DE ZEEUW NATIONALE TWEEDE BLAD TANTE AILIE IDEAAL-TARIEF^^ Verhooging orediet voor werkverruiming. Uit de Provincie FEUILLETON MIDDELBURG. VLISSINGEN. GOES. VAN MAANDAG 11 APRIL 1938, Nr 163 gt er de aandacht ibileum van H. M. défilé voor Hare ebben. 5 huldiging willen te doen ten Stad- van 71/2 tot 9 uur, n: •agen; nee te voeren. eid zijn den stoet m. lichtingen worden 1 122. jester voornoemd: ERNHOUT. Regeering vraagt f 30 mlllloeR. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot verhooging van het zevende hoofdstuk B der rijksbegrooting voor het dienstjaar 1938. De memorie van toelichting luidt: Bij de wet van 2 Juli 1934 werd voor werkverruiming een orediet toegestaan van f 60 millioen, welk bedrag bij de wet van 1 Augustus 1936 werd verhoogd met f 6.8 millioen en dus gebracht op f 06.3 millioen en bij de wet van 22 April 1987 werd verhoogd met f 83.7 millioen, waar door het derhalve kwam op 1100 millioen. welk bedrag practisch ten volle geblok keerd is. Onder deze gelden is begrepen een be drag van f2 millioen, hetwelk ingevolge de tusschen den Staat der Nederlanden en de gemeente Amsterdam gesloten over eenkomst inzake den bouw van een nieuw raadhuis, goedgekeurd bij de wet van 18 Juli 1936, in het dienstjaar 1938 aan de gemeente Amsterdam moet worden uit gekeerd. Van het geblokkeerde geld was op 1 Fe bruari 1938 aan de betrokken instanties uitbetaald een bedrag van rond f40 mil- lioon. Bierbij si'i opgemerkt, dat een aanmer kelijk hooger bedrag is verwerkt, aange zien van de werken, welko voor de eerste maal zijn opgeleverd, de onderhoudster- mijnen zijn ingehouden, terwijl bovendien de 'kosten van administratie e.d. van den- gene, die hulp van 't werkfonds ontvangt, eerst na beëindiging van het werk wor den uitbetaald. Voorts kan hieraan nog worden toege voegd, dat de werken in uitvoering reeds verder zijn gevorderd dan de betalingen zouden doen vermoeden. Dit houdt ver band met de termijnen van betaling, wel ke door de betrokken instanties soms ge- ruimen tijd na den verstreken termijn het werkfonds in rekening worden gebracht. Op grond van deze beschouwingen kan het verwerkte bedrag op ongeveer f 50 millioen worden gesteld. Nog een belangrijk aantal plannon is in onderzoek, waarvan in ieder geval oen groot gedeelte voor financiering ten laste van het werkfonds in aanmerking komt. Dientengevolge is de re geering te rade geworden, een nieuw oreriet van f30 millioen aan te vragen. Welke plannen uit het nieuwe orediet zullen worden gefinancierd en voor boe langen tijd dat nieuwe crediet zal kunnen strekken, kan niet bij voorbaat worden aangegeven. Wel kan worden, opgemerkt, dat het aangevraagde crediet in hoofd zaak zal worden bestemd tot bestrijding van de kos ten van rijkswerken en wer ken van andere publiek- rechtelijke lichamen. Zooals uiteengezet in de memorie van toelichting van het wetsontwerp tot ver hooging van het crediet tot f 100 millioen, zal slechs bij' uitzondering door het ver- keersfonds een beroep op het werkfonds worden gedaan. Ten behoeve van de bestrijding van de ^jeugdwerkloosheid is eveneens een beroep op het werkfonds gedaan. Al stuit bij de voorbereiding van de werken het werkfonds steeds op zeer groote moeilijkheden, zoo van financiee- len als van technischen aard, toch blijft de regeering er naar streven, de werk zaamheid van het werkfonds met grooter kracht voort te zetten, opdat de nog steeds heerschende groote werkloosheid, mede door opvoering van het aantal arbeiders, werkzaam bij werkfonds werken, binnen door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 47.) o_ In haar blijdschap weer vrede te heb ben met haar vriendin had Maude het leed van haar broer een beetje vergeten. En zelfs, toen haar gedachten weer tot J%em terugkeerden, kon ze zich niet zoo terneergeslagen voelen, als ze meende, dat ze behoorde te doen. Hij had, naar ze wist, al