Radioprogramma. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. en hot slachtoffer een noodverband aan legde. Per ziekenauto is de gewonde naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd, Zijn toestand was hoogst ernstig al werd geen direct levensgevaar aanwezig geacht. De dader is in het politiebureau: te Apeldoorn opgesloten. KON. NED. LANDBOUW-COMITE. Onder leiding van den heer J. L. Ny- singh heeft de eerste afdaling van het K.N.L.G. dezer dagen te 's-Graven'hage o.m. de volgende kwesties behandeld: Waardeering van tarwesoorten. Naar aanleiding van een vraag betref fende de mogelijkheid en het nut ivan een internationale overeenkomst ter unificatie van de methoden van analyse en beoor deeling van tarwesoorten, werd besloten in overleg te treden met de Technische tarwecommissie te Groningen. Steunregeling kleine boeren. Besproken werd een aan het K.N.L.C. voorgelegd ontwerp-adres om de norm van f 4 per week voor kleine boeren, die vallen in groep A der steunregeling, te verlagen tot f 3 per week. Dit zou tot gevolg hebben dat een belangrijk aantal kleine boeren buiten de werkverschaffing zouden kunnen komen en financieel ge dupeerd worden, terwij', dezen ook niet moeten wennen aan het denkbeeld, dal zü geen arbeid buiten hun bedrijf behoe ven te verrichten, daar zij meestal dan geen dagtaak hebben en ook vroeger veelal op loondienst bij anderen waren aangewezen. Men verklaarde zich dus niet accoord met dit voorstel, maar wel werd unaniem aanvaard het tweede voorstel om aan te dringen op afschaffing van de verplichting om de door inwonende ouders genoten ouderdomsrente voor 2/3 in mindering te brengen van het genoten steunbedrag. Bruine boonen en vlas. Waar de prijzen der bruine boonen zich al geruimen tijd op een peil bewegen, waarop een loonende productie niet mo gelijk is, zal men bij regeeringscommis- sarissen aandringen op een richtprijs van f 12. Zulks is ivooral van belang voor Zeeland, waar de teelt in '37 ongeveer 4400 'H.A. besloeg. Ooik werd aangedron gen op het wederinstellen der vlassteun regeling, daar de vlasprijzen gedaald en de vooruitzichten somber zijn. Er dienen, mocht daartegen bezwaar bestaan, in ieder geval maatregelen genomen te wor den om de taxaties van het vlas te laten verrichten, daar anders iedere basis voor een toekomstige steunregeling zou ont breken; de kosten zouden door 'het Eand- bouwcrisisfonds moeten worden betaald, doch zouden kunnen worden teruggevon den van soc. zaken, omdat dit departement op de werkgelegenheid groot belang heeft bij de instandhouding van de cultuur. In verband hiermede werd ook gewezen op het belang van de handhaving der bewer kingspremie van f 30 per H.A., die het volgende jaar zou worden ingetrokken. Het komt thans reeds voor dat het voor verbouwers en vlassers voordeel'iger is het onbewerkte vlas naar België te ver- koopen dan het hier te lande met premie te doen bewerken. Bij een afschaffing van de premie loopt onze vlasbewerking ge vaar grootendeels te verdwijnen. Men zal ook dit vraagstuk met regeeringscommis- sarissen bespreken. De rogge- en gerstprijzen. Men besloot bij re-geeringscommissaris- sen aan te dringen op een nieuwe ver hooging der monopolieheffingen met f 0.50 en instelling van een exportpremie voor inlandsche rogge tot eenzelfde be drag. Met nadruk werd er op gewezen, dat in dergelijke maatregelen geen aan tasting van de positie der veehouderij mag worden gezien. Immers, als gevolg van de daling der wereldmarktprijzen ge durende de laatste maanden, komt het binnenlandsc'he prijspeil der voedergra- nen niet uit boven het peil, waarbij de prijzen der ivoedergranen en die der ver edelingsproducten in evenwicht zijn. Het is echter anders: De cijfers hebben geen enkele practische bewijswaarde, Dit is pas bet geval met een overzicht over bet gph oe 1 c seizoen en van alle pro ducten. Vorig jaar Mei moesten wij nog een bittere klacht schrijven over de onge looflijk