Boeken Stun Boekh Been sporen KOOP St. Christophorileen Uit de Provincie MIDDELBURG. GOES. Echt iets voor 'n meisjeskamer zoo'n leuke kleer borstel f 0.95 .schenkenhuijs ZUID-BEVELAND. Waarde. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad voltallig. In beginsel werd besloten aan te sluiten bij de G. E. K. R. O. (de structie tot opruiming van cadavers). WALCHEREN. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Tolen. Jubileum Rijksontvan ger P. W. O r n e e. Onder zeer groote belangstelling mocht de Rijksontvanger alhier, de heer P. W. Ornee, het feit her denken, dat hij 25 jaar in Rijksdienst werkzaam is als ontvanger, Vrijldagi- morgen negen uur had ten zijnen kantore de officieele huldiging plaats. iHet kantoor, dat keurig versierd was, leek een bloemhof. De Inspecteur, de heer Schuurman, hield een hartelijke en waardeerende toespraak. Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs. In de In G O E Walchere Melkfed< Crisisbekendr Ook hiermede is een wenk van de com- missie-Bolkestein opgevolgd; deze heeft eenige jaren geleden in haar rapport den wensch van een dergelijke centrale commissie geuit. Men zal zich herinne ren dat deze commissie, die op initia tief van het Nutsseminarium voor Pae- dagogiek en de z.g. commissie-Verdenius te Den Haag tot stand is gekomen, ook vertegenwoordigers der regeering onder haar leden had, en dat haar rapport bij de Landsdrukkerij is verschenen. De re geering heeft het nu vrijwel geheel ge volgd. Ten slotte schrijft de nieuwe regeling nog voor, dat elke H.B.S. een leerling van een andere in dezelfde klas moet toelaten, waarin deze blijkens een ver klaring van den directeur van een vroe gere school, had kunnen plaats nemen, indien hij er gebleven was; in de vierde en de vijfde klasse natuurlijk behoudens het onderscheid tusschen A en B. Leer lingen, die niet zijn overgegaan, mo gen alleen in bijzondere gevallen, ter be oordeeling van den inspecteur, aan een andere school toelatingsexamen doen voor de klas, waartoe zij niet bevorderd zijn. Deze uitsluiting van het toelatings examen geldt echter niet voor de vierde en vijfde klasse, wanneer de candidaat van A naar B of B naar A wil overgaan. SNELLE VOGELS VAN DE K. L. M. Waardeerertd Engelsch oordeel. De medepiloot van Glouston, die van een recordvlucht uit Australië en Nieuw- Zeeland is teruggekeerd, de journalist Rioketts, beschrijft in een exclusief ver slag in de „Daily Express", waarvan hij iuohtvaartmedewerker is, hoe een gewo ne K. L. M.-lijnmachine de recordmachine over heel Indië bijhield. We konden, aldus Rioketts, alléén een voorsprong krijgen, omdat wij 's nachts doorvlogen. Daar deze vlucht alléén ten doel had te bewijzen, dat een vlugge verbinding met Nieuw-Zeeland mogelijk was, blijkt uit deze verklaring, dat de snelheid, die de reoordmachine vloog om aan te toonen, dat een vlugge verbinding mogelijk was, door de K. L. M. in den gewonen dienst bereikt wordt. DE VRIJWILLIGE BIJDRAGEN VOOR DE LANDSVERDEDIGING. Een mededeeling van den Minister. De minister van Defensie deelt mede, dat hem van verschillende zijden voor stellen bereiken om in verband met het binnenkomen van vrijwillige bijdragen voor de versterking van de landsverdedi ging tot een organisatie te komen die ter zake coördineerend en aanmoedigend kan werken. Een dergelijke bemoeienis ligt echter niet op den weg van den minister, maar is een zaak van particulier initiatief. Het totaal der ontvangen bijdragen was gisteren gestegen tot