DE ZEEUW TWEEDE BLAD TANTE AILIE Vestigingswet-Kleinbedrijf. De stand der werkloosheid. llit de Provincie Vroeg voorjaar. VLISSINGEN. WALCHEREN. FEUILLETON ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Gemeenteraad van Goes. YAN DONDERDAG 31 MAART 1938, Nr 154 Middenstandsdiploma algemeene handelskennis. De 'drie Nederlandsc'he middenstands bonden deelen mede, dat in Juni voor het eerst de examens voor het middenstands diploma algemeene handelskennis zullen worden afgenomen. Deze examens be staan uit het normaal examen (a), waar aan door ieder vrij; kan worden deelge nomen, en het speciaal examen (b), waaraan alleen kunnen deelnemen zij1, die op 1 Juli 1938 den leeftijd van 25 jaren hebben bereikt en op dien datum reeds vijf jaar in een tak van detailhan del, ambacht of kleine nijverheid werk zaam zijn. Het normale examen bestaat uit een schriftelijk en een mondeling gedeelte, af te nemen resp. op 1 Juni en van 22 Juni a.s. af. Het speciale examen voor oude ren wordt alleen mondeling afgenomen en zal op een of meer der laatste dagen van Juni plaats vinden. De examens worden bij voldoende deelneming namens de middenstandsbon den afgenomen, o.a. te Middelburg en misschien ook te Ter neuzen. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe- middaiiag deelt mede, dat in de week van 7 tot en meit 12 Maart 1938 bij' gesubsi dieerde varofcuigingen met werkloozenkas wanen aangesloten 553.100 personen waarvan 75.500 landarbeiders). Voor de 477.600 verzekerden buiten de landar beiders was het werkloosheidspercentage 27.1 (in de vorige verslagweek, 21 tot en met 26 Februari 1938, was dit percen tage 28.8), Voor de 553.100 verzekerden met inbegrip van de landarbeiders was het werkloosheidspercentage 25.8 (in de vorigè verslagweek was het 27.8). In de eerste verslagweek van Maart was het werkloosheidspercentage voor alle verzekerden in de laatste jaren a. v. <tus- schen haakjes zijn vermeld de percen tages, indien de landarbeiders buiten be schouwing worden gelaten): 1935 30.6 (33.0) 1936 82.0 (34,1) 1937 29.6 (30.6) 1938 25.8 (27.1) Blijkens gegevens, ontvangen van den directeur-generaal der Werkverschaffing en Steunverleening, is het aantal gesteun de en in werkverschaffing geplaatste werkloozen in 1937 gemiddeld geweest 214.200 (waaronder 36.600 landarbei ders). In 1936 was het gemiddelde 239.300 (waaronder 40.500 landarbei ders). Buiten den land- en tuinbouw daalde het gemiddelde aantal in 1937 ten opzichte van 1936 dus van 198.800 op 177.600 of met 22.200 (11 pet.). Door de steunregeling en de werkver schaffing worden alleen de kostwinners geholpen. Men zou bovenstaande cijfers kunnen vergelijken met het gemiddeld aantal werkloozen onder de mannen van 18 jaar en ouder buiten den landbouw en de veenderijen, dat als werkzoekenden was ingeschreven bij de -organen der openbare arbeidsbemiddeling. Dit gemid delde aantal was in 1937 290.800 tegen 324.800 in 1936. Het was dus gedaald met 35.000 (eveneens 11 pet.). ■Het gemiddelde werkloosheidspercen tage, afgeleid uit de gegevens der werk lozenkassen (georganiseerde arbeiders) bedroeg buiten den landbouw in 1937 26.7 tegen 32.2 'in 1936, waaruit men zou moeten afleiden, dat de werkloosheid in het algemeen met 17 pet. was afgenomen, dus met een aanzienlijk hooger percen tage dan het aantal gesteunden en in werkverschaffing geplaatsten of het aan tal