Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Het postve MIDDELBURG. GOES, WALCHEREN. groote moeilijkheden gestaan, die een on middellijke oplossing eischten. Allereerst moest de so ciale vrede hersteld wor de n. Wij hebben dus de sociale conflicten geregeld. De groote stakingen zijn geëin digd, dank zij den goeden wil van werk gevers en werknemers. Het werk is hervat. De tweede moeilijkheid is van buitenlandse hen aard. Zij stond in verband met de ver deeldheid in een Europa, dat niet op hield zich te bewapenen, terwijl het zich aaneen moest sluiten. Op de conferentie te Londen heb ik de oprechte en loyale over eenstemming tusschen Frankrijk en Groot- Brittannië, die den waarborg vormt van de vrijheid en den vrede, kunnen verster ken. Nauwelijks teruggekeerd uit Londen, moest ik de economische en financieele moeilijkheden onder de oogen zien. Ik wil v a n - daag, evenals altijd, het land de geheele waarheid zeggen. Deze waarheid is als volgt: Onze huishou ding is diep getroffen. De wettige winst heeft de nei ging te verdwijnen, de ge deeltelijke werkloosheid in de fabrieken neemt toe, onze handelsbalans ver armt, onze productiesta tistieken blijven een on derwerp van vernedering voor de Franschen vormen. De waarheid is, dat met deze bloedarme huishouding de staatsbegrooting onver mijdelijk een tekort oplevert, dat de be hoeften van de schatkist de spaarders uit putten, het openbaar crediet schaden, het particulier crediet droog leggen en het monetair crediet bedreigen. De voor het lot van het land verant woordelijke regeering kan niet dulden, dat een zoo ernstige toestand voortduurt. Er kan geen sprake zijn van leerstollingen of proefnemingen. Voor een politiek van duurzaam ver trouwen moet eerst een monetair peil worden vastgesteld, dat in overeenstem ming is met onze lasten en dat niet tel kens weer in twijfel wordt getrokken, een peil, dat eigenlijk den franc beveiligt tegen de sinds jaren tegen hem ontke tende aanvallen. Daarom heb ik besloten onze munt te stabidisee- ren op grondslagen waar op zij doeltreffend zal wor den verdedigd. De Fran- sche regeering heeft dus, in volkomen overeenstem ming met de Amerikaan- sche en Engelsche regee ringen, wien ik dank zeg voor haar loyale en harte- lijke medewerking, besloten over tegaan tot een aan passing van den franc aan een koers, die de gelegen heid zal bieden hem zege vierend te verdedigen. De eerstvolgende defensieleening zal allen Franschen de gelegenheid geven, in vol bewustzijn een volksstemming voor hun vaderlandsliefde te houden. De overige wetsdecreten brengen niet alleen een verhooging der belastingen, maar vormen een geheel van maatregelen, die de ontwikkeling begunstigen van de productie, den wisselkoers, de geldcircu latie, de uitvoering van belangrijke wer ken en de opening van groote werkplaat sen, die van belang zijn voor het geheele nationale leven. Wij stellen u dit plan voor, dat verhin deren zal, dat de munt bloot staat aan onophoudelijke aanvallen en dat ons in staat zal stellen, den voor de landsverde diging noodigen goudvoorraad te be houden. De indruk ie Londen. Het bericht omtrent het voornemen van de Fransche regeering tot stabilisatie van den franc over te gaan, werd te Londen lang na het slot van alle beurzen bekend. Voorzoover viel na te gaan, heeft het be sluit groote voldoening gewekt. Met groote spanning wacht men op het oogenblik af, op welk peil de stabilisatie