LANDBOUW Wt Qverheids- en particuliere armenzorg. Rechtszaken. WEEK-ABONNEMENTEN Telegrammen KLEINE ADVERTENTIËN Finantiëele Berichten De uitgaven voor armenxorg, waarin niet zijn begrepen de uitkeeringen aan valide werkloewea, die ingevolge een steunregeling worden verstrekt, «jja in den loop der jaren enorm gestegen. Van 27.5 millioen gulden in 1913 klom het totaal bedrag tot 116.3 millioen in 1935. De werkloosheid, de nood onder de kleine middenstanders, onder venters e.d. be- invloedde het cijfer in sterke mate. Het aandeel van de Overheid in de uit gaven voor armenzorg nam toe; het klom van 57 pet. in 1913 op 78 pot. in 1935. Toch mag men daaruit niet concludee- ren, zegt „Patrimonium", dat de kerke lijke en particuliere instellingen zich min der inspanden. Neen, in 1913 gaven zij per hoofd der bevolking uit f 1,97 en in 1935 f 3,03. Niettegenstaande de toene mende onkerkelijkheid, presteerden de diaconieën méér. In het bijzonder mogen hier de diaconieën der Gereformeerde Kerken met eere genoemd worden. Gaven alle 'burgers van Nederland hetzij aan de diaconie van hun Kerk, hetzij aan particuliere armenzorg-instel lingen zooveel als de Gereformeerden op brengen voor 'het diaconale hulpbetoon, dan zou het aandeel der kerkelijke en particuliere instellingen in de totale uit gaven voor armenzorg niet 22 pet., maar circa 38 pet. bedragen. Hieruit blijkt, dat er nog wel mogelijk heden zijn. Men kan immers niet zeggen, dat de gemiddelde draagkracht van de kerkelijk-Gereformeerden zooveel grooter is dan de gemiddelde draagkracht van alle volksgroepen. Zeker, men kent daar niet het eigenlijke pauperisme. Maar ook zijn er betrekkelijk weinig zeer bemiddelden. In hoofdzaak bestaat de gTOep uit arbei ders, boeren en kleine middenstanders. Hetgeen z ij kan, zouden bij ernstig wil den en goede organisatie ook andere volksgroepen kunnen presteeren. Zeer in het bijzonder de vrijzinnige groepen. "Waarbij ook nog gedacht moet worden dat de Gereformeerden 'heel weinig kun nen putten uit de opbrengst van in vroe ger tijden bijleen gebrachte kapitalen. Een trein te laat be merkt. Gistermorgen vond op een on- bewaakten overweg bij Amersfoort een ongeluk plaats, dat zeldzaam goed is af- geloopen. De 33-jarige mej. M., die zich per fiets ter kerk begaf, passeerde den overweg en bemerkte waarschijnlijk ten gevolge van het stormachtige weer den nade renden dieseltrein, van Arnhem komend, niet. De machinist gaf eenige signaal- stooten, waardoor de juffrouw iets har der ging rijlden. Dit is waarschijnlijk haar behoud geworden, want de trein, die met groote snelheid naderde, greep de fiets precies achter het zadel. De trein reed nog ongeveer 100 M. door en kwam toen tot stilstand. In allerijl begaf de hoofd conducteur zich met de verbanddoos naar het voorste gedeelte van den trein, waar hij echter alleen de totaal verbrijzelde fiets vond. De berijdster was, totaal onge deerd en geheel van streek, in draf naar een in de nabijheid wonend familielid ge- loopen! De trein kwam met elf minuten vertra ging binnen. Dorpen door felle brand geteisterd. Het Slowaaksehe dorp Revuca is gisteren door een grooten brand bijna geheel verwoest. Het vuur, dat in de Evangelische kerk ontstaan was, deelde zich aan de woonhuizen mede. Ondanks den arbeid van 500 spuitgas ten, ging 83 huizen in vlammen op. Ze ven mensohen hebben verwondingen op- geloopen. Ook in O'ost-Bohemen is.een dorp door brand opgeschrikt, toen gister acht hui zen in vlammen opgingen. De ramp ge beurde in Nepolisy, waar