Kerknieuws Onderwijs. Vlugger met „Mijnhardtjes" Laatste Berichten Telegrammen Marktberichten. Burgerlijke Stand. Finantiëeie Berichten Rechtszaken. voorkomen, fflarvoor zullen B. en W. zorgen. Daarna sluiting. Soeburg. De Gemeenteraad zal a.s. Vrijdag des n.m. 2 uur vergaderen. B. en W. stellen voor 't perceel bouw grond aan de Kanaalstraat bestemd voor den bouw van een nieuw gemeentehuis, te verpachten tot 1 September a.s. bij openbare inschrijving. Door de heeren Poelman en van Dijk werd een straat aangelegd tusschen de Burchstraal en de van Turnhout- straat. In verband met het 40-jarig ambtsju bileum van H. M. Koningin Wilhelmina stellen B. en W. voor de nieuw aange legde straat „Wilhelminastraat" te doen heeten. De vereeniging tot stichting en in standhouding van Chr. scholen voor zwakzinnige kinde'ren op Walcheren vraagt een bijdrage van de gemeente. De verplichte wettelijke bijdrage per leerling voor de gemeente bedraagt f 15 per jaar. Om echter de scLool te kunnen exploiteeren n sent adressante een bij drage te moeten vragen van maximum f30 per jaar per leerling. B. en W. stel len voor te besluiten aan bedoelde ver eeniging voor eiken leerling uit deze ge meente welke de op te richten school zal bezoeken een jaarlijksche bijdrage in uit zicht te stellen van maximaal f30 be nevens een nader te bepalen aandeel in de vervoerkosten der kinderen. B. en W. stellen voor de vergoeding voor de bijzondere lagere scholen over 1936 vast te stellen als volgt: a. voor de vereen, voor Ghr. Volks onderwijs (Julianaschool) naar 188 leer lingen ad f7,34 op f 1379,92, ontvangen in 1936 wegens voorschot f 1400, door het schoolbestuur te restitueeren f20.08; b. voor de vereen, voor Chr. Volkson derwijs (Marnixschool) naar 103Va leer lingen ad f7,34 op f759,69, ontvangen in 1936 wegens voorschot f 800, door het schoolbestuur te restitueeren f40,31; o. voor de vereen. „School met den Bijbel" naar 183% leerlingen ad f 7,34 op f 1348,72, ontvangen in 1936 wegens voorschot f 1480, door het schoolbestuur te restitueeren f 131,28. NOORD-BEVELAND. Kolijnsplaat. 'Gistermiddag bad het zoontje van Jac. de Pree bi) het spelen het ongeluk op zoodanige wijze met een fietser in aanraking te komen, dat een zijner (beenen zoo werd bezeerd, dat op neming in het ziekenhuis te Goes nood zakelijk werd geacht. Kamperland. Een ratten plaag. Bij den landbouwer G. Leendertse J.Pz. allhier werden bij bet 'graven in een kippenren 47 ratten gevangen, welke in 2 nachten 7 kippen en 1 broed jonge bennen hadden gedood, TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Tolen. De Zaterdag j.l. gehouden Em- mabloem-collecte beeft opgebracht de som van f38.60. Vorige week is de botvangst alhier bijzonder slecht geweest. 12 vaartuigen kwamen binnen met een besomming va- rieerende van 20 tot 70 pond. Tolen. Een vrij ernstige voedselvergif tiging heeft zich vorige week in het ge zin van den heer v. d. S. alhier voor gedaan. Na bet eten van z.g.n. lichte worst (worst van longen met varkens- vleesch), welke cadeau was gekregen van familie uit Üosterland en zelf gemaakt van een huisslachting, zijn drie personen ongesteld geworden. Verschijnselen! van braken, diaxrhee en duizeligheid deden zich Ivoor juist bij die gezinsleden, welke van de worst hebben gegeten, zoodat dokterehulp moest worden ingeroepen. Momenteel malkan de patiënten het vrij wel. ZITTING PROV. STATEN. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben de opening der eerste gewone zitting der Provinciale Staten van dit gewest vastgesteld op Dinsdag 28 Juni a.s. des namiddags 2 uur, terwijl het de bedoe ling is, de volgende vergadering te hou den op Dinsdag 19, zoo noodig op Woensdag 20 Juli d.a.v., des voormiddags te 10 uur. ZEEUWSCHE ARBEIDERS UIT DUITSOHLAND TERUGGEKEERD. Dezer dagen liepen er geruchten, dat er onder de eerste ploeg van de naar Duitsohland uitgezonden arbeider® groote ontevredenheid zou heerschen. Verschil lende waren naar Zeeland, zeide men, teruggekeerd. Het D. v. Z. vernam, dat drie arbei ders, allen Goesenaars, zijn teruggekeerd. Een van hen had heilmwee (gekregen. Overigens had hij geen reden tot klagen. De tweede had reeds spijt. Het loon was hem tegen gevallen en zonder te on derzoeken wat de reden van de lage uit betaling was, had hij zijn koffer gepakt. Toen hij te Goes vernam, dat de eigen lijke Ioonbepaling pas na enkele weken, in overleg met de Duitsche arbeidsbe middeling plaats had daarom ontvan gen de achterblijvenden hier twee weken de gewone uitkeering wilde hij direct weer naar Duitsohland terug. Men zal weer moeite daarvoor doen. De derde had klachten over het brood en ook over het loon. Dat dit de ware redenen zijn is niet wel aan te nemen. Waarschijnlijk kon ook hij niet wennen, t Ergste ivoor de betrokkenen is dat zaj zich door hun overijld (besluit, buiten de steunregeling stellen. Bond van Polders In West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Tot heden hebben 46 polders en water schappen te kennen gegeven te willen medewerken aan de oprichting van een Bond van Polders in Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. Eerstdaags zal tot oprich ting van den Bond worden overgegaan. Getracht zal worden aansluiting met Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen te krijgen. Voorrangsweg. De minister van Waterstaat heeft het gedeelte van den weg (Rotterdam), 'OudenboschSt. FilipslandZijpeZie- riksee (rijkswegenplan 1938 no. 18), ge legen tusschen Steenbergen '(km. 0) en den Slaakdam '(km. 7.840) aangewezen als voorrangsweg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bralkel, J. de Lange te Welsum. Te Culemborg, K. Roubos te Steggerda. Bedankt voor Hei- en Boeicop, J. C. Terlouw te Garderen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Harlingen, N. Brandsma te Wildervank. Geref. Gemeenten. Tweetal te En'khuizen, A. van Stuiven- ■berg te Benthuizen en A. Verhagen te Middelburg. Bevestiging en intre- d e. Dr W. H. van Zuylen is voornemens op Zondag 8 Mei afscheid te nemen van de Geref. Kerk te Wissenkerke. Op 15 Mei hoopt hij zijn intrede te doen te Dinteloord. D s K. Prins f. Zaterdag is plot seling overleden Ds K. Prins, pred. bij de Geref. Kerk te Naarden. De overle dene diende de gemeenten te Wijckel- Balk, Niezijl en sinds 30 Nov. 1924, Naarden. Ghr. Geref. Kerk in Zee land. De classis Dordrecht der Chr. Geref. Kerk w.o. de gemeenten in Zee land ressorteeren heeft in haar jong ste vergadering o.m. tot afgevaardigden naar de Part. Synode van het Zuiden ge kozen als primus Ds H. Iloogenduorn te Zierikzee en tot secundus ds A. M. Fran sen te Biezelinge. Busjesactie Vrije Universiteit, In het jongste nummer van het Vrije Universiteitsblad deelen Directeuren mede, dat zij hebben besloten van de busjesopbrengst nieuwe actie, 20 pet. te bestemmen voor de exploitatie der Vrije Universiteit in haar huidigen vorm, en de rest aan te wenden voor uitbreiding en instandhouding van de uitbreiding, in welken vorm ook, van de Wis- en Na tuurkundige- en Medische Faculteit. i Geslaagd voor Machinistenexamen diploma C de heer A. van den Buuse te Soeburg. Te Utrecht 'zijn geslaagd voor het examen tuinbouwvakonderwijzer, de hee