Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Telegrammen Marktberichten. Burgerlijke Stand. Finantiëele Berichten Breukelaar en Dis D. Pol te Rijlsoord, de curatoren Da. J. L. Schouten en Ds F. G. Meijster te Rotterdam, benevens Prol. Dr J. Ridderhos van de Theol. School te Kampen en Prof. Dr F. W. Grosheide van de Vrije Uni versiteit. Dteze commissie zal een advies voorbereiden uit te brengen aan de Syno de van Sneek (1939), aangezien het niet te verwachten is dat Dr Bavinck zijn ar beid zal hunnen aanvangen vóór deze Synode. De Synode besloot ook over de plaats die openkomt aan de Opleidingsschool als Dr Bavinck zijn benoeming aanneemt, overleg te plegen met de Afzonderlijke Vergadering van Missionaire arbeiders op Midden-Java» die een advies 'zullen samenstellen. Voorts besloot de Synode dat het mo- deramen een aanbeveling geven zal voor de door den Ned. Mil. Bond te 'houden collecte ter gelegenheid van het Regee- ringsjubiltuin van H. M. de Koningin, in verband met de vermeerdering van de militaire tehuizen door de uitbreiding der garnizoenen. Hierna ging de Synode in comité-gene raal. Hedenmorgen werd de zitting voort gezet. Dr J. H. Bavinck benoemd tot hoog leeraar in de zendingsvakken. De Generale Synode der Geref. Kerken heeft in haar heden te Amsterdam ge houden zitting benoemd tot hoogleeraar aan de Theol. School te Kampen om on derwijs te geven in de zendingsivakken, Dr J. H. Bavinck, docent aan de Oplei dingsschool te Djokja en een bekwaam geleerde, die in hreeden kring gezag ge niet. Df Johan Herman Bavinck werd 22 Nov. 1895 te Rotterdam geboren, waar zijn vader Ds G. B. Bavinck, thans eme ritus-predikant te Amersfoort, en een broer van den bekenden overleden hoog leeraar. wijlen Prof. Dr H. Bavinck, pre dikant was. De nieuwe hoogleeraar stu deerde aan de Vrije Universiteit theolo gie en werd in 1918 candidaat. Hij zette zijn studie in Duitsc'hland voort en pro moveerde te Erlangen tot doctor in de wijsbegeerte. In 1919 vertrok hij naar Ned.-Indië en arbeidde U/2 jaar naast Dr W. G. Harrenstein als hulpprediker te Medan. In 1921 beriep de kerk van Ban doeng hem als haar predikant, welk be roep Dr Bavinck aannam, om 3 Juli 1921 zich aan 'de kerk van Bandoeng te ver binden. Dlr Bavinck was de eerste pre dikant van deze kerk en diende haar tot aan zijn verlof in 192'6. Tijdens zijn ver lof ontving D'r Bavinck een beroep van de Geref. Kerk van Heemstede, dat hij aannam en aan welk kerk hij' zich 9 Jan. 1927 verbond. Niet lang heeft de kerk van Heemstede van de gaven van den nieuwen hoogleeraar mogen profitee red want Ned.-Indië liet hem niet los en de kerk van Delft beriep hem voor het werk te Solo, speciaal voor den jeugdarbeid. Na herhaalde aandrang verklaarde Dr Bavinck zich bereid op nieuw naar Ned.-Indië te vertrekken. In Jan. 1929 nam Dr Bavinck afscheid van de kerk van Heemstede, om 2 Mei d.a.v. met gunstig gevolg in de classis Den Haag 'het missionair examen af te leg gen. In Febr. 1930 wend Dr Bavinck in geleid tot zijn arbeid te Solo. In 1934 volgde zijn benoeming tot docent aan de Opleidingsschool te Djokja, waaraan 'hij zich 7 September 1934 verbond. De nieuwe hoogleeraar heeft tal van werken geschreven. In 1926 verscheen zijn Inleiding in de Zielkunde, waarvan een tweede vermeerderde druk het licht zag. Voorts schreef hij1: Persoonlijkheid en wereldbeschouwing, Levensvragen, Menschen rondom Jezus, Christus en de mystiek van het Oosten, terwijl nog pas van zijn hand het licht zag: De strijd op het derde front. Dr Bavinck zal te Kampen onderwijl geven in de Zendingsgeschiedenis. theorie der Zending; elenctiek en land- en vol kenkunde van Ned.