LANDBOUW Gemengd Nieuws Hoeveel schade deden de nachtvorsten? 1*# Radioprogramma. geofferd. De Volkenbond tot een „ma chine de guerre" te maken van de eene groep staten tegen de andere, beteekent een verscheuren van zijn adelbrief. Hij is bestemd, de gebrokenheid der wereld te heelen, niet een nieuw en voor naam punt van verdeeldheid aan de reeds bestaande toe te voegen. Daarom tasten zij, die uit liefde tot den Volken bond van Europa een vlammenzee wil len maken, hartgrondig mis. Achter den vrede, zeide onlangs Win ston Churchill in het Engelsche parlement, staat de beschaving. Wat er van die beschaving zou over blijven in een nieuwen wereldoorlog ook in een uit liefde tot den Volkenbond gevoerd is aan geen twijfel onderhevig. De verwoestingen in China en Spanje aan gericht, geven daarvan slechts een zeer onvolledig beeld. Men was daar zeker van de overwin ning en men had belang bij behoud van het land. In een wezenlijken oorlog, als het gaat om „er op of er onder", om „overheersching of slavernij" van heele volken, zal het anders gaan. Om den vijand murw te slaan, zal dan niets moe ten ontzien worden. Dit is zelfs de hu maanste manier, omdat dan de oorlog het vlugst uit zal zijn, zooals in een Ita liaansch staatsstuk wordt betoogd. Zóó eischt het de humaniteit. Spr. vraagt: is het te verantwoorden, deze furiën los te laten in naam van de vredes- gedachte? Geen andere conclusie is mogelijk, dan dat het thans de roeping is van alle staatslieden ook en vooral van die uit de vredelievende landen, om de handen ineen te slaan, eikaars bedoelingen te verstaan, eikaars hebbelijkheden te ont zien, eikaars gedachten te peilen en ge meenschappelijk te werken aan oplossin gen, waarbij tenslotte allen zich kunnen neerleggen. Een klein land als het onze kan ten dezen uiteraard slechts een bescheiden invloed oefenen; maar wij mogen hopen, dat onze regeering zal doen wat haar plicht is. Dit is nog moediger dan de defensiemaatregelen. Moge Gods zegen bovenal op dezen arbeid van de regeering rusten. „Ook „hetgeen niets is" kan hij, naar het apostolisch woord, uitverkiezen om zijn werk te doen. Komende tot de binnenlandsche politiek herinnerde spr. er aan, dat het vandaag 50 jaar geleden is, dat op 21 April 1888 het kabinet-Mackay op trad, waarmee een nieuwe aera in onze politiek werd geopend. Het kabinet- Mackay was het eerste rechtsche mini sterie en het bracht ons de eerste subsidie wet voor de bijzondere school. Het was samengesteld uit 8 ministers, waaronder 4 anti-revolutionairen, 2 katholieken en 2 vakministers, voor buitenlandsche za ken en marine. De Antirevolutionaire partij was des tijds nog ongesplitst. Toen later de split sing kwam, stonden drie van de gewezen anti-revolutionaire ministers aan de zijde van Mr Lohman, de vierde was reeds overleden. Wij kunnen dus in het jubi leum van morgen ook een jubileum van de Christelijk-historische gedachte zien, in zoover het dan 50 jaar geleden zal zijn, dat onze mannen voor het eerst de zware regeeringsverantwoordelijkheid te dragen kregen. In de vijftig jaren, die sinds dien verloopen zijn, is veel ver anderd. Maar voor ons volk is het beste behouden. Onze grenzen in Europa en .plders zijn ongeschonden. Ons geliefd Vorstenhuis bleef ons ge spaard en zag zich nog onlangs een nieuwe toekomst geopend. De liefde tot de vrijheid, het erfdeel der vaderen, bloeit in ons midden als nooit te voren. Het „christelijk bewustzijn", waarvan de Troonrede van 1888 gewaagde en dat toen het voorwerp is geweest van veel spot en hoon, is de ruggegraat van ons volk gebleven, al deze vijftig jaren lang, en wordt heden ten dage ten onzent als kracht voor het openbare leven geëerd in breedere kringen dan voorheen. Tegen de booze geesten in de lucht, die thans de wereld en ook ons volk bedrei gen, past toenadering tusschen hen, die elkaar in het hoogste kunnen vinden. Wanneer wij zien de donkere machten, die thans in de wereld woeden en daar naast de verdeeldheid, die tusschen de belijdende christenen op politiek gebied heerscht, dan is er reden tot droefheid: en bovenal tot bezinning en inkeer. Het gesplitst zijn in twee grootere par tijen, is niet het ergste. Hoewel te be treuren, is dit historisch verklaarbaar en het doet in de praktijk niet heel veel kwaad, omdat die partijen elkaar niet plegen te verketteren en in de actueele politiek veelal schouder aan schouder staan. Spreker oefende echter scherpe critiek op de kleine christelijke partijen, die niet staan naast de grootere partijen als verschillende kleuren van het eene licht", met als naar voren brengend bepaalde kanten van de waarheid, die misschien elders te zeer in de schaduw bleven, niet waardeerend en aanvullend, als regel, in bitteren en onverzoenlijken strijd tegen geloofsgenooten. Zij verabsoluteeren hun eigen visie op bepaalde vraagstukken en miskennen den ernst en de diepe over tuiging van hen, die over die vraagstuk ken anders denken. Aan de betrekkelijke waarde van onze programs zullen 4wij, meen ik, aldus be sloot spr., allen willen vasthouden. Maar daarnaast aan de absoluutheid van de kenbron, waaraan zij ontleend zijn, waar aan wij althans gemeend hebben ze te ontleenen, en waaraan zij dagelijks mogen en moeten worden getoetst. Die kenbron is het Evangelie van Jezus Christus, dat in achterliggende eeuwen het aanzien der wereld veranderd heeft en waarvan wij vurig hopen, dat het in dezen tijd, ondanks nieuw-heidensche be dreigingen, zijn zegenend licht over ons land zal blijven verspreiden. Wat, van een berg gezien, de kerktoren is voor een dorp, d&t is de kerk (in den oecumenischen zin) voor de samenleving: het centrale oriënteerende punt, dat de vlakte beheerscht, haar karakter bepaalt, aan haar kleur en teekening geeft. Zoo moet het althans zijn. En dit blijvend te bevorderen, is het doel der christelijke politiek, het doel, waaraan ook onze Unie in het nieuwe jaar, dat zij intreedt, onder Gods zegen al haar krachten hoopt te wijden. BEHANDELING DIVERSE VOORSTELLEN. In de voortgezette vergadering werd besloten op voorstel van het hoofdbestuur het volgend nieuwe artikel in het be ginselprogram op te nemen: „Het zelfbeschikkingsrecht der gemeen te worde gehandhaafd in overeenstem ming met de taak, welke de gemeente naar historie en grondwet, in ons staats bestel vervult. De financiëele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten en het toezicht op door de wet aangewezen handelingen der gemeentebesturen, alsmede de gezags oefening der hoogere organen, zij1 zoo danig, dat het bewustzijn van zelfstan digheid en eigen verantwoordelijkheid van die besturen worde versterkt." De afdeeling 's Gravenhage II bood de algemeene vergadering een motie aan, waarin men zich bij vernieuwing en met volle overtuiging uitspreekt voor krach- tigen steun aan elke daad, welke de