DE ZEEUW TWEEDE BLAD TANTE AILIE Belastingverhooging voor dekking Defensie-uitgaven. Uit de Provincie FEUILLETON MIDDELBURG. VAN DONDERDAG 7 APRIL 1938, Nr 160. Het wetsontwerp tot verheuging der Inkomsten^-, dividend- en tantldme- belastingi aangenomen. Gisteren heeft de Kamer de 'behande ling voortgezet van het ontwerp, tijde lijke voorziening tot versterking van de opbrengst van de inkomstenbelasting en van de dividend- en tantièmebelasting tot gedeeltelijke dekking van uitgaven voor de defensie. De heer v. d. T e m p e 1 (S. D.) zegt, dat het zeker niet op den weg van een vertegenwoordiger van de N. S. B. ligt te spreken over een waanzinige politiek zoo als de heer Marchant deed. De hoofdoor zaak van alle ellende is immers het op treden van bepaalde staten. De soe.-dem. zullen hun stem aan dit ontwerp niet onthouden. Sprs. fractie zou zich echter moeten verzetten tegen een verhooging van indirecte belastingen. Zij geeft de voorkeur aan een matige verhoo- ging van de successiebelasting. De heer V an Eout en (G. D. U.) kan in het opbrengen van nieuwe lasten voor de defensie geen ware vaderlandsliefde zien. De oude aanpassingspolitiek wordt weer voortgezet. De heer B i e r e m a (Lib.) zegt, dat, als de defensiemaatregelen noodzakelijk zijn, aan de regeering de middelen niet mogen worden onthouden. Spr. meent, dat aan de aanhangige verhoogingen niet te ontkomen is. Spr. dringt aan op een politiek van beperking der staatsuit gaven. In de laatste jaren is de staats bemoeiing onevenredig toegenomen. Daar door is een te groote druk op de bevol king gelegd. Dat geen verhooging der vermogensbe lasting in het uitzicht is gesteld, verheugt spr. Vele kleine spaarders, die een ver mogen hebben gespaard voor den ouden dag, kunen deze belasting bezwaarlijk op brengen. De kleine spaarders organisee- ren zich niet, zij zijn de stillen in den lande. Spr. hoopt dan ook, dat de regee ring geen verhooging der vermogensbe lasting zal voorstellen. De heer Wagenaar (A. R.) 'herin nert er aan, dat het werkelijk tekort voor 1938 op f 85.4 millioen moet worden ge steld, dat is 4 ton meer dan de millioenen- nota aangaf. Spr. wenscht beperking der staatsuitgaven. Het tegengaan vaD nieuwe uitgaven rekent hij daar niet onder. Het defensiefonds is geen rijpe vrucht. Er zijn allerlei vraagpunten. Wat komt allemaal ten laste van het fonds? Hoe te handelen bij wijziging der uitgaven? Tegen een defensiefonds heeft spr. geen overwegend bezwaar, mits het niet den weg opgaat van het vroegere lee- ningsfonds. Spr. geeft uiting aan zijn groote vol doening over de vrijwillige offers der bur gers. Zou de instelling van een defensie fonds deze offervaardigheid stimuleeren, dan zou 'dit een der voordeelen van het fonds zijn. Spr. constateert, dat er na aanneming van de wet nog een groot tekort blijft. In dit verband vraagt hij, of de wet op de richtige heffing en op de besloten ven nootschappen wel genoeg baten zal ople veren. Spr. zal zijn stem aan het aanhangige wetsontwerp geven. De heer De Geer (0. H.) wil geen algemeen financieel debat houden. Een voorstelling, die er voor verschillende maatschappelijke kringen een verschil lend belang bij de defensie zou bestaan, is onjuist. Immers, alle kringen hebben van hun offervaardigheid doen blijken. Omtrent de aangekondigde verhooging van de personeele belasting zegt spr., dat dit de laatste belasting is, waarvan de verhooging kan worden ingevoerd. Spr. kan zich moeilijk vereenigen met de wijze, waarop in de stukken de ver hooging van de d i v i d e n d - e n t a n- tièmebolasting is verdedigd. Degenen, die hun inkomsten uit aandee- len trekken, betalen 'n aanzienlijke extra- inkomstenbelasting. Tegen een voortgaan op dezen weg waarschuwt spr, De besproken heffing-ineens op de vermogens