-Indië. Ook zal Dr Bavinck worden benoemd tot buitenge woon hoogleeraar in de Zendingsvakken aan de Vrije Universiteit. De nieuwe hoogleeraar zal ook worden belast met het geven van leiding aan de miss. pre dikanten hij hun voorbereiding tot den miss. dienst. De heer G. Wiskerke te Rotterdam, geboren te Arnemuiden, promoveer de gisteren aan de Nederlandsche Han- delshoogeschool te Rotterdam tot doctor in de economische wetenschappen op een proefschrift getiteld: „De afschaf fing der gilden in Nederland'. Toelating tot de H.B.S. Ter Voorkoming van misverstand w'ordt er, voor zooveel noodig, de aandacht op ge vestigd, dat de nieuwe regeling voor de toelating tot de hoogere burgerscholen, vervat in het Kon. Besluit van 19 Maart 1938, voor het eerst in 1939 zal worden toegepast. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Uber lebensiweise, auffinden des wirtes und regulierung 'der individuenzahl von mormonielle vitripennis Walker", de heer E. F. Jaoobi, leeraar aan de R. H. B. S. te Een doove oplichter. Fén bewoner van Bussum zeide Zondagavond de politie telephonisch, dat er een doove man bij hem op bezoek was, wiens ver balen hij niet vertrouwde. De twee re chercheurs, die ter plaatse kwamen, spanden hun keel tot het uiterste in om zich verstaanbaar te maken, doch het lukte niet, om afdoende antwoord te krijgen. Anderzijds namen zij geen ge noegen met zijn kant en klaar verhaal, dat hij een eerlijke, doove man was, die naar Arnhem wilde gaan, omdat daar kans op werk is en dat hij dacht bij le den van de vereeniging tot bevordering der belangen van slechthoorenden reis geld te leenen. Het jaarboekje der lande lijke vereeniging' dat hij bij zich had, eenige brieven van aanbeveling en ook zijn doofheid konden hem niet vrijwaren van een nader onderzoek, dat op het po litiebureau moest worden voortgezet en dat uitliep op de constateering van zes veroordeelingen wegens zedendelicten en acht wegens vermogensmisdrijven. Met behulp van de Amsterdamsche recherche is men er gisteren achter gekomen, dat hij het jaarboekje van de V.S.H. gebruikt om adressen te zoeken. Hij' volhardt in zijn doofheid, doch deze wordt niet ge noemd in de politioneels gegevens om trent verdachte, den 46-jarigen zwerver R., die te Amsterdam ia geboren en daar het grootste deel van zijn misdrijven heeft gepleegd. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Wielrijder aangereden en gedood. Gisterenmiddag reed ds Van der Endt, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Groenlo, per auto in de richting WinterswijkGroenlo. In de buurt van café De Kappe kwam de 60- jaxige heer F. Schurenk, landbouwer, per fiets van tegengestelde richting. Tot grooten schrik van den autobestuurder kwam de heer Schurenk plotseling op onverklaarbare wijze voor de auto. Een hevige botsing volgde, met het gevolg, dat de landbouwer nagenoeg onmiddel lijk overleed. Het politieonderzoek wees uit, dat den autobestuurder geen schuld treft. 'Misdrijf of aanrijding? Toen eenige wielrijders uit Gemert gis teren den weg naar Deurne passeerden, ontdekten zijl het lichaam van een bejaar den man, die met onherkenbaar verminkt hoofd op den weg lag. De ongelukkige, die hevig bloedend naast zijtn fiets lag, ver keerde in hewusteloozen toestand en gaf weinig teekenen van leven. Men bleek te doen te hebben met den 76-jarigen J. Manders, afkomstig uit Gemert, die zich per rijwiel naar Deurne had willen be geven. Het is niet bekend, wat er onder weg met hem is gebeurd. De ongelukkige is naar het gasthuis te Gemert vervoerd, waar hij zonder dat het bewustzijn is teruggekeerd, aan de gevolgen