verscheidene malen iets derge lijks doorgemaakt, zonder dat hij1 er ern stig schade van had ondervonden naar lichaam of geest. Het is waar, in die gevallen was er altijd een in het oog loo pend gemis geweest in het voorwerp van zijn liefde om hem met zijn teleurstelling te verzoenen. E'n over het algemeen had hij er zich zelf tamelijk gemakkelijk van kunnen overtuigen, dat hij dankbaar mocht zijn, dat de zaak zoo afgeloopen was. Maar dit was een heel ander geval. En daar Maude bevroedde, dat zijn liefde voor Nannie dieper was dan hij tot nog toe voor eenig meisje gevoeld had, verwachtte ze ook, dat hij er onder ge bukt zou gaan. Maar toch zelfs als men de zaak van den donkeren kant bekeek, het raam der financieels mogelijkheden zooveel mogelijk wordt 'bestreden. In verband daarmede is tot uitbreiding van de outillage van het werkfonds met twee ingenieurs en administratief perso neel besloten. Het thans aangevraagde crediet acht de regeering noodzakelijk voor de ver snelde uitvoering. Indien mocht blijken, dat dit orediet onvoldoende is voor de fi nanciering van economisch verantwoorde plannen, zal de regeering een nieuw orediet aanvragen. Voor wat betreft de besteding van de reeds geblokkeerde gelden, moge verwe zen worden naar de halfjaarlijksohe ver slagen van het werkfonds, welke geregeld aan de Staten-Generaal worden toegezon den en waarin een specificatie der ge blokkeerde gelden is vervat. Dammen. Wlssenkerke. Vrijdagavond werd alhier een simultaan-seance dammen (gegeven door dhr Goedbloed uit Vlissingen tegen 25 spelers van de vereenigingen van Wis- senkerke en Kamperland. De uitslag is als volgt: dhr Goedbloed tegen dhrn: C. Clement 20, G. Verlinde 2—0, D. Hage 2—0, A. Filius 02, Alburg 20, J. Dobbelaar 20, J. Korshuize 20, M. Markusse 20, B. van Dijke 11, A. Meulenberg 0—2, A. Markusse 20, L. Beije 11, H. Schrier 20, H. Bak 20, W. Koole 20, J. de Smit 20, J. Nelis- se 02, W. Zwemer 20, Tb. Koole 02 J. Zwemer 2—0, A. Dourleijn 20, P. Koole 02, P. Boutens 02, C. Zwemer O——2, J, Nelisse 02. In vrijheid gesteld. Zekere AL, arbeider te Borsele, die in den loop der vorige week door de po litie te Goes werd aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Middel burg werd gesteld, als verdacht van dief stal, is thans wederom in vrijheid ge steld. Diefstal met Inbraak. In den naoht van een dezer dagen is bij een landbouwer onder do gemeente Sas van Gent in diens schuur ingebro ken. Te diens nadeele werden eenige kip pen ontvreemd, nadat de dader, van een partij aldaar liggende baalzakken er een had weggenomen teneinde de beesten te kunnen vervoeren. De politie stelde een onderzoek in en deze mocht het geluk ken den dader, een zekere Th., afkom stig uit Westdorpe, aan te houden. Na dat de man bekend had zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt, is hij wederom in vrijheid gesteld, doch natuurlijk volgde proces-verbaal. Roods Kruis-oefening. De afd. Middelburg van het Neder- landsche Roode Kruis heeft Zaterdag middag wederom een nuttige en leerza me oefening gehouden, waarbij de trans portcolonne heeft kunnen bewijzen tot goede dingen in staat te zijn. Verondersteld was, dat nabij Vrouwe polder een groot vliegtuig was neerge schoten. Het toestel zou dioht bij het strand in zee zijn gestort. Zes inzittenden slaagden er in, hoe wel min of meer ernstig verwond, 'het strand te bereiken of in de duinen te ko men. De transportcolonne van het Roode Kruis te Middelburg werd gewaarschuwd en begaf zich naar Vrouwepolder om de gewonden de eerste hulp te verleenen en daarna naar Middelburg te transportee ren. Aangezien de gewonden verspreid lagen in de duinen of op het strand werd de colonne in eenige groepen verdeeld en trokken de Roode Kruismannen er op uit de gewonden te zoeken. Wanneer een gewonde gevonden werd, was de eerste behandeling zijn verwondingen te behan delen. Nadat de