Het Nieuwe Belastingjaar Rechtszaken. Radioprogramma. De tijd voor de aangiften weer aangebroken WALCHEREN. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. In Fiscaal opzicht is de le Mei een belangrijke datum. Dan immers vangt zoowel voor de Rijksinkomsten- en de Ge meentefondsbelasting aJls ivoor de Ver mogensbelasting een nieuw belastingjaar aan, terwijl het wettelijk systeem tevens medebrengt, dat aan dezen aanvangsda tum een zeer bijzondere en gewichtige plaats is toegekend. Dezer dagen zal een groot deel van de belastingbetalende burgerij weder het bekende aangifte- of beschrijvingsbiljet in zijn bezit hebben, dat vervolgens bin nen 20 dagen „zonder voorbehoud naar waarheid" moet worden ingevuld, onder teekend en aan de inspectie der directe belastingen moet worden teruggezonden. De grondgedachte voor de inkomsten belasting, zegt „Het Vaderland", dat aan dit onderwerp een beschouwing wijdt, is gelegen in het vroeger, in ander ver band, reeds terloops door ons genoemde „bronnenstelsel". In tegenstelling tot wat velen meenen, wordt men geacht de Inkomstenbelasting te betalen over het inkomen, dat men over de 12 maanden van het per 1 Mei aangevangen belastingjaar zal genieten, voor zoover dit althans voortvloeit uit de bronnen, welke op 1 Mei bestaan. Eigenlijk zou dit medebrengen, dat dus voor ieder zijn toekomstige inkomsten per 1 Mei zouden moeten worden ge schat. Om dit te voorkomen, is de wet gever uitgegaan van de fictie, dat een bron van inkomen, welke op den lsten Mei bestaat, in de 12 maanden ivan het belastingjaar evenveel zal opleveren als over het afgeloopen kalenderjaar. Aan deze fictie het zij met nadruk vermeld is men verplicht vast te houden: eeni- gerlei keuze bestaat er niet; evenmin recht op reclame, wanneer de inkomsten over het belastingjaar achteraf minder blijken te zijn geweest dan die over het kalenderjaar. Het eerste werk voor ieder is derhalve, vast te stellen, welke bronnen van inko men hij op 1 Mei heeft. Vervolgens wor de nagegaan, of elk dezer bronnen ook het geheele voorgaande kalenderjaar (eventueel boekjaar) bestaan heeft. Is zulks het geval, dan dient men dus op te geven hetgeen over dat kalenderjaar haar zuivere opbrengst was. Is dat bij een of meer bronnen evenwel niet het geval, dan dient men daarvoor een jaarbedrag te b e g r o o t e n, naar den toestand op den lsten Mei. Waarom, zoo vraagt men ons meer malen, toch eigenlijk dit min of meer ingewikkelde systeem en waarom niet ieder eenvoudig aangeslagen ivoor de door hem over het kalenderjaar genoten inkomsten, zonder ficties als de boven genoemde Het antwoord kan duidelijk zijn: om dat zulks zoowel voor den belastingbeta ler als voor den Staat nadeelig zou zijn. Wie in 1937 een bepaalde bron van inkomen had, welke echter op 1 Mei '38 niet meer bestaat, wordt daarvoor thans over 1938/'39 niet meer belast; in het andere geval zou men nog een geheel jaar moeten doorbetalen. Wie in den loop van 1938/'39 werkloos zou worden, kan op dien grond onmiddellijk ontheffing vragen voor de nog resteerende maanden ivan het belastingjaar, evenals iemand, die bijv. gepensionneerd wordt, eventueel een gedeeltelijke ontheffing kan krijgen, be rekend naar de nieuwe bron. Het is duidelijk, dat ook de Staat bij dit stelsel belang 'heeft, daar het immers wel heel moeilijk zou zijn, van hen, die hun bron van inkomen geheel of ten deele verloren hebben, nog gedurende ge- ruimen tijd de volle belasting te heffen op grond van vroeger genoten inkomsten. Men aanvaarde dus maar het oogen- schijnlijk