Het Vrouwenhoekje Radioprogramma. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. NOORD-BEVELAND. SCHOUWEN-DUIVEL AND veel wordt uitbetaald, dat het minimum loon f 0.22 per uur bedraagt, hetwelk het vastgestelde uurloon is. De tewerkgestelden uit Bruinisse ont vangen geregeld minder, ondanks hun inspanning. Daarom stelt hij voor om de noodige stappen te doen, om dezen toestand zoo spoedig mogelijk tot bet verleden te doen behooren. Met algem. stemmen wordt aldus be sloten en zoo mogelijk met terugwerken de kracht. Hierna sluiting. Tolen. Naar wij vernemen zal de rijks ontvanger alhiger, de heer P. W. Orné, 'welke door den minister van financiën is benoemd aan de Inspectie Zutfen, in den loop der maand Mei, Tolen verlaten. Algemeen wordt het heengaan van dezen populairen ambtenaar in Tolen betreurd. Ook bet vereenigingsleven zal veel aan hem verliezen. Dammen. Soeburg II behaalt door een 164 overwinning het club-ikampioenschap van Zeeland. De uitslag luidt Kapelle ISoeburg IIP. Bostelaar M. Bakker 02; L. v. WelM. Pluij- mers 02; J. MolF. v. Eenennaam 11; M. de JagerM. de Ru 11; F. v. WelJ. Jagt 02; Ghr. Nieuwen- huizeJ. Walraven 02; J. Balkenende J. K'och 02; H. de BlaaijJ. Jac ques 20; Z. de GroeneF. w. D'ixhoorn 02; J. VerhoekA. v. Sorgen 02; totaal 416. Kapelle II wint met 146 van Soeburg III A. KaatJ. Jansen 02; P. Bruin zeelJ Franken 02; P. Hoogstrate B. v. Eenennaam 20; C. Kramer A. de Pagter 02; A. VeerhoekP. v. Sorgen 2—0; C. v. LiereL. Goedbloed 20; M. de JagerA. Cijsouw 20; J. SteutelJ. de Witte 20; P. v. d. VlietJ. Wüleboordse 2O; J. Walra ven-C. Wouterse 20; totaal 146. Onze Paaschtafel. De eieren, die met Paschen nu eenmaal tot de traditioneele spijzen behooren, kunnen op verschillende manieren om- getooverd worden in smakelijke gerecht jes. Hieronder volgt een voorbeeld van een schoteltje, dat tot uitgangspunt heeft koude, hardgekookte eieren. Eierschoteltje (4 personen). 8 hardgekookte eieren, 3% dl bouillon en melk (2 dl water, 1% dl melk en 1 bouil lonblokje), 1 dl room, 30 gram (3% afge streken eetlepel) bloem, 50 gram (2% af gestreken eetlepel) boter, een stukje ui, laurierblad, peterselie, iets thijm, 50 gram ons) belegen kaas, wat zout. De bouillon met melk een uurtje trek ken met de kruiden en de vloeistof zeven. Smelt 30 gram (1^ lepel) boter, voeg hierbij de bloem en langzamerhand het vocht. Maar de saus af met den room, 2/3 van de geraspte kaas en wat zout. Snijd de eieren in niet te dunne plak jes, schik ze in een vuurvasten schotel en bedek ze met de saus. Bestrooi den bovenkant met een mengsel van paneer meel en de overgebleven kaas en doe de rest van de boter er in klontjes op. Zet den schotel =t 20 minuten in een matig warmen oven. Beschuitrecepten. Beschuitkoek: 4 beschuiten, 4 eieren, 40 gram suiker, 40 gram boter, kwart Liter melk, wat kaneel. Klop de eieren, met de suiker, kaneel en melk. Week hierin de beschuiten. Laat de boter in de koekepan heet worden. Bak de geweekte beschuiten alle tegelijk in de heete boter, giet de rest van de week-vloeistof over de beschuiten in de pan. Bak de koek aan beide zijden licht bruin. Gebruik voor het omkeeren een groot deksel. Dien de koek op met wat suiker bestrooid. Beschuitpudding. Benoodigd: 5 groote beschuiten, 2 eieren, 2 dL. melk, 50 Gram boter, 25 Gram krenten, 25 Gram rozijnen, 25 Gram suiker, theelepel kaneel, 50 Gram bitterkoekjes. Bereiding: Smeer de beschuiten met de boter, klop de eieren met de suiker, voeg de kokende melk toe en