sm Uit de Provincie eschenkenhuls Kerknieuws. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. MIDDELBURG. VLISSINGEN. GOES. Uw Verlovingsring ligt klaar. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Rechtszaken ongeveer 800 personen voorloopig te ont slaan, De arbeid werd met 2500 man voortgezet. Desondanks is de fabriek gis termiddag zonder bepaalde reden bezet door 200 personen, die gesteund werden door bepaalde elementen, die met de fa briek niets te maken hadden. PENSIONNEERING VAN 60-JARIGEN BIJ DE SPOORWEGEN. Wetswijziging op handen. In Den Haag is een bespreking gehou den tusschen den minister van Water staat en een delegatie van den Personeel- raad over de korting, die op de pensioe nen van de Ned. Spoorwegen wordt toege past. De delegatie heeft nogmaals bepleit af schaffing dezer korting en wegneming van het variabele karakter, dat het pen sioen heeft gekregen na de wijziging in de „Pensioenwet voor de Spoorwegamb tenaren 1925", die 1 April 1930 in wer king is getreden. De minister wenschte geen toezegging te doen om te bevorderen de wet weer haar oorspronkelijken inhoud te doen krijgen en de thans toegepaste korting in te trekken. De raad overweegt een oom missie in te stellen, die de geheele spoor- wegpensioenaangelegenheden zal hebben te bestudeeren en voorstellen te doen. Omtrent het wetsontwerp tot wijziging der wet, waardoor pensionneering op 60- jarigen leeftijd mogelijk zal worden en waaromtrent reeds twee jaar geleden overeenstemming was verkregen tusschen de directie en den Personeelraad, werd medegedeeld, dat de minister verwachtte, dat het wetsontwerp dezer dagen bijl de Tweede Kamer zou worden ingediend. GEEN STAKING IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. Gisteren kwamen de partijen in de si- garenindustrie te Utrecht in vergadering bijeen. Na langdurige besprekingen, welke omstreeks des avonds half twaalf ein digden, werd overeenstemming bereikt tusschen de vertegenwoordigers van de verschillende organisaties over een pro gram, dat aan de leden ter goedkeuring zal worden voorgelegd. VOOR PRODUCTIEVE WERK VERSCHAFFING. 837.50 aan vrijwillige bijdragen gestart. D'e minister van financiën maakt be kend, dat, met de bedoeling om te wor den aangewend voor productieve werk verschaffing, de volgende vrijwillige biju dragen in 's rijks schatkist zijn gestort: Deventer ouderpaar f 100; een Neder lander flOO; M. J. K. te D. f25; E. B. te A. f 500; J. ten M. te G. f 100; een werkende vrouw f 10; een 82-jarige we duwe f2.50. STEUN AAN KLEINE BOEREN BEDRIJVEN. Besluiten van de ministers van Economische en Sociale Zaken., De regeeringspersdienst meldt: Voor het geval, dat gedurende het jaar 1938- 1939 en volgende jaren behoefte zou blip ken te bestaan aan hulp aan kleine boe renbedrijven, hebben de ministers |van Economische Zaken en van Sociale Za ken in verband met eventueel aan te brengen veranderingen in den bestaan de toestand, besloten: 1. Ten aanzien van het stichten van nieuwe bedrijfjes: a. Bedrijfjes, welke na 1 November 1937 door splitsing van bestaande be drijven, door koop of verkoop of tenge volge van ontginning van woeste gron den ontstaan zijn, kunnen in beginsel niet in de steunregeling worden opgeno men. In zeer bijzondere gevallen echter kan de minister op voorstel van de plaatselijke commissie van deze alge- meene regeling afwijken. b. Bij overlijden van den exploitant van een gesteund bedrijfje kan de recht matige opvolger voor steun in aanmer king komen. c. Wanneer een gesteunde kleine grond gebruiker binnen zijn gemeente verhuist, en een ander bedrijfje betrekt, dan kan hij voor steun in aanmerking komen, in dien het betrokken bedrijfje volgens de berekende netto-bedrijfsinkomsten op 1 November 1937 binnen de groepen a, b of c valt. De bedrijfsaftrek, welke op zijn basisbedrag moet worden toegepast, moet berekend worden overeenkomstig de inrichting