bGeneü» Kerknieuws Onderwijs. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Radioprogramma. Ook op de overige uit de vergadering opgekomen vragen werd door spr op on derhoudende en instructieve wijze geant woord. De vergadering werd met dank aan spr. en opgekomen belangstellenden op gebruikelijke wijze gesloten. Er werden zea nieuwe leden ingeschre ven. ZUID-BEVELAND. Kruiningen. Botsing. Maandag middag is bij het Station Kruiningen— Ierseke een rangeerende motorlocomotief in botsing gekomen met een dienstvoer tuig (spoorwegmotor voor 2 personen), waarin 2 spoorwegambtenaren zaten. De eene kon nog bijtijds er uit springen, doch de andere bekwam een hoofdwonde. Hij kon na verbonden te zijn zich naar huis (Breda) begeven. De oorzaak wordt onder zocht. Tot adviseur volgens de Vogelwet is voor deze gemeente aangewezen dhr A. van Hootegem. Ierseke. Dè oudste inwoonster van deze gemeente, Mej. de Wed. Staal, is Maandag in den ouderdom van 96 jaar overleden. De vrouw had eenige weken geleden het ongeluk gehad haar arm te breken en was reeds eenige jaren hulp behoevend. Benoemd tot volontair ter gemeente secretarie alhier, de heer Mr M. H. Tichelaar te Utrecht. Kapelle. Loop der bevolking over de maand Maart 1938. Ingekomen: G. Meul- polder en gezin van Steenbergen naar Biezelinge D 89; B. de Koeijer en gezin van 's H. Arendskerke naar Biezelinge, E 12; Ea. G. Jansen van Arnhem naar Kapelle A 212; Aa. Dirriks van Goes n. Kapelle A 176; Anta. van Willegen van Heinkenszand n. Kapelle A 360. Vertrokken: L. A. Vermue v. Kapelle n. Heinkenszand G 3b; J. Bruijnzeel en eohtg. van Kapelle n. Borsele, Borselse- dijk 10; J. A. Kant v. Biezelinge n. Den Haag, le v. d. Boschstr. 45b; Ga. Been hakker v. Kapelle n. Zeist.. H. Hooger- brugge van Kapelle n. Kloetinge, D 8; Ga. N. van Kerrevinck v. Kapelle n. Ril- land-Bath; Tha. Fossen v. Kapelle n. Vere, A 116; D. Korstanje v. Kapelle n. 's Gravenpolder G 1; J. Bruijnooge v. Ka pelle n. Loosdrecht, Depot Politietroepen, Nieuwe Sluis; M. L. Hollemans v. Bie zelinge n. Wieringerwerf, Raadhuisstr. 9; Ja. Nieuwenhuize v. Kapelle n. Ierseke, Breeweg 18. Schere. Loop der bevolking over de maand Maart. Ingekomen: 7, Christiaan Kole, mari nier, van Rotterdam. Vertrokken: 2, Pieternella van Schaik, dienstbode, naar Kruiningen; 5, Mari- nus Jacobus Bustraan en gezin, grond- wei ker, naar Goes; 7, Adrianus Zahn en gezin, machinist, naar Herenthals (Bel gië); 7, Cornelis Bouterse en gezin, brug wachter, naar Vreeswijk; 10, Leuntje van de Guchte, zonder beroep, naar 's H. Arendskerke. WALCHEREN. Oostkapelle. Gedurende het eerste kwartaal van 1938 heeft ook hier geen en kel sterfgeval plaats gehad. Het laatste sterfgeval was 9 December 1937. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand Maart. Ingekomen: Korna. Piëta. Minder- houd, verpleegster, uit Heerlen; Hui- bregt de Kok, marechaussee, uit IJzen- dijke. Vertrokken: Hendr. Korns. Vlaskamp, marechaussee, naar Kruiningen; Piëta. Heijt, dienstbode, naar Koudekerke; Wil lem Speyer, marechaussee, naar Aarden burg. Nieuwe plannen van „Het M o 1 e n w i e k j e In de alhier gehou den bestuursvergadering van de Ned. Kantvereen. „Met Molenwiekje" heeft het bestuur het besluit genomen om haar werkzaamheden, die zich