E ZEEÜW 3 t TWEEDE BLAD TANTE Al LIE ppoeder Rikobé voor ions van tbode INTEIJNE. De Oslo-Conventie. FEUILLETON Uit de Provincie MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. Nederland en België. RG UWLAND, Aanv. rooven onder no. 72, e Goes. I: fE BURGER- J :t te aanvaar- Voorstad 97, 1: O N I N G, irect te aan- week. Inlicht. C. DEKKER, ade 9 te Goes. rSTBODE, reischte goed zelfstandig bij Mevrouw A 61, Koude- t, begin Mei: NSTBODEN, ader No. 4102 DUITS, Dor- MEISJE, ge- carakter, als k. G.G., om- gen kost en n onder Nov te Goes. vraagd. Zich ïoutstraat 14 IJKE. onnementen door n was het ainder cou- procenten -ioneel hoo- hoek, waar is. ag bestond pet. Ne- In verband r de franc wat aan- oril 2.30 u. VAN VRIJDAG 22 APRIL 1938, Nr 171. Regeeringi teleurgesteld in de verwach tingen van haar initiatief. Verschellen is de memorie van ant woord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer nopens het wetsontwerp tot goedkeuring van de op 28 Mei 1937 te 's-Gravenhage tusschen België, Dene marken, Finland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en Zweden gesloten overeen komst tot ontwikkeling van het handels verkeer met toegevoegde protocollen en bijhehoorende lijsten. In deze memorie merkt de regeering op, dat zij erkentelijk is voor de woorden van waardeering, geuit ivoor het initia tief, dat genomen werd ter vermindering der handelsbelemmeringen. In hoeverre het mogelijk zal zijn in deze richting voort te gaan, zal voorna melijk afhankelijk zijn van de ontwik keling van de internationale conjunc tuur. Mocht deze zich blijven ontwikke len zooals in de laatste maanden het geval is geweest, dan- zal een weerslag daarvan op de door de regeering te voe ren handelspolitiek niet te ontgaan zijn. Tegenover die leden der commissie ivan overleg die er hun twijfel over uit spraken of, na de mislukking van vorige overeenkomsten, de omstandigheden wel guasii.T waren om met een zoodanige overeenkomst opnieuw een proef te wa gen, zij aa nas teek and, dat de regeering in het voorjaar 1937 van meening was, dat de onmiskenbare opleving van het bedrijfsleven zoo in binnen- als buiten land, welke ten tijde der voorbereidingen van de onderhavige overeenkomst viel aan te wijzen, voor het ondernemen van een poging op breede basis om te gera ken tot een vrijer ruilverkeer als het gunstigste oogenbiik moest worden be schouwd, dat zich sinds de economische en monetaire wereldconferentie van Lon den in 1933 heeft voorgedaan. Daarbij was uiteraard voor de regee ring van belang de vraag in hoeverre het initiatief ivan de z.g. Oslostaten bij andere landen weerklank zou vinden en dit initiatief zich zoodoende tot een groo teren kring van landen zou kunnen uit breiden. De regeering .kan niet verhelen, dat de te dien aanzien bij de sluiting der over eenkomst gekoesterde verwachtingen niet geheel zijn verwezenlijkt. Wel is waar is het initiatief van de Oslo-staten in een aantal landen met een zekere mate van waardeering ontvangen, maar deze waardeering heeft zich in geen enr kei geval omgezet in daden. Nimmer is het de opzet noch de be doeling van de onderhavige overeenkomst geweest, het geheel der handelsbetrek kingen tusschen de daarbij aangesloten landen uitputtend te regelen. Het mag dan oolk niet in strijd met de gesloten overeenkomst worden geacht of als een gebrek dier overeenkomst worden be schouwd, indien 'bepaalde daarbij aange sloten landen tijdens den duur daarvan ten aanzien van niet in de overeenkomst geregelde onderwerpen, maatregelen heb ben getroffen, welke wellicht de ver dragspartners schaadden. Ook de Neder landsche regeering i,s: in alle opzichten vrij in haar economische politiek, zoolang zij slechts de door haar op zich genomen verplichtingen in met het buitenland ge sloten verdragen eerbiedigt. door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 54.) o~ Angus reed Edgar al heel vroeg in den morgen naar de stad. De zacht groene heuvels maakten een frisschen, prettigen indruk, toen ze er in de eerste zonne stralen langs reden. Edgar