poli tiek van internationaal recht en van trouw aan gesloten verdragen zal kun nen bevorderen. Op voorstel van den voorzitter ging de vergadering met de uitspraak, welke in de motie is neergelegd, mee. De afgevaardigde van Hoog-Soeren ont wikkelde bezwaren tegen de bepaling, dat men maximum f 200 mag bezitten om voor steunverleening in aanmerking te komen. Spr. verzocht het hoofdbestuur te bewerken, dat deze bepaling wordt in getrokken. Namens het hoofdbestuur werd betoogd, dat de Unie in dezen geenerlei zeggen schap heeft. Het Hoofdbestuur zal het verzoek van Hoog-Soeren echter aan de Kamerfracties overbrengen. Het resultaat van de discussies was tenslotte, dat de wenschelijkheid werd uitgesproken, dat wijziging wordt gebracht alvorens voor steun in aanmerking te ko men. De afdeeling Lemmer wilde, dat han delslieden, wier inkomen gedurende de laatste drie belastingjaren beneden f 200 per jaar is gebleven, uit het handelsre gister worden geschrapt. Dezelfde afdee ling drong er bij het hoofdbestuur en bij de Kamerfracties op aan, om alsnog alles te doen teneinde de regeering er toe te brengen, dat nog dit jaar een voorstel tot uitbreiding der ouderdomsverzeke- ring bijl het parlement wordt aanhangig gemaakt. Wensch en aandrang zullen aan de Kamerfracties worden overgebracht. Tn bespreking kwam vervolgens een voorstel van de afdeeling Loosduinen, waarbij de Unie wordt verzocht een leef tijdsgrens vast te stellen voor haar Ka merleden (met uitzondering van de frac tievoorzitters) en voor de leden van het hoofdbestuur (met uitzondering van den voorzitter). De afdeeling stelde voor die grens te bepalen op 65 jaar. Een regeling, als voorgesteld zal het niet denkbeeldige gevaar voor „verstar ring" in de Unie zooveel mogelijk helpen voorkomen. Met groote meerderheid van stemmen werd dit voorstel tenslotte verworpen. De periodiek aftredende leden van het hoofdbestuur, prof. Th. L. Haitjema en mr dr A. A. van Rhijn werden herkozen, terwijl in de vacature ds J. Hoekstra, die niet herkiesbaar was, werd benoemd ds H. Bogers te Achlum. Bij de rondvraag verzocht de afgevaar digde van Sassenheim de meening van de G.-H. Tweede-Kamerfractie te mogen vernemen over het door minister Gose- hng in de affaire te Oss ingenomen standpunt. De voorzitter, jhr D'e Geer, antwoordde dat hij het overbodig achtte, deze vraag aan de aanwezige leden dor fractie over te brengen, omdat de meening der frac- 'ie tot uiting is gekomen in de Tweede Kamer bij de behandeling der interpel- iatie-Drop. „G 1 o b e t r o t t e r"-s mokke laar aangehouden. Dat de smokkelaars onuitputtelijk zijn in het uit denken en toepassen van telkens nieuwe trucs om het spiedend oog der grens bewakers en van de belastingambtena ren te verschalken is weer opnieuw ge bleken te Roosendaal, waar een „globe trotter" als smokkelaar werd ontmas kerd. Gekleed in Tiroler kleedij, met het ge veerde hoedje op het hoofd en met den rugzak beladen, was de „globetrotter" via de Belgische grens ons land komen binnenstappen. In Roosendaal aange komen zocht hij: den kortsten weg naar het station. Maar de Roosendaalsche politie schijnt Frultsoorton zijn niet alle even gevoelig. In de nachten van 9 op 10 en van 10 op 11 April heeft het in vrijwel het ge- heele land gevroren. In Zuid-Limburg wees de thermometer in de dalen een vorst aan van 4V2 gr. G. en des morgens lag er een laag ijs op het water. Dat zou in