thans tot West kapelle, Hellevoetsluis, Elburg en 's-Gra- venmoer beperken, ook in bepaalde ge vallen tot andere plaatsen in Nederland uit te breiden. De reden hiervan is het feit, dat herhaaldelijk verzoeken zijn in gekomen om invalide en onvolwaardige personen een bescheiden bestaan te ver schaffen door ze als kantwerkers tot de vereeniging toe te laten. Hierdoor zal een nuttige arbeid worden verricht en het zal de belangstelling voor „Met Molen wiekje" slechts doen toenemen. Als eerste stappen in deze richting zal thans in Rotterdam aan eenige invalide padvindstertjes en in Heerlen aan eenige invalide mijnwerkers en een invalide meisje het kantklossen worden geleerd. Een en ander zal natuurlijk dwingen tot uitbreiding van den afzet, welke thans ook in het buitenland, met name de Vereenigde Staten en Engeland met ijver ter hand zal worden genomen. Dronken zwerfster. Zondag morgen werd alhier in het Noorden, ach ter rietklampen op den dijk, door den gem.-veldwachter, gewaarschuwd door een paar inwoners, in dronken toestand aangetroffen een zwerfster, koopvrouw in kleine snuisterijen. Aan de politie gaf zij op te heeten Geest Jacoba van der Steeg, geboren in 1875 te Fokshol, gem. Appingedam. Blijkbaar had zij den nacht op den dijk doorgebracht. Bij haar werd nog aan getroffen een flesch, gedeeltelijk gevuld met brandspiritus. Daar zij niet in staat was te loopen, werd zij per vrachtauto gebracht naar het arrestantenlokaal van de marechaussee's-kazerne, waar zij ge legenheid kreeg haar roes verder uit te slapen. Zondagavond werd zij in vrijheid ge steld, nadat proces-verbaal was opge maakt. Domburg. Maandagavond werd alhier gehouden de jaarvergadering van de Coöp. Kolenvereen. „Domburg" U.A. Uit het verslag van den secretaris bleek dat de vereen, thans 240 leden telt. Over 1937 waren 5919 H.L. brandstof door de leden afgenomen. Blijkens het verslag van de penningmeesteresse, uitgebracht door den voorzitter was de totale verkoopprijs de zer brandstoffen f 8033 en de inkoop f 7432, zoodat een bruto winst gemaakt was van f 601. Na aftrek der onkosten bleek de netto-wist te zijtn f 174. Dit be drag werd overgebracht naar de kapi taalrekening. Deze gaf een winst-saldo van f 202. Tot op heden was het de gewoonte dat het vervoer der brandstoffen door het bestuur werd aanbesteed. Een voorstel om in het vervolg bet bestuur het vervoer te doen aanbieden tegen een door hen vast gestelde prijs, werd m.a.s. aangenomen. Een verzoek om in 't vervolg ook jeug dige personen niet-leden als dra gers aan te nemen, kon niet worden inge willigd. Zooals gewoonlijk tegen het voor jaar is hier de werkloosheid al aardig afgenomen. In tegenstelling met andere jaren is er dezen winter geheel geen werkverschaffing geweest. Allen die daarvoor in aanmerking kwamen werden in de steunregeling opgenomen. Slechts enkele weken is door een kleine ploeg werkloozen te Oostkapelle en in samen werking met een gelijke ploeg van werk loozen aldaar, een stuk weiland van een particulier z.g. „diepgespit" en aange legd tot boomgaard. Zulks geschiedde in werkverschaffing. In de raadsvergadering van 28 Oct. '37 was besloten om in 1938 werken uit te doen voeren aan de straten tot een be drag van f 2000. Dit zal nu wel blijven rusten tot dit najaar. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Breskens. Voor de gecombineerde be trekking van oommies, ontvanger en ad ministrateur van den vleeschkeurings- dienst alhier, hebben zich 40 sollicitanten aangemeld. Door B. en W. zijn alfabetisch op de aanbevelingslijst geplaatst F. M. Geluk, ambtenaar ter secretarie te Wemeldinge en P. J. Woittiez, ambtenaar ter secreta rie te Sluis. TOLEN EN ST. FILIPSLAND, Tolen. Hoog water. Door den he- vigen N.W. storm van Zondagmiddag is het water in de Eendracht zoo hoog ge worden, dat overal de vloeibalken moes ten worden geplaatst. Verschillende mos- s'llooten zijn op drift geslagen, terwijl veel materiaal als palen-mosselzeven enz. met den sterken stroom is meege voerd en later aan den Brabantschendijk opg'evischt. DE ELECTRIFICATIE DER SPOOR WEGEN. Met ingang van Donderdag a.s. zullen velschillende Dieseltreinen, die de ver binding onderhouden tusschen Amster dam en Eindhoven, Den Haag en Arn hem en RRotterdamGouda worden ver vangen door electrische treinstellen en hij het begin van de zomerdienstregeling op 15 Mei a.s. zullen alle Diesels, die thans dienst doen op deze trajecten, ver vallen. Hun plaats in het thans geheel geëlec- trificeerde z.g. middennet van de Neder- landsche spoorwegen zal dan ingenomen worden door electrische treinstellen, ter wijl de Dieseltreinen dan zullen loopen tusschen Eindhoven en Maastricht en 'usschen Amsterdam, Den Haag en Rot terdam eenerzijds en Twente en Gronin gen anderzijds. In een buitengewoon snel tempo wordt de electrificatie van de Nederlandsche Spoorwegen dus voortgezet. Gen. Synode der Geref. Kerken. Hedenmorgen is in de Keizersgracht- kerk te Amsterdam aangevangen de ver daagde zitting van de Generale Synode der Geref. Kerken, die in 1936 was uit eengegaan, nadat zij provisorisch geslo ten was met het oog op de benoeming van een ev. Zendingshoogleeraar aan de Theol. School te Kampen. De praeses der Synode, D s J. L. Schouten van Amsterdam, opende de vergadering met het doen zingen van den Morgenzang vers 3 en 4, het lezen van Jes. 42 18 en gebed. Nadat appèl nominaal gehouden was, sprak de prae ses een openingswoord, waarin hij de leden een hartelijk welkom toeriep nu zij saamgekomen zijn voor het nemen van een beslissing over een zendingsbelang van de eerste orde. Spr. wees er op, dat God niet genoeg kan worden gedankt voor den zegen, dien Hij aan de Geref. Kerken heeft willen schenken op den Zendingsarbeid zoowel in den hoofddienst als in de hulpdiensten. Het is een opmerkelijk verschijnsel, dat juist in dezen spannenden tijd, waarin het wereldgebeuren ons met vrees vervult, de Heere op de zendingsvelden de deu ren voor het Evangelie zoo wijd openzet. Spr. bidt den Koning der Kerk, dat Hij biede de hulp en de leiding Zijns Geestes bij de gewichtige beslissing, die de Sy node heeft te nemen, opdat de uitkomst van deze vergadering zij tot eer en ver heerlijking van Zijn grooten en heiligen Naam, tot bevordering van de komst van Zijn koninkrijk en van de planting van Zijn kerk met name op de terreinen, die Hij aan de zorg der Geref. Kerken toe vertrouwde. Spr. uitte den wensch, dat de te benoe men hoogleeraar blijke te zijn de rechte man op de rechte plaats, en hem gegeven worde de toekomstige