Een dwaze beschuldiging. De herbenoeming van den burgemeester van Oss. Uit de Provincie. Kerknieuws Gemengd Nieuws MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. SCHOUWEN-DUIVEL AND Burgemeesters. Bij Eon. Besluit van 22 April is met ingang van 1 Mei benoemd tot burge meester der gemeente Vlaardingen: M. G. S i e a e n, thans wethouder van Hille- gersberg. De heer Siezen is lid van de G.-H. Unie. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN VAKBEWEGING. „De Amsterdammer", het chris- telijk-sociaal dagblad, gaf een even krachtige als verdiende afstraffing van het Nationaal Jongeren Verbond naar aanleiding van een artikel, verschenen in „De Trom", het orgaan dezer vereeni- ging. In dit orgaan heeft n.l. onlangs 'het volgende fraais een plaats kunnen vin den „Humfeld" vermeldt het volgende „Uit de mededeelingen van den Direc teur der Werkloosheidsverzekering blijkt het volgende In 1937 ontvingen de werklozenkas sen bij een gemiddeld aantal van 539.000 leden in totaal aan bijdragen van de le den f 7.600.000. Van Rijk en Gemeenten ontvingen deze kassen aan subsidie f 11.700.000. Aan haar werklooze leden keerden zij uit f 14.000.000. De reserves der kassen stegen hierdoor van f6.700.000 op uit. 1936 tot f 12.000.000 uit. 1937. De vakbonden verdienden dus aan de werkloozen in 1937 de somma van f5.300.001 (Gespat, van Red. Trom.) Hoe zit dat Inderdaad, hoe zit dat? Het Rijik komt geld tekort voor een voldoende organi satie der verdediging van het Rijk. De Weermacht in de Overzeesche Rijksgebie den heeft dringend versterking noodig, de organisatie van de Burger Luchtbescher ming kan wegens geldgebrek geen voort gang vinden en het Rijk kan, naar ons ter oore kwam, de door de Ned. Ver. v. Luchtbescherming gevraagde subsidie van f 70.000 niet verstrekken en zal slechts een zesde van dit bedrag geven, waar door de N.V.L. in de grootste moeilijkhe den komt en waardoor tevens de luchtbe scherming van ons volk niet volgens' de noodzakelijkste eischen georganiseerd kan worden. Ondertusschen maken de vakbonden uit de Overheidssubsidie een winst van meer dan v ij f miilioen gulden op de uitkeering aan werklooze landgenooten. Kunnen die vijf miilioen niet productiever gemaakt worden door ze in de weermacht te steken? Of stuit dit op iverzet der vakbonden, omdat, als er meer werk aan de weermacht besteed kan worden, het aantal werkloozen en dus de winst op de reserves van hun kassen verkleind kan worden? Dief 5.300.000 behooren aan de weerbaarheid van het geheele Nederlandsche volk en niet alleen aan die der kassen van de vakbonden!" Men verbaast zich, dit lezende, over de verregaande onnoozelheid van de redac tie van „D e T r o m". Een onnoozelheid, die blijkbaar niet alleen uit domheid, maar ook uit de nieuwerwetsc'he mentali teit om zonder bewijzen verdachtmakin gen te uiten jegens anderen, die naast weermachtsbelangen ook nog andere waarden meenen te zien, voortspruit. De pers van die andere nationale beweging haastte zich dan ook het boven geciteer de venijn met instemming over te nemen. De redactie van „De Amsterdammer" schrijft over al dit moois „Wanneer het de redactie, die bij het organiseeren van feestelijkheden den weg naar de officieele organen wel weet te vinden, om de waarheid te doen ware, dan had ze even haar licht kun nen opsteken bij den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling. Daar kon men haar laten zien, dat niet alleen de vakbonden geen cent winst maken, maar dat deze ten behoeve van de verzorging harer werklooze leden vele duizenden guldens voor administra tiekosten beschikbaar stellen. De reserves, die de werkloozenkassen hebben kunnen vormen, staan onder Rjjkstoezicht en daaruit mag geen cent, maar dan ook geen cent, door de vak bonden worden gebruikt, 't Heele bedrag blijft voor uitkeering aan de werkloozen bewaard. 