eenigszins ingewikkelde stelsel en neme even de moeite, zich de grond gedachten, die wij hier aangaven, duide lijk voor oogen te stellen. Wie dat doet, zal bij de invulling over het algemeen weinig moeite hebben. Eén vraag dient nog te worden beant woord, n.l. wat nu zooal als „bron" van inkomen moet worden aangemerkt. Wel nu, daaronder moet worden verstaan iedere betrekking, ieder pensioen, ieder effect, ieder commissariaat, ieder huis (voorzoover men geen huizenexploitant is) enz. Van al deze bronnen is het, dat men de zuivere opbrengst zal moeten op geven over 1937 of, in het boven bepaal delijk aangegeven geval, zal moeten be- grooten per 1 Mei 1938. Ten slotte zal hij., die in het gelukkige bezit is van een vermogen van f 16.000 of meer, per 1 Mei 1938 tevens het be drag van zijn vermogen op dien datum moeten vaststellen en het resultaat daar van aan den fiscus moeten toevertrou wen. Daarbij houde men in h'et oog, dat on der vermogen niet alleen vallen gelden en geldswaardige papieren, doch alle za ken, welke geldswaarde hebben. Onder zaken dan te iverstaan alle goederen en rechten, die voorwerp van eigendom kun nen zijn. Tot de door 'de wet op de Vermogens belasting opgesomde uitzonderingen be- hooren o.a.: goud- en zilverwerken, paar- len en edelgesteenten, indien de gezamen lijke waarde niet meer bedraagt dan f 2000; voorwerp van kunst en weten schap; kleeren en levensmiddelen. op het aantal stemmen. Het gaat om de waarde der argumenten. Dhr J o n k e r s stelt een motie voor, waarbij in overweging wordt gegeven de Buijs Ballotstraat en het terrein ten Oos- len daarvan alsmede het gedeelte ten Oosten van een strook van 60 M. Ooste- ijk van den 's Gravenpolderschen straat weg bij Kloetinge te laten. Deze motie wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen (voor dhrn v. d. Weert, Dekker, Vingerling, Potter, de Bruijne, Jonkers en de Kruijter; tegen de heeren Akkerman, Simons, Buijs en Koolwijk). Hierna sluiting. (De bedoeling der motie is dus den 's Gravenpolderschen weg bij Goes te voegen, maar al wat verder ligt dan 60 M. ten Oosten van dezen weg bij Kloe tinge.) Biggekerke. Loop der bevolking o.ver de maand April. Ingekomen: Jacobus v. Keulen in B 115 van Zoutelande; Suzan- na Pieternella de Bruyne in A 86 van Aksel; Elizabeth Rijnierse in B 4 van Koudekerke. Vertrokken: Leuntje van WeltSimpe laar en gezin van A 30 naar Soeburg; Willem Franke van B 115 naar Zoute lande; Leuntje Janna Dingemanse van B 74 naar Middelburg; Kornelis Dinge manse van B 78 naar Koudekerke; Jaco- mina Marinisse van B 75 naar Koude kerke. St. Laurens. Loop der bevolking over April 1938. Ingekomen: A. J. M. van der H'arst en gezin, A 92 o uit Middelburg; M. M. Rotte, z.b. A 46 uit Utrecht; A. M. Gasteleijn en gezin Aid, uit Koude kerke. Vertrokken: A. v. d. Broeke, dienstb. v. A 61 naar Serooskerke; J. Wattel, tuin der, van A 103 naar Middelburg; J. J. van Aartsen en gez., kantoorbed. van B 14 naar Middelburg. N.- en St. Joosland. In de Ghr. school alhier werd Vrijdag de jaarlijksche Ouderavond gehouden, welke voor dit maal was uitgesteld tot den laatsten dag van het schooljaar, omdat dan tevens het tienjarig bestaan der school werd her dacht. Daarom waren niet slechts de ouders, maar tevens alle oud-leerlingen der school uitgenoodigd. De voorz. der Vereen, voor Chr. L. O., de heer A. de Jager, gaf een overzicht van de vereenigingszaken in de afgeloo pen tien jaar. Vervolgens hield dr K. Huizenga uit Middelburg een feestrede, waarin hij met feiten uit den tachtigjarigen schoolstrijd