II bespaart tijd en geld Dammen. Leestafel Rechtszaken. Telegrammen De Ossche kwestie. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Politieberichten. Adm. van „De Zeeuw" Goes Finantiëele Berichten beurde. De autobestuurder had nog ge tracht door krachtig remmen de aanrij ding te voorkomen. Hierdoor vloog de wagen evenwel tegen een boom en werd ernstig beschadigd. De heer van O bleef ongedeerd, doch de twee inzittende da mes, beiden uit België afkomstig, resp. 35 en 36 jaar oud, kregen zware inwen dige kneuzingen. Zij werden in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Bemmel vervoerd. De toestand van den 'kleinen jongen is zeer zorgwekkend. Onfrissche zaak. Het Be stuur van den polder Oost-IJsselmonde heeft de rioleering van 32 huizen in de gemeente IJsselmonde wegens de groote hoeveelheid huisvuil en faecaliën welke zij in de sloot van dien polder brengt, af- geslooten. Het bestuur van den Polder is nood gedwongen tot dezen maatregel overge gaan, doordat herhaalde verzoeken aan het gemeentebestuur om verbetering geen gehoor vonden en de slooten dicht groei den van het vuil en grooten stank ver spreiden. Het vuil kan nu niet meer in de sloot komen, tengevolge daarvan hoopt het zich vóór en in het riool op. Danszaal te Alkmaar afge brand, Zondagnacht heeft een felle uit slaande brand een groote danszaal en een daarnaast gelegen garage aan de Breestraat te Alkmaar geheel in asch gelegd. Tegen twaalf uur werden de bewoners van het café, die in de benedenzaal ver toefden, door voorbijgangers gewaar schuwd, dat de danszaal in brand stond. Terstond waarschuwde men de brand weer. De brandweer tastte het vuur van drie kanten aan, maar hoewel zij met groot materiaal op volle kracht werkte, kon zij niet verhinderen, dat alles tot den grond toe afbrandde. De geheele inven taris ging in de vlammen op, ook de prijzenkast van den B.V.L. en de Burger wacht, welke beide hier hun clublokaal hadden. Boven de danszaal, op een zol der, zaten een paar honderd postduiven, welke Maandag voor een concours ver zonden zouden worden. Slechts een 50- tal van deze dieren is gered kunnen worden. Vermoedelijk is de oorzaak kort sluiting. Op slag gedood. Zondagmorgen is de 19-jarige mejuffrouw V., bij het oversteken van de rails der electrische tram te Rumpen, gemeente Brunsum, door een tram overreden en op slag gedood. Meisjeverbrand. Het tweejarig dochtertje van de familie B. te Made heeft Zaterdagmiddag een emmer kokend water over zich heen getrokken. Het kind, dat ernstige brandwonden opliep, is 's nachts aan de gevolgen over leden. Fotograaf uit iden treim gevallen en gedood. Onder Nij- kerk is Zondagavond een ernstig ongeluik gebeurd, dat den 34-jarigen N., direc teur van het te Rotterdam gevestigd fotobureau, het leven heeft gekost. Met een extra-trein keerden tal van bezoe kers van een wedstrijd terug. Even voor bij het station Nijkerk kreeg men het in den olvervollen trein wat benauwd. Men wilde een paar ramen open zetten, maar aangezien dit nogal complicaties oplever de, besloot N. een van de portieren op het achterba'lcon op een kier te zetten. Tegen de waarschuwingen in heeft N. de deur op 'n kiertje gezet. De hevige zucht (de treinen rijden 'hier ongeveer 100 km. per uur) sloeg de deur ineens met ikracht open. N. werd hierdoor meege trokken. De mam sloeg langs de spoor baan neer. Een van de reizigers heeft onmiddel lijk aan de noodrem 'getrokken, waarop de trein spoedig tot stilstand kwam. Personeel van den trein is nog onge veer drie kilometer langs den spoorweg teruggeloopen, maar zij slaagden er niet in het lichaam van N. te vinden. Zij hebben daarop personeel van een seinhuis daar ter plaatse gewaarschuwd, die het zoeken 'hebben voortgezet. Met ruim een 'half uur vertraging is de trein daarop in de richting Rotterdam vertrokken. 