Algemeene regelen der Electriciteitsvoorziening. Radioprogramma. Ingezonden Stukken Burgerlijke Stand. WALCHEREN. Zoutelande. Donderdagavond hield de afdeeling van de Ned. Vereen, voor Lucht bescherming een openbare vergadering, waarin Overste Bierman als spreker op trad. Een 60 personen waren aanwezig, waaronder maar één dame, hetgeen spr. zeer betreurde, omdat de vrouw bij de luohtbescherming zoo'n voorname taak heeft. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Breskens. Gemeenteraad. Vrij dag vergaderde de gemeenteraad. De Tweede Kamer heeft bezwaren tegen de derde nota van wijziging. Dinsdag a.s. ral de Raad wederom vergaderen. De voornaamste punten van behandeling zijn de vernieuwde haven verordening, de omlegging van den nieu wen oprit Kaaistraat (langs het huis van d'hr M. Was) en den verkoop van 5 stuk ken f 1000 Ned. Staatsleening 1938. In een uitvoerige causerie schetste spr. de gevaren, die in geval van oorlog uit de lucht dreigen en hetgeen hiertegen kan worden gedaan. Door lichtbeelden werd het gesprokene verduidelijkt. Ongeveer dertig personen gaven zich als lid der afdeeling op, zoodat de afdee ling thans 102 leden telt. Domburg. Het bestuur der Oranjever- eeniging besloot ditmaal de verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana alleen te vieren door des arvonds een muzikale rondgang te organiseeren. Het gebruikelijke kinderfeest blijft dus dit keer achterwege om te sparen voor den 6en September, het 40-jarig regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin. Meliskerke. Komen aanloopen: een fokshond, kleur wit en geel. Gevonden te Middelburg: een gouden broche. Inlich tingen bij den gemeente-veldwachter. (Be langeloos bericht.) Ongeluk bij het schoon maken. Zaterdagmiddag had de vrouw ivan den landbouwer S. W. alhier het on geluk bij het schoonmaken van een var kenshok zoodanig te vallen, dat ze haar been brak. Dr Vaandrager verleende hulp. Voor dw gecombineerde betrekking van commies-ontvanger-administrateur van den Vleeschkeuringsdienst hadden B. en W. de volgende alfab. aanbeveling ge maakt: F. M. Geluk, Wemeldinge en P. J. Woittiez, Sluis. De raad benoemde den heer P. J. Woittiez, die 7 stemmen verkreeg tegen den heer F. M. Geluk 3. i Drie-en - zeventig-jarige zwerver door trein gegre pen. Zaterdagavond is de 73-jarige zwerver R. op den onbewaakten over weg te Alkmaar door den electrischen trein, naar Amsterdam, gegrepen. De man was op slag dood. Jongeman schiet op zijn vroegee verloofde. Zaterdag is te Maarssen een moordaanslag gepleegd op het 20-jarig meisje Van K. De dader, een zekere J., afkomstig uit Breda, was vorig jaar als los-werkman werkzaam op de fabriek N.V. Plaatwerkerij, aldaar, en toen bij de ouders van het meisje in den kost. Geruimen tijd heeft hij met het meisje verkeering gehad, maar later werd de verloving verbroken. Na dien tijd schijnt do dader het meisje eenige keeren bedreigd te hebben. De dader ver toefde de laatste dagen in de omgeving van Maarssen met de bedoeling het meisje te ontmoeten. Zaterdagmorgen heeft hij aan de woning van haar ouders aangebeld en toen het meisje opendeed, loste hij plotseling twee schoten op haar. Eén daarvan trof haar in de hartstreek, het andere kwam in een harer handen ■terecht. De dader die vluchtte loste nog een derde schot op eenige voorbijgangers die hem trachtten tegen te houden. D'e toestand van het meisje is van dien aard, dat zij thuis kan worden verpleegd. Het is de politie tot nu toe nog niet ge lukt den dader te pakken. Brand bij de Kon. Ned. Zoutindustrie te Boekei o. Za terdagavond omstreeks half elf werd de Enschedésche brandweer gealarmeerd voor een hevigen brand in het gebouwen complex van de Koninklijke Nederland- sche Zoutindustrie te Boekelo. De brand kon van verren afstand wor den waargenomen en