aantoonde, hoe vaak, wat de menschen ten kwade dachten, door God ten goede werd beschikt. De tentoonstelling van het werk der leerlingen trok veel belangstelling. Na de pauze sprak Ds Burger zeer waardeerende woorden, en wenschte be stuur en personeel Gods besten zegen toe voor hun verderen arbeid. Hierna bood de heer J. Dingemanse na mens leden, ouders en oud-leerlingen een renteloos voorschot aan ter aflossing van de vereenigingsschuld groot f 2220. De voorzitter dankte allo schenkers en ver klaarde dat, mede door de verlaging van den rentevoet der overige schuld, de vereeniging thans dank zij deze mooie gift op zeer gezonde basis is komen te rusten. Hierna zich wendende tot het hoofd der school, den heer L. Sluimer, herin nerde de voorzitter er aan, dat deze ook mede als hoofd der school jubileert. Hij bood hem als waardeering voor zijn ar beid namens de vereeniging een boekwerk aan. De secr. der Chr. Jong. Vereen, bracht den dank dezer vereeniging over voor het gebruik der schoollokalen voor de verga deringen, en overhandigde als blijk van erkentelijkheid een klok om in de school- gang op te hangen. Aan het slot sprak het hoofd der school alle oud-leerlingen toe. Hij gaf een overzicht van de bestemmingen, waar mede deze gedurende de afgeloopen tien jaren waren vertrokken. Bij de rondvraag werd nog het woord gevoerd door den heer L. Th. Vogelaar, oud-bestuurslid der school, te Krabben- dijke, waarna Dr K. Huizenga eindigde met dankzegging. Tolen. De botvangst was vorige week weer zeer gering. 12 vaartuigen kwamen binnen met een besomming van 30 tot 90 pond. Uitslag wedvlucht door de P. V. „Luchtpost" te Tolen. Afstand 72 K.M. Aankomst le duif 11.45.37 u. Laatste 12.18.13 u. Gelost 10.25 u. Prijzen: A. Rijnberg 1, 2, 9, J. Deurloo 3, 5, P. v. Beers 4, 13, B. W. Schot 6, 7, 10, 11, G. Soomers 8, M. Schot 12. Koning George van Engeland, die met! zjjn gemalin Zaterdag te Wembley de Cup-final tusschen Preston North End en Huddersfield Town bij woonde, liet voor den aanvang der match de spelers aan zich voorstellen. Oprichting van tuinbouwvereenigingen op Schouwen-Duiveland. Opgericht is de federatie van tuin- bouwvereenigingen op Schouwen-Duive land „Door Eendracht Sterk". Alle be staande tuinbouwvereenigingen op het eiland hebben er zich bij aangesloten. Voorloopig voorzitter is de heer H. v. Toledo te Haamstede. PRODUCTIEKOSTEN VAN AKKERBOUWGEWASSEN. Het bestuur der Geldersch-Overijselsche Maatschappij van Landbouw heeft ge tracht, in verband met het pleit, dat de georganiseerde landbouw voert voor be hoorlijke richtprijzen voor landbouwpro ducten, omtrent de productiekosten van enkele belangrijke akkerbouwgewassen in haar werkgebied nadere betrouwbare ge gevens te verzamelen. Een commissie onder voorzitterschap van Ir T. S. Huizinga te Tiel heeft voor de Maatschappij de productiekosten van aardappelen, tarwe, gerst en erwten in de Betuwe berekend, en twee afdeelingscom- missies voor de beantwoording van vraag punten, die blijkens ingekomen rapporten over veel studiezin en over deskundige krachten beschikken, hebben zich bereid verklaard, speciaal voor de zandgronden een onderzoek in te stellen naar de pro ductiekosten van winterrogge en aardap pelen. De uitvoerige berekeningen van de drie commissies zijn opgenomen in het Gelder- sche Landbouwblad van Vrijdag 29 April. De Betuwsche commissie heeft de pro ductiekosten voor aardappelen berekend op f 563 per ha en noemt als gemiddelde opbrengst per ha 15.750 kg knollen en 7000 kg poters kriel. Ze rekent als opbrengst van de