DE ZEEUW TWEEDE BLAD Economische Zaken en Landbouw-crisisfonds. TANTE Al LIE Uit de Provincie FEUILLETON Ult den Qoeschen Raad. MIDDELBURG. Als wij goed gezien hebben was het eind goed. De dames kunnen met een dankbaar gevoel op haar arbeid terug zien. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. VAN VRIJDAG 1 APRIL 1938, Nr 155. MINISTER STEENBERGHE VERDEDIGT ZIJN BELEID. De Eerste Kamer heeft gisteren de be handeling van de begrooting van Econo mische Zaken voortgezet. Verschillende sprekers hebben nog het woord gevoerd. Zoo keerde de heer Ter EC a a r zich tegen het streven naar orde ning, waarvan hij niets dan ellende ver wacht, terwijl de heer van der Bilt (S.D.) betoogde dat er op het gebied van de ordening veel te weinig gebeurt. De heer N i v a r d (R.K.) drong aan op betere behartiging van de havenbe- langen, terwijl door de heeren Maarsingh en Von Bönning- h a u s e n, beiden N.S.B., een soort ver- kiezingsspeeches werden gehouden. De Minister van Econo mise h e Zaken, de heer Steen- b e r g h e, begint met eenige incidenteele punten te behandelen. De heer Maarsingh heeft allerlei wen- schen geuit, zonder aan te geven op wel ke wijze dat kan worden verwezenlijkt. Wat deze spreker zeide van de af slachting van den tuinbouw, kan worden beantwoord door te zeggen, dat de Nederlandsche regeering niet van plan is haar vorderingen op het buiten land zonder meer prijls te geven. Bijl de handelsaccoorden is aan den tuinbouw zooveel mogelijk gedacht. De nationaal-socialistische afbrekende critiek begrijpt spreker niet. Wat de oonsum ptie-aardap- p e e n betreft, de regeling van 1934 is indertijd door landbouwkringen sterk toe gejuicht. Spr. kan niet voldoen aan het verlangen de verhoogde heffing niet te doen doorgaan. Ook bijl de nieuwe rege ling legt het rijk f 1,5 millioen per jaar bijl. De adviezen der centrale landbouwor ganisaties zijn zeer waardevol, doch ze verplichten spr. niet. Hij behoudt eigen verantwoordelijkheid. Over de nieuwe bo- terregeling is wel degelijk overleg met de centrale organisaties gepleegd. Spr. heeft aan de Centrale Landbouw organisaties verzocht het initiatief te ne men tot de oprichting van p a c h t b r e a u x, dit in overleg met andere organisaties. Het zou niet juist zijn geweest den Bond van Landpachters in deze uitnoodiging te betrekken. Spr. is bereid te helpen de eerste moei lijkheden bij de oprichting van pacht- bureaux te overwinnen, doch niet om blij vend te subsidieeren. Wat de emigratie betreft deelt spr. een zeker scepticisme met den heer Van Rappard. Brazilië edsoht f 5000 aan kapitaalbezit en de Nederlandsche boe ren emigreeren niet met zulk een bezit. In bepaalde streken houden alleen Ja panners het uit. Wat Argentinië be treft is de regeering al werkzaam volgens de adviezen van de naar Zuid-Amerika gezonden handelsmissie. De categorie verbruikers, die bij stij gend verschil tusschen boter- en margarine prijs naar de marga rine overgaat, is zeer groot. Een verhoo ging van dit verschil zou leiden tot een verhoogden export, een 'hoogeren toeslag, en een verhoogden margarineprijs. De heer Hiemistra heeft op ruimer ver strekking van Iheffinigvrijie margarin aangedrongen. Dit zou leiden tot een ge mis van inkomsten van het Landbouw- crisisfonds. Wat spr. zal kunnen doen ter verlaging der prijzen van boter en margarine, zal hij doen. Hij moet echter prijsschomme- lingen zooveel mogelijk voorkomen. De minister zal heden te elf uur zijin rede