werklooze ingeschreven mannen van 18 jaar en ouder. Dit kan er op wijzen, dat de verbetering van den toestand on der de jongeren het grootst is geweest. Bij den heer M. A. Nijsse te 's-Heer Arendskerie staan de pereboomen als mede een perzikboora in vollen bloei, Dit is ongeveer een maand vroeger dan vorig jaar. Verbetering Boulevard Bankert. Nu de raad besloten beeft den Bou levard Bankert nabij het Haventje van Meijer door te trekken, mag worden aangenomen, dat reeds vrij spoedig met de uitvoering van het werk zal worden begonnen. Wij vernemen dan ook, dat de aanbesteding van bet vervaardigen en het leggen van een betonnen duiker binnen enkele dagen zal kunnen plaats vinden. Zooals bekend wordt bet geheele werk in werkverschaffing uitgevoerd en zal het onder leiding staan van de Ned. Heide Mij. Een deel van het werk, n.l. de glooiing en het vervaardigen van den duiker zal worden aanbesteed. De duiker zal ongeveer 80 meter lang wor den. Wanneer een en ander gereed is, zal deze worden voorzien van een stevig wegdek met aan beide zijden een breed wandelpad. Dit wandelpad zal een ver lenging zijn van de trottoirs op den Bou levard Bankert. Het ligt in het voorne men dit nabij de pier nog te verbreeden, terwijl ook de boulevard nabij de Zee vaartschool van wandelpaden zal wor den voorzien. Wanneer een en ander gereed is, zal de Vlissingsche promenade, waarvan vooral des zomers zoowel door inwoners, als door talrijke vreemdelingen een zeer druk gebruik wordt gemaakt, belangrijk verbeterd zijn. Het is te hopen, dat het gemeentebe stuur er nu ook in zal slagen met de P.Z.E.M, overeenstemming te bereiken over bet electriscbe net, dat ook bier nog bovengrondsch is en de omgeving zeer ontsiert. (Volksblad.) Vereenlfling der Chr. Wijkverpleging op Walcheren's N.W. deel. Aan bet jaarverslag over 1937 van de vereeniging tot Christelijke Wijkverple ging op Walcheren's N.W. deel ontleenen wij: Er zijn nu drie zusters werkzaam in acht gemeenten, verdeeld over drie afdee- lingen. iZr G. Traas heeft in de afdeeling D'om- burg-Westkapelle-Aagtekerke 2581 (vori ge jaar 3422) bezoeken afgelegd. Hieron der waren begrepen de ziekenbezoeken en huisbezoeken voor de t.b.c.-'bestrijding. Het aantal ziekenbezoeken bedroeg voor Domburg 813 (1840), Aagtekerke 577 (253), Westkapelle 926 (1108) en dat der huisbezoeken voor de t.b.c.-bestrijding voor D'omburg 60 (65), Aagtekerke 59 (66) en Westkapelle 146 (90). Aan 13 (5) patiënten werd na overlij den de laatste hulp verleend. Hiervan wa ren er te Domburg 8, Westkapelle 3 en Aagtekerke 2. Bij een bevalling werd 1 (2) maal hulp verleend. Onder de badgasten riepen 3 (3) patiënten de bulp van de zuster in. Zr A. M. Schaberg legde in de afdeeling Oostkapelle-Grijpisfcerke 3657 (3426) be zoeken af. Voor de verpleging waren dat te Oostkapelle 2760 (2563) en Grijpskerke 749 (681), voor de tuberoulose-bestrijding in beide plaatsen 148 (182) bezoeken. Na overlijden werd 8 (12) maal hulp verleend en bij geboorte 3 (3) maal. Zr J. Smit bracht in de afdeeling Se- rooskerke-VrouwenpO'lder-Sint Laurens 2310 (2168) bezoeken. (Daarvan werden voor de verpleging te Serooskerke 1221 (560), Vrouwenpolder 723 (829) en Sint Laurens 97 (591) bezoeken gebracht. Voor de t.b.c.