zware verliezen, die den expor teurs bij den uitvoer naar Duitschland van sla en komkommers in de vooraf gaande maand April waren opgedrongen, omdat de N. G. F. G. de maximum-fac- tuursprijzen opzettelijk te laag vastgesteld hield. Die enorme verliezen, tot 10 cents per komkommer loopende, moesten vroe ger of later door den exporteur worden terug verdiend. Uiteraard gebeurt dit dan in perioden, waarin het veilingaanbod de exportvraag overtreft. Neemt men nu al leen cijfers uit de laatste periode, dan komt men misschien tot verrassend 'hooge winstpercentages. Voegt men er echter de verliesperiode bij', dan verkrijgt men het zuivere beeld, hetwelk hoogstens een nor maal cijfer van redelijke winst zal blijken te zijn. Zooals bekend, is de N. G. en F. G. o.a. monopoliehoudster voor den uitvoer van tuinbouwproducten naar Duitschland. Al leen zij mag naar dat land exporteeren, maar zij draagt die bevoegdheid van geval tot geval over aan den exporteur, door middel van uitvoermachtigingen. Aanvan kelijk had dit systeem wel eenigen zin, doch dit veranderde, toen het Crisis Uit voer Bureau als hoogste ressort ging op treden bij allen uitvoer naar Duitschland. Vanaf dit moment had bet systeem der uitvoermachtigingen nog slechts een ad ministratieve rol van ondergeschikte be- teekenis, n.l. om den uitvoer van tuin bouwproducten te kunnen constateeren en op grond hiervan de vereffeningscertifi caten voor de clearing te verstrekken. Het uitvoermonopolie-formulier had toen dus precies dezelfde rol, ais in andere bran ches van export naar Duitschland door het groene I-paspoort wordt vervuld. De N. G. en F. G. trad op als gedele geerde van het G. U. B. en bezat geen enkele wettige bevoegdheid, om over de kwesties van facturen-prijzen en moge lijke overtredingen zelfstandig tegen de exporteurs op te treden. Wanneer zoo als in 1936 inderdaad een enkele maal het geval is geweest een exporteur dis ciplinair moest worden gestraft, dan ge schiedde dit steeds door of namens het G. U. B., op grond van bevoegdheden, die dit Bureau ontleent aan Besluiten krach tens de Wet op het Internationale Beta lingsverkeer. Zoolang de exporteur zich hield aan de wettelijke voorschriften en de minimumprijzen, kon hem geen ver- effeningscertificaat door de N. G. en F. C. worden onthouden. Na de afkondiging van het Bestuurs^- besluit No. 17, is de toestand anders ge worden. Wel blijft de N. G. en F. G. op treden als gedelegeerde van het C. U. B., doch zij heeft zich bij die taak thans be voegdheden aangeschaft uit het arsenaal van mogelijkheden, dat de Landbouwcri- siswet biedt. De monopoliehoudster kan thans overlegging van alle bescheiden eenvoudig van den exporteur vorderen. Verstrekt deze de gewenschte gegevens niet, of onjuist, dan kan de Centrale den exporteur voor het Tuchtrecht-College brengen, en een reeks van andere maat regelen op den onwilligen of fraudeeren den georganiseerde toepassen. Men denke over dezen nieuwgeschapen toestand niet te licht! Wel is waar is het Bestuursbesluit no. 17 voorloopig van geen andere draagwijdte dan dat de expor teur a.h.w. van dag tot dag zijn boeken heeft open te leggen, doch er moet ge vreesd worden, dat voor dit doel alleen deze nieuwe maatregel niet werd geno men. Er zal ongetwijfeld meer volgen. Wij vreesden reeds lang een nieuwen aanval op de vrijheid van den tuinbouw- export. Nooit hadden wij echter kunnen vermoeden, dat daarbij met zoo weinig elegance zou worden opgetreden. Hier was toch een kwestie, die vóóraf en niet na het voldongen feit met de ex porteurs-organisaties had behooren te worden besproken. DE NACHTVORSTSCHADE IN DE BETUWE IS NIET TE SCHATTEN. vergunning voor het bouwen van een watertoren aan den Oost-Soeburgschen weg. Deze toren zal een hoogte verkrij gen van 30Vs M. B. en W. vragen den Raad machtiging tot den aanleg van de in het uitbreidingsplan geprojecteerde Wielingenstraat, welke de verbinding zal vormen tusschen den