kortsluiting was ontstaan in een electrische kabel. ONVOORZICHTIG VERZOEK. De besturen van het N.V.V. en de S.D A.P. hebben zich met een brief tot den Minister-president gewend met de mede- deeling, dat naar hun wijlze van zien de non-interventie-politiek in Spanje is mislukt en dat de Nederlandsche regee ring „te bevoegder plaatse" deze meening behoort uit te spreken; en dat zij' er voorts op moet aandringen om uit deze misluk king de noodige consequenties te trekken. Wat men met dit diplomatiek gestelde verzoek bedoelt, wordt duidelijker, wan neer de besturen er ten slotte aan toevoe gen, „dat zij het van het hoogste belang achten, indien de Nederlandsche regee ring zich bereid verklaarde, haar mede werking te verleenen aan ieder ernstig streven om aan de politiek van non-inter ventie een einde te maken". D'e Rotterdammer merkte hier bij op: Ze durven wel, deze roode besturen! Nederland moet maar eens met gewapen de interventie, met hulp aan de roode re geering in Spanje, dreigen. Nog pas heb ben de sociaal-democraten in het parle ment een uitvlucht gevonden om gedeelte lijk aan hun traditie getrouw te blijven en zich tegen defensie-uitgaven te verzetten en nu sporen ze de Regeering aan tot het opwekken van en meedoen aan wapenge weld. Zoo ook thans weer op de verga deringen van hen dat dubbelzinnig spel. De heer de la Bella zei dezer dagen in Den Haag, dat aan Defensie wel wat meer mocht besteed worden, doch vooral niet te veel met het oog op te nemen sociale maatregelen. En dat wil dan hoog van den toren blazen) Het is een bedenkelijk verschijnsel, wat we hier zien. Een niet-politieke organi satie, het N.V.V., wil openlijk invloed oefenen op de buitenlandsohe politiek der regeering. Toen minister Patijn onlang» stappen deed om da feitelijke overwinning van Italië te erkennen, werd hiji het heftigst door de sociaal-democraten aangevallen; thans verlangt men maar omge keerd diplomatiek optreden, dat tot veel ernstiger consequenties moet leiden. Wij, die niet meer van de internatio nale politiek weten, dan wat algemeen be kend wordt, achten het niet onmogelijk, dat de Regeering zich bezig houdt met het aangeroerde vraagstuk; maar wij' zul len ons wel wachten haar een bepaalde marschroute op dit terrein voor te schrij ven; wat geen critiek op regeeringsda- den uitsluit. Tot dat laatste behoorden N.V.V. en S.D.A.P., die hun vertegenwoordigers op het Binnenhof hebben, zich ook te be palen. Zulks te meer, omdat ze geen on bevooroordeelde toeschouwers zijn: zoo wel tegenover Italië als tegenover Spanje laten zij zich door sympathie en antipa thie leiden. Dit alles werpt op het onvoorzichtig verzoek (of is het erger?), dat natuurlijk voor kennisgeving aangenomen wordt, wel een bedenkelijk licht. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding der „Motor- en Rijwielwet" en (of) het „Motor- en Rijiwielreglement", Verkeersordeningen etc.: H. V. te Oostkapelle f 1 of 1 d. d.; A. N. K. te 's H. Arendskerke f3 of .3 d. h.; P. J. R. G. te Vlissingen f 7,50 of 5 d. h.; J. B. te Bergen op Zoom f3 of 3 d. h.; P. B. te Koudekerke f 1 of 1 d. h.; B. L. te Oud-Beijerland f2 of 2 d. h.; L. K. te Westkapelle f2 of 1 w. t.sch.; D'. F. v. R., te Vlissingen f 2 of 2 d. h.; H. de K. te Ovezande f 3 of 3 d. h.; J. K. te Vlissin gen f 1 of 1 d. h.; F. J. V. te St. Laurens f5 of 5 d. h.; A. P. P. te Vere f2 of 2 d. h.; P G. S. te Vlissingen f 1 of 1 d. h.; A. v. W. te N. en St. Joosland f 2 of 2 d. h.; H. J. te Vlissingen, G. P. te 's H. Arendskerke ieder f 1 of 1 