kriel f 70, zoodat do kosten van 15.750 kg aardappelen wor den f 493, dat is f 3,13 per 100 kg. Hierin is niet begrepen het loon van den ouder nemer. Voor tarwe berekent de commissie de productiekosten, weer zonder loon van den ondernemer, op f 331,60 per ha. Als gemiddelde opbrengst wordt aangenomen per ha 3000 kg korrel en 4500 kg stroo Als het stroo f 45 opbrengt, worden de kosten voor 3000 kg korrel f 286,60, dal. is per'100 kg tarwe f 9.55. Voor gerst is de uitkomst van de be rekening: productiekosten p. ha f321.10; opbrengst van 4000 kg stroo f 40; de kos ten van 3100 kg korrel f 281,10, dat is per 100 kg gerst f 9.07. Voor erwten: productiekosten per ha f338,30; opbrengst van 2600 kg stroo f37,50; de kosten van 2800 kg korrel f 300,80, dat is bij 100 kg erwten f 10,74. Ook bij deze cijfers is geen onderne- merS'loon berekend. CENTR. LANDBOUWORGANISATIES. Een landbouwraad? Op de dezer dagen te 's Gravenhage gehouden vergadering van de dagelijksche besturen der centrale landbouworganisa ties zijn de volgende besluiten genomen) Uitvoerig werd van gedachten gewis seld omtrent een van den minister van Economische Zaken ontvangen brief, waarin deze mededeelt in beginsel bereid te zijn te bevorderen, dat een z e 1 f- stlandige instelling door den georganiseerden landbouw in het leven geroepen, op dezelfde wijze als de Nij1- verheidsraad en de Middenstandsraad wordt Jjehandeld. De bedoeling hiervan is, dat de landbouw op volkomen dezelfde wijze als de takken van volksvlijt in den arbeid van den econ. Raad zal worden ingeschakeld. Besloten werd een en ander in eigen organisatie nader onder oogen te zien. Besloten werd het bij' de Tweede Ka- mer ingediende wetsontwerp tot wijzi gingvan d e o m z e t b e I a s t i n g in studie te nemen. Het voornemen be staat zich tot de volksvertegenwoordiging te richten met oen adres, waarin wordt aangedrongen op vrijstelling van omzet belasting voor verschillende land- en tuinbouwproducten met het doel den bin- nenlandschen afzet dier producten te ver- grooten. GEEN AARDAPPELTEKORT TE VREEZEN. Waarom de prijzen opliepen. De prijs der consumptieaardappelen is den laatsten tijd sterk opgeloopen. Dit feit, alsmede sommige berichten, welke de zer dagen opdoken, zouden de vrees kun nen doen ontstaan, dat in ons land met den aardappelenvoorraad van den ouden oogst de oogst van nieuwe aardappelen niet kan worden gehaald. Wij hebben, zegt de Maasbode, in land- en tuinbouwkringen naar de ge grondheid van deze vrees geïnformeerd Daar werd ons verzekerd, dat er geen sprake is van een tekort aan oude aard appelen. De voorraden bij de boeren zijn ruim schoots voldoende tot den nieuwen oogst. Maar de boeren hebben er in den laatsten tijd uit vrees voor de dikwijls strenge nachtvorsten bezwaar tegen gehad, hun aardappelkuilen open te maken en zoo is de aflevering van aardappelen aan den handel vertraagd. De voorraden bij den handel zijn dientengevolge niet groot. Daardoor is ook de prijs van de oude aardappelen den laatsten tijd „aangetrok ken". Intusschen hebben de importeurs van Malta-aardappelen van deze tijdelijke prijsverhooging gebruik gemaakt om actie te voeren tegen de door den minister vast gestelde verhooging van de monopolie rechten op buitenlandsche aardappelen van f3 op f5. De minister is tot deze verhooging over gegaan om te voorkomen, dat, als straks onze eigen nieuwe aardappelen, waarvoor minimumprijzen zijn vastgesteld, aan de markt zullen komen, deze bij' een onge- limiteerden invoer van buitenlandsche aardappelen geen afnemers zouden vin den. Mocht er, verzekert men ons, ooit een tekort aan oude aardappelen ontstaan wat evenwel zooala gezegd, uitgesloten moet worden geacht dan zou dat tekort toch niet door Malta-aardappelen kunnen worden aangevuld, omdat dit product we gens de hooge kosten van vervoer als volksvoedsel hier te lande veel te duur is. Faillissementen. P. van L o o, timmerman en aannemer, Drie wegen <Z.