voortzetten. door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 40) „Vraag Annie, of ze me eens komt op zoeken," zei ze, toen ze haar 'kinderen, die op het punt waren te vertrekken in de hall ontmoette. „Ik ben erg verlangend haar eens te zien; en als de vorst aan houdt, weet ik niet, wanneer ik naar Grange Law zal kunnen gaan. Mijn ze nuwen kunnen er niet tegen die vreese- lijken heuvel af te gaan, als de wegen glad zijh. Vraag haar een heelen dag te komen en den nacht over te blijlven." „Dat doet ze toch niet," zei Maude. „Ze wil haar vader niet alleen laten." „Vervelende oude zeur!" riep Edgar uit. „Wat wil hij toch, dat hij haar toe staat zichzelf als het ware levend te be graven? Toen ik van den zomer hier was en er een eindeloos aantal partijien ge geven werd ter eere van Caroline Bur tons huwelijk, kon Nannie naar geen en kele toe, alleen om hem. Het is toch al te erg. Hij moest zich schamen." „Vraag hem ook," stelde mevrouw Shelburne voor, „vraag ze allemaal. Ik bad de kinderen toch ook willen uitnoo- digen. Vraag hem, of ze met hun allen willen komen, Maude, en zeg, dat er nie- Scheen het Woensdag eerst, dat er wei nig gang in de machine zat, toen ze een maal goed en wel in werking was, kreeg ze zoo'n snelheid, dat het verbazingwek kend werd. Zelfs aan het station „Grens wijziging" werd maar heel even gestopt en met flinke vaart ging het op de eind- fltreep af, die nog vóór vier uur werd gehaald. De hapering aan het begin zat in een stemming. Er moest een lid worden be noemd in de commissie voor strafveror deningen, een baantje, waarbij! men, als we het goed hebben, wel oud kan worden. Maar het ongeluk trof, dat na twee vrije stemmingen drie leden evenveel stem men haalden. De vergadering moest even geschorst worden. Er werd zwaar ge boomd. Burgemeester en secretaris waren het niet precies eens over de oplossing, maar tenslotte kwam men uit de impasse, door eerst uit te maken, wie er zou af vallen, om dan ten slotte bijl laatste (vier de) stemming de beslissende keuze te maken. Met voldoening nam de Raad kennis van de arbitrale uitspraak inzake het ge schil tusschen de gemeente Goes en de gemeenten van het Oosteinde over de 'be taling van verrichte werken voor de gas levering. Inderdaad kreeg Goes door deze uitspraak van bekwame, onpartijdige hee ren, op f250 na, toegewezen wat het vroeg. Bij een minnelijke schikking zou het wellicht onvoordeeliger uit geweest zijn. Aan den Patijnweg (hoek Voorstad) is weer een stuik bouwterrein verkocht. Het laatste op dien hoek, want de bebouwing moet 60 M. van dit gevaarlijke punt verwijderd blijiven. Het lieve geld was voor dezen verkoop het eenige motief. Toch meenen wijl wel eens gehoord te hebben, dat vroeger door belanghebben den vergeefs getracht is dat terrein in eigendom te krijgen. Toen was het blijk baar niet te koop. Zouden de bebouwings voorschriften gewijlzigd zijn? Wijl spreken nu de hoop uit, dat eindelijk op dezen hoek, die zoo mooi zou kunnen zijn, maar nu al jaren zoo slecht verzorgd wordt, eens een behoorlijk plantsoentje komt. Over de voetbrug over de Oostvest ter hoogte van het Beatrix-plein waven de meeningen verdeeld. B. en W. wilden van den Raad machtiging om deze brug te doen bouwen, zoodra de noodzakelijkheid blijkt, en het benoodigde geld (f 1700, waarvan f400 arbeidsloon) aanwezig is. Enkele leden zagen die noodzakelijkheid heelemaal niet. Als men van den Oost singel naar het centrum van de stad moet, kan men daar