Frankrijk en zijn Buitenlanders. iGeniü» De stand der gewassen. Herziening van oude Indische pensioenen van de baan? Rechtszaken. Ingezonden Stukken Radioprogramma. 350.000 „INDdSIRABLES" BINNEN FRANKRIJK'S GRENZEN. Ean welhaast onoplosbaar probleem. D'e vreemdeling, die een Fransche cou rant in de hand neemt, zal met verbazing vaststellen, dat het probleem der buiten landers bijna een vaste rubriek vormt. En zijn verbazing zal nog toenemen, indien hij de verbitterde klachten over het in grijpen van ongewenschte vreemdelingen in de Fransche politiek leest. Dikwijls zijn deze uitlatingen over den „étranger" zóó onvriendelijk, dat hij aan het tot nog toe gehoorde en gelezene over het gastvrije Frankrijk, dat zijn armen voor iederen vervolgde opent, ernstig begint te twijfe len. Waarbij tegelijk op een vergissing moet worden gewezen. Inderdaad heeft Frankrijk sinds lang zijn grenzen voor de politieke vluchtelin gen opengesteld. Dit berust op een tradi tie, die op de groote revolutie en haai ideologie steunt. De Fransohman zelf ech ter ia van nature in het geheel niet zoo gastvrij. Integendeel, voor den Fransohen boer is reeds dikwijls de inwoner van een naburig dorp een vreemdeling en een kleine ruzie in het café is voldoende om uit dezen buurman een „sale étranger" te maken. Het is een ironie van het noodlot, dat dit Frankrijk, dat in zijn eigenaardigne den zoo gaarne ongestoord blijft, een ver zamelpunt van vreemdelingen uit de ge- heele wereld werd. D© moeilijkheid van het probleem, dat daaruit voortvloeit, zal men begrijpen, indien men weet, dat on geveer 10 pot. van de Fransche bevolking uit vreemdelingen bestaat. Dit cijfer is geenszins overdreven, hoewel ook eenige statistieken, die niet met alle factoren re kening houden, den toestand wat gunsti ger voorstellen. De oorzaak. De eigenlijke oorzaak van deze invasie van vreemdelingen is het zwakke geboor tecijfer van Frankrijk. Het dun bevolkte, rijke land trekt de buitenlanders aan en zonder werk zouden de velden niet be bouwd, de mijnen niet geëxploiteerd en de de wegen niet aangelegd kunnen worden Men kan in Frankrijk geheele dorpen vin den, waar slechts Poolsch of Italiaansch gesproken wordt. Frankrijk was sinds oudsher een smeltkroes voor verschillen de volken. En de bevolkingspolitici reke nen op den toestroom uit het buitenland als de eenige mogelijke aanvulling van het geboorte-tekort. Intusschen loopt het versmeltingsproces in de laatste jaren veel minder vlot van stapel dan vroeger het geval was. D'aaraan is voor een deel het groeiend wantrouwen van de oor spronkelijk Fransche bevolking tegenover de vreemdelingen schuld. Door de invoering van de 40-urige werkweek heeft Frankrijk nu weer groote hoeveelheden vreemde arbeiders noodig. Maar Italië, België en Polen kunnen nog slechts in beperkten omvang menschen leveren, zoodat men Algerijnen en Ma rokkanen uit Noord-Afrika moet halen. Deze zijn echter bij de bevolking weinig bemind en een assimilatie is wel uitge sloten. De politieke vluchtelingen. Het ingewikkeldste is het vraagstuk echter gemaakt door de politieke emi granten. De politieke vluchtelingen uit alle mogelijke landen mengen zich in de Fransche buitenlandsche politiek in en dat bijna steeds in schadelijken zin. Zij zijn de oorzaak van talrijke conflicten en bovendien sluiten zij zich aan bij de Fran sche partijen, die hun politiek na staan, waardoor zij den binnenlandschen politie- ken strijd nog verscherpen. En juist deze politieke relaties maken een gezonde op lossing van het vreemdelingenvraagstuk moeilijk, wijl machtige gedeputeerden of lokale politici een uitwijzing kunnen ver hinderen. Het aantal ongewenschte buitenlanders wordt officieel op 350.000 geschat. Daar onder bevinden zich uiterst gevaarlijke elementen. Zij vullen de gevangenissen, de krankzinnigengestichten en ziekenhuizen. Hun uitwijzing stuit