'Het personeel van het seinhuis heeft de marechaussee van het gebeurde in kennis gesteld. Na eenigen tijd heeft men het deerlijk verminkte lichaam van N. ge vonden. De levensgeesten waren toen reeds geweken. Ongeluk op weg naar een stervende. Vermoedelijk door het springen van een band is gisteravond een personenauto, bestuurd door den heer v. W. en waarin verder gezeten waren diens echtgenoote en het echtpaar M., allen uit Amsterdam, tegen den hoek van een ivooruitstekend huis te Harmeien gereden. De auto werd aan de rechterzijde ge heel opengereten. Mevr. van W. kreeg een ernstige hersenschudding. D'e heèr M. liep snijwonden in 'het gelaat op. Een tragisöhe 'bijzonderheid is nog, dat de families op weg waren naar de moe der van beide vrouwen, die stervende was. Aluto in het Boter diep. Bestuurder sprong er uit. Zondagochtend heeft de twintigjarige A. S., wonende te Zeerijp, die paai in het bezit was van een rijbewijs, een auto ge huurd, waarmede hij' ging toeren. De jongeman wilde o.a. een bezoek brengen aan een familie te Zuidwolde. 'Op een gegeven oogenblik bemerkte hij, dat hij te ver was doorgereden. Hij draai de en bij deze wending is de auto op on verklaarbare wijze in. het Boterdiep ge raakt. De bestuurder is op het laatste oogenblik uit het portier gesprongen. Nog steeds geheime zen ders! Geen Zondagmorgen gaat ivoor- bij, of één of méér geheime zenders laten 'hun stem door de Twentsc'he en Gelder- eche aether hooren. Het is een ware „sport!", 'die zoowel de uitzenders ials ■de luisteraars in spanning houdt. Politie en P.T.T.-ambtenaren doorkrui sen met hun peilapparaten deze landstre ken in wilde jacht naar de wetsovertre ders en naderen soms angstvallig de ge heime zender. Doch men heeft ook tegen maatregelen genomen. Dan wordt plot seling de uitzending gestaakt, om deze ge- ruimen tijd later, als de kust weer veilig wordt geacht, te 'hervatten. D'e zender van gistermorgen kondigde zich aan als de amateurzender „Twente". De uitzending 'bestond weer uit een gra- mofoonplaten-programma. 'Schilderijen diefstal in Engeland. Des nachts hebben ongenoode gasten een brutaa! bezoek ge bracht aan het bij Canterbury gelegen Chilham Castle, het verblijf van Sir Ed mund Davis. Zij hebben vijf schilderijen van oude meesters meegenomen. De doeken werden uit de lijsten gesne den en naar men geconstateerd heeft moet dat door deskundige schilderijdieven zijn gebeurd. Van het huisraad werd niets ge schonden. Den volgenden morgen werd de diefstal ontdekt. ■De vermiste schilderijen zijn: „Met met bond" van Van Dijck; drie portretten van Gainsborough, n.l. Lady Clarges, Graaf Suffolk en Pitt. Verder werd het kostbare doek van Rembrandt „Saskia voor den spiegel" ge stolen, dat een waarde vertegenwoordigt van 50.000 pond. De geheele buit moet 100.000 pond waard zajn. Bovendien werden nog een Ifeostbare collectie munten gestolen. De dieven zijn door een raam binnengedrongen. Zij ver lieten bet kasteel met bun buit door de voordeur, die zij rustig achter zich sloten Sporen hébben zij niet achtergelaten. SLAPPE GRENSBEWAKING? Men meldt uit Breda aan de „N. R. Courant": Reeds eenigen tijd gingen in het Bra- bantsch-Belgische grensgebied geruchten, dat tal van vreemdelingen, vooral Oos tenrijkers, die niet in het bezit van de voor toelating in Nederland vereischte papieren waren, van slappe grensbewa king aan de Nederlandsche doorlaat posten gebruik maakten om clandestien ons land binnen te komen. Vooral de post te Baerle-Nassau, waar de grens zoo in gewikkeld loopt, dat de huizen beurtelings links en rechts