normale jaren wel licht niet zooveel schade hebben aange richt, maar in dit vroege voorjaar, op een moment dat de pruimen en vroege peren in vollen bloei wa ren, bestond reden het ergste te vreezen. Er bleek weer eens, dat ook buiten de periode der IJsheiligen (omstreeks 10 Mei) nachtvorsten te duchten zijn, die groote schade aan de bloesems der vruchtboomen kunnen aanrichten. Naar de rijkstuinbouwconsulent ir Van der Kroft in de „Nieuwe Veldbode" mededeelt, loopt de schade naar gelang der omstandigheden sterk uiteen. De ker sen hebben het meest geleden: in vele boomgaarden moet men op een grooten boom zoeken naar een enkele bloem, die niet bevroren is. Ook de pruimen heb ben ernstige schade. De meeste soorten waren juist, uitgebloeid en op dit moment zijn ze zeer gevoelig. Als men 'bij1 controle echter nog een enkel goed vruchtbegin sel vindt, valt het later veelal nog mee. Van peren en appels zijn in Zuid- Limburg gemiddeld 90 pet. der bloemen nf bloemknoppen bevroren. Zelfs bij laat- •bloeiende appels als Sterreinette zijn op de meeste plaatsen nog hoogstens 10 pet. over. En wat de zaak nog bedenkelijker maakt: in den nacht van 17 op 18 April heeft het opnieuw 5 graden gevroren, zoodat alle aanleiding tot bezorgdheid beslat bijl vele fruitkweekers, die in Zuid-Limburg te zamen over plm. 10.000 H'.A. boomgaarden beschikken. Toch kan de schade nog meevallen als de boomen goed verzorgd zijn en straks voor de appels het weer tijdens den bloei gunstig is voor de bestuiving en als er veel bijen zijn. De ondervinding heeft geleerd, dat bijl rijken bloei (en dit zal in de meeste boomgaarden dit jaar optreden), slechts 5 pet der bloemen tot appels behoeft uit te groeien, om nog een rijken oogst te heb ben. Het is daarom vooral onder zulke omstandigheden, als we dit jaar hebben, zoo te betreuren dat in vele boomgaar den de bijenstand nog veel te klein is. De vatbaarheid der soor- t e n kan zeer uiteenloopen. Hoe vroeger de bloei, des te grooter is in het algemeen het risico. Toch kan dit in ons grillig klimaat wel eens geheel anders uitko men, En dan heeft de er varing geleerd, dat de kans op nachtvorsten veel geringer in het Westenis dan in het Oosten van ons land. Zeeland b.v. neemt een veel meer gepreviligeerde positie in dan b.v. de Achterhoek, Terwijl Zuid-Limburg het midden houdt. Gemiddeld heeft men dus in streken met groot nachtvorstgevaar minder kans op beschadiging als men laatbloeiende appels plant als Lane's Prince Albert, Eysdener en Gronsvelder klumpke, Bellefleur en Zoete Ermgaard. De Sterreinette, hoewel laatbloeiend, blijkt in knoptoestand bijzonder gevoelig te zijn. De gevoeligheid van kersen, pruimen en peren verschilt ook al naar gelang de soort. Deze is echter moeilijk vast te stel len, daar de ontwikkelingstoestand in de periode, waarin de nachtvorst valt, hier op van grooten invloed is. In het alge meen zijn de soorten het gevoeligste vlak vóór, tijdens en kort na den bloei. Hoewel waarnemingen over meerdere jaren gedaan moeten worden, krijgt men den indruk, dat b.v. minder gevoelig zijn van de kersen de laatbloeiende Morel en Hedelfinger Riesenkirsche, van de vroeg- bloeiende Bigarreau Elton, van de prui men de Kwetsen, Reine Victoria en Gzar, van de peren Précose de Trévoux, Nou veau Poiteau, Doyenne du Gomice, Win- terjan, Williams Duchesse, Bon Chrétien Williams, André des l'ostes, Beurré per- pétuel, Jules d'Airolles