GEWfïïÊSi Uit de Provincie MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. WALCHEREN. Kerknieuws. Een juist gekozen naam. Onderwijs. was in April de ochtendtemperatuur een halven graad beneden normaal. In de drie decaden resp. één graad boven, een hal ven graad benedon en twee graden bene den normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den eersten en den 22sten, resp. 31/* graad boven en W* graad beneden nor maal. De gemiddelde dagelijksche maxi mum-temperatuur was iVs graad en het gemiddelde dagelijksche minimum een halven graad beneden normaal. Het aan tal dagen met een minimum-temperatuur beneden het vriespunt bedroeg in De Bilt zes tegen vier normaal. De neerslag was 30 tot 55 pet. bene den normaal, behalve in het midden van het land en in Noord-Brabant en het Noorden van Limburg, waar het tekort 5 tot 25 pet bedroeg. Te De Bilt werden 136 uren zonne schijn waargenomen tegen 152 uren nor maal. Provinciale Zeeuwsche Archaeologlsche Commissie. Aan 'heit jaarverslag van de Provinciale Zeeuwsche Archaeologische Commissie ontleenen wij het volgende: Naar aanleiding van de voorgenomen afbraak van het raadhuis te Aksel, dat weinig van zijn oorspronkelijken luister had bewaard de zijtrapgevels herinne ren nog aan den oorspronkelijken bouw van 1662, het hardsteenen bordes was er in 1786 aan toegevoegd doch in welks torentje een uit 1503 dateerende klok hing wendde de commissie zich tot het ge meentebestuur met bet verzoek er voor te willen zorgen, dat althans dit niet onbe langrijke gedenkteeken van het verleden zou worden bewaard. Het verheugde de commissie te mogen vernemen, dat deze klok in den toren van bet nieuwe raad- buis zal worden opgehangen. Betreffende Vere deelt het verslag mee, dat de commissie zich, hoewel eenigs- zins noode, vereenigde met het voornemen van het gemeentebestuur een stuk der wallen voor bebouwing te verkoopen, ten einde met de daardoor verkregen midde len te kunnen overgaan tot aankoop van een veel grooter en belangrijker stuk der oude omwalling, dat daardoor behouden zou kunnen worden. De desolate toestand, waarin een aar dig gesmeed ijzeren hek van 1766 aan de Markt A 219 verkeerde, gaf een belang stellende van huiten Zeeland aanleiding, hierop de aandacht der commissie te ves tigen. Na informatie bleek, dat de eige naar het voornemen had, het 'huis te doen restaureeren en dat daarbij ook het hek een beurt zou krijgen. Ten aanzien van de Zeeuwsche molens vermeldt bet verslag, dat de Standaard molen te 's-Heerenhoek door brand ver loren ging, die te Zandberg in de gemeen te Grauw werd afgebroken. Dat geschied de ook met den laatsten molen van dit type huiten Sluis. Daarentegen werden pogingen tot behoud van den fraaien ba lie-molen van 1793 in die gemeente door de oommissie gesteund en naar het zich laat aanzien, niet zonder succes. De mo len te Sir Jansland werd door den am bachtsheer aangekocht en voor verval be waard. Ontslag verleend. Aan den heer A. Brevet te Oostburg is, ingevolge eigen verzoek, met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend als deurwaarder bij het kantongerecht aldaar. Ook verscheidene Middelburgers waren Maandagmiddag in de gelegen heid H. M. de Koningin te begroeten op haar doorreis naar Vlissingen. De trein stopte om 3.40 op het station. Velen hadden zich opgesteld voor de hekken bij de goederenloods en het vei linggebouw. In den koninklijken wagen stond H. M. de Koningin, met mantel en hoed, vriendelijk wuivend naar de wach tenden. Het wachten werd hier beloond. i Auto-aanrijding. 