en Vkvï. falcon cjt cle l(ism NUTSSPAARBANK Wat ziet je linnengoed er prachtig uit! Hoe krijg je het zo SCHITTEREND WIT? PPM?VERLAG/NG Ppvewnfarde, volmaakte kwaliteit w - - onvmnc/erc/ qei/i/ichfr ENORME NU Adverteert in dit blad. Onderwijs. 22.5o - 27.50 - 32.50 37.50 45.. 55.. Drogisterij SCHULTE THiEME Bogardstraat 19 - Middelburg. i Vlotte lui, die watersportmenschen 1 Geen toeval, dat zij met het gure weer den Falcon-tweed prefereereru De schitterende coupe, de heerlijk warme, soepele tweed en de sportieve modellen, maken den Falcon tot een jas van superklas. Het is nu de geschikte tijd. Koop ook 'n Falcon-tweed, maar let vooral op het zijden Falcon- kraagetiket en het certificaat I was mijn goed dóór dóór schoon. Ik zorg, dat er absoluut geen vuil meer In blijft."/" „Maar ik gebruik toch uitstekende zeep; ik week het goed, vóór het In de was- ketel gaat en voor alle zekerheid boen Ik het nog ook. Wat kan Ik nu nog meer doen?" ,Je moet Radion gebruiken; alleen een Radlon-sop haalt alle vuil uit het goed." Zodra het goed In hel werkzame Radlon-sop komt, begint de Radion door de reinigende zuurstofwerking al het ruil uit het goed te verwijderen; ook het diep Ingedrongen vuil, dat U er met gewone wasmiddelen niet uit krijgt. Dal komt, doordat Radion een actief, zuurstofhoudend sop geeft, dat alle weefsels veel schoner en daardoor veel witter maakt. Radion is thans binnen ieders bereik en daardoor ook de I II \l Ideale Radlon-wasmethode. Bovendien bevindt VllVvlkl zioh op elk pak nog een bon voor geschenken. GLANSVERF in bussen merk „DE TWEE PIJLTJES" munt uit door grote dekkracht en glans. Hele bus f 0.60, halve bus f 0.35 In het Huls met de Roode Pilaren Door ALLE Boekhandelaren worden ADVERTENTIËN en ABONNEMENTEN voor ons blad aangenomen WEMELDINGE. Advertentiën en Abonnementen worden aangenomen door FIRMA VAN HOORN. Geopend: eiken werkdag vaji 101 uur, Donderdags van 1012 uur en 1—2 uur, Woensdag- en Za terdagavond van 78 uur. Rente 2.7 Rentevergoeding per dag. Gelegenheid tot storten van sa larissen en pensioenen per giro en tot betalen van belasting en school gelden. Inlichtingen hieromtrent worden gaarne verstrekt. De bevordering van do leerlingen der Ambachtsschool te Middelburg. De bijeenkomst in „Sint Joris" te Mid delburg, waarop de bevordering van de leerlingen der Ambachtsschool werd be kend gemaakt, en de diploma's werden uitgereikt, was [Donderdag zeer druk be zocht. De voorzitter, 'dhr J. A. Vertregt, heet te welkom de directeur en leeraren der school, de ouders en de vertegenwoordi gers van de gemeenten Middelburg, Vlis- singen, Koudekerke, Zoutelande en Arne- mui'den. Spr. gaf een overzicht van bet onder- ■wtjs op de school. Voor de eerste maal wordt een diploma gegeven voor het door- loopen van den 2-jarigen cursus, terwijl voor de laatste maal het diploma voor den 3-jarigen cursus wordt uitgereikt. Een en ander is een gevolg van een be sluit van den minister. In twee jaren tijd zal nu zooveel mogelijk kennis moeten worden bijgebracht. De bedoeling is dat zij, die den 2-jarigen cursus volgden, nu voortgezet onderwijs zullen genieten. De bezetting der klassen werd grooter dan voorheen. Hierdoor werd de taak der lee raren zwaarder. In 'het onderwijs zullen nieuwe wegen worden ingeslagen: constructiewerk voor bankwerkers, verfopspuiten voor schil ders, en machinale houtbewerking voor timmerlieden, staan op het programma. Zij zullen worden ingevoerd