en Beurré super fin. De Précose de Trévoux vertoont wel spoedig schade in de vruchtbeginsels, doch ook deze kunnen nog parthenocar- pdsch, dus zonder pitten, tot een behoor lijken oogst uitgroeien. Zeer gevoelig voor nachtvorst blijken te zijn Beurré Hardy, Bonne Louisse, Légipont, Clapp's fa vorite. Voorts heeft de bemesting een grooten invloed op de vorstbeschadiging. Bij in Duitschland genomen proeven bij granen bleek in het bijzonder de kalibe mesting de planten belangrijk beter be stand te maken. Hoewel ir Van der Kroft bij1 vruchtboomen soortgelijke proeven niet bekend zijn, bewijst de praktijk, dat goed bemeste, in het bijzonder ook met kali bemeste vruchtboomen veel meer nachtvorst in den bloei kunnen verdra gen. Daarnaast is het in dit verband van belang dat bijl goede verzorging en be mesting ook de overblijvende bloemen beter zullen aanzetten. Uit dezen nabloei toch kunnen, zooals de ervaring leerde, nog heel wat vruchten groeien. Men zal met belangstelling van de be richten uit andere fruitstreken kennis nemen. Het ziet er echter voorloopig niet naar uit dat 1938 het in rijkdom van vruchten 1937 zal nadoen. erg vriendelijk te zijn aangelegd en een agent kon niet nalaten met den vreemde ling een praatje te maken. Zijn belangstelling werd aangewak kerd toen hij! op zijn vraag „waor komde vandaon en waor gaode na toe?" in het plat-Amsterdamsch zijn antwoorden kreeg. Dat was verdacht. En: „Wat hedde gij in diën zak op oewen rug?" Om het juiste antwoord op deze vraag zich te verschaffen was de politieman zoo vrijpostig om den zak te openen en zelf er eens in te kijken. Het bleken geen mondkost te zijn voor de lange reis en ook geen kaarten voor den verkoop, maar.boekjes sigaret tenpapier. Wel geteld bestond de voor raad uit 3000 boekjes. Toen kreeg de Amsterdamsche Tiroler gelegenheid den kortsten weg te nemen naar het politie bureau. Wat mannen verliezen en vrouwen. Gedurende de zomermaan den van 1937 (Juli tot en met Septem ber) werden op de stations der Neder- landsc.he Spoorwegen als gevonden aan gebracht 21.683 voorwerpen van allerlei aard. Hiervan kwamen 8.550 stuks bin nen enkele dagen weder in het bezit van de eigenaars, zoodat 13.333 voorwerpen naar het magazijn van gevonden voor werpen te Utrecht werden opgezonden. Hierbij, waren 2.353 stuks geboekt onder den verzamelnaam „hoeden", beter kon men echter zeggen hoofddeksels, want er zijn ooik petten, baretten, mutsen, en-. dameshoeden bij, al voegen we er direct bij, dat dit er slechts weinige zijn, het geen ook voor de hand ligt, aangezien dames meer geneigd zijn haar hoed op te houden dan mannen. Bij dit aantal van 2352 stuks valt een belangrijke vooruit gang (of moeten we zeggen achteruitgang) te constateeren. Over hetzelfde tijdvak van 1936 werden n.l. „slechts" 2116 hoofd deksels geteld. Op hoeden volgen in aan tal de jassen, met een getal van 1459 (v.j. 1355). Hieronder vallen ook de man tels, waaruit blijkt, dat ook de dames onderhevig zijn aan het vergeten van nut tige of minder nuttige onderdeelen van haar garderobe. Daarna volgen de hand schoenen met 1439 (v.j. 1403), om dan te komen tot de beruchte parapluie, waar van gezegd is, dat zij nooit verslijt, maar genomen wordt, om te worden vergeten. Wat hiervan waar wezen moge, de kroon spant zij niet, want zij is in aantal achter bij de j,assen. Na de parapluies komen de tasschen, waaronder ook gerekend