Koudekerk- ochen weg en de Gruysstraat. Kosten voor den aanleg bedragen f 8000. Kortgene. De Emmabloem-collecte heeft hier f 32.58 opgebracht. (Belange loos bericht.) Munten gevonden. De heer W. Westerweele, landarbeider te Kort gene, heeft in den Jonkvrouwe Anna Polder tusschen Kortgene en Kats een Engelsche munt gevonden uit 1806. Het is een halve-penny van Georges III, wel ke van 17601820 over Engeland re geerde. De munt is vermoedelijk door een En- gelschen soldaat verloren. In 1813 wer den deze soldaten door de Noord-Beve landers met vreugde begroet. Ze kwamen het eiland van het Fransche juk bevrij den. Er werd een slag geleverd op den Veerweg van Kamperland (onder aan voering van J. Tazelaar), waarbij de N.- Bevelanders het pleit hebben gewonnen. De heer Van Hekke. landarbeider te Kolijnsplaat, heeft 2 Fransche munten gevonden. De ééne dateert uit 1861 en is van koper. De munt is van Napoleon III: de andere munt is van brons vervaardigd en dateert uit 1855 en is eveneens van dezen Napoleon. Het is een cinq centime stuk. Lijk opgehaald. Nabij' de z.g. staalfabriek te Terneuzen is uit het kanaal het lijk opgehaald van een manspersoon van middelbaren leef tijd. Een sectie op het lijk verricht doet vermoeden dat men het stoffelijk over schot heeft gevonden van den sinds 3 Mei 1937 vermisten aannemer J. van Drongelen uit Walsoorden (Z.-Vl.). Colportage-relletjes te Oss. Op verschillende punten te Oss zijn Zaterdagmiddag relletjes voorgekomen tusschen colporteurs van de N.S.B. en in woners van Oss. Omstreeks half drie kwamen 40 50 N.S.B.'ers uit verschillende plaatsen per auto te Oss. De burgemeester, die waar schijnlijk van de komst op de hoogte was gesteld, had voor een flinke politie macht zorg gedragen. Ook de marechaus see was gerequireerd ten einde ordever storingen te voorkomen. Ondanks dezen maatregel zijn er ver schillende klappen gevallen en zijn ver scheidene personen bloedend verwond. Toen de N.S.B.'ers onder leiding van ir Baars uit Nijmegen gingen colporteeren met hun bladen, waarin artikelen over de bekende Ossche kwestie stonden, ont stond een volksoploop. Tegenbetoogers colporteerden met roomsch-katholieke bladen en droegen borden met opschrif ten tegen de N.S.B. gericht. Uit alle lagen van de bevolking was men opgekomen om tegen het optreden van de N.S.B.'ers, die al verscheidene weken te Oss colporteeren, te protestee ren. Het was dan ook niet te verwonde ren, dat er soms rake klappen vielen. Een der N.S.B.'ers, zekere P. uit Utrecht, werd zoodanig gewond, dat hij naar het St.-Anna-ziekenhuis moest worden ver voerd. Eenigen van de colporteurs wer den naar het politiebureau gebracht, maar zijn later weer vrijgelaten. Tot ongeveer vijf uur, toen de N.S.B.'ers waren vertrokken, bleef het rumoerig in de straten van Oss. Bom ontploft bij wees huis. Bij' een weeshuis te Hascovo in Zuid-Bulgarije is een bom ontploft, waar door vier kinderen werden gedood en ver scheidene gewond. De kinderen, die in de nabijheid van het huis speelden, vonden, wat zij dach ten, dat een bal was en begonnen er mede te spelen. Plotseling deed zich ech ter een hevige explosie voor. Een onderzoek wordt ingesteld, om na te gaan, hoe de hom op het terrein van het weeshuis is gekomen. Wielrenner met smok kelwaar in z ij'n auto. Vrijdag middag hield een geweldige auto, be stuurd door den Belgischen wielrenner Gustaaf Deloor, stil voor het douane kantoor te Halluin, bij Rijssel. De douaniers onderzochten den wagen en vonden er in een achter in de auto staanden koffer een hoeveelheid van 24') kg tabak ter waarde van 15.000 fran ken. Deloos nam de vlucht. Hij slaagde er in over de grens te komen. Zijn vrouw, die zich nog in den wagen bevond, werd evenwel gearresteerd. Trip lexhuizen. De bouw van triplexhuizen toont in Amerika een sterk stijgende lijh. Een groot aantal firma's houdt zich met de productie van zulke huizen van watervast triplex bezig. Het schijnen triplexhuizen te