WERKFONDS-WERKVERRUIMING rvROI geneest en ïiwïefc huid TANTE Al LIE Die NACHT-HOEST zal ophouden! akker's Abdijsiroop Uit de Provincie Wat er deze week voorviel DE ZEEUW van Zaterdag 16 April 1938 - Tweede Blad. Onderhoud met dr. Ir. A. H. W. Hacke, directeur- generaal van den Arbeid en algemeen secretaris van het „Werkfonds". Wijziging Pensioenwet Spoorwegambtenaren. MIDDELBURG. WALCHEREN. Bij de Staten-Generaal is ingediend een wetsontwerp ter verhooging van bet cre- diet voor werkverruiming. Na de 100 mil- lioen, welke reeds voor dit doel zijn ge blokkeerd, wordt thans bij suppletoirs begrooting een nieuw crediet, n.l. van 30 millioen, voor het Werkfonds aange vraagd. Mede in verband met dit wetsontwerp heeft het „Alg. Hdbl." zich tot dr ir Hacke, directeur-generaal van den Ar beid en algemeen secretaris van het Werkfonds, gewend met de vraag, eens één en ander mede te deelen over den gang van zaken bij de werkverruiming. Aan het antwoord van dr Hacke is het volgende ontleend: Men herinnert zich, dat onderschei den moet worden tusschen de Maat schappij' voor Industrie-Financiering en bet Werkfonds. Bij het laatste zijn sinds Augustus 1935 uitsluitend de openbare werken ondergebracht. Wat den organisatorischen gang van zaken betreft, kan ik u het volgende me- dedeelen. Door de administratie van het Werkfonds worden de plannen aan een inter-departementale commissie voorge legd. Deze commissie, onder persoonlijke 1 .ding van minister Romme, bestaat uit ambtenaren en niet-ambtenaren. Zij is in zooverre inter-departementaal, als de verschillende betrokken departementen Sociale Zaken, Waterstaat, Binnen- landsche Zaken, Financiën en Economi sche Zaken er in vertegenwoordigd zijn. Bovendien geschieden de onderhan delingen met de vakorganisaties door een looncommissie, welke uit den oud burgemeester van Dordrecht, den heer De Gaay Fortman, het Tweede Kamerlid, Pater Beaufort, mr F. de Graaff en mij zelf bestaat. Ten slotte wordt over de projecten beslist door de ministerieele commissie. De Premier, dr Colijn, is er voorzitter van. En de ministers Romme, de Wilde, van Boeijen en van Buuren maken er deel van uit. Het is u bekend, dat bij de eind-beoor deeling als norm moet dienen, of de uit voering der openbare werken econo misch verantwoord is. Toch zijn op dit gebied de grenzen van het econo misch „nut" niet altijd scherp te trek ken. Zoo is de „nuttigheid" van een auto- mobiel-snelverkeersweg moeilijk in geld uit te drukken. Natuurlijk, zulk een weg zal allicht leiden tot intenser autoverkeer en dus tot een grooter aantal automo bielen, hetgeen van gunstigen invloed is op de opbrengst van de wegenbelasting. Maar bij het herstel van historische mo numenten en oude kerktorens, dat thans ook door middel van het Werkfonds ter hand wordt genomen, is van direct economisch nut geen sprake. Verder kan, om nog een enkel voorbeeld te noemen, de bouw van badhuizen voor sommige dichtbevolkte gedeelten van een stad wèl, voor andere weinig nuttig zijn. Men ziet dus, dat in de practijk de in zich zelf juiste toetssteen van het economische nut, niet alle vraagstukken automatisch op lost. Wat betreft de klacht over de traag heid van het Werkfonds, verklaarde Dr Hacke: Men moet niet vergeten, dat ten eerste de bodemgesteldheid van Neder land bij de snelle uitvoering van werken ons dikwijls parten speelt. Bovendien moe ten er in Nederland vele speciale rech ten worden ontzien. Zoo nemen dan ook onteigenings-procedures geruimen tijd in beslag. Er zijn verder tal van omstandig heden, welke de uitvoering vertragen. In het algemeen komen de vertragin gen niet van de groote steden. Want bijvoorbeeld Amsterdam, Rotterdam en Den Haag beschikken over uitnemende technische diensten. De moeilijkheden ontstaan vooral bij kleine dorpen, waar dergelijke diensten uit den aard