Een novum voor Zeeland. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Radioprogramma. Openbare Verkopingen en Verpachtingen HEEMRAADSCHAP „HET VRIJE VAN SLUIS". Tot nu toe had de provincie Zeeland een zeer groot aantal polders en water schappen, doch van een Heemraadschap was in dit polderland geen sprake. Thans staat ook die vorm van publiek rechterlijk lichaam te worden ingevoerd. Dit hangt af van de beslissing, die de Prov. Staten zullen nemen over het door Ged. Staten thans opgemaakte ontwerp besluit tot vestiging van het Heemraad schap „Het Vrije van Sluis". Dit ontwerp is thans op de secreta rieën van alle gemeenten in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen en op die der ge meenten Filippine ter inzage neergelegd in het bijzonder voor hen, die tot heden niet in een waterschapsverband leefden en door de oprichting van het Heemraad schap daar in zullen worden opgenomen. (Bedoeld zijn de eigenaars van het ge bouwd.) Aan de polders, die bij de oprichting van het Heemraadschap betrokken zijn is een afschrift van het ontwerp toegezon den. Zoowel belanghebbenden, die op de secretarieën inzage nemen, als de pol ders kunnen tot 14 Mei bezwaren indie nen. Het ontwerp noemt aller eerst alle (polders en water schappen, die in het Heem raadschap zullen vallen. Het zijn er 76. Van de polders en water schappen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen vallen er b u i t e n Adornis, Tienhonderd en Zwarte, Oud- en Jong Breskens en Hoofdplaat en Thomaes, omdat hun financieels positie opname in het Heem raadschap ongewenscht maalkt. Ook zijn uitgezonderd de zgn. Internationale pol ders te weten de Godefroipolder, het wa terschap Greveninge, de Kleine-Boompol der, de Middelburgschepolder en het wa terschap Robbemoreel, Gouverneur en Graeyens, voor zoover zij binnen de Ne- derlandsche grenzen gelegen zijn. Deze polders en waterschappen zijn trouwens in staatsrechterlijken zin geen polders. Het kan waarschijnlijk aanbeveling verdienen, mettertijd voor deze gebieden een waterschap op te richten, zooals nog onlangs met den in gelijke omstandig heden verkeerenden, in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen gelegen, Prosperpolder ge schiedde. Daarna zou er alles ivoor te zeg gen zijn, om ook dezen polder in het op te richten Heemraadschap „Het Vrije van Sluis" op te nemen. Het is raadzaam gebleken, om ook ge- Het bestuur zal de mogelijkheid onder oogen zien om voor de leden, die al hun voorkiemers over de veiling verkoopen, het veilingspercentage vast te stellen op 2 Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 26 April. De volgende personen werden gedag vaard J. v. d. B., 34 jaar, te Clinge, wegens mishandeling van Camillus Verstraaten. Eisch en uitspraak f 25 b. of 15 d. h. F. R., huisvrouw van G. T. de Schrij ver, 31 jaar, te Clinge, wegens beleedi- ging van Alfred Bosschaert. Eisch f 7.50 b. of 5 d, h., uitspraak f 5 b. of 3 d. h. G. T. de S., 36 jaar, te Clinge, wegens beleediging van Alfred Bosschaert. Eisch en uitspraak f 5 b. of 3 d. h. M. P. V., 59 jaar, gehuwd met A. v. d. Bergen, te Clinge, wegens beleediging van Irma Johanna v. d. Branden. Eisch f 10 b. of 6 d. h., uitspraak f 10 b. of 5 d. h. M. L. D„ huisvrouw ivan M. J. Koe mans, 59 jaar te St. Jansteen, wegens beleediging van Mathilda Herrewegh. Eisch f 10 of 6 d. h., uitspraak f 10 b. 5 d. h. M. F. v. P., 43 jaar, te Biervliet, we gens mishandeling van August Brakke. Eisch f 25 b. of 15 d. h., uitspraak f 15 b. of 10 d. h. M. H., 41 jaar, te Zaamslag, wegens diefstal van een schop, toebehoorende aan Martin Johann Smits. Eisch f 30 fa. of 18 d. 