etc. van het nieuwe be- diijfje. d. Wanneer een gesteunde kleine grondgebruiker zijn gemeente verlaat en in een andere gemeente een nieuw be drijfje betrekt, dan kan hij in de gemeen te van vestiging gesteund worden, indien het nieuwe bedrijfje volgens de bereken de netto-bedrijfsinkomsten op 1 Nov. 1937 in de groepen a. b. of o. valt. 2. Ten aanzien van veranderingen van bestaande bedrijfjes: De berekende netto-bedrijfsinkomsten worden telkens voor een jaar vastgesteld, waarbij rekening gehouden moet wor den met de in den hop van het afgeloo- pen jaar opgetreden veranderingen, wel ke een gevolg waren: a. Van de jaarlijksche of halfjaarlijk- öche verpachtingen van los land of van het afloopen van de gewone pacht. b. Van ontginning of herontginning van stukjes woeste grond, waardoor het bedrijfje wordt vergroot, c. Van koop of verkoop van per- ce&üfea. Gedeputeerde Staten hebben als lid vertegenwoordiger der Provincie Zeeland in het bestuur der Zeeuwsche Grondver beteringsmaatschappij! aangewezen het lid van hun college mr J. H. M. Stieger. Waterschappen. Bij K. B. is met ingang van 30 April 1938, aan L. Kranenburg, te Wilhel- minadorp, op zijn verzoek eervol ontslag veileend als dijkgraaf van den Wilhel- minapolder (Zuid-Beveland) (provincie Zeeland); met ingang van 30 April 1938 aan L. Kranenburg, te Wilhelminadorp, op zijn verzoek eervol ontslag verleend bis voorzitter van het bestuur der wa- terkeering van den Galamiteuzen Oost- Bevelandpolder (provincie Zeeland). Ned. Clhr. Vrouwenbond. Na een ikort openingswoord door mevr. Brouwer spraik Ds W. H. v. d. V e g t uit Goes overDe prediking van het boek Esther. De naam van God wordt hier niet openlijk beleden, maar, zegt Da Cos ta, de hand Gods spreekt op elke blad zijde. Ahasveros vertegenwoordigt den geest van despotisme, die 'de wereldgeschiede nis beheerscht. Als de absolute gezags drager wordt aangebeden als God, dan is dat de resolutie van bovenaf. Op Ahas veros' bevel moet heel het volk meedoen aan een schoonhëldswedstrijd. D'it zien wij nu in de bevordering van het schoon© ras. Waar de dictator zich handhaaft is spionnage: het wordt verraden dat Mor- deohai een Jood is. Haman wil dat één ras zal bestaan, dus moeten de Joden uitgeroeid worden. Dit anti-semitisme zien wij' ook nu. Hij was een Agagiet, misschien een afstam meling, zeker een vertegenwoordiger van Agag, van Amelek. Mordechai hoeft Ha- man geen vriendelijkheid te bewijzen, want God zelf heeft vijandschap gezet tusschen Amelek en Israël. Op het 'ge rucht: Mordechai is een Jood, wil het slangenzaad het vrouwenzaad verdelgen. Was dit gelukt, dan zou de stamvader van Christus vermoord zijn. Mordechai doet eenvoudig zijn plicht als hij hoort van de sluipmoordenaars. Dit is ook Christenplicht tegenover vreemde koningen. We moeten niet -de wereld of de politiek vermijden, zooals de Doopersehen of K. Barth leeren. De politiek moet de versterking zijn van het werk der Kerk, Esther vertegenwoordigt de Midde laarsgedachte. Haar gebrek aan geloofs zekerheid en haar wan'hoopsbetuiging zijn typeerend voor het verzonken Israël. Zij vraagt haar volk te vasten, zij bedoelt te bidden. Een wolk van gebeden omhult haar gang naar den koning. Amelek wordt overwonnen door het gebed. Zoo zal de eindstrijd een gebedsstrijd zijn. Het is noodig, dat hooggeplaatsten van onzen tijd zich openlijk geven voor Gods Koninkrijk. Daar hangt de toekomst van ons volk van af. De vrouw heeft hier als het zwakke vat groote dingen gedaan, Er is ook een groote taak voor de vrouw in dienst van het 'gemeenteleven. Het ge heim van Gods verkiezing gaat niet enkel over 'de Kerk, maar ook over de Jood- sche natie, want het is een heilig volk. Het bestaan der Joden is dus een gods dienstig vraagstuk van den eersten rang. Eenmaal zal Israël als' geheel knielen voor den Heiland. Er is geen zending met rijke belofte, dan die onder de