'Gistermid dag heeft op den Nieuwlandschen weg, dicht bij: de grens dezer gemeente een ongeluk plaats gehad. De Goessenaar J. A. de J., reed in een fill© met zijn auto in de richting Nieuw- land. Een andere automobilist wilde hem passeeren maar week niet voldoende naar links uit. Diaarbij raakte hij1 den auto van de J., die naar rechts uitweek en toen met een boom in botsing kwam. Zijn auto werd zoo beschadigd, dat hij later door een kraanwagen moest worden wegge sleept. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. Tegen den vermoede- lijken bestuurder de S. uit 's-H. Arende- kerke is proces-verbaai opgemaakt. Bierveiling geopend. Met ingang van heden heeft de V.P.Z. haar eierveiling stopgezet. Hedenmorgen is de nieuwe eierveiling in het gebouw der veilingsvereen. Zuid-Beveland ge opend. Ruim 12.000 eieren waren aangevoerd. De eieren worden eerst geschouwd en daarna in kartons van 100 verpakt, Vijf van deze kartons vemen dm inhoud van een, stevige, goed gesloten kist. Te half elf had de officieele opening plaats. De heer E. A. H a n k e n nam. eerst het woord als voorzitter van de nieuw ge stichte af(L eieren. Spr. deelde mede, dat er een combinatie is gevormd door do resp. besturen der Y.VZ.B. en V.P.Z. om te taasa tot «®n krachtig aanvatten van des wiiat® «5®r «ter«a i» De beer Van Asperen Vervenne (amb tenaar van den Rijksvoorlichtingsdienst voor Pluimveeteelt) heeft zich tot de vei ling gewend roet het verzoek om hierbij de behulpzame band te bieden. Het voor elkaar gebrachte is gegaan met algebeele instemming van het Bestuur der Fruitvei ling. Het bestuur der veiling wilde wel medewerken, doch stelde er prijs op dat met de bestaande organisatie, de V.P.Z., die reeds zoovele jaren een eigen eier veiling exploiteerde, overeenstemming kon worden bereikt. De gewenschte overeenstemming werd zonder veel moeite verkregen. Tot op ze kere hoogte was het een opoffering voor de V.P.Z., doch zij' is gezwicht voor de groote voordeelen, welke de veiling in het vooruitzicht kon stellen en welke aan de pluimveehouders ten goede zouden ko men. Er is een speciale commissie van advies gevormd, bestaande uit bestuurs leden der veiling en der V.P.Z. Met den handel hopen wij op even goeden voet te mogen werken als met de groente- en fruithandelaren. Hiermede verklaarde Spr. de nieuwe afdeeling „Eieren" voor geopend en sprak hij den wensoh uit, dat ook de boter hier bij betrokken zal kunnen worden. De heer Van Asperen Ver venne, daarna bet woord voerend, ver klaarde geen dank te willen aanvaarden. Hij heeft niet anders dan zijn plicht ge« daan. De vrouw van een kippenhouder klaag de eenigen tijd geleden tegenover Spr., dat zaji zoo weinig voor de eieren kreeg. Bij onderzoek bleek dat de afzet hier niet deugde. Spr. wilde daarin verbetering brengen. Hij dankt het bestuur der vei ling en dat der V.P.Z. voor de daarbij on dervonden medewerking. Alles is bier zoo eenvoudig en ge makkelijk gegaan. Het Bestuur der vei ling stelde gratis het gebouw, de ap paraten, kisten en schouw-toestel be schikbaar. Zelfs werd een vakman aan gesteld. De pluimveehouders zijn aan het veilingsbestuur veel dank verschuldigd. Het doel van deze eierveiling is het prijspeil der