van den weg tot België of tot Nederland behooren, zoodat zoowel tal van Nederlandsche als Belgische wet telijke bepalingen er praktisch onuitvoer baar zijn, werd genoemd als een post, waarlangs de ongewenschte vreemdelin gen ons land binnentraden. Naar thans gebleken is, bevatten deze geruchten een grond van waarheid. Ook aan de met het grenstoezicht belaste autoriteiten is dit bekend geworden, zoo dat thans maatregelen zijn getroffen om aan dezen toestand paal en perk te stel len. Van Maandag af zal de doorlaatpost te Baerle-Nassau dag en nacht bewaakt zijn. Van 's ochtends 7 tot 's avonds 7 uur zullen de gewone onder de belasting administratie ressorteerende rijksambte naren de contróle verrichten en van 7 uur 's avonds tot 7 uur 's morgens de te Baarle-Nassau gestationneerde hulpkom- miezen, die hun dienst zullen verrichten onder toezicht van den brigadecomman dant van de Kon. marechaussee te Al phen. Tot nu toe was de grens hier slechts bewaakt tot 's avonds 7 uur en in den regel beperkte de contróle zich tot fis cale aangelegenheden. Passen werden alleen in twijfelgevallen gecontroleerd. Na zeven uur kon elke auto ongehinderd de grens passeeren, weliswaar met het risico tusschen Baerle-Nassau en Chaam door rijksambtenaren te worden aange houden, maar dezen speuren niet naar ongewenschte vreemdelingen, maar naar smokkelwaar, zoodat een Nederlandsche auto, waarvan de papieren in orde zijn en waarmee geen smokkelwaar wordt vervoerd, ongemoeid wordt gelaten. Van deze omstandigheden schijnen personen, die er belang bij hadden Oostenrijkers over de grens te brengen, handig gebruik te hebben gemaakt. Verscheidene in Bel gië vertoevende Oostenrijkers werden naar Turnhout ontboden, waar zij door Nederlanders met Nederlandsche auto's meest uit Amsterdam werden afge haald en 's avonds na 7 uur over de grens gebracht. Een en ander is ruchtbaar geworden doordat het den Belgischen grensbeamb ten, die dag en nacht den post te Baarle- Nassau bewaken, opviel, dat het aantal auto's met de letter G., die na den be zetten tijd de grens passeerden, de laat ste weken aanzienlijk grooter was dan normaal. Ook den inwoners van Baerle- Nassau en Baerle-Hertog, deels Belgen, deels Nederlanders, viel dit op. O.a. werd aan een benzinestation en in een café eenige malen geconstateerd, dat de pas sagiers van deze auto's Duitschers of Oostenrijkers waren. Toen de geruchten tot de marechaussee van de brigade Alphen waren doorgedron gen, heeft deze eenige dagen contróle op den weg tusschen Baerle-Nassau en Chaam uitgeoefend, met het gevolg, dat verscheidene auto's uit Noord-Holland, die via Baerle-Nassau België inreden, niet over dezen post zijn teruggekeerd, maar vermoedelijk langs een anderen ons land weer zijn binnengekomen. In dit verband ook zal de verscherpte be waking zich niet beperken tot Baerle- Nassau, maar zullen eveneens van Maan dag af aan andere posten, zooals Ossen- drecht en Essehen, hulpkommiezen voor passencontröle worden gestationneerd. SIMULTAAN-SEANCE TE GOES. Zij, die zich hebben opgegeven voer de simultaan-seance met onzen Dam-redac- teur, den heer J. Schroder, worden ver wacht a.s. Woensdag 27 April, des avonds kwart voor acht (precies) in de Christelijke Bewaarschool te Goes. Antirevolutionaire Staatkunde. Het April-nummer van „Antirevolu tionaire Staatkunde" opent met een be langrijke sterk gedocumenteerde bijdrage van den heer J. Schouten over den grondslag voor onze staatkunde. De lei der van de A.