zal plaats vinden. In het algemeen ver wacht men te Londen, dat de franc-pon- denkoers tusschen 165 en 175 zal liggen. Een koers van 180, die hier en daar ge noemd wordt, zou men te Londen on gaarne zien. Een dergelijke koers zou, zoo verklaart men hier, ook door het Fran sche prijspeil niet gerechtvaardigd wor den. Naar nader uit Par ijl s verluidt zou de devaluatie van den franc, acht tot ne gen procent bedragen. Een offioieele beslissing zal echter eerst over enkele dagen worden genomen. ITALIS'S PLANNEN IN ABESSYNIë. De Italiaansche plannen inzake de economische ontwikkeling van Ethiopië zijn thans aan een grondige herziening onderworpen, nadat wetenschappelijke commissies het land gedurende het afge- loopen jaar tot in alle hoeken hebben onderzocht. Terwijl men oorspronkelijk het Noor den van Abessynië industrialiseeren wilde en het zwaartepunt der landbouw productie naar centraal-Abessynië wilde verleggen, la men thans tot de conclusie gekomen, dat zoowel de agrarische als de industrieele expansie meer belooft in het Zuiden. Ook zijn de inboorlingen ten Zuiden van Addis Abeba den Italianen minder vijandig gezind. Volgens de nieuwe plannen, met wel ker tem uitvoer legging terstond een aan- v«Jie ssaE jUarwa aan den bovenloop van de Webbe-Sji- belli in Zuid-Oost-Abessynië een reus achtige stuwdam worden gebouwd, welke het mogelijk zal maken, de. rivier ook in den drogen tijd met water te vullen. De dam zal 21 meter hoog worden, terwijl bet daarachter liggende 'stuwbekken zoo veel water zal kunnen bevatten, dat het geheele jaar door per seconde 20 ku bieke meter water zal kunnen weg vloeien. Tegelijk met het stuwbekken zal een daarvan uitgaand twintig kilometer lang kanaal worden aangelegd, dat een verval van vierhonderd meter zal hebben en een electrische centrale met een jaar- iijksche stroomproductie van 600 mil- '.ioen K.W. van drijfkracht zal voorzien. Moordenaars geëerd. In de militaire kazerne te Rossau is gisteren voor Planetta 'en Holzweber, die door de regeering-Schuschnigg zijn te recht gesteld, een gedenksteen onthuld. Beiden waren betrokken bij den moord op Dollfuss en zijn deswege ter dood ver oordeeld en terecht gesteld. UITGIFTE BOERDERIJEN IN DE WIERINGERMEER. Dit jaar 51 stuks te verpachten. Per 1 November a.s. zullen wederom 51 boerderijen in de Wieringermeer worden verpacht aan particuliere boeren en wel: 26 akkerbouw-, 23 gemengde en 2 weide- bedrijven, tezamen groot rond 2000 hecta re. Alsdan zullen reeds 213 boerderijen in particuliere exploitatie zijn. Van de 20.000 ba oppervlakte van den polder wordt 2000 ha ingenomen door dorpen, wegen en kanalen, terwijl 500 ha is beboscht, zoodat 17.500 ha cultuur land overblijft, waarin 1000 ha in staats exploitatie wordt gehouden. Van de res- teerende 16.500 ba is reeds 9600 ba in particuliere exploitatie uitgegeven, welk oppervlak dit jaar dus zal toenemen tot 11.600 ha. D'e overige 4900 ha zullen worden verpacht in de jaren 1939 en 1940. Met den bouw van de bedrijfsgebouwen op de dit jaar te verpachten bedrijven zal binnenkort worden begonnen. C.A.O. IN DE SCHOEN INDUSTRIE. Verbindendverklaring gevraagd. De minister van sociale zaken deelt mede, dat door den bedrijfsraad voor de schoenindustrie is ingediend een verzoek tot ver bind verklaring van bepalingen van de collectieve arbeidsovereenkomst voor de schoenindustrie in Nederland an (lat bezwaren tegen inwilliging van be