eieren op te trekken tot het peil elders. Het moet niet langer voor komen, dat de eieren bier goedkooper zijn dan elders. Htet is door de lage eierprijzen te be grijpen, dat de pluimveestapel nergens zoo sterk achteruit is gegaan dan in Zee land. Spr. wekt de pluimveehouders krachtig op mede te werken. De koopers zullen hier eieren van goede kwaliteit krijgen. Spr. hoopt dat deze veiling een succes moge worden. Daarna werd met de veiling begonnen. Dit geschiedde op dezelfde manier als de veiling van groenten en fruit. De gemaakte prijzen voor de kipeieren waren f2,99f3,17, voor de eendeieren f 2,60f 2,80 en voor de ganseieren f 5,60 f 5,90. Verscheidene partijen werden door den leider, den heer Hoekman, gekocht. Een noteering naar het gewicht zoo als te Middelburg meende men ons om verschillende redenen voorloopig nog niet te kunnen verstrekken. Kapelle. Onder voorzitterschap van dhr G. van der Ruyl alhier kwam de afdeeling Kapelle van de vereen. „Eigen Eirf" in jaarvergadering hijeen. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. Tollenaar en J. Veerhoek Jacz. Gekoizen werden in de ontstane vacature's dhrn G, Hage en G. Sonke. Na de gebruikelijke werkzaamheden was de hoofdschotel: de algemeene klacht over slechte tijden en zware lasten. Aangedrongen werd op verlaging van rente of herschatting der plaatsjes. Of schoon deze afdeeling er wel iets gunsti ger voorstaat dan andere, welke speciaal op landbouw aangelegd zijn, zag men toch zeer gaarne een verbetering. Ook werd herdacht het overleden be stuurslid, den trouwen medewerker van af de oprichting, wijlen dhr M. Willeboer. Ten gevolge van vuil werpen in den mestput stierven drie varkens ter waar de van f 50 ieder, van den landbouwer W. M. alhier. I erseke. Benoemd tot pastoor te Wor- merveer dhr J. Middelburg, thans pastoor alhier. Tot pastoor alhier is benoemd dhr G. Glarijs, thans kapelaan te 's-Gravenhage geboren te's-Heerenhoek. Door hef stormweer van Zondag avond hebben verschillende kleine oester kweekers, die bun zeven met panoesters op verschillende plaatsen hebben staan, ernstige schade te boeken. Zoo zijn van dhr B. drie zeven met heel klein goed losgeloopen. Yan anderen zijn de oestertjes gewoon tusschen de zeven vandaan gespoeld. Dhr De Bel vond in een toegedekte oesterzeef met kleine oestertjes een groote wolbandkrab. Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand April 1938. Ingekomen: H. J. Korstanje, van Rot terdam naar a/'fo; L. den Herder, van Ier- seke naar Wilhelminastraat B 167; D. Kamp, van Dinteloord naar Westel. Ka naaldijk C 42 b. Vertrokken: J. de Wit, van a/b naar Middelburg. G. Verschuure, van Sluis- plateau C 54 naar Ierseke; L. Lepoeter, van Re&pweg A 115, naar Kapelle; P. Gijsouw, van Wilhelminastr. B 108, naar Barneveld. J. de Schipper, van Daniël- straat B 69, naar Kruiningen (Hans- weert). J. C. van Engelen, van a/b naar Amersfoort; Jao, Dame van a/b naar Soe- Wolfaartsdijk. Maandagmiddag toen de vrouw van den arbeider A. Wagenaar zich op de bleek bevond om haar wasch- goed op te hangen, ontstond in haar wo ning een begin van brand, doordat een cocosmat, die dicht bij het fornuis lag, vlam had gevat. Een en ander ontwikkel de ontzettend veel rook, zoodat men dacht aan een zware binnenbrand. Daar een kindje van ruim een jaar in de voorkamer was, sloegen de gebroeders Joh. en Jac. Eggebeen de ramen in om het