Joden. Als; de Kerk wordt bedreigd, moet de prediking van het boek: Esther ons brengen tot de kracht in Christus Jezus. Jonge vrouw overreden en gedood. Gistermiddag omstreeks twaalf uur heeft, zooals wij reeds meld den, op den hoek van de Spuistraat en het Beülamypark een ernstig verkeerson geluk' plaats gehad. Een wielrijdster kwam uit de richting van de Kerkstraat en wilde het Bella- rnypark oversteken, juist toen uit de Spuistraat de expeditie-auto van de fa. Wa.ssink uit Amersfoort kwam aanrijden. De auto» getrokken door een truc, reed de vrouw aan. Zoowel de voorwielen van de auto, als de truc gingen over haar heen, ze werd deerlijk verminkt en moet op slag dood zijn geweest. Nader wordt geméld, dat het slacht offer is gebleken te zijn mej. P. Kasse, wonende te Soeburg. De auto is vrijge geven. Den chauffeur treft geen schuld. Ouderavond. De Vereen, voor Chr. Schoolonderwijs, Westwal 34 a, hield gisteravond haar jaarvergadering, gecombineerd met een ouderavond. Voor den aanvang der bijeenkomst was er gele genheid om 'twerk der leerlingen te be zichtigen, waarvan een druk gebruik ge maakt werd. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer Smit, op den druk der tijden en sprak hiji over het groote voorrecht, dat in ons land nog vrijheid tot het geven van Chr. onderwijs is. Het jaarverslag van den secretaris getuigde van een gunstigen toestand der vereeni- ging. De leerlingen der hoogste klasse gaven onder leiding van het hoofd der school op zeer interessante wijze blijk van hun kennis omtrent de Vaderlandsohe Ge schiedenis, 'twelk door de vergadering buitengewoon op prijs werd gesteld. De heeren Broekstra en Van 't Sant werden herkozen als bestuursleden. De heer Vreeke, onderwijzer der school, hield een referaat over: „Wat moet mijn kind worden?" waarin richtlijnen werden aangegeven voor het toekomstig beroep. Voor dit practische onderwerp bestond veel belangstelling, 't Schoolverslag gaf blijk van een opge wekt schoolleven. De vergadering, die uitnemend geslaagd is en die door een talrijk publiek bezocht was, werd op gebruikelijke wijze gesloten. 'n Prachtige, moderne, massief gouden kogelring met 10 jaar garantie. Uw volle voornaam en datum graveeren wij er gratis in en binnen een uur. Keuze uit 200 ringen. 2den Paaschdag geopend. Prijzen van ƒ5,50 tot ƒ24, ES'' (Adv.) i Bevorderd tot adj .-commies der Registratie en. Domeinen de rijksklerk m.v. L. H. Weekers alhier, thans werk zaam ten kantore van den ontvanger der Reg. en Dom. te dezer plaatse en de rijksklerk m.v. Mej. J. van der Bliek al hier, thans werkzaam op het kan toor der Hypotheken. Kleetinge. Tot waarnemend burge meester is aangewezen wethouder W. N. van Liere. Kapelle. In het lokaal Obadja werd een propaganda-avond gehouden, uit gaande van de plaatselijke commissie van den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier. De Burgemeester verwelkomde o.a. kapitein J. C.Persant Snoep en den heer Eek- hardt, secretaris der Gew. Commissie. In zijn openingswoord wees spr. op den ernst der tijden en op de taak om paraat te zijn. Twee coupletten van het Wilhelmus werden staande gezongen, waarna kap. Persant Snoep sprak over de handhaving van onze neutraliteit. Spr. spoorde met klem aan tot aansluiting bij den B. V. L. of het Landstormkorps Motordienst. De 'voorzitter wekte eveneens op tot nieuw leven van de plaatselijke afdee- ling, welke om niet te noemen reden aan het sluimeren was geraakt. Nu volgde de lezing van den heer Eckhardt over Rusland. Het was een goede avond. Wemeldinge. Door den Assistent der Directe Belastingen enz. is in samen werking met de Rijksveldwacht alhier bij een inwoner dezer gemeente een par tij sigarettenpapier in beslag genomen. Tegen den wetsovertreder is proces verbaal opgemaakt en het sigarettenpa pier is in beslag genomen. lerseke. Donderdag werd de eindles ge houden van de afdeeling Boekhouden, onderdeel