Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Het Vrouwenhoekje WALCHEREN. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Uit de Provincie. VAN EEN KEURBOEKERIJ. Een Ideaal voor boekenliefhebbers. Nu door de Boekenweek in deze dagen het boek in het middelpunt van de be langstelling staat, willen wij met een paar woorden de aandacht vestigen op een der meest ideale gelegenheden tot het verkrijgen van een eigen bibliotheek. Een gelegenheid, die in tweeërlei opzicht idoaal is: le. omdat zij een groote ver scheidenheid van de beste boeken onzer christelijke auteurs brengt; en 2e. omdat zij deze keurverzameling boeken aan biedt tegen een ongekend lagen prijs, zoodat óók zij, die over een bescheiden beurs beschikken, van dezen boeken-rijk- dom kunnen profiteeren. Deze ideale keurboekerij is de V.C.L., of, zooals ze in de wandeling meestal wordt genoemd: „de goedkoope biblio theek van Kok in Kampen". Deze V.C.L. draagt een geheel eigen karakter en is niet op één lijn te stellen met andere bibliotheken in ons land. Elk jaar verschijnen in deze V.C.L.- bibliotheek vijf nieuwe boeken; zooals ook weer uit het programma van den loopenden jaargang blijkt, wordt bij de keuze der boeken een strenge keur aan gelegd; want de zoo juist verschenen V.C.L.-boeken behooren tot „het neusje van den (literairen) zalm" en voldoen aan den smaak der lezers van onzen tijd. Daar is in de eerste plaats de laatste roman van den bekenden, onlangs over leden schrijver J. K. van Eerbeek: „Asuncion, het Spaansche Sprotje", in één woord: een meesterwerk. Dan is er verder het eerste boek van Wolf Mees ters: „Hielko van Oaltje", de roman van een Groninger jongen, een pittig boek vol sprankelenden humor; verlucht met hout sneden van den bekenden xylograaf Bulder. Het derde boek is „Delistraat" door G. J. P e e 1 e n, interessante roman uit de Chineezenwijk in Katendrecht. Voorts „Tjalling's jubeljaar" door G. Mulder, roman uit het Friesche boerenleven, een zeer levendig geschreven boek. Eh ten slotte zal binnen eenige weken nog ver schijnen „Boeren en Burgers", een ver zamelwerk, dat werd samengesteld on der redactie van P. J. R i s s e e u w. Dit werk is op artistieke wijze geïllustreerd met krijltteekeningen van Roeland Ko ning. Maar er is nog meer. Eh in dat „nóg meer" komt juist het bijlzondere karak ter van de V. G. L. uit. Want ieder, die zich aansluit bij deze keurboekerij, heeft daarmede het recht om elk jaar (boven de 5 nieuw-verschijtaende boeken) óók nog zélf voor een waarde van f 5, gratis uit te zoeken uit den V. C. L.- catalogus. Die V. G. L.-catalogus bevat bijna 600 werken op allerlei gebied: ro mans, gedichten, letterkunde, theologie, natuurboeken, geschiedenis, reisbeschrij vingen, opvoeding, stichtelijke lectuur enz. enz. Die vrije keus is een bijzondere aantrekkelijkheid voor boekenliefhebbers. „Maar wat kost dat alles dan wel niet?" zult u vragen. Als wij dat vertellen, zal men 't mis schien niet gelooven. Want het is haast ongelooflijk: zóóveel en zulke mooie en goede boeken voor zóó weinig geld. De V. G. L.-catalogus en een advertentie in het nummer van heden geven hierom trent nadere inlichtingen. het belang van haar leden niet alleen doch ook in het algemeen belang ver richt, Schaken. Serooskerke. Woensdagavond speelden acht leden van de Schaakclub „Seroos kerke" tegen evenzooveel leden van de Schaakclub MiddelburglII met den vol genden uitslag: S. A. Versluis—D. Vos 01; S. de Vis- ser—Maartense 1—0; L. Ton—C. Stoel 1—0; I. C. FlipseBlokpoel 10; A. Wonder- gem—v. Flierenburg 1—0; M. Korstanje— I. Daniëlse 10; L. AdrïaanseCu jé 0—1; Adr. de WolfBastiaanse 10. Aldus 62 voor Serooskerke. Arnemuiden. De broodprijs ver laagd. Alhier is door de bakkers de prijls van het brood verlaagd van 17 op 16 cent. Vrouwenpolder. Goedkoope wijn. Vrijdagmiddag werden door den Burge