Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtszaken. Militaire verloven met Paschen en Pinksteren. Telegrammen MIDDELBURG. GOES. ZUID-BE VELAND. 's-Gravenpolder. Gemeenteraad. Maandagavond kwam de Gemeenteraad voor de eerste maal in 1938 bijeen. Allen aanwezig. WALCI IEREN TOLEN EN ST. FILIPSLAND. len een voor watervliegtuigen zeer groote snelheid bezitten, n.l. ongeveer 300 km per uur. De vliegtuigen zullen met twee Wright Cyclone-motor en worden voor zien en krijgen een bemanning, bestaan de uit drie personen. De naam van het nieuwe type dat een middendekker is luidt T VIII W. Voorts heeft de Ned. Vliegtuigenfa- biiek een bestelling gekregen van 25 ge vechtsvliegtuigen van het type G. I, wel ke voor Estland zijn bestemd. Zooals men weet, is een aantal van deze vlieg tuigen in aanbouw voor de militaire luchtvaarafdeeling te Soesterberg. LEERLINGENSCHAAL EN HET TOESTAAN VAN EXTRA ONDERWIJZERS. Minister beantwoordt vragen van een Kamerlid. Op de vragen van den heer Suring in verband met het toestaan van extra-on- dtrwijzers voor rijksrekening door toe passing van het tweede lid van artikel 56 der Lager Onderwijswet 1920, heeft de minister van Onderwijs, K. en W. geant woord: 1. Gelijk de minister reeds op 22 De cember 1937 in de Tweede Kamer heeft medegedeeld, is hij bezig aan artikel 56, tweede lid, der Lager Onderwijswet 1920 een ruimere toepassing te geven. Daarbij wordt in het belang dei wachtgelders, waar zulks mogelijk is, als voorwaarde gesteld, dat een wachtgelder benoemd worde. Deze voorwaarde geldt „voor een jaar of een gedeelte van een jaar". De minister acht het, evenzoo in het belang dei wachtgelders, uiterst gewenscht, dat de bedoelde benoeming voor vast ge schiede; hij dringt daarop dan ook met grooten ernst aan. Hij heeft er echter bij nader overwegen van afgezien, het ver- leenen van een vaste aanstelling als voor waarde te stellen, reeds op grond van de overweging, dat daaruit ten onrechte zou kunnen worden afgeleid, dat de regee ring er van overtuigd is, dat ook in de toekomst op het beschikbaar zijn van de middelen tot voortzetting van den thans genomen maatregel gerekend mag wor den. 2. Aangezien de minister zijn beslis sing op een aanvrage slechts nemen kan, den Onderwijsraad gehoord, heeft hij ter bespoediging van de afdoening der za ken een onderhoud met dat college ge had over de vraag, welke richtlijnen zou den kunnen worden gehanteerd om te be slissen, wanneer een „bijzonder geval" aanwezig is. Het overleg is nog niet zoo ver gevorderd, dat reeds thans gezegd kan worden, welke de gevallen zijn, waar in aan artikel 56, tweede lid, toepassing zal worden gegeven. Wel kan reeds wor den gesteld, dat uiteraard de financieele gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs nauwkeurig in acht genomen zal worden en dat geen vaste normen zullen kunnen gelden, die automatisch toepassing zouden vinden. Met name denkt de minister er niet aan, telkens artikel 56, tweede lid, toe te passen, wan neer het aantal kinderen een vast getal beneden het normgetal van de leerlin genschaal is; hierdoor immers zoude langs een achterdeur een herziening van de leerlingenschaal tot stand komen, ter wijl aldus niet per se zou worden gehol pen daar, waar de voorziening het meest geraden is. 3. Die werking der toepassing van arti kel 56, tweede lid, oefent geen invloed op de beantwoording der vraag, of en wanneer de regeering zal kunnen beslui ten, verbetering der leerlingenschaal te bevorderen. DE VEERDIENSTEN OVER DE WESTER-SCHELDE. Het Perkpolderplan. De minister van Waterstaat deelt aan de Eerste Kamer mede: Het onderzoek door een Commissie uit de Provinciale Staten van Zeeland be treft de vraag, welke maatregelen zou den kunnen worden getroffen, om de veerdiensten over de Wester-Schelde, dus zoowel die op Walsoorden als op Terneu- zen en Breskens, op zoo economisch mo gelijke wijze te bedienen. Het is den on- dergeteekende bekend, dat bijl de bespre king in de