'h., uitspraak f 15 b. of 15 d. h. P. A. L., 23 jaar, te Biervliet, wegens mishandeling van zijn vader Pieter Leen- houts. Eisch f 20 b. of 12 d. h., uitspraak f 20 b. of 10 d. h. P. A. E., 45 jaar, te Zieriksee, wegens het op 20 Maart 1938 te Hoek zich be vinden binnen het bewakingsgebied, ter wijl hem het verblijf in dat gebied was ontzegd, Eisch en uitspraak 1 week geiv. straf. P T. O., 27 jaar, te Terneuzen, was in verzet gékomen tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 22 Mrt. 1938, waarbij hij wegens verzet tegen de agenten van politie Verbiezen en Postma te Terneuzen, was veroordeeld tot 14 d. gevangenisstraf. Eisch en uitspraak: be krachtiging van het verstek-vonnis. Burgemeester tof twee maanden gevangenisstraf veroordeeld. He rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak van den 58- jarigen W. J. IX, burgemeester van Den Bommel en Ooltgensplaat, en den 36-ja- rigen W. V., kassier te Ooltgensplaat, die terecht hebben gestaan wegens uitlokking tot valschheid in geschrifte. De rechtbank heeft W. V. veroordeeld tot 2 mnd. gev. straf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en W. J. D. tot 2 maanden gevangenisstraf. bieden, welke tot nu toe feitelijk op grond van den loop der historie, buiten water schapsverband waren gebleven, meest stedelijke gebieden en oude forten en schansen, die men kan beschouwen als oude nederzettingen gelegen boven de polderlanden en minder behoefte hebben de aan dijksbescherming, in bet water schap op te nemen. Daargelaten dat de gemeenschappe lijkheid en de wederkeerigheid van be langen thans vele malen inniger is dan weleer, toen de neiging om ieder maar voor zichzelf te laten zorgen, hoogtij vierde en waaruit immers die vele kleine, autonome staatjes zijn voortgekomen, eischt ook de billijkheid, dat zooveel mo gelijk allen ivoor allen zorgen. Voor de stadjes in West-Zeeuwsch-Vlaanderen is geen bestaan denkbaar zonder bet om ringende platteland. De bestuursorganisatie is in verschil lende artikelen van het ontwerp-regle- ment geregeld en zal bestaan bij een op pervlakte van ongeveer 25000 ha. uit één dijkgraaf, 8 Heemraden en 40 hoofdin gelanden; 'Schouwen met 9356 ha. heeft een voorzitter 4 Heemraden en 21 hoofd ingelanden; Walcheren met 17990 ha. 4 raden en 24 commissarissen. Een novum is de instelling van Hoofd ingelanden-plaatsvervangers, zulks om tusschentijdsche verkiezingen te voorko men. Hoofdingelanden en plaatsvervan gers moeten in het Heemraadschap wo nen, de Dijkgraaf en de 'Heemraden in West-Zeeuwsch-Vlaanderen; Dijkgraaf en Heemraden worden, aldus het ontwerp- reglement, door den Koning benoemd, de hoofdingelanden door de stemgerech tigde ingelanden, voor de verkiezing waarvan het waterschap verdeeld is in vier kieskringen, namelijk Oostburg met 22 der op te nemen polder; Groede met 13, IJzendijke met 26 en Aardenburg met 15, die resp. 11, 9, 11 en 9 hoofd ingelanden kiezen. Van den aard en omvang der werk zaamheden zal mede afhangen of de be trekkingen van griffier en ontvanger kun nen worden vereenigd. In de eerste jaren zal er wel geen sprake van kunnen zijn. Verder worden nog als hoofdambtenaren genoemd de ingenieur en de archivaris. Stemgerechtigd voor het ongebouwd zullen zijn, zij die minstens 1 ha. grond in eigendom hebben. Met 10 tot 25 ha. heeft men 2, van 25 tot 50 'ha. 3, van 50 tot 75 ha. 4 en daarboven 5 stemmen. Voor de gebouwde eigendommen krijgt men 1 stem 'bij minstens f 200 belast bare opbrengst; van f 1000 tot f2500 2 stemmen, van f 2500 tot f 3750 3 en daar boven 4 stemmen. Eet Bergen op Zo'om- sche carillon gereed. Ber gen op Zoom krijgt een carillon. Bij gele genheid van de a.s. markizaatsfeesten, die van 415 Juni worden gehouden, zal het als een geschenk van de burgerij aan de gemeente worden aangeboden en in ge bruik worden genomen. Voor die gelegen heid is een tweedaagsohe beiaardwed strijd georganiseerd. De beiaard, die uit 44 klokken zal be staan, is door de firma Van Bergen te Heiligerlee gegoten. Een bijzonderheid van het klokkenspel is, dat de geluidssterkte van het automa tisch spel op heele en halve uren kan ge nuanceerd worden. Nederland