eerste hulp verleend was, werden de gewonden overgebracht naar een, nabij het oude fort de Haak gelegen seinhuisje, dat het centrum vormde van waaruit de hulp werd verleend. Van hier uit werden de gewonden het duin af naar het Vroon getransporteerd, waar een in middels gerequireerde vrachtauto was aangekomen, die ijlings voor gewonden- vervoer was ingericht. ze wist, dat hij geestkracht genoeg had om den slag te boven te komen. Als hij maar ergens een andere Nannie mocht ontmoeten, dan zou zijn gemoedsrust er niet al te zeer onder lijden, meende Mau de. Eh ze was zoo aan het luchtkasteelen bouwen voor hem, zag hem al in een huis, bestuurd door zoo'n meesteres, dat ze opschrok, toen het rijtuig stopte en Edgar zel'f het portier opende en naast haar kwam zitten. „Ik wilde thuis geen noodelooze drukte veroorzaken," legde hij uit. Maude had nog heelemaal niet met zich zelf overlegd, of ze hem al dan niet moest laten merken, dat ze zijn geheim gera den had. Maar op dat oogenblik was de opwelling om hem te doen voelen, hoezeer ze met hem meevoelde, onweerstaanbaar. Ze kon niets zeggen en de duisternis ver borg de medelijdende uitdrukking van haar gezicht. Maar de wijze, waarop ze met een haastig, zacht gebaar baar band op den zijnen legde, sprak boekdeelen. Hij! begreep haar ten volle en gaf haar hand een warmen, zelfs pijnlijken druk. „Je weet, wat een dwaas ik van me zelf heb gemaakt," zei hijl bitter. „Dat noem ik niet een dwaas van je zelf maken," antwoordde ze. „Neen," riep hij haastig en vol ontroe ring uit, „de liefde voor een meisje als Nannie kan van een man geen dwaas maken." Onder de bekwame leiding van de art sen E. Scheps en H. A. de Boer hebben de Roode Kruismannen laten zien, dat zij de niet geringe moeilijkheden, die zich bij het transport voordeden, op een kundige wijze wisten te overwinnen. Het transport der gewonden, duin op en af, OV8T en onder prikkeldraad door, het ver liep alles naar wensch. De oefening werd o.m. bijgewoond door den chef van den evacuatiehospitaal- dienst in oorlogatijd, W. F. Gnirrep, arts te Wemeldinge, en diena adjudant, Dr J. Boerman van Haamstede, Na afloop der oefening heeft Dr Gnir rep de manschappen toegesproken en zijn bewondering voor het werk der Roo de Kruismannen uitgesproken. Eén ding vond Spr. jammer, dat de colonne niet grooter is. De 100-jarlgie firma. Het 100-jarig bestaan van D. de Jagers ijzerhandel alhier is Zaterdag op feeste lijke wijze herdacht. De zaak was van des morgens half 12 gesloten. Tegen dat tijd stip vereenigde zich het personeel in de toonzaal en toen daar ook de eigenaar, dhr J. H. J. de Kruijder, zijn beide zoons en zijn zwager met hun dames aanwezig waren, hebben achtereenvolgens de boek houder, de procuratiehouder, de hoofdrei ziger en do bedrijfsleider het woord ge voerd en heeft laatstgenoemde namens alle leden van het personeel een gedenk raam aangeboden, uitziende op het eerste portaal van de trap naar den winkel naar het kantoor. Dit raam bevat in het midden het em bleem van den ijzerhandel, en daar rond het opschrift: Firma D. de Jager Jr. 9 April, 'H. J. Kruijder. En er boven de jaartallen: 18381938. Er onder: „Aan geboden door het personeel". In de vier hoeken zijn afgebeeld een bankschroef, een haard, een kraan en een weegschaal, symboliseerende de vier afdeelingen, n.l. gereedschappen voor de ambachten, ver- warm.ingsartikelen, sanitair en huishoude lijke artikelen. Heel den dag door heeft de firma tot van over de grenzen bezoekers gehad, te legrammen en brieven waren er legio, en natuurlijk ook een massa bloemstukken. Des avonds had een intiem feest met en voor het personeel plaats. Donderdag werd alhier de jaarver gadering van den Kring Walcheren Zuid van Geref. Meisjesvereen. gehouden. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek, dat er een goede vooruitgang is. Ze nam tegelijk afscheid als secretaresse, daar ze te veel werk voor den Bond had. Als aan denken werd haar een etsje aangebeden. Daarna kreeg Koudekerks gelegenheid voor baar inleiding, getiteld: „Van Goe den Vrijdag tot Pasohen". Na de pauze werden' door verschillen de vereenigingen bijdragen geleverd waar onder ernst en luim. Eigen Erf. Zaterdag werd alhier de algemeens vergadering gehouden van de vereeni- ging Eigen Erf onder voorzitterschap van Ir A. Ovinge. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, dat de financieele toestand van Eigen Erf er in het afgeloopen jaar niet heter op is geworden. De achter stand in de betaling van rente en annuï teit wordt onrustbarend groot. Het be stuur is er zich van bewust, dat bet een moeilijke tijd is vooral voor diegenen, die een plaatsje bewonen, dat in den duren Lijd is gesticht. De vereeniging staat daartegenover echter machteloos; bet is haar niet mogelijk de rente, annuïteit en pacht te verlagen wanneer de Regee ring niet overgaat tot renteverlaging der aan de gemeenten voor dat doel verstrek te voorschotten en berwaardeering der in den duren tijd gestichte plaatsjes. Ook in den loop van dit verslagjaar is hierop wederom bij de regeering aange drongen in samenwerking met andere op het gebied der Landarbeiderswet wer kende vereenigingen in ons land. Het schijnt, dat de minister niet onwelwib lend staat tegenover renteverlaging. De rekening en verantwoording over het afgeloopen boekjaar werd goedge- „Alleenbegon Maude, maar zweeg weer. Ze kon hem nu niets ver wijten. „Alleen had ik er niet zoo'n haast ach ter moeten zetten," vulde hij voor haar aan, „Ik weet, dat dat je gewone klacht over me is. Maar in dit geval was de haast goed, Maude. De tijd 'kon de om standigheden niet veranderen, terwijl mijn liefde er slechts door had kunnen groeien en mijn teleurstelling zou er bij gevolg ook slechts te grooter om zijn ge weest." „Missohien heb je gelijlk. Maar toch beste Edgar, als je je eens wat meer tijd had gegund om je geval nuchter te beschouwen, zou je dan waarschijnlijk niet bemerkt hebben, dat ze je niets in ruil had aan te bieden?" Ze was boos op zich zelf, dat ze het gezegd had, hoewel het precies was, wat ze al maar gedacht en gevoeld had. Maar bet scheen zoo bard het nu te zeg gen, waar hij toch al leed genoeg had. Hij scheen het echter niet zoo hard te vinden. Met een flauw glimlachje her haalde hij haar woorden. Een eindje reden ze zwijgend verder en toen begon hij weer: „Over een ding ben ik blij, namelijk, dat het Angus is, wien ze haar hartje geschonken heeft. Hij is toch zoo'n zeld zaam goeie kerel, zoo sterk, zoo betrouw baar; het maakt je al flinker, als je al- keurd met een nadeelig saldo van f 135.29. Op een vraag van den heer G. Zandee déelde de voorzitter mede, dat men in sommige gemeenten,, begonnen is met een wekelijksche inning der annuïteiten door hiervoor een gedeelte der steungelden in te houden. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Ir A. Ovinge te Goes, J. Wester- weele te 's Heerenhoek; P. Dekker te Borssele en G. Remijnse te Oudelande. ZUÏD-BEVELAND, Krabbendljke. Loop der bevolking over de maand Maart. Ingekomen: W. Lobbezoo van Rilland- Bath; J. Krombeen van Rilland-Bath; J, A. Snoodijk van Vere; T. v. d. Berge van Rilland-Bath; J. W. Hollebrandse van Rotterdam; G. E. Barth van N.