Kerknieuws. Bij griep, verkoudheid, rheumatiek. GOES. ZUID-BEVELAND. Vruchtboomenbloei in Zuid-Beveland. WALCHEREN. ..iP be*> deze nieuwe actie der Zegam is, of door Gedep. Staten of hun voorzitter na de laatste Statenzitting bemiddeling is ver leend in de zaak-Ahrahamse en zoo ja, met welk resultaat. Smokkelen van sigarettenpapier. Bij het visiteeren van een uit België komenden passagierstrein heeft te Ter- neuzen een der controleerende rijks ambtenaren in een coupé achter de kus sens een partij sigarettenpapier aange troffen, bestaande uit 1750 boekjes. Met denzelfden trein was medegekomen de 14-jarige H. W. die ervan verdacht wordt de boekjes frauduleus te hebben willen invoeren. Bij een verhoor dat van wege de politie werd ingesteld, heeft hij echter halsstarrig ontkend. De jongen is daarop door de marechaussee naar zijn woning gebracht. Prov. Comité van de Centrale voor Werkloozenzorg. Gisterenavond vergaderde bovenge noemd Comité te Goes onder voor zitterschap van Ds Bons van Colijns- plaat, welke na opening der vergadering op de gebruikelijke wijze in het bijzon der welkom heette den heer J. Schipper, secretaris der Centrale. Verder waren aanwezig de vertegenwoordigers van een 7-tal plaatselijke comité's. Db Bons releveerde verder een en an der uit de afgeloopen werkperiode van het Prov. Comité, wees op den zegen Gods waardoor zoovele jongens in de ge legenheid werden gesteld in de verschil lende werkkampen te worden onderge bracht. Verder betreurde Z.Eerw. het, dat de aanmelding van jongelui uit Zeeland niet grooter was geweest, waar over trouwens ook in andere provincies wordt geklaagd. D'e werkkampen moe ten, volgens Spr., nog meer dan tot dus ver in de belangstelling van het Prot. Nederland staan of worden gebracht. De voorbereidende werkzaamheden voor de 4e collecte, die in de eerstvolgende maan den staat te worden gehouden, moet nu de Centrale thans weer haar plannen heeft vastgesteld door de plaatselijke comité's met volle animo en vurige kracht worden aangevangen. De heer Schipper bracht een woord van dank aan de plaatselijke comité's, bracht in herinnering de opbrengsten van de 3 reeds gehouden collecten van „Jong Holland snakt naar werk" en maakte thans van deze gelegenheid ge- biuik om het een en ander van de be staande plannen voor 1938 bekend te maken. Een blik op de afgeloopen perioden gaf ons te zien, dat in 1936 4750 jongens de verschillende werkkampen der Cen trale hadden bezocht met een totaal van 167.000 man kampdagen. Voor 1937 wa ren deze cijfers 4618 en 169.000. De kos ten voor onze 9 werkkampen bedroegen (met inbegrip van de Rijkssubsidie) pl.m. f 197.000. Aan voeding werd besteed pl.m. f 82.000, aan zakgeld pl.m. f 47.000. Onge ler 11.000 overalls werden aangeschaft, verder pl.m. 1100 paar schoenen en pl.m. 200 fietsen. In het Internaat te Haarlem werden in 1936 40 meiojes, in 1937 127 meisjes opgeleid als hulp in de huishouding. Ge tracht zal moeten worden in de naaste toekomst een tweede Internaat openen. Ook de Jeugdwerkkampen in samen werking met diverse Jeugdvereenigingen moeten voortgang hebben, alsmede de werkkampen voor volwassen werkloozen, die ook bijzonder goed geslaagd zijn. Dé vrouwen der werkloozen werden niet vergeten. Een groot aantal mocht een 4-tal dagen doorbrengen in een vacantie- oord. De blijdschap over het genotene was onder deze vrouwen bijzonder groot. Ook werden enkele plaatselijke comité's finan- tioel geholpen bij hun plaatselijken arbeid. Thans staan nog pl.m. 400.000 menschen werkloos aan de markt in ons land. Daarom mogen we onze actie nog niet stopzetten en moet thans de 4e col lecte worden voorbereid. Gevraagd wordt thans weer een opbrengst van pl.m. 1 ton. Spr. somde verder nog op, dat ook dit jaar weer een 1000 stuks overalls zullen moeten worden aangeschaft, 1000 paar nieuwe schoenen en 150 200 fietsen. Het werk onder de volwassen werkloozen moet voortgaan, alsmede voor de vrou wen der