laat in dit sausje de beschuiten weeken tot ze doortrokken zijn. Voeg de bitterkoekjes toe. Roer de schoongemaakte krenten en rozijnen er door; voeg kaneel toe en kook den pudding 5 kwartier in een gepaneer- den vorm. Geef bij dezen pudding een vanille- of kaneelsaus. Dit komt héél véél voor! E. Ostermann Co's Handel-Mij N.V., Amsterdam schrijft ons: „...moet jij nu al wéér nieuw linnen goed gaan koopen? Ik hoor je maar al door klagen, dat je goed zoo hard slijt. Waar wasch je toch mee?" 1" „O, zie je, dadr zit het 'm in! Gebruik toch voor je wasch het beste, dat er is. Wasch met Persil!" „Denk je heusch, dat het waschmiddel zoo'n invloed heeft op de slijtage van het goed?" „Natuurlijk! Ik zie het aan mijn wasch. Met Persil blijft de slijtage tot een mi nimum beperkt. Persil is een prachtig zelfwerkend waschmiddel, samengesteld uit de beste grondstoffen. Ik gebruik het al minstens 20 jaar en mijn goed gaat zóó lang mee ik weet dus uit ervaring, dat het waar is als ze zeggen: Persil spaart het goed!" Zuinig met zout. De medische wetenschap heeft als resultaat van haar onderzoekingen be vonden, dat zout zéér slecht is voor de gezondheid, althans een te overmatig ge bruik schaadt het organisme in hooge mate. Velen grijpen wellicht gedachteloos, naar den zoutstrooier en bestrooien hun spijzen nogmaals met zout. Meer dan 6 4 7 gram mag men per dag niet gebruiken per persoon en de huis vrouw zal goed doen deze hoeveelheid te vermenigvuldigen met het aantal per sonen, waaruit haar gezin bestaat en dit voor dagelijksch gebruik voor de berei ding der spijzen af te zonderen. Vele huisvrouwen zullen versteld staan hoe veM meer de tot dusverre gebruikte hoe veelheid bedroeg. een bezoek aan Vere gebracht. Wat be treft de financiën, deze zijn niet ongun- tig te noemen. Het zuivere batig saldo 1937 is ruim f76. Hierin zal echter een gevoelige slag komen, daar dit jaar nieuwe vouwbladen moeten worden ge drukt. In de vacature Van Tuyll werd tot bestuurslid benoemd de heer J. den Hamer, terwijl mej. A. F. Oakes bij ac clamatie werd herkozen. In den breede werden daarna de plan nen voor 1938 besproken. Vele klachten zijn binnengekomen over ondraaglijke lucht, die achter de sluizen wordt verspreid door de uitmonding der Middel'burgsche riolen, hetgeen menig jachteigenaar ervan weerhoudt om daar ligplaats te kiezen. De haven is in haar tegenwoordigen staat niet geschikt voor jachthaven. Besprekingen, echter niet officieel, zijn met verschillende desbe treffende autoriteiten gehouden, doch thans is de tijd gekomen om met plannen voor den dag te komen. Binnenkort 'zal een plan tot dit doel aan Waterstaat wtordenl voorgelegd. De wenschelijkheid werd algemeen ingezien om de spuihaven tot jachthaven te maken, en wel door aan de Korte Noordzijde een steiger te doen bouwen en de slikken daar weg te gra ven. Betreffende de ringrijderijl werd beslo ten de zilveren wisselkrans woder ter be schikking te stellen voor verrijding op den zoogenaamden kermisdag, en verder van deelname af te zien. Hierna hield de heer J. A. Martijn een boeiende lezing over sterrenkunde. (M. G.) Domburg Gemeenteraad. Don derdagavond vergaderde de Raad. Afwe zig dhr Janse wegons ziekte. De vereeni- ging tot stichting en instandhouding van Ghr. Scholen voor Zwakzinnigen vroeg een subsidie van f 30 per leerling, die uit deze gemeente eventueel die school zal bezoeken. Aan dit verzoek werd met alg. stem men in principe besloten te voldoen. Aan Ghr. Wisse was indertijd de ver plichting