meester-strandvonder de indertijd alhier aangespoelde vaten wijn verkocht. De to tale inhoud ad 370 L. bracht f 2 op, ter wijl er voor elke liter f 0,24 accijns ver schuldigd was. St. Laurens. Loop der bevolking over Maart. Ingekomen: Wed. H. Poortvliet en gezin, z.b. B 42 uit Kloetinge. Vertrokken: J. A. Dingemanse, paar denknecht, B 30 naar Hüls (D.); A. de Bree, landb.kn. A 96 naar Middelburg; D. A Schutz, kleermaker, B 89 naar Aksel; N. Hollebrandse en gezin, z.b. B 168 naar Middelburg; A. de Wilde, land bouwer, A 92p naar Vijfhuizen (Haar lemmermeer). Tolen. Woensdagavond hield de afd. Tolen van den B.V.L. haar gewone jaar- lijksohe vergadering. In zijd openingswoord deelde de w.n. voorzitter de heer W. Moelker mede, dat door familie-omstandigheden burgemees ter van der Hoeven en overste Bruins niet aanwezig konden zijh. Daarna wees spr. op de noodzakelijk- re, niet minder revolutio naire macht van de dictatuur, de wrange vrucht van het verlaten van den eenig juisten weg voor de welvaart der volkeren, het Evangelie. Incasseerder meldt zich hij de poltie. In een politiebureau te Rotterdam is ingesloten de 28-jarige in casseerder M. van D., in dienst geweest van de firma D. van Creveld, grossier in vleesch. De man, die reeds eenige ja ren deze dienstbetrekking vervult, moest Maandag j.l. voor zijn firma gelden gaan innen voor een totaal bedrag van plus minus 1800 gulden. Toen hij echter op den gewonen tijd Maandag j.l. niet kwam afrekenen, maakte de firma, wel kt) onmiddellijk dacht aan eèn ongeluk, zich ongerust en waarschuwde de po litie, welke per politie-radio de opspo ring verzocht van den incasseerder. D!en anderen dag, dus Dinsdag meldde van D. zich aan het bureau van poli tie met de mededeeling, dat hij het geld had verloren en uit angst zich niet durfde te begeven naar zijn firma. Daar de politie echter redenen heeft het ver haal van den incasseerder in twijfel te trekken, is de man in verzekerde bewa ring gehouden. 70 millioen radiotoestel len over de geheele wereld. De Geneefsche af deeling van de Wereld- radio-vereeniging heeft haar statistieken gepubliceerd over het jaar 1937. Hieruit blijkt, dat het aantal luiste raars in 1937 veel grooter was dan het jaar tevoren. Op 31 December 1936 be droeg hun aantal in Europa 27.714.425; op het einde van 1937 was dat 31.444.462 geworden, zoodat in één jaar tijd dus een toeneming te bespeuren is van 3.730.037 luisteraars. Einde Januari van dit jaar waren er over de gebeele wereld ongeveer 69.7 millioen in werking zijnde toestellen. Einde 1936 was dit 63 millioen. In deze zaak vorderde de Officier vaD Justitie vernietiging van het vonnis, waarvan hooger beroep en. vrijspraak. Oplichting. M. D., 29 jaar, koopman te Rotterdam, had zich te verantwoorden wegens op lichting, gepleegd te Arnemuiden op 30 Augustus 1.1. De Officier van Justitie eischte bij een eerste behandeling van de ze zaak een gevangenisstraf van 3 mnd. waarop de Rechtbank bij vonnis van 24 Januari 1.1. de verdere behandeling der zaak schorste, ten einde een reclassee- ringsrapport te doen uitbrengen. De officier van Justitie eischte thans bij zijn destijds genomen requisitoir en vorderde 3 mnd. gev. straf. Hooger beroep. Dóór L. de K., 45 j., expediteur te Mddelburg, is beroep in cassatie inge steld tegen het vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Middelburg van 25 Maart 1938, waarbij hij in hooger be roep is veroordeeld wegeps overtreding der Veewet tot f 15 of 10 d. h. Geen medewerking verleend bij lucht beschermingsoefeningen. Op 26 October zijn in geheel Drenthe luchtbeschermingsoefeningen gehouden met als onderdeel daarvan des avonds een verduisteringsproef. Thans hebben de personen uit de pro vincie, die niet voldoende of geen mede werking hebben verleend bij deze ver duisteringsproef zich voor den politie rechter te Assen te verantwoorden ge had. In de gevallen, waarin de opzet van de niet-medewerking niet naar voren kwam, zijn de verdachten nog tot geld boetes, varieerende van f 15 tot f 30 ver oordeeld, doch waar er van eenige opzet sprake was, zijn gevangenisstraffen van veertien dagen opgelegd. In één geval waarin bleek, dat de verdachte zuiver uit onhebbelijkheid had gehandeld, ver dachte die bovendien reeds meer veroor deelingen achter den rug had, luidde de uitspraak een maand gevangenisstraf. A.N.W.B.