der cursussen Nijverheidson derwijs, uitgaande van „de commissie ter moreele verzorging van jeugdige werk- loozen". De voorzitter, burgemeester Gun ning sprak woorden van dank tot de cur sisten, 'die hun vrijen tijd goed hebben benut en drong er op aan niet op de lauweren te gaan rusten. Spreker bracht in 't bijzonder een woord van dank aan den cursusleider, dhr C. Sanderse, die geheel belangeloos zijn ivrijen tijd ten goede heeft aangewend in 't belang der gemeenschap. De oudste cursist, dhr Jac. Maas, dankte wederkeerig den 'burge meester als voorzitter der commissie en als hoofd der gemeente voor zijn gespro ken woorden» terwijl deze ook dhr San derse dank bracht voor 't vele werk, dat deze voor den cursus heeft gedaan, waar na hij hem namens allen een stoffelijk blijk van waardeering aanbood. Dhr San- dersel dankte de voorzitter voor diens woorden en de cursisten voor 'het cadeau hem aangeboden. Getuigschriften werden door den burgemeester uitgereikt aan H. Gornelisse, P. van Haver, P. de Koeijer, J. van Loo, P. van Putten, A. Steketee en J. den Toonder. Vrijdagmiddag werd de bazar ten bate van het Groene Kruis geopend door den voorzitter Dr Polderman. De bedoe ling is de financiën te verstevigen. Dit is noodig door de steeds hooger wordende eischen, 'die aan het Groene Kruis wor den gesteld, zooals voor uitzending van t.fo.c.-lij'ders, als voor herstel van zwakke kinderen» voor verstrekken van verster kende middelen, aanschaffen van hoog- tezon en diverse verplegingsartikelen, ter wijl ook thans een consultatiebureau in werking is. Spr. dankte alen, die meewerkten met hun arbeid of hun gaven. Aanwezig wa ren B. en W., Pastoor Middelburg, Ds Mooy en het bestuur en dames-comité. Borsele. De gemeenteraad besloot met 4 tegen 3 st. tot het aanbrengen van verbeteringen aan het Raadhuis en hier voor een crediet van f600 te verleenen. De begrafenisrechten werden verhoogd. (Aangenomen met 5 tegen 2 st.) Ondanks de waarschuwingen van den voorzitter werd met 4 tegen 3 st. beslo ten Dr Folmer te Dlriewegen te ontslaan als gemeente-geneesheer, aangezien zich hier inmiddels een plaatselijke genees- heer <Dr Kievit) heeft gevestigd. Tevoren was bij: Ged. Staten om advies hierin ge vraagd, maar dit college had zich daar van onthouden. Maandag uitvoeriger verslag. Arnemuiden. Donderdagavond hield de afdeeling Arnemuiden van de Z.L.M. een algemeene vergadering. De voorzitter, de heer G. Franse, herdacht in zijn ope ningswoord het overleden bestuurslid, wijlen dhr Iz. Cornelisse. In zijn plaats werd als bestuurslid gekozen dhr J. Die- leman. Nadat nog inlichtingen waren verstrekt over de bieten-garantie en mer ken, volgde sluiting, 't Zand. Donderdagavond werd hier een vergadering gehouden om te komen tot oprichting eener Oranjevereeniging voor 't Zand en omgeving. Ruim 100 leden 'hadden zich reeds opgegeven, ter wijl tijdens de vergadering nog enkelen zich opgaven. Staande de vergadering werd een bestuur gekozen, bestaande uit de volgende heeren: A. J. Stoppels, voorzitter; C. A. Kammraad, secretaris, J. de Pagter, penningmeester, J. Lorier, G. Swiers. Een werkprogram zal worden vastge steld, terwijl getracht zal worden zoo spoedig mogelijk tot uitbreiding van het ledental te komen. St. Laurens. Donderdagavond hield de C. J. V. „Immanuël" haar 21ste jaarver gadering. De vergadering, die zeer druk bezocht was, werd geopend door den eere-voorzitter Ds J. P. Simoons, waar na ide voorzitter der vereeniging een bijbelinleiding hield over Luc. 15. De secretaris, penningmeester en bibliothe caris leverden hun jaarverslagen. Na de pauze voerden leden der ver eeniging het tooneelstuk „Branding" op, dat zeer verdienstelijk werd gespeeld. Een der leden behandelde bet onderwerp: ..Levensdoel en Levensstrijd". Ten slotte werd het blijspel „Knok" opgevoerd. De vergadering werd gesloten door Ds J. P. Simoons. Wissenkerke. De