoorn; J. Willemstein en echtg., arbeider, van Oude Singel 81, naar Kattendijke; A. C. Frijters, zonder ber., van Gr. Markt 1 naar Den Haag; Ant. van Veghel en ge zin, timmerman, van Zuidvlietstr. 18 naar Vught; J. Tromper, kellner, van Gr. Markt 1 naar Vlissingen; A. A. Battes, be drijfsleider, van M. Sm. buurt 30 naar B. op Z.; P. H. Joosse, winkelbediende, van L. Vorststr. 53 naar Renkum; J. P. Pieters, dienstbode van Gr. Markt 9 naar Middelburg; A. G. Pieters, dienstbode van Wilhelm, straat 4 naar Middelburg; L. M. J. van Kalmthout, zonder ber., van Kreu- kelmarkt 5 naar Gennep; J. A. de Muijnck, dienstb., van Middelb.str. 51 naar Heinkenszand; C. P. G. de Glas, zonder beroep, van Wijngaardstr. 21 naar Etten en Leur; G. P. de Jongh, leerl. ver pleegster, van Kleine Kade 15 naar Rot terdam; J. Wildeboer, huishoudster, van Rimmelandplein 9 naar Ierseke; B. A. Vermeulen, dienstbode, van Gr. Markt 17, naar 's Gravenpolder.C. D. Voor hoek, winkeljuffr., van Korte Kerkstr. 11 naar Wolfaartsdijk. Kloetinge. Tegen a.s. Maandag 9 Mei des namiddags 4 uur is een openbare vergadering belegd van de commissie uit de ingezetenen ex. art. 158 der gemeente wet, in het Gemeentehuis, ter behande ling van het plan tot grenswijziging der gemeente. Oudelande. Woensdagavond werd de eindles gehouden van den cursus E.H.B.O. die gegeven is door Dr Folmer van Drie wegen. Onderscheiden veronderstelde on gevallen werden door de cursisten op vlotte wijze behandeld. Na afloop werd Dr Folmer nameüs de cursisten dank gezegd door mevr. Nieuwenhuize-v. lwaarden voor de aangename en leerzame wijze waarop deze cursus is gegeven. Als bewijs van waardeering werden Dr Folmer twee boekwerken overhandigd. Namens het be stuur van de Groene Kruis-vereeniging werd Dr Folmer hartelijk dank gezegd voor het belangeloos geven van dezen cur sus. Tevens werd een beroep gedaan op de cursisten opdat wanneer in de gemeente oefeningen zullen worden gehouden van den luchtbeschermingsdienst men zal kunnen rekenen op den steun van de cur sisten. De cursus was bezocht door 19 dames en 20 heeren. Ellewcudsdijk. Alhier is j.l. Maandag een aanvang gemaakt met de centrale werkverschaffing van het waterschap El- lowoudsdijk. Momenteel zijn daarbij een 50-tal werk- loozen uit deze en omliggende gemeenten te werk gesteld. Wegens vertrek uit de gemeente heeft de heer M. Meulenberg ontslag ge nomen als raadslid. Ierseke. Door het stormweer zijn o.a. op het zoogenaamde „Noorden" van den oesterkweeker E. een 45-tal zeven met oestertjes losgelaten. D'e zeven zijn op verschillende plaatsen aan den dijk van de Schelde aangespoeld (van Wemeldin- ge tot aan den St. Pieterspolder), maar de meeste oestertjes zijn weggespoeld. Een groote schade voor den betrokken eigenaar. Nisse. De opbrengst der Emmabloem- collecte alhier bedroeg f 8.36 (Belange loos bericht.) Scherpen isse. In de gisteren gehouden gemeenteraadsvergadering werd de heer C. G. Hartog, die als wethouder had be dankt, wederom met 3 van de 6 stemmen gekozen. De heer L. Vos verkreeg 2 stem men, terwijl 1 stem blanco was uitge bracht. De heer Hartog heeft de benoe ming aangenomen. Jongen onder tram ge