der zaak te wenschen laten. En toch: ook in een stad als Nijmegen heeft het Werkfonds drie jaar geleden den bouw van een slachthuis toegestaan. Voor veertien dagen was men nog niet met de uitvoe ring er van begonnen. Voor Maastricht is ieen ziekenhuis ten beloope van ruim 1 millioen goedgekeurd. Op het oogenblik weet men nog niet eens, in welk gedeelte van de stad het verrijzen zal. Resumeerend, kan ik verklaren, dat het Werkfonds er alles op zal zetten, de werkloosheid door de uitvoering van openbare werken te verminderen. Trou wens, in het wetsontwerp betreffende het nieuwe crediet van 30 millioen is reeds medegedeeld, dat de outillage met twee ingenieurs en administratief personeel zal worden uitgebreid. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, Dank voor Uw schrijven. Een mensch heeft ook wel eens een aanmoediging noo- dig'. Een toegestoken hand kan soms won deren veirichten. Zonder dat had ge dan ook deze week geen lettertje van mij ge zien. Want 'k heb heusch geen tijd. D.w.z ik had teveel ander werk, dat in mijn oog voorrang verdiende. En voor dit korte antwoord beschik ik over wat kos telijke nachtelijke minuten. Wat de vraag over a.s. Maandag be treft, de tweede Paaschdag, bij leven en gezondheid hoop ik met de schare jonge lingen jong te zijn en mij te begeven on der 't gehoor van de eminente predikan ten v. d. Vegt en Kruiswijk. Die traditio neel geworden Pa&schvergaderingen van onze jongelingen blijven we jaar op jaar mee beleven. We haken daarmee tel kens opnieuw weer vast aan lang ver vlogen hoogtij-perioden uit eigen jeugd leven. En in 1938, het jubeljaar dezer jongelingschap, wordt de herinnering levendiger en kleurrijker. Er zijn wellicht wel lezers die tot '88 kunnen teruggaan en dan nog uit eigen ervaringen kunnen spreken. Dat clubje van '88 was even wel maar klein. Het zilveren feest van '13 heugt ons beter. Dat vierden we zelf mee. En nu reeds weer een kwarteeuw verder. Het gouden feest. En het staand leger de 25 duizend gepasseerd. FEUILLETON door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 50.) o- „Je hebt gelijk; maar ik heb ook niet beweerd, dat de eene eigenschap of reeks eigenschappen meer werkelijkheid bevat te dan de andere. Ik bedoelde met wer kelijkheid, dat de vrouw waarvan ik houd een vrouw is van vleesch en bloed die ik lief heb, precies zooals ze is en om wat ze is, en niet. een voortbrengsel vaa mijn verbeelding, wat jou aangebedenen maar al te vaak zijn. Ik durf haar van alle kan ten beschouwen, hoef voor geen enkele ha- rer eigenschappen de oogen te sluiten. Jij daarentegen moet je beperken tot de en kele dingen, die je in haar bewondert en die je verbeelding streelen". „En waarom denkt je diepe wijsheid te voorkomen, dat ik zou gaan houden van zoo'n schepseltje mijner verbeelding, als ik haar uit een wat huiselijker oogpunt beschouw?" „Om dat ik meen, dat, als je verbeel ding zich met van die dagelijksche zaken moet gaan bezig houden, je tamelijk spoe dig zult ontdekken, dat je godin totaal niet geschikt is om de huisvrouw te wor- Een kleine advertentie ln de rubriek „Vraag en Aanbod" Bost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. De uitdrukking jubeljaar is dus wel in dubbelen zin verantwoord. Het 50ste jaar is 'het jubeljaar zonder meer. Maar het is bovendien een jubeljaar wat be jubeld mag worden. Er is reden toe. Met het beantwoorden van deze vraag ben ik zoo ongemerkt in een jubelstem ming geraakt. En dat maakt het me nu juist zoo moeilijk, die andere in uw schrijven genoemde zaken te behande len. Het zou worden een vermenging van aangename en onaangename dingen 'en ik ivimd dit vlak voor het feest van Paasehjubeltonen, van Paaschvreugde en Paaschheerlijkheid zoo weinig passend, dat ik dat liever of geheel oversla of tot later datum verschuif. Dte jonge mannen, die in het bekende jeugdhuis in de Singelstraat kort gele den zoo'n succesvoillen bazar hadden, vertelden dezer dagen met de ald'erglun- derste gezichten dat een echt briefje van duizend, het zuiver voordeelig saldo was van die actie. Een gelukwenlsc'h waard. 