-B.) Totaal passief f28129.42 waarvan preferent f 123.27. Baten: roe rende goederen f595.15, vorderingen, en woonhuis belast met f 3000 hypotheek en f 113.75 achterstallige rente, terwijl dit bij verkoop f2000 heeft opgebracht. Grootste crediteur Coöp. Boerenleenbank, Driewe gen f 10789.20. M. van Es, schilder Wemeldin- g e. Totaal passief f 3147.96, waarvan preferent f 136.43. De baten bedragen f 225.09. De procedure tusschen de gemeente Heinkenszand en de N.V. Spoorwegr maatschappij Zuid-Beveland. Het Haagsehe Gerechtshof heeft gister arrest gewezen in een procedure tusschen de gemeente Heinkenszand en de N. V. Spoorwegmaatschappij Zuid-Beveland. De gemeente Heinkenszand had zich in 1921 verbonden om gedurende 50 jaren aan deze N. V. een jaarlijksch subsidie van f 647,15 toe te kennen voor het in exploitatie brengen en houden van de destijds voorbereide spoorwegverbinding op Zuid-Beveland. In 1934 werd evenwel op deze spoorlijn het personenvervoer stopgezet en op grond daarvan achtte de gemeente Heinkens zand geen aanleiding meer voor handha ving van het subsidie aanwezig, daar zij bij het goederenvervoer, dat gehandhaafd bleef, geen belang had. De N. V. wilde genoegen nemen met vermindering van het subsidie met een derde, doch de ge meente besloot tot algeheele stopzetting der subsidieering. Daarop stelde de N. V. een vordering tegen Heinkenszand in, tot betaling van f 1051,62 (n.l. een deel van het subsidie over 1934 en het volle bedrag over 1935) welke vordering door de rechtbank te Middelburg werd toegewezen. Het Gerechtshof heeft thans overwogen dat over de wijze, waarop do spoorwegen zouden worden geëxploiteerd, niets was overeengekomen en dat de gemeente Hein kenszand in dit opzicht niet meer kan eischen dan wat de redelijkheid en billijk heid gebiedt. In dit verband werd overwogen, dat het personenvervoer is volgehouden, totdat dit uit zichzelf tot een minimaal aantal rei zigers is terug geloopen. kennelijk doordat het reizend publiek de voorkeur is gaan geven aan een moderner verkeersmiddel, de autobus, dat dezelfde verbinding regel matig onderhoudt. Ook in de oorspronke lijke belangen van Heinkenszand is der halve wijziging ingetreden, zoodat zij door het stopzetten van het personenver voer niet noemenswaard worden geschaad terwijl de spoorwegmaatschappij niet ge acht kan worden in de uitvoering van de overeenkomst te zijn te kort geschoten. Op deze gronden heeft het Hof het von nis van de MiddelburgsChe rechtbank be krachtigd. „Plakken" van koelen is strafbaar. Op 7 Maart en 12 April heeft voor den Amsterdamschen kantonrechter de straf zaak gediend tegen twee veehandolaren, B. en 0. te Furmerend, die bekeurd wa ren wegens het vervoer naar de veemarkt te Amsterdam van twee pas afgekalfd' koeien met volle uiers. Het waren z.g.n. geplakte koeien, waarvan de uiers vol gens het procesverbaal waren dichtge plakt met collodium. De dierenarts, Dr J. Eikelenboom te Uithoorn, was van meening, dat éénmaal overslaan van het melken voor het dier niet pijnlijk is. De inspecteur van het veevervoer van de Ned. vereeniging tot bescherming van dieren, de heer J. A. van den Akker, was van een andere