opgelegd om voor zijn nieuwo pension aan te sluiten op het gemeente- riool. Yan diaze verplichting was hem later iweer ontheffing 'verleend. Thans vroeg Wisse den Raad toch te mogen aansluiten. De aanlegkosten Van huizen op het terrein der gemeente zouden be dragen f 150. Adressant was genegen om zelf de leidingen aan te leggen ten ge- noege van B. en W., terwijl hij daar dan een bijdrage voor zou ontvangen van f 50. Aldus met alg. st. besloten. Ingewilligd werd een verzoek van het comité voor B-steun om beschikbaarstel ling v^n een bedrag van 54 maal f 5,70. In dit bedrag wordt door het Rijk bijge dragen voor 54 maal f3,70, zoodat feite lijk een bedrag van f2 per werklooze of f 108 ten laste der gemeente blijft. De begrooting van het Waterleidingbe drijf 1937 moest worden gewijzigd. Het verliessaldo, oorspronkelijk geraamd op f491, moest nader worden geraamd op f 793. Met alg. st. aangenomen. De gemeentebegrooting 1938 was terug ontvangen van de Provinciale Griffie met verzoek eenige nader aangeduide wijzi gingen aan te brengen. Mede was ver zocht een bedrag van f 1000 over te bren gen naar den kapitaaldienst. Dit laatste was B. en W. niet mogen gelukken. Slechts een bedrag van f 500 was hier voor gevonden. B. en W. hadden in verband met de uitkomsten van het Waterleidingbedrijf in 1937 een nauwkeurig onderzoek laten instellen naar den vermoedelijken uitslag van het dienstjaar 1938. Een en ander met de vooropgezette bedoeling dat in geen geval te duchten zou zijn een hoo- ger tekort dan geraamd. Teneinde dit te bereiken was het wenschelijk om de uit gaven te verhoogen in raming met f 680. Teneinde hiervoor dekking te vinden stel* len B enW voor de navolgende wijzigingen in de toepassing der voorwaarden. Tot op heden waren ook kamertjes in het tarief niet berekend, waarvan het lichtvenster niet grooter was dan een dakvenster. In den vervolge tellen alle kamers mede met uitzondering van zolderkamers met een liggend pannen- of dakvenster. Kantoren, tot op heden vrijgelaten, worden aange slagen, tenzij zij deel uitmaken van win kel, werkplaats of café. Winkels en werkplaatsen zullen even eens in tegenstelling met vroeger worden aangeslagen. Komen echter in één pand winkel en werkplaats voor, dan worden zij als één vertrek gerekend, evenzoo even tueel voorkomende winkel of werkplaats met cafézaal. Deze uitzonderingsbepaling was ook gevraagd in een adres van de Domburg- scbe Winkeliersvereen. „Handelsbelang". Ten slotte waren eveneens vrijgelaten indien niet van een tapkraan voorzien, die vertrekken, waarin de eigenaars van perceolen zich terugtrokken als zij hun woning aan badgasten hebben verhuurd. Het voorstel was nu deze zomervertrek ken aan te slaan tot f3 per zomerhalf jaar. Staan deze vertrekken den geheelen zomer leeg, dan zullen B. en W. restitu tie verleenon. Ten aanzien van de aansluitingen te Ooislkapelle stelden zij voor, dat de stren gere toepassing aldaar alleen zou gelden voor hen, die liet evste jaar aansloten, om in 1939 de aangeslotenen uit het 2de jaar daaronder te doen vallen en zoo ver volgens. Nieuwe aansluitingen direct. Al deze voorstellen zouden met 1 Mei o.fl. van krach t worden. Tenslotte stelden zij voor den admini- strateur-geMopihaler opdracht, te geven tot een geregelde 1 onverwachte con trole ér boete-bepalingen toe te passen op f' die d« yo'vwwde «vertre den hebben. Bij toepassing dezer bepa lingen werd op een meerdere ontvangst gerekend van f 750 per jaar. De voorzitter wees er op, dat B. en W. gerechtigd waren deze rjfeuwe toepassing der voorwaarde zelf in te voeren. Zij wil den bet gevoelen van den Raad eerst weten. Dhr Geldof vroeg en verkreeg nadere inlichtingen inzake de vrijstellingen van closets, baden e.d. in de berekening der abonnementen voor pensions en hotels, die een meter hebben. Deze moeten, in dien ze over hun maximum komen, bij betalen. 