IGeneü» Finantiëele Berichten. Ingezonden Stukken Rechtszaken. Radioprogramma. Burgerlijke Stand. nen het minst, maar bij hard werken is een loon te bereiken van f 15 f 10 per week. Als spr. dit vergelijkt met de loo- nen in den landbouw van f 12, is dit niet slecht. Rondvraag. Dhr van Soelen (C.H.) vraagt B. en W. bun aandacht ivoot het zoogenaamde stortplaatsje in de Buteux- straat. Spr. zag dit daar gaarne verwij derd. De voorzitter zegt onderzoek toe. Dh v, d. Putte (A.R.) vraagt B. en W. de grootste soepelheid te betrachten bij uitzending van arbeiders naar Duitsch- land. De voorzitter antwoordt, dat tot heden niet anders zijn uitgezonden dan zij die gaarne willen. Spr. zegt voorts soepelheid toe. Dhr de Priester (S.D.A.P.) bespreekt nog eens de werkverschaffingsloonen. Het mag volgens spr. niet voorkomen, dat de menschen nog beneden het gestelde uurloon komen van 30 cent. De voorzitter blijft bij zijn verklaring. POLDER WALCHEREN. In de Zaterdagmorgen gehouden ver gadering van het bestuur van den Pol der Walcheren, waren afwezig de heeren Jhr v. Doorn en van Hoegen v. Hooge- lande, zoodat aanwezig waren 4 raden en 22 commissarissen. De voorzitter, Mr H. F. L a n t s h e e r, herdacht met woorden van groote waar deering den kort geleden overleden op zichter van de Oostwatering en opzichter in algemeenen dienst, den heer A. Jobse. Spr. schetste den overledene als een groot en betrouwbaar werker, wiens nagedach tenis in dankbare herinnering zal voort leven. Bij de behandeling van het jaarverslag 1937, deelde de voorzitter op een vraag van den heer Franse mede, dat de onderhandelingen met Ged. Staten over de nieuw te bedijken gronden onder Arnemuiden, die aanvankelijk zeer moei lijk verliepen, thans goed verloopen. Aan de wenschen van het Polderbestuur is vrijwel voldaan, doch de regeling inzake de bestemming van de gronden is nog niet bekend. Het dag. bestuur stelde enkele wijzi gingen in het in 1936 vastgestelde amb tenarenreglement voor, omdat Ged. Staten de wenschelijkheid daarvan hadden be toogd. Alleen tegen de bepaling, dat wachtgelders alleen moeten opgeven als zij inkomsten genieten uit andere open bare betrekkingen, heeft het Dag. bestuur bezwaar, het meent, dat men alle inko men uit arbeid moet opgeven. Alzoo be sloten. Nu er bij den polder indienstneming naar burgerlijk recht plaats heeft, bood het Dag. bestuur een arbeidsovereenkomst ter vaststelling aan. Aangenomen z.h.s. Het Dag. bestuur stelde, ofschoon noode, voor, te bepalen, dat tot de functie van bode-concierge gehuwde capitulanten uit de candidatenlijst 31 kunnen worden be noemd. Bij dit voorstel maakte de heer Kos ter de opmerking, dat men nu maar zal moeten aannemen, wat men van hoogerhand aanwijst. Spr. vroeg of het niet mogelijk is, dat men uit meer dan één capitulent mag kiezen. De heer v. d. Harst voelde ook veel voor het bezwaar, dat men zelf geen zeggenschap zal hebben. De voorzitter zeide, dat men niet vergeten mag, dat het hier een rijkswet geldt, waaraan de Provincies en de ge meentebesturen en ook de polder zich hebben te houden. Er zijn waarborgen, dat men niet iedereen krijgt, die men kwijt wil zijn. Ook het Dag. bestuur zag wel degelijk bezwaren. Men moet ook niet vergeten, dat bij de a.s. vacature van bode-concierge wellicht nog niemand beschikbaar is. De heer van Woelderen zeide lid te zijn van den capitulantenraad als ver tegenwoordiger van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. Men komt als regel eenmaal per maand bijeen en de bezwaren tegen het stelsel zijn algemeen. Dit is te begrijpen omdat de openbare lichamen een deel van hun beschikkings recht prijs moeten geven. Het gaat hier echter om defensie-belangen. Bepaalde bezwaren zijn wel te ondervangen. Thans zijn er nog heel weinig capitulanten en zal er wel geen beschikbaar zijn bij de a.s. vacature. De heer Jeronimua wil van geen zeggenschap afstand doen; het geldt voor nu niet alleen maar ook voor de toe komst. De heer Bosselaar meende, dat bespreking met den capitulantenraad toch wel mogelijk zal zijn. De voorzitter geloofde dit ook en zeide, dat op lijst 31 alleen militairen met den rang van sergeant of wacht meester mogen voorkomen. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Ter goedkeuring bood het Dag. bestuur een leeningsbesluit aan, waarbij van de N.V. Levensverzekeringsmij Nillmij te Batavia f212.000 wordt geleend tegen 3% pet. Dit voorstel ging zonder meer onder den hamer door. Aangenomen werden de voorstellen tot het verleenen van een crediet van f1200 voor vergrooting van de sluismeesters- woning aan de Westwatering; tot ver koop van zijkanten van den Nadorstweg en een deel van den Nieuw-Prooyenweg aan de gemeente Middelburg; 55 c.A. zij kantweg te Koudekerke aan de Provin cie Zeeland, gedeelten zijkant wegeling aan mevrouw Boogaert—van der Swalme te Middelburg en K. Coppoolse te Oost- kapelle. Voorgesteld werd een bedrag van f50 ineens toe te kennen als subsidie voor het streekplan Walcheren. De heer van L o o zeide, dat hij het belang van den Polder daarbij niet in ziet. Hij ziet ook veel bezwaren in het Streekplan. De heer van Woelderen juichte den arbeid van de streekplancommissie ten zeerste toe en achtte het zeer te be treuren, dat het werk niet 40 jaar eerder is begonnen. De heer Jeronimus geeft dit toe, maar meent, dat het hier geen polder- belang geldt. Integendeel het streekplan heeft belang bij den polder en niet andersom. De voorzitter zeide, dat de com missie niet gespeend is van deskundige voorlichting op poldergebied. Het voorstel werd aangenomen met 22 tegen 5 stemmen. Besloten werd hoogstens f1184 bij te dragen aan de gemeente Arnemuiden voor wegsverharding; f3460 voor eenzelf de doel aan Meliskerke en f 410 aan Aagte- kerke. Het Dag. bestuur werd gemachtigd tot opnemen van kasgeld tot een maximum van f200.000. Het Dag. bestuur stelde voor afwijzend te beschikken op een verzoek van A. Clarisse te Soeburg, om verhooging der schadevergoeding, die hem is toegekend, wegens het ontvangen van bagger uit een watergang. Bij dit voorstel zeide de heer Wisse, dat hij niet tegen het voorstel zal stem men, maar toch acht hij de klacht niet ongegrond. Spr. is verwonderd, dat er niet meer klachten gekomen zijn en vroeg in het vervolg wel rekening te willen houden met de vraag welke grond men kwijt wil wezen en waar die terecht komt. Bij de artikelsgewijze behandeling van de begrooting 1938 herinnerde de voor zitter bij de posten van de kosten van de gemalen, aan de opmerking van den heer Wisse in de vorige vergadering over het groot deel van de polderlasten, dat aan de bemalingen weggaat. Spr. deelde mede, dat de griffier ter zake een rapport heeft opgemaakt. Daar uit blijkt, dat in 1936 de gewone ontvang sten bedroegen aan dijkgeschot rond f358.00, overige f69.100 en nadeelig saldo f8700, totaal f435.800. De uitgaven waren in ronde cijfers: kosten algemeen beheer f21000, of per H.A. f 1,23^21 wedden technisch personeel f24.000 en f 1,41; kosten gewone werken f 137.000 en f 8,06; kosten herstel storm schade f55.000 en f3,23%; kosten bema ling f45.600 (directe kosten f13.250; rente en aflossing schulden voor verbetering afwatering f32.350); en per H.A. f2,68; rente en aflossing van andere schulden f 123.700 en f 7,27pensioenen en pen sioensbijdragen f13000 en f0,76%; diver sen f16.500 en f0,97. Dat is totaal f435.800 en f25,63. De gebouwde eigendommen betaalden rond f 50.000 of ongeveer f 3 per h.a., blijft per