was te gevaar- 1 i] k 1 Met de boottrein uit Vlissingen arriveerde gisteravond op het Centraal Station te Amsterdam een gezelschap vain tachtig Engelsche predikanten en burgemeesters van Londensche voorste den voor een twaalfdaagsch bezoek aan Nederland. Aanvankelijk had dit gezel schap uit 150 personen zullen bestaan, doch 70 van de oorspronkelijk ingeschre ven deelnemers hebben zich teruggetrok ken, omdat zij een bezoek aan Neder land. te gevaarlijk achtten! Duitschland lijfde zonder slag of stoot Oostenrijk in. Deze gebeurtenis maakte d:epen indruk op duizenden Engelschen. Vele inschrijvers aan de „friendship tour" naar Nederland lieten hun naam uit de lijst van deelnemers schrappen. Nu Oostenrijk geannexeerd was vonden zij het beter het vaderland voorloopig niet te verlaten Zoo bleven er van de 150 net 80 over. Er is een uitgebreid en sterk gevarieerd reisprogramma in elkaar gezet voor deze bezoekers. Japon van een bruids meisje vatte vlam. Twee dooden en zeven gewonden. In de studio van een Londenschen foto graaf, een zekeren mr Clayton, heeft zich Zondag j.l. een tragisch ongeval voorge daan bij het nemen van een bruidsfoto. De tule japon van een twintigjarig bruidsmeisje kwam tengevolge van tocht in aanraking met een electrische kachel en vatte vlam. De bruidegom schoot on middellijk toe en trachtte het vuur uit te trappen. Eén ander bruidsmeisje wilde hem daarbij helpen, doch deze dienst werd haar noodlottig. De vlammen gre pen ook haar japon aan, welke, doordat zij als een bezetene op de andere brui loftsgasten toeliep, de uitwerking had van een toorts. In een oogwenk stonden de kleeren van vrijtvel alle aanwezigen in lichter laaie. Gillend van pijn en angst vluchtten de meisjes uit de kleine houten studio. Ter wille van de kleine bezitters is het mogelijk gemaakt, dat zij, die in een kies kring samen 1 ha. hebben of f200 be lastbare opbrengst, een hunner kunnen aanwijzen om voor hen te stemmen. Voor den griffier, den ontvanger en den ingenieur zal het verboden zijn zit ting te nemen in eenig wetgevend of uit voerend publiekrechterlijk lichaam; Ged. Staten meenen, dat het aanbeveling ver dient de hoofdambtenaren, kort en po pulair gesproken, buiten alle practische politiek te houden. Betreffende het dijkgeschot lezen wij nader, dat de gedachte om ook de ge bouwde eigendommen er in te betrekken nog niet vele jaren terug in reglements artikelen is belichaamd. Het opvolgen van het voorbeeld van het Hoogheem raadschap „Noord Hollands Noorder kwartier" om zoowel ongebouwd als ge bouwd aan te slaan naar de belastbare opbrengst volgens de grondbelasting, zou alleen theoretisch bezien, oo'k hier wel licht de meest aangewezen weg zijn, maar behalve de kleine, wellicht gemakkelijk ter zijde te stellen tegenstelling, dat over al elders in Zeeland het ongebouwd naar de ha. wordt aangeslagen, rijst hier daar tegen het bezwaar, dat de overgang van de opgeheven polders en waterschappen uit de oude naar de nieuwe situatie, financieel gesproken zooal niet onmoge lijk dan toch misschien noodeloos, ver ward en nog ingewikkelder dan zij nu reeds is, zou worden gemaakt. Het moge aan een komende generatie oivergelaten worden, het niet altoos volstrekt logische en minder fraaie, maar zeer wel bruik bare systeem desverlangd voor een heter te verwijderen. Voor een bepaald werk of wegens bijzondere, doeleinden of ver plichtingen kunnen, al of niet met mede aanslag der gebouwde eigendommen af zonderlijke dijkgeschotten geheven wor den Aanslagen van f 3 en lager kunnen worden afgekocht, zulks om de kleine heffingen zooveel mogelijk op te ruimen. De benoeming van het dagelijksch 'bestuur geschiedt de eerste maal uit aanbevelin gen opgemaakt 'door Ged. Staten door den minister van waterstaat en de eerste benoeming van 'hoofdingelanden en hunne plaatsvervangers door Ged. Sta ten, die daarbij' zooveel mogelijk keuze doen uit hen, die bij de opgeheven pol ders en waterschappen bestuursfuncties bekleedden. 