arbeiders te be zielen voor dit heerlijke werk, waaraan zulk een schoone toekomst is gewaar borgd. Hierna werd in comité vergaderd in verband met de benoeming van een Zen dingshoogleeraar. Ds J. Overduin. Naar wij ver nemen is Ds J. Overduin, Geref. predi kant te Kampen, door over-vermoeidheid niet in staat zijn ambtsbezigheden te ver richten. Hij vertoeft deswege in het buiten land. DE SPELLING-MISèRE. Het Genootschap van Leeraren van Ne derlandsche Gymnasia heeft aan den mi nisterraad een adres gezonden waarin het bestuur van het genootschap zijn adhae- sie aan het adres van de Vereeniging tot Vereenvoudiging van onze Spelling be tuigt, met betrekking tot de geruchten, dat herstel der oude buigingsuitgangen zou dreigen. Het bestuur deelt volkomen de paedagogische, wetenschappelijke, fi- nanoieele en algemeen maatschappelijke bezwaren van bedoeld adres, welke trou wens reeds in November van het vorig jaar in een eigen adres ter kennis zijn gebracht van den minister van 0., K. en W. Het vreest ten zeerste dat door den eventueelen terugkeer tot de oude wijze van flexie en pronominale aanduiding de heilzame rust en orde, die nu gedurende vier jaar bij het onderwijs hebben ge- heerscht, ernstig zullen worden geschaad. Wanneer mag een kind tot de lagere school worden toegelaten? G-subsidieerde bijzondere scholen, wier cursus tusschen 1 Januari en 30 Juni begint, mogen kinderen opnemen, die vóór 1 April van het jaar van toelating zes jaar zijn geworden. Dat geldt dus o.a. voor Maart-, April- en Mei-scholen. De eerste kunnen dus kinderen opne men, die bij hun toelating nog geen zes jaar zijn. Scholen, die hun nieuwen cursus na 30 Juni aanvangen, mogen kinderen op nemen, die vóór 1 October van het jaar zts jaar worden. Zoo kan dus b.v. een September-school wel eens een kind opnemen, dat bij1 zijn toelating nog geen zes jaar oud is. Men lette op den eisch: vóór 1 April en 1 October 6 jaar. Hierover heerscht nog wel eens misverstand. (Rott). Geslaagd voor het cand.-examen Indisch recht de heer J. J. van der Peyl 1 Schade voor haringvis- schers uit Friesland. Veel ha ling visschers in den Noordwesthoek van Friesland, die van Harlingen af langs de kust naar het Noorden nu al weken vrijwel zonder resultaat hun netten heb ben uitstaan, hebben door den Noord wester storm van de laatste dagen be langrijke schade geleden. Veel netten zijn geheel vernield. Vier schepen van schippers te St. Jacobiparochie zijn te gen de glooiing van den dijk stukgesla gen. De schade loopt voor veel Harlinger en Noord-Friesche Waddenzeevisschers m de duizenden. De trekschuit in eere hersteld. Een zeer bijzondere gebeur tenis in de bollenstreek zal Vrijdag plaats hebben: de trekschuit zal dan in eere hersteld worden. Van café de Nagtegaal af, het middelpunt van de bollenstreek tusschen Lisse en Hillegom, wordt ge durende het seizoen een trekschuiten- dienst geopend naar een speciaal tot dit doel ingerichten uitzichttoren. Het is geen speculatie op het snobisme van de vreemdelingen, dat de tocht naar den uitzichttoren met trekschuiten ge schiedt (er komen er acht in de vaart), maar een ander middel van vervoer te water is niet toegestaan met het oog op de beschoeiing van de slooten, die tusschen de velden loopen. Men rekent