Oranjevereen. hield een algemeene ledenvergadering in het gymnastieklokaal. De opkomst was zeer matig. De rekening en verantwoording werd goedgekeurd met een klein batig slot. Daarna volgde een bespreking over de feestviering in verband met bet 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Konin gin. Besloten werd tot nadere uitwerking van het organiseeren van een feest en ter verlichting van de kas te trachten buurt- vereenigingen op te richten. Aan het strand van de Vlietepolder ia weer een vliegtuigbom aangespoeld van denzelfden vorm als de vorige, n.l. een cilindervormig model met Engelsch op schrift en als jaartal R. I. 7. 37. Ook deze bom is opgeborgen door den burgemeester om door deskundigen te doen uitmaken of het al dan niet ongevaar lijke voorwerpen zijn. Terneuzen Op het verzoek, namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen gericht tot den minister van oeconomische zaken, is bericht ontvangen, dat de examens voor het middenstandsdiploma Han delskennis ook in Zeeuwsch-Vlaanderen zullen worden afgenomen. Aanvankelijk was voor de provincie Zeeland alleen Middelburg aangewezen. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Deinum, P. van Wijnen te Ureterp. Geref. Kerken. Tweetal te Lunteren, G. Th. Koop man, cand. te Utrecht en J. de Lange, cand. te Zaandam. Beroepen te Lunteren, J. de Lange, cand. te Zaandam. Emeritaat. De classis Dokkum der Geref. Kerken 'heeft op diens ver zoek eervol emeritaat verleend aan Ds K. 'Oussoren te Broek onder Akkerwoude. D s W. Z ij 1 s t r a f. Te Utrecht is in den ouderdom van 79 jaar overle den, Ds W. Zijlstra, em.-pred. der Ned. Herv. Kerk. Ds Zijlstra -diende de ge meenten De Vuursche, Waddinxveen, Kesteren, Bruchem, Groot-Ammers, Eem- nes-Buiten, Neder-Langbroek en Koot wijk, waar hem in 1935 eervol emeritaat werd verleend. Zondag 10 April 1938. Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 ds Odé (H.Av.), 6 u. ds Steinz. Lokaal Chr. Bewaarschool 9.30 u. ds de Vries. Vrijdag 9.30 en 6 u. ds Steinz (av. H.Av.). Donderdagav. 9 u. ds de Vries (Goede Vrijdag- en Paaschwijding). Rittem, 9.30 u. ds Hartjes, 2 u. ds Vos- sers (H.Av. en D'ankz.). Schore, 9.30 en 2 u. ds Postma (nm. Voorber. H.Av. en bev. leden). Vr. 7.30 u. ds Postma. Wissekerkej vm. leesd., n.m. ds de Vries. Vr. 6.30 u. dhr v. Rossum. Inval in een speelhuis. In den loop van den avond heeft de Haag- sche politie gisteren opnieuw met succes een inval gedaan in een perceel, ten aan zien waarvan bet vermoeden was gerezen, dat men er gelegenheid gaf tot hazard spel. Het betrof thans een woning in de S't. Jacobstraat en het resultaat van bet optreden der politie heeft dit vermoeden volkomen bevestigd. Nadat 15 rechercheurs onder leiding van twee inspecteurs in de omgeving van het pand bun stelling hadden ingenomen, werd de deur van het huis geforceerd, waarna de in het perceel aanwezige per sonen bij verrassing werden overrompeld, terwijl zij hun aandacht op het gokspel concentreerden. In totaal werden 12 personen in de wo ning aangetroffen, die allen, nadat ech ter eerst twee van hen nog getracht had den aan de achterzijde van het perceel te ontvluchten, doch bij die poging door daar geposteerde politiemannen konden worden gegrepen, naar het hoofdbureau werden overgebracht. Hier werden zij aan een verhoor onderwerpen, waarna zij we der op vrije voeten werden gesteld. Een speeltafel, dobbelsteenen en eenig ander „materiaal" zijn door de politie in beslag genomen. Rechtbank te Middelburg. De directeur van den gemeente-reinig'ingis en ontsmettingsd lenst te Middelburg staat terecht. Voor de behandeling dezer zaak be stond groote publieke belangstelling. Verdachte was ter terechtzitting ver schenen en werd rechtskundig bijgestaan door Mr H. A. Kuipers, advocaat en pro cureur te Middelburg. Het getuigenverhoor. Als eerstei getuige werd gehoord: A. Barentsen, sleeper te