DË ZEEUW TWEEDE BLAD TANTE AILIE Mr P? Mes |e geiBkensgand, spreekt zijn dankbaarheid uit aver het totstandko- men der vereenigtng en over bet zegen rijke werk dat in de afgeloopen tien jaren is verricht. ZUID-BEVELAND. 3, Velde, secretaris en A. W. Dny§- kot, bestuurslid, Verdere plannen sullen wnrden uitgewerkt, WALCHEREN. Samenwerking van België met Nederland. Consumptiemelkregeling wettelijk gebied FEUILLETON 60 ïïtfggli hestftgnsjg kmden van mglfe- veehouders, alsmede de ia deze gebiedea werkzame organisaties, behoorende tot de drie oentrale landbouw-organisaties, be nevens de melkveilingen. Uit de Provincie JphftBBft JfggffepeiE, g 01, van gpeaj jFg* hannes Janse, A 81, van Zentslaade, Vertrokken: Pieter Johannes Verhage van A 5 naar Kadzand. NOORD-BEVELAND. De secretaris, de heer A. de Lange te Goes, herinnert in zijn overzicht aan de oprichting in 1928, voorbereid door en kele medici. Bijl de oprichting traden 71 personen als lid toe en op 31 Dec. j.l. was het aantal leden gegroeid tot 36.052. De vereeniging is de grootste van alle bij de federatie aangeslotene. Het overgroote deel van de inwoners van Z.- en N.-Beve- land is hij haar aangesloten. De uitkeeringen behooren in verhou ding tot de lage contributie tot de hoogste van het land. Tot en met 1937 hebben 4832 opnamen in een ziekenhuis plaats gehad, terwijl aangenomen kan worden dat per 1 Juli a.s., wanneer de vereeniging 10 jaar in werking zal zijn, plm. f 370.000 zal zijn uitgekeerd. Mosselkrabber gezonken. Vrijdagmorgen is een mosselkrabber, gemerkt Ierseke 37, in den Amstel nabij de Berlagebrug te Amsterdam op een ducdalf geloopen en daar gezonken. Die schipper, P. P. Ddj'kwel uit Ierseke, en zijn twee knechts wisten met behulp van een plank zwemmende den wal te berei ken. 'Het schip was geladen met halfwas mosselen en niet verzekerd. Zaterdag is de boot gelicht. Broodprijsverlaging. Uit sommige plaatsen ontvingen wij bericht, dat de broodprijs met 1 cent per 8 ons is verlaagd. Voetbal. Goes. De „Goes" Juniores speelden Zaterdagmiddag een voetbalwedstrijd te gen de „Goesche Boys" Juniores. De Boys verloren dezen wedstrijd met 53. Kloetlnge. Elf jaar geleden verloor de schilder A. v. d. Velde zijtn gouden trouw ring. Zaterdag vond zijn zoon hem bij het aardappelenpoten terug. Ierseke. Hoog water. Zondagna middag te 5 uur is het hier zeer hoog water geweest: ongeveer P/22 voet hoo- ger dan bij den storm van 13 Febr. 1.1. Daar veel menschen met den Zondag niet present waren is veel materiaal wegge dreven. Op diverse steigers zijn geheele ïijlen pannen omgeslagen. Voor de betrok kenen veel schade en ongemak. De motorsproeiwagen van den heer van Koeveringe van Kapelle geraakte door een verkeerde manoeuvre van het paard in een diepe moddersloot in den Molenpolder. Het paard kon nog juist worden losgemaakt. Met veel moeite en na eindeloos getob werd de wagen door vereenigde hulp van voorbijgangers en een vracht-auto op het droge gebracht. Alleen materieele schade. De kreeftenvisscherij is met ingang van 1 April wederom begonnen. De vangst op den eersten dag viel, gezien het koude weer van 1.1. Zaterdag, nog miee. De prijs is voor de kreeften va- rieerende van f 1,30 tot f 1,90 per kg, naar gelang van grootte en kwaliteit. Oudelande. Vrijdag 1 April sprak al hier voor de Tuinbouwvereen. en voor de afd. van den B. V. G. de heer