keek met me nige onderdrukte zucht om zich heen. „Ik heb het gevoel", zei hij, „of ik alles achter moet laten, wat het leven de moei te waard ma.akt". En dat verlaten, eenzame gevoel bleef hem bij gedurende zijn heele reis naar Londen. Zooals hij al gezegd had, scheen het leven hem erg troosteloos en leeg, en de brieven die bij aan Maude en Angus schreef, vooral die aan den laatste, wa ren erg gedrukt. Zijn verblijf thuis was maar van korten duur en het was een zeer opgewonden tijd voor hem geweest en op Birken Lee had hij zijn best gedaan zich terwille van Angus zoo vroolijk mogelijk te toonen, zoodat hij eigenlijk zelf niet beseft had, hoezeer hij het verlies van dit nieuwe ideaal voelde, voor hij zich weer onder betrekkelijke vreemdelingen bevond en tijd had om na te denken en tot rust te komen en zich de gelukkige droomen weer in het geheu gen te roepen, waarvan hij zoozeer was Meer verlichting Veer- sche weg. Burg. en Weth. stellen voor een electrische nachtlantaarn op den Veerschen weg bij te plaatsen, waar van de kosten geraamd worden op f 125 en de jaarlijksche uitgaven aan stroom en onderhoud op f20. Gronden voor volkstui nen. B. en W. stellen den raad voor 5600 M2 gemeentegrond aan den Ka- relsgang te verhuren aan de vereen. „Kweeklust" voor f 78,40 per jaar tot 31 Dec. 1939. Verpachting vischwa- t e r. B. en W. stellen den raad voor 't vischwater in de binnenhaven opnieuw te verpachten aan M. Pikkart voor f 75 per jaar gedurende drie jaar tot 30 April 1941'. Tei aarde bestelling van den heer A. Jobse. On der groote belangstelling had gisteren op de algemeene begraafplaats de ter aarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. Jobse, in leven opzichter van de Oostwatering en opzichter in algemeenen dienst van den Polder Walcheren, ouderling der Geref. Kerk. Mede-ouderlingen droegen hel stoffe lijk overschot naar het graf. Bij' de geopende groeve heeft ds A. H. Onssoren de verdiensten van den over ledene als mensoh. als man en vader en als Christen geschetst en namens de we duwe medegedeeld, dat het de wensch was, dat behalve spr. alleen namens den Polder het woord werd gevoerd. Dit is daarop geschied door jhr. ir J. L. Bo- reel, ingenieur van den Polder, met wien o.a. de griffier, mr dr R. W. Graaf van Lynden aanwezig was, terwijl wij ook den burgemeester, de heer M. Feimhout op merkten. Jhr Boreel wees er o.a. op, dat de overledene zich bij den Polder door groote toewijding en energie, een goede positie had veroverd en zeer in aanzien was. De oudste broeder van den overledene bracht namens de familie dank voor de belangstelling en de gesproken woorden. Eenheid door Democratie. Gisteravond hield de afdeeling Mid delburg van de Vereeniging „Eenheid door Democratie" een flink bezochte openbare vergadering in de groote Schut tershofzaal. De afdeelingsvoorzitter, de heer mr M. W. G. v. d. V e u r, herinnerde er aan dat de N. S. B. bijl de laatste verkiezingen een gevoelige klap kreeg. Dit mag echter i geen reden zijn, gezien ook de internatio nale toestanden, om stil te zitten. Men moet goed naar voren brengen, dat wij in Nederland niet gesteld zijn op regee- ringssystemen als van Hitler, Mussolini en Stalin. Spr. wijst ook op de groote gevaren van het anti-semitisme. Spr. weet dat ook de democratie fou ten maakt, maar hier is gelegenheid ze te verbeteren. Spr. wekt op tot aansluiting bij E.D.D. en heette daarna welkom mevrouw F. J. van GelderDrost, die bereid was me vrouw E'. J. van den BroeckeDe Man uit Aardenburg, die ziek is, te vervangen. Het was voor spr. een groote voldoe ning, dat de heer Koos Vorrink bereid was te komen en later kon hiji ook den heer S. S. Smeding welkom heeten. Mevrouw van Gelder-Drost, voorzitster der Vrijz. Dem. Vrouwenclub, sprak daar na over „Nationalisme en Democratie". Onder democratie moet men verstaan zelf denken, zelf zeggen wat men wil, zelf verantwoordelijk zijn voor zijn da den. Nationalisme kan altijd een groot ge vaar zijh als het uitgroeit tot chauvi nisme. Wij zijn allen goede nationa listen en