het scheen, alsof de geheele zoutfabriek te Boekelo in lichter laaie stond. De brandweer, welke al haar mate riaal liet uitrukken, was spoedig met benige motorspuiten ter plaatse. Het bleek, dat de brand was ontstaan in een gedeelte van de fabriek, dat in verband met de stichting van het nieuwe bedrijf te Hengelo, voor het grootste ge deelte buiten werking is. In dit gedeelte bevonden zich eenige Aan het voorloopig verslag van de Tweede Kamer op de derde nota van wij- zigingen van het wetsontwerp algemeene regelen ter zake van de electriciteitsvoor- ziening, is het volgende ontleend: Vrijwel algemeen gaf men uiting aan zijn teleurstelling over de weinig duide lijke en weinnig standvastige houding van de regeering bij de voorbereidende behan deling van dit wetsontwerp. Vele leden zouden het beter hebben geacht, indien de regeering deze derde nota niet had inge diend. Vele leden hadden overwegend bezwaar tegen artikel 11, zooals dat na de eerste en de derde nota van wijziging is komen te luiden. Oorspronkelijk hield dat artikel slechts een bepaling in omtrent het voortbestaan van provin ciale en gemeentelijke ver ordeningen, inzake de electriciteits- voorziening, in welk onderwerp, volgens het ontwerp, de wet of een algemeene maatregel van bestuur zouden voorzien. Na wijlziging is de onderhavige bepaling lijnrecht instrijd met den oorspronkelijken opzet. Deze was dat de provinciale ver ordeningen op het stuk der electriciteits- voorziening geleidelijk het veld zou den ruimen voor de rijksregelingen. Door de genoemde wijzigingen echter herkrijgen de provinciën haar zelfveror deningsrecht omtrent een onderwerp1, dat voor sommige gemeenten niet alleen technisch, maar ook in financieel opzicht een vitaal belang is. Deze veror deningen nu zullen worden vastgesteld door een col lege, dat in vele provin ciën zelf een electric i- teitsbedrijif in standhoudt. Licht kan de gedachte rijzen, dat Provin ciale Staten, als concurrent van de ge meenten, te zeer op eigen belang bedacht zijln geweest. Dit reeds is bedenkelijk. Bo- vendien zullen aldus Ged. Staten, even tueel in beroep de Kroon, zich bemoeien met de tarieven van de gemeentelijke be drijven. Voor de tarieven van de gemeentelijke productiebedrijven achtten vele leden zulk een bemoeienis van de provinciale overheid ten eenenmale af keurenswaardig. Eenige leden verklaarden zich met de aan de provinciale besturen toegedachte verordenende bevoegdheid zeer wel te kunnen vereenigen. Zij meenden, dat deze volkomen past in ons staatsbestel en in overeenstemming is met de algemeen gel- j dende regelen in zake de gezagsverdee- ling tusschen de verschillende overheids organen. Dat de gemeenten met de elec- triciteitsvoorziening een winst maken, die de 30 millioen gulden in elk geval over schrijdt, aohtten zij zoozeer in strijd met de belangen van de eleotriciteitsvoorzie- n i n g, dat zij op dit punt wel eenig toe- zicht van een hooger orgaan wilden aan vaarden, ook al zou de gemeentelijke autonomie daarbij inboeten. De bevoegdheid concessionarissen te verplichten energie beschik baar te stellen of te hou den ten behoeve van bepaalde doel einden van algemeen nut is ingevolge de derde nota van wijziging beperkt tot „bui tengewone omstandigheden". Ernstig betreurden vele leden deze koersverandering. Naar hun meening wordt vrijwel algemeen in de electrici- teitswereld de noodzakelijkheid erkend van koppeling tot vermeerdering van de zekerheid in de stroomlevering en vooral tot verlaging van de thans aanwezige overmatige reservecapaciteit. Als op een bijkomstige, doch overigens zeer belangrijke bijzonderheid wezen deze leden er voorts op, dat een gekoppeld net een primair defensiebelang is. Verscheidene andere leden hadden eveneens overwegend bezwaar tegen de hier besproken wijziging van art. 