doeld verzoek schriftelijk kunnen worden ingebracht bij genoemden minister van sociale zaken vóór of op 23 Mei 1938. Burgemeestersbenoeming. Bij Kon. Besluit van 3 Mei is aan A. F. J. M. Dieric'k op zijn verzoek mei ingang van 16 Juni a.s. eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Koewacht, welk ambt hij sinds 1914 bekleedt en is benoemd tot burgemeester dezer gemeente G. G. E. M. D i e r i c k, sinds 1935 burgemeester der gemeente Overslag. De nieuwe schepen voor de „Zeeland". Zaterdag 7 Mei a.s. des voorm. te 11 zal op de werf der Kon. Mij. „De Schelde" de kiel gelegd worden van de twee door de Stoomvaart Mij. „Zeeland" bij „De Schel de" in opdracht gegeven dubbelschroef- mailschepen. Loongeschil. Men maakt er ons op opmerkzaam, dat een j.l. Zaterdag opgenomen bericht in zake de landarbeidersloonen op Zuid-Be veland niet juist is. In de volgende dorpen is door den G. B. T. B. evenals door de werkgeversver- eeniging vrijwillige arbitrage aanvaard: Nieuwdorp, Rilland, Krabbendijke, Waar de, Kruiningen, Ierseke, Schore, Kapelle, Biezelinge, Wemeldinge, Kloetinge, 's H. Arendskerke, Wolfaartsdijk. Als arbiter is aangezocht Prof. Ger- brandy, die in beginsel dit verzoek aan vaardde. C h r. Geheelonthouders koor. De propaganda-avond van dit koor werd op de gebruikelijke wijze ge opend door den heer A. Petermeijer. In zijn openingswoord zei Spr. dat de liefde tot 'Christus dringt tot het zoeken van het verlorene. Tegen het drankmisbruik is slechts één middel: de geheelonthou ding. Onder de bezielende leiding ven den heer Jan Rijn zong het koor een drietal liederen. In aanmerking genomen het ge brek aan mannenstemmen, werd er goed gezongen. De instrumentale begeleiding was bij' de dames Leuvens en Rijn in goe de handen. Twee aardige samenspraken vulden den avond verder. In een slotwoord bracht de heer A. Flipse dank aan de leden der N.G.G.O.V., der Geref. Vereen, voor Drankbestrijding en van de Schakel voor hun medewerking. Gisteravond hield de afd. van Patri monium onder leiding van den voorzitter, de heer A. de Lange, haar Ó6e jaarver gadering. Ds J. W. Tunderman te Vrouwenpolder hield daarin een lezing over: „Gnostische trekken in het Doo- beginsel", van welke lezing wij reeds eerder een uitgebreid verslag ga ven. Op duidelijke wijze zette Z.Eerw., die met groote aandacht werd gevolgd, uiteen, wat onder gnosticisme moet worden ver staat en hoe het de eeuwen door steeds de groote vijandin van het Christendom is geweest. Ook in dezen tijd is het weer een groot gevaar voor de kerk en voor alle Christelijke actie. Nadat op dit oriënteerond referaat nog 'n verhelderende bespreking was gevolgd, werden de huishoudelijke zaken afge daan. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer B. P. Davidse, ontleenen wij, I dat de afdeeling vier maal vergaderde en actueele onderwerpen besprak, dat „Voor Waarheid en Recht" regelmatig werd ver spreid, dat voor het practisch werk van Patrimonium netto f 74 werd ingezameld en dat het ledental 23 bedraagt. Ten slotte herinnerde Spr. er aan, dat het op 1 April j.l. 40 jaar geleden was, dat de heer G. Hbllestelle lid der afd. werd. Sinds 1904 is hij, met een kleine onderbreking, be stuurslid. De voorz. feliciteerde hem met dit jubileum, stelde de trouw van den nestor der afd. aan vele jongeren ten voorbeeld en bood hem namens de afd. een bloeiende plant aan. De heer Holle- stelle dankte hiervoor