van de be komen verwondingen is c(verleden. De politie stelt een onderzoek in, of hier sprake is van misdrijf, of dat de oude man het slachtoffer is geworden van een aanrijding. Zijn fiets bleek echter niet besohadigd te zijn. Ongeluk 'bijl verduiste ringsoefening. Maandagavond om elf uur, toen 'het haveneiland Bree- z-and op den Afsluitdijk Wieringen Friesland, in verband met de verduiste ringsoefening in de noordelijke provin ciën'geheel in het duister was gehuld, is een vrachtauto, komende van Groningen, waarschijnlijk door de duisternis, plotse ling van den weg afgeweken en het café van den heer Blom binnengereden. De bestuurder van de auto bekwam vrij ern stige verwondingen. De pui van het café werd ingedrukt, terwijl de auto, na eenige meters de zaal te zijn binnengereden, door den vloer zakte. In het café werd groote schade aange richt; de auto werd vernield. Ongeluk met doodeliji- k e n afloop. D'e tienjarige J. de Reus te Dotterdam geraakte gistermiddag op het zuidelijk brughoofd van de Wil lemsbrug onder een autobuis. Het linker voorwiel ging het knaapje over 't lichaam, waardoor het rechteronderbeen totaal werd verbrijzeld en het linkerbeen ernstig gewond, terwijl de jongen bovendien eeni ge inwendige kneuzingen opliep. In het ziekenhuis aan den Goolsingel is hij in den loop van den avond aan de bekomen verwondingen bezweken. Inbraakjes te Bussum. Inbrekers blijken na een langdurige pauze hun werk in de omgeving van Bussum te hebben hervat. In de openb. leeszaal is de kamer van de directrice overhoop gehaald, uit een geldkistje is 25 gulden ontvreemd en uit de postzegelp'ortefeuille 20 gulden aan postzegels. Ook eenige bus jes, die in de leeszaal hingen, zijh open gebroken en geledigd. De politie heeft een tasch met bijl en beitel en initialen gevon den en meende hierin een aanwijzing te hebben. D'e eigenaar van de tasch was echter spoedig ongezocht gevonden; er was inmiddels ook aangifte gedaan van teen inbraak in de Aluisiusschool. Ook hier waren kasten en laden opengebroken en ook hier was de buit betrekkelijk ge ring: 20 gulden uit een busje van het on derwijzersfonds, eenige reepen chocolade en.de tasch met gereedschappen van een van de onderwijzers. Een geheime spaarpot in een ould bureau. Het zal zoo wat 21 jaar geleden zijn, dat de heer D. te Heerle (bij! Wouw) bij een boedelver- kooping voor een bedrag van f 60 de be zitter werd van een oud, doch nog dege lijk cylinderbureau, van welk meubelstuk de familie D. al die jaren al veel plezier heeft gehad. Een lid van het gezin, een zoon des huizes, had nu reeds circa vijf jaar geleden, eens gesnuffeld in vaders bureau en daarbij een geheime lade ont dekt, waarin niet minder dan 60 rijks daalders verborgen lagen. Meenende dat zijn ouders wel met dit geheime laatje bekend zouden zijin en het gebruikten voor een apart spaarpotje, was hiji zoo wijs om daarover nooit te spreken. Toen men evenwel Zondag 1.1. naar het radio-ver slag van den BelgiëHollandwedstrijd zat te luisteren en het praatje daarbij liep over de groote kosten om zoo'n wed strijd zelf bij te wonen, liet de zoon zich onbedacht ontvallen, dat bijl wel een volle portemonnaie zou hebben als bij het geld mocht hebben, dat zich in het bureau be vond. Men schertste en lachte hem uit en het bleek den jongen toen, dat zijn ouders er heusch geen spaarpotje op na hielden. En toen achtte hij den tij'd gekomen een bekentenis te doen over zijn onbeschei denheid van vijf jaar geleden. Men kan zich de verbazing begrijpen van het geheele gezin, toen hij: het gehei me laatje wees en daaruit 60 Nederland sche rijksdaalders te voorsohijh