Statenvergadering, die aan de benoeming van de Commissie vooraf ging, ook het veer HansweertWalsoor den ter sprake kwam en wel in verband met het van enkele zijden gepropageerd denkbeeld van een veer De NoordOs- sendrecht. D'e totstandkoming van een dergelijkeveerver- binding zou door den on- dergeteekende echter niet kunnen worden bevorderd, zoowel met het oog op de zeer hooge kosten, als met het oog op andere bezwa ren. De verplaatsing van het veer HansweertWalsoorden naar Kruinin- genPerkpolder heeft een tweeledig doel, n.l. te bereiken, dat de veerbooten de ha ven van Hansweert, waar ziji veel hinder voor de scheepvaart veroorzaken, niet meer behoeven te gebruiken en een betere verbinding tot stand te brengen tusschen O'ost-Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Zee land. Toen den ondergeteekendo bleek, dat zoowel Gedeputeerde Staten van Zeeland, als de gemeentebesturen van A k s e 1, Goes, Hoek en Kruin in gen dringend verzochten de uitvoering van de werken tot aanleg van de veerhaven te Perkpolder en de bijkomende werken niet op te schorten, heeft bijl het bestek voor aanleg van de veerhaven op 4 Maart j.l. gsgüifcL DE ZEGAM. De Interne kant van het bedrijf. Men meldt ons: De fabriek der Imperial is in 1934 voor een bedrag van f 720.000 in het bezit van de Zegam gekomen. Van de koopsom werd geacht, dat f 80.000 be stemd zou zijn voor de overgedragen con cessies der buitengemeenten en voor bet feit, dat de fabriek op 1 November 1934 werd overgenomen, terwijl de Vlissing- scbe concessie eerst op 1 Juli 1935 af liep. Van deze f 80.000 is afgetrokken hel bedrijfsoverschot tot 1 Juli 1935, groot f 17.000. Het restant der som is geboekt onder bet hoofd: „Oprichtings-verwervings- en reorganisatiekosten". De boekwaarde van de fabriek en van den aanleg is gesteld op f 640.000, waar onder zijn begrepen f 36.000 voor de ter reinen, waarop uiteraard niet wordt af geschreven. Op fabriek en aanleg is over het twee de halfjaar 1935 ruim f 23.000 afge schreven; op de oprichtingskosten ruim f 7000, zoodat de totale afschrijving over dat jaar ruim f31.000 bedraagt. In 1936 is totaal ruim f 66.000 afge schreven. In die jaren heeft de Zegam tevens een pensioenfonds gevormd, dat op 31 December 1936 reeds f 20.000 in kas had. In dit bedrag is begrepen de som, grooi f 7000, die als winst over 1936 in het fonds werd 'gestort. De winst over 1938 lijkt wellicht vrij gering, doch als men het bedrag beschouwt in verhand met de totale afschrijving, krijgt zij een ander aspect. De vraag rijst wellicht waarom de Zegam zooveel afschrijft. Het antwoord 'hierop luidt, dat ivan het begin af een project bestaat voor een moderne gas fabriek, en dat bet streven er op is ge richt alle vernieuwingen, die bedrijfs- technisch gewenscht zijn, tot stand te brengen. Van alles der bestaande fabriek, wat in dit project niet past, wordt 30 pet. per jaar afgeschreven, en als gevolg van dezen opzet zal binnen 31/z jaar een be drag van f 50.000 uit de boeken zijn ver dwenen. Evenals vrijwel alle gasfabrieken hier te lande, heeft ook de Zegam haar gas- afgifte in 1935 sterk zien dalen. Door aquisitie is men er echter vrij' spoedig in geslaagd de dalende lijn tot staan te bren gen, en in 1936 werd zelfs al weer meer gas verkocht dan in 1935. Daaraan heb ben de verlaagde gas-tarieven, die de eerste bedrijfsjaren natuurlijk sterk in- fluenceeren, bun deel bijgedragen. Daar bijl de stichting van de Zegam heeft voorgezeten, dat het bedrijf zich niet zou beperken tot het gebied, dat vroeger door de Imperial werd verzorgd, wordt naar een ruimeren werkkring voor het bedrijf gezocht. Met de gemeente Middelburg zijn onderhandelingen gaande over gas-levering en gros, en ook op an der terrein is men in deze waakzaam. Directe Belastingen. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de ontvanger der directe belastingen enz. K. v. d. Stouwe ver plaatst van K o r t g e n e naar de inspec tie der directe belastingen te Rotterdam (buitengemeenten) Zilveren jubileum. Vrijdag 15 April zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer G. Barentsen, districts- bouwkundige te Middelburg bij den Rijks gebouwendienst in functie trad. De heer Barentsen is sedert 1923 te Middelburg als districtsbouwkun- dige gevestigd. Hdji is voorzitter van den kring Zeeland van het Ned. In stituut van architecten, voorzitter van de Middelburgscbe bouw- en verhuur- maatschappiji, en secretaris-penningmees ter van de vereen. Nehalennia tot in standhouding en bevordering van Wal- cberens natuur- en stedenschoon. De jubilaris zal Donderdag 14 April in het bureau van den Rijksgebouwen dienst te Middelburg door de directie en het personeel van dien dienst worden ge huldigd. Pro Rege hield zijn jaarvergadering onder leiding van den -heer P. van Sluys, die wees op de uitbreiding der weer macht, die groote kosten voor de ver- eeniging met zich brengt. Vervolgens bracht de beer K. Schout verslag uit, waaruit bleek dat de afd. Middelburg 145 leden telt. De commissies zij'n actief. Verschillende excursies zijn gemaakt. De recruten-commissie zorgt door huisbezoek, dat de dienstplichtigen van Prot. Cbr. huize worden ingelicht, voor zij naar hun garnizoen vertrekken. De penningmeesteresse, mej. W. Ver- tregt, meldde een batig saldo. Dhr P. Looff vertelde over het teere werk der ziekenoommissie. D's A. de Bruyn te Wemeldinge, hoofd bestuurslid, sprak over: Nu nog? Juist nul Spr. herinnerde aan de eerste mobi- lisatiedagen, toen het leger met kalme vaderlandsliefde naar de grenzen vertrok en de burgerij in de kerken samenstroom de met de bede om vrede op de lippen. Door den langen duur nam de uiting van het ongeloof in het leger toe en vele jon gelui van Chr. huize dwaalden af, zonder dat dit bekend werd. Op initiatief van ds Hagen werden de commissies voor geestelijke belangen gesticht, waaruit in 1918 de Nationale Vereen. Pro Rege ont stond. D'e geestelijke verwildering onzer dagen heeft geen halt gehouden bij de kazernepoort. Integendeel! Juist nu is de strijd voor of tegen Christus hevig. Ons beginsel moeten we doorgeven aan ande ren. De toekomst is ons, als we in 's Ko- rdngs dienst getrouw zijn. De heer Troost sprak namens Militair Pro Rege de waardeering uit voor bet vele werk dat voor de militairen ge daan is. Mooie muziek van een drietal militai ren en enkele voordrachten zorgden voor aangename ontspanning. Gisteravond hielden de knapen- en meisjesvergaderingen, uitgaande van de Geref. Oudersvereeniging, in de „Prins van Oranje" een feestelijke jaarvergadering, die zeer druk bezocht was. Nadat met gebed en psalmgezang was geopend, sprak de voorzitter van de Oudersvereeni ging een kort openingswoord, waarin hij allen verwelkomde en voorts wees op de beteekenis van onze jeugdvereenigingen. Daarna werd begonnen met de afwerking van het rijk gevariëerde programma. Er werden opstellen voorgelezen en voor drachten gedaan, er waren tableaux en een zangspel, enz. Ook werd een film vertoond van de het vorig jaar te Am sterdam gehouden toogdag. In de pauzen werden de aanwezigen getracteerd. De uitstekend geslaagde feestavond werd door den heer Nederhand met dankzeg ging gesloten. Ingekomen stukken; Goedkeuring van Ged. Staten op het raadsbesluit tot in standhouding der O. L. school. Een dank betuiging van de Kon. Familie voor het telegram van gelukwensob bij de geboor te van de prinses. De gemeenterekening over 1936 is definitief vastgesteld. Aan de vereeniging van gemeenteveldwachters wordt f2,50 per jaar verleend voor buur van een lokaal. Besloten wordt met bet oog op de groote kosten nog een jaar te wachten met het plaatsen van een lan taarn aan den Goeschen straatweg. Het voorschot op de vergoeding der bijzonde re school wordt vastgesteld. De bocht uit den weg op het Driewegje zal eerst weggenomen worden als de be grooting is goedgekeurd. Voor den post luchtbescherming wordt f 150 toegestaan. Bij de rondvraag informeert dhr