meening. Z.i. heeft het dier pijn bij overvolle uiers, loopt moeilijk en wil steeds gaan liggen. Prof. Wester bleef bij zijn meening dat plakken pijnlijk kan zijn voor het dier. De ambtenaar van het O. M. noemde het plakken „zuiver boerenbedrog". Het is z.i. veel juister, de beesten naar de markten te brengen, wanneer zij normaal zijn gemolken. Het plakken is dan ook te recht op vele veemarkten verboden. De veehouder B. is reeds herhaaldelijk gewaarschuwd en ook al eens terzake het „plakken" veroordeeld. Tegen hem vor derde het O. M. vijf dagen hechtenis. Te gen den tweeden verdachte 0. eischte hij f 50 boete of 25 d. hechtenis. Uitspraak tegen B. f50 of 25 d.; tegen O. f 25 of 10 d. Woensdag 4 Mei 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. NCRV-uitz. 6.256.55 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftl., medit., gew. muz. (Gr. pl.). 8.30 Gram. 9.30 Gelukw. 9.45 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Viool en piano. (In de pauze: Gram.). 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Apollokwintet en gram. 2.30 Postzegelpr. 3.00 Zang, hobo, piano en gram. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gram. 6.05 Cau serie over schoolreizen. 6.25 Taalles en causerie over het binnenaanv.regl. 7.00 Ber. 7.15 Land- en tuinb.pr. 7.45 Repor tage. 8.00 Ber. ANP. Herh. SOS-ber. 8.15 Utr. Sted. Ork., het Utr. Toonkunstkoor en solisten. 9.30 Causerie „Wereldver- band der kerken". 9.50 Gram. 10.00 Ber ANP. 10.05 Damles. 10.20 Gram. 10.45 Gymn.les. 11.10 Gram. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. VARA-uitz. 10.0010.20 v.m. en 7,30 8.00 VPRO. 8.00 Gram. 9.30 Kookles. 10.00 Morgen wijding. 10.20 Voor arb. in de Continu- bedr. 11.30 Causerie over werkloosh.bestr. 12.00 Gram. 12.451.45 VARA-ork. 2.00 Kniples. 2,30 Causerie over het Voorbei Onderw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. 5.45 Amusementsork. „Sylvia", en soliste. 6.15 Esmeralda-Septet. 6.456.55 Interview. 7.00 Gram. 7.05 Zang. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Ber. ANP. 8.15 De Ramblers, en solist. 8.45 Orgel. 9.00 Ra- diotooneel. 9.30 Esmeralda-Septet. 10.00 Ber. ANP. 10.05 VARA-Kamerork. m.m v. solisten. 10.35 Gram. 11.00 C. Steyn's accordeonorkest. 11.3012.00 Gram. DROITWICH, 1500 M. 10.2010.50 Gram. 11.05 BBC-Schots- ork. 12.05 Het Victor Olof Sextet. 12.50— 1.20 Gram. 2.20 BBC-Schots ork. 3.20 Vesper. 4.20 Gram. 6.00 Orgel. 6.30 BBC- Harmonie-ork. 7.058.10 le acte opera „Der Rosenkavalier". 8.40 Reportage. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Kleinorkest. 12.501.20 Gram. 4.20 Sa lonorkest. 5.50 Gram. 6.20 Viool. 7.20 Kleinorkest, gemengd koor en solisten. 9.30 Fol'kl. progr. 9.5010.20 Gram. 484 M.: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Orkest. 12.501.20 Gram. 4.20 Pro No vakwartet en Gram. (met toel.). 5,20, 6,0.") en 6.35 Gram. 7.20 Orkest en soliste. 8.05 Reportage. 8.35 Orkest. 8.50 Reportage. 9.05 Orkest (verv.). 9.30 en 9.4510.20 Gram. D'EUTSCiHLAND'SENDER. 1571 M. 6.30 Omroepkoor en -orkest m.m.v. so listen. (7.207.30 Declam.). 8.20 Rijks zending: Koorconcert. 8.50 Gram. 9.50 Kamerorkest. 10.2011.20 Amusements orkest en solisten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 4 Mei: Meest matige N.O. tot O. wind, gedeel telijk bewolkt, weinig of geen regen, koude nacht, met kans op nachtvorst, overdag weinig verandering in tempera tuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 762. Licht op voor fietsen: Woensdag 7 u. 53 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6