kwamen, w.o. er nog waren met de beeltenis van Koning Willem II. Vechtpartij tusschen verdachte en getuige. Giste ren moesten voor de strafkamer van de Haagsche rechtbank twee personen te recht staan, wien ten laste was gelegd, dat zij op het octrooi-recht van de N.V. Philipsfabrieken te Eindhoven hadden in breuk gemaakt. Beiden hebben in hun winkel Philips- radiolampen voor den verkoop in voor raad gehad, welke voor het buitenland waren bestemd en dus hier te lande niet verhandeld mochten worden. De groote attractie van deze lampen is, dat z ij gotedkooper zijn dan de voor Nederland bestemde lampen, zoodat vele handelaars het riskeeren deze voorwerpen in hun win kels te hebben. Door middel van speciale inkoopers weet Philips er achter te komen, welke winkels deze lampen in den handel bren gen, en de gezindheid van de_ op deze wijlze betrapte winkeliers tegenover de in koopers is, achteraf natuurlijk, niet vriendschappelijk. Zoo kon de eerste verdachte, de 28- jarige electricien G. L. A. R., nauwelijks eenige scheldwoorden inhouden, toen de naam van den inkooper, den monteur Z., die als getuige moest verschijlnen, werd afgeroepen. De zaak tegen R. werd even wel tot 10 Mei uitgesteld, omdat de an dere getuigen niet verschenen waren. Toen verdachte en getuige daarop bei den de rechtszaal verlieten, maakte de eerste zich zoo kwaad, dat hij den mon teur Z. een stomp tegen het oog gaf, wel ke zoo hard aankwam, dat de monteur een bloedende verwonding aan het ge laat kreeg. Ter terechtzitting der Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg, Kamer voor Burgerlijke en Handelszaken, is be- eedigd als notaris-plaatsvervanger de heer J. G. Kram, candidaat-notaris te Kapelle. Faillissement. Bij arrest van het 'Gerechtshof te 's-Gravenhage is fail liet verklaard Anna Maria 'de Nijs, we duwe van Josephusi 'Cammaert, wonende te Hontenisse. Kruispolder. Rechtercom missaris Mr G. E. Muller. Curator Mr G. Tichelman, advocaat te T'erneuzen. CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND. De steunverleening aan de kleine boeren. Vorige week werd vanwege het Dagel. Bestuur van den G.B.T.B. te Zwolle een bespreking gehouden met de vertegen woordigers van de Oostelijke Prov. afdee- lingen over de steunverleening aan de kleine boerenbedrijven. In 't algemeen werd de regeling toege juicht. Niet alleen de financieele tege moetkoming, doch ook de steun in na- tura en de bedrijfsvoorlichting voorzien in een behoefte. Besproken werd de wenschelijkheid om de grens van het theoretisch inkomen van f 4 per week van de z.g. B-groep, te verlagen tot f 3 of f 3,50. Als een bezwaar werd echter genoemd de zeer verschil lende toestand in onderscheidene provin cies. In de eene streek is met de werk verschaffing veel verder gegaan dan in de andere. De regeling heeft ook nog niet lang ge noeg gewerkt om ingrijpende voorstellen tot wijziging te doen. Voorts werd de vraag gesteld of men degenen, die 1 of 2 H.A. land exploi- teeren wel zelfstandige boeren kan noe men. Vaak wordt een nevenbedrijf of -be roep uitgeoefend. Tegen de aftrek van 2/3 gedeelte van de door inwonende ouders genoten ouder domsrente werd bezwaar gemaakt. Dit kan tot ongewenschte toestanden leiden. De kindertoeslag van 15 ct. per kind per week Werd algemeen te laag geacht. Besloten werd de verschillende ter spraJke gebrachte wenschen te bespreken met de andere centrale landbouworgani saties. Paaschvee-tentoonstelling. Te Rotterdam is gisteren de traditio- neele Paaschvee-tentoonstelling gehou den. Hieronder laten wij' enkele bekronin gen volgen Voor de fijnste en zwaarste os uitslui tend met hard voeder