zullen onze nationaliteit hoog houden, en trotsch zijn op mannen, die ons geestelijke vrijheid brachten en wars waren van elke dictatuur. vervuld geweest de laatste maal, dat hij zich in deze omgeving bevond. Nu eerst hesefte hij ten volle, hoe alles veran derd was. Dat gevoel van leegte en te leurstelling was eigenlijk het zwaarste, wat hij te dragen had. Maar voor iemand als hij, die nog nooit werkelijk groot leed gekend had, was het voldoende om hem geheel en al in de put te helpen. Angus had medelijden met hem, be klaagde hem, schreef hem voortdurend opvroolijkende brieven en moest lachen over zijn eigen onbestendigheid, toen hij bemerkte, dat 'hij telkens weer wensch te, dat Edgar Nannie maar kon vergeten en ging houden van een meisje, dat zooveel mogelijk op Nannie zou lijken. En dat na al zijn preeken tegen Edgar. HOOFDSTUK XI. Tante Ailie komt te hulp. „Nannie, ik peins over een groote on derneming", zei tante Ailie op een dag in het begin van Juli, toen Nannie haar zitkamer binnen trad. „Ik denk er over naar Birkenlee te gaan". „Naar Birkenlee, tante Ailie!" riep Nannie zeer verbaasd uit. „Zoo'n lange vermoeiende reis!" „Dat mag je wel zeggen, meisje", ant woordde tante Ailie met een ernst, die meer dan half gemeend was. „Het is on getwijfeld een inspannende reis voor een vrouw van mijn jaren, waarbij nog komt, dat ik nooit van reizen heb gehouden. Maar dat nationalisme is dan een he melsbreed verschil met wat men nu alom naar voren brengt. Het anti-semitisme is voor Nederland onnationaal; waar Nederland altijd een toevlucht is geweest voor hen, die uit eigen land verdreven waren. Het is jammer dat de Volkenbond geen paal en perk kon stellen aan het nationa lisme zooals het zich in Italië en Japan ontwikkelde. Men moet nu waken ook tegen de extremistische groepen in Ne derland. Het nationaal gevoel is een bolwerk te gen dat soort nationalisme, dat niet an ders wil dan aansturen op oorlog. (Ap plaus.) De heer S. S. Smeding, liberaal, sprak vervolgens over „Om den Democrati- schen Rechtsstaat". Er is, aldus Spr., veel misverstand om de democratie; de een beschouwt haar als onvermijdelijk voerende naar de gepeu- pelregeering; de ander als de hoogste wijsheid in het vinden van de helft plus één. Spr. wijst er dan op, dat reeds vol gens Stanton Ooit (in 1900) democratie is een regeering van deskundigen en de besten, onder toezicht van de gemeen schap, zoodat dus feitelijk democratie en .aristocratie identiek zijn. Het wezen der democratie ligt in het zedelijke ideaal van de ethische gelijkwaardigheid aller menschen. Ook is de democratie aller minst te vereenzelvigen met de volks- souvereiniteit. Spr. behandelt vervolgens het begrip Rechtsstaat, zoo als dat tegenover den machtsstaat gesteld wordt. De twee hoofdkenmerken van dezen rechtsstaat zijn; le dat ook de overheid aan objec tieve normen, geconcretiseerd in geschre ven rechtsregelen, gebonden is; 2e dat het recht der overheid zijn grenzen heeft aan het individu en aan den mensch in zijn „eigengeaarde gemeenschapssferen". Zonder deze twee attributen van den rechtsstaat is de democratie op den duur niet te handhaven. Spr. pleitte tenslotte voor een critische, gezuiverde en nuchtere democratie, op idealistischen grondslag. Het Nederland- sche volk moet zich bewust worden van de hooge waarde der democratische vriji- heden, die we thans, alsof het vanzelf sprak, bezitten. Na de pauze sprak de heer Koos Vorrink, algemeen voorzitter van de S. D. A. P. over „De Democratie in de Branding". Voor den oorlog was er een opgaan de democratie, en weinigen hebben toen gedacht, dat er een terugslag zou komen als nu wordt doorgemaakt. Men kreeg de autoritaire machten, het communisme en het fascisme, dus de dictatuur van het proletariaat en de leidersgedachte. Deze beide staan feitelijk vlak naast elkaar. Beide willen een of enkele menschen om te regeeren, en alle anderen om te ge hoorzamen. Beide stelsels leiden tot dwin gelandij. We moeten de vraag trachten te beant: woorden, hoe deze massale weerstands- verliezen