'Het college benoemt ook voor de eerste maal een ingenieur, een griffier en een ontvanger en stelt de salarissen van dijk graaf, heemraad, en genoemde hoofd ambtenaren vast. De vier en twintigjarige bruid liep, evenals haar zestienjarig zusje, en een achtjarig meisje, ernstige brandwonden op. In totaal moesten negen bruiloftsgas ten naar het ziekenhuis worden vervoerd, waar twee bruidsmeisjes zijn overleden. De bruid is, naar men meent, op het oogenblik buiten levensgevaar. De brui degom werd ernstig gewond aan handen en armen, toen hij de vlammen probeerde te dooven. Motorwielrijder gedood. Gister is te Zaandam de 35-jarige rijwiel hersteller P. B. uit Assendelft, toen hij met zijn motorrijwiel een hoek wilde om slaan, in botsing gekomen met een vuil niswagen van de gemeentereiniging. Hoe wel beide voertuigen slechts een matige snelheid hadden, was de schok toch zoo hevig, dat de heer Boekei tegen de voor ruit van den vuilniswagen werd geslin gerd. Door de glasscherven werd hij daar bij zoodanig gewond (vermoedelijk werd een slagader doorgesneden), dat hij kor ten tijd later ter plaatse overleed. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kin deren achter. Lage waterstand op de Waal. Wederom heeft de directeur van den Rijkswaterstaat beperkende bepalin gen ingevoerd ten aanzien van het scheepvaartverkeer op de Waal. Langs de rivier te Tiei en te Dodewaard zijn groote borden geplaatst, waarop aan de schippers wordt bekend gemaakt, dat de nachtvaart op de Waal verboden is in verband met den lagen waterstand. Aangereden en gedood. Te Rotterdam is de 7-jarige A. Huisman, een scholier, onder een met een paard be spannen wagen geraakt. Het wiel ging den jongen over de borst. Hij liep zware inwendige kneuzingen op en is enkele oogenblikken later overleden. Vijftig H. A. heide verbrand. Te Fluitenberg (gem. Ruinen) is gister middag een heidebrand ontstaan, door dat de landbouwer J. E. een hoekje heide wilde laten afbranden en daarbij onvoor zichtig te werk is gegaan. Onder leiding van den burgemeester en rijks- en gemeentepolitie van Ruinen hebben dertig omwonenden het vuur be streden. Nadat vijftig H.A. heide waren verbrand, kon het vuur worden gestuit. De afgebrande oppervlakte is een ge deelte van den verleden jaar door den Staat aangekochten heidegrond, welke bestemd was voor Staatsbosch. Tegen den landbouwer E. is proces verbaal opgemaakt. ZEEUWSCHE AGRARISCHE BOND. Deze Bond (afd. van den Nat. Bond Landbouw en Maatschappij") hield giste ren te Goes onder leiding van den heer Jac. Welleman een druk bezochte alg. ver gadering. De voorz. wees in zijn openings rede op het feit, dat het geheele platteland b.1. lijdt onder de volgens hem schreeu wend onrechtvaardige verhouding welke er bestaat tusschen de belooning van het landbouwwork en andere takken van be drijf, De groei van L. en M. in Zeeland gaat niet zoo snel als b.v. in het Noorden, hoewel er ook hier groote groei valt te constateeren. Spr. keurde af het antwoord dat de re geering aan de Senatoren gaf, die aan drongen op meer belooning voor den land bouw. Ziji liet de Kamerleden praten. Spr. meent, dat de boer onder deze regeering een asschepoesterplaats zal blijven inne men. Hulde bracht Spr. aan den heer J. Smid voor alles wat hij voor het platteland deed. Mevr. Njjsse uit Borssele, bood hierna den heer Smid namens den Z.A.B. een zilveren postzegelbevochtiger aan, waar voor de heer Smid vriendelijk dank zegde. De secretaris, de heer G. van Gorsel, meldde in zijn jaarverslag, dat het aantal leden in 1937 steeg van bijna 500 tot ruim 750. Er was een batig saldo van f2,85. Mevr. Groenewege-Nelemans te St. Maartensdijk sprak daarna over; „Boerin, let op uw zaak". Spr. wekte de boerinnen op tot organiseeren en tot medestrijden met de boeren. De