'Dhr De Visser wees op eenige z.i. sche ve verhoudingen welke ontstaan bij aan vaarding dezer voorstellen. Weth. Brand wees er op, dat het tarief niet is gebaseerd op een weistandsgrens, maar op het aantal vertrekken. Vooral het opnemen der winkels in de tarieven acht bij billijk. Weth. Elout zeide, dat wij geen water leiding hadden gehad, indien we een ge wone plattelandsgemeente waren. Juist voor de badplaats is ze er gekomen. Niet meer dan billijk, dat zij, die daarvan het meeste profijt hebben het meest betalen. Een tarief zonder onbillijkheden bestaat niet. Da voorzitter stelde nog voorop, dat B. en W. deze wijzigingen slechts noode doen. Kamertarief is het billijkste voor Domburg. De andere tarieven als kada strale huurwaarde, zijn veel onbillijker. Na lange discussie's werden do voor stellen met alg. st. goedgekeurd. Na zitting met gesloten deuren werd een verzoek van M Meyer om verminde ring van zfin aanslag voor Waterleiding afgewezen en besloten nog een 5-tal wo ningen te doen vallen onder de verplich te aansluiting. Hierna zullen nog vier huizen niet aangesloten zijn. Rondvraag. Op voorstel van dhr De Visser zullen B. en W. trachten op te nemen een verbod in de politieverorde ning tot het plaatsen van „grijpkasten" aan den openbaren weg. Dlhr Westenburger vroeg maatregelen tegen bet voetballen op het parkeerterrein Dhr Geldof vroeg rekening te houden met principieele bezwaren van arbeiders, die een aanschrijven van B. en W. had den gehad om naar Duitschland te gaan werken, terwijl dhr De Pagter informeer de naar den stand van onderhandelingen inzake de verbetering van den weg Aag- tekerkeW estkapelle. Wissenkerke. Gemeenteraad. Donderdag vergaderde de gemeenteraad. Ingekomen was een bericht van bet ge meentebestuur van Kortgene, waarbij de bijldrage voor de U.L.O.-school te Kort gene wordt vastgesteld op f 117. De voorzitter zegt, dat een schrijven is ingekomen van enkele huurauto-onder- nemers. Hoewel deze materie behoort bijt B. en W. zal bij het toch voorlezen. In dit schrijven wordt naar voren gebracht dat het tarief van 10 cent per km te hoog is in vergelijking met de andere plaatsen op Noord-Beveland, waardoor scherpe concurrentie is ontstaan en waarin wordt verzocht 'het tarief te ver lagen. De beer van Halst wil, hoewel de be slissing bijt B. en W. thuis behoort, een enkel woord hierover zeggen. Het is ook Spr. bekend, dat bet tarief hoog is, Spr. heeft hierover dan ook wel eens klachten .vernomen van buiten Noord-Beveland, maar de vaststelling is in overleg met B. en W. geschied. Spr. vindt het minder aangenaam voor de auto-ondernemers dat personen die mede de overeenkomst hebben geteekend, voor goedkooper ta rief rijden. Aangenomen werd een nieuw besluit waarbij B. en W. gemachtigd worden de schoollokalen in gebruik te geven voor vergaderingen e.d. Dhr S. Breure werd als lid van het burg. armbestuur herkozen. Een besluit werd genomen waarbij ver klaard wordt dat een uitbreidingsplan voor de kom Kamperland wordt voor bereid. Van den 'havenmeester was een ver zoek ingekomen om ontslag als zoodanig met ingang van 1 Mei a.s., hetgeen on