BGETKNCd Onderwijs. Openbare Verkoopinpen en Verpachtingen Radioprogramma. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. steden noodig was. Ondanks de bekwame leiding heeft het niet lang bestaan. Velen lezen nog een liberaal blad. De Ohr. pers is noodig om het eigen stand punt te handhaven en voor de doorwer king van de eigen beginselen. De Ghr. pers verdient dus aller medewerking om het eigen beginsel uit te dragen. A. N. "W. B. Woensdag heeft ook Middelburg zijn A. N. W. B.-avond gehad. Een VTij groot aantal stadgenooten en ook verschillende personen van elders op Waloheren waren bijeen. De burgemeester, dhr M. Fernhout, zei- de gaarne bereid te zijn een openings woord te spreken, voor deze organisatie, die zoo weg bereidend voor het toerisme op alle gebied is geweest. D© A. N. W. B. beeft groote (diensten Ibewezeni en dit maakt hem zoo populair. Spr. wilde wel getuigen van zijn persoonlijke sympathie voor deze organisatie. Volgens spr. zijn alle gemeenten ook veel aan den A. N. W. B. verplicht. Spr. schetst dit met een voorval in een zijner vroegere gemeenten, namelijk Mijdrecht, dat grooten steun ge noot bij het verbeteren van een weg. De gemeente besloot toen lid te worden van den A. N. W. B. als eerste gemeente, die toetrad. Spr. hoopte, dat de propaganda- vergadering zal leiden tot vermeerdering van het aantal leden. Het werk van den Bond is een gemeenschaps-, ja een natio naal belang. Daarna heeft 'dhr Ruytenschildt dezelf de rede uitgesproken als Woensdagavond te Goes. In de pauze hebben de aanwezigen met groote belangstelling de reizende tentoon stelling bestudeerd en van de klankfilm: „De veilige weg" is veel geleerd. Het was ook hier een goed geslaagde propaganda-avond. 'Handelsonderwijs. De Vereen, voor Handelsonderwijs richtte tot den Raad bet verzoek haar over 1939 een subsidie voor de Handelsschool toe te kennen van f 15635,31 en voor de Avondschool van f 2677, zijnde 30 pet. der netton-uitgaven of drie-vijfde van de Rijks bijdrage. De Emmabloemcollecte zal, blijkens een advertentie in dit blad, te Goes gehouden worden op1 12 April a.s. Vrijwel iedereen zal het bekend zijn, dat de opbrengst dezer collecte geheel ten goede komt aan de verpleging van tuber culoselijders van alle gezindten. Doch hieraan moet nog toegevoegd worden: „in uw eigen woonplaat s". Geeft daarom mild. De Goesche Wijkverpleging dankt hartelijk voor de onderstaande giften, ont vangen gedurende de maanden Januari, Februari en Maart 1938. Twee van f 25, vijif van f 10, vier van f 5, een van f 4, een van f 3, negen van f 2,50, twee van f 2, een van f 1,50, ze ven van f 1, en een van f 0,75. Kloetinge. Loop der bevolking over de maand Maart 1938. Ingekomen: Joh. J. van Melle, gros sier uit Goes, Vogelzangscheweg B 72; Jan van Oosten, landarbeider van Ka- pelle, Opril A 122; Jac. Priem, landbou wer uit Ovezande, Hollandsche Hoeve B 4; P. G. Fortuijn, zonder beroep uit Kortgene, 's Gravenpoldersche weg G 18c; Huibrecht Hoogerbrugge, fruitkweekers- knecht uit Kapelle, Molenweg D 8; Cor nells Dorst, landbouwersknecht, uit St.- Maartensdijk, Noordeinde A 55. Vertrokken: L. J. van Duijvenbode, naar Den Helder, Vliegkamp „Do Kooi"; J. P. van der Moere, landbouwersknecht naar Kamperland B 395; D. J. Dees, landbouwer naar Oudelande, Weldijk B 25; Jannetje J. Breeweg, gehuwd met A. de Graag, naar Utrecht, Fendstr. 