h.a. f22,63. Er is geheven: van 15439.93.93 h.a. schot- baar land f 19 is f293.358,85, van 1476.62.29 h.a. vrijland f 10,80 is f 15.947,53 en f2.864.033 belastbare opbrengst ge bouwd ad f 1,70 is f 48.688,56. Dit is totaal f357.994,94. De voorzitter meende, dat het nu wel duidelijk is, dat de bemaling niet zulk een groot deel van het dijkgeschot opslokt. Het zal wel iets verhoogen als de bemaling bij Vere ook werkt, doch daartegenover dalen de kosten van rente en aflossing weer. De heer Wisse bracht dank voor deze mededeelingen, die hem volkomen be vredigden. De heer J eronimus wees er nog op, dat zoowel onder de ontvangsten van de begrooting voor het gebouwd als op de algemeene begrooting de geldleening tot uitvoering van buitengewone werken tot het volle bedrag van f 137.000 is uit getrokken. Het bleek, dat het een vergissing was. Op ieder moest de helft zijn uitgetrokken. De begrooting werd daarop z.h.s. goed gekeurd. R o n d v r a ag. Dhr Dingemanse betoogde de wenschelijkheid het waterpeil in de voor jaarsperiode liever iets hooger te doen zijn. Komt er bijzondere water val dan kan men het tegenwoordig toch beheerschen. De heer Koster heeft geen behoefte aan water gevoeld. De heer Bosselaar hoort ook de klacht over te weinig water wel eens, maar wijst dan op het gemaal en zegt, dat men den stand wel op peil zal houden. De heer Wisse ziet er geen bezwaar tegen als het water eens hoog in de sloo- ten staat In twee dagen is het weer weg (groep: nou, nou). Men moet ook niet vergeten, dat het zoete water in de drinkputten ook mee gaat met den waterstand. De heer O s t kreeg van landbouwers ook het verzoek over te lagen waterstand te klagen. De heer Melis deed de idee van het afdammen van een sloot aan de hand. De voorzitter zag in hetgeen de heer Dingemanse naar voren bracht een protest tegen hetgeen is neergelegd in een groot adres van landbouwers die juist een nog veel lager peil zouden willen zien ge handhaafd, dat kwam uit de omgeving van Grijpskerke, Koudekerke, Meliskerke. Op dit adres heeft het dagel. bestuur reeds afwijzend beschikt, dus er behoeft geen angst te bestaan dat men nog tot lager peil zal over gaan. De heer Dingemanse zeide nog dat ook de kwestie van het volle onderhoud en het delven van de sprinken door den polder steeds meer veld wint en vroeg hoe het daarmee staat. De heer jhr Boogaert, vice-voorzit- ter, zeide, dat reeds in het dagel. be stuur besloten is het schoonhouden in het vervolg voor rekening van den polder te ngmen. Het desbetreffende voorstel zal in de najaarsvergadering aan de orde komen. De heer Franse vroeg, wanneer het gemaal te Vere in werking zal kunnen komen, waarop de voorzitter zeide: als alles goed gaat met Juni. De heer Koster besprak de vroeger gestelde vraag van den heer Bosselaar, over een weg tusschen Grijipskerke en Aagtekerke, die verbreed zou moeten wor den of althans voorzien van een paar wisselplaatsen. Men doet alles voor de wegen eerste klasse, en dat is goed, maar ook de tweede en derde klasse-wegen mag men niet vergeten. Op een vraag van den voorzitter zegde de heer Bosselaar toe de kwes tie van dezen weg, die in handen is ge steld van den ingenieur, die reeds een plan opmaakte, eens nader met dezen te gaan bespreken. De heer Melis vroeg naar de verbe tering, die thans aan den weg Vere Vrouwenpolder wordt aangebracht. De grond is zoo drassig. Geantwoord wordt, dat er eerst keien worden gestort, daarop zand en dan ma cadam. Dit alles zal zich nog moeten zet ten, maar gevaar is er niet. De ingenieur zal op een en ander at tent worden gemaakt. De heer V e r h a g e meende, dat de pachter van de jacht onder Koudekerke, de heer de Grooff, veel schade aan het helm toebrengt, wat kosten voor den pol der