werkloozen, ja zoo mogelijk worden uitgebreid. Hierna werd gelegenheid gegeven vra gen te stellen en van gedachten te wisse len, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Deze vergadering werd daarna door den heer Lorieï gesloten, nadat Dis Mortier van Kruiningen in dankgebed was voorgegaan. Aanvaring op de Schelde. Een Griefcsch schip, komende van Grangemouth en op weg naar Vlassingen om kolen te (bunkeren, is, terwijl het op de reede aldaar geankerd lag, aangevaren door een notg onbekend s.s. Men ver- xnofidt dat dit schip 't Portugeesohe ®.a. Maria Amalia is, varende van Rotterdam naar Antwerpen. Sleepbooten zijn der waarts vertrokken. Het vliegveld Vlissingen zal worden uitgebreid. Het luchtvaartterrein Vlissingen, dat reeds eerder vergroot is, zal binnenkort wederom aanmerkelijk worden uitge breid. Aan den Zuid-Westkant van bet terrein zal n.l. ruim 9 H.A. grond wor den aangekocht en onteigend, en na ega lisatie zal dit stuk bij de luchthaven worden gevoegd. Daardoor zal de start baan N.O.-Z.W., die te wenschen laat, een voldoende lengte krijgen. Tot de eigendommen, die door deze uitbreiding zullen verdwijnen, behoort de bekende boerderij Baksenburg, die de aandacht trok door een paar monumen tale leeuwen bij de toegangspoort. Het ligt in de bedoeling aan de Noord zijde van het vliegveld gronden aan te koopen teneinde daar in de toekomst plaats voor enkele loodsen te hebben. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Heden werden candidaat gesteld voor lid van de afd. kleinbedrijf in de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwscbe eilanden te Middelburg (va cature wijlen A. J. J. Klijberg): de heer HL B. A. van Hal te Vlissingen (R.K.), candidaat van den middenstand en de beer A. de Bart te Vlissingen, candidaat van de coöperaties. 'Groene Kruis. Voor de leden van de afdeeling van bet Groene Kruis en verdere belangstellenden werd gister avond in de bioscoop van „De Landbouw" de geluidssmalfilm „Roeping" vertoond. Het zaaltje was zoo goed als geheel bezet. Vooraf vroeg de heer Kramer, verte genwoordiger van het Groene Kruis, de speciale aandacht van bet publiek voor een nieuwe actie, die deze organisatie gaat ondernemen. Oud papier, papieraf- val (schriften, boeken, kranten, enz.) zal worden verzameld. Uit de opbrengst daar van zullen noodlijdende afdeelingen wor den gesteund, teneinde een wijkverpleeg ster te kunnen aanstellen, moderne ver- plegingsartikelen, een hoogtezon enz. te kunnen aanschaffen, een wijkgebouw te stichten, enz. Ieder kan aan deze actie meedoen. Daarna werd de film vertoond. Ze laat eerst zien, hoe een begaafde zangeres er toe kwam wijkverpleegster te worden. Vervolgens, boe ze daartoe wordt opge leid, eerst in het Ziekenhuis, daarna te Utrecht speciaal voor de wijkverpleging. De door het Groene Kruis aangestelde wijkverpleegsters zijn volledig bevoegd en men doet in zijn eigen belang goed, hare voorschriften op te volgen. In het derde deel kreeg men een beeld van den veelomvattenden en wijldvertak- ten Groene Kruis-arbeid in meer dan 800 afdeelingen, waarmee drie millioen men schen in aanraking komen. De voorzitter der afdeeling, de heer L. Duvekot Cz., danikte den heer Kramer voor het vertoonen van de film. Hij beval het werk van het Groene Kruis in de be langstelling van de Goesohe burgerij1 aan. Als het wat meer gesteund werd, zou er ook hier nog wel wat meer kunnen ge beuren. A.N.W.B. avond. Gisteravond werd in Schuttershof een lezing met filmvertooning gehouden door den A.N.W.B. Onder de belangstel lenden merkten we ook den burgemees ter eu den secretaris van Goes op. De leider van den avond, den heer M. Ruyten schil d t, vertegenwoordiger van den A.N.W.B., sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot den burge meester, de leden van de propaganda- commissie en den consul, den heer P. Oele. Spr. wees er vervolgens op, dat ieder een den A.N.W.B. kent, doch tenslotte is slechts ruim 1 