vrijwel even vlug ko men langs den singel dan over een brug. Immers men staat dan op den Oostwal en een directe verbinding met het hartje van de stad is daar niet. Andere heeren wilden een meer solide brug, die natuurlijk ook weer meer kos ten zal, terwijil ook werd opgemerkt, dat ër zoo weinig arbeidsloon in zat. Wat dit laatste betreft, vergiste men zich eenigs- zins. Elr zit meer arbeid in dit object dan de post loon zou doen vermoeden, want de jeugdige werkloozen, die hierbij te werk zullen worden gesteld, mogen maar f 2,50 per week ontvangen. Nadat nog een krachtig pleidooi voor deze jeugdige werkloozen was gehouden, kregen B. en W. de gevraagde machtiging. Dat deze werkloozen enkele banken voor de plantsoenen zullen maken juichte de Raad toe. Zelfs werd er bij genoemd: de begraafplaats. Men zou er o.i. in Goes, b.v. langs de drukke wandelwegen, nog wel wat banken bij kunnen hebben. In vele andere plaatsen is men met het plaatsen van dergelijke banken niet schriel. Eii door stadgenooten en toe risten wordt dit zeer op prijs gesteld. De Raad had ook nog een royale 'bui, toen hij aan de onderwijzers, die voor langer dan een maand het hoofdschap waarnemen, daarvoor een vergoeding toe kende. Zelfs in de vacanties zal deze ver goeding, maar dan op 50 pet. terugge bracht, worden gegeven. De heer v. d. DCes merkte niet ten onrechte op, dat de Raad in een vorige vergadering met een andere maat mat. Toen konden de ge meente-werklieden, die de paarden moe- mand anders zal zijn; we zullen zoo vroeg eten, als hij maar wenscht en hij mag bijtijds weggaan voor de kinderen." Maude vond het plan van haar moeder prachtig, maar Nannie schudde het hoofd erover. Haar vader zou toch niet gaan, daar was ze van overtuigd en het voorstel zou hem alleen maar van streek maken. Zij had gelijk. Kapitein Colville werd zoo zenuwachtig en moedeloos, alleen al bijl de gedachte uit dineeren te moeten, dat zelfs Maude en Eldgar voelden, dat het wreed zou zijn verder aan te dringen. Kapitein Colville wenschte echter, dat de anderen de uitnoodiging aan zouden nemen. Maar Maude wist wel, dat het er op uit zou loopien, dat de anderen kwamen en Nan nie thuis bleef bijl haar vader. Toen tante Ailie van de teleurstelling hoorde, kwam ze tusschenbeide. „Laat deze week met haar droeve her inneringen voorbij zijn," zei ze tegen Maude; „daarna mag je ze vragen, wan neer je maar wilt en ik zal zorgen, dat Nannie komt." Na een kort uitstel werden ze dan ook uitgenoodigd om 's Maandags op de Prio ry te komen. En zoodra tante Ailie ver nam, dat de dag was vastgesteld, invi teerde ze zich zelf om bij kapitein Col ville te komen eten. Zijln beleefdheid en vriendelijkheid verboden hem, haar toe te staan zich aan de koude nachtlucht bloot te stellen en uit eigen beweging stel de hij voor, dat hij liever bijl haar zou komen. Deze verandering was een heele ten verzorgen, nog geen rijksdaalder daarvoor krijgen. „Diat hoorde bij1 het werk", werd toen gezegd! Ten slotte de grenswijziging. De voor zitter meende bij dit onderwerp princi- pieele beschouwingen te moeten uitslui ten, een standpunt, dat o.i. zekei niet onder alle omstandigheden is te hand haven. De Raad moest volgens zijn voor zitter alleen het plan van uit Goesoh standpunt te bekijken. Éénzijdig dus. Een grenswijziging of annexatie kan echter in het belang van één gemeente zijn en toch is bet niet ondenkbaar dat een Raadslid van zulk een gemeente zijin tegen laat hoo- ren, omdat