wor den city-bags, koffers, fietstasschen, da- mestasschen enz. waarvan er 1021 wer den gevonden (v.j. 937). En tot besluit willen we nog noemen de boeken, waar van er 856 werden aangebracht tegen 945 in den zomer van 1936. Terwijl dus alle voorwerpen in aantal belangrijk vooruit gingen (beter gezegd toenamen) nam dat der boeken af. Wjj hebben uit het aantal en de soort der voorwerpen, getracht af te lei den, welke van de beide geslachten moet beschouwd worden als het meest ver geetachtige, maar consciëntieus nagegaan, konden wij .geen verschil constateeren. Beide verliezen evenveel of even wei nig. Natuurlijk zijn er ontelbare verloren damestassehen, maar daartegenover staat een groote hoeveelheid heeren-actetas- schen en mannelijke hoeden. Het zou te ver voeren alle andere soor ten van gevonden voorwerpen te behan delen, volstaan we nog te vermelden, dat er 525 voorwerpen van waarde inkwa men, waaronder 53 rijwielplaatjes. Sedert de mode wil, dat deze plaatjes in het knoopsgat worden gedragen (vroeg een vreemdeling onlangs niet of dit een Ne- derlandsehe medaille was?) is de kans op diefstal geringer, doch op verlies groo ter geworden. Te Brugge slaapt een jon geman reeds dagenlang. Te Brug ge werd, negen dagen geleden, in een bioscoop een jongeman in slapenden toe stand aangetroffen. Tevergeefs trachtte men hem te wekken. Op medisch advies werd hij naar een hospitaal overgebracht. Het betreft een electriën, die juist uit het kamp van Beverloo was "teruggekeerd, waar hij een oefenperiode van twee we ken had meegemaakt. Na 168 uur geslapen te hebben, werd André Fiart, zoo is de naam van dezen langslaper, even wakker. Dit kwam ter oore van een plaatselijk journalist, die zich hals-over-kop naar het hospitaal begaf om Fiart te inter viewen. Toen hij bij zijn bed kwam, was de man weer ingeslapen. De kiesche journalist wilde weggaan, maar de andere patiënten in de zaal moe digden hem aan te blijven en riepen: „Maak hem maar wakker, hij heeft nu al lang genoeg geslapen 1" De journal'st volgde dezen gooien raad op en toen de patiënt even wakker ge schud was, kwam het er met horten en stooten uit, dat hij tijdens den laatsten dag van zijn kampperiode op een langen marsch zóó vermoeid was geworden, dat men hem toestemming gaf in een der Roode Kruiswagens plaats te nemen. Don anderen dag was de kampperiode alg'doo- pen en kon Fiart naar Brugge terugke ren. Hij ging onmiddellijk naar bed en heeft toen gedurende vier en twintig uren geslapen. Denkende, dat hiermede alles in orde was, begaf hij zich 's avonds naar de bioscoop, waar men hem, na afloop der voorstelling, slapend had aangetroffen en vanwaar hij naar het hospitaal werd over gebracht. Hij beweerde dat, toen hij na 168 uur slapen even wakker werd, hij den indruk had, dat hij blind was. Ook zou hij het gevoel hebben, dat de rechterzijde van zijn lichaam verlamd is. Het gezicht kwam geleidelijk terug, maar zijn rech terarm en zijn been schijnt hij nog niet goed te kunnen bewegen. Na den persman te woord te hebben gestaan, is Fiart weer ingeslapen. Geneesheeren, die hem hobbon ondor- zocht, beweren, dat de man geheel ge zond is. Ernstige schade aan het vlas. Op verschillende plaatsen in Zeeland wordt het jonge vlas ernstig geteisterd waarschijnlijk door aardvlooien en thrips. De daardoor veroorzaakte schade is zoo groot, dat heele perceelen moeten wor den omgeploegd. Er vallen zooveel