-R. fractie in de Tweede Kamer behandelt bier het optreden van bet vierde Kabinet-Golijn. Het zou aan beveling verdienen dit artikel bij bet be gin van de volgende wintercampagne in alle kiesvereenigingen te behandelen. Verder bevat dit nummer: Rondom Hei- ligerlee, door D'rs H. Smitskamp en Het verlicht despotisme ten onzent door Df A. Goslinga. In de Adviezen-rubriek worden weer verschillende actueele on derwerpen behandeld. Faillissementen. P. A. Kakebeeke, manufacturier, Krui- n i n g e n. Totaal passief f 1774, waar van preferent f 357,42. De baten zijln nog niet volledig bekend. Het faillissement van I. Mattbijsse, koopman te Goes, is opgeheven wegens gebrek aan baten. Curator Mr E. P. A. Akkerman-Weber te Goes. Een parlementaire enquête. DEN HAAG. Naar wij vernemen heeft het lid der Tweede Kamer, Mr W. G. E. Wendelaar hedenmorgen op de griffie van de Tweede Kamer ingediend een voorstel tot bet houden van een parle mentaire enquête naar de gebeurtenis sen, welke zich rondom de brigade der Kon. Marechaussee in Oss en de mede- deelingen van Minister Goseling hebben voorgedaan. Mr Wendelaar bad zich in de Tweede Kamer na de interpellatie van den beer Drop bevredigd verklaard door bet ant woord van Minister Goseling. Naar ons ter oore kwam, hebben de publicaties welke daarna in de pers zijn verschenen bij den beer Wendelaar den indruk gemaakt, dat de zaak met de rede van den Minister niet uit kon zijn. Teneinde klaarheid in de situatie te brengen' beeft de heer Wendelaar ge meend, de eenige mogelijkheid welke voor de Tweede Kamer nog open staat, ten einde de zaalk verder te kunnen onder zoeken, te moeten aangrijpen. Het voorstel-Wendelaar zal nu in de afdeelingen moeten worden onderzocht, waarna er een Voorloopig Verslag over zal worden uitgebracht. Nadat de voorsteller dan een Memorie van Antwoord heeft gegeven, volgt er een openbare beraadslaging en ten slotte p&emt de Kamer een besluit. Ongeval op onbewaakten overweg. ERMELO. Vanmorgen is op den on- Lewaakttn overweg halte Koesteeg, ge legen aan de lijn HarderwijkErmelo, een vrachtauto uit Ermelo door een lo comotief gegrepen. D'e vrachtauto kwam uit de richting 's Heerenloo juist toen een sneltrein den overweg passeerde. D'e chauffeur liet den trein voorbijrijden en stak daarna den overweg over en be merkte niet dat uit de andere rich- 1ing een losse locomotief naderde. De auto werd gegrepen en totaal vernield. D'e chauffeur werd zeer ernstig gewond naar bet ziekenhuis te Ermelo overge bracht. HET ONGELUKKIGE SCHOT. DEIN BOSCH. Voor den Krijgsraad te Den Bosch is behandeld de strafzaak te gen den 23-jarigen soldaat I. v. d. T., die zich te verantwoorden bad wegens ■het lossen van een doodelijk schot op den 19-jari'gen soldaat P. B. in het wacht lokaal van bet barakkenkamp te Fde. De Krijlksraad veroordeelde v. d. T. conform den eis oh tot een voorwaardelijke hechte nis van 1 maand met een proeftijd van 1 jaar. ERNSTIG ONGEVAL. 'GEILEEN. 'Gisteravond is de 46-jarige motorrijder H. H. R. uit Geleen, toen hij de Pieterberg afreed, tegen een aldaar met zijn verloofde wandelende beer P. uit Oosterbeek aangereden. R. kwam te vallen en werd evenals P. ernstig ge wond. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. R. ils vanmorgen overleden. Kindje overreden en gedood. JIPTINGB0ERTANGE. Hier is gis termiddag het 6-jarig zoontje van den heer B. door een personenauto aangere den. Het ventje was vrijwel onmiddel- liik dood. PLANNEN VOOR ECONOMISCH HERSTEL VAN FRANKRIJK. PARIJS. Dé Ministerraad heeft van morgen in zijn vergadering de 'plannen voor economisch herstel met algemeene stemmen goedgekeurd. NA DE INLIJVING VAN OOSTENRIJK BERLIJN. De Führer heeft gouwlei der Buerckel benoemd tot Rijkscommis saris voor de hereeniging van Oostenrijk met Duitscbland. Hij wordt belast met den politieken opbouw van de staats-eco- nomisehe en cultureel© inlijving van Oos^ tenrijk 'bij