Ver- mue naar de verbreeding van het gat in den Zaaldijk. De voorzitter zegt: dit komt gelijk met het dempen van de sloot in bet dorp in orde. Het wacht alles op goedkeuring. Dhr Schipper kan niet begrijpen, dat Weth. Verhulst bij het feest van Prinses Beatrix vergunning verleende tot amuse mentsmuziek in de herberg tot 2 uur. Hij acht dit gelijk met dansmuziek en tegen dansmuziek was hij toch verleden jaar. Ook dhrn De Klerk en Weth. Hoogesteger maken opmerkingen. De laatste zegt dit feit eerst nu te weten. Hij betreurt bet ook dat dit feit beeft plaats gehad. Web. Verhulst merkt op: Ik was toen waarnemend burgemeester. Dit was ik over alle burgers. Ik bad de plicht leiding te geven. Er was reden om een nationaal feest te houden en ons volk wilde feesten. Ik 'heb geen vergunning gegeven voor dansmuziek. Dit is ook verboden. Doch ik heb vergun ning gegeven aan Bronovo tot het spelen van vaderlandsche en natio- n a 1 e liederen tot 2 uur. Ook heb ik tot de politie gezegd: als er dan nog eenigen zijn, die gezellig samen zijn, komt het er nog op geen kwartiertje op aan. Ik zie wel degelijk onderscheid tusschen een danspartij en bet spelen van nationale liederen. Ik had ook de politie opdracht gegeven bij wanordelijkbeden de zaak di rect te sluiten. Er is echter geen enkel ongepast woord gevallen. Arnemuiden Maandagavond vergader de de Vereen, voor Bij®. Lager Onder wijs. De vice-voorzitter, dhr P. v. Belzen, sprak namens de vereen, een woord van deelneming, tot dhr v. d. Graaff, in ver band met bet overlijden'van zijin jongsten zoon. Na voorlezing van een ingekomen schrijven van Ds Scholing, waarin deze mededeelt de benoeming tot bestuurslid niet te kunnen aanvaarden, wordt overge gaan tot verkiezing van een bestuurslid. Alsnu werd gekozen dhr C. Dekker, die de benoeming aanvaardde. Na afloop werd een bestuursvergade ring gehouden, waarin dhr P. van Bel zen benoemd werd tot voorzitter en dhr G. Dekker tot vice-voorzitter. Tolen. Ter herdenking van haar eerste lustrum hield de Toolsche Oranjevereeni- ging Maandagavond een feestavond. De opening geschiedde door den eere-voor- zitter, de burgemeester Mr van der Hoe ven, die gewaagde van betgeen door deze vereeniging is gedaan, zoodat de aan hankelijkheid dezer bevolking aan ons Vorstenhuis meer spontaan tot uiting is gekomen. Hij acht het een eer, eere-voor- zitter dezer vereeniging te mogen zijn. Spr. wil de vereeniging gelukwenschen met dit eerste lustrum en spreekt den wensch uit, dat zijl moge groeien en bloei en tot in lengte van dagen. Spontaan zong men onder begeleiding van bet strijkje der Toolsche muzieikvereeniging twee couplet ten van het Wilhelmus. Van de gelegen heid tot complimenteeren maakten ge bruik de beer Van Egmond, namens de kamermuziekolub, de beer Moelker na mens het Nut en „Door oefening vol maakter", door den heer A. Engelvaart namens bet zangkoor, door den beer W. Klompe als voorz. van Concordia, terwijl van O'lympia een schriftelijke gelukwensch was ingekomen. Het strijkje bracht hierna eenige mar- schen enz. ten gehoore, waarna dr Velte- naar een rede hield, getiteld: Onder de schuts van Oranje. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Eenrum, J. C. Fischer te Ede, J. Schmidt te Oosterlittens en P. J. van Leeuwen te Oude Pekela. Beroepen te Amsterdam, Joh. H. H. van Beem te Rotterdam-Vreewijk. Te Oudkerk, Dl Bender te St. Jacobi-Paro- chie. Bedankt voor Eemnes-Binnen, A. van der Kooij te Maarssen. Geref. Kerken. Beroepen te Kralingen, Th. Delleman te Aalten. Geref. Gemeenten. Tweetal te Werkendam, H. Ligtenberg te Lisse en A. van Stuijvenberg te Bent huizen. Hulpprediker. De beer J. Book, theol. cand. te Zwolle heeft zijn benoeming tot hulpprediker bij de Geref. Keik te Middelburg aangenomen. Kerk splitsing. Met alge- meene stemmen heeft de Classis Amers foort der Geref. Kerken in haar vergade ring van 5 April de splitsing van de kerk van Soest in twee zelfstandige ker ken, die van S'oestdijk en