der dankbetuiging voor de bewezendien sten eervol werd verleend. De voorzitter zegt, dat het de bedoe ling van B. en W. is om De Looze nog eenigen tijd in functie te laten om in een volgende vergadering te besluiten of er een oproep voor die betrekking zal worden geplaatst of misschien in dien tusschentijd een geschikt persoon te Kamperland zal worden gevonden. Aldus besloten. Hierna volgde een besloten zitting van ongeveer twee uur, ter bespreking van: 1. voorstel van B. en W. inzake de aan de haven uit te voeren werken; 2. voor stel tot aangaan eener onderhandsche overeenkomst voor een onderdeel ervan; 3. mededeeling van den uitslag der on derhandelingen met erfpachters en huur ders der haventerreinen, waaronder een voorstel van B. en W. tot verkoop en verbuur van grond waarop pakhuizen aan de firma Wed. Schippers en verhuur gedeelte van bet terrein aan A. van Hee te Kamperland. Na heropening werd besloten dat de te maken beschoeiing aan de haven zal worden uitgevoerd met betonpalen, welk werk onderhands zal worden aanbe steed, de overige werken zullen in eigen beheer worden uitgevoerd. Het voorstel om aan de firma Schip pers een gedeelte van het haventerrein te verkoopen, n.l. waar het pakhuis op staat, voor f 1500 werd met alg. st. ver worpen. Rett voorstel betreffende verhuur van een gedeelte terrein aan A. van Hee werd aangehouden tot een volgende vergade ring. De onderhandelingen met den heer v. Splunter omtrent de afronding van den hoek VeerwegKaaidij'k, waren op het doode punt gekomen. Besloten werd ten behoeve der haven een geldleening aan te gaan groot f 1000 af te lossen in 25 jaar. Bij de rondvraag verzocht de heer Meulenberg op de haven de petroleum- iantaarn te doen vervangen door een electrische. Daarna sluiting. Zieriksee. De Provinciale afd. voor Zeeland van bet Nederlandsch Jonge- lings-Verbond hoopt Maandag alhier haar jaarlijksche Provinciale Bondsdag te houden. Met een extra-boot komen 's morgens de bezoekers uit geheel Zee land aan, om, voorafgegaan door het tamboer- en pijperscorps uit Goes, naar de Concertzaal te gaan, waar een mor gen- en middagvergadering gehouden wordt. Als sluiting van den Bondsdag vindt een bijeenkomst plaats in de Nieuwe Kerk waar dhr H. Gordeau, al gemeen secretaris van het N.J.V., het onderwerp hoopt te behandelen: „Van jongeling tot man". Daarna keeren de bezoekers met de boot weer huiswaarts. Haamstede. In de Woensdagavond ge houden gemeenteraadsvergadering is be sloten, den Zeeuwschen Zangersbond ter gelegenheid van het zangconcours van 22 Juni feestelijk te ontvangen. De regeling betreffende de exploitatie van den Plompetoren is aangenomen. De seizo enbedrijven in het cafébedrijf mogen gedurende Juli en Augustus een uur langer open blijven. In samenwerking met de gemeente Burg zal de rattenplaag worden bestre den door een daarvoor ingestelde com missie. Bruinisse. Donderdagmiddag heeft de heer de Haan, inspecteur van de Scheep vaartinspectie, in een daarvoor belegde vergadering een uiteenzetting gegeven van het nut en de noodzakelijkheid van de scheepvaartinspectie. Spreker wees op de kostelooze advie zen, die gegeven worden bij den bouw van schepen en het plaatsen van moto ren en hoewel de bepalingen voor de binnenvaart nog niet gelden, voorzag hij dat in de toekomst deze ook wel daar voor van kracht zouden worden. Vooral daar in sommige gevallen, zooals hij mosselzaadvisscherij de schepen uit Bruinisse ook wel op de Noordzee vis- schen, raadde hij de belanghebbenden