7, aan gezien het nu ten eenenmale onmogelijk wordt in normale omstandigheden tot sa menwerking te verplichten. Op grond van deze en andere bezwaren oordeelde men vrij algemeen, dat de der de nota van wijlziging niet tegemoet is ge komen aan de tegen het ontwerp, gelijk het op 4 October 1937 luidde, gerezen bezwaren, integendeel die bezwaren nog heeft versterkt en vermeerderd. Men achtte het het meest' wen- schelijk, dat dit ontwerp door de regeering zou worden ingetrokken en vervangen door een ander. Men hoopte, dat de regeering bijt de ver dere behandeling van dit onderwerp blijk zal geven te weten wat zij wil. Eenige leden verklaarden, afgezien van enkele bezwaren, die niet op de derde nota van wijziging betrekking hebben accoord te gaan met de bedoeling van dit wetsontwerp. Het wil orde brengen in den electriciteits-chaos en de mogelijkheid verminderen om de electriciteit als belas tingobject te misbruiken. Vele leden hoopten, dat het nieuwe wetsontwerp concreet en duidelijk zal zijn. Eén van hun ernstigste bezwaren tegen het onderhavige ontwerp was, dat het, niet het minst na de derde nota van wijziging, uitgebreide bevoegdheden ver leent, waarvan men niet kan overzien, welk gebruik er van zal worden gemaakt. Als onderwerpen, welke een regeling be hoeven, noemden zij de samenwerking tusschen de opwekkingsbedrijven en die tusschen de opwekkingsbedrijven en de distributiebedrijven, welke dit ontwerp niet in noemenswaardige mate aanroert, de keuring van electriciteitsmateriaal en een zeker toezicht van het centrale gezag, niet van de provinciën, op de voorwaar den van levering van stroom door de eene gemeente naar de andere. verdampingspannen, welke ton deele met pekel waren gevuld. Dit gedeelte van de fabriek diende tevens als garage voor de groote dieselauto's. Een dezer auto's ge raakte Zaterdagavond door onbekende fabriek diende tevens als garage voor de zoodra de brand was ontdekt, de bran dende auto naar buiten te rijden doch te veigeefs. Reeds had het vuur zich aan de zich in de nabijheid bevindende olie me degedeeld en weldra stond het gebouw, waarop een groote luchtkoker staat, in lichter laaie. Een vonkenregen verspreid de zich over het gedeelte van de fabriek, waarin de chemische afdeeling is gele gen en aanvankelijk bestond de vrees, dat de brand zich over deze afdeeling zou uitbreiden. Door het snel ingrijpen van de brandweer kon dit gevaar wor den afgewend. Na ongeveer anderhalf uur was de brandweer het vuur vrijwel meester. Het gedeelte van de fabriek, waarin de brand is ontstaan, is grootendeels uitgebrand. Daar dit gebouw slechts voor een klein gedeelte in gebruik is, zal het bedrijf der Koninklijke Nederlandsche Zoutindus trie te Boekelo vermoedelijk geen stagna tie ondervinden. Incident in een electri schen trein. Nabij het station Hille gom is Zaterdagmiddag een spoorwegon geval gebeurd, dat, gezien de omstandig heden, nog een zeer gelukkigen afloop heeft gehad. Toen n.l. de electrische trein welke om 16.38 uur uit Leiden vertrekt, net station Hillegom passeerde, hoorden de inzittenden van een derde klasse wagen een hevigen slag en gerinkel van glas. Bij onderzoek bleek, dat twee rui ten in een van de compartimenten geheel versplinteid waren, terwijl ook de voorste ruit in het achterste wagongedeelte een gat vertoonde. Een passagier, die in het eerste compartiment zat, kreeg wonder boven wonder slechts enkele schram metjes in het gelaat. Men mag van ge luk spreken, dat zich verder niemand in dat wagongedeelte bevond, aangezien in dat geval ernstiger gevolgen niet waren uitgebleven. Bij nader onderzoek is gebleken, dat het incident plaats had ter hoogte van de losplaats van het station Hillegom. Hier stond een steenkolentrein geran geerd. Bij het passeeren van den electri- ochen trein is de klink van