A. W. Bu- teijn, tuinbouwvakonderwijzer, alhier over „Onderstammen". In 't kort werden door hem de voornaamste vruchtboomonder stammen behandeld. Hij wees ook vooral op de moeilijkheden die zich bij het kie zen van de juiste onderstammen voor doen. Met een leerzame bespreking werd deze vergadering besloten. Driewegen. Loop der bevolking over de maand Maart 1938. Vertrokken: Janna J. Nieuwenhuize van Driewegen no. 172 naar Ovezande A 16. Jacobus P. van Waarde, van Driewe gen no. 91 naar 's-Gravenhage, Pansier- straat 3. Borsele. Vrijdagavond werd een verga dering gehouden tot oprichting van een vereen, van melkverkoopers en -slijters. Voor het geven van advies waren aanwe zig dhrn Karelse uit Goes en Geschiere uit Heinkenszand. Het bestuur ia samen gesteld als volgt: Jac. v. Liere, voorzitter; Hoedekenskerke. In de Raadsvergade ring van Vrijdagnamiddag was afwezig met kennisgeving dhr Beulens. De voorzitter wensoht dhr Hoek van Dijke geluk met zijn herstel. Mededeeling geschiedt van een ingeko men dankbetuiging van het Prinselijk Echtpaar voor de gezonden gelukwensch bij de geboorte van Prinses Beatrix. Vervolgens wordt vastgesteld de afre kening met de beide bijzondere R. K. Scholen te Kwadendamme. De met 1 Januari j.l. eervol ontslagen havenmeester J. T. Kolijn vraagt een bij slag op zijn pensioen. De voorzitter zegt, dat B. en W. voorstellen op het verzoek afwijzend te beschikken, op gron l van den slechten toestand der gemeentefinan- ciën. Dhr Boone, gesteund door dhr Hoek van Dijke, zou f 100 per jaar willen ge ven. De voorzitter zegt, dat, gezien de nood lijdendheid der gemeente, daarop toch wel geen goedkeuring te verkrijgen zal zijn. Het voorstel-Boone wordt in stemming gebracht. De stemmen staken. Bij de rondvraag informeert dhr Boo ne naar de rouwkoets, die in minder goe den toestand zou verkeeren. Weth. Franse zegt, dat deze er wel ha veloos uitziet, doch dat is ook alles. B. en W. nemen op zich na te gaan, wat in deze te doen is. Dhr Hoek van Dijke bespreekt nog den toestand van de sloot aan den Achterweg. De voorzitter antwoordt, dat dit de aan dacht van B. en W. reeds heeft. Sluiting. 's-Gravenpolder. Vrijdagavond werd het lokaal voor de werkloozen voor dit sei zoen gesloten. Er was veel belangstelling. Het lokaal was geheel vol. De voorzitter, Da van Hoogstraten, opende op de gebruikelijke wijze en sprak zijn bijzonderen dank aan het gemeente bestuur voor zijn geldelijken en moreelen steun. Ook aan dhr Nijssen, die belangeloos den ontwikkelingscursus gaf, den heer Lokerse voor het beschikbaar stellen van het lokaal en notaris O'ele, die bereid was de verkooping op zich te nemen. Vervolgens sprak 'hij een woord naar aanleiding van Gen. 37 16 a: „Ik zoek mijn broeders". Dit is de grondslag ge weest van onzen arbeid. Elkander zoe ken. En zóó lang zoeken tot wij elkander gevonden hebben. En daarom is het ook zoo heerlijk, dat wij hier dezen arbeid zoo eendrachtig doen. Dhr Verhulst dankt Ds v. Hoogstraten die als voorzitter de leidende kracht was en die voor geen bezwaren week. In de pauze werden verschillende geld prijzen uitgereikt voor betoonde vlijt. Dat zulke flinke prijzen beschikbaar konden worden gesteld, is, naar dhr Verhulst meedeelde, te danken aan den bekenden gever, die bij het aanwezige geld een be drag toevoegde en ook zorgde voor een tractatie. Daarna werden alle artikelen die ver vaardigd waren