4; For- ra G. Paauwe, zonder beroep, naar Ier seke, Groenix van Zoelenstr. 1; Willem Balk, tuinman, naar Amsterdam, Lin- naueshof 63; J. P. de Meester, opzichter rijkswaterstaat, naar Haamstede, Kloos- terweg 261; J. L. J. Koeman, echtge- nuote van Ghr. Sinke, naar Goes, 's H. H.kinderenstraat 6; Wed. P. Meulen- 1 xghPoortvliet naar Sint Laurens, Noordweg B 42; Johannes Korstanje naar Bergen op Zoom, Wilhelminakazer- ne; G. Reijnon, zilversmid, naar 's Gra- venhage, Stationsweg 129; A. A. Druijf, zonder beroep naar 's Gravenhage, Schenkkade 129. Hansweert. Bij de opruimingswerk zaamheden van het wrak van -de Zuid- Slavische boot SRDJ 'heeft men thans de groote bok Kolossus laten komen van. Rotterdam om behulpzaam te zijn. Gis- termiddag werd de kop van het schip ge licht en hier in de vluchthaiven aan den grond 'gezet. Het bergingsvaartuig Dolfijn heeft op de Schelde een zwarte bolton opge pikt, welke aldaar drijvende werd aan getroffen. D'e ton is in de vluchthaven gesleept en al daar verankerd. Het loods wezen te Vlissingen is van een en ander in kennis gesteld. Wemeldinge. Begrafenis P. G ij - s o uw. Woensdagmiddag werd alhier op de Algemeene Begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer P. Cijsouw, welke Zaterdagavond in het Ziekenhuis te Goes is overleden. De overledene die opzichter was bij den polder „De Breede Watering Bewes ten Ierseke", nam ook in het kerkelijke en vereenigingsleven een vooraanstaan de plaats in. Hij was ruim 11 jaar dia ken bij de Geref. Gemeente van Ierseke- Wemeldinge, secretaris van den Staten- kring Goes der Staatk. Geref. Partij, voorzitter van de kiesvereeniging van de S.G.P. te Wemeldinge, en bestuurslid van de vereeniging voor Christelijk onderwijs aan schipperskinderen te Wemeldinge. Van 10311035 was de overledene lid van den raad en wethouder der gemeen te Wemeldinge. Bij de verkiezing in 1935 ontbraken er enkele stemmen om den zetel te behouden. Op het kerkhof was een aanzienlijke menigte verzameld, w.o. D's A. de Bruijn, Ned. Herv. pred. en Dte P. Werges, Vrij Evang. pred., beiden bestuurslid van de vereeniging voor Christelijk onderwijs aan schipperskinderen en de beide on derwijzers aan de school voor deze ver eeniging, verschillende arbeiders welke in dienst van den polder zijn, waarvoor de overledene opzichter was en vele par ticulieren. De baar werd gedragen door zijn col lega's ambtsbroeders bij de Geref. Ge meente van IersekeWemeldinge en en kele leden der gemeente. In den stoet merkten wij o.a. op: een deputatie van het Polderbestuur en den burgemeester van Wemeldinge, den hoer A. G. Willemsen. Bij het graf werd het woord eerst ge voerd door Ds B. van Neerbos, pred. bij de Geref. Gemeente van Rilland-Bath, welke wees op de vergankelijkheid van het leven en den ernst van het sterven. Vervolgens sprak de heer A. Linden- bergh Pz. als vertegenwoordiger van het polderbestuur (de dijkgraaf was door ziekte verhinderd) in welks dienst de overledene stond. Spreker schetste den ontslapene als een ijverig, trouw, kundig en eerlijk ambtenaar, welke ongeveer 32 jaar lang zijn functie mot groote nauw gezetheid heeft vervuld. Het polderbestuur, aldus spreker, treft door het overlijden van den heer Cijsouw een groote slag. Zijn persoon en zijn werk zullen bij het polderbestuur in dankbare herinnering bewaard