op groote moeilijk heden. Reeds de arrestatie van deze ele menten is een lastig probleem. De indu strie der valsche legitimatiepapieren is een van de weinige industrieën in Frank rijk, die nimmer onder de crisis te lijden heeft gehad. En kan men al eens eenige ongewenschte vreemdelingen uitwijzen, dan sluiten de buurlanden hun grenzen en beteekent de uitwijzing in vele gevallen de comedie van een wandeling tusschen twee gendarmes naar de grens en terug. Ook kan men de controle op aankomende vreemdelingen niet te scherp maken. "Want Frankrijk bezit nog een andere, zeer gewenschte categorie van vreemde lingen, de toeristen. En zij maken een al te scherpe controle aan de grenzen en in het land onmogelijk. Zij zijn voor anti- buitenlandsohe demonstraties zeer gevoe lig en houden niet van ingewikkelde ad ministratieve formaliteiten. En wijl de vreemdelingen-industrie tot de belangrijk ste van Frankrijk behoort, moet men ter dege met haar rekening houden. Wel heeft men na den wereldoorlog al reeds verschillende pogingen tot oplossing van het vreemdelingenprobleem onderno men, maar tot dusverre zonder succes. Zoolang men in Frankrijk niet besluit, het sociaal-politieke probleem der vreem delingen principieel op te lossen, zullen de moeilijkheden en wrijvingen blijven bestaan, waarbij men bedenken moet, dat de eigenlijke wortel van het kwaad is, de ontvolking als gevolg van de kunstmatige geboortebeperking. Auteursrecht V.P.B. Nadruk verboden. Minister Weiter zou er tegen zijn. Omtrent de bestudeering van eventueele herziening der pensioenen op het depar tement van Koioniën kan, ivolgens de Telegraaf, nader medegedeeld wor den, dat „Koloniën" volstrekt afwijzend staat tegenover een herziening van oude voor sommige groepen bepaald hooge pensioenen, zoodat verlaging hiervan, hoe billijk ook, niet te verwachten is. Voorts is de minister bepaald tegen op voering van de pensioenen, die, zooals men in Indië hoopte, zou voortvloeien uit de nieuwe salarisregeling. Hoewel de zaak hiermede nog niet is afgedaan, zul len, in elk geval, vóórdat definitieve be slissingen zullen genomen worden, de eindresultaten van het loopend begroo- tingsjaar worden afgewacht. Ten aanzien van de herziening der In dische pensioenen vernam het blad nog, dat „Koloniën" hierover nog in corres pondentie is met de Indische regeering. Tot op heden is echter noch door Indië noch door den minister van Koloniën eenige beslissing hieromtrent genomen. De Indische regeering heeft nog kort ge leden in den Volksraad medegedeeld, dat herziening der pensioenen in overweging is en dat de mate waarin deze herzie ning zal geschieden, afhangt van de be rekeningen, gemaakt door „Indische pen sioenfondsen" te 's-Gravenhage, ten aan zien van de consequenties, die aan de verschillende voorstellen zijn verbonden. Een desbetreffend rapport zal ivermoede- lij'k zeer binnenkort in gereedheid komen en 'dan door de regeering in studie wor den genomen. 'Bosch - en heidebrand na bij de Belgische grens. Gister morgen brak een bosch- en heidebrand uit onder de gemeente Reusel in de na bijheid van de Belgische grens. Door den sterken wind verspreidde het vuur zich uitermate snel. De bosch brandweer van Reusel en omliggende plaatsen was vrij spoedig onder leiding van den burgemeester aanwezig. Op en kele plaatsen kon het vuur gestuit wor den, kon althans voorkomen worden, dal het overging in bosschen, behoorende aan den Belgischen koning. Een aantal Belgische arbeiders koek nog lijdelijk toe zoolang het vuur op Hollandsch grond gebied bleef. De vuurzee was echter zoo uitgestrekt, dat niet voorkomen kon wor den, dat op een andere plaats het vuur toch op Belgisch gebied sloeg. Op Hol landsch gebied heeft de brand niet zoo veel schade gedaan, doordat hier slechts heide verbrandde en het vuur vastliep op de plaats, waar het voor eenige weken eveneens gebrand