-bestrijding werden 112 (188), voor de kinderhygiëne 157 (103) bezoe ken gebracht. De zitting van het consul tatiebureau voor zuigelingen werd te Se rooskerke 26 en Sint Laurens 11 maal door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) ,->0) o— r,n ze ging hem tegemoet om hem te begroeten, hem door haar losse vriende lijke manieren, hoewel hijl anders zoo verlegen was, geheel op zijn gemak stel lend. Ze zaten nog even samen te praten en toen, wetend, dat de familie gewoonlijk nog al vroeg at, en steeds er op bedacht haar vrienden ook in kleinigheden niet hinderlijk te zijh, verzocht Maude, dat men bet om haar toch vooral niet later zou stellen. „Ja," voegde ze er glimlachend aan toe, „ik zou Nannie zelfs willen vragen of ze zoo vriendelijk wil zijin mij ook wat te ge ven. Ik heb verbazend veel trek; en daar ik eigenlijk heelemaal niet weet, boe bet er in onze stallen uitziet, kan het nog wel een heele poos duren voor mijn kleine equipage voorkomt." Aan tafel zat ze naast mijnheer Gol- ville. Ze deed haar best om hem aange naam bezig te houden en slaagde boven verwachting. Ze had heel wat plaatsen gezien die hij' in zijh jonge jaren bezocht had en kon er heel onderhoudend over spreken. Waar ze ook geweest was, ze was altijd een scherp opmerkster ge weest en nu ontpopte ze zich als een aan genaam en levendig causeur. Eh daar het haar streven was ook hem aan het praten te krijlgen, slaagde ze er in een geani meerd gesiptrek gaande te houden. Kapi tein Colville zag er buitengewoon opge wekt' uit en Nannie dankte Maude in haar hart voor de vriendelijke tact, die haar deed zien, hoe ze hem het best kon amuseeren en voor haar onzelfzuchtig heid, haar gemis aan alle ijldelheid, waar door ze geen moeite spaarde om ook hem aan bet praten te krijgen inplaats van zich zelf naar voren te schuiven. „Je verlangt er naar de mensohen van dienst te zijn, Maude", zei Nannie, toen ze in de hall afscheid namen. „Weet je zelf wel, hoeveel goed je vader hebt ge daan vandaag?" „Je moet me niet ontevreden vinden," antwoordde ze, half lachend, half in ernst. „Maar nu eens hier een beetje goed te doen, dan weer daar, is niet genoeg voor me. Ik wil alles en alles voor iemand zijin. Ik Wil 't gevoel hebben, dat iemands geheele geluk van mij afhankelijk is." „Eh je moet mij geen vervelende, aan stellerige, oude schooljuffrouw vinden," zei Nannie, als ik je verzoek Maude, om je eens af te vragen, of niet juist dit haken om alles en alles voor iemand te meegemaakt. De laatste hulp aan een overledene werd 9 (8) maal verleend. Het aantal bezoeken liep hier dus op. De financiën laten zich minder gunstig aanzien. In elk der afdeelingen werd dit jaar een nadeelig saldo geboekt. De reke ningen sloten met een nadeelig saldo over het jaar 1937 voor Domburg-Westkapelle- Aagtekerke met f 66,35, voor Oostkapelle- Grijpskerke met 19,92 en voor Seroosker- ke-Vrouwepolder-St Laurens met f 445,70, Nog was bet mogelijk deze tekorten te dokken met vorige saldi. Sceburg. Gisteravond bad alhier plaats de Ouderavond van de School met den Bijbel. De voorzitter, dhr A. J. Arepdse, beette alle ouders en belangstellenden hartelijk welkom. Hierna hield Mej. J. M. van Koeveringe een inleiding over: „Cij fers en Rapporten". In de pauze werd thee gepresenteerd, waarna door de aanwezigen het werk der leerlingen werd bezichtigd. De onderwij zer E. F. Vos leverde tenslotte nog ©en inleiding: „Naar school hij meester Valck- oog". Waarna het hoofd der school deze druk