zou groote ongerijmdheden meebrengen als niet een heffing-ineens op de inkomsten daaraan gepaard ging. Een rentelooze defensie- leening zou het staatscrediet aantasten en een staatsloterij in grooten stijl wordon, daar de een 40 jaar lang zijn geld kwijt is en de ander terstond uitloot. De heer K e r s t e n (S. G.) zegt, dat, als de defensie moet worden versterkt, het volk de gelden zal moeten opbrengen. Hij meent echter, dat een verzwaring van de inkomstenbelasting een dergelijken slechten invloed op de volkswelvaart zaJ hebben, dat zij een verlaging van de rijks inkomsten zal beteekenen. Spr. zal tegen dit voorstel stemmen. De heer Oud (V. D.) zegt, dat hij aan het onderhavige voorstel zijn stem zal geven. Aan de andere aangekondigde dek- kingamaatregelen wil spr. eenige woorden wijden. Spr. heeft den indruk, dat de minister zelf niet weet, hoe hij de zaak moet aan vatten. De minister aarzelt tusschen wel en niet-dekking van de rest der defensie uitgaven. 'Het voornemen om een defensiefonds in te stellen kan spr. niet bewonderen. Alleen in bepaalde 'gevallen heeft zulk een fonds zin, wanneer aan bepaalde midde len namelijk een bestemming wordt ge geven. De motiveering van de verhooging van de dividend- en tantièmehelasting is zeor ongelukkig, omdat zij uitgaat van een grooter belang bij de defensie van do a-an- deelenbezittenden. Weliswaar blijkt de minister het oog te hebben op de voordeelen der industrie bij de defensieuitbreiding, maar toch maakt dit de motiveering niet juist. De Minister van Financi en, dhr De Wilde zegt, dat de mee ning algemeen is, dat van de versterking van de defensie de financieels konse- kwenties moeten worden gedragen. Hoe moet dit geschieden? Sprekers ambtsvoor ganger heeft eens gezegd, dat de belas tingdruk niet meer kan worden opgevoerd Zulk een uitspraak is natuurlijk altijd re latief. In ieder geval is de druk zeer hoog Spr. erkent, dat het werkloosheids vraagstuk met dat der defensie en de fi nanciën ongeveer op één lijn te stellen is. De regeering was van meening, dat het beter is de defensieuitgaven niet op de gewone begrooting te brengen. Het volk voelt, dat er voor de defensie iets extra's moet worden gedaan. Er is reden om het volk duidelijk te doen zien waar de extra offers 'blijven. Het is niet spr.'s bedoeling geweest te zeggen, dat de eene bevolkingsgroep toe- belang heeft bij de defensie als zoodanig dan de andere. Hij heeft alleen willen zeggen, dat sommige groepen van de ver hooging van de defensie meer dan de an dere profiteeren. De heer Oud heeft om een plan ge vraagd. In de Memorie van Antwoord ligt er zoo'n plan. Een plan voor lango ren tijd is ongewenscht. Het doet spreker genoegen, dat de Kamer van meening is, dat de eerste schrede der regeering, het nu aanhangige ontwerp de juiste is. Voor de toekomst denkt de regeering aan verhooging der personeele en omzetbe lasting. De heffing ineens heeft haar bezwaren ook. De vermogensbestanddeelen zijn zeer moeilijk te realiseeren. De heffing ineens werkt zeer ongelijk en spr. is het eens met den heer De Geer, dat er een heffing op de inkomens aan gepaard zou moeten gaan. De geslaagde conversie is voor ve len al een heffing ineens geweest. De heer De Marohant et d'Ansembourg heeft het doen voorkomen alsof andere volken geen belasting betalen. De vol door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 44.) o Nadat Mauide eenige liederen had ten beste gegeven, verliet ze de piano en men verzocht Nannie haar plaats in te nemen. Ze was nu graag bereid aan het verzoek te voldoen. Elke verandering was beter, dan hier blijven. Ze zette zich voor de piano en begon een van de eenvoudige Htelvetische balladen, die ze anders zoo aardig voor kon dragen, maar nu was het haar bijkans onmogelijk. Waar haar