op1 een vervoerscapaciteit op drukke dagen van 500 personen per uur. Deze tochten met een vervoermiddel uit lang vervlogen tijden zullen zeker een succes worden, mits het weer slechts wil meewerken. In ieder geval wordt hier mede een middel aan de hand gedaan om te breken met de jachtende, razend-snelle wijze, waarop men gedurende de laatste jaren gemeenlijk de bollenstreek door raast. De trekschuit-tocht neemt heen en weer met een bezoek aan den uitzichtto ren, een uur in beslag. (N. R. C.) Auto met bestuurster te water gevonden. Gister avond voer te Heemstede een schipper door de Leidsche Vaart, toen hij midden in het water op iets stootte. Op het water dreven olievlekken. De schipper waarschuwde de politie en omwonenden en gezamenlijk stelde men een onderzoek in. Al dra kwam men tot de ontdekking, dat een personenauto in de vaart lag. Met behulp van een kraan wagen werd deze op den wal getrokken. Hier deed men de ontstellende bevinding, dat de bestuurster van de verongelukte auto nog achter het stuur zat. Het was een ongeveer 40-jarige dame uit Haarlem, die reeds sedert Zondagavond werd ver mist. Vrachtauto rolde door de huismuren. De bestuurder van een vrachtauto uit Nederhorst den Berg, had Zaterdagavond zijn wagen op den Vechtdijk, onder de gemeente Loosdrecht neergezet nabij de woning van zekeren L. Toen de chauffeur den motor op gang bracht, zette de wagen zioh, zonder dat do bestuurder zich daarin bevond, in bewe ging en reed achteruit. De zware vracht auto botste tegen het huis van den heer L., waarvan de muren het begaven. Er werd een groote ravage aangericht. Nie mand van de bewoners werd getroffen. Eiven voordat de auto in het huis terecht kwam, had de bewoonster een kindje uit de wieg genomen. Enkele oogenblikken later was het wiegje vernield. Kunstmatige aardbe ving e n. De fascistische schrijver Adone Nosari heeft de mogelijkheid beschreven om in tijd van oorlog in vijandelijke ge bieden moedwillige aardbevingen te ver oorzaken. Het denkbeeld berust op de theorie, dat zooals sommige geleerden verzekeren, aardbevingen in hoofdzaak een electrisch verschijnsel zijh, dat onder zekere voor waarden door electrische ontladingen in de atmosfeer kan worden teweeggebracht. Volgens den schrijver ontstaan deze voorwaarden in den toestand, welke be kend staat als „aardbevingsweer", d.i. een atmosfeer met electriciteit van een bepaalden vorm. De theorie houdt nu in, dat vliegtuigen boven een vijandelijk gebied, dat onderhe vig is aan een dergelijken toestand, elec- trisohen stroom kunnen doen ontstaan en op kunstmatige wij:ze een aardbeving kunnen veroorzaken. Gesmokkelde spiritus. Op het terrein van den landbouwer T. G. du B., te Breskens werden in Decem ber 1933 twee wagens, beladen met tien tallen liters gesmokkelde spiritus ge vonden. Deze wagens, boerenkarren, behoorden hem inderdaad toe, doch van de flesschen spiritus, onder het hooi verstopt, zeide hij niets af te weten. Hïj moest zich evenwel voor dit feil voor de Middelburgsche Rechtbank ver antwoorden, doch werd toen van rechts vervolging ontslagen. De gevonden spiri tus werd natuurlijk verbeurd verklaard. De officier van justitie teekende van deze beslissing hooger beroep aan en de rijksadvocaat achtte du B. schuldig en vorderde