Middelburg. Deze beeft volgens zijn verklaring - gedu rende eenige jaren mangels geleverd aan de gemeente Middelburg. Hij handelde daarbij uitsluitend met den directeur (de verdachte). In het eerste jaar beeft ver dachte hem gezegd, maar veel mangels te zaaien, omdat hij het volgende jaar de leverantie weer zou krijgen. V e r d a c fa- te heeft getuige bij die ge legenheid gezegd, dat ge tuige hem f25 moest ge ve n en getuige heeft in verband met dat gezegde dan ook f 25 boven den vast- gestelden prijs gerekend. Getuige moest steeds zoo goedkoop mogelijk leveren. Hij nam daarvoor den marktprijs per 1000 kg en legde daar f 25 op. Indirect had getui ge daarvan evenwel nog schade, doch een gedeelte dier schade nam getuige voor zijn rekening. Afrekening geschiedde aan bet eind van ieder jaar met den directeur (verdachte) persoonlijk. Het bleek dan, dat de bedrijfsboekhouder reeds alles in orde bad gemaakt, zoodat getuige de kwi tantie slechts had te teekenen en het ver schuldigde geld op te nemen. Getuige liet dan f25 op tafel lig gen. Getuige heeft verdachte wel eens medegedeeld, dat bij die handelingen niet prettig vond. Getuige heeft nooit gezien, dat verdachte het geld, dat getuige na de afrekening liet liggen, in zijn zak stak. Een en ander heeft zoo eenige jaren ge duurd. Het eerste jaar schoof getuige 25 gld. af, het voorlaatste jaar was dat f 45 en het laatste jaar f 65. Getuige zegt eigenlijk wel wat laat te hebben bemerkt, dat die handelingen niet in orde waren. Tenslotte durfde getuige daarmede niet voortgaan. In 1930 heeft getuige tegen verdachte gezegd, dat hij geen mangels meer had. Getuige heeft gedurende vijf ja ren mangels geleverd. De prijs daarvan schommelde tusschen 5 en 7 gulden. Ad ministratie daarvan bezit getuige niet meer, hij heeft die opgeruimd. Het opzetje boven den werkelijiken prijs moest verdachte doen. Verdachte heeft hem dit persoonlijk voorgesteld. President: U is er zich volkomen van bewust de waarheid te hebben gezegd, want uw verklaringen zijn bezwarend voor verdachte. Getuige: Ja. Rechter Muller: Heeft verdachte bij die besprekingen, wat u deed, als voorwaarde gesteld voor de leverantie? M.a.w. als je het niet deed, was je dan van je baan af? Getuige: Neen, zóó niet. Ik begreep dat evenwel. Het initiatief is van verdachte uitgegaan. 'Officier van Justitie: Heeft er den laat- sten tijd wel eens iemand tegen je gezegd: Je moet zeggen wat je weet? Getuige: Ja, dat is wel gebeurd. Verdediger Mr Kuipers: U hebt de zaak toch uitgebracht? U doet juist of u niets gezegd hebt. Getuige: Ik heb een vertrouwelijk ge sprek gehad met iemand, die óók wat met verdachte had. Toen heb ik te kennen gegeven, dat ik óók het een en ander wist. President tot verdachte: Hebt u aan merkingen op de verklaringen van ver dachte? Verdachte: Het is van AtotZ gelogen. Ik heb zoo ook reeds bij de politie verklaard. Nooit heb ik van dezen getuige geld aangenomen. Ook is gelogen de wijze waarop getuige voorgeeft dat de betalingen te mijnen kantore zijn geschied De getuige J. M. Geljon, boekhouder te Middelburg, zegt in 192:5 op het kantoor bij verdachte te zijn gekomen en wel bij den reinigingsdienst. Getuige is thans be last met de administratie. Hij deed ook wel uitbetalingen op last van zijn direc teur (verdachte). 'Die betalingen geschied den op het privé-kantoor van den direc teur. Getuige Barentsen teekende daar de kwitantie en getuige betaalde dan uit. Ge tuige heeft bij zijn dienst nooit bemerkt, dat leveranciers douceurtjes aan verdach te gaven. Barentsen ontving ook wel eens een voorschot op de te leveren mangels. Getuige A. Wisse te N.- eü St Joosland, heeft in 1928 hooi geleverd aan de ge meente Middelburg. Hij heeft daarbij uit sluitend met den directeur (verdachte) gehandeld. Bij de eerste levering is niets gezegd, doch bij den volgenden keer be-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2