wanneer de verbouwing heeft plaats gehad. Spr. wees «r op, dat zij, 'die den 2-jarigen cursus meemaakten nog 1 jaar de school mogen bezoeken. Zij die wensdhen hebben voot bet volgen van cursussen, b.v. als autoher steller, voorbereidend onderwijs voor M. 3., kunnen deze kenbaar maken aan den directeur der school. Wanneer er vol doende deelname blijkt te zijn, kunnen de plannen worden uitgewerkt om tot deze cursussen te geraken. De minister 'heeft evenwol verschillende eisohen gesteld. Spr drong er verder op aan voorloopig de avondschool voor het nijverheidsonderwijs te bezoeken. Tenslotte bracht Spr. nog dank aan hen die er toe hebben meegewerkt, dat aan de leerlingen prijzen kunnen worden uit gereikt voor theorie of practijk, met name aan de Teeken-academie. Die directeur der school, dhr C. Doets, zeide niet tevreden te zijn over het proef werk, hetgeen wel een gevolg is van den 2-jarigen cursus.. Door selectie is mis schien in de toekomst beter resultaat te hereiken. Na de uitreiking van de diploma's heeft spr. nog een enkel woord gesproken over den cursus E. H. B. O., welke cursus nog steeds door Mevr. Weijl-Snuyf wordt ge geven. Spr. dankte haar voor dit onder wijs, dat zij al zooveel jaren heeft gege ven. Daarna werd overgegaan tot de uitrei king der prijzen. Den gediplomeerden voor den 2-jaxigen cursus gaf spr. in overweging zioh spoe dig op te geven voor den vervolgcursus, opd'at het plan dan door den minister kan worden goedgekeurd. Mocht men werk krijgen, dan mag men de school toch altijd direct verlaten. Spr. memoreerde de groote werkloosheid en drong er op aan zioh bij de techniek aan te passen en niet stil te 'zitten. Dhr Vertregt wenschte namens het be stuur allen geluk, die een diploma ver kregen. Spr. spoorde de leerlingen aan flink aan te pakken en vooral het huis werk netjes af te maken. Spr. zeide tot hen, die aan het begin staan van het maatschappelijk leven: houdt hoog de Middelburgsche Ambachtsschool. Het is verheugend, aldus spr., dat de Maatschappij „De Schelde" verschillende hunner heeft aangenomen. Hopenlijk zal dit nog kunnen worden uitgebreid. Spr. richtte nog woorden van dank tot den directeur, de leerares en de leeraren, wier taak nu zooveel zwaarder is geworden. Door leerlingen uit de afdeelingen der derde en tweede klasse werd dank ge bracht voor het genoten onderwijs, waar na de voorzitter de bijeenkomst, met dank voor de belangstelling, sloot. Domburg. Het 60-jarig bestaan der Ghr. School alhier werd Donderdag her dacht. D'es middags waren de kinderen reeds onthaald terwijl tegen den avond een bijeenkomst was belegd, waartoe be halve de ouders der schoolgaande kinde ren ook oud-leerlingen waren uitgenoo- digd. De zaal „Rehoboth", voor deze gelegen heid aardig in de bloemen gezet, was ge heel gevuld, toen de voorzitter Ds F. G. H. Nicolaï de bijeenkomst opende. In zijn openingswoord herinnerde hij aan de vele moeilijkheden in de 60 jaar van het bestaan ondervonden en overwonnen, als mede aan de zorgen die de toekomst nog brengen kan. Wat niet zichtbaar is, dat zij'n de resultaten van geestelijken en ver borgen aard, maar uit de aanwezigheid van zoo velen mag hij constateeren dat de school leeft in het hart van een groo- ten kring belangstellenden. De omzetting van het Herv. bestuur in een interker kelijk bestuur juichte Spr. ten zeerste toe. Te heer P. J. Vergers, hoofd der school, hield een inleiding over „Onze houding ten opzichte