blijven. Als derde spreker sprak burgemeester A. G. Willemsen, welke sprak namens het gemeentebestuur over de periode waarin de overledene de gemeente als raadslid en wethouder de gemeente heeft gediend. Spreker memoreerde o.a. dat de ontslapene zijn beginsel ook in den raad heeft hoog gehouden, wat gebleken is bij het indienen van zijn voorstel om de raadsvergaderingen met ambtsgebed te openen, welk voorstel is aangenomen. Ouderling W. Meijaard van Ierseke sprak namens den kerkeraad, wijzende op het werk van den overledene in dienst der kerk en op zijn omgang met zijn mede-ambtsdragers. Ten slotte dankte de oudste zoon van den overledene voor de eer en belangstel ling aan hun vader bewezen en voor de deelneming aan de familie bij dit verlies betoond. Dinsdagavond werd alhier voor de "tuinbouwvereeniging „Wemeldinge" een lezing gehouden door den heer Ir B. Bosma, Rijkstuinbouwconsulent en den heer M. Wattel, secretaris van de afdee- hng tuinbouw van de Zeeuwsche Land- bouwmaatschappij. Door Ir Bosma werd gesproken over: „Bodem en Bemesting in de Fruitteelt", in de eerste plaats gaf de spreker een overzicht van de diverse moeilijkheden welke zich in den bodem kunnen voor doen. Achtereenvolgens werd behandeld: de veenlagen (derry), de harde onder lagen welke op sommige plaatsen worden aangetroffen, de zoogenaamde loopende gronden en de zure gronden. Aan de hand van gevallen uit de praktijk kon de spreker verschillende goede raadgevin gen verstrekken, om de bezwaren in bo vengenoemde gevallen te ondervangen. Vei volgens gaf de spreker een kort over zicht over doelmatige bemesting in de fruitteelt, waarbij: gevallen uit de prak tijk ten voorbeeld werden gesteld. De heer Wattel gaf een overzicht van het aantal bedrijven hier in Wemeldinge en de onderverdeeling daarvan in klas sen naar gelang de grootte der bedrijven. Verder toonde de spreker aan de hand van de gegevens in de praktijk verza meld, de invloed van de crisis op den tuinbouw. Na de lezingen werden door verschil lende personen vragen gesteld, welke of door Ir Bosma of door den heer Wat- iel werden beantwoord. De wn. voorzitter de heer P. A. Lin- denbergh bracht de sprekers dank voor hun lezing. De opkomst had voor een fruitcentrum als Wemeldinge veel beter moeten zijn. Loop der bevolking over de maand Maart. Ingekomen: C. P. Mie- ras, van Montfoort naar Dorpsstraat B 30; D. Luteijn en gezin, van Borsele naar Noordel. Achterweg B 2441. Vertrokken: W. H. Kaaks en gezin, van Julianastraat C 2m naar Goes, 's-H. Hendrikskinderendijfc 68; J. Cijsouw, Wilhelminastraat B 158, naar Schiedam, Hoofdstraat 1B. Cok en gezin, van Noordel. Achterweg B 263 b, naar Am sterdam, Uitterwaarderstraat 153 I; P. C. Nieuwenbuijse, van Dorpsstraat B 199, naar Loosdrecht, Willem III Kazerne. Westkapelle. In opdracht van den burgemeester-strandvonder werd Woens dagmiddag alhier in het gemeentehuis iverkoc'ht één vat aangespoelde wijn, in houdende 230 L., voor f 62.92, w.o. be grepen accijns en 10 pet. onkosten van de bruto-ontvangst. Een vat, inhoudende 131 L. wijn, dat is afgekeurd, bleef on verkocht. Soeburg. Gisteravond 'hield alhier de Geref. Zendingsnaaikrans „Tot den ar beid geroepen", haar 4e jaarvergadering, onder leiding van de presidente, mej. Suurmond. In het afgeloopen jaar wer den 304 kleedingstukken vervaardigd. De kas sloot met een