f 61.302,73l/«. DREIGEND CONFLICT IN DE SIGAREN-INDUSTRIE. Rijksbemiddelaar geeft zijn pogingen op. Gisteren is onder leiding van den Rijks bemiddelaar, Mr T. J. Verschuur, weer een bespreking gehouden met partijen, betrokken bij het dreigende conflict in de sigaren-industrie in Nederland. Na langdurige besprekingen heeft de Rijks bemiddelaar, nadat verschillende door hem gedane voorstellen waren afge wezen, verdere pogingen om de partijen tot elkaar te brengen, opgegeven. De Gele Rijders gemotoriseerd. Bij besluit van den minister van De fensie is bepaald, dat het aloude, overal in den lande bekende corps rijdende artil lerie te Arnhem, populair bekend als de gele rijders in zijn geheel zal worden ge motoriseerd. Het corps rijdende artillerie toch behoort tot de lichte troepen. Alle lichte troepen worden gemotoriseerd. Wel heeft de minister toegezegd, dat alles wat met de tradities van het corps in verband staat, zooveel mogelijk bewaard zal blij ven. Kosten van verpleging in het Gasthuis. Naar aanlei ding van het voorstel van B. en W. om de loopende overeenkomst tusschen de ge meente en het bestuur van de Godshui zen nopens verpleging en behandeling van patiënten in het Gasthuis tot 1 Juli 1939 te verlengen, deelde de commissie van financiën mede, dat haar eenige wij ziging in het tarief redelijk voorkomt. De tarieven van het gasthuis zijn, naar de commissie bekend is, in den laatsten tijd eenigszins veranderd en de gemeente zal daarvan natuurlijk even goed kunnen pro- fiteeren als andere belanghebbenden. Naar aanleiding van deze opmerking der commissie stelden B. en W. zich na der in verbinding met het bestuur der Godshuizen en als resultaat daarvan zijn enkele wijzigingen aangebracht in de ont- werp-overeeökomst, Ghr. Jonge Boeren- en Tuindersband. De ring Walcheren van dezen Bond hield in het Mil. Tehuis zijn eerste jaarvergadering, waarin de heer Ir. B. Bosma sprak over: Bodem en bemesting. Tbn einde den bodem te kennen is het noodig de historie er van te weten. Zeeland was oorspronkelijk een water- en moerasland, waarin de derrie ia ontstaan. Hierover kwam later een laag zeeklei; die eerst rijk was aan kali en kalk. De kwaliteit van den bodem wordt bepaald door de hoogte, den on dergrond, de samenstelling en het, toalk- gëhalte. Moeilijkheden, die zich voor doen, zijn: 1. loopende of lichtslaande grond, waarbij de fijne kleideeltjes tus schen het grove zand geslibd zijn. Ver betering ia te bereiken door toevoeging van humus. 2. Een vaste laag in den grond, waahdoor de planten niet diep wortelen. Het losmaken (niet vermen gen) geeft zeer goede resultaten. 3. Kalk- gebrek. De kalk spoelt in den loop der eeuwen grootendeels weg. De kalkgift hangt af van 'het gewas, dat men wil telen. Bij zeer oude, verweerde, z.g. versleten grond is de groote voorraad natuurlijke mineralen verdwenen en wordt de gebon den kali vrijgegeven. Bij, de bemesting gaat het om de juiste voedingsstoffen in de juiste verhouding. Het is de moeilijkheid, deze laatste te kennen. Door bodemonderzoek en het aanleggen van proefvelden kan men ze vaak bepalen. De eerste methode hoeft om de kosten niet af te schrikken, daar 'de uitslag vaak besparing aan bemesting geeft. Hierna werden verschillende prakti sche vragen gesteld en beantwoord. Na de pauze kwamen de huishoudelijke zaken aan de orde. Het verslag van den secretaris getuigde met dankbaarheid van een. goed vereenigingjaar. De rekening van den penningmeester was juist slui tend. Het