'Het geld is ten allen tijde en uit sluitend voor de werkloozen be schikbaar. Ieder, die eenigermate met de prac- tijk der werkloosheidsverzekering bekend is, weet dit. Het is 'heusch geen geheim. Dat een dergelijk bericht, behoorlijk aangedikt, desniettemin in het blad van het Nationaal Jongeren Verbond wordt opgenomen, is wel zeer ontstellend. Wij kunnen dit niet anders zien dan als een opzettelijke poging om de vakbe weging bij de jongeren verdacht te ma ken. De arbeiders behooren blijkbaar niet tot de natie. Zij' hebben geen deel aan de nationale goederen, waarvoor het Ver bond zegt te strijden, en waarvoor het deswege ook in Christ.elijken kring wel sympathie wel Je, Blijkbaar isi hot Verbond toch niet ge heel van „vreemde" simei tea vrjj. Wij althans hadden het kunnen verklaren, wanneer b.v. „Volk en Vaderland", maar niet dat „De Trom", een zoo onwaar en onwaardig artikel opneemt. Gelukl:; g, dat wij het Nationaal Jon geren Verbond niet noodig hebben om waardering te hebben voor onze natio ns.!.® vwAwcw» De Christelijke Vakbeweging heeft voor het behoud dier goederen reeds gestre den, toen er van een Nationaal Jonge ren Verbond rog geen sprake was. Zij heeft daarvoor gestreden onder hoon en verdachtmaking van socialisten en communisten dertig, veertig jaren terug. De verdachtmaking van deze „jonge ren", dat wij verdienen aan de werkloos heidsverzekering 'kon er nog wel hij. En jongeren, die werkelijk nationaal denken, zullen zich met weerzin afkee- ren van een beweging, die op deze wijze een klassetegenstelling wil propageeren." De Nederl. merkt hierbij op Wij behoeven hieraan niet veel toe te voegen. Het wachten is alleen op het aanbieden van publieke verontschuldi ging aan de vakbeweging door de redac tie van bet N.J.V.-blaadje. En wij zouden dezen raad willen ge ven Als de leden van het Nat. Jongeren Verbond naast het organiseeren van ge zellige en nuttige schouwburgavonden wellicht nog eens wat tijd over hebben, laten ze dan eens wat studie maken van onze sociale wetgeving en haar geschie denis. Dat is n.l. óók een nationaal goed. En als zij dan eenmaal tot de jaren des onderscheids zullen zijn gekomen, zullen ze wellicht inzien, dat fratsen als hierboven weergegeven, hun eigen zaak slechts schade doen. Tot zoolang schijnt wat meer distantie tusschen verantwoordelijkheid dragende personen en het Nat. Jongeren Verbond wel zeer gewenscht. In „De Magistratuur", anti-revolutio nair maandschrift voor gemeentepolitiek wordt een beschouwing gewijd aan de herbenoeming van den burgemester van Oss, welke onlangs is geschied. Na een theoretische beschouwing over de kwestie der herbenoeming, welke naar het oor deel ivan de redactie moet worden ge toetst aan de aanwezigneid van grove ex cessen. in de afloopende ambtsperiode, wordt de vraag gesteld, of er voor den minister aanleiding beeft kunnen bestaan om de niet-herbenoeming van den burge meester van Oss in overweging te