boerin heeft ook een belangrijke taak te vervullen. Vervolgens voerde de heer Smid het woord, om te spreken over „Misverstanden". Eerst ontkende spr. dat L. en M. een fascistische organisatie zou zijn. Wel zijn er leden die sympathie gevoelen voor een dictatoriaal bewind, maar uit zal men ook wel in andere bonden vinden. L. en M. wil de maatschappijl redden door een grondige herziening van de denkbeelden die aan onze economische en sociale politiek ten grondslag liggen. In hoeverre daarvoor een wijziging van den staatsvorm noodig is laat zij aan de poli tici ter beoordeeling over. Verder betoogde spr. dat onder aan voering van de sociaal-democratie onze geheele politiek gaat in communistische richting en dat alle partijlen daaraan me dewerken. Daartegen verzet zich L. en M. Zij wil handhaving van de persoonlijke bestaansverantwoordelij'kheid en bevorde ring van het privaatbezit in zooveel mo gelijk handen. Spr. bestreed het standpunt van Mi nister Steenberghe als zou het niet op den weg der regeering liggen te zorgen voor een juistere verhouding tusschen de belooning van landbouwarbeid en van anderen arbeid. Wat de liberalen niet hebben gekund (herstel der loon- en prijs vorming door de vrije concurrentie) kan deze minister ook niet. De minister wil dat voor den landbouw zal gelden de vrijhandelsgedachte en voor de overige groepen de ordening. Dit is onrechtvaardig. De ruilverhouding tusschen landbouw en industrie is verbroken door te lage be looning van den landbouw. Ten slotte weerlegde Spr. de opvatting dat lage prij zen der voedergranen in het belang zijn der kleine zandboeren en veehouders. Het primaire belang van onze geheele land bouwende bevolking ligt niet in het pro- duceeren van dierlijke producten met in gevoerd graan, maar in een loonende ex ploitatie van den bodem, zoowel van het grasland als van het bouwland. Bij de bespreking vraagt de heer Har- t o g, of het niet beter zou zijn de standen organisaties persoonlijk aan te vallen. Spr vreesde, dat men anders te lang wenk zal hebben om groot te worden. Dhr Smid antwoordt, niet van per soonlijk geharrewar te houden. Men zal ook groot kunnen worden zonder dien strijd. Wie lid is van L. en M. oefent door zijn denkbeelden ook weer invloed uit op de andere kringen waar hij toe 'behoort. De heer Koert (N.S.B.-er) zegt, dat het hem te na komt, als men fascisme met communisme gelijk stelt. De doelstellingen van L. en M. zijn met het huidige parle ment niet te bereiken. Dhr Smid antwoordt dat L. en M. pro pageert wat hij1 wil. Zal men er langs de- mocratischen weg willen komen, dan z,al de democratie zich hebben te herzien. Wat het fascisme betreft, wijst spr. er op, dat ons volk zich altijd scherp zal blijven verzetten tegen een te sterke beknotting van zijn persoonlijke vrijheid. De heer v. B e v e r e n, Tholen, merkt op, dat hij 150 leden voor L. en M. aan wierf en 6 voor de Z.L.M., denkende aan het devies: bouw op en breek niet af. Maar Spr. critiseert, dat de Z. L. M. de actie achter de coulissen tegenwerkt. De voorz. wil blijven zoeken naar sa menwerking; elk heeft zijn eigen terrein. Als veel leden van de Z.L.M. lid zijn van L. en M., komt vanzelf de L. en M.-ge- dachte in de Z.L.M. tot uiting. Hierna hield de heer B r e u r e van Haarlemmermeer nog een propagandisti sche rede, waarin hij1 de huidige regee- ringspolitiek hekelde en krachtig opwekte L. en M. te steunen. Ter afwisseling werden enkele toonoel- stukjes opgevoerd. HET FRUITFUST. Een chaos. De Tuinder ij', het officieel orgaan van het Centraal Bureau van de Veilin gen in Nederland, meldt, dat de fruit- commissie, welke het bestuur van het Cen traal Bureau voorlicht omtrent de techni sche zijde van vraagstukken op fruitteelt gebied, van oordeel is, dat men moet trachten te komen tot invoering van een uniform fruitfust. Om gegevens te ver zamelen is een onderzoek ingesteld bij' alle