gemest, afgewis seld: 2e pr. M. J. Klompe, Bruinisse; 3e pr. J. J. v. d. Zande, Nieuwer- kerk (Z.). Voor de fijnste en zwaarste os, uit sluitend met hard voeder gemest, niet afgewisseldle pr. J. C. van Oeveren, Zieriksee; 3e pr. J. J. v. d. Zande» Nieu- werkerk (Z.). Voor de fijnste en zwaarste os, uitslui tend met hard voeder gemest, met niet meer dan vier breede tanden: le pr. C. Noordhoek, St. Filipsland; 2e pr. A. S. Hoeve, Sir Jansland. Voor de fijnste en zwaarste stier, on verschillig van welken leeftijdle pr. Joh. v. d. Wekken, Zieriksee; 2e pr. A. G. Struijck, Sir Janeland. Voor de fijnste en zwaarste koe, uit sluitend met 'hard voeder gemest» niet afgewisseld, eervolle vermelding: J. Mei- se, Goes. Koudbloed. Fijnste -en beste slac'ht- paard ivan vier jaar of jonger: 3e pr. Gebrs. Leynse, Middelburg. De prijzen van rogge, haver en gerst. Op de vragen van 'het Tweede Kamer lid Dieters betreffende het nemen van maatregelen ter verbetering van de prij zen van rogge, haver en gerst heeft de minister van economische zaken nog het volgende geantwoord. Het is den minister bekend, dat de prijzen van rogge, haver en gerst ge durende de laatste weken lager zijn dan hij door de bestaande maatregelen heeft beoogd te bewerkstelligen. Hij moge evenwel opmerken, dat zich gedurende dit seizoen ook een tijdvak heeft voorge daan» waarin deze prijzen 'hooger waren. Het is 'den minister niet bekend, dat de verkoop van hooger genoemde pro ducten onmogelijk is. Wel is het hem bekend, 'dat de telers, die bedoelde gra nen nog in voorraad hebben in verband met de minder goede prijzen aarzelen tot verkoop over te gaan. De uitvoer van mais staat, daar deze het normale transitoverkeer 'betreft, in geen verband met de onderhavige aan gelegenheid. Ten slotte herinnert de minister er aan dat hij' de heffingen op den invoer van granen op 3 April 1938 heeft verhoogd met een bedrag van 0.50 per 100 kg. TWEE INTERPELLATIES IN DE TWEEDE KAMER. DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft bij den aanvang der vergadering den heer Drop (S.D.) toegestaan een interpellatie te houden over de voorloopige beslissing van den Minister van Justitie inzake de marechaussee te 0:ss en hetgeen daarmee in verband staat. De interpellatie is toegevoegd aan de thans in behandeling zijinde agenda. De heer Van Gelderen (S.D.) heeft ver zocht den Minister van Algemeene Zaken te mogen interpelleeren aangaande het steeds dringender wordend probleem der werkloosheid. De Kamer zal morgen hij den aanvang der vergadering hierover beslissen. Nieuwe arbeidsovereenkomst in het Boekdrukkersbedrijf. UTRECHT. In de vergadering van gis ter te Utrecht gehouden van de Federatie der werkgeversorganisaties in het Boek drukkersbedrijf, is 'de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst aanvaard. Hierin wordt aan de volwassen werknemers een lo'omsiverhooging toegekend van 3 cent; de nieuwe overeenkomst geldt voor den tijid van 3 jaar. Buitenman van f 3000 beroofd. ROTTERDAM. Hier is gistermiddag een buitenman beroofd van een bedrag van f3000. Twee vrouwen en een man zijn door de politie aangehouden. Van het geld is niets gevonden. Duitsch vliegtuig boven Bohemen. LONDEN. De aandacht van den Minis ter van Buitenlandsche Zaken te Praag is er op gevestigd, dat een Duitsch mini- tair vliegtuigl boven het vliegveld van Budejovitsj en andere deelen van Zuid- Bohemen heeft gevlogen, hetgeen 5 maal werd herhaald in den loop van de laatste twee weken. Bij de laatste maal werd den bestuurder met raketten te kennen gegeven, dat hij moest landen. Hij ver dween echter in de richting van waar hij was gekomen, klaarblijkelijk Linz. Er is den Minister nu verzocht luchtpolitie op het vliegveld te station- neeren teneinde een herhaling te voorko men. De Paus en Hitier. ROME. Aangezien de Paus op 19 of 20 April naar zijn zomerverblijf denkt te vertrekken, zal bijl niet in Rome zijn» wanneer Hitier zijn bezoek aan Musso lini zal brengen. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Groenten: Spinazie 10, Witlof 37, Eonte Aardappelen 2.704, Aardappelen (drielingen) 2.102.50, alles p. 100 kg.; Bloemkool 917; id. II en III 27, Kropsla 2.303.70, alles per 100 stuks; Radijs 3.103.20, Rabarber 24, Raap stelen 0.400.50 per 100 bos. Bloemen: Tulpen 1016, Anemonen 3, alles per 100 bos; Violen 1.101.40, Madeliefjes 1.201.40, Vergeet mij niet 1.50, alles per 100 stuks; Azalia's 28, Be gonias 1112, Callas 11, alles per 100 pot. Eieren. Kippeneieren 2.202.60, Gan zeneieren 9.60 per 100 stuks. Honing 0.25—0.35 per flacon. Fruit: Goudreinetten 922, id. (stek) 710, Zoete Ermgaarde 3—12, Zoete Bellefleurs 710, id. (stek) 2—3, St. Remy 613, alles per 100 kg. ROTTERDAM. Op de gisteren in het Veilingslokaal, Warmoezierstraat 37-39, gehouden veiling, werden de volgende prijzen besteed: Kipeieren f2.203.45. Aanvoer 170.000 stuks. GOES. Huw.-aangifte: Anthonie Oud- kerk, 33 j. jm. te Brielle en Maria van Wuijckhuijse, 27 j. jd. Overleden: Pieter Zuijdweg, 59 j., echtg. van Marina Johanna Cornelia Verhulst te Kats. Van 28 Maart4 April. WLSTKAPELLE. Bevallen: N. Lie- vense geb. Roelse, z. Getrouwd: Korns. Kooman, 27 j. jm. (Oostkapelle) en Piëta, de Vos, 26 j. jd. (M. G.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 402 402 Ned. Ind. Handelsbank 122 120 Philips 262Vs 261/2 Unilever 143% 143% A. K. U. 35 33% Amsterd. Rubber 177% 175 Kon. Olie 310% 308Va Deli Mij. 262 263 Scheepvaart Unie IO8V2 105 Kon. Boot 111% 110% 3 pet. Nederland 1938 1007/l» 1007/a 3 pet. Nederland 1937 977/s 983/a U. S'. Steel 307/s 307/s Anaconda 18% 185/io U. S. Leather 26/8 3 Bethlehem Steel 32:7/s 326/s Adj. Ch. Milwaukee 23/l8 2% Cities Service 7/s 13/ie Intern. Nickel 31 31% Shell Union 8% 87/s Kennecott 227/s 22% Radio 4 4% Gar Foundry 128/s 13 Tidewater O1/" 91/18 Midcont. Oil 9% 10% General Motors 21% 216/e Am. Enka 19% 20% Am. Water Works 5% öVa Republic Steel 10% 103/16 Continental Oil 17 Va 176/s De beurs was lusteloos; er bleken bij het begin slechts heel weinig kooporders te zijn, waardoor bij geringe omzetten de handel een zwak voorkomen had. De ver schillen waren gering en bepaalden zich tot slechts enkele procenten. Van de Rubbers lag het hoofdfonds wat lager op 175 pet.; de andere soorten waren mee- rendeels iets hooger dan gisteren. Van de Amerikanen valt ook niet veel te vertellen, maar ook hier was de be langstelling nihil en de koersen waren meerendeels fractioneel lager dan giste ren. Op de belegging'safdeeling was tamelijk goede vraag. Die Nederlandsche Staats fondsen waren algemeen hooger. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 April, 2.30 u. Berlijn 72.40—72.50. Londen 8.968.97. Parijs 5.555.58. Brussel 30.39'80.42. New-York 1.801.81. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 7 April: Meest matige N.W, tot Z.W. wind, be trokken tot zwaar of half bewolkt, wei nig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 8 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 773. Licht op voor fietsen: Donderdag 7 u. 8 min. Koudekerke. Burg. en Weth. hebben aanbesteed het maken van een gedeelte straat met bijkomende werken op 't Zand. Ingeleverd werden 15 biljetten. Inschrijvers: gebr. J. en/A. Geldof, Se-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3