kind te redden, wat hun spoedig mocht gelukken. De brand, die beperkt bleef tot de bijkeu ken, werd met emmers water gebluscht. Rilland-Bath. Gistermiddag te 2.48 u. passeerde bier in den gewonen trein, waaraan 2 salonrijtuigen waren gekoppeld H. M de Koningin, voor haar reis naar Vlissingen. Op 't perron was de burge meester dezer gemeente aanwezig, terwijl de kinderen van al de scholen getooid met vlaggetjes en oranje stonden opgesteld. Door de kinderen werd H. M. het Wil helmus toegezongen. Zij verscheen voor het raam van het rijtuig en wuifde de kinderen, en de groote menigte, welke meegekomen was, vriendelijk toe. Driewegen. Loop der bevolking over de maand April. In gekomen: Adriana Geelhoed, van Kolijnsplaat A 199 naar Driewegen no. 8. Vertrokken: Gijsberta Antonia van Noort, van D'riewegen no. 36 naar Rot terdam, Oostmaaslaan 109 A. Kolijnsplaat. De werkloosheid is in deze gemeente op het oogenblik groot. Zij die zich reeds voor enkele weken op gaven voor Duitschland, zien nog steeds reikhalzend naar nader bericht uit. Domburg1. De beer H. Schuurman, commies bij de directe belastingen, in voerrechten accijnzen, is van hier per 15 Mei a.s. overgeplaatst naar Alkemade (Z.-H.). Het lag in de bedoeling van het bestuur der Oranjevereeniging om de kinderen Zaterdag na afloop van de muzikale wandeling een tractatie te ge ven in verband met den jaardag van H. K. H. Prinses Juliana. Door het slechte weer is de muzikale wandeling niet doorgegaan. De tractatie echter is Maandagmorgen op de beide lagere scholen en de Fröbelschool door eenige bestuursleden der Oranjevereeni ging uitgereikt. Gevonden voorwerpen: Een blauwe ceintuur door D. Jongepier E 140; een kip '(witte 'leghorn) door J. P. Rosendaal A 112; een portemonnaie door S. de Pag- ter Wzn. A 115; een rijwielbelasting- merk 1937-'38 door Mevr. J. A. Mole- naar-Göppinger, Noordweg B 154a (Oost- kapelle); een gouden trouwring door H. Janse E 40. Terwijl de gemeente-veldwachter in lichtingen verzocht inzake een verloren gouden zegelring met de initialen L. P. (Belangeloos bericht.) Westkapel Ie. Loop der bevolking over de maand April 1938. Ingekomen: Elizabeth Minder hond, dienstbode, uit Middelburg. Arnemuiden. Onder leiding van dhr J. J. Huissen, vergaderde het „Groene Kruis". De secretaris J. P. Israël las het jaarverslag, waaruit bleek, dat het leden tal gestegen was van 503 tot 517. Uitge leend werden 282 stuks ten behoeve van 121 gezinnen. De wijkverpleegster-huis bezoekster verleende hulp aan 112 per sonen, waarvan 23 uitsluitend t. b. c.- lijders, 53 kraamvrouwen en zuigelingen en 36 andere ziektegevallen. Het aantal huisbezoeken bedroeg 3627, waarvan 296 bij: t.b.c.-patienten, 477 'bij kraamvrouwen en 2854 bij andere ziekte gevallen. D'oor 19 patiënten werd gebruik ge maakt van de hoogtezon. Ontsmetting had driemaal plaats. D'e in 'het najaar van 1936 begonnen diploma-oursus in E. H. B. 0. werd voortgezet met dit gevolg, dat aan de 11 deelnemende dames een diplo ma kon worden uitgereikt. Dt de Haas gaf zich belangeloos aan dit nuttige werk. Opgericht werd in 1937 een ivereeniging voor E.H.B.'O., die in nauw contact met de vereeniging staat. Besloten werd haar financieel te steunen. 'Ontvangsten Groene Kruis bedroegen f 1888.74, uitgaven f 1883.33, alzoo een overschot van f 5.41. Ontvangsten t.b.c.-beistrijding f 728.62, uitgaven t.b.c.