ren D. Dormaar te St. Annaland '(groen teteelt) en P. Klaassen te Hoek (fruit teelt). T u i n b o u w o n d e r w ij s. Een actie vanwege den Ned. Chr. Boeren- en Tuindershond heeft ten gevolge, dat te Andijk (bij Enkhuizen) een christelijk lagere tuinbouwschool -zal worden opge richt. Een ruim voldoend aantal leerlin gen heeft zich daarvoor reeds1 aangemeld. Ja dit is zeker, dat zij kou, griep en pij nen niet alleen vlugger, maar ook veel giondiger en meer blijvend verdrijven. Mijnhardtjes zijn hartvormige cachets die zeer gemakkelijk innemen en ver krijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Koker 12' st. 50 ot. Proefverpakking 2 st. 10 ct. (Adv.) Garagebrand te Heer len. Alle gemeentelijke bussen vernield. Gisternacht is brand ontstaan in de garage te Heerlen, waar de bussen van den gemeentelijken autodienst gedurende de nachtelijke uren zijn opgesteld. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat niettegenstaande het snelle optreden van de gemeentelijke brandweer niet kon worden voorkomen, dat alle gemeente lijke autobussen buiten bedrijf werden ge steld. Van de autobussen is niets meer te ge bruiken. Ook twee splinternieuwe en pas in gebruik gestelde bussen zijn het slacht offer geworden. 'Auto op wielrijders ingereden. Vier personen gewond. Gistermiddag is te Huizum een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij 4 personen werden gewond, waarvan 3 ernstig. Drie jongens kwamen op de fiets uit de richting Leeuwarden, terwijl een auto uit de richting Heerenveen kwam. De jongens staken den weg over om een zijweg in te slaan, doch halverwege wei felden zij en wilden terugkeeren. De auto bestuurder reed met een snelheid van plm. 50 kilometer. Hij trachtte door uit wijken en krachtig remmen een aanrij ding te voorkomen, doch dit mocht hem niet gelukken. Hij reed op de jongens in, waarna de wagen tegen een boom reed. Twee van de jongens werden gewond, de derde, kreeg kwetsuren aan beenen en handen. Hij werd naar zijn woning ver voerd. De bestuurder van den wagen kreeg geen letsel, doch een der inzittenden, ds Dethmers, Geref. predikant te Sneek, werd ernstig gewond. D's Dethmers en twee jongens zijn in een ziekenhuis opgenomen. De auto werd bestuurd door den heer A. Wijtzes, directeur van de Ghr. kweek school te Sneek. De drie gewonde jongens zijln negen en tien jaar oud. Brand te Breda. Gisteravond braJk 'brand uit op de bovenverdieping van het café-restaurant De Druif aan de Havermarkt te Breda. In zeer korten tij'd stonden de heide bovenverdiepingen in lichte laaie. Met veel materiaal trad de brandweer op, zoodat binnen een uur het gevaar voor uitbreiding was geweken en het vuur was 'bedwongen. De beide bovenverdiepingen van het gebouw zijn geheel uitgebrand. De om wonenden kregen zeer veel waterschade. —-Inbraak in de Geref. Kerk te Coevorden. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men zich toegang verschaft tot de consistorie kamer achter de Geref. Kerk te Coevor den; de zendingsbusjes in die kamer zijn geledigd. Vervolgens is het deksel van de doopvont uit de kerk gehaald en in de consistoriekamer gebracht. Toen bleek, dat dit deksel van niet zeer duur mate riaal was gemaakt, heeft men het niet meegenomen. De zendingsbusjes waren nog kort te voren geledigd, zoodat de inhoud ver moedelijk niet groot zal zijn. Meisje verbrand. Het twee jarig dochtertje van de familie B. te Made heeft Zaterdagmiddag een emmer ko kend water over zich heen getrokken. Het kind, dat ernstige brandwonden opliep, is 's nachts aan de gevolgen overleden. '.V. CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND. GEWESTELIJKE AFD. Z.