geest zoo vervuld was van andere dingen, zong ze zonder zenuw achtigheid, maar ook zonder eenige bezie ling. Wat moest ze doen, hoe kon ze Ed gar uit den droom helpen en hem zoo veel mogelijk leed besparen? Dat waren de gedachten, die haar bezig hielden. Ze had 'besloten Maude te vertellen in welke verhouding ze tot Angus stond en nu in haar wanhoop zou ze blij' zijn geweest het onmiddellijk te kunnen doen, hoe plotseling het dan ook zou moeten ge beuren, hoe rauw het haar vriendin op het lijf zou vallen. Maar Maude was een van de sterren van den avond en 't was niet mogelijk haar ook maar één oogen blik onder vier oogen te krijgen, zelfs al zou ze Edgars gezelschap1 kunnen ont snappen. Neen er was geen kans het Maude dien avond nog mee te deelen. Eb toch kon ze E'dgar niet langer in een dwaling laten verkeeren. Kon ze zich maar voldoende beheerschen om een hou ding aan te nemen, die hem de waarheid kon doen bevroeden. Maar zenuwachtig als ze was, behoorde dat tot de onmogelijkheden. Haar lied was ten einde en nog vóór de laatste to nen waren weggestorven, nam ze het wanhopig besluit Edgar van den waren toestand op de hoogte te brengen. Ze stond plotseling beslist op van het pianokrukje, zonder spreken, zonder den dank van de aanwezigen te hooren, noch het verzoek om een ander lied ten ge- hoore te brengen. Een jonge dame kwam naar voren om haar plaats in te nemen. Nannie deed een schrede achteruit en wilde zich aan het gezelschap onttrekken. Maar de piano stond in een lastigen hoek en ze zag geen kans bijtijds weg te komen. En toen de nieuwe zangeres begon stond ze voor een vensternis afgesloten van ken, die de afgevaardigde bedoelt, liggen krom on der de belastingen. Ook wij moeten bereid zdjta voor de defensie krom te liggen. Een leening tegen lage rente zou groote koersverliezen veroorzaken. De offervaar digheid van het publiek mag men ook niet overschatten. Spr. verwerpt niets, ook niet de verhoo ging van de successiebelasting. Aan de door de regeering gekozen maatregelen zijn alleen minder bezwaren verbonden dan aq.» de uit de Kamer opgekomen denkbeelden. Ëen verhooging van de vermogensbe lasting is niet zoo eenvoudig als het lijkt. Iemand zonder eenig inkomen kan zware vermogensbelasting moeten betalen. Men- sohen met groote vermogens moeten dik wijls 110 pot. van het inkomen uit dat vermogen aan belasting opbrengen. Deze belasting is de laatste die voor verhoo ging in aanmerking komt. Dé weerbelasting zou mogelijk psy chologisch effect hebben, doch financi eel niet. De opbrengst zal niet in verhou ding staan tot de administratiekosten. Het wetsontwerp wordt aangeno men zonder hoofdei ij ke stemming, met aanteekening van te genstemmen van de N.8.B., de Staatkun dig Gereformeerden en de Communisten. Nationaal Jubileum 1938. Wij vestigden onlangs de aandacht op -de gelegenheid om 'zich op te geven voor deelneming aan het op 0 September a.s. ter gelegenheid wan het 40-jarig regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin te houden défilé op den Dam te Amster dam. De termijn voor deze opgaven sluit' op 15 dezer. Organisaties en groepen van personen, die nog aan het défilé wil len deelnemen, zullen 'dit dus vóór dien dag schriftelijk moeten mededeelen aan het lid wan het Nationale Jubileum comité voor Zeeland, Mr Dr R. W. Graaf van Lynden, Ter Hooge bij Middelburg of aan dengene, die zich ter plaatse met het aannemen van aanmeldingen heeft belast, onder opgave van a. vermoedelijk aantal deelnemers, b. aantal dat het costuum van de streek zal dragen, c. vaandels en attributen, die men zich voorstelt mee te voeren. Naar men ons mededeelt, hebben zich, behaJlve de reeds in- ons vorige bericht genoemde personen, dot het gewen van inlichtingen de volgende 'heeren bereid veriklaard