had. Op Belgisch ge bied woedde de brand des avonds nog ■"oort o.a. in de bezittingen van den Bel gischen koning. Zeker honderd h.a. hei de en bosch zijn verbrand. De steunfraude te Weesp. Naar gemeld wordt heeft het onderzoek naar de plaats gehad hebbende fraude met den werkloozensteun te Weesp ver schillende nieuwe gevallen van fraudu leus steuntrekken aan het licht gebracht. Een steuntrekkende werklooze heeft kans gezien, ongeveer een jaar lang, met eenige tusschenpoozen, bij een veehouder aan den Langen Muiderweg te werken zonder dat zijn steun in het gedrang kwam. Een andere steuntrekker heeft een groot stucadoor-karwei verricht en ock dit kon geschieden, zonder dat aan den steun getornd werd. Nog zijn er ge vallen in onderzoek van personen, die, terwijl zij steun genoten, voor Weesper firma's werk verrichtten, waarvoor het ontvangen loon niet nauwkeurig werd opgegeven. Het thans door de rijksambtenaren in gestelde onderzoek blijkt ook voor enkele steuntrekkers te Weesp een goeden kant te hebben, aangezien zij recht hebben op een hoogere steunuitkeering dan die, welke hun tot nu toe verstrekt werd. Ge bleken is n.l., dat in eenige gevallen een hooger loon als basis voor de berekening van het steunbedrag moest gelden dan door den ambtenaar was aangenomen. D' oodelijk ongeluk. Gister middag is op het schakelstation der P.N.E.M. te Orthen een doodelijk on geluk gebeurd. Bij het opzetten van een lichtmast kwam deze in aanraking met de 50.000 voltlijn, waardoor de 27-jarige A. D. uit Vught den stroom door het lichaam kreeg. Hij was terstond dood. Knaapje door tram aan gered en. Gistermiddag is het vierjarig zoontje van de familie R. te Huizen, dat op den weg tusschen Blaricum en Hui zen met eenige vriendjes speelde en plotseling de tramrails overstak, door een motorwagen van de Gooische tram gegrepen. Het knaapje werd deerlijk ge wond en is later overleden. Het relletje op het Blauwe Zand. Het gerechtshof te Amsterdam heeft arrest gewezen in de zaken aangaande het incident op het Blauwe Zand te Am sterdam. Men zal zich herinneren, dat de Am- sterdamsche rechtbank den leider der N.S.B., ir A. A. Mussert, die terecht stond wegens mishandeling, van alle rechtsvervolging ontsloeg. De tweede hoofdfiguur in deze zaak, P, Melchers, werd toen wegens mishandeling veroor deeld tot f 15 boete, terwijl de verdachte Bunning wegens openlijke geweldpleging een gevangenisstraf kreeg van drie maanden en drie weken met aftrek van denzelfden tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. Het hof bevestigde het vonnis ten aan zien van ir Mussert, die dus ontslagen werd van alle rechtsvervolging. Ten aanzien van den verdachte Mel chers achtte het hof een zwaardere straf beter in overeenstemming met den ernst van het gepleegde feit. Het hof veroor deelde Melchers tot een gevangenisstraf voor den tijd van tien dagen. Het vonnis tegen Bunning werd beves tigd. Smokkelen van ontplofbare stoffen. Toen op 15 October van het vorige jaar het autobusje, dat de passagiers uit België naar Sas van Gent bracht, bij de Belgisch-Nederlandsche grens werd doorzocht, vond de douane-beambte op een der passagiers, den 42-jarigen Rot- t rdamschen koopman A. J. F., een z.g. „smokkel-gordel", waarin zich 3Y> kg. trotyl (een zeer explosieve stof) bevond, cismede een aantal slagpijpjes. Dit alles bleek te kunnen dienen voor het vervaar digen van handgranaten, bommen of ter verspreiding van vergiftige, verstikkende of weerloosmakende gassen, zoodat de Vuurwapenwet wel op zeer ernstige wijze was overtreden. D© man werd gearres- te rd en deelde mede, dat hij de explosie- stoffen met bestemming voor Spanje van België naar Nederland bracht. Dit verhaal vond bij de rechtbank te Middelburg, waarvoor F. zich te verantwoorden heeft gehad, weinig geloof. Het was meer waarschijnlijk, dat de sloffen voor Nederland waren bestemd. De