'Het i® 'er goed aan besteed. Het geld rolt een en kele maal toch ook wel eens in de goede richting. I Gezegende feestdagen wenscht u toe STENTOR. den van een gewoon sterfelijk mensch als jij bent". „O, om de vróuw te worden!" riep Ed gar uit met een komischen wanhoops- blik, „tot nógtoe is het nog nooit zoo ver gekomen". „Meer geluk dan wijsheid", zou tante Ailie zeggen". „In ieder geyal", hield Edgar vol, „wil ik liever voortgaan, zooals ik tot nog toe gedaan heb, steeds opnieuw geboeid wor dend, al blijkt het dan nooit het rechte meisje te zijn, dan in het geheel niet ge leefd te hebben. Beter afwisselend heete en koude stortbaden dan steeds koude. Zooals mijn moeder zegt: „Beter lief te hebben gehad en verloren, dan nooit lief te hebben". „Dat is heel mooi, als het de ware lief de betreft, maar hoe dat toe te passen op ingebeelde liefde, iets wat mij slechts ver kwisting van gaven toelijkt?" „Liefde kan niet verkwist worden", zei Edgar haastig. „Naar mijn meening wel. Je kunt net zoo goed een verkwister van lief de zijn als van wereldsche goederen". „Uw vergelijking gaat mank, mijnheer de metaphysicus", hield Edgar vol. „Als ik mijn geld verkwist, dan moet het nood zakelijk minder worden. De kracht om lief te hebben groeit. Het lijkt er meer op i geld op interest uitzetten, dan het te ver kwisten". Voor 60-jarigen ontslag met pensioen mogelijk, voor 55-jarigen op hun verzoek. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wijziging van de Pensioenwet voor de spoorwegambtena ren 1925. Aan de memorie van toelichting is het volgende ontleend: De inkrimping in de laatste jaren van het bedrijf der Nederlandsche Spoorwe gen heeft geleid tot versterkte afvloeiing van personeel, zoodat verder de gelden de bepalingen omtrent toekenning van pensioen of wachtgeld, welke hierop niet waren berekend, bij die afvloeiing min der gewenschte verschillen bleken op te leveren. Om hierin verbetering te brengen, heeft de directie, na overleg met den personeelsraad en met de commissie van bijstand van het spoorwegpensioenfonds, Nauwelijks hebt Ge U ter ruste begeven, of die kwellende nachthoest begint weer I Neem daarvoor nu de vanouds beproefde Akker's Abdijsiroop, welke door een nieuwe toevoeging van Apotheker Dumont thans nog sneller en nog krachtiger werkt. Begin vandaag nog en vannacht reeds zult Ge rustig kunnen slapen door de bekende het beproefde hoest-geneesmiddel! Per flacon 90 ct., f. 1.50, f. 2.40. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik voorgesteld de in aanmerking komende aitikelen te wijzigen, waarbij van de vol gende beginselen is uitgegaan: a. De directie verkrijgt de bevoegdheid ieder van het personeel op 60-jarigen leeftijd ontslag te verleenen met dadelijk ingaand pensioen; b. Aan wachtgelders van 60 jaar of ouder zal op den datum van inwerking treding der gewijzigde Pensioenwet da delijk ingaand pensioen worden verleend; c. Personeel van 55 jaar of ouder kan op eigen verzoelk door de directie gepen- sionneerd worden; d. Aan wachtgelders van 55 tot 60 jaar zal, indien zij binnen zes maanden na in werkingtreding der gewijzigde pensioen wet daartoe aan de directie het verzoek richten, dadelijk ingaand pensioen wor den verleend. Zelfstandig recht op pensioen zullen de spoorwegambtenaren ook voortaan eerst bij bet bereiken van den 65-jarigen leeftijd hebben. Om tegemoet te komen aan de hoogere pensioenlasten, welke hieruit voor het fonds voortvloeien, bepaalt artikel 5 van het ontwerp dat de vennootschap aan bet fonds de pensioenen zal vergoeden, welke worden uitgekeerd