d. h.; G. de J. te Waarde f 10 of 5 d. h.; G. T. te Waddinxveen f 3 en f 1 of 2 maal 2d. h.; G. den D. te Hoedekenskerke, M. H. te Kruiningen ieder f 15 of 10 d. h.; A. v. P. te Bergen op Zoom f 5 of 5 d. h.; G. P. B. P. te Vlissingen: Berisping; S. B. te Goes, A. B. te Middelburg ieder f 2 of 2d. h.; J. G. A. te Geleen f 1 of 1 d. h. StraatschenderijL. L. de W. te Oude- lande: berisping. Dronkenschap' op den openbaren weg: R. Ji. F. B. te Bergen op Zoom f 15 of 10 d. h. Overtr. Reglement op de Wegen en Voetpaden: P. W. te 'sH. Hendrikskin deren f 1 of 1 d. h. Overtr. Arbeidswet: J. H. te Westka pelle f 1 of 1 d. h. Idem bij tweede herh.: L. G. M. S. te Vlissingen 3 maal f 4 of 3 maal 2 d. h. Hlandelen in strijd met een der krach tens de Landbouw-Crisiswet 1933 vastge stelde voorschriften: G. de J., gedom. te Woldendorp f 5 of 5 d. h., met verbeurd verklaring van het in beslag genomen spijsvet. Als vader van een leerplichtig kind niet zorgen dat het de school geregeld be zoekt: J. B. te Goes f 1 of 1 d. h. Te Arnemuiden op openbare straten af val van visch werpen: J. de N. te Ar- nemiuiden f2 of 2 d. h. Overtr. Ventverbod: IJ. de V. te Pa- pendrecht f 1 of 1 d. h.; H. A. V. te 's Gra- venhage gedom. f2 of 2 d. h.; J. J. B. te Terneuzen, L. V. te Goes f 1 of 1 d. h. TUINBOUWUITVOER NAAR DUITSCHLAND. Onder controle wegens buitensporige winst. In verband met het besluit om den tuinbouwuitvoer naar D'uitsohland ge heel onder controle te stellen, lezen wij in de „N. R. Crt" het volgende: De centrale krijgt volledige inzage van de transactie® en van de winst die er op gemaakt wordt. Een dergelijk voorschrift lijkt op het eerste gezicht alleszins vreemd Het blijkt echter, dat het uit noodzaak is geboren. Bij een steekproef n.L, die de rijksaccountantsdienst heeft gedaan door het onderzoek van de administratie van een aantal exporteurs over het jaar 1937 is aan den dag gekomen, dat deze expor teurs op 'hun uitvoer naar Duitschland buitensporige winsten hadden gemaakt. Zij hebben dit in een vergadering, die het bestuur van de Groenten- en Fruitcen- trale met hen en anderen heeft gehou den, niet ontkend, maar integendeel moe ten toegeven. Men sprak van „schrikba rend hooge winsten". Welnu, de centrale beeft, evenzeer met tegenzin als andere organisaties, die bij den uitvoer betrokken zijn, besloten, dat hieraan paal en perk moot worden ge steld. Want het was onderwijl gebleken, dat de actie tot verhooging van het betalings- contingent voor tuinbouwproducten op de bedoelde buitensporige winsten vastliep. Stellen de exporteurs zich met een smallere winstmarge tevreden, dan kun nen er aanmerkelijk grootere hoeveelhe den groenten op hetzelfde betalingscon tingent worden uitgevoerd, wat aan den geheelen tuinbouw ten goede komt, Het is met het oog hierop, dat de bovenbedoel de maatregel i® genomen. Men hoopt, dat hij een voorbehoedmiddel zal blijken te zijn en de exporteurs voortaan hun win sten redelijker zullen calouleeren, Zoo niet, dan lijkt 't geenszins uitgesloten, dat er nog een stap verder gegaan wordt en een bepaald winstpercentage zou worden opgelegd, dat Diet mag worden overschre den. De maatregel in kwestie is er, zooals uit het bovenstaande is gebleken, een in het belang van den tuinbouw. DE BOEKENWEEK. Het is de laatste jaren 'gewoonte, dat door de Vereen, tot bevordering ivan de belangen van den Boekhandel, in verband met de Boekenweek een geschenk be schikbaar wordt gesteld. Ditmaal zijn het „Drie Novelle n", die bij aankoop van een boek ter waarde