bij opbod verkocht. Dit bracht nog f 27,50 op. De voorzitter bracht aan al de aanwezigen dank, waarna het lokaal voor gesloten werd verklaard. Grljpskerke. Loop der bevolking over de maand Maart. Ingekomen: Willem Aarnoutse, landb.knecht, B 51, uit Kou dekerke; Marinus Everaers, schilderskn., A 58, uit Sommelsdijk. Vertroken: Lein Jacobus Gevaal, land'b. knecht, B 24, naar Middenmeer (Wierin- germeer). Meliskerke. Loop der bevolking over de maand Maart. Ingekomen: Jakobus Jakobsen, landb.kn., A 17, uit Middel burg; Martina v. d. Vijver, zonder ber., A. 71, uit Koudekerke. Vertrokken: Leuntje Arendse, dienstb., A 94, naar Bïggekerke; Abraham Schoe en gezin, landarb. A 73, naar Oostkapelle. Biggekerke. Loop der bevolking over de maand Maart. Ingekomen: Janus Ver- hage, B 66, van Koudekerke; Leuntje Arentse, A 94 van Meliskerke; Isabella VAN MAANDAG 4 APRIL 1938, Nr 157. Nieuwe sluis voor zeeschepen te Terneuzen gewenscht. Bte rapporteur van de commissie voor buitenlandsche aangelegenheden van den Belgischen Senaat, graaf Lippens, zegt in zijn rapport o.a., dat België in de peis te plaats belang heeft bij den inter nationalen statuut van Nederland. D'e overeenstemming tusschen onze be langen, aldus graaf Lippens, leidt er toe, dat wij met aandacht de ontwikkeling volgen van de maatregelen, die genomen worden voor de versterking van het le- gei en de verdediging van dat land. Het lijdt geen twijfel, dat een toenemende vertrouwelijke samenwerking tusschen beide landen, zoowel op politiek als eco nomisch gebied, er toe kan bijdragen, dat de kans toeneemt op daaruit voort vloeiende voordeelen, welke niet onder schat kunnen worden. De commissie verzoekt de regeering dan ook geen gelegenheid te laten voor bijgaan om tot een vlugge en bevredigen de oplossing te komen van de nog han gende problemen. De rapporteur wijst er verder op, dat het dringend noodzakelijk is, dat een nieuwe sluis voor zeeschepen te Terneuzen wordt gebouwd, aan- geziw: anders de toegang tot de haven van Gent door het geringste ongeval ver sperd woedt. Bepalingen voor den bouw van di9 sluis waren reeds opgenomen in het verdrag van 1894; artikel 13 van dat verdrag luidt namelijk, dat de Ne- vderlandsche regeering op verzoek van de Belgische bereid zou zijn den bouw daar van te overwegen. Het was een vergis sing, aldus graaf Lippens, in 1935 deze kwestie, waarvan het beginsel noch door Nederland, noch door België wordt be twist, te verbinden aan die van alle an dere vraagstukken, die geregeld moesten worden. Het leven van de haven van Gent en haar toekomst hangen af van de onmid dellijke uitvoering van dat werk en het is wenschelljk, dat de Belgische regee- ring daarom vraagt. Ten slotte behandelt het rapport de verhouding tusschen België en Oosten rijk. Er wordt op gewezen, dat de han delsbalans tusschen beide landen ten gunste van België was. Het is te vreezen, dat door de annexatie van Oostenrijk de verhouding ten nadeele van België wordt gewijzigd. Het is noodig, dat de Belgische regeering energiek optreedt voor de bescherming der belangen van Lulgië, in verband met deze kwestie en met de garantie, die België te zamen met andere landen heeft gegeven voor de Oostenrijksche leeningen, die onder lei- ciing van den Volkenbond werden uitge geven. De regeling in handen van belang hebbenden. De minister van Economische Zaken Leeft aanleiding gevonden