aan hen, die den leeftijd van 60 jaar nog niet hebben bereikt. Een jubileum. Gisteren herdacht de heer J. P. Lucieer den dag, waarop hij vóór 35 jaar als schildersknecht bij den heer A. Heijboer op de Balans, in dienst trad. De heer Heijboer heeft uiting willen geven aan zijn groote waardeering voor het werk van den heer Lucieer en heeft hem dit door het aanbieden van een geschenk, van bloemen en een ver snapering en het verder vrij af geven, doen blijken. Pachtvermindering. B. en W. stellen voor in te willigen het ver zoek van het bestuur der Vereeniging Met de werkloosheid gaat het de laat ste maanden niet, zooals we graag zouden wenschen; een bewijs, dat zij, die meen den, dat dit uiterst moeilijke vraagstuk door devaluatie was op te lossen, het mis hadden. Zeker, het aantal werkloozen is minder dan het in 1935'36 was, maar het blijft niet omlaag gaan. Integendeel, er is een stijgende tendenz waar te nemen. Nu kan men doen, zooals men in Duitschland doet, en de werkloozen, tewerkgesteld bij werkverschaffing en bij arbeidsdiensten, van het aantal werkloozen aftrekken. Op die manier maakt men een mooier figuur, maar de werkelijkheid wordt er niet be ter door. Onze regeering heeft dezer dagen weer een nieuw crediet van f 30 miljoen aange vraagd voor werkverruiming en wil dus weer nuttige werken doen uitvoeren. Te hopen is ook, dat vooral onze jeugdige landarbeiders gebruik zullen maken van de gelegenheid om in Duitschland een be hoorlijk loon in den landbouw te verdie nen. Met het uitoefenen van pressie op gehuwden zij men echter zeer voorzichtig Hier spreken ook andere factoren mee. Minister Slotemaker de Bruine hëefl éindelijk een besluit genomen in de zoo lang hangende spellingkwestie. "Wèl moei een commissie nog aan het werk, maar de Minister wil dan nu toch spoedig een eind maken aan de zoo lang geheerscht hebbende verwarring en onzekerheid. Het is alleen maar de vraag, of de Tweede Kamer, die zich onlangs in meerderheid uitsprak vóór de spelling Marchant, ge noegen zal nemen met bet door den Mi nister voorgestelde, die niet voor de volle 100 pet. met zijn voorganger mee wil gaan. In Duitschland heerscht, althans in de Nazi-kringen, groote vreugde over den uitslag van het plebisciet van Zondag. Wij, Nederlanders, bekijken dien wat meer nuchter. Dit plebisciet is een cari- catuur van een vrije volksstemming. Voor zoover het Oostenrijk betreft, is bet in scène gezet niet door de rechtmatige lei ders van het Üostenrijksche volk (zulk een stemming durfde Hitier juist niet ris- keeren en daarom greep hij in), maar door de Duitsohe Nazi's. De Oostenrijkers werden eenvoudig voor een voldongen feit geplaatst. De Anschluss was een feit, die onder geen omstandigheid meer on gedaan kon worden gemaakt. Aan bet woord konden en mochten natuurlijk al leen de Nazi's komen. Dat noemt men dan een v r ij e stemming! Wie één woord sprak of schreef, dat den Nazi's onwel gevallig was, verhuisde per eerste gele genheid naar een concentratiekamp of de gevangenis. En wat het Duitsche volk betreft, dit kon weinig bezwaar maken tegen den An schluss van Oostenrijk. Bovendien, welk percentage men ook als uitslag gelieft te geven, van alle cij fers uit Duitschland geldt: volkomen oncontroleerbaar. Er is g86n onpartijdig, objectief stembus-apparaat in dat land. Men vraagt zich alleen af, waarom Hitier telkens weer zoo schermt met het communistisch gevaar in Duitschland en nu ook in Oostenrijk. En zijn blijkens den verkiezingsuitslag geen communisten meer I I Of weet hij wel béter Frankrijk heeft weer een nieuw kabi net, dat in Kamer en Senaat oen over weldigende meerderheid kreeg. Daladier staat voor een kritieke situatie Dg financiën moeten in orde gebracht. Maar cr moet ook een krachtig gezag ko men. Ook nu weer staken de communisten en bezetten ze enkele fabrieken. Dö