nemen. Het blad schrijft hieromtrent: Wij mogen even releveeren, dat in de laatste jaren over de toestanden in Oss dingen aan den dag zijn gekomen, waar door de politioneele recherche aldaar niet bepaald in een gunstig licht kwam te staan. Het is bekend, dat het aan de marechaussee's is gelukt op een moor denaars- en rooversbende de hand te leggen, die het leven van de burgers ja renlang omgaf als met een nevel van gevaar; de een na den ander durfde blijk baar niet te spreken uit vrees voor de wraaik van deze misdadigers. De mare chaussee's 'hebben de mensc'hen echter aan het spreken weten te krijgen met het gevolg, dat een aantal dezer misdadigers del gelegenheid 'heeft gekregen in den kerker over hun verleden na te denken. Intusschen is de tijd van de gevangenis straf reeds geheel of 'bijna verkopen en moet worden afgewacht of de ikerker- meditatie inderdaad tot levenslverbetering heeft geleid. Sedert en'kele maanden kopen er ge ruchten, dat er ook op zedelijk gebied te Oss ontaardingen worden aangetroffen, die om wraak schreeuwen en thans is aan het licht gekomen, dat inzonderheid in de fabrieken van de „Organon" erger lijke toestanden hebben geheerscht, die er toe geleid hebben, dat de directeur van de n.v. tot bereiding van organische producten in verzekerde bewaring is ge steld. Gevraagd wordt nu of de gemeentepoli tie, en inzonderheid het hoofd van de politie niet te kort is gekomen bij het opsporen en het aan het licht brengen van ongerechtigheden, waarbij een zoo groot aantal vrouwen en meisjes is be trokken, dat bet bijkans niet denkbaar is, dat van deze toestanden niets zou zijn uitgelekt. In bet „Dagblad van Noord- Brabant en Zeeland" (R.K.) wordt een persgesprek weergegeven met den stich ter en gangmaker der R.K. jeugdbewe ging, waarin wordt gezegd, dat reeds in 1930 in „Dux", orgaan ivan het R.K. Centraal Bureau voor 'Onderwijs en Op voeding, publicaties zijn gedaan over de onzedelijke verhoudingen in bepaalde fa brieken. De politie is verscheidene malen rechtstreeks van te bewijzen feiten op de hoogte gebracht, waarbij dan de groote moeilijkheid bleek, bewijsmateriaal mach tig te worden. Men ziet dus, dat deze dingen vrij al gemeen bekend waren en toch beeft het jaren geduurd, voordat men voldoende bewijzen had om tot eenige arrestatie te kunnen overgaan. Eindelijk is evenwel de marechaussee zoo gelukig geweest de kluwen eenigszina te ontwarren en gege vens te (verkrijgen, waarop een strafactie kon worden ingesteld. Hot is te betreuren, dat 'het zoolang heeft moeten duren, voordat voldoende licht over de toestanden in deze fabrie ken is ontstoken om te kunnen ingrijp pen, en nog moer is het te bejammeren voor de politie te 'Oss, dat niet zij', doch de marechaussee helderheid in deze zaak heeft aangebracht. Een kwaad, dat niet alleen intens laag is, doch tevens met een groot aantal personen werd bedreven, moet toch te achterhalen zijn geweest. Het is onverklaarbaar, dat zulke toestan den, ondanks ook bij de politie bekende geruchten, jaren kunnen voortbestaan, zonder dat bij ernstig deskundig geleid onderzoek, de misdaden aan bet licht zouden zijn gekomen en een politioneel ingrijpen gerechtvaardigd zou zijn ge weest. Wij willen ons onthouden van een de finitief oordeel, waarvoor een meer gron dig onderzoek naar de politioneele toe standen in Oss noodig is dan wij kunnen instellen. Dit bélet evenwel niet, dat