pet. Nederlanders lid van dezen bond. Om dit percentage op te voeren dienen deze propaganda-avon- den. Vervolgens zette Spr. uiteen, hoe de oorspronkelijke wielerbond groeide tot een bond die alle toerisme omvat, omdat uit de rijwieltoeristen verscheidene der andere vormen van toerisme voortkwa men en allen vele belangen gemeen heb ben. Staat de A.N.W.B.. allereerst voor deze algemeene belangen op de bres, daarnaast behartigt hij met evenveel ijver de bijzondere belangen. Spr. wees op de bekende wegwijzers, waaraan de A N.W.B'. reeds meer dan anderhalf mil- liöen gulden uitgaf. De geheele wegdienst kost den bond jaarlijks meer dan f 68.000. Op dit g9bied staat Nederland ook aan de spits. Voorts noemde Spr. de voorrich- tingsborden, de paddestoelen, de waar schuwingsborden, de krachtige actie voor betere wegen, de strijd op allerlei wijze voor de veiligheid van bet verkeer. Spr. gtond bij dit punt uitvoerig stil en merkte op, dat het verkeer dagelijks twee a drie dooden eisebt. Spr. noemde voorts het vele dat de bond doet door middel van de talrijke uitgaven, kaarten, het gratis verstrekken van inlichtingen en routebe schrijvingen aan de leden, enz. enz. Spr. besloot met een krachtige opwekking om den A.N.W.B. als lid te steunen, opdat de bond nog meer voor het verkeer, en vooral voor veilig verkeer zal kunnen doen. In de nu volgende pauze was gelegen heid tot bezichtiging van een tentoon stelling, die een beeld gaf van het vele, dat de A.N.W.B: op allerlei wijze voor bet tourisme deed en nog doet. Na de pauze werd de klankfilm „Dte veilige weg" vertoond. Het eerste deel toonde verscheidene ernstige verkeers- zonden en de noodlottige gevolgen, en het tweede deel liet zien hoe het moderne verkeer een zegen kan zijn, omdat het stad en land nader tot elkaar brengt, vreugde geeft, en ook arbeid schept. Eén dergelijke avond wordt heden te Middelburg en morgen te Vlissingen ge geven. Handelsbelangen. Discussie over het Jaarboekje der Geref. Kerk. Men meldt ons: Gisteravond vergaderde de Midden- standsvereen. „Handelsbelangen", welke vergadering zeer druk bezocht was. On geveer 100 loden waren opgekomen, zoo dat naar een grootere zaal moest worden verhuisd. Na opening door den voorzitter, dhr J. Donner, en het lezen der notulen, werd mededeeling gedaan van een ingekomen sohrijiven van den Burgemeester van Goes, dat hij; een artikel in de politiever ordening heeft ontworpen om voortaan personen, die zich ophouden in portie ken van winkels en woonhuizen, daaruit te weren, indien de politie blijkt dat zulke personen zich daarin zonder noodzaak ophouden. Met groote meerderheid van stemmen werd deze politiemaatregel toe gejuicht. Vertrouwd werd op een taktvolle toepassing door de politie. Aan de Commissie voor het organisee- ren van attracties tijdens de landbouw tentoonstelling werd een garantie van f 200 toegekend. Op voorstel van het bestuur zal een eigen advies-, inlichtingen en bemidde lingsbureau ten dienste der leden worden ingesteld, voorloopig voor den tijld van één jaar. Een voorloopige bespreking werd ge houden over een voorstel tot aanschaffen van Goesohe vlaggen of Middenstands- vlaggen, welke permanent dienst zouden moeten doen bij festiviteiten, winkelwe ken, tentoonstellingen, enz. Dit werd te rugverwezen naar het Bestuur. Na afdoening van deze en nog enkele andere huishoudelijke zaken vroeg de heer J. G. Sturm het woord, zulks naar aanleiding van een verschenen Jaarboekje voor de Geref. Kerk van Goes. Mede na mens een 30-tal leden protesteerde hij er tegen, dat in dat boekje door het Mode- ramen van de Commissie van Beheer de leden van de Geref. Kerk worden aange spoord hun artikelen te betrekken van die leveranciers en hun werkzaamheden te doen uitvoeren door die ambachtslie den, welke aangesloten zijn bij de Gere- form. Kehk. Door den heer J. Laport werd er op ge wezen, dat de bewering van den heer Sturm e.a. niet juist is, omdat de Comm. van Beheer