nieu we minister beeft zich als voortvarend minister van Defensie groot gezag ver worven, maar de toestand, waarvoor hij zich nu geplaatst ziet, eischt niet slechts doortastendheid, maar ook voorzichtig heid, Hij staat voor de taak, het kwaad, dat Blum heeft laten doorwoekeren, ui te roeien. Het accoord tusschen Engeland en Ita lië is zoo goed als gereed. In betrekkelijk korten tijd is de afstand afgelegd welke ligt tusschen een hittere vijandschap en een vriendschappelijke samenwerking. Eén ware krachttoer! Voortdurend waren er na 1919 wrijvin gen tusschen die beide. Tijdens den oor log in Abessynië scheelde het maar wei nig, of er ontstond een conflict. Of dit accoord invloed zal hebben op de as Rome-Berlijn, en zoo ja, welken, is nu nog moeilijk te zeggen. Dit ia wel ze ker, dat Italië in en om de Middolland- sche Zee groote behoefte had aan de vriendschap van Engeland. Dit doel is bereikt.. En over de knechting van het Abessijn- sche volk moet, volgens de Engelsch s di plomaten nu maar niet meer gedacht wor den. Opmerkelijk is wel, dat de veelbespro ken as Rome-Berlijn, sedert de Engelscb - Italiaansche onderhandelingen werden ingeleid nauwelijks meer is genoemd. Heeft, deze as Rome inderdaad te v e e 1 gekost? Heeft het accoord tusschen En geland en Italië mede ten doel de vaart van de Duitsche politiek in Oost-Europa te remmen? Duitschland' verdwijnt in de Italiaan- sohe pers, zoo kort voor de pompeuse ont vangst welke Hitier te Rome bereid wordt op den achtergrond. Er wordt weer critiek op de kerkvervolging in het Derde Rijk gehoord; en al is het woord as-Rome Berlijn nog altijd actueel, het klinkt min der luid: Italië ziet andere mogelijkheden aan zijn horizon opdoemen. voor Volkstuinen „Kweeklust" om de pachtsom van de verschillende gemeente gronden, welke, op basis van ƒ175 per h.a. per jaar, bij hem in pacht zijn te verminderen met 20 alzoo tot f140, zulks voor het pacht jaar 1 December 1937 tot 1 December 1938. Verzekering van gemeente gelden. In de Raadsvergadering van 16 Februari werd besloten, dat de ge meente, ingaande 1 Januari 1939, zou toetreden tot de Frauderisico-Onderlinge van gemeenten (F.G.G.), terwijl met in gang van denzelfden datum de loopende uitgebreide fraudeverzekering zou wor den opgezegd. De beslissing werd door B. en W. ter goedkeuring ingezonden aan Ged. Staten, die enkele bezwaren er tegen hebben ont wikkeld. B. en W. dienen nu een nieuw voorstel in, waarbij alle bedrijven enz., waarvoor het risico zal gelden, met name worden genoemd en ook het bedrag van deel name van f22000. Vacature onderwijzer. Door het ontslag verleenen aan den heer P. A. Vermeulen als onderwijzer aan school C moet in die vacature worden voorzien. Nadat sollicitanten waren opgeroepen, verzochten ook een tweetal leerkrachten van school A om overplaatsing naar school C, zulks met het oog op een in de toekomst niet denkbeeldige op-wacht geld-stelling, indien het aantal leerlingen bij het o.l.o. nog verder zou dalen. Het voorstel wordt nu gedaan om den onder wijzer C. J. Geldof met ingang van een door B. en W. te bepalen datum over te plaatsen van school A naar school C. Ter vervulling van de dan ontstane va cature aan school A willen B. en W. sol- licanten oproepen voor onderwijzeres, aangezien het onderwijs in handwerken daarmede ten zeerste gebaat zal zijn. Vere. "Woensdag bield de V.V.V. Vere haar jaarvergadering onder voorzitter schap van den beer Huinink. Uit het verslag van den secr.