medebrengt. Spr. vraagt of daartegen niets te doen is. De voorzitter zegt, dat niet alleen het helm, maar nog wel meer de land bouwproducten beschadigd worden en dat hierover aan den heer de Grooff geschre ven is. Hierna sluiting. S t r ij' d tegen de speelho- 1 e n. Dinsdagmiddag te ruim 6 uur heeft de Haagsche politie opnieuw een succes kunnen boeken in haar strijd tegen de speelholen in de residentie. Reeds geruimen tijd bestond biji haar het vermoeden, dat in het perceel Wagen straat 155 een speelgelegenheid was ge vestigd en, nadat de noodige voorberei dingen waren getroffen, is gisteren over gegaan tot een inval in het bewuste per ceel. Terwijl een inspecteur zich met 11 re chercheurs in de omgeving had opge steld, is de andere inspecteur vergezeld van een rechercheur het pand binnen gegaan, en heeft daarbij1 kunnen consta- teeren, dat er inderdaad werd gespeeld. 1 het voor gokken benoodigde materiaal was aanwezig en 12 bekende hazard spelers werden dóór de binnentredenden te midden van hun spel volkomen verrast. 1 e aanwezigen werden met de revolver bedreigd, en nadat om assistentie was gefloten, verschenen de buiten wachten de politiemannen eveneens ten tooneele. Alle spelers werden in arrestantenwa gens naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waar zij aan een verhoor werden onderworpen. Meisje door autobus ge dood. Gistermiddag slipte een zeventien jarig meisje, dat per rijwiel over den Amsterdamschen straatweg te Utrecht reed in de tramrails. Zij geraakte onder de achterwielen van een juist passeerende autobus uit Breukelen en werd op slag gedood. Landbouwer overleden aan trap van een koe. Gis termiddag is de 75-jarige landbouwer L. te Wilp bij Deventer in een weide, waarin hij rundvee had gebracht, door een koe op de borst getrapt ten gevolge waarvan hij' nagenoeg dadelijk is overleden. Auto met zeven inzit tenden te water. De familie Heu velmans uit Helden, bestaande uit echt paar en vier kinderen, begaf zich Zater dag per auto op weg naar Zeeland. Doordat een vrachtwagen niet uitweek, en de chauffeur van den heer Heuvelmans zich genoodzaakt zag, dezen wagen te passeeren, geraakte de personenauto na bij Asten van den weg en kwam terecht in een vrijt diep water. De wagen sloeg over den kop. Door tegenwoordigheid van geest konden allen zich redden. Niemand werd gewond. Per auto is de familie H. naar haar woning in Helden terugge keerd. Utrecht schaft de tram a f. B. en W. van Utrecht doen den raad het voorstel, over te gaan tot omzetting ook van de tramlijnen 2 en 3 in autobus lijnen. "Wordt dit besluit van B. en W. aan vaard, dan beteekent zulks, dat eerlang alle gemeentetrams uit de Domstad zullen verdwijnen en dat enkel nog maar de gele treinen van de Zeister tram zich door de straten zullen slingeren. D o o d e 1 ij' k ongeluk b ij het schoonmaken. Te Bunscho ten is de veehouder A. P., toen hij zijn vrouw behulpzaam was bij den schoon maak, door een zolderluik gevallen. Hij kwam met het hoofd op den steenen rand van een veevoederbak terecht en liep een schedelbreuk op. Een uur na het ongeval is P. aan de bekomen verwondingen over leden. i N. S. B.'ers uit Oss gezet. Zaterdag hebben enkele N. S. B.'ers kans gezien de gemeente Oss binnen te dringen. Hun verblijf was van korten duur. Een der bewoners, die had gezien, dat gecolporteerd werd, belde den burge meester op, die op zijn beurt de politie op onderzoek uitzond. De oolporteerende N. S. B.-ere werden naar het politie bureau gebracht, waar hun namen ge noteerd werden, waarop ze uit de stad verdwenen. 