goed te keuren dat de overheidsbemoeiingen met de con- sumptiemelk met ingang van het 3 April aangevangen melkjaar geheel vervallen en dat op dien datum door organisaties van belanghebbenden zelf een nieuwe consumptiemelkregeling ter hand wordt genomen. Deze organisaties zijn de con- sumptiemelk-centrale en de algemeene vereeniging voor melkvoorziening. Leden an de eerstgenoemde vereeniging zijn de in de provincies Noord- en Zuid-Holland door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 42.) _o_ Ze hadden vernomen, dat hij daar den vorigen dag was gearriveerd en men kan zich wel den schrik en verbazing van de meisjes voorstellen, toen hij1 door plotse ling voor hen stond. Deze ontsteltenis be daarde spoedig, toen ze zijn blijde, ver heugde Wikken zagen, maar Maude was toch zeer nieuwsgierig om te vernemen, wat hem zijn vriend zoo spoedig 'had doen verlaten. „Angus maakte zich ongerust over tan te Ailie's ongesteldheid", vertelde hij, „en daar hij door een 'belofte aan zijn oom gebonden is Birken Lee niet te verlaten zonder toestemming van den ouden brom pot, tenzij tante Aiüe 'hem laat roepen, heb ik in de goedheid mijns harten uit oprechte vriendschap aangeboden hier heen te gaan om me persoonlijk op de hoogte te stellen van den toestand, om er hem een waar en getrouw verslag van te kunnen uitbrengen". Nannie dankte hem, prees hem om zijn vriendelijkheid en gaf hem in de eenvoud haars harten een uitgebreid verhaal over De nieuwe consumptiemelkregeling komt in hoofdzaak hierop neer, dat melk veehouders, die hun melk afleveren voor de consumptie in het z.g. wettelijk ge bied en handelaren in consumptiemelk en nevenproducten in dit gebied voor de uit oefening van hun bedrijf toestemming dienen te hebben van hunne hierboven vermelde organisatie. Voorts zal een be langrijk punt der nieuwe regeling hierin bestaan, dut de z.g. regeeringscontracten, zooals deze bij de regeling der zuivel- centrale bestaan, zullen komen te verval len en dat de regeling, volgens welke het mogelijk was z.g. industriemelk tegen be taling van een afdracht in consumptie te brengen, eveneens zal verdwijnen. Evenals onder de zuivelcentrale zal ook thans een regeling der betaling van de melk naar kwaliteit worden getroffen. Het stelsel der toekenning van t.b.c.-pre- mies en de regeling der bedrijfsinspecties en erkende consumptiemelkbedrijven zul len gehandhaafd blijiven en waar moge lijk verder worden uitgebreid. Ook op het terreiu van den melkhandel zal aan kwa liteit en hygiëne verscherpte aandacht worden geschonken. De uitvoering van de materie wordt opgedragen aan de door de beide genoemde organisaties te erken nen melkcontrolestations. Wat betreft den omvang van het z.g. wettelijk gebied waarvoor deze regeling geldt, kan worden medegedeeld, dat de thans wettelijk aangewezen gemeenten waarschijnlijk met eenige zullen worden uitgebreid, waar de overgroote meerder heid van belanghebbenden zich voor aan sluiting bijl de nieuwe regeling heeft ver klaard. Het is derhalve voor de bij den melk handel in het wettelijk gebied betrokken personen noodzakelijk, willen zij na 3 April in staat zijn hun 'bedrijf te blijiven uitoefenen, dat zijl zich ten spoedigste tot de A. V. M., 2e Schuytstraat 332, Den Haag, wenden voor zoover zulks al thans nog niet is geschied teneinde de vereischte toestemming dezer vereeniging te verkrijgen. Hetzelfde