uitvoerig ringrapport gaf een indruk van het werk der plaatselijke ver- eenigingen. Gisteravond hield de afd. Goes van den Ned. Ghr. Vrouwenbond onder lei ding van Mej. D'onner een flink bezochte vergadering. In haar openingswoord her dacht de presidente de overleden leden Mej. M. S. v. d. Bosch en Mevr. A. H. van Vooren-Van Driel. Tot bestuurslid in de vacature Mej. v. d. Bosch, werd gekozen Mej. (G. H. Knij per. Nadat verder verschillende huishoude lijke zaken waren behandeld, sprak de heer A. Haeck over: „Luchtbescherming". Spr. verklaarde het zeer op prijs te stellen, dat de N. G. V. B. de eerste orga nisatie was, die hem in de gelegenheid stelde voor de luchtbescherming propa ganda te maken. In een heldor, zakelijk betoog werd daarna de beteekenis en de noodzakelijkheid van een goed georgani seerde luchtbeschermingsdienst uiteenge zet en de aanwezigen opgewekt hierin me dewerking te verleenen. Van de gelegen heid om vragen te stellen werd een druk gebruik gemaakt. Staande de vergadering gaven zich een 30-tal dames als lid op. Kloetinge. De Arjaclub „Groen van Prinsterer" hield gisteravond haar maandelijksche vergadering. Behandeld werd art. 17 van het program van begin selen, „Het Sociale Vraagstuk". Ingeleid door het lid A. v. d. Guchte, gaf dit aan leiding tot een, breedvoerige bespreking. Het politiek maandoverzicht werd ge geven door J. Hjerdink. Ook dit leidde tot het stellen van verschillende vragen. In een bestaande vacature werd als bestuurslid gekozen G. Kole. (Belangeloos bericht.) Hansweert. Aanvaring. Vrijdag morgen had een aanvaring plaats tus schen het uitgaande sleepschip Rolf en het binnenkomende sleepschip Buiten Verwachting. De Rolf bekwam zware schade en kon de reis niet voortzetten. Het is in de vluchthaven terug gekeerd en wacht een expert af. D'e Buiten Ver wachting bekwam slechts lichte schade. Borsele. Vrijdagmiddag ia men alhier begonnen met het geven van een melk- cursus. D'e duur der cursus is acht we ken. Zeven cursisten nemen er aan deel. Acht lessen worden gegeven. De leiding berust bij' dhr Sietema, die het theoreti sche gedeelte behandelt. Als voormelk ster treedt op Mej. Langebeeke uit Se- rooskerke. lerseke. Vrijdagmiddag werd het stof felijk overschot van wijlen den heer P. Dronkers ter aarde besteld. Aan het graf sprak Ds van Egmond woorden van troost tot de familie. De heer J. Padmos, voorzitter van het burg. armbestuur sprak met waardeering van het vele werk dat de overledene steeds met liefde en ijlver had gedaan voor de armen in zijn wijlk. Burgemeester Gunning wees op 't vele goede dat de overledene had gedaan. De zoon van den overledene dankte daarna allen voor de laatste eer aan zijin vader bewezen. Daarna volgde vaststelling verordening heffing 75 opcenten gemeentefondsbelas ting, als voorheen. Aangehouden tot een volgende verga dering werd de wijziging politieverorde ning inzake het ophouden van duiven. Besloten werd de Kerkweg weer grondig te verbeteren met een laagje esphalit en split. Besloten werd een afheining te zetten aan de gedempte sloot aan den Kerkweg; ook op den hoek bij Poley. Krabbendijke. Opening Ghr. Kleu terschool. Vrijdagmiddag had onder groote belangstelling de opening plaats van de Chr. Kleuterschool gevestigd in de school met den Bijbel, Wilhelmina- straat alhier. Behalve de kinderen en ouders dier kinderen waren o.a. aanwezig het voltallige schoolbestuur, Burgemees ter, Secretaris en Wethouders der gemeen te, Ds Ros, Mej. Stroosnijder, hoofd