zijn geweten en de beginselen, welke bij is toegedaan, hem verbieden vóór te stemmen. Boven bet financieel be lang van eigen gemeente kunnen nog hoo- gere waarden staan. In dien geest lieten de beide A.R. leden zich dan ook uit. Het beeft ons wel eenigszins verwon derd, dat met geen enkel woord is gerea geerd op bet zakelijk, door cijfers ge staafd, betoog van B. en W. van Kloetin- ge in ons blad, dat bet prae-advies van B. en W. van Goes op een bepaald punt naar onze meening verzwakte. Waren de cijfers van bet Kloetingsch gemeentebe stuur onjuist, dan bad dit wel met een enkel woord gezegd kunnen zijn. Boven alles de waarheid, ook bij grenswijzigin gen! De beer Goeman maakte zich tot tolk van hen en die zijn er in Goes ver scheidene die meenen, dat de Buys Ballotstraat bdj Kloetinge moet blijiven. Goes beeft nooit daarom gevraagd en de bewoners van deze straat zijin voor het overgroote deel echte Kloetingenaars, wat van bet meerendeel van de be woners van Oude Kloetingsohe weg, Pa tijnweg, Willem Zelleweg enz. juist niet gezegd kan worden. Maar, zooals gezegd, veel opmerkingen maakte de Raad niet. Hoewel er geen stemming over bet plan gehouden is (de besprekingen gingen uit als een nacht kaars) kregen we toch den indruk, dat niemand wenschte geacht te worden te hebben tegengestemd. Ontluistering van Zlerlksee. Er bestaan plannen om het water bui ten de oude Nobelpoort te Zieriksee, bet zoogenaamde „Halve Maantje" dat oudtijds ook voor de Zuidwellepoort werd aangetroffen te dempen, schrijft bet ,,'Hbld.". Men wil het n.l. gebruiken als stortplaats. Nog steeds vormt de oude Nobelpoort, een der fraaiste bouwwerken, die Zierik see bezit, een toegangsweg tot bet stadje, dien men niet gaarne zou missen. Te gen de voorgestelde demping worden dan ook van verscheidene zijden bezwaren ingebracht. Gevraagd wordt, ook vóór de voormalige Zuidwellepoort den ouden toestand te herstellen, aangezien de poorten en grachten mede de schoonheid uitmaken van de hoofdstad van Schou wen. Dammen. Eindstand Damcompetitie 2e kl. afd. A van den Z. D'. B. Souburg II8 gesp., 6 gew., 0 rem., 2 verl., 12 puntien, 9466 bordpunten; Nieuwdorp I: resp. 8, 5, 2, 1, 12, 9268; Middelburg H: 8, 4, 2, 2, 10, 89—71; Goes D'.I.D. I: 8, 1, 1, 6, 3, 65—95; Vlissingen II8, 1, 1, 6, 3, 58102. Aanbeveling gemeente ontvanger. B. en W. hebben de vol gende aanbeveling bij den Raad inge diend voor de benoeming van een ont vanger voor welke betrekking zich 76 sollicitanten hebben aangemeld: 1. R. J. de Jonge, gemeente-ontvanger te Gorinchem en 2. J. G. Breekvelt, ge meente-ontvanger te Bodegraven. B. en W. stelden voor de benoeming te doen geschieden met ingang van een door hen nader te bepalen datum. Zij zullen de benoeming aan de orde stellen in een tegen Maandag 11 April, des avonds te half negen uit te schrijven raadsvergade ring. vooruitgang, daar hij' nu zijln vrees om weer onder de menschen te komen, moest overwinnen. Onderwijl werd de partij op de Priory met recht een succes. Eenige kinderen van omwonende families waren ook ge vraagd en de Shelburnes hadden gebruik gemaakt van bet korte uitstel om een prachtigen kerstboom in orde te maken voor hun jonge gasten. De jongere Col- villes werden onwetend gehouden van de verrassing, die ben te wachten stond, maar Nannie was van bet eerste oogen- blik af in bet geheim. Men had haar han digheid en vindingrijkheid maar al te bard noodig. Het natuurlijk gevolg was, dat ze heel wat bezoeken aan de