batig saldo van f 37. Deze gezellige avond werd verder gevuld met voordrachten. Koudekerks. Loop der bevolking over de maand Maart. Ingekomen: P. König en gezin van Vlissingen, D 42; E. Ver- straate van Vlissingen, B 110; J. J. Snip ders en gezin van Middelburg E 270; W. Kruft en gezin van Middelburg E 269; L. J. Petiet en gezin, van Middelburg E 168; M. J. Kramer van Middelburg E 19. Vertrokken: J. Jongepier en gezin, B 319, naar Middelburg; J. G. Hoek en gezin, E 53, naar Middelburg; G. van de Voorde en gezin, A 107, naar Middelburg; J. Groenewegen en gezin, E 4 naar Mid delburg. (V. G.) Aksel. Gemeenteraad. Beroep op de Kroon inzake begroo ting. In de Dinsdag gehouden raads vergadering was ingekomen een bericht van Ged. Staten, dat de bouw van het gemeentehuis aan de laagste inschrijvers kan worden gegund, mits het toezic'hl tijdens den bouw zoo' goed mogelijk zij, en 'het verschil tusschen de raming en de aannemingssom althans gedeeltelijk zal worden aangewend voor verschillende verbeteringen, zooals het gebruik van eeD goede kwaliteit gevelsteen, een betere be handeling van de balklaag en vloeren en een minder sobere afwerking van de raadszaal, en overleg gepleegd wordt tel' zake ivan den aankoop van het materiaal met de Provinciale Zeeuwsche Schoon heidscommissie. B. en W. berichten, dat de gunning inmiddels had plaats gevon den, en voor 'het overige rekening zal worden gehouden met de wenken van Ged. Staten. Ged. Staten van Zeeland, gaven in overweging, dat getracht zou worden, en kele leeningen, die gecombineerd waren, geplaatst te krijgen met een looptijd van 5 10 jaar tegen een rentevoet van 2Vs 3 pot. B. en W. zullen 'hiernaar een onder zoek instellen. Mr P. Dieleman te Middelburg had op verzoek ivan B. en W. een uitvoerig rap port ingezonden betreffende den naam der gemeente, waarin hij conclu deerde, dat op grond van 'his torie en plaatselijk gebruik de naam der gemeente behoor de te luiden „Axel" en niet zooals de Ministerraad had bepaald „Aksel". Naar aanleiding hiervan hadden B. en W., gesteund door dit rapport, hun bezwaren tegen de ge wijzigde schrijfwijze van den naam der gemeente kenbaar gemaakt. Met op 1 na algemeene stemmen werd in vasten dienst benoemd als controleur der Arbeidsbemiddeling en Werkloos heidsverzekering M. Zegers. Besloten werd, aan G. J. A. de Jonge, de exploitant der ^gemeentelijke radio distributie, concessie te verleenen tot 1 Mei 1942. B. en W. stelden voor, de overeenkomst voor het vervoer 'ivan schoolkinderen, aangegaan met Gebr. Esselbrugge, met ingang van het nieuwe schooljaar te ver breken, en te zijner tijd met voorstellen te komen voor het toekennen van vergoe ding op grond van art. 13 der L.O.-wet 1920, zooals dit artikel onlangs is ge wijzigd. De wijziging der verordening op de heffing van schoolgeld, ontmoette bezwa ren bij' den 'heer Fanoy. Deze betoogde, dat onder de 'huidige heffing verschillen de categorieën van personen, die voor heen schoolgeld betaalden, waren uitge vallen en deze ook onder de verordening behoorden te worden gebracht, terwijl B. en W. thans simpel de bestaande tarieven met 30 pet. hebben verhoogd, zoodat de genen, wier aanslag reeds verhoogd was, thans het genoegen beleven, nog eens 30 pet. meer te mogen betalen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen (de 'heer Fanoy tegen). Ingekomen