straf was dan ook zeer zwaar ge weest: twee jaar gevangenisstraf met af trek van de preventieve hechtenis. Verdachte kwam van dit vonnis in hooger beroep bij het Haagsche gerechts hof. De president geloofde niet, dat de ex plosieve stoffen voor Spanje waren be stemd, daar het slechts zulk een kleine hoeveelheid betrof. „En in ons land zal verdachte er ook wel geen goede bedoe lingen mee hebben gehad". Ook de procureur-generaal hechtte weinig geloof aan verdachte's uiteenzet ting en vorderde bevestiging van het vonnis van de Middelburgsche rechtbank ('twee jaar gevangenisstraf). De verdediger drong op een lagere straf aan. Uitspraak 11 Mei. Boerenkool met rattenkruid. Gisteren heeft ivoor de Almelosche rechtbank terecht gestaan de grondwer ker H. G. uit Haaksbergen, die op 15 Januari j.l. zou hebben gepoogd zijn zoon van het leven te berooven. De man zou n.l. een hoeveelheid muizentarwe hebben gedaan in een door hem klaar gemaak'e en voor zijn zoon bestemde portie boeren kool. Het plan mislukte, doordat de jongen slechts weinig van de kool heeft gegeten. De zoon van verdachte Hendrik Gr. zegt, dat hij dien avond laat was thuis gekomen en dat er eten voor hem be waard was. Ruzie met zijn vader had hij niet gehad, wel was zijn vader erg „won derlijk". Van de boerenkool heeft hij twee of drie happen gegeten, niet meer, omdat ze zoo bitter smaakte. Hij zag er toen allemaal roode vliesjes en een kor reltje inzitten dat hij herkende als mui zentarwe. Hij heeft toen het eten wegge gooid. D'esgevraagd deelt get. mede, dat hij ook eens pannekoeken heeft gekregen waar twee spijkers in zaten, terwijl zijn vader ook eens het drinkwater van de buren heeft bedorven met creoline. De officier achtte een hooge straf niet zoo zeer noodig, maar wel verwijdering uit de maatschappij1. Spr. eischte 6 mnd. gevangenisstraf met aftrek van preven tief en ter beschikkingstelling van de Re geering. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Oproep tot Protestantsch Christelijk Nederland. Bewust van hare verantwoordelijkheid, heeft de Regeering de eerste stappen ge daan tot versterking van onze weer macht. Het jaarlijksche contingent werd ver hoogd, de eerste oefeningstijd verlengd, de sterlkte onder de wapenen alzoo belang rijk vermeerderd. Nieuwe plaatsen wer den met garnizoenen belegd. Welke taalk vloeit hieruit voort voor Protestantsch Christelijk Nederland De taak om te zorgen, dat in al die plaatsen een Protestantsch Christelijk Tehuis voor Militairen is, opdat de dienstplichtigen daar des avonds in een gezellige en goede sfeer kunnen verkee- ren. Zij mogen niet zijn aangewezen op de straat en de café's met alle daaraan ver bonden zedelijke en andere gevaren. De Nederlandsche Militaire Bond bezit een 32-tal Tehuizen. Maar reeds nu is de exploitatie daarvan financieel bezwaar lijk. Zonder krachtigen steun van Protes tantsch Christelijk Nederland is het den Bond niet mogelijk in al de nieuwe gar nizoensplaatsen Tehuizen te openen en in stand te houden. En toch is dit volstrekt noodzakelijk. Men kan niet verlangen, dat de Protes- tantsche Christenen in de nieuwe garni zoensplaatsen alleen hiervoor zorgen. Daarvoor zijn zij, vooral in de overwe gend Roomsch-Katholieke garnizoens plaatsen, te zwak, Vandaar deze oproep tot Protestantsch Nederland: Zendt een gift aan den Nederland- scben Militairen Bond '(gironummer 127892, 's-Gravenhage). Voor de Tehuizen is éénmaal honderd duizend gulden noodig. Is dit te veel gevraagd van geheel Pro testantsch Nederland Het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Militairen Bond W. J. D. HAVELAAR, Luit.-Gen. b. d. te Ede, voorzitter. J'hr D. W. SIOKINGE, res.-maj. der Veld-Artillerie te Den 'Haag. A. BLUSSé VAN OUD-ALBLAS, res.-luit.