geldt voor de veehouders, die hun melk voor consumptie-doeleinden in bedoeld gebied willen leveren en blijven leveren met betrekking tot de consumptie- melk-centrale welke is gevestigd Amalia- straat 7, Den Haag. Bijl genoemde ver- eenigingen zijn tevens alle verdere ge- wenschte inlichtingen te verkrijgen. Tenslotte is er de aandacht van belang hebbenden op gevestigd, dat de minister te kennen heeft gegeven, dat het vermoe delijk niet in zijln voornemen ligt om over te gaan tot goedkeuring van z.g. buiten wettelijke oonsumptie-melk-regelingen, wélke zij'n, of eventueel worden voorge- gesteld door andere vereenigingen voor gemeenten, liggende binnen het in de sta tuten der consumptiemelk-centrale om schreven werkgebied van laatstgenoemde vereeniging. VEREEN. VOOR ZIEKENHUISVER- PLEGING OP Z.- EN N.-BEVELAND Viert straks haar 10-jarig bestaan. Op 10 Mei 1928 is te Goes opgericht de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland. Zij viert dus binnenkort haar tien-jarig bestaan, In verband hiermede biedt het Bestuur aan alle gezinnen der leden een uitste kend verzorgd gedenkboekje aan, waar van de omslag is voorzien van een hout snede van den heer Joh. Melse te Goes, die in zijn voortreffelijk werk een symbo lische voorstelling geeft van het doel dei vereeniging: het dragen van elkanders lasten. Ook is het boekje voorzien van een foto van het bestuur. De burgemeester van Goes, de gemeente waar de vereeniging is gevestigd, biedt de 10-jarige vereeniging zijn hartelijke gelukwenschen aan en huldigt de oprich ters voor het destijlds door hen genomen initiatief. De voorzitter der vereeniging, de heer tante Ailie's beterschap, terwijl Maude glimlachte om het listig gevonden excuus van den verliefden jongeling. Een poosje 1 Weven ze met elkaar staan praten, plan nen makend voor den volgenden dag, dien Edgar met hen wilde doorbrengen. Maar het was etenstijd voor de Colvilles en een van Nannies stelregels was, dat ze de huisgenooten niet mocht laten wachten. Langer mocht ze niet blijven staan. „Is ze niet de beste van de besten?" vroeg Maude bewonderend, toen Nannie zich had omgewend om huiswaarts te keeren. „Dat is zeI "klonk het van harte ge meende antwoord. Nannie, die zich op dat oogenblik juist omdraaide, ving den blik op, die de woor den vergezelde en die deed haar schrik ken en gaf haar een ongerust gevoel, ze wist zelf niet waarom. Esther was nog een oogenblik blijven staan om met Maude te praten. Even later kwam ze achter Nannie aan bollen. „Nannie", vroeg ze, „heb je Maude verteld van je verloving?" „Neen", antwoordde Nannie, „ik heb er met niemand over gesproken. Soms meen ik wel eens, dat ik het baar toch eigenlijk maar zeggen moest". „Het verbaast me, dat je bet nog niet gedaan hebt, waar jullie toch zulke goede vriendinnen bent", zei Esther. „Ik heb reden om bet niet te doen. Tan te Ailie vond bet beter. Het moet voor anderen geheim blijven en ik vind bet nooit heelemaal eerlijk onze vrienden met 1 een geheim te heiasten, dat hen alleen maar last en zorgen kan geven". „Maar waarom moet het geheim bliji ven? Ik snap bet nut er niet van zoo ge heimzinnig te doen". „Omdat je niet weet, hoe men in zulke gevallen voelt", zei Nannie glimlachend. Ik vind het niet prettig te spreken over wat zoo groot, zoo diep is, wat me zoo na aan bet hart ligt, tegen wie ook, behalve tegen Angus. Hij