een der klap deuren van dien kolentrein losgetrild, waarop de deur opengeslagen is tegen den passeerenden trein. Hierbij heeft een gedeelte van de deur den trein geraakt en is de klink met groote kracht tegen de vensterruiten geslagen met de gemel de vernielende gevolgen. E'.en verpleegster aange vallen. Te Naarden heeft weer een ge val van straatroof plaats gehad, nu in de Bollelaan in het Bosch van Bredius. De heer B. die een villa aan de Bolle laan bewoont en juist zijn auto uit de garage had gehaald, hoorde Vrijdag avond laat eenige ruzie in de nabijheid van zijn woning. Naderbij gekomen zag hij dat twee mannen een verpleegster hadden aange vallen om haar een tasch te ontrooven. De verpleegster was bij de worsteling op den grond gevallen. Bij de komst van den heer B. spron gen de beide mannen op hun fietsen en namen de vlucht. De heer B. achtervolgde de nog jeug dige daders met zijn auto en wist een van hen, die het door vermoeidheid op gaf, te grijpen. De man rukte zich ech ter weer los en verdween in een der zij- stiaten. De ander was in tusschen in een andere richting verdwenen. Ook de aangevallen verpleegster is nog onbekend, daar zij' nog geen aangifte bij de politie heeft gedaan. Ruzie in een sigarenfa briek. Zaterdagmorgen is in de siga renfabriek van de firma W. te Leiden een tumult uitgebroken als gevolg van een aanmerking, welke de heer W. jr. maakte op het werk van den sigarenma ker K. Deze ontstak daardoor zoo in woede, dat hij een sigarenmakersmes greep en daarmee den heer W. te lijf wil de gaan. De werkmeester en andere si garenmakers kwamen tusschenbeide. De heer W. vluchtte het kantoor binnen en de sigarenmaker K. viel flauw. Er ontstond een tumult onder het uit ongeveer 200 personen bestaande perso neel, dat moeilijk tot bedaren te brengen was. Een geneesheer heeft K. bijgebracht. Allerlei grieven werden geuit. Na een conferentie tusschen een commissie uit het personeel en de directie is het werk na een paar uur nervat. Sigarenfabriek uitge brand. Zaterdagmorgen vroeg heeft een felle brand gewoed in perceel Spaarnwouderstraat 36 te Haarlem, waarin gelijkvloers een blikfabrien. en op de bovenverdieping de sigarenfabriek van den heer Goyarts is gevestigd. Het was niet mogelijk de sigarenfa briek te behouden. Deze brandde geheel uit, waarbij ongeveer zesduizend kg. ta bak en een aantal machines verloren gingen. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. De blikfabriek kieeg vrij' groote waterschade. Kantoorboekhandel uit gebrand. Vrijdagavond werd brand ontdekt in het pand Steenstraat 4 te Arn hem, waarin de kantoorboekhandel van de firma Lorjé is gevestigd. Door nog niet bekende oorzaak was er brand ontstaan in den kelder, welke on der het geheele pand doorloopt en die ge heel gevuld was met papierwaren. Het brandend materiaal leverde een sterke rookontwikkeling op. De brandweer stond aanvankelijk voor groote moeilijkheden, daar zij den winkel, waar het vuur onder den grond woedde, niet kon betreden. Het werd niet eenvoudiger toen op verschil lende plaatsen de vloer doorbrandde, doch na eenige uren hard werken kreeg men den brand tooh onder de knie. De kelder brandde geheel, de winkel gedeeltelijk uit. De winkelinventaris ging, voor zoover zij niet door de vlammen was vernield, door bluschwater verloren. Tijdens het blusschingswerk werd een drietal brandweerlieden lioht gewond. Kort na het ontdekken van den brand waren de mannen den winkel, die vol rook stond, binnen gedrongen. Op een ge geven oogenblik viel een hooge wandkast, gevuld met kantoorboeken, omver en trof de mannen in den rug. In haar val wierp zij tevens de winkeldeur dioht, waardoor zij waren opgesloten. D'e brandweerlieden moesten zich door het inslaan van een ruit in veiligheid stellen. Een van hen had een bloedende hoofdwonde opgeloo- pen, welke hij in het ziekenhuis liet ver binden, waarna hij naar het terrein van den brand terug keerde. Overigens be kwamen de mannen verwondingen aan de handen. De schade wordt door verzekering ge dekt. Dinsdag 12 April 1938. HILVERSUM II. 1875 en 415.5 M. Algem. Progr., verz. door de KRO. 8.009.15 en 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO- Melod., solist en Gram. 3.00 Gram. 3.15 KRO-Orkest. 