-A VONDEN. Wanneer men van den Toeristenbond spreekt of hoort spreken, dan verbindt men daaraan onwillekeurig de gedachte aan een der meest volkomen organisaties in het land, een vereeniging waarvoor propaganda te maken niet meer noodig zou zijn, omdat het werk van dien Bond zóó uitentreuren in alle toonaarden en overal bezongen is, dat iedereen nu zoo langzamerhand wel weten zal hoe en hoe goed die Kon. Ned. Toeristenhond A. N. W. B. werkt. Er kunnen geen maatregelen, op welk toeristisch gebied ook, worden overwogen of de Bond heeft er mee de hand in. De wegwijzers, de richtingsborden, de plaatsnaamborden, de waarschuwings borden, de paddestoelen, de reisgidsen en kaarten, de actie voor verbetering van wegen, voor bruggen, voor opheffing van tollen en verkeersbelemmeringen, voor wijziging van hinderlijke verkeersvoor- schriften, voor natuurbescherming, voor verkeersveiligheid enz. enz., dat alles be hoort tot het A. N. W. B. werk en is voor alle weggebruikers en alle toeristen van evenveel beteekenis. En toob is er nog meer propaganda noodig. Want nog lang niet overal is men in Nederland volkomen op de hoogte van het doen en laten en van het vele werken van den A.N.W.B. Daarom worden overal in den lande le zingen gehouden en filmvoorstellingen betrekking hebbende op de onderschei dene Bondsdiensten en tentoonstellingen der verschillende Bondsuitgaven. Zooals uit de advertentie in dit numr mer blijkt, zal een dergelijke tentoonstel ling, lezing en filmvertooning gehouden Worden op 5 April te Goes, op 6 April te Middelburg en op 7 April te Vliaslngen. Teneinde meer bekendheid te geven aan de thans geldende verkeersregels en mede te werken aan de verbetering van den ohaos op den weg bij het steeds inten siever wordende verkeer en beperking van het aantal verkeersongevallen, wordt de film „de Veilige Weg" vertoond. Wil raden onzen lezers aan den Bonds- avond te bezoeken om kennis te nemen van hetgeen deze nuttige vereeniging in heid van de Landstorm. Vervolgens had de prijsuitreiking voor de wedstrijden plaats, le prijs C. Zachariasse, 2e J. Quaak, 3e A. Moeliker, 4e K. Kurvink, 5e A. de Korte, 6e Joh. Schot, 7e H. Jansen, 8e Joh. Nelisse, 9e G. Contant, 10e S. Potter, lie G. de Kok en 4 troostprijzen aan J. Kot, J. Deurloo, L. Laban en J. Jansen. Aan alle leden werd de prachtige kleu rendruk van den Landstormdag te Bar- neveld uitgereikt. Het brevet van scherpschutter kon worden uitgereikt aan J. Quaak, Joh. Ne lisse en A. de Korte. Vervolgens hield de heer E'ckhardt uit Goes een lezing over Sovjet-Rusland, toegelicht met licht beelden. De heer D. Rijnberg bepleitte ook in Tolen over te gaan tot oprichting van een afd. der vereeniging „Het mobilisatie- kruis". De burgemeester van St. Maartensdijk wees op goede doel van deze vereeniging. Na een slotwoord van den voorzitter volgde sluiting. HET ROODE BABEL GEVALLEN. Zelfs in dezen tijd, nu het socialisme opnieuw zijn onmacht moet toegeven, be proeft de „internationale" sociaal-demo cratie den indruk te wekken, alsof zij nog wat doen kan aan de ontwikkeling van het staatkundig leven in Europa. Zij is evenwel aldus „Nederland Waakzaam" de droevige figuur, die zich alleen bepalen moet tot wat arme lijke woorden, niet eens groote. Wat Oostenrijk betreft, geeft zij de Roomschen in dat land de schuld, terwijl zij over den rooden burcht, die W