-BEVELAND. Hedenmiddag vergaderde in het Schut tershof te Goes onder leiding van den heer J. A. Dominic us uit Wemel- 'dinge, bovengenoemde afdeeling. De voorzitter verwelkomde in het bijzonder den voorzitter der Proiv. afd., den heer C. de Putter en het lid van Gedep. Staten den heer C. P. Vogelaar. Verder wees hij er op, dat deze afd. voot het eerst zonder Noord-Beveland vergadert. Noord-Beveland staat nu op zichzelf en vertoont een verblijdenden groei. Diank zij den arbeid van het nieuwe bestuurslid, den heer Rouw, werd te Goes een cursus in rundveekennis met 22 deel nemers gehouden. Te Oudelande werd een afd. opgericht. Plannen bestaan om te Goes of omgeving een afd. in het leven te roe-pen. (Het werk van den 'C.B.T.B. -groeit. Zijn ledental was per 1 Jan. j.l. 16849. iSpr. wekt op Itot uitbouw der organisatie. Nog steeds staan vélen van verre, die we gaarne in onze eerste ge lederen zagen. We moeten ook op maat schappelijk gebied do zaak -des Heeren dienen. Aan het verslag van den secretaris- penningmeester, den heer J. O ee, is het volgende 'ontleend Het ledental -der afd. verminderde 'in 1936 van 81 tot 66. Het jaar 1938 bracht echter reeds een belangrijke ledenwinst. De ontvangsten bedroegen f 437.38, de uitgaven f423.30, batig saldo f 14.08. Het bezit der afdee ling bedroeg per 1 Jan. f 1162.49. De aftredende foestursleden J. A. Do minions en A. J. de Jager worden her kozen. Eveneens het lid van het P'rov. Bestuur de heer J. Dele. Daarna sprak de heer Chr. v. d. Heuvel, lid van de Tweede Kamer, over„W aar gaat de boeren stand heen?" WALCHEREN. Arnemuiden. Maandagvoormiddag ver gaderde de raad dezer gemeente onder leiding van den burgemeester, H. G. Hor- ninge. Afwezig dhr W. van Belzen. Medegedeeld werd, dat f 5000 aan pandbrieven der Holl. Hyp. bank renten de 4V2 pet. omgezet worden in 3% pet. obligaties tegen een koers van 100% pet.; dat goedkeuring is ontvangen op een wijziging der begrooting 1937. B. en W. verzoeken beschikbaarstelling gelden voor B-steun aan steuntrekkenden volgens circulaire van den minister van Soc. Zaken. Dit werd toegestaan. Een aanvulling van een vorig raads besluit inzake Fraude-verzekering ge meentegelden werd goedgekeurd. Ook ging de raad accoord met de regeling inzake het onderhoud en het beheer van het Stationsplein in verband met de uit breiding der vischhal. Met alg. st. werd aangenomen de aan vulling der bouwverordening aangaande de drinkwatervoorziening bij nieuwbouw, waar de verplichting tot aansluiting aan de waterleiding gesteld wordt. Waar de vorige vergadering het be roepschrift van dhr J. Langebeeke in zake weigering bouwvergunning var kenshok gerenvoyeerd heeft naar B. en W., zegt weth. Franse, als minderheid van B. en W., de plaats bij dhr Lange beeke te hebben bezichtigd; hij vindt geen bezwaar de vergunning te verleenen. Wethouder Schuit vraagt, waarom wij toch een bouwverordening hebben. Is deze er soms om politieke vrienden van raadsleden of tot een zekere kliek behoo renden maar raak te laten bouwen en plaatsen? Het gaat bij spr. niet om den persoon, dat wil hij op den voorgrond stellen, maar om het recht en om ieder burger, zonder aanzien des persoons, ge lijk te behandelen. Spr. weet weer eens alleen te zullen staan, maar hij laakt dergelijke handelingen. Verleden jaar bouwde dhr J. J. Grucq een houten loods achter zijn winkel, doch deze moest wel afgebroken worden en door een steenen vervangen; waartoe dit verschil? Wij hebben tenslotte nergens meer een verordening voor noodig. B. en W. stelden voor