van Soest, goedgekeurd. Afscheid-intrede. Het af scheid van Ds A. Blanson Henke- mans van de Ned. Herv. Gem. te N i s s e, is bepaald op Zondag 15 Mei. Zijn intrede te Groesbeek op 29 Mei. Be vestiger is Prof. Dr M. van Rhijn van Utrecht. Borsele. Tot lid van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk is inplaats van dr G. van 5abben, die wegens zijn benoeming tot diaken als zoodanig bedankte geko zen dhr Jacob van Liere Jz. Geslaagd voor Machinisten-examen voor het eerste gedeelte van diploma B: I. J. Vreke te Vlissingen. Borsele. Aan de Ned. school voor cou- pers en coupeuses de Kleeder Industrie V.N. te Doetinchem slaagde na afgelegd examen voor het diploma coupeuse onze dorpsgenoote mej, J. Melis Cd. {Belan geloos bericht.) Terneuzen. Gepromoveerd aan de Rijks universiteit te Utrecht tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift, getiteldOnderzoekingen over het Warmtetransport in Haagbuizen", de heer C. A. Campagne, leeraar aan de R. H. B. S. te Terneuzen 'en Oostburg. Voetballende jongen op straat gedood. Gisteravond was een aantal kleine jongens te Ehschede aan het voetballen. Toen een vrachtauto naderde, schopte een der knapen de bal juist over de straat. In het vuur van het spel liep de 9-jarige G. plotseling de straat op, pardoes voor de auto. De jon gen werd door de vrachtauto overreden en op slag gedood. Schot op een trein? Gis teravond heeft nabij het Station Rijswijk- Wateringen een projectiel een ruit van een derde klas rijtuig van de electrische trein Amsterdam-Dordrecht doorboord. De trein was om 18.36 uit Den Haag in de richting Rotterdam vertrokken. In het compartiment zat een verpleegster, Mej. O. van S. uit Den Haag, die echter niet gewond werd. Men vermoedt, dat op den trein ge schoten is. Zekerheid daaromtrent is ech ter niet verkregen. Het onderzoek, dat de Rijswijksche politie heeft ingesteld, heeft nog geen positieve resultaten opgeleverd. Zij houdt ook rekening met de mogelijk heid, dat kwajongens met een katapult op den trein hebben geschoten. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 12 April 1938. De volgende personen werden gedag vaard: A. de G., 18 jaar, metselaar te Oos- terland, wegens diefstal van een gouden tientje en een gouden vijfje, toebehooren- de aan L. O. Broer. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. G. H. P., 38 j., roeier b. h. Ned. Loods wezen te Vlissingen, wegens verhindering van een handeling, door een ambtenaar ondernomen. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. A. B., 39 j., werkman te Glinge, wegens verzet tegen de politie. Eisch 14 d. gev.straf, uitspr. 6 weken gev.straf voorw. proeftijd 3 j., en f 15 of 10 d. h. L. O., 25 j., arbeider te Sas van Gent, wegens diefstal van een bol. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. A. M., 60 j., ploegbaas te Schore, we gens mishandeling en beleediging van den gemeenteveldwachter J. v. Almkerk al daar. Eisch f 25 of 20 d. h., uitspr. f 25 of 15 d. h. J. M., 35 j., caféhouder te Lewedorp, wegens mishandeling van W. P. G. Joos- sen. Eisch en uitspr. f20 of 10 d. h. BEPERKING VAN VERLOF EN VAN BEWEGINGSVRIJHEID. Nieuwe regeling voor vrij vervoer. De Minister van Defensie heeft bepaald dat het verleenen van verlof en van be wegingsvrijheid tot nader order moet be perkt worden, in dier voege, dat van de sterkte volgens het dagelijksch rapport steeds de helft van het aantal officieren, onderofficieren, korporaals en soldaten (ook van de subsistenten), voor diensten bij de compagnie of het overeenkomstig onderdeel beschikbaar is. Deze regeling geldt eveneens met be trekking tot te verleenen verlof of bewe gingsvrijheid van het a.s. Paasoh- en het Pinksterfeest. Den militairen, aan wie, op grond van vorenstaande regeling, ter gelegenheid van het Paaschfeest of van het Pinkster feest verlof wordt verleend, kan zulks worden toegestaan: a. Voor het Paaschfeest van 15 April tot en met 18 April, met terugkeer per eerste