- en St. Joosland. Vertrokken: A. Butijn en gezin naar Rilland-Bath; M. Harthoorn naar Krui- ningen; M. v. Pagee naar Rilland-Bath; I. Kense naar Heinkenszand; F. Hooge- eteger naar Hoedekenskerke; G. J. v, Bremen naar Wieringermeer; Ds B. v. Neerbos naar Rilland-Bath; J. C. Pol derman naar Utrecht. Borsele. Gemeenteraad. De ge meente-geneesheer. Vrijdagmid dag vergaderde, zooals wijl reeds Zater dag meldden, de raad dezer gemeente. Een schrijven was ingekomen van de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente dat accoord wordt gegaan met het besluit van 'dien raad betreffende het paadje (de draaiweg). Door conversie is een geld- leening der gemeente gebracht van 4% tot 2% pet. Aan de orde kwam verbetering van het gemeentehuis. In een vorige vergadering was uit den raad een commissie hiervoor benoemd. Tot verbouwen kon wegens de kosten zeker niet worden overgegaan, maar wel tot noodzakelijke verbetering waarvoor een crediet noodig is van f 600 (aflossing in drie jaar). Dhr Bruinooge vindt het bedrag hoog. Hij' zou liever willen dat een en ander maar in gedeelten geschiedde, De voorzit ter merkt op, dat we dan wellicht nog duurder uitkomen. Het voorstel inzake de f 600 crediet, af te lossen in drie jaar wordt aangenomen met 4 tegen 3 st. (tegen dhrn Bruinooge, Almekinders en Overbeeke. Vóór: Dekker, G. Rottier, M. de Regt en M. Nijsten). Dhr Almekinders kan zijn goedkeuring niet hechten aan een post van f 25 voor de ambtswoning van den burgemeester. De voorzitter licht dit nader toe. De ove rige leden gaan hiermede accoord. Verder werd behandeld de vaststelling van een nieuwe verordening op de hef fing van begrafenisrechten. De voorzitter lichtte toe het plan van B. en W. om meer begrafenisrechten te heffen, daar deze in vergelijking met andere gemeen ten zeer laag zijn. Bovendien zijn heel wat kosten besteed om de begraafplaats in een goeden toestand te brengen. Dhr Bruinooge merkt op, dat het ver beteren van de begraafplaats is uitge voerd in werkverschaffing. Om daarvoor nu maar weer meer te gaan betalen, daar kan Spr. zich niet mee vereenigen. De voorzitter doet echter namens B. en W. het voorstel om toch tot verhooging over te gaan, hieraan toevoegende een amen dement van dhr M. Nijsten om de derde klas te bepalen op f 3. Bij stemming stemden vóór: Dekker, Rottier, Overbeeke, Nijsten en De Regt, tegen Bruinooge en Almekinders. Alzoo aangenomen. Dhr Dekker informeert naar 't schoon houden der schoollokalen. De voorz. zegt toe te zullen trachten de instructie mach tig te worden, waarna een en ander naar behooren zal worden uitgevoerd. Dhr M. Nijisten informeert hoe het staat met den steun aan kleine landbouwers. De voorzitter antwoordde dat een zeven tal personen meenden hiervoor in aan merking te komen. Van die zeven werden er direct vier afgewezen en wanneer met de andere drie op een en ander wordt in gegaan, blijft er wellicht niemand over die in aanmerking komt, Dhr Almekinders informeert nog naar de naamsverandering der gemeente. De voorzitter zegt, dat hij zioh stipt houdt aan de laatste beslissing van den minister en dat de naam der gemeente geschreven wordt Borsele. Daarna komt aan de orde de dokters kwestie. Dt Kieviet, die zich hier geves tigd heeft als geneesheer, zag zioh gaarne benoemd als gemeentegeneesheer. De ge meentegeneesheer is echter dr Folmer uit Driewegen, Een commissie van oud-raadsleden uit den tijd dat dr Folmer is benoemd, is op audiëntie geweest naar Middelburg, Op den uitsiag van de besprekingen die daar zijn gehouden, werd gewacht, De voorzit ter deelde den uitslag der gehouden be sprekingen mede. De inhoud van het schrijven was dat Gedep. Statén in dezen geen advies verstrekken. Dhr Bruinooge zegt niets tegen dr Folmer te hebben, maar betreurt het dat we geen gemeente geneesheer in de gemeente kunnen >krij^- gen. Dr Kievit leeft als burger mede en doet zelfs een woning bouwen. Dhr Dekker: maar dr Folmer heeft een vaste aanstelling als gemeentegeneesheer en als hij zijn plicht naar behooren waar neemt gaat het niet hem zoo maar aan den dijk te zetten. Dhr Rottier zou gaarne zien, dat beide doktoren het onderling maar uitmaakten Waar een wil is, is een weg. De voorzitter zegt: Dat zijn mooie woor den, maar in de praktijk gaat het wel eens anders. Dhr de Regt wil dr Folmer ontslaan en een ander benoemen. Hijl vraagt of de vas te aanstelling van dr Folmer wel geldig is. Dhr Almekinders vraagt of dhr