bezochte vergadering sloot. Aagtekerke. Dinsdagavond hield de gei- tenfokvereen. „Ter Veredeling" onder lei ding van haar voorzitter, d'hr P. Boone, haar jaarvergadering. Aanwezig waren 19 leden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereen, thans 82 leden telt. De penningm. sloot de boeken met een batig saldo. De beide bokhouders werden wederom voor een jaar benoemd. Koudekerke. Dinsdagavond kwam de afd. van „Vrederust" in jaarvergadering bijeen onder leiding van Ds A. G. Heij. Het door den secretaris uitgebrachte verslag meldde, dat de afd. 133 leden telt. De penningm. had ontvangen f 145.97V2 en uitgegeven f 125,33, alzoo een batig saldo van f 17,64V2, De aftredende bestuursleden Ds A. G. Heij en J. Koole werden herkozen. Naar de jaarvergadering werden afgevaardigd dhrn A. Clarisse en F. de Rijke (plaatsver vangers Ds A. G. Heij en J. Koole). Be sloten werd f5 te storten in het suple- tieifonds en f 5 op te zenden voor het te vieren Kerstfeest. Op 25 April zal een bidstond worden gehouden in de Ned. Herv. kerk, waarbij een Geref. predikant zal voorgaan. Hanswecrt. Gearresteerd. Op het Belgisch Consulaat vervoegde zich Dinsdagmiddag een Belg, een zekere C„ zonder middelen van bestaan. Hij trachtte van den consul middelen te bekomen om naar (België te kunnen afreizen. Nadat 'hem wat reisgeld was verstrekt bleek la ter, dat hij niet naar België was ver trokken, waarna de consul hiervan de marechaussee's in kennis stelde. Deze wist genoemden persoon op te sporen. Bij onderzoek bleek, dat hij in België nogal wat straf te goed had en dat hij hier in Nederland gezocht werd wegens poging tot oplichting, hoofdzakelijk in Zeeuwsch- Vlaanderen bij dominee's en pastoors. Hij is voorloopig in de marechausseekazerne opgesloten. Wemeldinge. Dinsdagavond had in de Geref. kerk alhier onder leiding van Dr W. F. Gnirrep, een propagandavergade- ring plaats om te komen tot oprichting van een afdeeling op het gebied van lucht bescherming. Overste Bierman hield een lezing over luchtbescherming. Spr. deed aan de hand van lantaarnplaatjes zien boe vreeselijk de uitwerking van een bom bardement kan zijn. Ook demonstreerde hij de te gebruiken beschermingsmiddelen die, zooal niet geheel, toch gedeeltelijk groote ellende kunnen voorkomen. Door den burgemeester werd ua afloop de aanwezigen voor hun opkomst dank gebracht. Hij hoopte, dat, nu er besloten is om een afdeeling te stichten, spoedig meer leden zullen volgen. Vervolgens be dankte spreker overste Bierman voor zijn keurige uiteenzetting. Baarland. Op de Dinsdagavond gehou den eindles van bet 1© leerjaar van don tuinbouwcursus werden tot het 2e leer jaar bevorderd M. A. D. 'Bolier, L. de Bruijne, M. C. Burgel, P. Dronkers en J. Elenhaas te Baarland; J. den Herder en mogen zijn de strik is, waarvoor God je wil bewaken, door je dat te onthouden, waar je zoo sterk naar verlangt?" Maude's eenig antwoord was een har- telijiken ikus. Maar toen ze langs den don ker wordenden weg reed, waarvan de om geving niet duidelijik genoeg meer was om haar aandacht af te leiden, dacht ze ern stig na over wat Nannie gezegd had en ze wenschte, dat zij Nannie's eenvoudigen, zelfvergetenden geest maar bezat, die haar altijd bereid maakte om van oogen- blik tot oogenhlik ieder te helpen, zoo goed als ze kon, zonder eenige bijge dachte, wat ze al dan niet was voor de menschen, die