zijin in den waren zin van het woord, want bijna alle onderdeelen worden gemaakt van triplex; het zijn niet alleen de wanden en andere belangrijke con- structiedeelen, die uit triplex bestaan, doch ook de vloeren en zelfs de daken en hetgeen vanzelfsprekend is, ook de deu ren. Bij' de duurdere typen zijn de tri- plexwanden geïsoleerd. Edeltriplex, d. w. z. mot fineer van edele houtsoorten beplakt triplex, wordt in ruime mate toegepast. Een specialiteit van het triplexhuis ia het transportabele huis, Enkele firma's hebben modellen uitgewerkt, die uit be trekkelijk weinig eenheden bestaan en snel kunnen worden afgebroken en weer opgebouwd. Vooral voor weekend-hui zen vonden deze typen aftrek. Men kan ze in enkele uren demonteeren, op een vrachtauto laden en elders weer opbou wen. Een gevaarlijk heer schap. De boerenknecht H. R., die vo rige week te Loenen op de Veluwe drie boerderijbranden heeft gesticht, heeft de politie thans hekend ook de schuldige te zijn van den brand in zijn ouderlijk huis onder Eerbeek, eenigen tijd geleden. Volgens zijn bekentenis was hij ook nog van zins geweest tegen de Paaschdagen de uitgestrekte boschgronden te Veldhui zen onder Loenen in brand te steken, maar hij had het nagelaten, omdat de wind niet gunstig voor zijn ondernemen stond. Vrijwel zeker heeft men hier te doen met een lijder aan pyromanie. Aanslag in de Regen tes s e h a n te 'sGraven- hage. Een der slachtoffers overleden. In 't ziekenhuis te 's Gra- venhage is overleden de 16-jarige stief dochter van den schoenmaker D. uit de Regentesselaan, die tengevolge van mis handeling met een hamer door haar krankzinnigen stiefvader ernstig wasV gewond. De moeder van het meisje, die eveneens het slachtoffer van den schoenmaker was geworden en ernstige verwondingen had opgeloopen, toen zij in haar angst door de etalageruit van den schoenwinkel was gesprongen, maakt het naar omstandig heden redelijk wel. Zij1 vertoeft nog in het ziekenhuis. Plotseling uit het le ven gerukt. Zaterdagmiddag is de 50-jarige mejuffrouw W. M., die bezig was de stoep voor haar woning te Oir- schot te dweilen, door een auto gegrepen en vrijwel op slag gedood. De chauffeur is vermoedelijk het stuur kwijt geraakt. De wagen botste tegen het huis van mejuffrouw M. en sleurde daar bij de vrouw, die voor het huis aan het werk was, vijf meter mede. De auto is in beslag genomen. Wourdichem naar zijn vroegere glorie? Een groot gedeelte van de inwoners der gemeente Woudrichem vindt sedert eeuwen zijn bestaan in de riviervisscherij. In vroeger tijd leverde vooral de zalmvisscheriji een voornaam middel van bestaan op. De laat ste jaren scheen het dat de zalm uit de groote rivieren was verdwenen. Sedert een paar weken wordt echter weer druk door de Woudrichemsche vis- schers op zalmen gevischt op de Waal en de Merwede. In de afgeloopen week werd door een honderdtal visschers aan de verschillen de zalmvisscherijen deelgenomen, zoodat thans alle werklooze visschers weer werk gelegenheid hebben gevonden. De in de steunregeling opgenomen visschers zijn door het gemeentebestuur verplicht aan de zalmvisscherij deel te nemen. Een en ander had tot gevolg, dat ge durende de vorige week aan geen enkelen \isscher werkloozensteun behoefde ie worden uitgekeerd. De vangsten waren behoorlijk, terwijl de prijis der zalmen aan den hoogen kant was. Huis te Leiden gedeel- telijlk ingestort. Sedert eenige weken is men aan het Noordeinde te Leiden bezig met een gedeeltelijken nieuwbouw der Nederl. Rotogravure-Mij'. Enkele oude panden, de nummers 10 en 12, werden geheel geamoveerd en vorige week is men met het heien begonnen. Zaterdagmiddag nu werden teekenen van instorting waargenomen in het pand nummer 8, waarin een melksalon is ge vestigd. Onmiddellijk begonnen de bewoners, de familie De Geest, te bergen wat ge borgen kon worden, doch het gevaar werd zoo dreigend, dat men hiermede spoedig ophield. Een half uur later volgde inderdaad