hartelijk. De penningmeester, de heer A. Hille- brand, boekte een batig saldo van f 21,50 en drong aan op uitbreiding van het le dental, waardoor Patrimonium nog meer zou kunnen doen. Nadat de voorzitter en secretaris waren herkozen, volgde sluiting. Een kwajongensstreek? Op het terrein bij den watertoren ont stond gister brand in een partij zware buizen van de persleiding, die van bin nen en buiten bekleed zijn met teer en ander brandbaar materiaal. Er ontwik kelde zich veel rook en een vrij fel vuur, waarvan het blusschen aanvankelijk nog al moeite gaf. Met zand en aarde beeft men tenslotte de vlammen, die ook al schade aan eenige fruitboomen aanricht ten bedwongen. De buizen zijn ernstig beschadigd. Vermoedelijk is kwaadwilligheid in het spel. Waarschijnlijk hebben kwajongens de brandstichting op hun geweten. Vrouwenpolder. Dinsdagavond verga derde alhier de Ver. van Oudl. van Land- en Tuinbouwcursussen „Samen werking". Door dhr J. Francois werd een inleiding geleverd over „Suiker! ie- 'enteelt". Westkapelle. Gemeenteraad. Woensdag vergaderde de Raad voltallig. In verband met een indertijd ingediend verzoek van de ijsco-venters alhier om een bepaling in de politieverordening op te nemen, die ijsco-venters, buiten West kapelle woonachtig, verbiedt in deze ge meente ijsco te venten, deelde de voorzit ter mede, dat 'het 'hem twijfelachtig voor komt of het mogelijk is ijscoventers van buiten de gemeente te weren. De heer W. Huibregtse was van meening, dat de Raad daartoe niet het recht heeft. De voorzitter deed daarop nog mede- deeling over eventueele uitzending van werkloozen naar Duitschland; voor ge huwden zou getracht worden e'en mildere toepassing te verkrijgen. Daarop ikwam D'r Ir J. E. Carrière van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorzie ning ter vergadering, die een bespreking hield over eventueele toetreding tot de N.V. Waterleiding Maatschappij „Mid den Zeeland". De gemeente zou bij toetreding 3 aan- deelen van f 100 moeten nemen. De ge meenten Koudekerke, Biggekerke, Melis- kerke, Zoutelande en Westkapelle belmo ren tot de groep „West-Walcheren", die voorzien zal worden door 'het pompstation der Vlissingsche Waterleiding. De tarieven zullen gebaseerd zijn op de kadastrale huurwaarde der woningen en van f 0.90 tot f 3.60 per maand bedra gen. Uit een gemaakte berekening blijkt, dat ;van de 562 aansluitfoare perceelen 499 perceelen of bijna 9/10 gedeelte in de 6 laagste tariefklassen vallen; 112 per ceelen per maand f 0.90; 102 perceelen fl; 85 perceelen f 1.10; 78 perceelen f 1.25; 74 perceelen f 1.40; 48 perceelen f 1.55. Nadat door den. heer Carrière verschil lende vragen waren beantwoord, werd be sloten de ingezetenen persoonlijk te be zoeken teneinde te weten te komen, hoe veel er zich voor aansluiting opgeven. Om spoedige aansluiting te bevorderen, zal bij degenen, die zich binnen een be paalden tijd opgeven, ten 'hoogste 40 m. dienstleiding en 8 m. binnenleiding met 1 tapkraan gratis worden aangelegd. Op een verzoek van het bestuur van de geitenfokvereeniging om een kleine jaarlijksche subsidie werd afwijzend be schikt. Namens H. M. de Koningin was be richt ingekomen van de herbenoeming van burgemeester. De heer H. 