heeft geschreven, dat de ver schijning van het Jaarboekje alleen moge lijk is geworden door den steun van de adverteerders in dit boekje en daarom de leden der Kerk werden opgewekt om de adverteerders te steunen. Hij' wijst er op dat bijna in elk blad, jaarboekje of [programma, onverschillig wie dit uit geeft, de zinsnede voorkomt: „Steunt de adverteerders van dit blad", dat niemand zich daardoor benadeeld of gekwetst voelt en hij dus nu ook niet kan inzien dat iemand is benadeeld. Nog minder is dit bedoeld. Hij; stelde daarom de pertinente vraag of er leden van de Geref. Kerk zijn, die na de verschijning van het Jaar boekje om die reden van leverancier of ambachtsman veranderd zijn. Hij be treurde het, dat de heeren Sturm e.a. iets uit het boekje hebben gelezen, wat noch is gezegd noch is bedoeld. Krachtig veroor deelde hij een ongeteekend pamflet wat door „eenige leden" aan „W e 1 d e n - kende" leden van Handelsbelangen is toegezonden. Een motie van afkeuring tegen de Geref. leden van het Bestuur, die blijk ga ven niet het algemeen belang van Han delsbelangen te dienen, kwam niet in be handeling. Een voorstel van het bestuur om een schrijven te richten aan genoemde Comm. van Beheer, waarin bezwaar wordt ge maakt tegen het 'bedoelde artikel in het Jaarboekje, omdat daarin met te veel na druk de Geref. adverteerders worden aanbevolen en een dergelijke aanbeveling de splijtzwam in de hand werkt, waarbij het vertrouwen wordt uitgesproken, dat dergelijke artikelen voortaan niet meer geplaatst en verspreid zullen worden, werd na bespreking aangenomen. De voorzitter verzocht tenslotte de le den te bedenken, dat de eene groep een andere groep niet kan missen en gaf aan allen den raad om wat nu is gebeurd in den doofpot te steken en te vergeten, waarna bijl de vergadering sloot. Ned. C'hr. Reisvereeni- g i n g. Déze vereeniging organiseert morgen '(Donderdag) avond een mooien propaganda-avond in het Schuttershof. Het Bestuur heeft voor een aantrekkelijk programma gezorgd, zoodat verwacht wordt dat leden en andere belangstellen den in 'grooten getale zullen opkomen. Schitterende natuurfilms zullen worden vertoond, een causerie met lichtbeelden over Tsjeöho-Slowakije zal worden gehou den, terwijl het bekende Zuid-Beveland- sche a Capella-koor, welks zang op zoo hoog peil staat, zich zal laten hooren. Gaarne wekken wij tot druk bezoek op. Wanneer het w.eer gunstig blijft zul len de kerseboomen in Zuid-Beveland op het eind dezer week in vollen bloei staan. Kloetinge. Opheffing voetpa- a e n. Bij het gemeentebestuur is bericht binnengekomen, dat de Koninklijke gi tdkeuring is verkregen op het raads besluit waarbij „het Vervolg van het Schipperspad", dat loopt vanaf den Stel- leweg, achterlangs de hofstede van Noordhoek en „Langs Trafoelje", loopen- de van den Heernisseweg langs het Valckeslot, aan het openbaar verkeer zijn onttrokken. Gisteravond werd in een vergade ring, belegd door burgemeester Zandee, de Luchtbeschermingsdienst georgani seerd. Een 40-tal meerendeels niet-dienst- plichtige personen werd verdeeld over de verschillende onderdeelen van den dienst: Hoofd: H. B. Pilaar, waarnemend hfd C. de Ruiter; brandweer hoofd K. M. Straub; politiedienst hoofd J. Fokker; hersteliings- en opruimingsdienst hoofd J. P. Welleman; gasverkennings- en ont- smettingsdienst hoofd J. Herdink; ge neeskundige dienst hoofd K. H. Wouda; alarmeerings en radio-ontvangdienst. Door dr Wouda zal een cursus ELH. B.O., speciaal in verband met gasaanval len worden gegeven terwijl de gasverken- ners een cursus in Goes zullen volgen. In deze bijeenkomst gaven zich na een opwekkend woord nog een twintigtal le den op voor de vereen, voor Luchtbe scherming. Hansweert, Dinsdagnamiddag had al hier een ernstig ongeval plaats op hei Doits'ohe rijnschip Ex Voto. Een zoon van schipper Feil had het ongeluk mei zijn voet verward te geraken in een staal draad, waardoor dit lichaamsdeel ern stig gekneusd werd en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dr Arends achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Goes noodzakelijk. 