wij het begrijpelijk achten, dat hier en daar twijfel bestaat over >de juistheid van de herbenoeming van den burgemeester van Oss. Op deze beschouwing volgt het volgen de naschrift van de redactie van „De Magistratuur": Nadat het bovenstaande was afgedrukt heeft de minister van Justitie bij de be sprekingen in de Tweede Kamer over het optreden tegen de marechaussee's te Oss gezegd, dat aan den burgemeester dier gemeente geen gebrek aan voortvarend heid ten laste kan worden gelegd. In hoeverre deze eenvoudige ministerieele mededeeling het noodig zou maken op onze beschouwingen terug te komen, la ten wij ter beslissing van onze lezers. DE KUSTVISSCHERIJ IN ZEELAND. De Nederlandsche visschersbond heeft Zaterdag te 's-Gravenhage zijn vierde jaarlijksche vergadering gehouden, onder voorzitterschap van den heer J. W. Ste venson uit Den Helder. De bondsvoorzitter gaf een overzicht van de situatie van de kustvisscherij in de verschillende gewesten. In Zeeland is deze nog allerdroevigst, al dus spr., daar de kustvisschers nadeel ondervinden van contingenteeringen. De garnalenvisschers in Zeeland hebben nog het nadeel, dat zij den export hebben moeten afstaan aan IJmuiden. Het dro gerij -garnalenbedrijf is winstgevend voor de ondernemers, doch voor de consump- tie-garnalenvisschers funest. Spr. bepleitte verlaging van lasten voor de kleine treilvisschers bijv. door vrij stellingen van omzetbelasting en vermin dering van den olieprijs. Tenslotte drong spr. aan op de instel ling van een beroepsinstantie voor vis- schers, die zich door dè Visscherij-cen- trale gedupeerd achten. Bij de hierop volgende discussie gaf de heer Leenhardt uit Breskens in over weging om ter bevordering van den afzet, welke door exportvermindering aanmer kelijk is verkleind, meer propaganda voor de binnenlandsche garnalencon- sumptie te maken en desnoods partijen beschikbaar te stellen voor werkloozen. Van andere zijden werd geklaagd, dat de Nederlandsche kustvisschers gebon den zijn aan de minimum-maaswijdte van 7 centimeter, terwijl de buitenland- sche visschers, die in hetzelfde kust gebied werken, daaraan niet zijn onder worpen. Een ander bezwaar is, dat de garnalenvisschers in hun netten behalve garnalen ook kleine zeevisch vangen, ter wijl de treilvisschers die missen. De heer Huinink achtte het verleenen van grooten steun aan de garnalenvis schers oeconomisch niet verantwoord en drong op verlaging der lasten aan. Mr Kiewiet de Jonge zeide niet meer te kunnen doen dan te fungeeren als contact tusschen regeering en visscherij- bedrijf. De belangstelling van de regee ring voor de kleine visscherij is volledig, wanneer men deze vergelijkt met de groote visscherij, aldus spr. Het is daar om te meer bedroevend, dat de bedrijfs- uitkomsten voor de kleine visschers zoo onbevredigend zijn. Sprekers vaste overtuiging is, dat een zoo sterk mogelijk vereenigingsleven een van de voornaamste factoren is om het bedrijf nieuw leven in te blazen. In tegen gestelde belangen moeten de visschers elkaar zoo goed mogelijk trachten te ver staan. Een bedrijf, dat zoo sterk in de historie wortelt als de Nederlandsche visscherij, gaat nimmer verloren!, zoo eindigde spreker. DE MOSSELHANDEL EN ZIJN VOORUITZICHTEN. Men schrijft ons uit Ierseke: Naar wij vernemen zijn in het laatste seizoen ongeveer 470.000 ton mosselen verkocht, waarvan ongeveer 420.000 ton uit Zeeland, de