-bestrijdmg f746.38, alzoo een nadeelig saldo van f 17.76. Een bestuursvoorstel tot herziening pensioenregeling der zuster tot verhoo- ging en pensioenverleening op 55-jarigen leeftijd werd aangenomen. Idem een voor stel van J. Langebeeke, in zake verzeke ring der zuster tegen eventueele ongeluk ken. Geref. Gemeenten. Tweetal te Scheveningen, G. H. Ker sten te Rotterdam en A. Verhagen te Middelburg. Rlttem. D'e heer H. Barlema, cand. tot den H. D'ienst te Voorburg, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, zal op Zondag 28 Mei in deze gemeente zijn intrede doen na bevestigd te zijn door Ds A. Hoekert te Voorburg. Een aanklacht. De kerkeraad der Hervormde gemeente te Spijk aan de Linge heeft bij het classicaal bestuur van. Dordisoht sen klacht ingediend te gen ds Wiebosch uit Giessen Oudekerk, omdat deze, toen hij als ringpredikant te Spijk op Eersten Paaschdag een vaca turebeurt vervulde, ongerechtigd een col lecte heeft laten houden voor de oplei ding van predikanten. Bevestiging en in trede. Zondagmorgen werd D's J. Veen, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Serooskerke Kerkwerve, door zijn vader Ds P. Veen te Utrecht, te Serooskerke in het ambt bevestigd. De bevestiger had tot tekst 2 Cor. 4: 7. Aan de handoplegging namen behalve de bevestiger deel Ds G. Veen, em.-pred. te Haarlem, grootvader van den bevestigde, Ds J. H. Ledeboer te 's Gra- venbage en de consulent Ds R. Boschloo te Eikerzee. Des middags deed Ds Veen te Kerk werve zijn intrede met een predikatie over 2 Gor. 4: 5. Na de prediking volg- oen de gebruikelijke toespraken, waarna rog het woord werd gevoerd door bur gemeester Baas en Ds Ruijseh van Dug- teren, Ds Griethuijzen en De Boschloo. Vrije Universiteit. Van B. M. „die wenscht onbekend te blijven" ontving de Vereeniging voor Hooger On derwijs op Gereformeerden grondslag een gift ad f 1000, met de bedoeling dat het bedrag bij het kapitaal zal worden gevoegd. Mocht het echter blijken, absoluut noo- Cig te zijn, dan beeft de onbekende ge ver geen bezwaar, dat het gebruikt wordt tot dekking van het tekort over 1937, eventueel 1938. De hartvormige cachets welke zoo bui tengewoon goed helpen bij Ge vatte koude, Griep en allerlei pijnen, kregen den naam van Mijnhardtjes, om dat ze hartvormig zijn en gefabriceerd worden door den bekenden Apotheker- fabrikant Mijnhardt te Zeist. Deze naam duidt dus zoowel den vorm als den fa brikant van dit geneesmiddel aan. (Adv.) EXAMEN-COMMISSIE HOOFDAKTE 1938. Het schriftelijk gedeelte van het in 1938 af te nemen examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in ar tikel 77b der wet tot regeling van het la ger onderwijs van 17 Augustus 1878 (Stb. no. 127), zal plaats hebben op Donderdag 7 Juli a.s. De mondelinge examens zullen aanvan gen op Dinsdag 19 Juli a.s. De commissie met bet afnemen van deze examens 'belast voor de inspectiën Goes en Middelburg zal zitting heb ben te Rotterdam (Rotterdam II). In deze oommissie zijn o.m. benoemd: a. tot lid en voorzitter: J. B. Visser te Dordrecht; b. tot lid en ondervoorzitter: E. H. Bos te 's-Gravenhage; o. tot leden: J. T. A. Bos te Dordrecht, G. W. van Brink te Rotterdam, J. Brink man te Schiedam, P. van Duyvendijk te Dordrecht, J. C. de Glopper te Rotterdam, R. van der Kleij te Dordrecht, J. A. Kou- wenhoven te Rotterdam, J. Muiderman te Rotterdam, H. J. A. Otten te Rotter dam, P. J. van