van f2.50 cadeau worden gegeven. D'e redactie, Elizabeth Zernike en An- toon Gooien, deelt mede. dat Arthur van Sc'hendel, van wie men gaarne een no velle had opgenomen, niet in de gelegen heid was er een te schrijven. Wat niet al te zeer verwonderd. Schrijven op be stelling is niet ieder® werk. De drie bijeen gevoegde novellen zijn „Huis te huur", door F. van Bordewijk, „Het Friesche goud" door Marie Koene en „De Koningsweg" door Marianne Philips. Aan het uiterlijk van dit geschenk, dat toch tevens als reclame bedoeld is, had wel wat meer zorg besteed kunnen wor den. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zQn worden ook week abonnementen aangenomen. HET SCHAAKSPEL 6000 JAAR OUD. De universiteit van het museum van Pennsylvanië en de Amerikaansche school voor oudheidkundig onderzoek te Bagdad hebben medegedeeld oude speel stukken, welke veel gelijkenis vertoonen met oude schaakstukken, te hebben gevon den bij de oude Tepe Gawra in het Noor den van Irak. Deze voorgangers van de tegenwoor dige bekende schaakstukken moeten af komstig zijn van de voorhistorische Me- feopotamiërs, die geleefd hebben onge veer vierduizend jaar v. Ghr. De stukken, die door een expeditie op gegraven werden, dragen teekenen van langdurig gebruik. Felle brand in een dancing. DEN HAAG. Hedenochtend vroeg heeft een, felle brand gewoed in een dan cing in de Lange Houtstraat. Bij' het sluiten had de portier nog niets ver dachts bemerkt. Uitgezonderd de zolder verdieping is het geheele pand uitge brand. Da doodslag te Thorn. DEN BOSCH. Het Gerechtshof alhier heeft heden 'het vonnis van de rechtbank te Roermond bevestigd, en den 22-jari- gen chauffeur W. J. R. uit Thorn, die aldaar op 19 November van 'het vorig jaar zijn schoonvader H. H. Gober met een schop den schedel heeft ingeslagen, waarina de dood is ingetreden, veroor deeld tot een voorwaardelijke gevangenis'- straf van 12 maanden, met een proeftijd van 3 jaar. Verdronken. NIJKERK. Gister heeft mien in een in de nabijheid zijnde tolk, niet ver van zijn woning, <het lijk opgehaald van den 18-jarigen zoon van de fam. v. C., wo nende onder deze gemeente. De oorzaak van het ongeval is onbekend. PRIJZEN VAN TARWEBLOEM ENZ. DEIN HAAG. De commissie Gerbrandy meldt aan fabrikanten van tarwebloem en tarwemeel, roggebloem en roggemeeel, dat zij heeft beslist, dat de prijzen van alle tarwebloem en tarwemeel, roggebloem en roggemeel, welke na 3 April 1938 nog te leveren is, op grond van voorverkoop contracten afgesloten, voor dien datum, verhoogd worden. a. voor zoover 'betreft tarwebloem A in clusief Zeeuwsche tarwebloem met 27 ct per 100 kg; b. voor zoover betreft tarwe bloem B, inclusief Zeeuwsche tarwebloem met 20 cent per 100 kg; c. voor zoover betreft tarwemeel A met 32.5 cent per 100 kg; d. voor zoover betreft tarwemeel D met 50 cent per 100 kg; e. voor zoover betreft roggebloem met 50 cent per 100 kg; f. voor zoover 'betreft roggemeel met 50 cent per 100 kg. Driehonderdjarige herdenking. DEN HAAG. Men deelt ons mede, dat H. M. de Koningin voornemens is op Don derdag 7 April ter gelegenheid van de 300-jarige 'herdenking van den datum waarop de Raad van State zijn nationale taak in het Nederlandsche staatsbestel aanvaard heeft, een feestmaal te zijner eer te geven. Auto-ongeluk met twee dooden. RUINEN. Vannacht is een personen auto, waarin se» jongen® zaten, te Peten* eind, gemeente Ruinen, verongelukt, waardoor twee van hen werden gedood. De jongelui waren gisteren met een huurauto van Hoogeveen naar Assen ge