was bericht van Ged. Sta ten, dat a a n d e begrooting voor 1938 goedkeuring werd ont houden en w a a r b ij werd ivoor- geschreven, dat de opcenten op de Personeels Belasting zu'llen worden verhoogd tot 200, de subsidie aan het b e - w a a r s c 'h o o 1 o n d e r w ij' s zal wor den verminderd van f 12.50 tot f 11.25 per kind, en dat begra fenisrechten zullen worden ingevoerd. Na ampele bespreking, een besloten vergadering, en nog verdere discussie, werd aanvaard het voorstel van den heer Hamelink, bij de Kroon in beroep te gaan van de beslissing van Ged. Sta ten van Zeeland, daar de toestand der gemeentefinanciën nog niet vereiseht, dat wordt overgegaan tot een 'heffing van 200 opcenten, terwijl bovendien wat 'betreft de subsidie aan de bewaarscholen en het invoeren van begrafenisrechten Ged. Sta ten te diep ingrijpen in een stuk gemeen telijke autonomie. (Tegen stemden de 'heeren Dieleman, Fanoy en Oggel.) De heeren Hamelink en De Ruijter werden aangewezen, 'het standpunt van den raad bij1 den Raad van State te gaan verdedigen. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs te Middelburg. Onder voorzitterschap van dhr M. H. Boasson, wethouder van Onderwijs, is de vergadering gehouden, waarin werd vast gesteld, wie der leerlingen van de avond school voor Nijverheidsonderwijs tot een hoogere klasse konden worden bevorderd en aan wie een belooning kon worden uit gereikt wegens ijver en getrouw school bezoek. Do leerlingen, achter wier naam een staat, kregen een belooning. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: A. Adriaansen, H. Damman P. Filius P. den Hollander J. Janse R. Janse J. M. Klein G. G. Kuzee, P. J. Koster A. Meliefste; J. de Voogd; S. A. Wondergem; J. K. v. d. Voorde allen te Middelburg; H. van Belzen, D. Sohravemade en N. de Vos te Arnemui- den; P. B. de "Wijze te Koudekerke; W. den Boeft St. Laurens; G. W. Francke te Veere. Eén leerling werd voorwaarde lijk, 7 werden niet bevorderd. Van de tweede naar de derde klasse: A. Alsemgeest P. L. Back; A. M. de Beer J. Buijls; A. H. de Koning G. Leijnse; M. Mol Th. A. de Neve J. P. Poppe; J. Philipse; M. J. Pluijmers; J. de Ruijter J. Sohier G. Verburg P. A. J. G. Verburg; allen te Middelburg; B. Bastiaanse en L. Roelse beide te Domburg; P. Antheunisse te Grijpsker- ke; P. A. Dingemanse J. Leijnse en A. C. Wieme, allen te Koudekerke; J, David- se en A. de Pree, beide te Meliskerke; J. Verhage en J. 'D. van Wallenburg beide te Soeburg; M. Schout te Seroos- kerke; één leerling werd voorwaardelijk en één werd niet bevorderd. Van de derde naar de vierde klasse: J. F. Adriaansen, M. Buijsse, M. D. Geuze P. van Helleman, K. J. de Hooge, J. Joosse, T. H. v. d. Kop, J. Machielse, L. Outermans, P. de Pagter, J. G. Reijn- houdt E. J. Tilroe, W. M. Walraven, allen te Middelburg; P. C. de Jager J. de Nooijer en L. de Nooijer, alle te Ar- nemuiden; G. Maranus te Domburg; N. J. Elenbaas te N.- en St Joosland; P. Buijs D. M. Geuze, W. J. Francois en G. L. van Noppen, allen te Koudekerke; W. Vader te Oostkapelle en G. Willeboordse te Soe burg; één leerling werd voorwaardelijk en twee werden niet bevorderd. Van de vierde naar de vijfde klasse: K. J. D. van de Berge, W. Faasse, J. Hooft- man, W. Lorier J. Mieras, M. Mol, H. J. Ooms, W. Peene, W. A. Schonis M. Sohier, A. Zwigtman, allen te Middel burg; A. Boogaard te 'Grijpskerke; J. Jan se te Oostkapelle; G. den Hoed te Veere; J. A. Bruggeman te Soeburg; één leerling werd voorwaardelijk bevorderd. Het einddiploma werd uitgereikt aan: G. Abrahamse, A. F. D'irven, D. J. Niest- hoven, P. Tange, J. Willeboordse, M. de Vos, J. Wondergem, C. 