dood. Gisteravond reed te Utrecht een 13-jarige jongen achter een tramwagen, in een ruime bocht kwam hij achter de tram uit en werd gegrepen door een iram, die uit de andere richting nader de. De jongen was op slag dood. Brand op marinewerf te Den Helder. Gisteravond te half acht is brand uitgebroken in het z.g. mothok op de Marinewerf. Het mothok is een bergplaats voor krullen en hout, staande lusschen het excercitieveld en de sloe- penloods. Binnen weinige oogenblikken stond het geheele hok in vlammen, ter wijl de rook in dikke wolken over de s*ad trok. Na alarmeering was er in den kortst mogelijken tijd zoowel personeel als materiaal van de werf ter plaatse. Eén kwartier later bleek het gevaar voor de omliggende gebouwen te zijn geweken en doofde het vuur. Brand in radiotoestel- lenfabriek. Gistermiddag is een zware brand uitgebroken in de fabriek van Erres-radiotoestellen, stofzuigers en naaimachines van de firma v/h Van den Heem en Bloemsma te Den Haag. De brand is ontstaan in de lakspuit- inrichting. De brandweer rukte direct uit. Lr werden spoedig zoo gTOOte mas sa's water in het brandende pand ge worpen, dat het vuur vrij spoedig tot de lakspuitinrichting gelocaliseerd kon blij- ven. Aanvankelijk liet de brand zich ech ter dusdanig aanzien, dat het noodig ge oordeeld werd de administratieve be scheiden en apparaten van het laborato rium in veiligheid te brengen. Boschbranden bij Emmen. Gistermiddag is brand uitgebroken in de staatsbosschen onder Noordbarge nabij Emmen. Personeel van het staatsbosch- bedrijf, de brandweer uit Emmen en een groot aantal omwonenden konden het vuur door kiachtig ingrijpen bedwin gen, waardoor de omvang van den brand in dit eenige honderden H.A. groote hoschcomplex beperkt bleef tot vijf H.A. jong bosch met gemengde beplanting. Gisteravond tegen zeven uur werd op nieuw brand gemeld, nu in de bekende Emmer dennen, een der meest gezochte u'tspanningsoorden van het Noorden. Opnieuw was de brandweer met bosch- personeel en een zeer groot aantal be woners van Emmen ter plaatse om bet vuur te bestrijden. Dank zij het feit, dat de sterke Oostenwind tegen den avond was gaan liggen, kon men hier het vuur spoedig meester worden. Een halve H.A. vijftienjarig dennenbosch is verbrand. Brandstichter gepakt. Nadat er de afgeloopen dagen reeds el- ren dag brand had gewoed in het Ede- sche bosch, moest de brandweer gister avond niet minder dan drie lceor we- g ns nieuwe boschbranden optreden. Gisteravond ontdekte men in het bosch een man, die zich daar op verdachte wijze ophield. Het bleek te zijn een 56- jarige zwakzinnige, die sinds eenigen lijd te Ede woont. Hij legde een volle dige bekentenis af. 1 De knoeierijen te Weesp. Het justitieele onderzoek naar de frau des met steungelden te Weesp heeft ook nog knoeierijen met ziektegelden van den arbeider G. v. d. Z. aan het licht gebracht, in verband waarmede tegen P. v. A., ambtenaar bij de steunverleening, proces verbaal is opgemaakt. De Goesche eierveiling. Gisteren gaven wij' weer de meening in handelskringen, dat op de eierveiling van Dinsdag j.l. weinig sprake is geweest van een serieuzen handel. De leiding van de nieuwe veiling 