mogelijk zijln geweest. Dit is, volgens spr., omdat wij nog allen kinde ren van den oorlog zijh. Door de voortdu rende levensonzekerheid, kwam het ge roep om den sterken ipan. Zeker, ook spr. erkent, dat de demo cratie niet feilloos is, maar zijl kan zich altijd corrigeeren. Wijzende op de critiek op het gebeurde le Oss, zegt spr., dat zoo iets in andere landen reeds lang in den doofpot was gegaan, maar in ons demo cratisch land is dat anders. Na 1918 moest men de vrede en ook de welvaart organiseeren, maar men heeft er te weinig kracht en te weinig diepte aan gegeven. Daarom zijn allen verantwoordelijk voor en ook mede schul dig aan alles wat thans gebeurt. Er zijn fouten gemaakt en het is juist, dat Hitier toezeggingen wist af te dwin gen, die men aan de democratische Duit- sche regeeringen had geweigerd. De democratie in Nederland heeft zich zelf teruggevonden op 26 Mei 1937, bij de smadelijke nederlaag der extremisten. Het fascisme is niet nationaal, doch in ternationaal. In dit verband wijst Spr. op de spionnage en propaganda, die alom Maar zie je, Nannie, ik verlang er zoo naar mijn jongen weer eens te zien. Ik heb er mijn hart op gezet hem nog eens weer onder de oogen te krijgen". „Maar tante Ailie 1" riep Nannie uit, „laat hem dan hier komen. Oom Richard verlangt alleen maar, dat hij mij niet zal ontmoeten en ik kan hem wel uit den weg blijven. Ik zal heelemaal onzen tuin niet verlaten, zoolang hij hier is. Beter zóó, dan dat u die lange, vermoeiende reis zou moeten ondernemen". „Onzin, meisje, denk je, dat hij of ik ook maar eenig genoegen zouden heb ben, terwijl we wisten, dat jij als een ge vangene in je eigen huis zat opgesloten? Neen, neen, ik moet naar hem toegaan. Hij kan niet bij mij komen, dat is zoo klaar als een klontje. Bovendien heeft hij juist op het oogenbiik de handen vol werk; en in ieder geval zou ik toch ook dolgraag het huis eens zien, dat het toe komstig thuis is van mijn twee kinderen, al zullen ze er misschien eerst samen ko men te wonen jaren, nadat ik ter ruste hen gelegd." „O, tante Ailie, wat zal Angus blij zijn u in zijn eigen huis te ontvangen" riep Nannie uit, haar oogen stralend van blijdschap. „Dat mag dan ook wel. Er zullen niet veel oude vrouwen van twee en zeventig zijn, die zulk een moeilijke reis onderne men, terwille van een jong broekje als hij is." „Maar", zei Nannie na een poosje, „het komt me toch zoo voor, dat u niet gevoerd wordt. Dit alles ziet spr. als een oorlogsbe dreiging. Men moet zich als taak stellen het be schermen van den vrede en de welvaart. Spr. richtte zich tot de leden van E. D. D. en tot hen, die lid willen worden, om het niet te laten bij het lidmaatschap', maar mede te helpen aan het uitdragen van het beginsel, (Warm applaus.) Katiendljke. De grenswijziging, In de gister gehouden raadsvergadering werd naar aanleiding van het verzoek van den kring Westelijk Zuid-Beveland der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij tot het niet heffen van vermakelijkheids belasting ter gelegenheid van de dezen zomer te houden tentoonstelling op een weide in deze gemeente, besloten w 1 belasting te heffen en de verordening te handhaven. Met het oog op velerlei uitgaven zoo wel in 1937 als dit jaar (aanschaffing nieuwe schoolbanken te Wilhelminadorp enz.), kan verhooging der gemeentefonds belasting niet uitblijven. Met algemeene stemmen werd besloten met ingang van 1 Mei 1938 de gemeentefondsbelasting te verhoogen en deze gemeente te bren gen van de eerste naar de derde klasse. Uitvoerig werd besproken de grens wijziging der gemeente met die van Ka- pelle en Wemeldinge. Waar uit de bla den gezien was, dat die gemeenten meen den niets te moeten vergoeden aan deze gemeente voor verlies van gronden en inwoners, een onbillijkheid, die welden kende gemeenten niet zouden mogen wenschen, is met alg. stemmen het vol gende besluit genomen: De Raad dezer gemeente, gezien het schrijven van Gedep. Staten van Zeeland dato 4/5 Maart j.l. no. 149, 2e afdeeling aangaande grenswijziging dezer gemeente met de