bet Duitscbe rijk. Hij staat on middellijk onder den Führer en heeft zijn opdracht uit te voeren tot 1 Mei 1939. De Führer heeft verder aan den Rijks- stadhouder in Oostenrijk Seyss Inquart een schrijven gezonden, waarin hij mee deelt, dat 'hij voor den tijd van een jaar den Rijkscommissaris heeft benoemd tot zijn verbindingsman teneinde zoowel den Führer als Seys Inquart te helpen. Tenslotte beloofde bij Seyss Inquart wanneer over een jaar Ohstenrijk ge heel bij' Düitschland zal zijn ingelijfd, hem te benoemen als lid van -de Rijks- regeering opdat hij' op deze plaats verder kan werken voor Oostenrijk en het groote Duitsche rijk. Rotterdam, 25 April. Veemarkt: 719 koeien en ossen; 261 vette kalveren; 294 schapen en lam meren; 656 ivarkens; 8 nuchtere kalve ren; 19 zuiglammeren. Prijzen: ikoeien tot 76, tot 68, 5256; ossen tot 70, tot 66, 5458; vette 'kal veren tot 110, tot 95, 6070; schapen 50, 45, 40; varkens 54, 53, 52; schapen per Stuk f28, f24, f 18; zuiglammeren per stuk f 15, f 13, f 9. Koeien en ossen, aanvoer ruimer, han del lui. Prijzen van le en '2e kwaliteit goed te handhaven, 3e kwaliteit iets stij ver. Een prima koe tot 80 ct.; een 'prima os tot 74 ct. Vette kalveren, aanvoer iets korter, handel matig, prijzen van de vorige week Dinsdag. Een prima kalf tot f 1.20. Schapen en 'lammeren, aanvoer iets kleiner, handel 'zeer traag, prijzen vooral niet hooger. Varkens, aanvoer grooter, handel kalm, prijzen niet géheel prijshoudend. Zuiglammeren, aanvoer gering, handel redelijk, prijzen iets 'hooger. Vlas: 9870 kg. Holl. geel 0.60^-0.70; 3000 kg. Groningsch 0.60-0.65; 14300 kg. blauw 0.620.72; 1825 kg. dauw root 0.50—0.55. D'e handel ter beurze was zeer kalm. Slechts matige kooplust. De prijzen wa ren zwak. Er is nog steeds een prijsver mindering te constateeren. Een gedeelte bleef onverkocht. Aardappelen: Brielsche eigenhei mers 3.008.50; Zeeuwische eigenheimers 2.503i.OO; 'Industrie '2.002.30; Beve landers 2.803.26; Zeeuwsche bonte en blauwe 4.755.00; Red Star 3.003.50; Bintjes 2.75-3.00; oude Alpha's 2.00-2.40, alles per 'H.L.; Wintermalta's 1415 ct. per kg.. Aanvoer flink, handel vlugger. De prijzen zijn sterk gestegen door den in vloed van het weer. Ook België koopt veel. Granen: Haver f6.25f 6.65; Gerst chevallier f7.25f7.85; Rogge tot f7.50; kleine groene erwten f 8.50-10.75; Schok kers f 12'f 15.25; Bruine boonen f 8.50 f 12, aomis 'iets meer. GOES. Huw.-afk.: Henri Scheffer, 28 j. jm. en Gerharda Bondina Cammenga, 23 j. jd. te Ooststellingwerf. Johannes Maria Jozef van Galmthout, 32 j. jm. en Catharina Huiberdina Maria van Geel, 28 j. jd. te Ginneken en Bavel. David Gerard Kloet, 27 j. jm. te Hulst en Joihanna Wil- lemijntje Jacoba Geluk, 31 j. jd. te Nieu- werkerk (Z.), laatst te Goes. Klaas Pik, 26 j. jm. te Dinteloord, laatst te Goes en Glasina Johanna de Geus, 24 j. jd. te Din teloord. Jacob de Witte, 22 j. jd. en Ca- tholina Jozina Laven, 20 j. jd. te Wemel- dinge. Govert Korstanje, 22 j. jm. en Lou isa Victoria Melsen, 25 j. jd. te Ossen- dreoht. Overleden; Maria Louisa van Hekke, 35 j. ecthtg. van Laurens Louwerse te Wolf aartsdijk. Van 619 April. O.- EN W.-SOUBURG. Ondertrouwd: P. de Voogd, 26 j. en J. Ooms, 21 j. Bevallen: H. van Knijff geb. van Vliet, z.; A. Wisse geb. Wondergem, z.; J. Heijboer geb. Marits, z. Overleden: A. W. Aarnoutse, 80 j., wed. van J. Jobse; J. W. Kuijper, 71 j., vrouw van W. Brombacher; P. Kasse, 19 j„ d. (Nbl.) WISSEKERKE. Geboren: 13. Jacobus Adriaan, z. van 'Cornells Jozias Schip pers en Sara Pieternella de Kam; 16. Jan Leendert, z. van Maris Kallewaard en Pieternella Adriana Hoveijn, 'Ondertrouwd: 14. Cornells Gerard Flikweert, 27 j. jm. en Magdalena Ma- rina Leemdertse, 21 j. jd. (N.B.) KORTGENE. Ondertrouwd: 14. Jaco bus Snoep, 37 j. jm. en Maatje Kalle- waard, 29 j. jd. (N.B.) KATS. Ondertrouwd: 14. Izaak Jaco bus Reinhoud't, 28 j. jm. te Wissekerke en Johanna Sinke, 33 j. jd. Géboren: 15. Gommert, z. van Joost Breas en Adriana Brouwer. 