e e - n e n voorheen was, met geen woord rept. Toch is, wat in Oostenrijk zich voltrok, met name vernietigend voor de sociaal democratie. Weenen, de groote stad, waar zij haar triomfen vierde, waar zij ook in de roode bouwblokken haar vestingen en forten had, is de ruïne geworden voor de volge lingen van Marx. Weenen, de groote roo de stad, is gevallen. Het was ongeveer het Mekka van de S. D. A. P. hier te lande. Met hoeveel geestdrift is dit moderne roode Babel den Hollandschen partijgenooten niet voorge houden. Vooral in verkiezingsdagen richt ten de blikken van roode Amster- damsühe partijleiders zich met voorliefde naar het Oosten. Van den heer De Miran da zijn de woorden afkomstig, dat Am sterdam zich beijveren moest „een beetje meer Weensch" te worden. Ook in Oostenrijk, vooral in Weenen1 gelijk vroeger in het door sociaal-demo craten bestuurde [Duitsohe Rijk is ge bleken, dat sociaal-democratie en com munisme den weg effenen voor het na- tionaal-socialisme. Tegen den dictator heeft de sociaal-democratie geen verweer, zoomin als het revolutionaire Fransche volk van 1789 zich in later jaren ver mocht te verzetten tegen Napoleon. (De gebeurtenissen onzer dagen toonen opnieuw op welken gevaarlijken weg ieder zich bevindt, die het oor leent aan revolu tionaire denkbeelden naar de beginselen van Marx. In de vroegere roode (burchten moest men capituleeren voor do a n d o - Rechtbank te Middelburg. Zitting van 1 April 1938. Verduistering In dienstbetrekking. J. G. P., 24 jaar, winkelbediende te Zieriksee, thans in voorloopige hechtenis, had zich ten eerste te verantwoorden we gens verduistering van een geldsbedrag van ongeveer f 17, toebehoorende aan zijn werkgever L. Uyl, aan wien hij dat geld, zijnde gelden voor geleverde winkel waren, moest afdragen; vervolgens had hij zich te verantwoorden wegens ver duistering van een geldsbedrag van on geveer f45, zijinde geïnde contributie, welk geld hij eveneens aan L. Uyl had behooren af te dragen; ten derde stond P., terecht wegens verduistering van een geldsbedrag van f 100, welk geld hem door zijn patroon was ter hand gesteld, ten einde dit te brengen naar de Scheldebank te Zieriksee. De benadeelde Uyl, als getuige gehoord, zegt dat verdachte reeds 10 jaar bij hem in dienst is. Hij verdiende f 6 per week. Verdachte ontkent de verduistering vaD een geldsbedrag van f 100, doch geeft de andere feiten toe. Verdachte kan zich niet herinneren aan wie van de heeren der Bank hij de brief met de f 100 heeft af gegeven. De Officier van Justitie acht het ten- iastegelegde feit betreffende de f 100 niet bewezen en vraagt daarvoor vrijspraak. Betreffende de andere feiten eischt de Officier 6 mnd. gev. straf met aftrek van voorarrest. De verdedigster van verdachte, Mevr. Mr Hoog-Hartog, achtte het feit van de f 100 eveneens niet bewezen en vroeg dienaangaande vrijspraak. Verdachte staat heel gunstig bekend. Zij bepleit een voorwaardelijke straf, welke gelijk is aan de preventieve hech tenis. Mocht de Rechtbank hierop niet ingaan, dan verzoekt pleitster de uiterste clementie. Overtreding Jachtwet. Door J. J. D., 55 jaar, slager te Soe- burg, was hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens over treding der jachtwet werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. met ver beurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer, daarvoor te betalen de geschatte waarde van f25, te vervangen door 10 d. h. Door den Ambtenaar van het O. M. was tegen dit vonnis eveneens hooger beroep aangeteekend. De Officier van Justitie eischte beves tiging van dit vonnis, waarvan hooger beroep. Overtreding Reglement Auto vervoer personen. P. K., 46 jaar, garagehouder te Mid delburg, ontslagen van alle rechtsvervol ging van de hem ten laste gelegde over treding van het R A. P., n.l. het exploi- teeren van een huurauto, tot het