3K LEENING GRONINGEN. Vrije inschrijvingen worden ten volle toegewezen. Emittenten van de 'óYi °/o obligatiele ning gemeente Groningen 1933, groot f4.611.000, welke plaats vond tegen den koers van 101M, berichten, dat de vrije inschrijvingen ten volle worden toege wezen. De leening diende ter aflossing van de 3Vs°/o of tweede leening 1937 pro resto groot f 4.611.000. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Centraal Genootschap voor uitzendingi van kinderen. Morgen, Mei-Dinsdag, wordt zooals eik jaar de bloempjesdag gehouden van het Centraal Genootschap afd. Goes. 26 Kinderen met 1297 verpleegdagen konden we in 1937 uitzenden, dank zij de bijzondere inkomsten, die we in dat jaar ontvingen. Die extra-baten zullen in 1938 ontbreken en toch zouden wij1 graag onze uitzending op het zelfde peil hou den. Daarom hopen wiji, dat de opbrengst van onze bloempjesdag heel goed zal zijn. Ons werk is zoo noodzakelijk, er zijn zooveel kleinen, die thuis de juiste ver zorging en vooral de allernoodzakelijkste voeding niet krijgen. Onze uitzendingen zijn voor die kinderen de kurk waarop zij een tijd kunnen drijven. Helpt allen daaraan mee. Gij, die zelf kinderen hebt, die gij alles kunt geven wat zijl noodig hebben, gij zult geen oogenblik aarzelen uw steentje bij' te dragen. Gij, die geen kinderen hebt, gij zult deze gelegenheid met beide handen aangrijpen om ook iets te doen voor onze kleine bleekneusjes. Het is u bekend, dat kinderen van alle gezindten op doktersadvies worden uit gezonden. "Welnu, helpt dan allen, elk dubbeltje telt meel De Yoorz. van het Centr. Gen. DE R00. Goes, 2 Mei '38. Melk moet geleverd worden zooals de koe haar geeft. De kantonrechter te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in een merkwaardig geval van overtreding van het Melk- besluit. Verdachten, leiders van een groot handel in melk, hadden melk afgeleverd met drie procent vet, terwijl zij van de boeren melk ontvingen met 3.4 vet. Ofschoon dus de verkochte melk nog een vrij behoorlijk vetgehalte bevatte, was er toch gehandeld in strijd met het voor schrift, dat aan melk niets mag worden toegevoegd en niets mag worden ont trokken. De kantonrechter beschouwde de over treding als ernstig, omdat de consument recht heeft de melk te ontvangen met het volle vetgehalte, waarmede de koe haar geeft. Bovendien is het niet oirbaar dat een groothandelaar zich door derge lijke overtreding een gunstige concurren- tie-positie zou verschaffen met behulp van de extra-inkomsten uit van de melk afgehaalde room. Het vonnis luidde resp. honderd en 25 gld boete voor de beide leiders dier onderneming. Dinsdag 3 Mei 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Bér. 12.15 KRO-orkest. (1.001.20 Gram.). 2.00 Voor de Melod. en solist. 5.456.05 Gelukwenschen. 7.00 Ber. 7,15 Causerie: Pygmeeën van W. Afrika. 7.35 Sportpr, 8.00 Ber. ANP. Meded. 8.15 KRO-Symph. Ork. 9.00 Re portage. 9.30 Verv. conc. 10.15 Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Lajos Veres en zijn Hongaars orkest. 11.05—12.00 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. AVRO-uitz. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Verv. conc. 12.30 Gram. 1.00 Omroeporkest en Gram. 2.45 Kniples. 3.45 Viool. 4.30 Kinder koorzang. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Aeolian-Ork. en soliste. 6.30 Causerie „Afrikaansche en Nederl. cultuur". 7.00 Voor de kinderen. 7.10 Medische wenken. 7.20 AVRO-or- kest. 7.45 Z. Exc. Mr. C. M. J. F. Goseling: „De nationale reclassee- ringsdag". 8.00 Ber. ANP., Meded., Gram. 8.30 De Bonte Dinsdagav.-trein. (9.30 10.00 Gram.) 10.45 Sportreportage. 11.00 Ber. ANP., hierna: AVRO-orkest. 11.40 12.00 Gram. DROITWIGH. 1500 M. 10.0510.45 Reportage. 11.05 Gram. 12.05 Gram. 12.50—1,20 Sextet. 3.35 Gram. 3.50 De Radio Romancers e.a. 4.20 Gram. 4.50 Uit Boedapest: Het Boeda- pester Concert-ork. en solisten. 5.45 Strijkkwartet en solist. 