Otten te 's-Gravenhage, Dr J. F. de Vries te Rotterdam. In de oommissie Rotterdam I zijn o.m. benoemd de heeren Gh. J. BakkeT en Dr K. Huizenga te Middelburg. Middelburg. Rector Gymna sium. Het college van Curatoren van het Gymnasium beeft de volgende aanbeve ling ingezonden, ter voorziening in de op 1 Sept. a.s. ontstaande vacature van Rec tor aan die instelling van onderwijs: le dr W. van Oorde, leeraar in de klassieke ta len aan het gemeentelijk gymnasium te Rotterdam en 2e. dr J. G. Kamerbeek, leeraar in de klassieke talen aan het ge meentelijk gymnasium te Alkmaar. De benoeming zal aan de ordè worden gesteld in een tegen Woensdag 11 Mei e.k. uit te sohrijven raadsvergadering. B. en W. stellen voor de benoeming te doen ingaan op 1 Sept. a.s. Te Utrecht zijn geslaagd voor het examen tuinbouwvakonderwijzer de hee ren G. Goud, Waarde; J. G. Traas, Baar land; A. Verscbuure, Hoedekenskerke; &j. Wartena, Kattendijke en Chr. Wisse te Goes. De examens zijn geëindigd. Van de onder leiding van Ir B. Bosma te Goes gegeven opleidingscursus hebben 17 can- didaten aan bet examen deelgenomen, waarvan er 15 zijn geslaagd. Ernstig ongeval bij viaductbouw te Rotterdam. Twee personen gedood en> één ernstig gewond. Gistermiddag tegen half 3 is een zeer ernstig ongeval gebeurd bij den viaduct- bouw aan den Linker Maasoever te Rot terdam, waardoor twee personen zijn ge dood en één werkman ernstig werd ge wond. Bij het ophijsc'hen van een zwaren dwarsligger is een bok bezweken, welke terecht kwam op drie personen, die op het viaduct juist bezig waren met eenig laschwerk. Twee van de drie werklieden werden op slag gedood, t.w. de 24-jarige Siegers uit D'edemsvaart en de 24-jarige L. J. Stsynan uit Middelburg, terwijl de derde P. Brandenburg te Rotterdam, ern stig gewond werd opgenomen. Zoowel de beide lijken als de zwaarge wonde werden naar bet ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Alles was zoo snel in zijn werk ge gaan, dat de andere werklieden nauwe lijks beseften, wat er eigenlijk was ge beurd. Hoewel van alle zijden hulp toeschoot, viel er, wat de beide eerste werklieden betreft, niets meer te redden. De derde arbeider, de 30-jarige P. Brandenburg, had een klap van den mast van de bok gekregen, waardoor hij op zij werd ge slagen en door een gat van ongeveer zeven meter hoogte naar beneden sloeg. Hij kwam terecht op een lorrie, waardoor hij een bekkenbreuk en inwendige kneu zingen opliep. Als tragische 'bijzonderheden kunnen wij nog mededeelen, dat 't slachtoffer L. J. Steijnen Woensdag a.s. in ondertrouw zou gaan en dat 'het slachtoffer H .Sie gers kostwinner was van zijn oude moe der. Van een millioen beroofd Vreemd verhaal van een Nederlander. Een Nederlander heeft bij de politie te Brussel aangifte gedaan van een beroo- ving. waarvan hij bet slachtoffer is ge worden. Hij deelde mede, dat hij naar Brussel was gekomen en zijn intrek had genomen in een hotel in bet centrum der stad. Zijn reis bad ten doel een som gelds van enkele millioenen in ontvangst te nemen, welke uit Duitschland naar België zou zijn gesmokkeld. Hij deelde mede, het geld in ontvangst te 'hebben genomen en mee te hebben ge nomen naar zijn kamer. Toen hij bet hier natelde, kwamen twee mannen zijn kamer binnen en bonden hem, waarna zij met bet geld wisten te ontkomen. Zij zouden hem een prop in den mond ge duwd en hem hulpeloos op den