de eerste instorting. De linker vrijstaan de ondergevel verdween met veel geraas in den bouwput en even later volgde de zijgevel van de eerste bovenverdieping. Onmiddellijk is de aannemer begonnen met het stutten van het resteerende ge deelte, om verdere instortingen te voor komen. Of het gelukken zal, valt nog moeilijk te zeggen. Intusschen is wel ze ker, dat het geheele pand zal moeten worden afgebroken. dvocaat door landbou wer ernstig gewond. De 62- jarige mr H. Blaupot ten Cate, te Koot wijk, is Zaterdagmiddag door den onge veer 5ö'-jarigen landbouwer M. B., op den weg bij diens huis in drift met een greep zoo krachtig op het hoofd geslagen, dat hij' zeer ernstig werd gewond. Vooraf had mr Blaupot ten Cate eenige woorden gewisseld met zoons van den landbouwer over het al of niet openbaar zijln van een daar loopenden weg, waar van B. de openbaarheid betwist en waar over tusschen hem en mr Blaupot ten Gate ook reeds een proces is gevoerd. De boer sloeg den advocaat met een greep, die hij in de hand had, met volle kracht op het hoofd, zoodat de greep brak. Mr Blaupot ten Cate zette zich steu nend van pijn langs den weg neer; hij had bloedende wonden aan het hoofd. Een zoon van B. waarschuwde den rijks- politie-agent Ebbink, die ruim een kwar tier na de mishandeling ter plaatse was Omzetbelasting en vleesch. De vergadering besloot adhaesie te be tuigen aan het adres der samenwerkende slagersorganisaties, waarin wordt aan gedrongen op het doen vallen van vleesch buiten de omzetbelasting. Maken de exporteurs van tuinbouwproducten schrikbarende winsten? Het officieel orgaan van verschillende organisaties van fruit- en groentenhande- laren en -exporteurs (oa. van den Zeeuw- schen Bond „Ons Belang" te Goes) beant woordt bovenstaande vraag als volgt: Het is ons gebleken aldus het blad dat de Ned. Groenten- en Fruit Cen trale gegevens heeft laten verzamelen van de inkoops- en de factuursprijzen over den export naar Duitschland van een 2- tal producten, gedurende een bepaalde korte periode. Uit deze cijfers werd afge leid, dat de export zich met de winstne ming huiten de grenzen van het betame lijke had begeven. Indien de verzamelde cijfers inderdaad een juist beeld zouden hebben gegeven van de gemiddelde winst op den export naar Duitschland over het geheele seizoen en op alle producten, dan zou den exporteurs inderdaad 't schaam rood op de kaken hebben moeten komen. In Betuwsche fruittelerskringen loo- pen, volgens de T e 1 e g r., de meeningen omtrent de door de strenge nachtvorsten aangerichte schade nogal uiteen, i essi- misten meenen, dat zoowel van appel, peer als kers weinig of niets zal terecht komen. Van andere zijde is er nog wel eenige hoop, dat het zal meevallen, hoe wel vanzelfsprekend niemand op een vol gewas durft hopen, rioor een doeltreffende behandeling re kent men er eenigermale op, dat de weer land der vruchtboomen in de laatste jaren sterk is toegenomen en dit op nachtvorstbescliadiging van gunstigen invloed is. Enkele jaren geleden, toen er ook her haaldelijk vrij sterke nachtvorsten optra den, werd e eneens een absoluut misge was \erwacht. Er is echter zelden een over loediger fr litjaar geweest, dan juist dat jaar. Vast staat evenwel, dat de nacht vorst, wanneer de bloesems en bloeiknop- pen nat zijn, veel meer schade doet dan wanneer zij droog zijn. Ontegenzeggelijk zullen de pruimen zeer veel hebben geleden, alsmede diverse pe rensoorten. De kersenbloesems, voor zoo ver zij reeds open waren, zijn nagenoeg geheel bevroren. Een overvloedig gewas mag hiervan zeker niet meer worden ver wacht. Hoe het met de appels zal gaan, is nog niet met zekerheid te zeggen. Nog geen enkele appelsoort bloeide, hoewel de goudreinettenbloei spoedig kon worden verwacht. Sommige fruittelers, die wij dezer dagen spraken, meenden, dat vrij wel alle goudreinettenknoppen waren bevroren. Men moet hierbij echter in het oog houden, dat. men veelal aan de on derste