voelt net als ik, en ofschoon hij heeft gezegd, dat ik het Maude mocht vertellen, als ik wilde, toch, waar het net zoo goed zijn geheim is als net mijn,( wil ik bet niet graag doen, daar ik weet, boe hij er over denkt". „Toch geloof ik, dat je het haar had moeten vertellen", hield Esther vol, „ik geloof, dat het beter zou zijn geweest". „Waarom? Hoe bedoel je dat?" „Omdat ik geloof, ja, ik ben er zeker van, dat kapitein Shelburne erg op je ge steld is en dat Maude die gevoelens nog aanwakkert", zei Esther op den man af. „Weer kreeg ze dat akelige, ongeruste gevoel over ziohl Nannie was een beetje boos op Esther, omdat ze het bad opge wekt. „Ik wou, dat je niet zoo'n onzin praat te", zei ze scherp. „Ik wilde, dat je je niet zulke dwaasheden in bet hoofd haalde". „Het is geen onzin, het is geen dwaas heid", zei Esther beslist. „Had je maar eens moeten zien, hoe hij je daarnet na- keek en boe Maude op hem lette en blij scheen, dat bij' zoo op je gesteld bleek". Nannie ging haastig, zonder antwoord te geven, naar binnen, trachtend niet te denken, niet te gelooven. Haastig maakte, zij zich klaar voor bet middagmaal, en nog stond bet op tafel voor ze geheel ge reed was; gedurende den maaltijd amu seerde ze haar vader met een verslag van haar wandeling, zorgde voor de kinderen, en beantwoordde hun vragen; na het eten moest ze Grace bet dagelijksch verbaaltje vertellen, zorgen, dat de jongens bun huis'werk maakten, nu bier zijn, dan daar, terwijl ze tusschen de druppeltjes door Esther en Edmund zoo nu en dan nog moest helpen; geen oogenblikje had ze voor zichzelf om eens rustig na te den ken. En toch, tusschen al baar bezighe den door, door al baar zorgen heen, kwam voortdurend de herinnering aan Esthers woorden weer op, maakte deze baar rus teloos, bezorgd en ongelukkig herin nerde ze zich woorden en 'blikken, die in haar oogen geen beteekenis hadden ge had, maar haar nu plotseling in een ge heel ander licht voorkwamen. Dat Edgar haar graag mocht, had ze altijd geweten en prettig gevonden. Maar nooit had ze oofe maar een oogenblik verondersteld, dat die gevoelens dieper gingen dan wen- schelijk was voor den broer van haar vriendin, en vriend van haar verloofde. Eb nu, 0, wat verlangde ze naar een paar Vrouwenpolder. Loop der bevolking over Maart. Ingekomen; M. de Regt en ge zin, landbouwer, Veersche weg B 137, uit Kortgene; P. Duvekot en gezin, landbou wer, Zoekweg A 113, uit Serooskerke (W.) Vertrokken: A. Vendevielle, zonder be roep, Zoekweg A 113, naar Middelburg, Veersche weg 38; J. Georse, zonder be roep, A 91, naar Serooskerke (W.), Zoek weg B 98; L. Dingemafise en gezin, tim merman, Gapingsche weg B 22 b, naar Middelburg, Brakstraat 28. Arnemuiden. Door den burgemeester was tegen Zaterdagavond een bijeen komst belegd, om te 'geraken tot oprich ting van een onderaf deeling van de Ned, Vereen, voor luchtbescherming. Voor dit doel was mede aanwezig de heer H. Bierman te Middelburg. De burgemeester verwelkomde alle aanwezigen, waaronder B. 'er» W. en 2 raadsleden, en zei'de, dat de luchtbescher ming in drie groepen is te verdeelen, n.l. Ie. de militaire, 2e. de burgerlijke luchtbescherming en ten 3e. de zelfbe scherming. Over dit laatste onderwerp zal de heer Bierman spreken. Hierna verkreeg de heer Bierman het woord, die op zijn bekende en zeer dui delijke wijze de ernst der luchtaanvallen uiteen zette, doch tegelijkertijd mededeel de de verschillende middelen welke ge bezigd lem toegepast kunnen (moeten) worden om de gevolgen voor de 'bewo ners zoo klein mogelijk te maken. Na deze rede werd een onderafdeeling van genoemde vereeniging opgericht. Een 35-tal aanwezigen gaven zich hiervoor op. Het voorloopig bestuur werd ge vormd uit de heeren H. 