J. I. van Ballegoyen de Jong te Goes, H. A. A. Baron Oollot d'Escury te Kloos- terzande, W. de 'Graaf te Middelburg, Mr W. K. H. Dieleman te Middelburg, Jlhr H. J. H. Q. Röell te Haamstede. Inrichting Gemeentelijk Politiecorps. Het wijksysteem. De burgemeester heeft er B. en W. op gewezen, dat voor 1 Mei 1937 de Raad een nadere beslissing had behooren te nemen over het aantal ambtenaren der gemeentepolitie. De behandeling van deze aangelegenheid heeft vertraging onder gaan, eerst in verband met het optreden van een nieuwen commissaris van politie en later door enkele andere oorzaken. De tegenwoordige commissaris vereenigde zich in hoofdlijnen met door zijn ambts voorganger biji den burgemeester inge diende voorstellen tot reorganisatie van de samenstelling van het korps. Een andere oorzaak van vertraging is geweest het in het voorjaar 1937 door den Procureur-Generaal, fungeerend di- ricteur van politie, mondeling en in Juli 1937 schriftelijk aanhangig gemaakt denkbeeld van de aanwijzing van het commissariaat van politie te Middelburg als rayon-cerutrale voor recherche-aan gelegenheden ten plattelande in het ar rondissement Middelburg, welke aanwij zing van eenigen, zij het dan geringen invloed zou kunnen zijn op de sterkte van 't p'olitiekorps en op het gemeentelijk politie-budget, dit laatste mede vanwege de vereischte technische outillage. Deza aangelegenheid is nog niet zoover gevor derd, dat aan den Raad daaromtrent be hoorlijk gespecifiseerde voorstellen zou den kunnen worden gedaan. Het is echter niet gewenscht, het aan de orde stellen de andere gasten, met Edgar nog steeds aan haar zijde. De jonge dame aan de piano had een zeer krachtig stemgeluid en ze zong bovendien nog fortissimo en onder de bedekking van al die klanken hoopte Nannie te kunnen zeggen, wat ze wilde. E'dgar, die weer over Angus begon, gaf haar zelf de gelegenheid, die ze gre tig, hoewel erg verlegen, aangreep. „En heeft Angus je een geheim ver teld", vroeg ze, zich over een muziek boek buigend, dat ze in de hand hield. Ze had al haar krachten verzameld om kalm te schijnen, zoodat haar houding een oogenblik zoo los en onverschillig was, dat Edgar haar bedoeling niet raadde. „Neen, wat voor geheim?" vroeg hij glimlachend. Weg was haar gedwongen kalmte. Haar oogen strak op het boek gevestigd, kleurend tot over de ooren, met een ge voel of het kloppen van haar hart haar moest doen stikken, wisf ze uit te bren gen: „Ik had hem gezegd, dat hiji je mocht vertellen, als hij wilde van van hem en - mijl." Geen woord meer zou ze hebben kunnen uitbrengen. Maar er was ook niets meer noodig. Een oogenblik bleef het stil. De van het voorstel inzake definitieve vast stelling van de rangen, het aantal, de samenstelling en de bezoldiging van de ambtenaren nog langer op te schorten. Tot 1 April 1920 was de sterkte van het korps 29 man, daarna 42, op 1 April 1933 was het 31. Tot 1 April j.l. waren er 20 man, n.l. 1 inspecteur eerste, 1 insp. tweede klasse, 1 hoofdagent-rechercheur, 2 hoofdagenten en 21 agenten. Op 1 April gingen een hoofdagent en een agent met pensioen en wanneer laatst bedoelde vacature niet aangevuld wordt zijn er dan 8 hoofdagenten en 19 agenten, Ook op andere wijze is versoberd) de draagtijd van de uniformen werd ver lengd en op bureaubehoeften werd be zuinigd. De uitgaven daalden van f 88.005 ln 1988 tot f 05.570 In 1987. De vraag of het, beoordeeld uit het oog punt van publieke veiligheid, geoorloofd en met behoud van een behoorlijke fune- tionneering van den bewakingsdienst, mogelijk is, te geraken tot blijvende be sparing door definitieye verlaging van de sterkte, beantwoordt de burgemeester be vestigend. Trots de ongunstige economi sche omstandigheden nam de criminali teit in de gemeente niet toe. Met den commissaris