'Cijsouw wenschte den burgemeester, mede namens de leden, geluik met deze herbenoeming, waarvoor de voorzitter dankte. Ingekomen was ook een verzoek van eenige vroonbeweiders, om 's Zon dags, in plaats van om 6 uur 's avonds, gedurende d'en a.s. weitijd weder om 7 uur de koeien van het vroon naar stal te doen gaan. Daar dit verzoek te laat was ingediend werd het met 4 stemmen tegen afgewe zen. De hoeren H. Cijsouw, L. Minder- houd en J. Polderman stemden voor. De heer P. Huibregtse achtte het ge- wenscht, dat een regeling getroffen werd, betreffende den Zondagsdienst, waarmede B. en W. rekening zullen 'houden. Een verzoek van K. Gabriëlse e.a., aan gelanden aan den Groeneweg, om op het in de vorige vergadering genomen besluit tot verharding van genoemden weg terug te konnen, werd niet ingewilligd; de hee- ren L, Minderhoud en J. Polderman stemden voor het verzoek. De heer Min derhoud was niet tegen verharding, maar tegen de bijdrage 'door de gemeente, daar de bestrating van andere buitenwegen geheel bekostigd werd door de aangelan den. Besloten werd dat evenals vorige jaren ooik dit jaar extra hulp aan werkloozen verleend zal worden, n.l. f 5.70 per werk- looze; ten laste ivan 'de gemeente koimt f 2, de bijdrage van het Rijk bedraagt f 3.60. Voor de gemeente wordt 'het totale bedrag 179 X f2 f358. Besloten werd ook voor de maanden Mei, Juni en September subsidie te ver- loenen voor de werkmansbus. Ook werd in principe besloten medewerking te ver- leenen tot het oprichten van een nijver- beidscursus, ten behoeve van Westkap- pelsche leerjongens op de fabriek „De Schelde", door bet verleenen van een lo kaal. De kosten komen geheel ten laste van het Rijk. Bij de rondvraag stelde de heer P. Huibregtse de vraag, hoe bet komt, dat bij de rioolwerken, de werkgelegenheid voor de werkloozen niet voor ieder gelijk gesteld wordt. De voorzitter deelde mede, dat ieder op beurt te werk gesteld wordt. Arnemuidea Dinsdagavond hield de Geref. Meisjesvereeniging „Wees een Ze gen", haar jaarfeest onder leiding van Ds Scholing. Uit de jaarverslagen bleek, dat het ledental 33 bedraagt en dat er een nadeelig kassaldo was. Inleidingen, samenspraak en voor dracht vulden verder den avond. Ds Scholing vertolkte de gevoelen's van den Kerkeraad en sprak daarna het slot woord. Onder leiding van Dr P. de Haas vergaderde het voorloopig bestuur van de Vereen, tot stichting en exploitatie van een vereenigingsgebouw, waarin o.m. de statuten werden vastgesteld. Overgegaan werd tot verkiezing van een definitief be stuur, dat thans bestaat uit de heenen: Dr P. de Haas, J. J. 'Huissen, P. G. v. Maelsaeke, J. de Hamer en J. v. Belzen j Jz. Hoewel er mee sympathi'seerend wenschte de burgemeester geen zitting te nemen in het bestuur. Ds Scholing zond een schrijven dat hij verhinderd was en dat hij niet in aanmerking wenschte te 'komen voor een bestuursfunctie. Het in aandeden toegezegde bedrag, groot f2100 is thans gestegen tot f2500. Een begin zal gemaakt worden met werven van donateurs. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Groot-Ammers, S. Goverts te Bergschenhoek. Te Hall, J. Bouwers, cand. te Groningen. Te Gouderak, P. Zijl- ttra te Noordeloos. Aangenomen naar Charlois, H. Schro ten te Suawoude en Tietjerk. Het Prov. Kerkbestuur der Ned. Herv. kerk in Zeeland heeft toegelaten tot de Evangeliebediening de heeren A. E. Kolkert en E. van Bruggen, resp. cand. t. d. H. D. te Harderwijk en Amsterdam. DsJ. S. Schaafsmaf. Te Gasselternijeveen is in den ouderdom van 59 jaar plotseling overleden Ds J. S. Schaafsma, predikant der Gerof. Kerk aldaar. Ds Schaafsma was in 1910 pre dikant