bij het Centraal Bureau aangesloten vei lingen, waar de fruitafzet van eenige beteekenis is. Bij het ordenen van het verkregen ma teriaal bleek alras, dat er in Nederland een verbijsterende verscheidenheid be staat in het gebruikte fust Bij geen enkele veiling bleek het fust deselfde afmetingen te bezitten. Als voorbeeld moge dienen de „meerma- lige" kist, die op een veertigtal veilingen als fruitkist in gebruik is. Het onderzoek strekte zich over bijna twee millioen kis ten uit. Toen men de hoogtematen van deze kisten vergeleek, kwam men tot 40 verschillende afmetingen, varieerende van 1041 centimeter. Volgens de breedte waren deze 'kisten te verdeelen in 25 groepen van 23 tot 40 c.m., en volgens de lengte in 34 groepen, varieerende van 38 tot 66 c.m. De verdeeling naar den in houd leverde niet minder dan 36 groepen op. De kist met den geringsten inhoud was 10 kub. decimeter, en de grootste 82 kub. decimeter. April. 29 Middelburg, Beestiaal en Inspan, Blaupot. 29 Wissenkerke, Inspan, Heijboer. 30 Driewegen, Houtwaren, de Kok. Mei. 3 Westkapelle, Melkkoeien, enz. enz. Blaupot. 5 Middelburg, Huizen, Batten. 6 Borsele, Koemelkers-inspan, De Wil de en Heijboer. 11 Kapelle, Woonhuis en Bouwterrein, Kram. Donderdag 28 April 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram. 11.30 Godsd. half uur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-orkest en gram. 2.00 Handwerkles. 3.00 Viool en piano. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.00 Han- denarb. voor de jeugd. 5.30 Heemsteeds Chr. Kinderkoor. 6.30 Causerie „Het Le ger des Heils en de Jeugd". 7.00 Ber. 7.15 Voor postzegelverz. 7.45 Reportage. 8.00 Ber. ANP. Herh. S.O.S.-ber. 8.15 Orgel. 9.00 Causerie „De Kon. Marine en haar geestel. leven". 9.30 NCRV-or- kest. 9.45 Causerie „De Chr. Tehuizen voor Militairen". 9.55 Verv. conc. (om 10.00 Ber. ANP.) 10.45 Gym.les. 11.00 Verv. conc. 11.30 Gram. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301,5 M. AVRO-uitz. 8.00 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.30 Viool en piano. 11.00 Knip- les. 11.30 Het Omroeporkest. 12.30 Gram. 1.00 AVRO-Vaudeville-orkest en orgel. I.45 Gram. 2.Ö0 Voor de vrouw. 2,30 Piano. 3.00 Kniples. 3.45 Gram. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gram. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Het Aeolian- ork. 6.30 Sportcauserieën. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Het Poltronierikwartet. 7.30 Eng. les 8.00 Ber. ANP. Mededeelin- gen. 8.10 Het Omroeporkest en solisten. 9.15 Inl. volgende uitz. 9.20 Radiotoo- neel. 10.00 Orgel. 10.15 De Twilight Se renades. 11.00 Ber. ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-orkest. DIROITWIGH 1500 M. 10.25 De Caylus Players. 11.05 Gram. II.50 Voordracht. 12.20 Gram. 12.40 Piano. 1.10 BBC-Northern-Ireland-or- kest. 2.35 Sted. Orkest van Bournemouth, m.m.v. soliste. 4.20 Het Ralph Elman Sextet. 4.50 Gram. 6.00 Piano. 6.40 Mili tair orkest. 7.20 Variété-progr. 7.50 Or gel. 8.55 Solistenconcert. 9.20 Korte kerk dienst. 9.40 Het BBC-Harmonie-orkest. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gram. 11.50 Cabaretpro gramma. 12.00 en 12.30 Orkest. 12.50 Cabaretprogr. 1.001.20 Gram. 4.30 Sa- lonorik. 5.50 Gram. 7.20 Kleinork. 9.10 en 10.20 Gram. 4-84 M.: 11.20 Gram. 12.00 Orkest. 12.50 —1.20, 4.20, 5.35 en 6.35 Gram. 7.20 Or kest en gram. 9.3010.20 Zang, harp en gram. DEUTSGHLANDSENDER. 1571 M. 7.20 Radiotooneel met muziek. 8.20 Duitschland-Echo. 8.35 Orkest. 9.50 Pia no. 10.2011.20 Orkest. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 28 April: Zwakke tot matige N.O. tot 0. of Z.O. wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, geringe kans op nachtvorst, iets zachter overdag. Stand van hedenmiddag 3 uur; Stand van gistermiddag 3 u,: 769. Licht op voor fietsen: Dtaderdag 7 u. 43 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6