der Chr. Kleuterschool te Kruiningen bene vens vele genoodigden. De voorz. P. Cok riep allen een harte lijk welkom toe, in het bijzonder het col lege van B. en W. Op dezen onvergete- lijken dag 1 April 1938, nu wij ons mogen verheugen in het bezit van een Chr. Kleu terschool, denken wij aan het volkspetion- nement van 1878, waarin de grondslagen voor ons Chr. onderwijs werden gelegd. Bijna 40 jaar geleden werd van deze plaats het openingswoord gesproken tot den kleinen kring van voorstanders van Chr. Nationaal onderwijs. In die bijna 40 jaar zijn stormen en sterke deiningen over ons hoofd gegaan. Een nieuwe school wordt thans geopend, een Chr. Nat. Kleu terschool. Wij stellen de deuren hiervoor wijd open. Lang is hieraan behoefte geweest. Maar wie zou er mee beginnen. Wie stelde kapitaal beschikbaar? Onze vereeniging heeft gemeend dit op zich te moeten nemen. Moeilijkheden zullen ons wachten, wij hopen ze in Gods kracht te overwin nen. Voor niemand behoeft het een be zwaar te zijn de kinderen naar deze school te zenden. Het is geen kerkelijke school, maar een Chr. Nat. Kleuterschool, waar iedereen zijn kinderen vol vertrou wen kan heen zenden. Vervolgens werden de onderwijzeressen de dames Tramper en Slieker geïnstal leerd. Hierna werd het woord gevoerd door den burgemeester. Met een kort woord wenscht spr. namens het gemeente bestuur de vereen, van harte geluk met de oprichting van deze kleuterschool. B. en W. hebben gemeend hun volle mede werking te moeten verleenen. Spr. eindigde met den wensch, dat onder Gods zegen de school moge groei en en bloeien. De heer van Hekken, hoofd der school met den Bijbel, zei o.a.; Het is voor de reederij-vereeniging Wilhelminastraat een belangrijke dag. Nieuwe lente brak aan. Nieuw leven komt op het schip. Ruim 38 jaar vaart haar scheepke op de Krab- bendijksche schoolzee. Niet altijd ging de vaart voor den wind. Ruwe stormen heb ben gewoed. De Krabbendijksche school zee is nu kalm geworden. Schoone gelegen heid om beschikbare ruimte op 'tschool- schip in te richten voor pleziervaartuig. De leden der reederij gaven het benoo- digd kapitaal. De heer Inspecteur ter zee vaart gaf op hartelijke wijze zijn toestem ming en ook de hoogmogende heeren van Staat hadden geen onoverkomelijke be zwaren. Een buitengewoon aantal passa giers lieten zich inschrijven. Kapitein en stuurman niet gemakkelijk is uw taak. De passagiers zullen weieens last van zeeziekte hebben. Onze beste wenschen vergezellen u op den tocht. Vaart wel, Gods zegen zijl met u. Op deze geestige toespraak volgde een hartelijk applaus. Als bestuurslid en als wethouder der gemeente werd nog een kort woord ge sproken door den heer Haverhoek, Spr, herinnerde er aan dat het ruim 30' jaar geleden is dat een vergadering is belegd in de openbare school om een bewaar school op te richten. Nu hebben wij een Ghr. Nat. kleuterschool gesticht waar voor reeds 78 kinderen van alle standen en kerken zijn opgegeven. Dankbaar zijln we voor de ondervonden medewer king. Moge onder Gods rijken zegen deze kleuterschool vele vruchten dragen. Na de pauze en tractatie der kinderen dankte de voorzitter allen voor hun op komst. In het bijzonder richtte hij een woord van dank tot den heer van Hekken die zooveel voorbereidend werk en moeite heeft gedaan, ook tot 't college van B. en W. en mej. Stroosnijder voor haar waar devolle adviezen. Ds Ros sprak als laatste spreker het slotwoord. Oostkapelle. Vrijdagmiddag nam in de Ghr. school alhier