een geldboete van f 1000, een vordering, welke de procureur-generaal overnam. Het Haagsche gerechtshof bevestigde echter het Middelburgsch vonnis, waarbij de landbouwer vrij uit was gegaan. Smokkelarij. De kapitein van het stoomschip „Jeanette" van een Rot- terdamsch cargadoorskantoor had twee bussen alcohol gesmokkeld. Voor dit feit had de Middelburgsche rechtbank den kapitein tot zes weken ge vangenisstraf veroordeeld, terwijl het cargadoorskantoor (een N.V.) wegens lossing zonder benoodigd document een geldboete van f 200 subs. 20 dagen hech tenis werd opgelegd en de „Jeanette" ver beurd werd verklaard. Conform den eisch van den procureur-generaal heeft het Haagsche gerechtshof in hooger beroep den kapitein aan beide strafbare feiten (smokkelariji en lossen zonder geldig do cument) schuldig geacht en veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier weken en een geldboete van f 100 subs. 20 d. h. Het cargadoorskantoor werd vrijge sproken, doch de verbeurdverklaring van het schip werd bevestigd. MIDDELBURG Bevallen: H. J. E. Hendrikse geb. Radder, z. Overleden: F. v. d. Velde, wedn., 87 j.; G. J. de Wolff; T. Braat, 78 j. jd. Getrouwd: P. J. Maartense, 26 j. en F. T. Nijpjes, 23 j.; S. Tinteur, 27 j. en G. G. Moens, 23 j. (M. G.) Van 31 Maart4 April 1938. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Lieu- wen, 26 j. en N. C. Wortel, 24 j.; H. Val- star, 32 j. en B. L. Stroo, 20 j.; W. Meer man, 29 j. en P. Meulmeester, 18 j.; J. B. van Kesselen, 27 j. en A. G. Maas, 27 j.; F. J. H. Haverman, 28 j. en W. C. van Wezel, 28 j.; J. Suurmond, 26 j. en M. G. Huser, 25 j. Getrouwd: P. J. Bulthuis, 27 j. en T. W. van de Grijp, 25 j.; P. Hendrikse, 20 j. en G. Dingemanse, 18 j.; H. Simoons, 26 j. en E. G. M. Risseeuw, 33 j. Bevallen: T. G. de Kam geb. Peters, d.; E. Kuijper geb. Rosier, d. (V. C.) Van 26 Maart2 April OOSTKAPELLE, Ondertrouwd: A. Harinck, 24 j. jm. en G. M. Bax, 21 j. jd. (te Jutphaas). Getrouwd: G. Kooman, 27 j. jm. en P. de Vos, 26 j. jd. (M. G.) Over de maand Maart. 'sHEER ABTSKERKE. Gehuwd: 17, Pieter Proost, 28 j. jm. te 's Heer Arendskerke en Magdalena de Jager, ■27 j. jd. N.- EN ST. JOOSLAND. Getrouwd: P. W. G. van Westen, 24 j. jm. en L. J. van Nieuwenhuijzen, 24 j jd. Bevallen: G. de HamerCrucq, d.; S. KarelseGoedhart, d. (M. G.) SEROOSKERKE (W.). Bevallen: 2, P. Houterman geb. Cijvat, d. 9, M. M. War ners geb. Brouwer, d.; 16, M. Maljers geb. Willeboordse, z.; 17, L. P. Dekker geb. Vreke, z. Overleden: 16, E. Boone, 83 j., wedu we van L, Adriaanse; 20, Iz. L. Mal- jaars, 17 j. jm. (M. G.) GRIJPSKERKE. Bevallen: M. Dekker geb, Marinnissen, a.; M. M Jobse geb, Loiier, d; A, J, Geschiere geb. Huijsman, d.; L. van Oosten geb. Bastiaanse, d. Overleden: L. Bakker, 70 j., vrouw van J. Geertse. (M. G.) DOMBURG. Bevallen: J. Houmes geb. Maljaars, z.; R. Bimmel geb. Malecs, d. Getrouwd: J. Maas, 26 j. jm. en W. Brasser, 25 j. jd.; G. Passenier, 30 j. jm. en L. Provoost, 27 j. jd.; E. J. Hill, 24 j. jm. en S .Provoost, 22 j. jd. (M. C.) KAPELLE, Geboren: Janna, d. v. J. de Jager en E. Wagenaar; Adriana Jo hanna, d. v. H. A. Mol en J. op 't Hof; Dina, d. v. W. Nieuwdorp en D. Polder man; Jan Marinus, z. v. S. Korstanje en J. Kole. Oveileden: Dina van de Linde, 81 j., wed. van L. M. van 'tVeer; Willem de Roo, 43 j. jm.; Geertruit Kosten, 78 j.; leuntje in 't Anker, 61 j., wed. van Ja cobus Rottier. GGehuwd: Johannes Bruijnzeel, 28 j. en Cornelia Wisse Nijssen, 23 j. SCHORE. Geboren: 19, Willem, z. v. Cornelis Steenepoorte en Maatje Slabbe- korn. Overleden: 15, Johannes van Liere, 42 j., echtgenoot van Maatje de Waard. Woensdag 6 April 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. NCRV.