Priory moest brengen; de verandering, het on schuldig vermaak en de opwinding had den haar goed gedaan. „De verandering en de drukte hebben Nannie ontzettend veel goed gedaan," zei Maude tegeu haar broer, toen ze op den avond van bet feest even naast elkaar stonden uit te rusten van de vermoeienis om hun jeugdige gasten te onderhouden en naar Nannie keken, terwijl deze tus schen de allerjongsten, die baar veel be ter kenden dan de Shelburnes, af en aan ging. „Ja dat is zeker," gaf bij toe. „Ze ziet er vanavond vijftig procent opgewekter uit. Ze wordt een heel mooi meisje." „Nu, dat ben ik niet geheel en al met je eens. Zelfs ik vind Nannie niet mooi. Ze is, wat je noemt, aantrekkelijk. Ze is D e C. J. M. V. - b a z a r. Toen Donder dagavond, na een zeer druk bezoek aan den bazar van de C.J.M.V. werd overge gaan tot den verkoop van het overschot, kon Notaris Batten alleen artikelen pre senteeren, die geen groot bedrag konden opbrengen. Het beste was reeds door di- recten verkoop of bij het rad van avon tuur enz. verdwenen, Kloetinge. De beer J. Straub tot wethouder benoemd. Donderdag avond vergaderde de Raad, onder voor zitterschap van burgemeester Zandee. Na opening legde de beer Lankester die tot raadslid benoemd was, de ver- eischte eeden af, waarna hij zitting nam. Onder de ingekomen stukken bevon den zich o.a. een circulaire van de ge meente Goes, waarin aangeboden wordt om ten behoeve van den luchtbescher mingsdienst gasmaskers centraal in te koopen. De voorzitter deelde mede, dat er van hoogerhand op aangedrongen wordt, een flinke luchtbeschermingsdienst te orga- niseeren. Dit zal uiteraard veel geld kos ten, maar bij adviseert om te beginnen met een post van f200 voor dit doel op de begrooting uit te trekken. Besloten wordt met alg. stemmen f200 beschik baar te stellen. Een schrijven van Jhr de Graaff, den ontwerper van het Bouwplan, waarin geadviseerd wordt op bet adres van den beer Peman Kakebeeke niet in te gaan. (Dit adres werd in de vorige vergade ring behandeld, en was gericht tegen een op het bouwplan geprojeeteerden weg.) Elvenals in de vorige vergadering stellen B. en W. voor bet verzoek af te wijzen. Daartoe wordt z. h. st. besloten. In de vacature ontstaan door bet over lijden van wethouder Elvers dijk werd met 4 stemmen de heer Straub tot wet houder benoemd. Eén stem werd uitge bracht op den heer Blommaard, terwijl twee briefjes blanco ingeleverd werden. Op de vraag van den voorzitter of de heer Straub zijn benoeming aannam, ant woordde deze bevestigend. De voorzitter wenschte hem van harte geluk met deze benoeming. Hierna sluiting. Hans weert. Het motorschip Stad Goes, geladen met stukgoed, is op de Ooster- schelde nabij! de Steenbergsche Vliet om- hooggeivaren en blijven zitten. Na eenige dagen gezeten te hebben en niet op eigen krajdht vlot kunnende komen, is het aan W. A. v. d. Tak's Bergingsbedrijf gelukt het schip met behulp van de hok Meeuw en de sleepboot Zeehond vlot te brengen, waarna de reis is voortgezet. Hansweert. Dé Belg, die door de mare chaussee is aangehouden, bleek bij ver schillende predikanten, o.a. te Kruinin- gen, Hansweert en Schore, en bij sommi gen met succes, het medelijden te hebben opgewekt. Gistermiddag is hij evenwel door de marechaussee op transport ge steld naar België en aan de grens aan de gendarme overgeleverd, daar het bleek, dat hij nog een flinke straftijd te goed had. Kruiningen. Donderdagmiddag had in de O. L. school het afscheid plaats