is de burgemeester van mee ning, dat zonder gevaar te doen ontstaan voor de publieke veiligheid en do be scherming van den eigendom, een belang rijke besparing op de uitgaven van de po litie blijvend kan worden verkregen door invoering van het z.g, w ij k- systeem voor den surveil- 1 a n o e-d ienst, ongeveer op denzelfden voet als sedert een aantal jaren in V 1 i s- singen wordt gebezigd. Tot dat doel zal de gemeente in vier wijken dienen te worden verdeeld, in elk waar van een z.g. vaste wijkagent wordt aan gewezen. Deze wijk-egent zal in zijn wijk moeten wonen, terwijl zijn woning telefo nisch zal moeten worden aangesloten. Hij zal de beschikking dienen te krijgen over een verbandtrommel. Aan de buitenzijde van de woning zal een bord met opschrift „Politie" worden aangebracht. Deze agent zal een volkomen vrije, achturige surveil lancedienst hebben, evenwel onder de noo- dige controle. Na aanwijzing van de wijk-agenten, res ten nog 15 agenten, die als tot heden in drie ploegen worden verdeeld, ieder met een hoofdagent. De wijk-agenten zullen het eerste jaar f 50, en verder f 100 extra krijgen. Om de inspecteurs wat te ont lasten en beschikking te geven over tijd voor controle, wordt aanstelling van een klerk voorgesteld op een wedde van f 750 f 1000. Dit maakt dan dat er 27 man personeel zal zijn. De wijiken zullen over eenkomen met die voor den luchtbescher mingsdienst. B. en W. kunnen zich met de beschouwingen van den burgemeester geheel vereenigen en stellen voor in dien geest te besluiten. Patrimonium. Dinsdag verga derde de afd. van Patrimonium. De heer J. S, Hoek hield een interessante cau serie over „De geschiedenis der Zeeuwsche politieke per s". arme Nannie durfde niet opkijken. Ze verbeeldde zich, dat iedereen het luide bonzen van haar hart moest hooren, zelfs boven de muziek uit. Haar knieën knik ten. Niet veel langer zouden ze haar kun nen dragen. Haar handen trilden; zoo straks zou ze het muziekboek nog doen vallen. Daar werd 't haar zacht uit de hand genomen, zacht werd ze gedwongen te gaan zitten in de breede vensterbank achter haar. Een warme druk van haar handen in de zijne, E'dgar boog zich een oogenblik over haar heen en fluisterde: „God zegen je, Nannie! Diank je," en verdwenen was hij. Nannie wist niet waarheen of hoe. Ze verschool zich achter het gordijn en een oogenblik liet ze zich gaan, waar ze den heelen avond gevochten had om zich te beheerschen. Ze verborg het gelaat in de handen en liet haar tranen den vrijen loop. Ze voelde zich diep ongelukkig. Ed gars bescheiden houding, de flinke, edel moedige manier, waarop hij zijn teleur stelling gedragen had, maakten, dat het haar nog meer leed om hem deed. En niet alleen hij' zou er onder lijlden, maar Maude ook. Nannie wist, hoeveel Maude van haar broer hield, hoe ze zou deelen in zijn leed, en telkens weer dien avond had een blik, een glimlach, een uitdruk- Dr A. Kuyper wist zich op lateren leef tijd nog te herinneren dat er in Zeeland, waar hij zijh jeugd doorbracht, een' oppo sitieblad bestond. Omstreeks 1840 waren er wel twee: de Vlissingsche Courant en de Zierikzeesohe Nieuwsbode. Het verlan gen naar Grondwetsherziening en de on tevredenheid over de wijziging van 1844 brachten de liberalen in beweging. Don ker Gurtius, redacteur van het eerste po litieke blad in ons land: „De Arnhem- sche Courant" (1830) werkte ook mede aan de Vlissingsche Courant. Later werd het een heftig oppositieblad, dat in 1848 zijn naam wijzigde in „Zeeuwsehe Cou rant" ea zijn zetel verplaatste naar Mid delburg, De aanzienlijke famllie's hier ter stede lazen de „Mlddelburgsche Courant", een zeer goed nieuwsblad, maar zonder politiek karakter. Omstreeks 1850 werd de Middelburger voorzichtig vooruitstre vend en in 1800 ging de „Zeeuwsche