'Geerse, M. van Hemert, A. A. Lindenberg, A. van Sluijs, P. de Schipper, J. J. Beijié, P. N. Bos- schaart, A. Jobse, A. G. Smit en A. de Vos, allen te Middelburg; F. Dijke en J. de Nooijer, Arnemuiden; P. Janse, Bigge- kerke; J. Corré, J. van Eijzeren en J. Vreeke, Domburg; S. Vreeke, Grijpskerke: D. J. Filius, P. Geldof, D. de Kuijper, A. C. van der Leek en J. van Wezel, Kou dekerke; M. Fraanje, Lewedorp; J. Wal raven te St Laurens; A. Dekker te Oost kapelle; 'G. J. Barentsen, A. F. Meijers en A. Poelman, allen te Rittem; P. J. de Grave, H. D. Meerman en J. P. Steketee, Soeburg; J. M. Dierickx, J. Geldof en D. Kodde, Vere; M. Lenselink, Vrouwepolder. Een negenjarige jon gen verdronken. Gistermiddag liep de negenjarige jongen D. met eeni- ge kameraadjes op den Fruitweg te 's Gravenlhage. HHj had zich daarbij on- voorzichtigerwijze dicht bij den walle- kant begeven en toen hij op een gegeven moment struikelde, viel hij in het Laak- kanaal. Een vriendje van den jongen bemerkte in de verte een tweetal agenten van de motorpolitie. Hiji holde zoo hard hij kon naar de agenten, om deze te waarschu wen. Direct begaven de beide politieman nen zich naar de plaats van het ongeluk, doch van het jeugdige slachtoffer was niets meer te zien. Eerst na eenigen tijd gedregd te hebben, gelukte het hun den jongen uit 'het water te halen. Hoewel toen direct begonnen werd met het toe passen van kunstmatige ademhaling, ge lukte het niet, de levensgeesten bij' den drenkeling op te wekken. Doodelijk ongeluk op onbewaakte n overweg. Op den onbewaakten overweg te Berkum is gistermiddag een ernstig ongeluk ge schied, dat een jong geneesheer het le ven heeft gekost. Door nog onbekende oorzaak is de ge huurde auto van den ongeveer 30-jarigen medicus D. J. Otten uit Dalfsen door een trein gegrepen. De bestuurder was op slag dood. Het uitzicht ter plaatse is goed. De heer Otten is voor enkele maanden in het huwelijk getreden en heeft zich toen als geneesheer te Dalfsen gevestigd. Bedwelmd door kolen damp. Toen de knecht van den bakker Tj. Hoekstra te Oranjewoud zich gister morgen aan de woning van zijn patroon vervoegde, kreeg hij geen gehoor. Hij drong door een kelderraam de woning binnen, daar hij onraad vermoedde. Bin nen nam hij een sterken kolendamp waar. Op de slaapkamer vond hij den patroon, zijln vrouw en kind bewusteloos te bed. Hiji waarschuwde een geneesheer, die spoedig ter plaatse was en den slacht offers een injectie gaf. De vrouw en het kind kwamen vrij spoedig tot bewustzijn, doch de toestand van den man laat zich nog ernstig aanzien. De oorzaak was een defect aan de vul kachel. Motorrijder over den kop geslagen. Te Harmeien is gis teravond op den rijksstraatweg de motor rijder Van 't Hoog uit Harmeien bij het te krachtig remmen voor een voor hem rijdende bestelauto, waarvan de bestuur der plotseling wilde draaien, over den kop geslagen. Dé man is met een zware hersenschudding en een schouderfractuur naar zijn woning vervoerd. April. 8 Middelburg, Afbraak de Wilde en Heijboer. 8 Ierseke, Weiland en Bouwl., v. Dis sel. 12 Goes, Woonhuis met varkenshok en erf, Jonkers. 