-kol. der Cavalerie te Amersfoort. Mr T. A. VAN DIJKEN, lid der Tweede Kamer der Staten-Gene- raal te 's-Gravenhage. H. A. GREGORY, kapt. ter zee tit. b. d. te Wassenaar. Mr C. MARIS te Utrecht. G. VAN OENE te Apeldoorn. P. VAN REES, burgemeester te Papendrecht. D. J. C. VAN REENEN, luit.-kol. K.N.I. Leger b. d. te 's-Graven hage, secretaris-penningm. Haantjes of hennetjes Naar de N. R. C. meldt, is de Japan ner S. Isa den laatsten tijd op de Veluwe bezig, op de broederijen de ééndags-kui- kens te onderzoeken of het haantjes dan wel hennetjes zijn. Hij bezit een mach tiging van de regeering ivan zijn land, om dit beroep, waarvoor hij in Japan een speciale studie heeft gevolgd, in het buitenland uit te oefenen. Tot nu toe blijken alleen de Japanners deze keuring vein de levende dieren vrijwel onfeilbaar te kunnen uitvoeren. De 'heer Isa, die vergezeld is van een tolk, heeft er in ons land, volgens zijn mededeeling, druk werk mee. De „sexer" is in staat, 10.000 ééndags- kuikens 'per dag voor dit doel te keuren. Uitvoer van eieren. In de week van 19 tot en met 25 April zijn in ons land ten uitvoer toegelaten 21.714.465 eieren en wel 19.839.365 'kip peneieren en 1.375.100 eendeneieren. Hiervan gingen naar Duitschland 6.698.720 kippeneieren en 484.820 een deneieren, naar Engeland 11.274.540 kip peneieren en 819.280 eendeneieren, naar andere landen 580.4-85 kippeneieren. Holiandsche koelhuiseieren in entrepot geplaatst in andere landen dan Duitsch land beliepen 1.786.160 stuks. Drogen van Gras. In de te Leeuwarden gehouden alge meene vergadering van den Bond van Coöp. Zuivelfabrieken in Friesland, is een voorstel aangenomen om ten hoogste f 5000 beschikbaar te stellen voor het drogen van gras. Het geldt een proef met Engelsche toestellen. In Rinsumageest is al gxas gedroogd. Het bleek, dat in do droge stof 25 pet. eiwit zat. Het onderstaand bericht betreffende den stand der wintergewassen op 19 April 1938 is, onder medewerking van de Rijks- landbouwconsulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de corresponden ten der directie van den landbouw en door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut. De weersgesteldheid gedurende den herfst van 1937 was voor de najaars werkzaamheden zeer gunstig. In de herfst maanden viel weinig regen, zoodat zonder belemmeringen veel kon worden gedaan aan de noodzakelijke grondbewerking. De winter was gekenmerkt door weinig vorst. Slechts in de maand Februari trad een korte vorstperiode in, die gunstige uit werking op de bodemstructuur had. De maanden Februari en Maart waren droog, met vooral in de laatste maand ongekend mooi weer. De ontwikkeling der winter gewassen en van het grasland was als gevolg daarvan buitengewoon, terwijl de voorjaarswerkzaamheden weken eerder konden beginnen dan normaal. Wel heeft het koude en schrale weer in de eerste helft van April den groei der gewassen geremd, doch dit verschijnsel behoeft met het oog op den wel wat weelderigen stand der graangewassen daarom nog niet als ongunstig te worden beschouwd. De wintertarwe is zeer goed den winter doorgekomen. De stand is dicht en reeds vroeg in het voorjaar was de ont wikkeling zeer voorspoedig. Enkele per- ceelen, waar het gewas op gescheurd 'kla- verland is gezaaid, hebben van vreterij te lijden. Het koude weer in April heeft den groei geremd en den wind veroor zaakte plaatselijk een afsterven der blad- punten. De stand kan goed tot zeer goed worden genoemd. Ook de winterrogge vertoont voor den tijd van het jaar een ontwikkeling, die aanmerkelijk boven normaal moet worden genoemd. De stand van de wintergerst is eveneens goed tot zeer goed. Het koolzaad vertoont een goeden stand. Wel wordt uit Groningen gemeld, dat de larve van de koolzaadaardvloo op vrijwel alle perceelen voorkomt, doch de aantasting is veel minder dan in vorige jaren. In Z e e 1 a n d klagen verschillende landbouwers over de schade, die door dui ven aan dit gewas is veroorzaakt. Ook de k a r w ij heeft zich