in hun eigen belang aan, zich aan een vrij willige inspectie te onderwerpen, daar het visschen zonder certificaat van zee waardigheid ernstige moeilijkheden ten gevolge zou hebben. De voorzitter van de Visscherijvereeni- ging Algemeen 'Schippers- en Visscherij- belang, de heer Vijverberg, vroeg tenslot te inlichtingen oiver het herstellen van visschersvaartuigen met regeeringssteun, zooals dat in de kustvisschersplaatsen is geschied, en de mogelijkheid om dit ook voor schepen uit Bruinisse te verkrijgen. Deze steun was evenwel alleen verleend aan garnalenvisschers. Gemeenteraad. Woensdag avond vergaderde de Gemeenteraad. Af wezig wet'h. W. van den Berg Dz. Van den Ned. Landar'beidersbond was een schrijven ingekomen om vergoeding van kosten overzetveer, die f 1.20 per persoon per weeik bedragen, voor de ar beiders, die thans werkzaam zijn bij de N.V. Noord-Nederl. Wegenbouw Maat schappij te St. Filipsland. Door B. en W. werd een bedrag van f 0.50 per persoon per week vastgesteld als tegemoetkomnig in de vervoerkosten, hetwelk met algem. stemmen werd aangenomen. Het voor stel van Van Oeveren 'om f 1.20 uit te keeren, werd met 4 tegen 2 stemmen ver worpen. Van het Ministerie van Sociale Zaken was een schrijven ingekomen, waarin richtlijnen werden aangegeven voor de extra hulp aan werkloozen (B-steun) en aan B- en G-boeren. B. en W. stellen voor volgens de circulaire te handelen. 'Goedgekeurd wordt het besluit van B. en W. om de Korte Ring opnieuw te be straten met klinikers, waarvoor 30.000 stuks zijn aangekocht a f 19.10 per dui zend. De uitkomende bruikbare betonblokken uit den Korte Ring zullen gebruikt wor den om een trottoir aan te leggen langs de stichting „Den Bal" in de richting van het te stichten Jeugdgebouw. Besloten werd een parkeerverbod vast te stellen voor den Korte Ring en Lange Ring. Dhr tvan Oeveren vraagt verder, welke maatregelen B. en W. denken te nemen in het belang van de werlkloozen, die aangewezen werden om in Duitschland te gaan arbeiden, doch die bijna allen hebben besloten niet te gaan. De voorzitter zegt 'hierop, dat het een algemeene maatregel is, die de Regee ring heeft genomen en dat door de ge meente niets' wordt gedaan, dan datgene wat van hooger 'hand wordt opgelegd. Drie personen hebben zich slechts aan gemeld. 'Hoe het nu verder zal loopen, na de stopzetting van den steun op 18 April a.s., daarop kon spr. 'geen antwoord ge ven. Vervolgens vestigde dhr van Oeveren de aandacht van den Raad op het feit, dat door bemoeiingen van het gemeente bestuur ivan Ou'd'-Vossemeer, aan de te werkgestelden uit die gemeente, bij de werkverschaffing in den A'braham-Wis- senolder hij aangenomen werk altiid zoo Maandag 18 April 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 12.15—2.00 NGRV. 8.30 Morgenw., met dubbelkwartet en solist. 9.30 Hoogmis. 11.15 Gram. 12.15 Amst. Bazuinkwartet en gram. 1.00 Am- sterd. Salonorkerst en gram. 2.30 Gram. 2.45 Zepparoni-kwartet en gram. 3.45 Gram. 4.00 Stafmuziek 6e Reg. Infanterie en Gram. 5.30 'Gram. 6.00 Orgel. 7.00 Gram. 7.15 Declamatie en Gram. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP. Herh. SOS-ber. 8.15 NCRV-orkest m. vocaal solisten- kwartet. 9.00 Causerie „Pontius Pilatus". 9.30 Verv. concert. 10.00 Ber. ANP. 10.05 NCRV-orkest. 11.00 Gram. c.a. 11.50-12 Schriftlezing. HILVERSUM H, 301.5 M. 8.00 AVRO. 10.00 VPRO. 12.00—12.00 AVRO. 8.00 Gram. 8.40 Carillonconcert. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Orgel en viola. 