reden. Vannacht keerden zij naar huis terug en door nog niet opgehelderde oor zaak is de wagen met groote vaart tegen een boom gereden. De gevolgen waren verschrikkelijk. Twee van de jongens wer den op slag gedood, een ernstig gewond, hun toestand is zorgwekkend, en de ove rige drie kregen eveneens ernstige ver wondingen. Zij waren allen afkomstig uit Hoogeveen. GEHEIM DOSSIER VAN SCHUSCHNIGG? LONDiEIN. Een aan Schuschnigg be- hoorend geheim dossier, dat op clandes tiene wijze uit Oostenrijk is gebracht voordat de nationaal-socialisten dit heb ben ingelijfd, zou zich volgens den diplo- matieken redacteur van de Daily He rald op het oogenblik te Praag bevinden. Dit dossier, dat hoogst belangrijke do cumenten bevat, zoui binnenkort naar En geland worden gebracht, daar de Tsje chische regeering verklaart niet de vei ligheid te kunnen waarborgen van den persoon, die het dossier onder zijn berus ting heeft en die bedreigd wordt door den Duitschen spionnage-dienst, welke zijn activiteit nog heeft verdubbeld. In het dossier bevindt, zich een gede tailleerd rapport over het onderhoud te Berchtesgaden, alsmede een plan dat in het Weensche hoofdkwartier van het co mité van verzoening in beslag is genomen. Dit plan dat vooruitloopt op de an nexatie van Oostenrijk, gaat over een optreden van Duitschland tegen Tsjecho- Slowakije. Het zou in den loop dezer maand tot uitvoering worden gebracht, naar men meent kort na het plebisciet. CHINEESCHE LUCHTMACHT. Haar snelle ontwikkeling een teleur stelling voor Japan. D'e snelle ontwikkeling van de Ghinee- sche luchtmacht is een groote teleurstel ling voor Japan geweest. Onmiddellijk na het staken der vijandelijkheden van 1932 werd te Hangtsjau de Ghineesche Centrale Luchtvaartacademie gesticht. Deze academie heeft nimmer een buiten- landschen instructeur gehad. Wel zijn er een tiental buitenlandsche adviseurs aan verbonden, hoofdzakelijk Amerikanen. De Ghineesche instructeurs hebben hun op leiding in het buitenland gehad en boven dien in Cihina groote ervaring opgedaan. Tot de Centrale Luchtvaartacademie wor den slechts jongelui met een diploma van een der hoogere onderwijsinrichtingen toegelaten. De toelatingseischen zijn zeer streng; gemiddeld slaagt slechts 10 pet. van de candidaten. De studie aan de Cen trale Luchtvaartacademie duurt vier jaar en intusschen heeft deze inrichting se dert 1932 honderden voortreffelijke pilo ten afgeleverd. Doch daarnaast zijln nog talrijke piloten door andere opleidings scholen afgericht. Zelfs meisjes hebben zich voor de militaire luchtvaartopleiding aangemeld. Eén nationale heldin werd de pilote miss Kwan, die in een gevecht met drie Japansche jagers voor haar land het leven liet. Sedert 15 Augustus van verleden jaar tot einde Februari j.l. hebben de Japan sche strijdkrachten in China 513 vlieg tuigen verloren. Door de Chineesche ja gers en het luchtafweergeschut werden 216 Japansche vliegtuigen neergehaald. Voorts werden op den grond 130 gevechts machines verwoest door Chineesche bom menwerpers. Tenslotte werden door de infanterie en artillerie nog 167 Japansche vliegtuigen neergeschoten. De kleine adverteutlhit, dis Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 73 cent bij vooruitbetaling. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 402 398 Ntd. Ind. Handelsbank 119 122 Philips 266 261/2 Unilever 145 1427a A. K. U. 34)4 3354 Amsterd. Rubber 179/80 17654 Kon. Olie 312/13 3087a Bteli Mij. 264 268 Scheepvaart Unie 110/4 10554 Kon. Boot 11254 110 3 pet. Nederland 1938 10Q6/ie 1007/l8 3 pet. Nederland 1937 977/s 98 U. S. Steel 3l7a 30)4 Anaconda 1854 177/s U. S. Leather 3 3 Bethlehem Steel 337a 32)4 Adj. Gh. Milwaukee 1 254 Cities Service 54 Intern. Nickel 31 317a Shell Union 97e 8)4 Kennecott 227/s 2234 Radio 4 4 Gar Foundry 117» 11)4 Tidewater 97B 9 Midcont. Oil 10 107a General Motors 2054 2154 Am. Enka 197a 20 Am. Water Works 534 5)4 Republic Steel lOVi» 9"/i. Continental Oil ie7/» 177» De beurs was iets lager dan Zaterdag, toen men wel wat hard van stapel geloo- pen is, Er ging niet veel om en er was eenige winstnemiing, vooral in de A.mo- rlkanen, De koersverschillen van de lo kale hoofdfondsen bedroegen slechts en kele procenten, ook do Soheepvaartaan- deelen waren ongeveer 34 pet. lager. De Rubberaandeelen waren voor som mige soorten wat hooger; in de Tabaks- aandeelen ging nogal iets om. De stem ming was hier vast, vooral voor Deli Batavia Tabak. Amerikaansche aandee- len waren aangeboden en liepen tijdens de beurs terug; zonder dat de verschillen groot waren, kwamen de koersen op la ger niveau dan Zaterdag. De beleggings- afdeeling was goed prijshoudend maar met weinig handel. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 April, 2.30 u. Berlijn 72.45—72.55. landen 8.968.97. Parijs 5.565.60. Brussel 30.4030.44. New-York 1.80—1.81. AANKONDIGING VAN VERGADERINGEN, LEZINGEN, CON CERTEN, ENZ. TE GOES. April: 4 Lezing A. M. de Jong (Boekenweek). 4 Feestavond Coöp. Ons Belang. 5 A.N.W.B.-avond. 5 Filmavond Groene Kruis. 5 Comité's in Zeeland van Gemtraile voor Werkloozenzorg. 6 A.R. Gemeentebestuurders. 7 Lezing dr Ritter (Boekenweek). 7 Prop.-avond Ned. C'hr. Reisvereen. 8 Ouderavond Chr. School, Westwal. 11 Jaarfeest Geref. Knapen- en Meis- jesvereen. 20 Film Papierfabricage, Van Gelder Zoon. Mei. 7 Studieclubs C'hr. Nat. Vakverbond. 14 Alg. Verg. Vereen, voor Ziekenhuis- verpleging. KABELS VOOR 150.000 VOLT. Het toenemende electriciteitsgebruik te 's-Graveuhage 'heeft 'het rioodig gemaakt, naar middelen om te zien, teneinde hierin te voorzien. De beste oplossing in de ge geven omstandigheden was het betrekken van stroom uit de Rotterdamsöhe cen trale, waartoe dan ook door de betref fende instanties besloten is. Tusschen beide plaatsen moesten der halve kabels gelegd worden en na rijp beraad is de keuze gevallen op hoog spanningskabels van 150.000 volt. Voor ons land is dit een novum. Zulk een kabel wijkt belangrijk af van de ge bruikelijke kabels, die voor veel lagere spanningen gebruikt worden. Bij laatst genoemde kabels zijn de drie p'hasen binnen één mantel ondergebracht. Hier zit elke phase afzonderlijk in een kabel, die, terwille van de zeer hooge eischen, die aan de isolatie gesteld worden, als oliekabel is uitgevoerd. Voor het stroomtransport zijn derhalve drie van zulke kabels noodig. Voor re serve wordt er een vierde bij: gelegd. De nieuwe oliekabels' brengen natuur lijk enkele complicaties met zic'h. Wan neer de kabel belast wordt, ontstaat daarin warmte. D'e olie moet dus kun nen uitzetten. Daartoe worden op ver schillende plaatsen langs de kabelroute huisjes gebouwd met drukreservoirs, waarin de vrij komende olie automatisch tijdelijk opgeborgen wordt. Daalt de be lasting, en dus ook de warmte in den kabel, dan kan uit die drukreservoirs de olie weer in de kabels toestroomen. Een voordeel van die drukreservoirs is nog, dat bij een klein lek in een kabel de wegdrupipelende olie steeds aangevuld wordt, zoodat niet inesns een kabel de fect raakt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3