vlas planten weg, dat reeds nu gezegd kan worden, dat een middelmatige oogst van dergelijke perceelen niet meer is te ver wachten. Ook de schokkers hebben op verschil lende plaatsen buitengewoon veel van thrips te lijden. Aardappelprijzen. In de afgeloopen week hebben de aard appelprijzen een buitengewone rijzing on dergaan. Werd vóór 8 April in Zeeland vrij algemeen voor de Zeeuwsche Bonte en Blauwe tot f 4,30 per 100 kg besteed, in de week van 1116 April liepen deze prijzen met bijna f 2' per 100 kg om hoog tot f 6. De Bevelanders noteerden f 4 per 10j kg tegen f 2,80 voordien. Vrijdag 22 April 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. Al gemeen rogramma, verzorgd door de NCRV. 8,00 Schriftlezing, meditatie, gew. mu ziek (gr. pi.). 8,30 Gram. 9.30 Gelukwen- schen. 9.45 Gram. 10.dj Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Viool en piano. In de pauze: Gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 En semble v. d. Horst en Gram. 2.00 Gram. 2,25 Chr. lectuur. 3.00 Solistenconc. 4.20 Gram. 5.00 Orgel, 6.00 Gram. 6.30 Voor tuinliefh. 7.00 Ber. 7.15 Liter, halfuur tje. 7.45 Reportage. 8.00 Ber. ANP. Her haling SOS-Ber. 8,15 NORV-Orkest en solisten (om ca. 10.00 Ber. ANP.) 10.45 Causerie over Honkbal. 11.00 Gram. Ca 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301,5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO', 4.00 VARA, 7.30 VPRÜ, 9.00 VARA, 10.40 VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. 10.00 Morgenw. 10.20 De claim 10.40 Gram. 11.10 Vervolg declam. 11.30 Orgelsp. 12.00 Gram. 12.30 Ensem ble Ilona Palmay. 1.10 Orgel. 1.30 Idem van 12,30; 2.15 Orkest, B. Decker's orkest en solist. 4.00 Gram. 5.00 Voor de kin deren. 5.30 Orgel. 6.05 De Ramblers. 6.30 Pol. radiojourn. 6.50 Orgel 7.00 Causerie „Honderd Jaar Burgerlijk Wet boek". 7.20 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Lezen in den Bijbel. 8.00 Zang en piano. 8.30 Causerie „Het zien van schilderij en". 9.00 VARA-ork. en soliste. 10.00 Fantasia en solist. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Piano. 11.30 Jazz muziek, (gr. pi.) 11.5512.00 Gram. DROITWICH. 1500 M. 10.20 BBC-Schotsch O'rk. 11.05 Saxo foon. 11.20 Het Norris Stanley Sextet. 12.35 Zang en piano. 1.20 Het Viani- S'extet. 1.50 Gram. 2.20 Orkest 3.05 Gram. 4.20 Zang. 4.40 Ork. 6.00 Cello. 6.20 Orgelspel, m. m. v. solisten. 9.35 BBC-Orkest. 10,40 Ambrose's Band. 10.50—11.20 Gram. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Sa- lonork. 12.501.20 Gram. 4.20 Frank Temmerman's orkest. 5.20 Gram. 5.35 Salonork. 7.20 Ork. en soliste. 9.30 10,20 Gram. 484 M.: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Orkest. 12.501.20 Gram. 4.20 Orkest. 5.38 Gram. 5.55 C.abaretprogr. 7.20 Gram. en zang. 7.50 Uit Oslo: Philharmonisch O'rk., koor en solist. (8.258.30 Gram.) D'EUTSOHLAND'SEND'ER. 1571 M. 6.30 B. Romanoff's Balalaika-Orkest en solisten. 7.20 Orkest. 8.35 Solisten concert. 9.50 Kamermuziek. 10.2011.20 Concert (gr. opn.) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 April Meest zwakke wind in het N. uit X. tot W. richtingen, in het Z. uit N. tot 0. richtingen, vrij heldere nacht met lichte nachtvorst, overdag gedeeltelijk bewolkt met weinig verandering in temperatuur, droog weer Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 775. Licht op voor fietsen: Vrijdag 7 u. 31 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6