10.00 Ned. Herv. Kerkdienst met gem. kwartet. 11.20 Zang en orgel. 12.00 De Twillight Serenaders. 12.45 Gram. 1.15 Solisten- ooncert. 2.15 Gram. 2.30 Piano-. 3.00 Voor de kinderen. 4.30 AVRO-orkest. 5 Gram. 5.30 A. Spezialetti's Ital. orkest. 6.00 Sportrepoxtage. 6.20 Gram. met toelich ting. 7.00 Haagsch Strijkkwartet. 7.25 Gram. 7.40 Reportage. 8.00 Ber. ANP. Meded. 8.15 Verkorte operette „Der Zi geunerbaron". 9.15 Causerie vanwege het ASLB. 9.20 Radiotooneel. 10.15 Pop. con cert. (Opn.) 11.00 Ber. ANP. Gram. 11.30 12.00 AVRO-orkest. D'ROITWIQH, 1500 M. 10.20 BBC-Welsch-orkest, met soliste. 11.20 Orgel. 11.50 Piano. 12.50 Trio-, 1.20 Piano, 1.55 Gram. 3.20 Orgel. 3.50 Cello en piano-. 4.20 Zang. 4.40 Kwintet. 5.40 Zang en piano. 6.20 Viriété-progr. 7.10 Orgel. 7.40 Viool. 9.05 BBC-orkest met solist. 10.30 Orkest. 10.50-11.20 Gram. BRUSSEL, 322 en, 484 m. 322 M.: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Or kest, 12.501.20 Gram. 8.20 Symphonie- orkest met solist. 9.5010.20 Gram. 484 M.: 11.20 Orkest. 11.50 Gram. 12.30 Orkest. 12.501.20 Gram. 4.20 en 4.50 Or kest en soliste. 5.35 Piano. 6.05 Harp. 6.35 Gram. 7.20 Gevar. concert en gram. 9.3010.30 Gram. DETUSGHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 „Eine Nacht in Venedig". 9.50 Pi ano. 10.2012.15 Orkest en piano. Dinsdag 19 April 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M KRO-Uitz. 4.00—5.10 HIRO. 8.009.15 en 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-or- kest. 1.001.20 Gram. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram. 4.05 Cau serie „Stap voor stap, dag tot dag". 4.30 BLRO-Post. 4.40 Gram. 4.45 Causerie „Fr is geen dood". 5.10 De KRO-Melod. en solist. 5.45 Felicitatiebez. 6.10 Verv. conc. 6.40 Esper.-cursus. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Eenige moeilijkheden bij het Apostolaat onder de heidenen". 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Ber. ANP., Meded. 8.15 Rott. Philharm. Ork. en soliste. 9.15 Gram. 9.30 José de Souza Pinto en zijn Portugeesch orkest. 9.50 Gram. 10.00 Ber. ANP. 10.10 Revue-uitz. 11.35 12.00 Gram. HILVERSUM n. 301.5 M. AVRO- Uitz. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Verv. conc. 12.30 Gram. 1.30 Omroeporkest en Gram. 2.45 Knipcursus, 3.45 Lyra-Trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Causerie over Z.-Afrika. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zangkoor „Zanglust". 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP. Meded. 8.15 Bonte Dins- dagav.trein 9.15 Gram. 9.45 Verv. 8.15. 10.30 Schaakcursus. 10.00 Ber. ANP. Hierna: Veres Lajos' Zigeunerorkest. 11.3012.00 Eddie Oliver's orkest. DROITWICH. 1500 M. 10.25 Orgel. 11.05 De Wessex Players. 12.05 Octet. 12.35 Gram. 1.20 Orkest. 3.35 Gram. 3.50 Kwintet en solisten. 4.20 Oc tet. 4.50 Uit Rome: Omroepstrijkorkest en -koor en solist, 5.45 Zigeunerorkest. 6.20 „Faust", opera. 9.00 Sextet en so list. 9.40 BBG-Harmonie-Orkest en so list. 10.20 Orkest. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 en 12.30—1.20, 4.20, 5.50 en 6.20 Gram. 7.20 Koor en kleinorkest m.m.v. solisten. 9.3010.20 Gram. 484 M.: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Oikest. 12.501.20 Gram. 4.20 en 4.40 Orkest. 4.50 Zang. 5.05 Orkest. 5.35 en 6.05 Gram. 9.3010.20 Orkest. DEUTSCHLANDSEND'ER. 1571 M. 7.00 Populair concert (Opn.). 8.20 Ita- Jiaansch-Duitsch uitwisselingsconcert. 9.05 Liedjes bij de luit en harp. 9.40 Viool, fluit en piano.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6