rest uit de Noordelijke provinciën. De laatste of slot-uitkeering die nog komen zal op de verkochte mosselen zal plm. 10 ct. per ton bedragen. Bovendien moet het in het voornemen liggen, voor de z.g. industrie-mosselen (dat zij die mosselen, die naar Arnemuiden gaan) een extra-uitkeering te geven, wat dan ten koste van de andere mosselen zal ge schieden. De schatting, die nu reeds een week duurt, moet niet meevallen. Verschillen de mosselkweekers kunnen hun restee- rende 50 pet. niet toonen en hebben niet anders dan óf leege perceelen óf te klei ne maat. Het vraagstuik van levering voor een volgend jaar heeft de Visscherijcentrale nog in beraad. Een basis-cijfer voor iede- ren mosselkweeker zal gevonden worden aan de hand van de gegevens der laatste drie jaar. Bovendien is het de vraag (en die houdt de mosselkweekers natuurlijik in spanning): Zal er teeltbeperking in gevoerd worden? Het Centraal Verkoopkantoor heeft zich tot heden nog alleen maar bemoeid met in- en verkoop van mosselen. Zal nu de Staatsbemoeiing verder worden uit gebreid? Derde Zeeuwsche Tu i n bo u w-ontw i kk el i ngsd ag. De derde Zeeuwsche Tuinbouw-ontwik- kelingsdag zeil op 20 Mei te Goes worden gehouden. Waterschappen. Bij Kon. besluit is benoemd: tot lid van het bestuur der Water- 'keering van den calamiteuzen Burgh- en Westlandpolder, S. L. Blom te Haam stede; en is: a. met ingang van 1 Mei aan P. de Lobbelaere te Bouchaute (België), op zijn verzoek eervol ontslag verleend als dijk graaf van den ..ngelinapolder; b. met in gang van 1 Mei aan P. de Dobbelaere te Bouchaute (België) op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als dijkgraaf van den Koninginnepolder. Geslotenverklaring van een weg. Gedep. Staten van Zeeland, gezien het verzoek van B. en W. van Oostkapelle, tot sluiting voor het verkeer met motorrijtuigen, rijwielen en vee van een weg, welke, aanvangende bij het noordeinde van den bij het Domburg- sche Villapark van den Noordweg (Oost kapelle'Domburg) in noordelijke rich ting aftakkenden Burgemeester van Teij1- lingenweg, eerst in noordelijke, daarna in noordwestelijke, vervolgens in ooste lijke en ten slotte in noordoostelijke rich ting over een lengte van ongeveer 189 M. uit het begin tot aan het hek van het landgoed Hoogduin loopt; overwegende, dat de onderhavige weg onder meer gebruikt wordt voor het ver keer met motorrijtuigen, rijwielen en vee; dat dit verkeer voor wandelaars ern stige gevaren oplevert wegens de geringe breedte van den weg, waarin zich boven dien scherpe bochten bevinden, en wijl het aan weerszijden aanwezige houtge was het overzicht belemmert; overwegende, dat derhalve sluiting van dien weg voor het verkeer met motor rijtuigen, rijwielen en vee gewenscht is; dat de sluiting voor het verkeer met vee niet uitvoerbaar is, wanneer de weg niet tevens gesloten wordt verklaard voor het verkeer met rijV en trekdieren; besluiten: I. krachtens art. 8, 3e lid, sub b, van het Motor- en Rijwielreglement bedoel den weg voor bet verkeer met motorrij tuigen, rijwielen, rij- en trekdieren en vee gesloten te verklaren; II. dit besluit aan te kondigen in het rovinciaal blad. De geboortedag van Prins Willem I. Zaterdagavond hebben bijna alle stadgenooten met eenige 'verbazing naar den Lange Jan en Stadhuistoren ge keken, toen daaruit tegen Zonsondergang de driekleur met Oranjewimpel werd uit gestoken. Men dacht