'kodht zelf de meeste eieren tegen een 'prijs, die belangrijk uit kwam boven den wer'kelijken handelsprijs der eieren. Verder meende men, dat het op deze manier geleden verlies ten laste der vei ling zou komen. Dit laatste nu wordt ons heden door den administrateur der vei ling ontkend. Wie het dan wel draagt, kon men ons om redenen, die wij kunnen begrijpen, niet meedeelen, maar men ver zekerde ons positief, dat de veiling hier door niet wordt benadeeld. Ook ontkende hij1, dat na afloop der veiling een partij eieren aan den handel zou aangeboden zijn. Alleen wilde men iemand, die nog graag een kist eieren wilde koopen ter wille zijn. Rundveekeuringen. Soeburg. Dinsdag vond alhier de jaar- ljjksche rundveekeiuring plaats. Aange voerd werden 20 melkkoeien, drie stuks jongvee en drie stieren. Stieren: C. M. Jasperse 2e pr.; B. Koo- le, eerv. verm., P. Koole, idem. Jongvee: M. Lorier nr 1, A. Koppejan nr 2, M. Lorier nr 3. Ie kalfkoeien: Julia van B. Koole 78 punten: Mina van B. Koole 77,5 p.; Kap- tein van A. Koppejan 74 p. 2e kalfkoeien: Maria van A. Ovaa 77 p.; Julia van A. Ovaa 76 p.; Trui van M. Lorier 75,8 p. 3e kalfkoeien Bertha van B. Koole 78 p.; Nora van A. de Visser 77 p.; Nora van A. Koppejan 76 p.; Blauw van A. Ovaa 74 p. 4e en 5e kalfkoeien: Emma van M. Lo rier 79 p.; Einma van P. Maas 77,5 p.; Flora van A. Ovaa 77 p.; Sara van De Vrieze 76,5 p.; Mina van De Vrieze 76 p. Oudere koeien: Martje van M. Lorier 81 p.; Flora van M. Lorier 79 p.; Dora van B. Koole 77 p.; Koosje van B. Koole 76.8 p.; Sul van A. Koppejan 75 p. Alle deelnemers wonen te Soeburg. Grijpskerke. Alhier had de jaarlijk- lijksche veekeuring plaats vanwege de Prov. Comm. Er was een belangrijke aan voer op het terrein van Gebr. Bierens, of schoon toch uit de bekroningen bleek dat het mond- en klauwzeer verschillende bekende dieren afwezig had gehouden. De belangstelling van het publiek was bevredigend. Van de tweejarige stieren kreeg „Tho mas van Eelshuis" met 81,7 punten van de Stierenvereen. te Grijpskerke een le pr. Éénjarige stieren: Sander van J. G. Ce- vaal,Grijpskerke, met 77,8 p. le pr. en Wodan van J. H. Geschiere 2e pr. met 74 p. le kalfkoeien: 1. Elza van W. de Wolf, 2. Suze van Gebr. Bierens, 3. Clara van dezelfden, 4. Bertha van J. G. Cevaal 2e kalfkoeien: 1. Corrie van de Parel van W. de Buck, 2. Mina van W. de Wolf, 3. Trui van J. H. Geschiere, 4. Elza van Gebr. Bierens, 5. Martha van J. II. Ge schiere. 3e kalfkoeien: 1. Bontje van Gebr. Be- suijen, 2, Starre van W. de Wolf, 3, Flora van G. Louwerse, 4. I> rida van Gebr. Bie rens, 5. Dora van W. de Wolf, 6. Trui van Gebr. Bierens, 7. Jaantje II van W. de B ick, 8. Starre van C. Louwerse. 4e kalfkoeien: 1. Juliana van J. C. Ce- vaal, 2. Adeltje van W. de Buck, 3. Mina van C. Louwerse. 