van de onderwijzeres Mevr. iHondius-Wave rijn, aan wie op 1 April bij Ministerieel besluit wegens huwelijk eervol ontslag werd verleend. In het gymnastieklokaal waren behalve B. en W. de Ondercommis sie en een Comité ook vele ouders aanwe zig met de kinderen van haar klas en alle meisjes der school. De burgemeester bracht haar in hartelijke bewoordingen dank voor het uitstekende onderwijs door haar alhier 20 jaar lang gegeven. Hij bood baar een mand bloemen aan. Dhr L. J. Kostense, voorzitter der oudercom missie, sprak namens die comm. waar- deerende woorden; namens het Comité sprak dhr H. C. Baarens met lof over haar werk en bood een keurige schilderij aan. De kinderen offreerden „de juf frouw" ook bloemen. Mevr. Hondius-Waverijn dankte voor gracieus, heeft een knap figuurtje en een verstandig, innemend gezichtje, eigen schappen, die ik haast beter vind dan schoonheid." „Natuurlijk zijn ze dat," zei hij met zoo'n nadruk, dat Maude hem plotseling scherp aankeek. Hijl staarde met openlijke bewondering naar Nannie. Een Heerlijk denkbeeld schoot Maude plotseling door bet hoofd. Als Edgar eens van Nannie ging houden en Nannie kon die liefde beantwoorden? Hoe heerlijk zou dat zijn! Het overkwam den jongen man nog al eens vaak, dat bij verliefd was en zijn zuster verkeerde voortdurend in on gerustheid, dat bij op een kwaad oogen- blik nog eens zou trouwen met een meisje, waarmee zijln familie, noch bij! zelf erg lang zou zijn ingenomen. Als bijl maar eenmaal veilig en wel getrouwd was met Nannie, wat een geruststelling zou dat zijn! De admiraal en mevrouw Shelburne hielden al zooveel van haar. Maude wist dat er van dien kant geen tegenwerpin gen gemaakt zouden worden. Den gehee- len verderen avond eni gedurende de rest van Edgars korte verlof was Maude een en al aandacht, of de zaken den keer zon den nemen, waarop zij hoopte. Van Edgar's kant ging alles naar wensch. Hij zocht voortdurend voorwend sels om Nannie te zien en te spreken. Er ging geen dag voorbijl, weer of geen weer, dat bij niet om de een of andere reden naar Seatown moest. Geen enkele maal kwam hij terug, of hij was er in geslaagd de waardeerende wcrarden tot haar ge richt en voor de stoffelijke blijken van belangstelling. Ook kinderen en oudera werden door haar niet vergeten. Met lief de heeft zij altijd haar plicht gedaan. De laatste twee jaren waren voor haar de moeilijkste geweest, Met een handdruk nam zij van de kinderen en de aanwezi gen afscheid, terwijl alle kinderen door haar werden getracteord en de meisjes alle een zakdoekje als aandenken van haar ontvingen. Het hoofd der school was hij dit afscheid niet aanwezig. 'Met ingang van 1 April is de Brigade der Kon. Marechaussee versterkt met drie man, zoodat deze thans bestaat uit een commandant (opper-waohtmees- ter), één wachtmeester en zes manschap pen. 's Gravenpolder. Met gebroken paal gevallen. Toen G. Mol, wonen de te Baarland, op den 's Gravenpolder- schen weg bezig was met eenigo werk zaamheden in één der palen van de reu- dio-distributie, brak deze paal en viel hij op den straatweg. Dokter Wouda, die de eerste hulp verleende, constateerde een gebroken dijbeen en eenige lichte ver wondingen aan bet hoofd. Nadat M. voorloopig verbonden was, werd bij ter verdere behandeling naar bet ziekenhuis te Goes overgebracht. i Woensdagavond hield de Groene Kruisvereeniging haar jaarvergadering. Uit bet jaarverslag bleek, dat de vereeni- ging 215 leden telt, zoodat vrijwel alle