het verzoek van dhr J. Langebeeke te weigeren. Tegen stemden de heeren B. Franse, L. Puype, J. Janse, J. van Belzen en Polderdijk, voor de heer Schuit. Bij' de rondvraag vraagt weth. Fran se een zinkput te plaatsen bij het ver nieuwde deel van den Molenweg en een aan den weg bij J. Janse te Klevers- kerke. Daarna sluiting. Doodelijk ongeval. NIJMEGEN. Vanmorgen is te Nijmegen de 28-jarige wielrijder P. F. door het achterwiel van een zware vrachtauto ge grepen. Het wiel ging den man over de borst; hij was vrijwel onmiddellijk dood. Brand. ENSCHEDE. Vanmorgen heeft door onbekende oorzaak éen felle brand ge woed in een perceel alhier, bewoond door de familie S. De bewoneis konden zich langs ladders die schilders daar hadden laten staan, in veiligheid stellen. Een dochter sprong in haar angst uit het raam en liep ernstige verwondingen op. Het huis brandde tot den grond toe af. Gedeputeerde van Overijssel. ZWOLLE. In de heden gehouden bui tengewone zitting van de Provinciale Staten van Overijssel werd in de vaca ture, ontstaan door hét overfijden van den heer H. J. Schoemaker te Deventer, benoemd de heer R. J. J. M. Tellegen te Zwolle i(R.K.) NATIONAAL-SOCiALISTISCHE TERREUR IN OOSTENRIJK. LONDEN. Een speciale correspon dent van de News Chronicle schrijft aan zijn blad uit Weenen, dat daar 12.000 personen in de gevangenissen zijn inge sloten. In verschillende andere centra van Oostenrijk zijn nog 40.000 personen gedetineerd. Het zijn diplomaten, leden der aristocratie, priesters en socialis tische leiders en leden. Verder schrijft hij dat in Weenen ter reur heerscht. Het geringste woord van twijfel of de minste critiek is voldoende, dengene, die zich in dien zin uitlaat in de gevangenis te brengen. Dreigende spoorwegstaking, NtBW YO'RK. Volgens een mededeeling van de leiding der vakorganisatie heeft het personeel van de Hudson en Man hattan Spoorweg Mij,, welke dagelijks 40.000 forenzen tusschen New York en New Yersey vervoert, besloten te staken indien de looneischen niet worden inge willigd. ZEER GROOTE AMERIKAANSCHE LUCHTMANOEUVRE'S. WASHINGTON. Het. departement van oorlog maakt bekend dat tusschen 1 en 20 Mei de grootste luchtmanoeuvres in de Amerikaansche geschiedenis zullen worden gehouden. De opzet zal zijn een aanval op de Amerikaansche kusten gelijktijdig van Aziatische en E'uropeesche zijde. 200 vliegtuigen en 3000 manschappen en of ficieren zullen aan de manoeuvres deel nemen. Ter dood veroordeelingen. BARCELONA. De rechtbank heeft vandaag 26 personen wegens hoogverraad en spionnage, ter dood veroordeeld. Goes, 26 April 1938. Eieren per 100 stuks f2,70, middenpr. p. 25 67,5 ct., winkelprijs f 3,70, eend eieren f 2,70, poelje-eieren f 2,40, gans eieren 8 ct. Boter per kg f 1.40, middenpr. p. pond 70 ct., winkelpr. 80, 2e soort boerenboter 65, fabrieksboter 82,5, afwijkende boter 50 ct. p. pond. Nloteering boter- en eierhandelaren: boter 62,5 ct. p. pond; kip en eendeieren f 2,70 p. 100 stuks. V.P.Z. Aanvoer 6198 eieren. Prijs: f 2,90, kleine f 2,10 p. 100 stuks. GOES. Veiling van 25 April. Groenten: Spinazie 610; Witlof 812; Stoof sla 68; Prei 67; Bonte-aardappelen 6.70 6.80; Drielingen 2.905.40; Bevelan ders 3.904; Lamsooren 89, ales per 100 kg.; Bloemkool 1016; idem 2e en 3e soort 29; Kropsla 2.204.50; Kom kommers 11, alles' per 100 stuks. Worte len 13; Radijs 1.402.60; Rammenas 4.10; 'Rabarber 47, alles per 100 bos; Bloemen: Tulpen 4 per 100 bos; Violen 0.50; Madeliefjes 0.500.60, bedde per 100 stulks. KAPELLE. Veiling van 25 April. Spi nazie 6'11; Witlof 15, beide per kg.; Glassla 44.60 per 100 (krop; Bloemkool 8113 per stuk; Radijs 1.902.50 per 100 bos; Tulpen 910 per bos; Violen 65 75; Curasausen 60, beide per 100 plan ten; Hortensia's 18—39 per pot. MIDDELBURG. Groentenveiling van 25 April. Slaved'len 310; Snijsla 28; Spinazie 310; Postelein 22—26; Mos- krul 5; Witlof 5—15; Koolrapen 1.52; Wijnpeen 2.53; Andijvie 818; Kroten 3; Prei 4.59, alles per kg. Peen 917; Raapstelen 2; Selderie 13; Rabarber 3 8; Radijs 12; Rammenas 2.53.5, alles per 'bos; Bloemkool 324; Kropsla 14; Komkommer® 1215, alles p. st.; Pioenen 2; Vilolen 38; Baikkruid 5 13; Madelieven 6; allies per 10 stuks; Tulpen 512 per boe; Graniums 9; Ci neraria's 1114, beide per pot; Aard beien 1432 ct. per doos. GOES. Overleden: Cornelia Maria Siepman, 77 j., wed. van Jacobus Arie Visser. MIDDELBURG. Bevallen: L. Roth geb. de Kam, d.; M. G. Leijdekker geb. van de Voorde, z.; A. El L. v. d. Broeke geb. Piel, d. Overleden: J. J. Hermanssen, vr. van J. C. Pluijmers, 60 j.; J. Maartense, gesch. v. M. v. Roo, 73 j.; A. C. Snoek, gesch. v. A. Smit, 53 j.; A. Abrahamse, wedn v. L. Ludikuize, 69 j.; S. Leijnse, geh, met P. Kampman, 37 j. Ondertrouwd: P. C. Jacobse, 24 j. en J. H. S. Janse, 25 j.; A. v. Zandwijk, 37 j. en D. Dl C. M. Hoiringa, 30 j. Getrouwd: J Gastel, 30 j. en A. H. Visser, 29 j. (M. C.) Van 2125 April. VLISSINGEN. Getrouwd: V. P. van de Wege, 24 j. en M. H. G. Tournoij, 23 j.; J. Suurmond, 26 j. en M. C. Huser, 25 j.; A. Brugman, 27 j. en W. A. P. Blom, 25 j.; L. J. Schot, 26 j. en G. H. Lute, 21 j. Bevallen: M. J. C. van den Broeke geb. van Hal, d.; P. Frangois geb. Zee- veld, z. en d.; R. M. van den Berg geb. Mortier, d.; E. van de Dood geb. van Leeuwen, z.; A. M. van Hoepen geb. van Boven, d. Overleden: P. Kraal, 26 j.; C. F. Con tant, 68 j. man van H. M. Koolwijk. (V. C.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Hpel Go. N.V. te Goes, vorige koers heden H. V. A. 424% 423 Ned. Ind. Handelsbank 128% 130 Philips 276VÏ 278% Unilever 152% 154% A. K. U. 38l/a 88 Va Amsterd. Rubber 193% 194 Kon. Olie 827% 328% Dteli Mjj. 282 278 Scheepvaart Unie 115% 117V« Kon. Boot 108% 108% 3 pet. Nederland 1938 iOlVa 101 Vs- 3 pet. Nederland 1937 995/a 996/a U. S. Steel 33s/a 836/s Anaoonda 2lVs 21% U. S. Leather 8% 8l/a Bethlehem Steel 85 35Vi Adj. Gh. Milwaukee 2% 2Ve Cities Service 1 Intern. Nickel 35 35 Shell Union 10 10V». Kennecott 25% 2öV« Radio 4% 45/e Car Foundry 14 13Va Tidewater 10% lOVs Midcont. Oil 12% 12 General Motors 24 23% Am. Enka 24% 24 Am. Water Works 6Vs 61/» Republic Steel lOVs lO'/i» Continental Oil 20% 20 De stemming was vandaag iets beter, maar de omzetten bleven zeer beperkt. D'e koersverschillen waren gering en be droegen voor de hoofdfondsen zelfs slechts 12 pet. Voor Unilevers bestond wat vraag op een koers van 154 pet. Op de 'Scheepvaartafdeeling waren Japan- lijnen vast op 92Va pet. Rubbers waren kleurloos en hier en daar iets lager; ook het product was iets luier. Tabakken waren onregelmatig. Ameri kanen waren fractioneel beter, maar bij na zonder affaire. De Fransche franc was verder in herstel op 5.58 in verband waarmede de Fransche obligaties wat beter waren. De Nederlandeche leeningen 1937 en 1938 waren fractioneel hooger. Wisselkoersen. Amsterdam, 26 April, 2.30 u. Berlijn 72.10—72.20. Londen 8.95V2—8.96%. Parijs 5.575.60. Brussel 30.2630.30. New-York 1.79—1.80. De zaak tegen den directeur van den reinigingsdienst te Middelburg. De officier van justitie te Middelburg heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vrijsprekend vonnis van de recht-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3