17. Maatje Johanna, d. van Paulus Cornells Plat- sckorre en Susanna Cornelia Overbeeke. 20, D'ignus Jan, z. v. Maris Tazelaar en Jannetje Neeltje Reijnhoudt. (N.B.) Middelburg. Gevonden voorwerpen. Gevonden en te bevragen aan het bureau van politie: lederen riem, broche, lucht bal, een hoorn, twee sleuteltjes. Etn vervolgens hij particulieren: da meshoed, S. Auer, Volderijistr. 14; lig stoel, v. Overbeeke, Balans; oud-Holland- sche broche, A. Burgs, Eigenhaardstr. 27; paar kinderwantjes, A. L. Hendrikse, K. Giststraat 8; koperen gewicht (5 ons), Willeboordse, Noordweg 52; heerenhoed, L. J. Bernald, Breestr. 173; glacé heeren handschoen, N. Bostelaar, Spanj.str. 39; belastingmerk in etui, G. Osté, Vrouwen polder A 88; kindertaschje m. inh., L. de Looff, Arn. Voetpad 41; postduif (Fransche), Westering, Pott, singel 18; dameshandschoen, J. Jansen, Schoor- st,singel 56; zakmesje, J. Bernards, Hen- drikstr. 10; passerdoos met inh., W. J. de Brnijne, Rouaanschekaai 61; centuur, Dronkers, Noordweg 84; hondje, W. Smolders, Vlasmarkt 24; belastingmerk, Lorier, Hof Tuinenburg, St. Laurens; 2 bankbiljetten, M. Willemsen, Bree 41; zakje, inh. snuisterijen, M. de Kramer, Bogardstr. 20; zilv. doekspeld, Cozijn, Vliss. str. 42; handbeschermer, J. Joosse, Veerscheweg 17; belastingmerk in etui, fa.Boasson, Markt; huissleutel (Lips 78), J. Dey, Veerscheweg 58; vulpotlood, Piet Barto, Haringplaats 6; belastingmerk in etui, D. Start, Seisweg 140. door uw advertentibn in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 436 424% Ned. Ind. Handelsbank 131 128V2 Philips 284 276% Unilever 154 152V2 A. K. U. 39 38Vs Amsterd. Rubber 20112 193% Kon. Olie 335V2 327% Deli Mij. 289 282 Scheepvaart Unie 116% 115% Kon. Boot 109% IO8V2 3 pet. Nederland 1938 101% lOl'/s 3 pet. Nederland 1937 99% 995/a U. S. Steel 35Vs 333/s Anaconda 221/ie 2P/8 U. S. Leather 3s/s 3% Bethlehem Steel 37Vs 35 Adj. Gh. Milwaukee 2% 2% Cities Service 1 1 Intern. Nickel 35Vs 35 Shell Union 10% 10 Kennecott 26% 25% Radio 413/ie 4% Car Foundry 14Vs 14 Tidewater 103/s 10% Midcont. Oil 12V2 12% General Motors 24% 24 Am. Enka 24 24% Am. Water Works 66/e 65/s Republic Steel 11 103/s Continental Oil 203/s 20% De hoop op meer verstandige maatre gelen van de zijde van Roosevelt is weer geringer geworden, vandaar dat er heden weer groote terughoudendheid ter beurze bestond, met lagere en nog verder af brokkelende koersen. In de groote hoofdfondsen kwamen ge voelige koersverliezen van 78 pet. tot stand, zonder dat op dit verlaagde koers- niveau vraag ontstond. Het beste hielden zich de Seheepv.aan- deelen die bij'na niet lager waren. Van de Tabakken waren vooral Deli Batavia en D'eli Mij', flauw; van de Rubbers waren Amsterdam Rubber ongeveer 7 pet. la ger; de meeste andere slechts 23 pet. De Amerikanen waren weer verwaar loosd; zoolang het regeeringsbeleid al daar zoo onzeker blijft, kan men in deze afdeeling niet veel zaken verwachten. Fransche obligaties waren iets in her stel; daarentegen waren de Nederland sche staatsfondsen wat luier. D'e opening van New-York die door den zomertijd aldaar weer vroeger hier aankomt beantwoordde volkomen aan de verwachtingen en was over de geheele linie lager. Wisselkoersen. Amsterdam, 25 April, 2.30 u. Berlijn 72.20—72.30. Londen 8.95 V2—8.96%. Parijs 5.46—5.50. Brussel 30.2530.28. New-York 1.79—1.80.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3