gezinnen lid zijn. 147 maal was mate riaal uitgereikt. De inkomsten bedroegen f 409.26, de uitgaven f 252.25, batig slot f 157.03. De begrooting werd aangeboden met een ontvangst en uitgaaf van f 407.03. Dhr J. van Meerendonk werd met alg. stemmen als bestuurslid her kozen. Medegedeeld werd nog indien de gemeente een brancar moet aanschaffen voor den luchtbeschermingdienst, bet Groene Kruis die voor haar rekening zal nemen. Dhr Dluinink deed als hoofd van den luchtbeschermingsdienst nog en kele mededeelingen. Waarde. Donderdagmiddag namen de schoolkinderen met de ouder-commissie afscheid van juffrouw Moeuse, die naar Kruiningen vertrekt. Die voorzitter der ouder-commissie, id'hr A. Dek, en de Bur gemeester spraJken woordten van dank. Als blijk van waardeering bood de ouder- commissie een electrische schemerlamp aan. Van de schoolkinderen kreeg zij" een fruitschaal. Ovezande. De werkverschaffing, welke ongeveer 9 10 weken geduurd heeft, loopt deze week ten einde. Ruim 2 ha. laag gelegen grond werd voor intensieve bebouwing productief gemaakt. Ongeveer 80 arbeiders hebben 'bier al dien tijd gewerkt. lerseke. Aan boord van de YE 42, een motor-oesterboot van dien beer J. de Koeyer-v. d. Velde, had de 18-jarige A. de K. het ongeluk op een der oeister- perceelen over boord te vallen. De schip per W. v. d. Endt had de tegenwoordig heid van geest onmiddellijk zulke maat regelen te treffen dat de drenkeling, 'die reeds onder water was, kon worden ge red. Zoutelande. (Woensdagavond hield het Vreemdelingenverkeer haar alg. vergade ring. Dhr J. Verhaagen, die deze vergade ring leidde, herdacht den overleden voor zitter, dhr P. L. Franke, in dankbare be woordingen. De secretaris, dhr J. Jobse, bracht ver slag uit. Het vreemdelingenverkeer is in 1907 in deze gemeente veel omvangrijker geweest dan in 1936. Plm. 3700 vreemde lingen hebben Zoutelande betzocht (800 meer dan in 1936). De vereen, heeft o.a. den toegang tot het badstrand bij „Santvlucht" op afdoen de wijze verbeterd. Het aantal leden der vereen, bedroeg op 31 Deo. 1937: 126 (112 gewone leden en 14 buitengewone). De strandexploitatie is zeer bevredi gend verloopen. Elr werden 205 strandten- haar ergens te zien; en zelfs, als ze niet in zijln nabijheid was, waren zijn gedach ten nog met haar 'bezig. Waarover men ook sprak, altijd baalde bij1 Nannie erbij, baar smaalk, haar meening, wat ze bier van zou zeggen, wat daarvan denken, hoe ze over dezen persoon zou oordeelen, hoe over die denken. Over Nannie's gevoelens verkeerde Maude meer in twijfel. Ze scheen wel op Edgar gesteld, waardeerde ten volle al 't goede, dat in hem stak, misschien meer dan Maude zelf. Ze was altijd bliji hem te zien en vond 't wel prettig, als hij haar en Maude op haar wandelingen vergezel de en bad plezier in de gesprekken, half ernstig, half plagend, die ze voortdurend voerden. Maar Maude vreesde, dat ze zich te veel op haar gemak met hem voelde; dat er te veel vriendschap sprak uit haar houding jegens hem. Ze lachte hem uit, net als Maude, om zijln dwaasheden; maakte hem standjes, net als Maude, om zijn voor oordeelen en antipathieën; en misschien ook net als Maude, mocht ze hem te liever om al zijln fouten. Maar dat was niet, wat Maude wenschte. Ze be schouwde hem te veel als baar ouden speelmakker en kameraad. „Haar gevoe lens voor hem lijken te veel op wat ze voelt voor baar neef, Angus Fleming", dacht Maude wel eens. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5