van de propaganda voor de openbare school". Hierna bood dhr Jao. de Pagter Wzn. namens oud-leerlingen, gelukwenschen aan. Als stoffelijk blijk van belangstel ling schonk hij namens hen een foto in lijst van kinderen en personeel, ter plaat sing in het schoolgebouw. Verschillende oud-leerlingen waren aanwezig, die op school waren geweest in de eerste jaren 18781884. Namens hen sprak de heer Jac. Wisse Pzn. Een felicitatie in dichtvorm werd uit gebracht door Kaatje de Buck namens de tegenwoordige leerlingen. Vervolgens ga ven de leerlingen der hoogste klas eenige stukjes proza en poëzie ten beste. Ds J. El Visser, secretaris, hield een inleiding over „Zelfbeheersching", terwijl de oud-secretaris de heer J. de Visser Szn eenige episoden uit de historie in herin nering 'bracht. Bloemstukken waren gezonden door verschillende oud-leerlingen alsmede door de Ghr. Jongemannenvereen. „Weest Ge trouw" en de Knapen/vereen. „Helpt El kander". De burgemeester was wegens droeve familieomstandigheden verhinderd. 'De kluizenaar van N. Limburg zoek. De hoogbejaarde zonderling Theophil Wagner, die de verre heide tusschen Wellerlooi en De Hamert niet ver van den grintweg Venlo-Nijme- gen, sinds eenige jaren als een soort thuis beschouwde en die daar een klein holwoninkje had betrokken, is verdwe nen. Db man deed de laatste weken raar. Zaterdag heeft hij de eenzaamheid van de Wellerlooische heidevelden vaarwel gezegd en.heeft men hem goed ver staan, dan verwacht men hem niet terug. Alle bekenden in de wijlde buurt was bij afgegaan, om afscheid te nemen. Tot Zaterdagmorgen is bijl nog geble- Ven.-i (Bewoners langs den weg zagen hem, gebukt onder een rugzak, in de rich ting van Aren stappen. Van daar uit nam hij den boschrijken weg naar de grens. Zijln hutje midden in het heuvelachtige terrein ligt er nu nog eenzamer dan an ders. Aan den ingang van zijn nederige woning staat zijn onafscheidelijk wagen tje, waarin bijl den nacht placht door te brengen, ledig en alleen. Een stevig slot zit er op. Ook de deur van zijn woninkje is stevig gegrendeld. Brand in een gesticht te Delft. Hedennacht is een felle uitslaande brand uitgebroken op de bo venste etage van het R.K. St. Annage- sticht te Delft. De politiebrandweer rukte met groot materiaal uit, daar de brand zich zeer ernstig liet aanzien. Op die étage was een groote voorraad materiaal gebor gen. De in het gesticht verblijf houdende oude lieden, konden allen in veiligheid worden gebracht. Er is veel waterschade aangericht. 'Twee boer der ij en door brand verwoest. Door een feilen brand zijn gistermiddag te Someren door nog onbekende oorzaak twee groote boer derijen uitgebrand. Dtrie koeien en vier varkens van den landbouwer W., zijn in de vlammen om gekomen. Het overige vee kon worden gered. De inboedel van beide boerderijen welke gebeel zij 11 uitgebrand, ging mede verloren. Een groote voorraad hooi en stroo werd door de vlammen verteerd. De aangerichte schade, welke op flö.OOO wórdt geschat, wordt door verze kering gedekt. 3400 pakjes gesmokkeld sigarettenpapier. Gistermiddag heeft de commies dienstgeleider van de directe belastingen en accijnzen te Gelder- malsen een partij! van 3400 pakjes onge- banderolleerd sigarettenpapier in beslag genoimJen, dat frauduleus vanuit België in ons land was ingevoerd. De partij zal vernietigd worden; tegen den smokkelaar is proces-verhaal opgemaakt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 7