behoorlijk goed ontwikkeld, De stand kan goed wor den genoemd. De hoeveelheid gras is voor den tijd van het jaar buitengewoon overvloedig. De stand der roode en witte klaver kan behoorlijk goed worden ge noemd, terwijl die van lucerne wel iets minder is, doch dooreengenomen alle re den geeft tot tevredenheid. Samenvatting: Leidt men uit de voor de verschillende streken opgegeven cijfers, onder inachtneming der beteelde oppervlakte, het cijfer af voor het geheele land, dan verkrijgt men het volgende re sultaat, waarbij de tusschen haakjes ge plaatste cijfers aangeven het gemiddelde van de standcij'fers in April van de laat ste jaren. Tarwe 76 (71) Rogge 77 (68) Gerst 74 (68) Koolzaad 73 (63) Karwij 71 (70) Grasland 74 (66) Roode en witte klaver 73 (64) Lucerne 67 Door de correspondenten wordt de stand opgegeven in cijfers, waarbij 100 uitmuntend, 90 zeer goed, 70 goed, 60 vrij goed, 50 matig, 40 vrij slecht, 30 slecht en 10 mislukt. Vrijdag 29 April 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. Algem. Progr., verzorgd door de KRO. 8.009.15 en 10.00 Gram. 11.30 Bijbel- sche causerie. 12.00 Ber. 12.15 Modern Klein-Orkest en solist. 1.00 Gram. 1.30 Verv, conc. 2.00 Gram. 2.15 Orgel en Gram. 3.15 Gram. 3.30 De KRO-Melod., solist en Gram. 5.15 Gram. 5.30 KRO- Orkest. 6.05 Land- en tuinb.causerie. 6,25 Verv. conc. 7.00 Ber. 7.15 Causerie „Het uitoefenen van zelfst. beroepen of bedrij ven door vreemdelingen". 7.35 Repor tage. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO-Melod. en solist. 8.50 Parijsch progr. 9.20 KRO- Kamerork. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Bert van Dinteren en zijn Tzigane-Ork, 11.10 —12.00 Gram. HIIVERSUM II. 301.5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVR( 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO'. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. 10.00 Morgenw. 10.20 Declam. 10.40 Gram. 11.10 Verv. declani 11.30 Gram. 12.00 Ensemble Jetty Can tor. 12.40 Gram. 12.50 Causerie „Prinses Juliana, de jarige jonge Moeder". 1.10 Lns. Jetty Cantor. 1.45 Causerio „In Holland staat een huis". 2.15 AVRO- Ork., de „Hodlars" en solisten. 4.00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgel. 6.05 De Ramblers. 6.30 Polit. radio- journ. 6.50 Gram. 7.00 Causerie „De geestelijke grondslagen der democratie". 7.20 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Lezen in den Bijbel. 8.00 Ned. Kamerorkest en Toonkunstkoor Rotterdam. 8.30 Causerie „Het zien van beeldhouwwerken". 9.00 Fragm. uit de operette „Warum lügst du, Chério?" 9.30 Sylvia-Amusem.-or- kest. 10.00 Fantasia m.m.v. solisten. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondw. 11.00 Piano. 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.). 11.55 12.00 Gram. DROITWICH. 1500 M. 10.20 BBC-Schots Orkest. 11.20 Orgel. 11.50 George Elrick's Band. 12.35 Strijk kwartet. 1.20 Orkest en soliste. 2.00 Gram. 2.20 Geiger's orkest. 3.05 Gram. 4.20 OTkest en solist. 6.20 Mantovani's Tlpica-Orkest. 6.50 Revue-progr. 9.05 Strijkkwartet en solist. 10.20 Italiaan- sche declamatie. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 11.23 Gram. 11.50 Kleinor- kest. 12.501.20 Gram. 4.20 Kleinorkest. 5.50 Gram. 7.20 Orkest, gem. koor en so listen. 9.3010.20 Gram. 484 M.: 11.20 Gram. 12.00 Salonor kest. 12.50>1.20 Gram 4.20 Harmonica. 4.50 Zang. 5.05 en 6.35 Gram. 7.20 Sym- phonie-Orkest en solisten. 9.3010.20 Orkest. DEUTSGHLANDSENDER. 1571 M. 7.20 Gevar. concert. 9.50 Hobo en pia no, 10.2011.20 Orkest. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 29 April: Zwakke tot matige N.O. tot N. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen re gen in het N., in het Z. waarschijnlijk droog weer, kans op nachtvorst, aan vankelijk iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Vrijdag 7 u, 45 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6