grond liggen'd hebben achtgelaten. In den loop van den Zaterdag, aldus bet verhaal van den beroefde, had hij. in bet park een persoon ontmoet, met wien hij in verbinding stond voor bet Smok kelen van deviezen uit Duitschland. Deze had hem daar in 'het park voor een waar de van 10 millioen francs in marken, guldens en ponden ter hand gesteld. Dit geschiedde op een der banken van het park. Het geld werd vluchtig geteld en in een valies gedaan, waarmede de Am sterdammer zich naar het hotel in kwes tie begaf. Daar is hij' het vervolgens op zijn kamer gaan natellen en toen hij hier mede bezig was, werd hij door de onbe kenden overvallen. De directie vond het verhaal zoo ver ward en onsamenhangend, dat zij uit eigen beweging en nog voor de Neder lander er behoefte aan scheen te gevoe len, de politie telefonisch heeft verwit tigd. Toen deze ter plaatse een onderzoek instelde, bleek, dat de Nederlander nog slechts in het bezit was van 100 Belgi sche francs. Het 'hotelpersoneel verklaarde geen en kel verdacht persoon in het hotel te heb ben gezien. Bovendien wekte bet verwon dering, dat de mem tot den volgenden morgen beeft gewacht, alvorens zijn ver haal te komen doen. Het touw waarmede hij zou zijn ge bonden, is in beslag genomen. 'Het schijnt van geen erg solide kwaliteit te zijn om er iemand voor langen tijd mee vast te binden. Bovendien heeft men in de 'ho telkamer geen spoor van eenige worste ling gevonden. D'oodelijk ongeluk te Wassenaar. Gistermiddag heeft op den Schouwweg te Wassenaar een doode- lijk ongeluk plaats gehad. De motorrijder v. S. uit Hillegom wilde den Oude Wasse- naarscheweg inrijden. Hij zou daarbij echter geen richtingverandering hebben aangegeven met het gevolg, dat een achter hem komende auto, bestuurd door den heer De G. uit Wassenaar, tegen hem op reed. D'e man werd tegen den grond ge slingerd en kreeg een schedelbasisfrac- tuur. In het Academisch Ziekenhuis te Leiden is hij enkele uren later overleden. Kind verdronken. Gister middag is het anderhalf jarig dochtertje van de familie Van D. te Made, in een onbewaakt oogenblik voorover in een bij de woning gelegen put geraakt en verdronken. Wielrijder door auto ge schept. Maandagavond is te Tilburg een ongeluk met doodelijken afloop ge beurd. D'e 49-jarige broeder Pius kwam per fiets uit een zijweg en stak den Breda- scheweg over met de bedoeling op het rechter fietspad naar Tilburg te rijden. Juist passeerde een luxe-auto uit de richting Breda, bestuurd door den heer B. V. uit Amsterdam. Deze remde uit alle macht, doch kon niet voorkomen, dat de wielrijder 'door de auto werd geschept en met het 'hoofd door de voorruit sloeg. Met een zware schedelbasisfractuur werd het slachtoffer naar het gasthuis overgebracht, waar hij in den loop van den avond aan de gevolgen is overleden. Ernstige oplichtingen te Arnhem. De Arnhemsche politie is een ernstig geval van oplichting op het spoor gekomen, ten gevolge waarvan een drietal personen in arrest is gesteld. Een houthandelaar heeft in nauwe sa menwerking met een tweetal uitvoerders van bouwwerken in een der nieuwe wijken van de stad een aannemer voor groote bedragen opgelicht. De uitvoerders zorg den ervoor, dat de opdrachten tot levering van hoeveelheden hout, noodig voor den bouw van woningen, bij den houthande laar terecht kwamen. Op naam van den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2