'G. Horninge, burgemeester, J. J. Huijssen, gemeente secretaris en J. K. Crucq, hoofd van den luchtbeschermingsdienst, Zoutelande. Vrijdagavond hield de Oranjevereeniging alhier haar alge- in ene vergadering. Dte secretaris, de heer J. Verhage, bracht verslag uit over het afgeloopen jaar. Het aantal leden bedraagt 95. Uit het verslag van de penningmees- teresse, mej. Samuelse, bleek, dat de ontvangsten bedroegen f 361.72 en de uitg'aven f294.27. De vice-voorzitter, Dr F. G. Vaandra ger, die deze vergadering leidde, deelde mede, dat in September van dit jaar feest zal worden gevierd, bij1 de viering van bet 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. D'e heer P. Kleinepier werd als be stuurslid gekozen in de vacature-D. Kleinepier. Dir F. G. Vaandrager is door het be stuur tot voorzitter benoemd. Rittem. Loop der bevolking over het le kwartaal 1938. Ingekomen: Dingenis Boone van Ter neuzen. Neeltje de Pagter van Middel burg. Stefanus Riemen» en gezin van Soe- burg. Johanna Suurmond van Vlissingen. Jan de Witte van Koudekerke. Leintje van Hekken van Soeburg. Vertrokken: Levinus Pouwer en gezin naar Soeburg. Jacomina Tange naar Soe burg; Jan Sinke naar Soeburg. Neeltje de Pagter naar Middelburg. Gerrit de Ru en gezin naar Gorssel. Aaetckerke. Over het eerste kwartaal 1938 hadden in deze gemeente geen sterf gevallen plaats. Ook werden er geen hu welijken gesloten. Kolijnspiaat. Loop der bevolking over de maand Maart: Ingekomen: Geertruida A. Luijk van Wissekerke. Vertrokken: A. J. J. de Groote en ge zin naar Huissen; Jannetje de Regt naar Kortgene; Aart de Smit en gezin naar Kortgene; Anna Hoogstrate naar Hans- weert; Abraham de Vioser naar Kam perland; Arie D'e ij en echtgenoote naar Middelburg. Kortgene. Loop der bevolking over de maand Maart 1938. Ingekomen: Pieternella Salomé van minuutjes stilte en rust, dat ze met zich zelf in bet reine mocht komen. Maar dat werd baar zelfs niet gegund. Den geheelen avond mocht ze geen rustig oogenblikje verwachten, want, wat haar nooit gebeurde, ze zou naar een muziek avondje gaan in Seatown en moest zich, als ze met de kinderen klaar was, gaan verkleeden. Tbeeavobdjes in een plattelandsstad zijn niet bepaald een ontspanning; en daar ze geen rijtuig hielden, had mevrouw Colville er zich altijd zoo veel mogelijk buiten gehouden. Maar daar ditmaal de gastvrouw een oude bekende van de fa milie was en bet feestje gegeven werd ter eere van Caroline Burton, een vroegere vriendin van Nannie, die een bezoek aan haar ouderlijk buis bracht, hadden zoowel tante Ailie als kapitein Colville het beter geoordeeld, dat Nannie de invitatie aan zou nemen. Natuurlijk kon bet feit, dat Nannie voor bet eerst sinds lang „groot toilet" maakte, niet zonder veel drukte en opwin ding voorbij gaan. Oude Margaret en Es ther mochten helpen, of, zooals Nannie in een oogenblik van prikkelbaarheid dacht, moesten hinderen, en Grace danste in en uit en juichte en bewonderde in een koorts van opwinding. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5