5e kalfkoeien: 1. Sofie van Gebr. Bie rens, 2. Geertrui van de i arel van W. de Buck. Oudere koeien: 1. Marie van .0. Lou werse, 2. Princes van id., 3. Bontje van W. de Buck; 4. Bertha van C. Louwerse, 4. Freule van W. de Buck, 5. Emma van W. de Wolf. 23-jarige vaarzen: le pr. W. de Buck, 2e pr. J. C. Cevaal, 3e, 4e, 5e en 6e pr. W. de Buck. 12-jarige vaarzen: le en 2e pr. J. H. Geschiere, 3e pr. F. Dingemanse, 4e W. de Buck, 5e J. C. Cevaal, 6e W. de Buck, 7e J. H. Geschiere. Vaarzen beneden 1 jaar: le pr. W. de Buck, 2e J. H. Geschiere, 3e en 4e J. C. Cevaal, 5e J. H. Geschiere en 6e W. de Wolf. Kampioenkoe: Sofie van Gebr Bierens. Aagtekerke. Woensdag werd alhier op een perceel van dhr C. de Visser de jaar- lijksche Rundveekeuring gehouden. Aan gevoerd waren 24 koeien en 9 stieren. Stieren ouder dan drie jaar. Eigenaar 5. v. d. Meule, Domburg 74 p. 2-jarige stieren: eig. Jac. de Visser, Aagtekerke 77,5 p.; Joh. de Visser, Dom burg 77,4 p.; K. Brouwer, Domburg 78,7 p.; W. de Buck, Domburg 74 p. Jongere stieren: eig. C. Corre, Aagte kerke 74,5 p.; K. Brouwer, Domburg 74 p., S. Kodde, Aagtekerke 74; C, de Visser, Aagtekerke 73 p. Kalfkoeien le kalf: Nora van Joh. de Visser, Domburg 81 p.; Nellie, idem 76 p.; Lieveling, C. de Visser, Aagtekerke 74,5 p., Emma, J. Moens, Aagtekerke 74,4. Kalfkoeien 2e kalf: Helena, J. Bosse- laar, Aagtekerke 78 p.; Flora, Joh. de Visser, Domburg 77,5 p.; Kaptein, J. de Lange, Aagtekerke 76,5 p.; Anna, L. de Visser, Aagtekerke 77,4 p.; Bles, idem 77 p.; Juffrouw, J. de Lange, Aagtekerke 74,5 p.; Emma, idem, 74 p.; Lotte, J. Moens, Aagtekerke 73 p. Hr. Ms. kruiser „Java" vertrok Dinsdagmiddag van Den Helder naar Ned.-Indië. De „Java" ver laat de haven, nagewuifd door een belangstellende menigte. Kalfkoeien 3e kalf: Bontje, J. de Lange, Aagtekerke 81; Florence, J. Bosselaar, Aagtekerke 79; Starre, J. de Lange, Aag tekerke 77 p. Kalfkoeien 4e en 5e kalf: Bles, S. de Visser Lz., Oostkapelle 82 p.; Zwartje, Boschaart, Meliskerke 79 p.; Starre, J. Moens, Aagtekerke 78 p.; Lena, Joh. de Visser, Domburg 78; Mina, C. de Visser, Aagtekerke 77 p. Oudere koeien: Mina, J. Moens, Aag tekerke 83 p.; Juffrouw, L. de Visser, Aagtekerke 80 p.; Madam, J. Bosselaar, Aagtekerke 79,5 p. 2-jarige vaarzen aangevoerd 1 stuks, eig. H. Peper, Aagtekerke. Vrijdag 6 Mei 1938. M. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 Alg. Progr. verz. door de NCRV. 8.00 Schrifl., med., gew. muz. (gr.pl.) 8 30 Gram. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Zang met piano en Gram. 12.00 Berich ten. 12.15 Gram. 12.30 Ensemble Van der Horst en Gram. 2.30 Chr. Lect. 3,00 Gram. 3.30 Orgel, en Gram. 4.45 Gram 5.30 Declam. 6.00 Gram. 6.25 Tuinb.pr. 7.00 Ber. 7.15 Lit. causerie. 7.45 Repor tage. 8.00 Ber. ANP, Herh. SOS-Ber. 8.15 NGRV-Órkest. 9.00 Causerie „Zij, die omdolen". 9.30 Piano. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Verv. orkestconcert. 10.45 Sportpr. 11.00 Gram. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4 00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. 10.00 Morgenvv. 10.20 Declam. 10.40 Gram. 11.10 Verv. declain 11.30 Orgel. 12.00 Gram. 12.30 Kovacs Lajos-orkest, duo „JA" en Gram. 2.00 Voor tuinliefhebbers. 2.30 AVRO-orkest en solisten. 4.00 Gram. 5.00 Voor de kin deren. 5.30 Zang en orgel. 6.00 De Ramblers. 6.30 Pol. Radiojournaal. 6.50 6.55 Gram. 7.00 Causerie „D'e geeste! grondsl. der democratie". 7.20 Ber. ANP 7.30 Ber. 7.35 Lezen in den Bijbel. 8.00 Het Holl. instument. kwintet. 