er niet aan dat op 24 April 1533 Prins Willem I, de stam vader van het zoo geliefde Oranjehuis te Dillenburg werd geboren. Het aantal personen, dat het voorbeeld van de gemeente volgden op dezen toch voor ons1 volksbestaan zoo gedenkwaar- di'gen datum, was nog maar gering. De zaak tegen den directeur van den Reinigingsdienst. Naar bet „D. v. Z." uit betrouwbare bron vernam, is met het vrijsprekend von nis de zaak tegen den directeur van den reinigingsdienst nog niet ten einde. Van wege het gemeentebestuur moet althans een uitgebreid onderzoek gaande zijn naar de omstandigheden waaronder indertijd de mangels, waarover in het bijzonder de procedure liep, geleverd zijn. Ernstig ongeval. Zater dagavond reed dhr A. P. M. Witkam, wonende alhier, met zijn vrouw en twee kinderen te Wouw (N.-Br.) in de rich ting Zeeland. Het ge-zin was met een ge huurde auto op familiebezoek geweest te Etten. Door tot op heden onopgehelderde oorzaak reed dhr W. tegen een boom. Hij werd door de voorruit geslingerd waar door hij zeer ernstig aan één zijner oogen door glas, vermoedelijk afkomstig van zijn bril, werd gewond. Mevr. W. en de kinderen bekwamen geen noemenswaardig letsel en kwamen met den schrik vrij. Dhr W. is, nadat ter plaatse een noodverband was aangelegd, naar St Joanna vervoerd. De kans be staat, dat dhr W. één oog zal moeten missen. - Voor de Vereen, van Jong Hervorm den sprak 1.1. Vrijdagavond in het Schut tershof D's A. T. W. de Kluis van Rotter dam, over bet onderwerp: „Wat zoekt men in onze tijd op godsdienstig gebied, wat men in de Kerk niet meent te kunnen vinden?" (Oxfordgroep; Möttlingen). Voor de talrijke aanwezigen ontwikkel de spreker de volgende 3 punten: le. Wat menschen naar verschillende bewegingen als Oxford en Möttlingen trekt; 2e de ac tiviteit der Kerk; 8e. de directheid der Kerk. Een der motieven tot vereeniging in anderen kring als de Kerk is, dat de laat ste het gemeenschapisibesef totaal kwijt is. Jezus Christus heeft de gemeenschap ge wild. Hij immers koo9 de twaalf discipe len, terwijl Hij ook in z*n diepsten strijd de gemeenschap zocht met Zijn drie jon geren. 11 Het werk door de Kerk te verrichten wordt te veel beschouwd als het werk der predikanten. Eenvoudig leven van wat de dominé doet en zegt kunnen vele men schen niet; men wil zelf meewerken. Vele menschen gaan daarom naar kringen als Oxford en Möttlingen. De Kerk heeft te weinig directheid. In kringen als bovengenoemd vindt men dat wél. t Wordt zóó dicht bij je gebracht, dat men óf wegloopt, óf zich overgeeft. Natuurlijk is 'het zoo óók in de Kerk, maar niet voldoende. De menschen missen in de Kerk het persoonlijk gesprek. De Kerk geeft er ons geen gelegenheid voor. Spr. heeft 6 jaar in Zeeland gewerkt en weet hoe ontzet tend gesloten menschen kunnen zijn voor al ook op geestelijk gebied, zelfs in de verhouding tuschen man en vrouw. Deze dingen doen de menschen mede omzien naar iets waar dit anders is. Na de pauze werden vele vragen ge steld. De vragen werden door den spre ker beantwoord. Het was reeds vrij laat geworden, toen Ds de Kluis met dankge bed sloot. Voetbal. Waarde De Zaterdag gespeelde voet balwedstrijd tusschen Waarde en Ier seke werd door Waarde gewonnen met 5—2. Heinkenszand. Op de Zaterdag gehou den vergadering der weegbrug „Samen werking" gaf de beer De Roo een finan cieel overzicht der laatste 5 jaar. In kas was een reserve