de Regt de gevolgen voor zijn rekening durft nemen als dr Folmer wordt ontslagen. De mogelijkheid bestaat, dat het ambtenaren gerecht zal ingrijpen. Dhr de Regt ziet er geen bezwaar in dr Folmer ontslag te geven. De voorzitter vraagt met nadruk goed in overweging te nemen wat de Raad doet. Spr. blijft buiten de kwestie als zoo danig. Dbr Bruinooge stelt den raad voor dhr Folmer ontslag te verleenen als gemeen te-geneesheer alhier met ingang van een datum een maand nadat van Ged. Staten op het raadsbesluit de goedkeuring zal zijn ontvangen. De voorzitter neemt geen verantwoor delijkheid op zioh. Daarna wordt tot stem ming overgegaan. Vóór 't voorstel Bruin ooge stemden: Bruinooge, M. de Rijk, Overbeeke en Nijsten, tegen Dekker, Al mekinders en Rottier. Alzoo aangenomen. lerseke. Vrijdagavond hield de vereeni ging voor' Wijkverpleging haar jaarverga dering. Voorzitter Ds van Egmond. De jaarverslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd. De kas had een batig saldo van slechts f 0,36. In de vacatures van wijlen dhrn Ds En- gelsma en E. Reinoudt werden gekozen dhrn E. van Es en B. de Winter. LEVENSVËRZEKER I NG-BANK ROTTERDAM Voor 227,40 's-Jaars virz*kert 30-Jirig* ƒ6000,— kapitaal na 35 jaar plu» ƒ1200,— ranta bij overlljdan leen maar naar dat besliste gezicht van hem kijkt; zijn stem te hooren, zoo vol en hartelijk; hem over die braakliggende landen te zien stappen, als een man, die weet, wat hem te doen staat en van plan is het te doen." „Ik zou me niet kunnen voorstellen, dat Nannie iemand liefheeft, die niet man nelijk en sterk en ook goed was", zeide Maude. „Er is heel -wat kracht in haar, hoe zacht en teer ze er ook uitziet". „Dat spreekt toch vanzelf. De kracht van haar geloof en een oprecht hart. Dit kan ik je wel zeggen, Maude, er is een groot verschil tusschen wat ik voor haar voel en die vroegere kinderachtige verliefdheidjes. Bij andere meisjes was ik altijd bang een beteren kijk op haar ka rakter te verkrijgen, omdat ik vreesde iets te 'zullen ontdekken, wat me niet aange naam zou zijn. Bij Nannie wist ik zeker, dat, hoe beter ik haar leerde kennen, hoe meer ik van haar zou gaan houden". Maude dacht, dat Nannie zelf nooit van iemand zou kunnen honden, in wien ze niet dat zelfde vertrouwen zou hebben, dat ze zioh zelfs geen liefde voor zou kunnen stellen zonder dat vertrouwen. Maar dat kon ze toch niet tegen Edgar zeggen. Een andere lange zucht, die zijn woorden besloot, deed haar te veel mede lijden met hem voelen; ontroerde haar te meer, daar hij blijkbaar al zijn best deed die uiting te onderdrukken. Ze bereikten hun huis zonder verder nog iets te zeggen. Toen ze de oprijlaan opreden, zeide Edgar alleen nog: „Je moet hier niet over spreken, Mau de. We mogen hun geheim niet vertellen zonder hun toestemming. En als moeder ook maar in het minst iets kon vermom den, dat ik afgewezen ben, zonder de ware reden er bij te hooren, zou ze misschien koel zijn tegen Nannie en dat zou ik niet kunnen verdragen". „Ik zou anders haast denken, dat ze al het een en ander vermoedt", zeide Maude twijfelachtig. „D'at kan wel zijn. Ik vermoed het ook. Maar morgen of Maandag ga ik weg. Ze zal dus geen tijd hebben om iets te ont dekken en als ik in Augustus terug kom, is de zaak missohien al weer vergeten". Ze hadden nu het huis bereikt. Terwijl Edgar zoo kalmp jes zat te praten, te phi- tosofeeren, zooals hij het noemde, begon Maude te denken, dat zijn liefde nog min der diep ging, dan ze wel gevreesd had. Maar nu ze hem aankeek in het volle licht van de ganglamp, zag ze aan zijn bleek gezicht en de droeve uitdrukking in zijn anders zoo vroolijke oogen, dat die philosophie alleen maar aan de opper vlakte lag en dat bij diep in het hart ge roepen was dien avond om een pijnlijken strijd te voeren, die hij nog niet heelemaal gewonnen had. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5