geworden te Emmercompascuum. Daarna diende hij de gemeenten te Op- eindeNijega en sinds 1920 Gasselter nijeveen. D s F. W. H. B r a m e r f. In den ouderdom van 58 jaar is Woensdagavond na een korte ongesteldheid overleden Ds F. W. H. Bramer, predikant hij de Geref. Kerk te Maassluis. Zondag had hij nog te Delft gepreekt. In den loop van den dag werd hij onge steld en moest per auto naar huis wor den gebracht. Aanvankelijk liet de toestand zich niet ernstig aanzien, tot Woensdagmorgen een beroerte hem trof. Hij is zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Ds Bramer, geboren 14 December 1879 werd op 31 Juli 1910 te Heinkens- z a n d in het ambt bevestigd. Vandaar vertrok hij in 1917 naar Hoogeveen. Op 7 October 1923 deed hij zijn intrede te Maassluis. E m e r i t a a t. Ds D. Plantin- ga, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Harmeien, verkreeg na ruim 40-jarige ambtsbediening eervol emeritaat, in gaande 1 Sept. a.s. Benoemd tot onderwijzer te Mid- delharnis (Gr. v. Prinstererschool) K. de Jager, thans kw. m. a. te Krabbendijke. Op het vliegveld E'eldë werd Dinsdag door ongeveer 50 militaire vliegtuigen een oefening gehouden als voorbereiding voor den grooten Luchtverdedigingsdag te Grossing®» op li Mei Een overzicht van het vliegterrein. HET VERKEER VAN ROTTERDAM NAAR MOERDIJK. Tijdelijke omlegging door Dordrecht. Ten behoeve van den aanleg van een gedeelte van den Zuidelijken oprit naar de brug te Dordrecht en de wijzigingen aan het wegprofiel aldaar zal gedurende zeer geruimen tijd '(ongeveer 5 maanden) het verkeer te Dordrecht gedeeltelijk wor den omgeleid, aldus schrijft ons de K. N. A. 'G. Het verkeer komende uit Rotterdam en gaande in de richting Moerdijk volgt in hoofdzaak de oude route dicht langs de rivier. Na het passeeren van de in aan leg zijnde nieuwe verkeersbrug wordt het verkeer langs een kleine driehoeksver binding omgeleid over den Weeskinderen- dijk. Het verkeer in omgekeerde richting moet zich een veel grooteren omweg ge troosten, aangezien de oude route langs de rivier daarvoor afgesloten is. Komen de van Moerdijk slaat dit verkeer naar rechts de Hugo de Grootlaan in, waar langs de kort geleden geopende tunnel onder de spoorbaan wordt bereikt. Ter vermijding van veel links afgaand ver keer op het nabijgelegen kruispunt met de singels heeft men daarna de officieele route 'door de binnenstad geleid. Ter plaatse bekende weggebruikers blijven er echter vrij in de kortere route te kiezen over de van Strijsingel (na de tunnel links in plaats van rechts af), Sluisweg en Leuvebrug. De K.N.A.C. meent deze kortere route wel te moeten aanbevelen, omdat de weg door het centrum van de stad eenige bezwaarlijke rechte hoeken heeft en de verkeerslichten bij de Voor straat ook een vlotten afvoer belemme ren. Vier woningen tot den grond afgebrand. Gisteren stookten eenige jongens achter een tim mermanswerkplaats te Hoogwoud, een vuurtje van krullen. Waarschijnlijk zijn daarbij' vonken terecht gekomen op het rieten dak van de nabijgelegen woning van den tuinder F. Klaver. Tengevolge van den feilen Oostenwind greep het vuur razend snel om zich heen en in minder dan geen tijd stond het geheele pand in lichte laaie. Nog geen kwartier had de brand gewoed of het vuur had reeds drie andere perceelen aangetast. Dit waren een smederij, annex autobedrijf van den heer J. Nipshagen, de slagerij' van den heer J. Rood en de door