gemeenten Ka- pelle en Wemeldinge, overwegende, dat gezien het besluit van Z.Exc. den Minister van Binnenlandsche Zaken, om niet mede te werken tot op heffing van deze gemeente, in dank daar voor de Raad dezer gemeente geen be zwaren wenscht te maken tegen de grens wijziging, al is die zeer ten nadeele van deze gemeente genomen, door aan Ka- pelle moer gronden en inwoners af te •staan dan oorspronkelijk verlangd was. besluit mede te werken tot grenswijziging als door Gede puteerde Staten van Zeeland wordt voorgesteld, onder na- drukkelijke voorwaarde, dat schadevergoeding zal worden gegeven wegens gemis van gronden en inwoners volgens te ontvangen belastingen en uitkee ringen financiëele wet, hetzij tegen betaling in eens of een bedrag uit te keeren bij overeenkomst per jaar te be talen over een aantal jaren. Wemeldinge. In Augustus a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de Gymnastiek vereniging „Willen Is Kunnen" alhier werd opgericht. In de laatst gehouden vergadering is besloten om dit gouden jubileum te vie ren met een turnfeest, waaraan ook ver schillende verenigingen uit de omgeving zullen meewerken. De voorloopige datum voor dit feest is vastgesteld op 6 Augustus a.s. WALCHEREN. Rittem. W einig sterfgevallen. Toen dezer dagen aangifte werd gedaan van het overlijden van een kind, bleek het, dat het 9 maanden geleden was, dat er in deze gemeente iemand gestor ven was. Zeker een zeldzaamheid. O.- en W.-Soeburg. Woensdagavond iiad een bijeenkomst plaats van de Oran jevereniging met de besturen en leden der buurtverenigingen ter bespreking van een nauwe samenwerking tusschen de Oranjevereeniging en de buurtver- eenigingen. Van deze laatsten zijn er nog enkele, die zich nog niet hebben opge geven tot samenwerking en nog geen toezegging tot afstaan van 20 pet. van zoover alleen kunt gaan. Angus moet u in ieder geval komen halen." „Als het noodig was, zou ik zelfs wel alleen kunnen gaan", antwoordde ze. „Maar mijn plan is van je vader gedaan te krijgen, dat hij me zal begeleiden. On getwijfeld is het beter voor me iemand bij me te hebben om er voor te zorgen, dat me geen kwaad geschiedt en mijn moed op te houden onder zooveel geva ren; en ik geloof, dat de verandering hem goed zou doen." „Mijn plan is", zei ze, „dat je vader mee zou gaan om op mij te passen, Esther om op je vader te passen en Ed mund om Esther gezelschap te houden, ais ze ons oude menschen moe wordt. De jongen ziet er bleek en mager uit. Hij zit veel te veel met zijn neus in de boeken. Verandering van lucht en wat ontspan ning zullen hem zeker goed doen." Nannie was er natuurlijk vast van overtuigd, dat een bezoek aan Birkenlee en Angus iedereen moest aanlokken en goed doen, maar ze had bezwaren van meer huishoudelijken aard voor Angus. Ze was bang, dat hij geen plaats zou hebben voor zooveel personen. „Hij heeft de groote en kleine kamer op het Zuiden gemeubileerd, die zouden u en Esther kunnen krijgen", zei ze, met evenveel zekerheid en kennis van zaken sirekend, alsof Birkenlee haar huis al was. „En de Oostelijke kamer aan het eind van de gang zal geschikt zijn voor veder. Dan is er nog zijn eigen kamer, maar meer vertrekken zijn er niet in Arbitrage bepleit inzake sluis te Terneuzen. De katholieke senator Cyriel van Over- bergh wijdt in de Brusselsche „Soir" een vriendelijk gestemd hoofdartikel aan de ontwikkeling der Nederlandsch-Belgi- sche betrekkingen. Ofschoon schrijver een militair bondgenootschap met Neder land gaarne tot stand zou zien komen, schakelt hij doze mogelijkheid althans voorloopig uit, daar de Nederlandsche regeering nóch voor een militair, nóch voor een politiek bondgenootschap, nóch ook voor geregelde besprekingen tusschen de generale staven der beide landen te vinden is. Voor het oogenbiik blijft er derhalve niets anders over dan een even wijdig loopende politiek van onafhanke lijkheid, geschraagd door een toenemen de economische samenwerking. Senator Van Overbergh herinnert er aan, dat België een integrale oplossing van alle tusschen de beide landen han