-penning- meester bleek, dat bet ledental thans 50 bedraagt. Gedurende de jaren 1935 tot en met 1937 steeg bet aantal aanvragen, ter wijl resp. 43, 157 en 220 vouwbladen op verzoek werden verzonden. Naar schat ting hebben ruim 5000 personen in 1937 „Maar als nu zoowel interest als kapi taal je in koper worden uitbetaald?" vroeg Angus. „Maar Edgar, beste kerel, ik kan zoo niet luchthartig over derge lijke onderwerpen doorgaan. Een ware, standvastige liefde beschouw ik als de grootste aardsehe schat van een mensch en geloof, dat de macht ons met heel ons wezen lief te hebben, ons is gegeven met een bedoeling. Ik denk, dat God heeft ge wild, dat ze ons gansche leven zou beïn vloeden, ons heele leven zou opheffen en vermooien. Ik kan het niet verdragen je te zien spelen met zulk een schat, zoo'n zegen. En dat zul je toch zeker moeten toegeven, dat het voortdurend van de eene verliefdheid in de andere vallen, je er toe brengt om lichtvaardiger over de ware liefde te denken, dat je er de kans door loopt die nooit te leeren kennen". „Het is waar", gaf Edward glimlachend toe, „liefde is voor mij nog altijd een grap geweest. Ik herinner me, dat ik, toen ik nog als kleine jongen in jurkjes rond liep, al verscheidene liefdesgeschiedenis sen had, waarmee de kinderjuffrouw me later o zoo graag plaagde. Mijn eerste liefde was Carolina Burton. Ik weet niet hoe oud we waren, ik weet alleen, dat zij een klein rolrond tonnetje was, dat ik met moeite rechtop kon houden, als we hand in hand wandelden. Ik weet, dat ik niets meer van haar wilde weten, omdat ze met haar vingertjes telkens een groote suikerhal uit haar mond haalde en er weer in stak, en dan mijn gezicht wilde streelen met haar vieze kleverige hand jes. Ik liet haar in den steek voor jouw Nannie. En Nannie en ik scheidden in doodelijke vijandschap over een van haar poppen, die ik wilde ophangen aan een pracht van een galg, die ik voor dat doel had opgericht". „O, maar je ergste twist met Nannie was, toen ik je sterkte in de oude appel boom bestormde en jij haar weg wilde brengen naar de een of andere veilige plaats en zij verklaarde, dat niets ter we reld baar er toe zou brengen baar zieke zusje Maude te verlaten". „Ja, dat was echt Nannie", zei Edgar glimlachend, om bet volgend oogenblik te zuchten. Angus keek hem aan met een blik van vriendelijke sympathie. „Zeg eens, oude vriend", zei hij, zijn hand op Edgar's'schouder leggend, „ik lijk je misschien een erg ongevoelige bruut om je juist nu over zulke dingen de les te lezen. Ik zou voor geen geld ter wereld hard tegen je willen schijnen en vooral nu niet, maar als je zoo aan het redetwisten bent, zeg je wel eens meer, dan je verant woorden kunt". „Onzin", riep Edgar uit, „je hebt geen woord gezegd, dat ik niet verdien. En om je de eerlijke waarheid te zeggen, Angus, ik begin me af te vragen, hoeveel echts, wat jij echt noemt ten minste, zelfs in mijn gevoelens voor Nannie was, zij, die toch werkelijk wel waard is, dat een man baar met hart en ziel lief heeft. Als ik bet zóó bad gevoeld als jij, dan bad ik bet niet kunnen verdragen bier zoo kalm te zitten en er over te praten en dat nog wel met jou". „Ik' hoop van gansober harte, dat het waar is en dat de echte liefde nog voor je mag komen". „Hoop daar dan maar op. Maar wat mijn jeugdliefdes betreft, vergis je je toch. Die twist, waar je over spreekt, blusebte voor de tweede maal mijn liefde voor Nannie. Mijln aanbidding, zooals je wel begrijpen zult, geschiedde natuurlijk in stilte. Den derden keer kregen we twist toen we op een dag alleen gingen roeien zonder toestemming; toen ze, op het zelf de oogenblik, dat ze bemerkte, dat we van verboden vruchten genoten, met alle geweld aan wal gezet wilde worden en verklaarde, dat ze zich zelf in bet water zou werpen om zoo goed en kwaad als bet ging te trachten naar land te komen, als ik niet onmiddellijk koers zette naar de kust. Om baar te plagen, begon ik toen Caroline's zuster Jane het hof te maken, maar het ging niet van harte. Zie was zoo'n vreeselijk water-en-melk persoontje na Nannie, die zoo pittig was en zoo'n sterken eigen wil had." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5