vervoer van personen tegen vergoeding, zonder dat hem vergunning was verleend over eenkomstig de bepalingen van het R. A. P. Door den Ambtenaar van het O. M. was in deze zaak hooger beroep aangetee kend. De Cineraria. Deze goedkoope kamerplant geniet een groote populariteit. Zooals men weet, kan ze niet worden overgehouden, omdat ze tot de z.g. éénjarige zaaiplanten behoort. De Cineraria's worden in enkelbloe- mige, zoowel als dubbelbloemige gekweekt in allerlei kleuren. Tijdens den bloei van de Cineraria heeft men enkele zorgen in acht te nemen. In de eerste plaats moet de plant koel staan en beslist uit de zonIHet beste is 'n ongestookte kamer en regelma- ting te gieten met 1 a u w-w arm water. D'e lucht in de kamer mag niet te droog zijn (de plant besproeien, doch niet op de bloe men!) De nlant mag absoluut niet in den tocht staan. Bij' de laatste twee omstan digheden treedt luis op, waarvoor deze plant erg vatbaar is. Als er op de bladeren z.g. wit komt (een zwamziekte) is dat te verdrijven door fijne bloem van zwavel op de witte bladeren te verstuiven. Luis kunnen we verdelgen door een oplossing van zeep sop (sterkei) waardoor een scheutje brandspiritus is gedaan. Ook helpt een 1 pet. oplossing van heldere nicotine-ex tract. Hiermede niet de bloemen raken. Let u er op: nicotine-extract en niet nicotine. Enkele recepten. F 1 e n s j e s (4 personen). V* 1 melk, 1 ons tarwebloem of zelfrijzend bakmeel, 2 eieren, snuifje zout, plm. V\ ons boter Klop de eieren met het zout en de bloem tot een glad deeg; verdun dit met 50 gram van de boter en daarna met de lauwe melk. Laat van de overgehouden bo ter 'n klontje smelten in de koekepan doe er een zeer dun laagje beslag in, bak dit aan één kant bruin, rol het op met behulp van een paar vorken en breng het over op een verwarmde schotel. Gebruik niet voor elk flensje boter, doch maak de pan nu en dan weer eens vet, de boter in het beslag helpt mee om de flensjes voor het vast kleven in de pan te bewaren. Schik de flensjes op de schotel en bestrooi ze met suiker. Eieroroquetten. 4 bard ge kookte eieren, 1 rauw ei, V» ons (1 dikke snee) oud (brood zonder korst, 1 afgestre ken eetlepel boter, 1 theelepeltje geschrap te ui, 2 theelepels Maggi's Aroma, 1 eet lepel fijngehakte peterselie, wat peper en zout; voor het paneeren en het bakken: een paar eetlepels bloem, eenige lepels paneermeel, pannetje met frituurvet (b.v. slaolie). Wrijf de harde eieren fijn en vermeng ze met het rauwe ei, het geweekte en daarna goed uitgedrukte brood, de ge smolten boter, de Maggi's Aroma en de verschillende andere kruiderijen: vorm van het stevige, goed samenhangende mengsel ronde of lange croquetjes. Maak de bloem met een paar lepels water tot een volkomen glad papje en ver dun dit, tot het juist dik genoeg is om bij het afdruipen den rug van den lepel te blijven bedekken (als een dik pannekoek- beslag dus ongeveer). Wentel elk croquetje eerst door paneer meel, haal het vervolgens door het bloem- papje en wikkel het nog eens in pa neermeel. Bak de croquetjes in het dam pend heete frituurvet goudbruin en knap pend, laat ze even op poreus papier uit lekken en schik ze dan op een schaaltje, dat van te voren met een vingerdoekje is bedekt. Leg op de croquetjes liefst wat gebak ken peterselie; laat daarvoor het frituur vet iets minder heet worden, doet er de takjes peterselie in (goed afgedroogd en van de dikste stengels ontdaan) en laat ze een oogenblik bakken, zoodat ze wel knap pend worden, maar niet hun groene kleur verliezen. Laat ze even op poreus papier uitlekken en strooi ze dan over het sta peltje croquetten. Havermoutcroquetten (4 personen). 