's-Heerenhoek. B. V. L. - avo n d. De B.V.L.-afdeelinigen uit de zak van Zuid- Beveland 'hebben een propaganda-avond gehad in 'het Patronaatsgebouw al'hier. De zaal, plaats biedend aan 400 per sonen, was overbezet. Burgemeester van Horsigh opende deze bijeenkomst. Kapelaan B. A. van Zijl sprak een geestdriftige rede uit. De Landdagfilms werden vertoond en niet te vergeten de magistrale „Je Maintien- drai". Pastoor Kramer sloot deze bij>- zonder geslaagde vergadering. lerseke. Oesterverzending Maart 1938 Nederland 142.630, België 522.502, Duitschland 105.148, Engeland 620.700. andere landen 49.174, samen 1.440.154. Maart 1937 1.474.133. België nam 115.000 minder, Neder land 20.000 minder, maar Engeland 70.000 meer af in Maart 1938 dan in Maart 1937. Alles te samen viel de ver zending nog mee '(slechts 34.000 minder). Een zoontje van den arbeider Br., wonende in de Sandeestraat, viel van den zolder af. Het knaapje werd ernstig aan den arm en aan zijn hoofd verwond. Dr Polderman moest heelkundige 'hulp verleenen. 's Heer Abtskerke. Bij Kon. besluit is bepaald, dat in de gemeente 'sHeer Abtskerke de bediening van secretaris door den burgemeester wordt bekleed. Rijwielpad OostkapelleDomburg noodzakelijk. Zijl die thans den Noordweg per fiets berijden kunnen op het traject Oostka pelle'Middelburg tot hun genoegen ge bruik maken van het mooie rijwielpad, hetwelk telkens met slechts geringe on derbrekingen tot hun beschikking is. Op het traject Oostkapelle-Domburg ont breekt dit echter. Juist op dit vak is een rijwielpad zeer noodzakelijk, inzonderheid op het gedeelte Oostkapelle dorpDuin- beeksche weg. De weg is hier smal, met gevaarlijke bochten. We hoorden reeds van vele conferenties tusschen Prov. en Polderbestuur en gemeentebestuur van Oostkapelle. Bij het houwen van wonin gen langs dit traject moet steeds een be paalden afstand uit den as van den weg in acht worden genomen in verband met den aanleg van „het" rijwielpad. E'chter jaar na jaar gaat voorbij zon der dat er een rijlwielpad komt. Men is nu bezig met herstel van de bestrating. Onwillekeurig wijst dit op een nog verder verschuiven van de plannen naar de toekomst. Inmiddels wordt het verkeer (denk aan de Donderdagen)) hier steeds gevaar lijker. Arnemuiden. De rijksveldwachter Ghr. Schipper alhier, is na geslaagd te zijn voor het vereischte examen bevorderd tot Rijksveldwachter Brigadier Titulair. Een zekere J. de R., visscher van beroep, bad, pas uitgevaren zijnde het on geluk met de rechterhand bekneld te ge raken tusschen een staaldraad, met het gevolg dat van één zijner vingers de top werd afgeknepen. De man keerde terug naar huis en stelde zich onder medische behandeling. Koudekerke. Dte landbouwerszoon G. de W. Jz., die gistermorgen een stuk bouwland wilde gaan blokken, had daar toe zijn paard bespannen voor een groen tewagen, waaraan de rolblok was gebon den. Bij het inrijden van het- hek stootte de blok tegen de dampaal, waardoor de wa gen kantelde en de voerman kwam te vallen tusschen het lemoen en het paard waardoor het paard schrok en van zich afsloeg met het gevolg, dat de W. ernstig werd gewond. De inmiddels ontboden geneesheer, Dr der Weduwen, constateerde dat de rech terarm op twee plaatsen was gebroken, en dat bloedende wonden aan de handen en een been waren ontstaan. De getroffene werd onder 'hevige pijnen per auto naar Bet'hesda venvoerd. Zooals het -zich laat aanzien is er ech ter alle hoop op volkomen herstel. Soeburg. Oprichting Mannen koor. Zooals reeds bekend bestond hier ter plaatse al eenigen tijd belangstelling voor een Mannenkoor. Daartoe was een voorloopig Comité gevormd, dat gister avond een vergadering belegd heeft, waar bij tot de oprichting van een Mannen koor is overgegaan. Tot directeur van dit mannenkoor is benoemd de heer H. K. van Duyvenvoor- de, alhier. In het voorloopig bestuur heb ben zitting genomen de heeren L. Naakt geboren, voorzitter; J. Minderhoud, secr. en I. Keim, penningm. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Haaften, G. den Duyn te Vinlkeveen. Geref. Kerken (H. V.). Beroepen te Zaandam, C. A. de Rid der, cand. te 's-Gravenhage. Toestand Ds J. D. Wielen- g a. Dte toestand van Ds J. D. Wielenga te Franeker, vroeger te Middelhui g, is ze„r bedenkelijk. D'o or de hooge koortsen is de patiënt zeer verzwakt. Vere. Naar verluidt, heeft de kerke- raad der Geref. Kerk alhier aan Ds J. v. d. Guchte, die thans elders vertoeft, wegens overspanning een ziekteverlof verleend. De Generale Synode der Geref. Kerken. In de gisteren te Amsterdam voortge zette Generale Synode van de Geref. Ker ken in Nederland bleek, dat enkele hee ren, die in 1936 als ouderlingen naar de Generale Synode waren gedeputeerd niet meer i-n dat ambt stonden. De Synode sprak op ivoorstel van het moderamen uit dat in het algemeen als de primus als ouderling is afgetreden en zijn secundus I nog in het ambt staat, deze secundus naar de zittingen van de Synode behoort te worden afgevaardigd. •Op voorstel van Dr W. A. van Es be sloot de Synode de afgevaardigden die niet meer in 'het ambt staan en toch waren opgekomen als zoodanig te erken nen, en -hen als 'leden toe te laten. Enkele aangelegenheden, o.a. de inge komen brieven in betrekking tot de be jegening van Ds Niemöller zullen in co mité-generaal worden behandeld. Gisteravond om 'half acht werd de zit ting der Synode weer openbaar. Dte voorzitter deelde mede, dat de Sy node ingevolge de haar door het Cura torium der T'heol. School te Kampen en Generale Zendingsdeputaten aangeboden voordracht heeft benoemd tot 'hooglee raar in de zendingswetenschap aan de Theo!. School Dr J. H. Baivincfc docent aan de 'Opleidingsschool te Djokjakarta. Aan Dr Bavinok is daarvan telegrafisch bericht gezonden, terwijl hem ook is medegedeeld, dat de Vrije Universiteit hem tot buitengewoon hoogleeraar benoe men zal. In een toespraak gaf de praeses uiting aan deze belangrijke gebeurtenis in het leven van de Geref. Kerken. Hier wordt de kroon gezet op het werk van 'jaren. Reeds in 1919 pleitte wijlen Dr H. Ba vinok voor de benoeming van een zen- 'dingshoogleeraar en het is een bijzonder bestel des Heeren, dat t'hans een neef van Dr 'H. Bavinck is benoemd. In hem leeft ook de traditie van de Bavinck's. Ook voor de zendingsdeputaten is dit een gewichtig moment. Zij1 zien de kro-on gezet op hun werk en spr. richtte in 'dit verband een speciaal woord tot Ds W. Breukeiaar, die zijn onvermoeid pogen van zooveel jaren thans ziet beloond. Moge de benoemde hoogleeraar ten zegen zijn en een nieuwe periode inluiden in de geschiedenis van de Geref. zending, waarin hij' nationaal en internationaal deze zending zal kunnen representeeren. Ds Breukelaar, dankend voor dit vriendelijk woord van den voorzitter, wees op het belangrijke feit in de ge schiedenis van de Geref. zending. Bij het ontroerend gebeuren in de wereld van deze dagen werkt God in 'het bijzonder in de zending aan Zijn koninkrijk. In de inheemsche kerk leeft dit besef heel sterk. Dte sterke activiteit der inlandsc'he kerken legt aan de uit'heemsche kerken een groote verantwoordelijkheid op. Spr. mocht de Geref. zending 30 jaar als de- putaat dienen. Dit is een van de mooiste momenten in zijn loopbaan. Spr. vroeg namens zendingsdeputaten aan Dr Bavjnck een bedenktijd te willen geven van zes weken en een commissie van zes personen te benoemen, die nader overleg plegen kan over de te doceeren vakken en over de opleiding van de mis sionaire artsen en bet onderwijzend per soneel, waaromtrent altijd nog een rap port ter tafel ligt van zendingsdeputaten. De Synode besloot daarop bedoelde commissie te 'benoemen en wees tot leden daarvan aan de zendingsdeputaten Da W.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2