van f 3600, terwijl het aandeelen-ikapitaal der weegbruggen f 4300 bedraagt. Wanneer, zoo eindigde het verslag z'n overzicht, de middelen nog drie jaar in gelijke mate blijven vloeien, zullen de weegbruggen bet volle eigendom der vereeniging zijn. Art. 5 van het reglement werd -zoodanig gewijzigd, dat familieleden die een bedrijf voortzet ten zonder prijsverhooging de aandeelen kunnen overnemen. Door den heer D e Wilde werd verhooging van het loon der seizoenwegers bepleit. Emmabloemcollecte opbrengst te: Koudekerke f24.17, Zoutelande f20.18, Biggekerke f 13.40, Meliskerke f 9.80. Arnemuiden. Na een rede van dhr Hendrikse uit Hoorn en dhr Presser uit Amsterdam, beide Hoofdbestuursleden van den Ned. Bond van Kleinhandelaren en venters, werd hier een afdeeling van genoemden bond opgericht. Het bestuur bestaat uit de heeren Jan van Belzen Jz., voorzitter; C. de Ridder; B. Grootjans Jz., Job. van Belzen en J. Grootjans Mz. Verloren een belastingplaatje 1937 1938. Inlichtingen ter secretarie. (Be langeloos bericht.) Westkapelle. Benoemd tot tijdelijk op zichter bij de landaanwinningswerken van de Rijksdomeinen in bet Verdron ken Land van Saaftingen met ingang van 1 Mei a.s. de heer K. Dekker te Westkapelle, thans tijdelijk opzichter hij de rioleeringswerken alhier. Scherpenisse. De heer C. G. Hartog heeft ontslag genomen als wethouder. Haamstede. In een bijzondere plech tige dienst heeft Vrijdagavond de over dracht van de gerestaureerde Ned. Herv. Kerk alhier plaats gehad. De Commis saris der Koningin, Jhr Mr J. W. Quer ies van Ufford, hield bij deze gelegenheid een redevoering, terwijl burgemeester Röell het gerestaureerde bedehuis, aan de kerkelijke gemeente overdroeg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Deersum, c.s. G. Gadée te Arum. Bedankt voor Papendrecht, J. van Am- stel te Lage Vuursche. Geref. Gemeenten. Tweetal te Giessendam, W. C. Lamain te Rotterdam en A. van Stuivenberg te Benthuizen. Beroepen te Giessendam, A. v. Stui venberg te Benthuizen. Bedankt voor Rijssen en 's Graven polder, M. Heikoop te Utrecht. Emeritaat aangevraagd. Naar wij vernemen heeft Ds J. van de G u c h t e, predikant bij- de Geref. Kerk te V e r e, die thans evenals zijn gezin el- ders vertoeft, wegens gezondheidsrede nen eervol emeritaat aangevraagd. D's v. d. Guchte, geb. 4 Juli 1905, deed op 16 Aug. 1931 zijn intrede te Vere. Openbare geloofsbe- 1 ij d e n i s. De Kerkeraad van de Chr. Geref. Kerk van Amsterdam-Noord heeft blijkens bet Amsterdamsch Kerkblad be sloten, om voortaan bij het afleggen van openbare belijdenis des geloofs de vra gen te gebruiken, zooals zij in de Geref. Kerken in gebruik zijn, echter met weg lating van de zinsnede: „Gelooft gij! Gods Verbondsbelofte, U in Uwen doop be- teekend en verzegeld?" Nieuw in de Chr. Geref. Kerk zal dan zijn hetgeen in den aanvang van de tweede vraag staat, n.l.: „Belijdt gij thans den toegang tot het Heilig Avond maal, vragende Auto tegen een boom. Drie ernstig gewonden. Te Bemmel (Gld.) is het ruim 3-jarig zoon tje van den gemeenteveldwachter H., toen hij' voor de ouderlijke woning plotseling den weg overstak, door een personen auto, welke bestuurd werd door den land bouwer van O. uit Bemmel, aangereden en met een ernstige hersenschudding op genomen. De moeder van bet kind stond voor de huisdeur toen het ongeluk ge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2