twee gezinnen be woonde brandstoffenzaak van den heer F. Bankras. In allerijl werd de assistentie van de brandweren van Abbekerk en Sybekarspel ingeroepen. Weldra verschenen zij met een groote motorspuit op het terrein van den brand. Met vereende krachten slaagde men er in de reeds brandende woningen van de heeren Boots en Besseling te be houden en het vuur in zijn verdere vaart te stuiten. De woningen van de heeren Klaver, Nipshagen, Rood en Bankras zijn tot den grond toe afgebrand. Verzekering dekt de schade. Op het laatste oogenblik ontdekte men, dat in het huis van den heer Rood een kindje dat in de wieg lag, was achter gelaten. Door in het brandende huis door te dringen slaagde men erin de kleine van een zekeren dood de redden. De brand heeft een 25-tal personen dakloos gemaakt. De groote brand te Aven- horn. Omtrent den brand te Avenhorn kunnen wij nader melden, dat deze ont stond bij de schuur van het café Kwa lijk, waar kinderen een vuurtje stookten. In minder dan geen tijd stond de schuur met daarnaast café en tooneelzaal in vol len vlam en door den oostenwind sloeg het vuur over naar een schuin tegenover gelegen pand, bewoond door den loon- maaier, Van Diepen, die hier verschillen de machinerieën had opgeslagen. Even later was ook de iets verder gelegen kapi tale boerderij, bewoond door dien heer J. Doets door het v tijd waren zoow< derij met een dt en een hooimijt geworden. De brandweer teerd door die v en Hoorn, wist voorkomen. De nachtp In een persco beeft de inspe kantoren, de hee uengezet, welke expeditie, voor z treinen geschied volge van de ral gen. In den zomer leur-generaal d' dat van wege nieuwe postwag« gemaakt. Deze wagens dernste thans in gen, want zij mc meer personeel AmsterdamArr tien man. De rij stand wordt aans dat beteekent dat een 3 uur 20 m beschikt, zoodat ject moet wordei dere trajecten za sieveren arbeid Overigens kom ten goede aan van de post. Op ruim 300 p eerste bestelling dan thans. Daarl de eerste bestelli gen, doch hoog* ongeveer 380 p sproken worden avondbestelling. Op vele postin voor de nachtpo gewijlzigde treine dat op een aan moest worden va| De schijnbaar van het opheffe: hebben de po meeste hoofdbre hierin voorzien Het postvervoe trouwd aan par die de passagiers betrokken strei slechts, wanneer liere diensten ge' zij duurder zoud tatie, voorziet n in de behoefte. Een mooi vc naohtpost Westelijk N 1 a n da De nach 's nachts in 's I staat een postau en Roosendaal waar zij te 5,3( voor den eerste kens, waar wed« staat voor het d inWestelijk deren. De post voo Vlaanderen bosch komende geven, vanwaar boot naar Walso auto's gereed ste hun bestemming Na 15 Mei a, stations en wein de auto-tractie ruim 4.000 km j NEDERLAND CHRISTEN J( MEISJES 'Sedert boveng werd opgericht deratie van Ci van en voor Vr van het thans vereeniging is, lichaam, dat 12 ruim 26700 led meisjes over b samen en zoek< vereenigingsleve: Dat 'deze steun delijk bewezen beoogt het Verhi toogdag. Voor di dag, die ééns i wordt (nu reeds 's Gravenhage al gekozen. 'Het is uitgaan, een wat de 6000 de het pogramma I Het Verbond Fderatie en va Christen Jonge den cirkel. Dit 1 wil medewerker) lijke, verstandel wikkeling der li sloten door den geestelijke ontw In dezen gees 11 Mei opgestelc een korte wijdii te, Mevrouw Sk apraak houden we G. M. van bondspresidente algemeen secret groet overbreng

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2