4.00 Gram. 4.15 KRO-Ka- merorkest. 5.00 Gram. 5.15 KRO-Orkest. 6.05 Bioscooporgel en Gram. 7.00 Be richten. 7.15 Gram. 7.35 Piano. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.15 Gram. 9.30 Sted. Ork. van Maastricht en solist. 10.05 Gram. 10.15 Amst. a Gapella Koor „Bei-Canto". 10.30—10.40 Ber. ANP. 10.55—12.00 Gram. HILVERSUM II. 801.5 M. AVRO-Uit- zending. 6.307.00 RVU. 8.00 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Giam. 10.30 Jetty Cantor's ensemble. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Verv. conc. 12.30 Gram. 1.00 Omroepork. 1.45 Gram. 2.00 Omroeporkest en soliste. 2.45 Knip- les. 3.45 Zang met piano. 4.30 Kinder- kooizang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Gram. 5.45 De Twilight Serenaders. 6.30 Cau serie „Zuid-Afrika en de Zuid-Afrika nen: I. Het Land". 7.00 Voor de kinde ren. 7.05 AVRO-Orkest. 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP., Meded., Gram. 8.30 De Bonte Dinsdagav.trein. 9.30 Zang. 10.00 Verv. B. Dinsdagav.trein. 10.45 Actuali- teitsflitsen. 11.00 Ber. ANP., hierna.: Het AVRO-Orkest. 11.4012.00 Gram. DROITWICH. 1500 M. 10.20 Orgel. 11.05 Dé Karl Caylus Players. 12.05 D'e Wessez Players. 12.35 Gram. 1.20 en 2.20 Orkest. 2.50 Het Pirani-Trio en soliste. 3.50 Gram. 4.20 Viool. 4.50 Uit Warschau Salonorkest en solisten .5.45 Gram. 6.20 BBG-Revue- koor, versterkt BBC-Variété-Orkest en solisten. 7.20 BBC-Orkest en solist. 9.00 BBC-Variété-Orkest en solisten. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gram. 11.50 Salonorkest en Gram. 12.30 Orkest. 12.501.20 Gram. 4.20 Salonorkest en Gram. 5.50, 6.20 en 7.20 Gram. 8.20 Symphonie-Orkest en solist. 9.3010.20 Gram. 484 M.: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Kleinorkest. 12.501.20 Gram. 4.20 Har monica. 4.35 Gram. met toelichting. 4.45, 5.35 en 6.35 Gram. 7.20 Kleinorkest en soliste. 8.20—8.35 Dialoog. 9.30—10.20 Gram. en zang. DEUT'SCHLANDSENDER. 1571 M. 6.30 Gevar. progr. (gr.opn.). 7.20 De clamatie. 7.30 Amusementsorkest. 9.50 Kwartetconcert. 10.2011.20 Gram. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Prut. Mil. Tehuis te Den Bosch. Hooggeachte Redactie, Door de uitbreiding van het garnizoen tot het dubbele en straks bij de voltooiing van de nieuwe kazerne in Vught, wellicht tot het driedubbele van vroeger, is het Bestuur van het Protestantsch Militair Tehuis van 'Den Bosch in groote ongele genheid geraakt. Al 10 jaar geleden werd een nieuw Te huis noodzakelijk geacht. Ons oude ge bouw was hopeloos bouwvallig. Maar de pogingen tot het stichten van een nieuw gebouw slaagden niet, voornamelijk we gens gebrek aan voldoende steun uit den lande. Het bestuur heeft zich intusschen we ten te redden door het oude gebouw ge durig op te lappen en bij te spijkeren. Maar nu kunnen we ons niet langer behelpen. Zoo spoedig mogelijk dient er nu voor ruimere huisvesting gezorgd te worden. Daarvoor doen wij' thans een beroep op allen die helpen kunnen en willen. Dat er voor onze weermacht gevoeld wordt, bewijzen de vele vrijwillige giften voor onze defensie. Het is schitterend, zooals er geofferd wordt. D'at geeft ons hoop dat men ook iets zal willen doen voor den soldaat. Wie de weermacht sterk wil hebben, kan den soldaat niet aan zijn lot overlaten. En het allereerste, wat wij voor hem kunnen doen, is te zorgen, dat hij in zijn vrije tijd een goed tehuis heeft. Wie het