de voorzitter van het schoolbestuur de heer A. de Kam, we gens hoogen leeftijd afscheid als bestuurs lid. Sinds 30 jaren had hij zitting in het bestuur, de laatste tien jaar als voor zitter. Vele goede woorden werden bij deze gelegenheid gesproken. De kinderen zon gen een afscheidslied en ontvingen een tractatie. De Ghr. school alhier zal dezen getrouwen werker en kindervriend missen. In Mei 1910, aldus spr., kwam de jubi laris te Middelburg als klerk in functie, 1 April 1913 werd hij benoemd te Zeve naar. Hierna werd hij overgeplaatst naar Vlaardingen, waar hij op verschillende plaatsen werkzaam mocht zijn als w.n. ontvanger. Reeds toen bleek, dat de heer Ornee groote bekwaamheden had voor het ambt van ontvanger, wat i.b.z. bleek, toen hij werkzaam als zoodanig was te St.-Maartensdijk. Ook was hij tot groote tevredenheid zijner superieuren werk zaam te Colijnsplaat en Haarlemmermeer en Aalsmeer en van 19241930 te 's-Gra- venpolder. In 1930 werd hij overgeplaatst naar Tolen. Namens het personeel bood spr. een bloemenhulde aan. Ontroerd dankte de heer Ornee voor deze woorden. Hij heeft niet anders dan zijn plicht gedaan. Spr. bracht dank aan de vele ambtenaren hier aanwezig en aan het bestuur der Oranjevereeniging. De le klerk, de heer van Leusden hul digde de jubilaris als een humaan chef. Nooit was hem iets te veel indien hij wat voor zijn ambtenaren kon doen. De dienstleider, de heer van den Berg, ge waagde van de aangename samenwerking en prettigen omgang. Het personeel uit Zieriksee bracht hier na een bloemenhulde, waarna Dr Velte- naar in een zeer waardeerende speech, memoreerde de groote stuwkracht van den heer Ornee in zijn functie als pen ningmeester der Oranjevereeniging. Spr. bood een prachtige bloemenmand aan namens zijn vereeniging. De heer Moelker sprak hierna nog als bestuurslid en vriend en de heer van Elsacker namens de Schietvereeniging. Intusschen kwam een stroom van ge- lukwenschen binnen. Ook de Inspecteur uit Vlissingen kwam persoonlijk geluk- wenschen. Het was een blijde dag voor de familie Ornee. Des avonds bracht „Concordia" den ju bilaris een serenade, waarbij de bevolking veel belangstelling toonde. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gouda, E. EI. de Looze te L'en Ham. Te Willemstad, W. Aalders te Oosterzee en Echten. Te Hei- en Boei- cop, J. G. Terlouw te Garderen. Aangenomen naar Zandeweer, E. Sa- raber Jr., cand. te Zwolle. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rijssen, M. Heikoop te Utrecht. Emeritaat. DsD. Plantinga, pred. der Ned. Herv. Gemeente te Har- melen, is voornemens eervol emeritaat te vragen. Zondag 3 April 1938 Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Odé (H. Doop), av. ds Steinz (bev. lidm. en Voorber. H.A.) Wissekerke, vm. ds Tonsbeek (bev. lidm.) n.m. dhr Louwerse. Geslaagd. Aan de universiteit te Leiden slaagde voor het doctoraal examen Indisch recht, de heer J. P. A. van Bal- legoijen de Jong te Goes. Voor het arts examen eerste gedeelte, de heer J. S. Bedet te Goes. HET LEGAAT-PORRENAAR. Ds M. Bons, Hervormd predikant te Kolijnsplaat, schrijft ons: Van bevriende zijde werd mij een af schrift van het bekende testament van wijlen Mej. Aechtgen Porrenaar d.l. 28 Augustus van het jaar 1658 ter hand gesteld. In dit testament zijn de bepalin gen vervat van het legaat van bedoelde mejuffrouw aan de Zeeuwsche Diaconieën waarvan de uitbetaling een aanvang heeft genomen in het jaar 1667. Omdat zoovele Diaconieën telkens om het