6.20 Zigeunerork. 9,00 BBC-Ork. en solist, 10.05 Declama tie. 10.20 Orkest.' BRUSSEL. 322 on 484 M. 322 M. 11.20 Gram, 11,50 en 12,30 Kleinork. 12.50—1.20 Gram, 4,20 Salon- ork. en Gram. 5,50 Gram, 7.20 Cabarot- progr. 8.20 Symphonie-ork. en solisten. 9.3010.20 Gram. 4-84 M.: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Ork. 12.501,20 en 5.35 Gram. 7.20 Ork. en Russisch koor. 8.35 Ork. 9.3010.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 6.30 Kinderkoor en solisten. 7.20 Ork. 8.35 Symphonieconcert (gr. opn.) 9.30 Klarinet, viola en piano. 10.20—11.20 gevar. concert. Van 2330 April. IERSEKE. Huwel. aang.: Willem Ma- ïinus Snoep, 30 j. jm. te Schore en Lau- rina Dina Polderman, 31 j. jd. (I. C.) Van 2128 April. KRUININGEN. Geboren: Cornelia Se- verina, d. v. Petrus Cornelis Schreurs en Johanna Spruit; Adriana Maria Hendrika, d. v. Franciscus den Boer en Maria Anna Stobbelaar; Anna Marga- retha, d. v. Willem Grootjans en Maria Kievit. Overleden: Apolonia Mallekoto, 71 j., weduwe van Jacob D'on de Raad. Gehuwd: Adriaan Pieter Hirdos, 26 j. te Ierseke en Antonia Agnes Eugolina Ribbens, 28 j. (I. C Van 21—28 April. WEMELDINGE. Geboren: Maatje He lena, d. v. L. Luteijn en M Schvuwenaar. Ondertrouwd: P. van de Visser, 24 j jm. en T. E. Timmerman, 25 j. Jd., L Ihane, 26 j. jm. en D'. de Rijke, 20 j. jd. Gehuwd: H. I. Gornelisse, 23 j. jm en D'. C. A. Adriaanse, 24 j, jd (I. C WISSEKERKE. Geboren: 24, Adriaan, z. v. Stephanus Huibregtse en Neeltje Flipse. Gehuwd: 27, Cornelis Gerard Flik- weert, 27 j. jm. en Magdalena Marina Leendertse, 21 j. jd. (N.-B.) KORTGENE. Ondertrouwd: 21, Jacob de Looff, 23 j. jm. te Middelburg en Janna Anna Verburg, 21 j. jd. (N.-B.) KOLIJNSPLAAT. Geboren: 20, Ba rend Pieter, z. v. Cornelis de Smit en Pieternella Jacomina Korsuize. Overleden: 23, Abraham Bouwense, 64 j., echtgen. van Adriana Pieternella Je Looff: 25, Paulina Verburg, 89 j., wed. van Pieter Janse; Jan de Wit, 79 jechtgen. van Leuntje van der Weele. Ondertrouwd: Leendert de Smit, 33 i jm. en Janna Bouwense, 29 j. jd. Gehuwd: Adriaan Abraham Boot, 22 j. jm. te Wissekerke en Jannetje de Wilde, 25 j. jd. (N.-B.) Van 2430 April. VROUWENPOLDER. Ondertrouwd Adr. Hoefkens, 25 j. jm. en J. Vlieger. 21 j. jd.; J. Corbijn, 34 j. jm. en D'. Krij ger, 28 j. jd. (M. C.) Over de maand April. KATTENDIJKE. Gehuwd: 7, Adriaan van der Hooft, 27 j., wonende te Vere en Jacomina Josephina Sonke, 26 j.; 21. Adriaan Korshuize, 27 j., te Wissenker- ke en Adriana Kaatje Zweedijk, 17 j. Geboren: Leentje, d. v. Frans "Wisse en Johanna Wilhelmina Klap; 29, Cor nelia Jacoba, d. v. Floras Johannes Fe- leus en Jannetje Meijer. TOLEN. Geboren: 4, Johannis Corne lis, z. v. J. Geuze en A. K. Aalbrachtse, 27, Marinus Jacob, z. v. G. Moerland en G Ponse. Overleden: 4, J. Poppe, 68 j., man van S. M. v. As. 13, A. Verkamman, 78 j., wedn. van C. v. d. Klooster. Gehuwd: H. Bolier, 25 j. te Scherpe- nisse en R. J. Rijnberg, 23 j. BORSELE. Getrouwd: Daniël Jacob Rottier, 24 j. jm. en Cathalijna Pieter nella Nieuwenhuize, 23 j. jd. Ondertrouwd: Marinus Mulder, 21 j. jm. te 's Heer Arendskerke en Marga- retba de Vrieze, 19 j. jd. Levenloos aangegeven: 2, een kind van het mannelijk geslacht van Gillis van Weele en Jacoba Mol. Geboren: 7, Krina, d. v. Jan Bruinooge Az. en Maria Janna de Regt. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 3 Mei: Meest matige O. tot N. wind, in net N. gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer met koude en heldere nacht, in het Z. half tot zwaar bewolkt of be trokken, weinig of geen regen, weinig veiandering in temperatuur overdag. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Dinsdag 7 u. 51 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6