12 groote eetlepels vol ha vermout, 10 eetlepels water, 3 theelepels Maggi's Aroma, 1 ©i, 2 uien, 1 theelepel zout, peper, noot, paneermeel, vet of olie. Klop het ei, voeg het water on de Mag gi's Aroma toe en week hierin de haver mout 5 minuten. Voeg het zout toe, peper noot en de fijngehakte en in een beetje vet gaargebakken uitjes. Maak van deze massa met twee lepels balletjes, rol ze door paneermeel en 'bak ze in een diep pannetje in olie of vet langzaam gaar en bruin. Geef bij dit gerecht gebakken aard appelen en b.v. bloemkool met saus. Practische wenken. Fijine zijden stoffen wascht men door ze eerst een poosje in lauw water met borax (25 gram op 10 liter water) te laten weeken. Daarna wascht men ze en spoelt ze in schoon lauw water na. Stoffen, die afgeven moet men eeni ge malen flink opspoelen in een 5 pet. aluinoplossing. Een dergelijke bewerking heeft dikwijls een gunstig resultaat, daar de aluinoplossing de kleurstof fixeert. 'Het beste doet men de proef te nemen met een lapje van de stof. Bleekwater. Neem 5 ons chloorkalk, maak die met water in een verglaasden pot aan tot een dunne brij, voeg hierbij 3 ons soda en 5 liter water. Laat het mengsel eenige dagen staan, er af en toe in roerende, laat het vervolgens bezinken, giet het heldere vocht af en bewaar dat in flesschen. Als men dit bleekwater gebruiken moet, neemt men 1 deel van dit vocht op 200 deelen wa ter. Hierin laat men het te bleeken goed een nacht staan. Het op deze wijze ge bruikte chloorwater doet het weefsel geen nadeel. Zijn er vlekken weg te maken, zoodat dus de inwerking sterker dient te zijn, dan verdunt men niet zoo sterk en voegt een scheutje azijn toe. Ook zal het succes grooter zijn, als men het linnen goed in de zon te bleeken zet. (Hdbl.) Maandag 4 April. HILVERSUM I, 1875 m. en 415.5 m. NCRV-uitzending. 8.00 Sc'hriftl., medit., gew. muz. (gr. pi.); 8.30 Gram. 9.30 Ge- lukwenschen. 9.45 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Chr. lect. 11.30 Gram. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. 12.30 Orgel. 1.30 Gram. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gram. 3.00 Causerie „Wat de pot schaft". 3.30 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.15 Kinderuur. 6.20 Gram. 6.45 Vragenuur. (7.007.15 Ber.) 7.45 Reportage. 8.00 Ber. ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Causerie „Moderne Vliegtuigbouw". 9.00 Reportage. 10.30 Ber. ANP. 10.35 Zang en piano. In de pauze Gram. 11.30 Gram. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301.5 m. Alg. Progr. verz. door de AVRO. 8.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Het Sylvestre-Trio. 11.15 Orgel en zang. 12.15 Gram. 12.30 AVRO-orkest. 1.Ó0 Ensemble Willy Kok en Gram. 2.30 Declamatie met piano. 3.00 Gram. 4.00 Piano. 4.30 Cau serie „Music Hal" (met Gram pl.) 5.30 Stafmuziek van het 5e R. I en Gram. 7.05 Gram. met toelichting. 7.45 Causerie „De ontdekking van een grafkelder der Oranjes in de Groote Kerk te Breda". 8.00 Ber. ANP, meded. 8.10 Verkorte opera „II Trovatore". 9.35 Radiotooneel. 10.30 Orgel. 11.00 Ber. ANP. Hierna tot 12.00 het AVRO-orkest (in de pauze Graan.). DROITWTGH, 1500 m. 11.20 BBG- Nort'hern orkest en solist. 12.45 Orgel. 1.50 Het Harp Trio. 2.20 Gram. 3.35 Orkest en soliste. 4.50 Viool en piano. 5.20 zang. 6.40 Piano. 8.10 Orgel- en harpsoli. 8.40 Kwintet en duetten. 9.55 BBC-orkest en -koor m. m. v. solisten. 10.35 BBC-Harmonie-orkest. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m.: 11.20 Gram. 11.50 Kïeinorkest. 12.501.20 Gram. 4.20 Orkest. 5.50 Gram. 7.20 Zie Prog. D'eutschlandsender. 9.30—10.20 Orkest. 484 m.: 11.20 Gram. 11.50 Orkest. 12.50 1.20 Gram. 4.204.50 en 5.35 Salon- orkest. 6.10 Salonorkest. 6.35 Gram. 7.20 Orkest, koor en spreker. 8.20 Zang. 8.35 Orkest en koor. 9.3010.20 Cabaretprogx. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 6.30 Orkest m.m.v. solisten. 7.20 Het Ber- lijnsch Philharmonisch Orkest. 9.50 Pia noduetten. 10.20 Gram. 11.202.20 NaChtconcert.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6