12 Soeburg, Inboedel, Paap. 12 Goes, Banketbakkerswinkel, enz., Jonkers. 12 Serooskerke, Inspan, v. d. Harst. 12 Domburg, Huis, Blaupot. 12 Goes, Woon- en Winkelhuis, met moestuin, Jonkers. 13 Soeburg, Woonhuis en Huisraad, Blaupot. 13 Driewegen, Bouwl., v. Dissel. 13 Kapelle, Bouw- en Weiland, Jon kers. 20 Oostkapelle, Beestiaal, Blaupot. 22 Rittem, Inspan, Tërpstra. 22 Oostkapelle, Inspan, Blaupot. 26 St. Laurens, Inspan, Blaupot. 27 Wemeldinge, Landb.- en Koemel- wersinspan, de Wilde en Heijboer. 27 Middelburg, Inspan, Terpstra. 29 Middelburg, Beestiaal en Inspan, Blaupot. 29 Wissenkerke, Inspan, Heijboer. Vrijdag 8 April 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 m. Alg. Progr., verzorgd door 'de NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gew. muz. (gr. pl.). 8.30 Gram. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Cello en piano. In de pauze gram. 12.00 Beric'htien. 12.15 Gram. 1.00 Ensemble v. d. Horst. In de pauze Gram. 2,30 Ghr. Lectuur. 3.00 Zang, piano en gram. 4.00 Gram. 4.45 De Gooilanders en gram. 6.30 Tuinb.pr. 7.00 Ber. 7.15 Lit. halfuur. 7.45 Reportage. 8.00 Ber. ANP, herh. SOS-ber. 8.15 NCRV-orkest. 9.00 Causerie „Wat de Bijbel zelf zegt". 9.30 Verv. Gone. (10.00 —10.05 Ber. ANP). 10.45 Sportpr. 11.00 Gram. ca. 11.5012.00 Sc.hriftl. HILVERSUM II. 301,5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7,30 VPRO, 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. 10.00 Morgenw. 10.20 De clamatie. 10.40 Cello en piano. 11.10 Verv. deel. 11.30 Orgel. 12.00 De Palla- dians. 1.00 Gram. 1.45 Viool. 2.15 Decla matie. 2,35 AVRO-orkest en solisten. 4.00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgel. 6.05 Gram. 6.30 Pol. journaal. 6.50 Orgel. 7.00 Causerie „Honderd jaar Burgerlijk Wetboek". 7.20 Ber. ANP. 7.30 Causerie „Pinkster 1938". 7.40 Liter, causerie. 8.05 Waleson-kwartet. 8.30 Causerie „De oecumenische beweging". 9.00 VARA- Orkest, P'hilharm. Koor en solisten. 10.00 „Fantasia". 10.30 Ber. 10.40 Avondw. 11.00 Pianoduetten. 11.4512.00 Gram. DROITWICH. 1500 M. 11.20 Het Bernard Crook-kwintet. 11.50 Gram. 12.20 Orgel. 1.35 Strijkor kest. 2.35 Gram. 3.20 Orkest. 4,20 Gram. 5,20 Blaaskwintet en bet Londensch Fa got-trio. 7.05 BBC-Harmonie-ork. m.m.v. solist. 7.50 Zang en piano. 8.20 Repor tage. 9.40 BBC-Orkest en solist. 10 55 1 teclamatie. BRUSSFL. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Orkest. 12.30—1.20 dito. 4.20 Salonorkest. 5.20 Gram. 6.20 Zang. 7.20 Gram. 7.50 Radiotooneel met mu ziek. 8.40 Gram. 9.3010.20 Populair concert. 484 M.: 11.20 Gram. 12.00 Salonor kest. 12.501.20 en 4.20 Gram. 4.50 Cel lo en piano. 5.05 Gram. 5.35 Gram. 5.50 Zang. 6.05 Gram. 6.30 Wedstrijd. 7.00 Operette „La fille du régiment". 9.05 en 9.30 Gram. D'EUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 6.30 Gram. 7.00 Marschenconcert. 7.20 Rede Rijksminister Göring. 10.20 Gram. 11.202.20 Nachtconcert TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 8 April: Meest matige in het N. tijdelijk toene mende N.-W. tot N. wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, waarschijnlijk enkele regenbuien, wellicht nog hagel, kcuder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 773. Licht op voor fietsen: Viijdag 7 u. 9 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6