Cou rant" er in over. Tot nu toe is het libe raal gebleven. Het grootste deel der bewoners van Zeeland was niet van het liberalisme ge diend. Het was bevangen in doode ortho doxie of schuilde weg in Gasthuiskerk, Creaturenlkerk, schuren, enz. Na de komst van ds Nonhebei (1801) en ds Littooy (1807) werden de meelevende Christenen gemobiliseerd tegen het veldwinnend li beralisme, waarbij de sohoolstrijd de inzet was. De eerste anti-liberale krant versoheen als weekblad in 1800, onder den naam van „Nieuwe Goesohe Courant". Deze heeft nooit erg gebloeid. Van het parle mentaire stelsel was zij slechts een matig voorstandster. In 1808 werd tweemaal 's weeks de „Nieuwe Middelburgsche Courant" uit gegeven, onder redactie van Jhr. C. de Jonge. Het was een conservatief blad, dat de rechtsche fractie van deze partij vertegenwoordigde. In 1878 werd het ver anderd in het „Zeeuwsoh Dagblad", met liberale richting, tot het omstreeks 1900 verdween. Het volk achter de kiezers werd ge boeid door Kuppers artikelen in „De Standaard". De verliezen bij de verkie zingen geleden deden den moed niet ver dwijnen. De A.R. kiesvereeniging „Neder land en Oranje" gaf den stoot tot het op richten van een provinciaal blad. In de commissie van redactie zaten o.a. ds Non hebei en ds Littooy. Zoo ontstond in 1876 „Het Zuiden", een C.-H. courant, die eigenlijk een voortzetting was van de „Nieuwe Goesohe Courant". Dit blad heeft medegewerkt aan het helder formu leeren van het A.R. beginsel. In 1886 werd het omgezet in „De Zeeuw", met den heer Biuyse als redacteur, die 40 jaar zijn 'bekwame pen aan het blad ver leende en vormenden invloed had op ons A.R. volk. In „De Zeeuw" werd ook het „Dagblad voor N.- en Z.-Beveland" opgenomen, dat eerst neutraal was en later van A.R. richting. In 1904 verscheen in Middelburg de „Walcbersche Courant", onder redactie van Mr P. Dieleman e.a., die van oordeel waren, dat een afzonderlijk blad voor de R3J-0509 king van bezorgdheid of van geluk Nan nie opnieuw overtuigd, dat de zuster vu rig hoopte op het succes van haar broer. Het was zoo hard hen te leur te stellen, hen leed te doen, die er altijd op uit wa ren haar genoegen te doen. Zij en An gus hadden er zich zoo vaak in verheugd, dat hun geluk rein en goed was, goed voor hen zelf, goed voor anderen. Eh nu te weten, dat het een bron van leed en smart zou zijjn voor iemand, die zooveel van hen hield. Nannie kreeg een gevoel of ze nooit meer geheel en al gelukkig zou kunnen zijn. Al dien tijd had de zangeres aan de piano niet gezwegen, maar nu waar schuwde de versnelling van het tempo. Nannie, dat het slot naderde, en dat ze zich klaar moest maken om haar deel in den avond weer op zich te nemen. Haastig weegde ze haar tranen weg, druk te haar heet gezichtje tegen de koele vensterruiten en trachtte haar kalmte te herwinnen door op te kijken naar den donkeren hemel met de rustige sterren. Maar het viel haar niet gemakkelijk. „Als hij maar niet van me was gaan houden", die nuttelooze wensch kwam voortdurend weer in haar boven. (Wordt vervolgd.) EROM MEVROUW, DAT U IN UW~N - VELO WASMACHINE ALLÉÉN J RINSO GEBRUIKT De vooraanstaande Velo Waschmachinemaatschappij beveelt steeds Rinso aan om in alle Velo wasmachines te gebruiken. Enduizenden huisvrouwen hebben het reeds geconstateerd: met Rinso komt de wasmachine het best tot zijn recht. In een oogwenk een overvloedig sop, dat in anderhalf uur al het wasgoed van 5 personen prachtig wit maakt voor slechts 12<j cent. Dat is het resultaat, dat U alleen maar met de „overvette" Rinso kan bereiken. En niet alleen in elke wasmachine, maar ook in elke tobbel Bovendien heeft Rinso nog een bon voor geschenken. „OVERVETTE" RINSO, SPECIAAL VOOR DE WASMACHINE

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5