gende kwesties nastreeft, maar wenscht daarbij een uitzondering te maken voor de kwestie van de sluis te Terneuzen die z.i. niets te maken heeft met de herzie ning van de verdragen van 1839. Nederland is immers krachtens het ver drag van 1894 verplicht een grootere sluis bij Terneuzen te laten bouwen, zoodra België er behoefte aan heeft. Daar de Nederlandsche regeering voor den bouw van zulk een grootere sluis z.i. ongerechtvaardigde compensaties vraagt, lijkt het den heer Van Overbergh het doelmatigst, de kwestie aanhangig to maken bij het Internationaal Gerechts hof te 's-Gravenhage, waarmede België slechts een door Nederland inzake het Maaswater gegeven voorbeeld zal volgen. Gemeld wordt, dat men ook in Gent- sche havenkringen deze opvatting is toe gedaan, zoodat kan worden aangenomen, dat er ook van deze zijde bij de Belgi sche regeering op aan wordt gedrongen deze zaak door arbitrage te laten be slechten. hun ontvangsten aan de Oranjevereeni ging hebben gedaan. De voorzitter zette uitvoerig de rechten uiteen die de buurt- vereenigingen hierdoor verkrijgen, na melijk volle medezeggenschap hoe een feest zal gevierd worden. De hierop gevolgde besprekingen leid den tot geen directe resultaten. D'e gele genheid voor nog niet aangesloten buurt verenigingen om zich alsnog bij de Oranjevereeniging aan te sluiten blijft nog een week opengesteld. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Talen. Van gemeentewerken is men met een ploeg arbeiders bezig de geheele Vischstraat en Kade te voorzien van een nieuwe rioleering, terwijl daarna de Vischstraat opnieuw met nieuwe klinkers zal worden bestraat. Hierdoor zal een groote verbetering tot stand komen, daar de afwatering en bestrating in deze straat de laatste jaren zeer slecht was geworden. SCHOUWEN-DUIVELAND. Haamstede. De plechtige overdracht van het gerestaureerde kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. zal hedenavond plaats hebben. Bij' deze plechtigheid zal de Commissaris der Koningin aanwezig zijn, terwijl nog verschillende autoritei- en zijn uitgenoodigd. De kerk zal bij deze gelegenheid met kaarsen verlicht iv orden. Ook zullen de beide zangkoren hun medewerking' verleenen, door enkele liederen te zingen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Sas van Gent. Gistermiddag is de nieuwe marechausseekazerne in gebruik genomen. De divisie-commandant der Koninklijke marechaussee, majoor A. W. de Koning'h, heeft Lij deze plechtigheid het woord gevoerd, er op wijzende, dat de huisvesting voor de manschappen thans, dank zij dit nieuwe gebouw, aan alle eischen beantwoordt. Namens het gemeentebestuur van Sas van Gent heeft de heer A. A. Marquine, waarnemend burgemeester, gesproken. orde en ik weet niet, waar hij Edmund dan moet bergen." „Hij zou er nog een kunnen meubilee- ren en dat mag hij voor het genoegen zooveel bezoekers te krijgen, wel over hebben. En Nannie, mijn kind, als hij ue kans loopt geruïneerd te worden, als hij zooveel meubilair moet aanschaffen, nu, dan moeten we hem een handje helpen. Wees maar niet bang, we zullen het best op de een of andere manier voor elkaar kiijgen. Ik heb hem geschreven, met zijn hoevelen we komen en ik verwacht mor gen antwoord van hem. Kom zoo vroeg, als je maar kunt, dan zul je hooren, wat hij te zeggen heeft." Nannie wist even gauw ais tante Ailie, wat hij te zeggen had. Dezelfde post bracht ook voor haar een brief, die een en al blijdschap adem de over het vooruitzicht. Tante Ailie als gast te hebben, was prettig; en dan wie kon hem beter alles over Nannie vertel len dan tante Ailie. Zij zou natuurlijk piecies weten, wat hij graag wilde hoo ren. En wie zou beter dan zij aan Nan nie den toestand op Birkenlee kunnen be schrijven en vertellen, welke maatregelen hij had genomen? Over die maatregelen schreef hij als een echtgenoot aan zijn vrouw, hij vertelde Nannie alles van zijn plannen en vroeg haar raad. Zooals ze al gedacht had, moest er nog een kamer ingericht worden voor Edmund. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5