andere jaar door dit legaat worden bedacht en er zoo vele kerkeraadsleden, in het bijzonder di akenen, telkens op aangename wijze aan het bestaan van dit legaat worden her innerd, leek het ons dienstig de bepalin gen van dit legaat aan de aandacht van belanghebbenden en niet-belanghebben- den voor te leggen. Tevens moge hierin gezien worden een klein bewijs van dank baarheid voor de milddadige wijze, waar op de overledene reeds zoovele eeuwen in den nood der armeen heeft willen voor zien. Zij spreekt nog nadat zij gestorven is. Hieronder volgen de bepalingen van dit legaat, zooals ze mij zijn verstrekt: „In den name Gods. Amen. In den jaere naer de geboorte onses Heilanta ende Saliohmaeker Jesu Christy 1658 op den 28 Augst des naemiddags omtrent de Glocke vier uren, compareerden voor mij Abraham Huyssen, Openbaer Notaris, bij den Hove van Hollandt geadmitteerd, bin nen de stadt Vlissingen resideerende ende de getuygen naegenoemt, d' Eerbaere Juf frouw Aechtgen Porrenaar, bejaerde dochter woonende binnen deser stadt, gaende, staende, gesont van lichaem, hare memorie, sinnen, verstandt ende uytsprae- ke al wel hebbende ende gebruykende, overdenkende de hroosheyt van 's men- schesleven, ende datter niets securder en is dan de dood ende niets onsekerder dan de tijd, ure ende stonde wanneer, Heeft derholven niet willen uyt dese werelt schyden, sonder alvooxens van haer tydelyoke goederen te disponerren, recomandeeren alvoorenshare siele, soo wanneer deselfe uyt haer stoffelycken lichaeme sal comen te schyden, io de ge nade ende de barmhartige handeD van God Aimachtigh, ende haren dooden li chaeme den schoot der aerde, metter Ghristelycke begraevinghe tot eene alge- mijne opstandighe uyt den doodjn ende ten niete doende bij desen alle voorgaen- de testamenten, codicillen ende andere maekinghen van uytterste wille die sy testatrice voor dato deses magcht hebben gemaekt. Zoo gunt sij aen den gemijnen armen deser stad Vlissingen particulier tot eene aelmoese de somma van houdcrat Garoli guldens. Ende belanghebbende alle haere resteerende en verder overschietende goe deren, 'byden roerende ende onroerende, jengstwoordighe en de toecomende actiën, crediten, erffenissen ende bestervinghen geene ter wereld uytgesonderd macfite ge reserveerd, sulx generalycken zij metter dood ontruimen ende achterloeten sal, alle deselfs maekt sy in eigendomme aen de gemeynen aermen Walcheren, 't land van Zierekzee, Tkolen, 't landt van der Goes ende 't geene onder Zeelandt hoorig is, wel verstaende aen alle dorpen, stee den, ende plaetsen in deselfe, daer de gereformeerden' haer kercken hebben ende de religie wordt gepredikt, elk dorp 't sij kleef of groot zal daervoor zooveel ge nieten als een stad". Onze zegsman, wijlen de heer M. Evers- dijk te Kloetinge, die deze bepalingen overnam van den heer Jacs de Kruyter, diaken te Goes, voegt hieraan d.d. 1898 toe: „Nadere bijzonderheden uit haar tes tament laten wij rusten, als van geen be lang zijnde voor onze Diaconie. Drie jaar na deze beschikking sneed de dood plot seling 'haar levensdraad af, spoedig werd nu de staat harer nalatenschap opgemaakt, welke wij als een curiositeit mogen be schouwen. Het laat zich begrijpen, dat haar familie niet erg gestemd was over deze wilsbeschikking; zij deed wat zij kon om de helft der nalatenschap aan haar te houden. Op een vergadering der Zeeuw sche Diaconieën met de familie Porre naar vertegenwoordigde Dis J. van Dort de diaconie Goes. In Mei 1667 