takken der hoornen onderzoekt of de vorst schade deed, En juist de onder ste takken zijn het meest voor vorst vat baar. Boven in de hoornen valt het in den regel wel mee. Bovendien moet de schade plaatselijk nogal uiteenloopen. Wij hoorden n.l. van fruittelers, wien bij' onderzoek over ge heele hoornen zoowel onderaan als bovenin was gebleken, dat bij vele bloesems en knoppen het vruchtbeginsel niet had geleden. Omtrent do laat- bloeiende appelsoorten als bellefleur, ko- ningszuur e.d., valt nog weinig te zeg gen. Ook de vroege aardappelen, die hier er daar reeds boven den grond stonden, zijn afgevroren, terwijl aan de aardbeien-aan plantingen eveneens schade is aange richt. Wenken voor nachtvorstbestrijding. De heer Aug. Veraart te Rijswijk (Z.H.) schrijft aan de Msb.: Nu in verschillende streken van het land nachtvorst is voorgekomen, kan het gewenscht zijn aan allen, die belang het) ben bij land- en tuinbouw, de volgende wenken te geven: Hoe vochtiger de atmosfeer is, hoe ge ringer de kans op nachtvorst. Het ver dient derhalve aanbeveling in den na middag en avond tuinen, boomgaarden, kweekerijen, broeikassen, bossehen en plantsoenen zooveel mogelijk te bevloei en. Daarnaast kan het verbranden van takkebossen en stroo worden aanbevolen, vooral als men er water overgiet om daardoor waterdamp te verkrijgen. Ook kan het plaatsen van emmers water in tuinen en boomgaarden ten zeerste worden aanbevolen. Op vele plaatsen in Noord- en Zuid Holland is succes ermee bereikt. Dinsdag 26 April 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 m. KRO-uit'zending. 8.009.15 en 10.00 Gram. 11.30 Godsd. 'halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-orkest en gram. 2.00 Vrou wenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 KRO kaïnerorkest. 4.45 Gram. 5.00 De KRO- Melodisten en solis't. 5.456.00 Felicita- tiebezoek. 6.05 Verv. concert. 6.40 Esper. cursus. 7.00 Ber. 7.15 Causerie „De taak der sportbeweging". 7.35 Sporthalfuurtje. 8.00 Ber. ANP. Med. 8.15 Sted. orkest van Maastricht, de Maastr. Orat. ver. en solisten '(van 9.009.15 Gram.). 10.00 gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Causerie „De organisatie der R.K. gemeenteraads leden in Nederland". 10.50 Paul God win's orkest. 11.3012.00 Gram. HILVERSUM II, 301.5 m. AVRO-uitz. 11.00—11.30 vm. en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gram 10.30 Omroeporkest. 11.00 Paedagog. causerie. 1.30. Het 'Omroeporkest en so list. 12.30 Gram. 1.30 AVRO-orkest. 2.00 AVRO-strijkorkest. 2.45 Knipcursus. 3.4.", Lyra-trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Het Aeolian-orkest en solist. 6.30 Causerie over Z.-Afritka. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zang en piano. 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP. Gram. 8.30 Bonte Dinsdagav.trein. 10.15 Gram. 11.00 Ber. ANP. Hierna tot 12.00 Do Jumping Jacks. DROITWICH, 1500 m. 10.25 Orgel. 11.05 Gram. 12.05 Orkest. 12.35 Gram. 1.20 en 2.20 Orkest. 2.50 Strijksextet. 3.50 Gram. 4.20 Zang met gitaar. 4.50 Uit Praag: Het F. 0. K.-orkest en Tsjecho- Slowaaksc'he koor. 5.45 De BBC-zangor- 6.20 'Solistenconcert. 7.00 Lit. causerie. 9.35 Causerie „Te Budget". 9.10 Piano. 10.00 Declamatie. 10.15 Orkest. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m.: 11.20 Gram. 11.50 Omroep orkest. 12.501.20 Gram. 4.20 Piano. 4.50 Gram. 6.2010.35 „Siegfried" opera 4-84 m.: 11.20 Gram. 12.00 Salonorkest 12.501.20 Gram. 4.20 Orgel. 5.35 Gram. 7.20 Symp'honie-orkest en soliste. 9.30— 10.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 m. 7.20 Het Omr.orkest en soliste. 8.35 Orkest. 9.50 Luit en orgel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 26 April. Zwakke tot matige wind uit N. rich tingen, betrokken tot zwaar of half be- wol.;t, weinig of geen regen, weinig ve. andering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen. Dinsdag 7 u. 39 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6