gelegenheid op 19 April 1938 of b. voor het Pinksterfeest van 3 Juni tot en met 6 Juni met terugkeer per eer ste reisgelegenheid op 7 Juni 1938. Van het verlof, 'bedoeld sub a en b, komt voor de dienstplichtigen met uit zondering van de onderofficieren-capitu- lant één dag in mindering van het algemeen verlof. Voorts is ten aanzien van het rei zen voor rijksregeling o.m. het volgende bepaald, Vervoer voor rijksrekening bij verlof of bewegingsvrijheid tegen afgifte van ver- voerbewijzen kan worden verleend. Ie. aan dienstplichtigen, aan de mili tairen, die behooren tot het reserveperso- neel en aan de militairen, bedoeld in het eerste lid van artikel 4, onder ten 2e. van punt f, van het „Reglement voor de mi litaire ambtenaren der Kon. landmacht', voor wat alle genoemde categorieën van militairen betreft, heneden den rang van adjudant-onderofficier (vaandrig, kornet) a. die onafgebroken vijf tot ten hoogste acht maanden verplicht in werkelijken dienst moeten verblijven: tweemaal, (vroe ger éénmaal). b. die onafgebroken ten minste acht tot ten hoogste twaalf maanden verplicht in werkelijken dienst moeten verblijven: vier maal, (vroeger tweemaal); c. die onafgebroken langer dan twaalf maanden verplicht in werkelijken dienst moeten verblijven; vijfmaal, (vroeger drie maal) d. die ten minste zes maanden onaf gebroken vrijwillig in werkelijken dienst zijn geweest onder het genot van soldij of zakgeld (geen jaarwedde): éénmaal na af loop van elk tijdvak van zes maanden; 2e. aan soldij genietende beroepsmili tairen: viermaal per kalenderjaar, waar van tweemaal (vroeger éénmaal) in het tijdvak van 1 Januari tot en met 30 Juni en tweemaal (vroeger éénmaal) in het tijdvak van 1 Juli tot en met 31 Decem ber, met dien verstande, dat zij, die n a 31 Maart, doch vóór 1 Juni, onderschei denlijk n a 30 September, doch vóór 1 De cember als beroepsmilitair in dienst tre den, in het eerste, onderscheidenlijk in het tweede halfjaar van het betrokken kalenderjaar éénmaal aanspraak hebben op vervoer voor rijksrekening, en zij, die op of na 1 Juni of op of na 1 December als beroepsmilitair in dienst treden in die maanden geen aanspraak hebben op vervoer voor rijksrekening; 3e. aan dienstplichtigen die als onder- officier-capitulant vrijwillig in werkelij ken dienst zijn: viermaal (vroeger twee maal) per jaar, waarvan tweemaal in het tijdvak van 1 April tot en met 30 Sep tember en tweemaal in het tijdvak van 1 October tot en met 31 Maart, met dien verstande, dat zij, die n a 30 Juni doch j vóór 1 September, onderscheidenlijk n a 31 December doch vóór 1 Maart, als on- derofficier-capitulant in dienst treden, in het betrokken halfjaarlijksche tijdvak één maal aanspraak hebben op vervoer voor rijksrekening en zij, die op of na 1 Sep tember of op of na 1 Maart als onderoffi- cier-capitulant in dienst treden, in die maanden geen aanspraak hebben op vervoer voor rijksrekening. Ma. Ha. E., 22 j., dagdienstbode te Vlissingen, wegens diefstal van een paar handschoenen, toebehoorende aan Ca. Vriens. Eisch f 15 of 10 d. h., uitspr. f 15 of 10 d. h., met toewijzing der civiele vor dering tot een bedrag van f 1,50. J. v. d. B., 34 j., opperman te Soeburg, wegens mishandeling van B. D. B. Ver- beem. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. h. F. M. M., 46 j., winkelier te Middel burg, wegens het als belastingplichtige geen aangifte doen van een hond waar voor belasting verschuldigd is. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. J. M. W., 42 j., schilder te Zaamslag, wegens beleediging van R. J. v. d. Veke en ~W. E. de Vos, te Axel. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. Vechtpartij na verkiezingen. MEXICO. Bij gemeenteraadsverkiezin gen iu het gehucht Ghiaultengo in den staat Puebla hebben de verslagen candi- E daten en hun vrienden de gekozenen aan gevallen. Bij de vechtpartij die ontstond werden 12 personen gedood en 14 ge wond.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2