8.40 Cau serie „Reclasseering" 9.00 VARA-orkest 10.00 Fantasia en solisten. 10.30 Ber ANP. 10.40 Avondw. 11.00 Zang en pia no. In de pauze: Gram. 11.30 Jazzmu ziek (gr.pl). 11.5512.00 Gram. DRO'ITWICH. 1500 M. 10.40—10.50 Piano. 11.10 Orgel. 11.40 Tommy Kinsman en zijn Band. 12.20 Deel. 12.351.20 Piano. 2.10 Londens Symphonie-Orkest, koor en solisten. 4.05 Gram. 4,20 Trio. 4.40 Mandoline-Orkest en solist. 6.05 Orgel. 6.35 Big Bill Camp- bel en zijn ensemble. 7.20 BBC-orkest. 8.55 Variété-progr. 9.40 Frank Walker's O'ctet. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Or kest. 12.501.20, 4.20 en 5.20 Gram. 6.20 Zang. 7.20 Symphonie-Orkest. 8.35 Sym- phonie-orkest. 9.3010.20 Orkest. 484 M.: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Kleinorkest. 1.051.20 Gram. 4 20 Sa lonorkest en soliste 5.35 Gram. 5.50 Pia no. 6.35 Gram. 7.20 Gevar. progr. 9.30 Gram. 9.4510.20 Gram. DEUTSCHLANDSEND'ER. 1571 M. 6.30 Gram. 7.20 Gev. progr. 8.20 Or kest en Pianoduo. 9.50 Luit en orgel. 10.2011.20 Kleinorkest. Mei. 5 M'burg, Afbraak, Batten. 5 Middelburg, Huizen, Batten. 6 M'burg, Schilderijen, Willeboordse en Van Maaren. 6 Borsele, Koemelkers-inspan, De Wil de en Heijboer. 11 Kapelle, Woonhuis en Bouwterrein, Kram. 3 8 's LI. Arendskerke, woonhuis, bouw terrein, Jonkers. 20 Biezelinge, Bouw- en Weiland, v. Dissel. 23 Ellewoutsdijk, Bouwland, Jonkers. 24 Goes, Woon- en winkelhuis, Jonkers 25 Ierseke, Woonhuis, Kram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. irerwachting tot den avond van 6 Mei Zwakke tot matige N.O. tot N.W wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen in het N., in het Z. waar schijnlijk droog weer, iets koeler over dag. - Stand van hedenmiddag 3 uur: Uitgave: „Luctor et Bureaux L i Postrekenin Bijkantoor J. J. F A N Directeur - I Dit nummf Het constit sel heeft niet ste plaats in te verduren. In meerdert tuur ingevoer* soort schijn-pi werkelijkheid als de volksst stelling er var Er is o ok w onder de zon. Een kleine in ons land voerd om het schaffen en de len een „land: Aan de v werd revolutit uitoefening va In een sc-ho de Koning opj macht meester Op deze wij: Leef, Wilier Ontneer van 'tv Wij juichen Zijn macht Want i: Ligt s I Het volk wf Maar Groen hierop „Een landsr kinderen, een naar hetgeen eigendunkelijk ideaal niet". Ook in deze revolutioi Stand van gistermiddag 3 u.: 770. Licht op voor fietsen: Vrijdag 7 u. 57 min. Nog 'steeds in Zuid-Sjant United Press neemt, waren siaagd Tantsj dingen met d snijden. Een om het verlor werd aanvan nam de Japar neesche troepe zoodanig onde die 10.000 m verliezen leder Over den st slechts gemeh gevechten geit sultaten van c niets bekend. Inmiddels luchtmacht zo sche stellingei De Japanne zen, dat zij in chemischen o< zouden alle b Sjangtoeng vs Volgens gerberich troepen ge dat op sle van Nanki Volgens soi Japansche tr traangasbomn In April z sche vliegtuigt gehaald of ver neesche teleg gentig Japans maand gedood „Eet mei Tegelijk me kaasproductie de Telegraaf vergrooting schoon er in van dit artikt z-g- „Weichks wordt geconsr in dit opzicht ien, achteraai il'lustreerd welke bijvoor per jaar 7 kg r v Uï

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6