werd de eerste interest van dit Legaat uitbetaald. De diaconieën ontvingen van 1809 tot '1817 niets. Sedert dien ontvangen de di aconieën geregeld haar aandeel. Werd betaald in 1827 f 6,25; in 1877 f 11,40; in 1897 f12,31". Tot zoover wijlen den heer Eversdijk. Taalkundigen zullen in de overschrijving hier en daar een oneffenheid ontdekken. Doch de zin van het legaat wordt in de geciteerde bepalingen wel heel duidelijk. Ongetwijfeld zullen velen met belangstel ling van bovenstaande kennis nemen. De bekende dichter Willem Kloos is te Den Haag op 78-jarigen leeftijd overleden. Man onder den trein geraakt. Gisteravond is op het cen traal station te Utrecht een ongeveer 30- jarige heer door tot dusverre onopgehel derde oorzaak onder den trein geraakt, welke om 18.50 uit Amersfoort op het eerste perron aankomt. Stationspersoneel snelde aanstonds toe om hulp te bieden. Dë man bleek evenwel zoo zwaar gewond te zijn, dat eenige minuten later op het perron de dood intrad. Eieren uitbroeden zon der vergunning. Gisterochtend heeft de politie van Ede, onder leiding van den commissaris en in samenwerking met ambtenaren der crisiswetten en rijks politie een inval gedaan bij eenige inwo ners van Meu-Lunteren, die ervan ver dacht werden ongeoorloofd te laten broe den. Het resultaat was verrassend. In beslag werden genomen bijl P. v. d. P. een broedmachine met vierhonderd eieren, bij J. de B. een broedmachine met vijfhonderd eieren, bij T. M. vier broed machine met ongeveer vierhonderd eie ren en bij de wed. T. v. d. L. een broed machine met duizend eieren. -'Vliegtuig te Brusselte pletter gestort. Gistermiddag zou het stratosfeervliegtuig de R 35 te Brussel zijn eerste proefvlucht onderne- INSPANVERKOOP heer ADR. TANGE, them, VRIJDAG 22 AI Nader te adverteere Notaris FRUITTELERS BI LEZING voor de Bi ging afd. N.- en Z.- Dr A. MINDERHOÏ teeltconsulent te V Dinsdag 5 April, de in „De Prins van O. Onderwerp: „Bije fruittelers". Toegang voor ied lende. H De aandacht van genoemd Leen word de advertentie, voork Avondblad van de damsche Courant" graaf" van heden, 2 Bij aankoop van f 2, een BOEK als De uitbetalingspri periode 27 Maart- vastgesteld op 5.3 met inbegrip van Storting stabilisati vermeerderd met trólekosten. met Motorstellen, te Wïedmachine, Landi machine. Motor kan doen op Zelibinder e voor diverse werktuf kweekers het smal cultivatortanden en gebruiken, ook om boomgaard te vervoi sproeien. FIRMA W. SCHIPI Nieuwstraat, DENATURATIEVI ERWTEN EN VE OOGST De Nederlandsche centrale maakt beke naturatievergoeding van oogst 1937, welk tureerd in het tijd val tot en met 2 April 100 kg zal bedrage) erwten, door hande tureerd en voldoende daardmonster van k C, en ƒ0,75 per 100 k erwten, door telers De steunvergoedine nen van den oogst li de daartoe gestelde e en door telers of gedenatureerd in ge) zal ƒ2,40 per 100 kg 's-Gravenhage, 1 Api men. Olm het toestel een der beste Belgis adjudant Van Danii her groote belangst van de Belgische wereld der wetenscl sohouwers zag mei card i ging het gel de lucht in en steeg den in rechte lijn tc maar toen het aar vliegveld Elvere wih bet plotseling afglijc ten. De bestuurder zijn geweest. In luchtvaartkri zich het hoofd over deze ramp kan zijn door de vliegtuig) onderzoek heeft enkel houvast opgei Kindje d gedood. Gistern Haag, het tweejar SP o orwegarbei der onbewaakt oogenblil °P de spoorbaan w; door een uit Leiden Het kind was op sla

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2