met den soldaat goed meent, zal daaraan mee wil len helpen. Wij doen een krachtig beroep op ons volk om ons daarbij te helpen. Als wij maar een tiende deel ontvangen van hetgeen vrijwillig voor onze defensie ge geven wordt, dan bereiken wij ons doel. Dan komt er in Den Bosch een behoorlijk Protestantsch Militair Tehuis. Wat er nu is, zouden wij u niet durven laten zien. Wij hopen, dat het nog eens zoover komt, dat er een foto in de krant ver schijnt van een nieuw Tehuis in Den Bosch, dat u voldoening geeft, ook om deze reden, dat er een steentje van u bij is. Uw bijdragen kunnen overgeschreven worden op postrek. No. 291704 van den penningmeester, den heer G. Vos, Sonni- usstraat 32, s-Hertogenbosch, Namens het Bestuur: Ds D. de Wit, Geref. Pred. Ds J. DOUWES, Ned. Herv. Pred. J. ZWIEP, Secretaris. 's-Bosch, 7 April 1938. MIDDELBURG. Bevallen: J. Bostelaar geb. Bos, d.; M. L. Overwijk geb. De Tree, z.; P. Joosse geb. Jacobs, z.; E. Adriaanse geb. Flipse, z.; A. G. Mesu geb. Geldof, z. Overleden: M. Arents, wed. J. J. Meul- meester, 90 j. Ondertrouwd: J. de Koning, 55 j. en L. F. A. Eeveraert, 48 j.; J. Castel, 30 j. en A. H. Visser, 29 j. Getrouwd: G. Schipper, 23 j. en J Fluijt, 21 j. (M. G.) Van 29 April. YERSEKE. Huw.-afkondiging: Adriaan Anton Suurland, 20 j. jm. te Middelburg en Petronella Martina Kesteloo, 22 j. jd. te Koudekerke, onlangs te Yerseke. Geboren: Adriana, d. v. Johannis Cor nells Minnaard en Keeltje Lindenberg; Anna Adriana Maatje, d. v. Jacob de Wee en Jannetje Maria Magielse. Overleden: Maria Ferdinandusse, 96 j„ wed. van Pieter Staal. (I. C.) Van 31 Maart—7 April. WEMELDINGE. Geboren: Jan Jacobus, z. v. J. Robër en P. Onderdijk. (I. C.) KRUININGEN. Ondertrouwd: Jacobus de Boe, 24 j. te Kloetinge en Elizabeth Maatje Maat, 25 j.; Izaak van der Vliet, 34 j. en Elizabeth Kuzee, 26 j. Gehuwd: Ferdinand Godefriedes van den Berge, 27 j. en Catharina Cornelia Jannetje Verschuure, 23 j. Geboren: Adriaan Cornelis, z. v. Simon de Rijder en Anna Pekaar; Anneke, d. v. Harm Schapelhouman en Jannetje Vuijk. (I. C.) Over de maand Maart. KRABBFNDIJKE. Geboren: 15, Mari- nus, z. v. J. v. Koeveringe en A. Kaan 15, Adriana Martina, d. v. W. Dronkers en J. S. v. d. Endt; 19, Gerard, z. v. J. v. d. Vreede en M. Bauer; 24, Jan An thony, z.v. M. Butijn en J. P. van Iwaar- den; 24, Janna Willemina, d. v. P. Lous en G. E. Krijger; 26, Jan, z.v. P. v. Burg en M. Poortvliet; 31, Danker Cornelis Petrus, z. v. I. J. Smallegange en J. J. G. de Koeijer. Gehuwd: 3, A. v. Iwaarden, 28 j. en J. Krombeen, 22 j. Overleden: 15, D. G. P. Smallegange, 23 j., ongeh. ZOUTELANDE. Overleden: G. Peper, 71 j., echtgen. v. I. Ovaa. Getrouwd: P. Verhage, 23 j. jm. enM. Kodde, 20 j. jd. (M. C.) POORTVLIET. Geboren: Maatje Cor nelia, d. v. M. G. Geuze en G. L. Quist; Maria Jannetje, d. v. H. Uijl en Belia Bolier. Gehuwd: Jobs, P. van Houdt, 22 j en G. D. J. den Engelsman, te St.- Maartensdijk; Johs. Hage, 22 j. te St.- Maartensdijk en H. M. Vroegop, 22 j. Overleden: J. Suurland, 80 j., wedn. van Marina Bijl. (Th. G.) OUD-VOSMEER. Geboren: Sophia l ora, d. v. M. G. Deurloo en P. J. D'roogers; Adriana Maria, d. v. W. Boo- gaart en J. Havermans; Jacobus, z. G. Heijboer en J. M. Lindhout; Antho- netta Maria, d. v. F. Verhees en A. J. Hommel. Gehuwd: J. v. Poortvliet, 29 j. en M. P. Hage, 29 j.1 Iz. v. Daalen, 53 j en H. Steetsel, 51 j. Overleden: J. G. Daane, 72 j., wed v. P. de Min. (Th. C TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 12 April. Zwakke tot matige wind uit N. rich tingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijn lijk droog weer, iets zachter 's nachts, overdag zelfde temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur- Licht op voor fietsen: Dinsdag 7 u. 10 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6