-Uitz. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepv. 8.00 Schriftl., medit., gew. muziek (gr.- pl.). 8.30 Gram. 9.30 Gelukw. 9.45 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Zang met piano. In de pauze: Gram. 12.30 Het Apollo-kwintet. 2.00 Gram. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 Het Haagsche Trio, en gram. 4.45 Felicita ties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gram. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaan- vojingsregl. 7.00 Ber. 7.15 Causerie „Onze groote familie in de Martha-Stich- ting". 7.45 Reportage. 8.00 Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8.15 Lvangelis.-koor, so listen en sprekers. 9.45 Gram. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Dampraatje. 10.20 Piano. 10.45 Gymnles. 11.00 Gram. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. VARA-Uitz. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 11.00—11.30 en 6.30—7.00 RVU. 7.308.00 VPRO. 8.00 Gram. 9.30 Causerie „Onze keu ken". 10.00 Morgenw. 10.20 Progr. voor Arb. in de Gontinubedr. 11.00 Causerie over de sprookjesdichter Andersen. 11.30 Causerie „Veranderingen in de steunre gelingen". 12.00 Gram. 12.451.45 VARA-Orkest. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgel en zang. 6.05 De Ramblers. 6.30 Causerie „1938, het zonnevlekken jaar". 7.00 Gram. 7.10 Zang. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herh. SOS- Ber. 8.03 Ber. ANP., VARA-Varia. 8.15 Gram. 8.30 Radiotooneel. 9.30 VARA- Orkest., m.m.v. solisten. Om 10.00 Ber. ANP. 10.30 Reportage (Gr.pl.). 11.00 Es- meralda-Septet. 11.3012.00 Gram. DROITWICH. 1500 M. 11.15 Orgel. 12.00 Gram. 12.35 BBC- Schots-orkest. 2.05 Sextet. 2.50 BBG-Em- pire-orkest m.m.v. solist. 3.35 Gram. 4,20 Vesper. 5.20 Gram. 7.00 Zang. 7.25 Ma rio de Pietro en zijn Estudiantina m.m.v. solist. 8.05 BBG-Orkest m.m.v. solist. 9.40 BBC-Variété-orkest, een sectie van het BBC-koor en solisten. 10.20 Het En semble „Musica Antiqua". BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gram. 11.50 Orkest. 12.501.20 Gram. 4.204.50 Salonork. 5.50 Orkest. 7."20 Gram. 7.50 Symphonie- orkest en koor mm.v. solisten. 9.50 Folkloristisch progr. 10.1010.20 Gram. 484 M.: 11.20 Gram. 11.50 Kleinorkest. 12.501.20 Gram. 4,20 Strijkkwartet. 5,20 Kleinorkest. 6.05 dito. 6.35 en 7.20 Gram. 7.55 Reportage's en het koor. 9.30 Gram. 9.4510.20 Gram. DEUTSCHLANDSEND'ER. 1571 M. 6.30 Gevar. concert. 7.20 Duitschland- echo. 7.35 SS-Orkest. 8.20 Zie het pro gramma van Keulen. 8.50 Gram. 9.50 Viool en piano. 10.20 Weensch orkest. 11 202.20 Nachtconcert. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 6 April: Meest matige Z.W .tot W. wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 776. Licht op voor fietsen: Woensdag 7 u. 7 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6