ze hielp. Dte volgende dag verliep zoo prettig en gezellig, als Maude maar wenschen kon. Bijlna nog voor de Colvilles klaar waren met ontbijten, kwam er een boodschap van tante Ailie of de kinderen zoo gauw mogelijk kwamen, daar ze een heele boel voor ben te doen bad. En Nannie had daardoor gelegenheid haar morgenbezig- heden in ongewoon korten tijd te ver richten, zoodat ze, toen Maude al vroeg kwam aanloopen, klaar was. Eenige ge lukkige uren brachten ze samen door, dwalend door den tuin en bet park, om uit te rusten in de gezellige schoolkamer, het tooneel van zooveel prettige herin neringen voor beide meisjes. Vaak nam het gesprek een ernstige wending, maar steeds weer vonden ze den levendigen, i J. op 'tHof te Oudelande; Ohr. Huissen en J. C. Mol te Baarland; H. W. Remijn- se te Oudelande; G. Riemens te Baarland; P. van Sabben te Oudelande; G. de Vriend Hz., W. de Vriend en P. Zandee te Baar land. Na vragen uit de leerstof door de 'hee- ren H. L. K. Leys en A. W. Buteyn wer den door dhr J. Traas Cz. onder toepas selijke woorden de cijferlijsten uitgereikt. Weth, H. de Vriend wees op het nul voor de leerlingen voor hun verder leven van dit onderwijs. Dhr J. L. Overbeeke, als oud-leerling sprekende, zei, dat hij, den cursus ver latende, dadelijk al nut van de theoreti sche kennis had. Terneuzen. Op uitnoodiging van de winkeliersvereniging „Terneuzen Klim op" 'heeft dhr G. 'Rhee, directeur van het kantoor Amsterdam der Nederiandsche Middenstandsbahk, een lezing gehouden over: „Griisis-crediten. In een interessante beschouwing heeft dhr Rhee allereerst een algemeen beeld gegeven van wat op het terrein der cre- dietgeving inzonderheid voor den mid denstander beteekenis heeft. Met tal van voorbeelden werd aangetoond, dat het verleenen van credieten allerwegen op treedt in onze samenleving; zoo geeft de winkelier, wiens klanten b.v. eens per week betalen, evenzeer crediet als de bankinstelling 'die geldien beschikbaar stelt om een bedrijf (dat zijn kapitaal voor bet grootste deel in gebouwen, voor raden en vorderingen 'heeft vastzitten, maar over niet voldoende contanten be schikt voor uitoefening van de zaken) door middel van een crediet weer aan vlottende middelen te helpen. Als de taak ivan de groote bankinstel lingen in het algemeen en van de Neder landsche Middienstandsbank in bet bijzon der ziet spreker dat de banken gelden, welke eenerzij'ds beschikbaar (komen, an derzijds ter leen verstrekt aan onder nemingen die voldoende levensvatbaar heid vertoonen maar over te geringe vlotte middelen beschikken. Het is in de zen in de allereerste plaats de Nederl. Mi'ddenstandsbank, die zich geheel richt op die groep in onze samenleving welke eenerzij'ds begrensd wordt door de ar beidersklasse, anderzijds door de groot industrieën, warenhuizen, filiaalbedrij ven enz., met andere woorden: den mid denstand. Sprekende over de crisiscredieten, merkt dhr Rhee op, dat de regeering 3V2 millioen gulden ter beschikking van den middenstand 'heeft gesteld, met welk be drag geen „steun" wordt bedoeld zonder terugbetaling, maar credietverleening tegen een rente van 5 (vroèger 6) pet. ten terugbetaling over een tijdvak van vijf jaren of als 'de omstandigheden daar toe aanleiding geven nog langer. Be dragen tot ten hoogste tienduizend gul den kunnen op deze wijze verstrekt wor den aan bedrijven, waar eerst een boe- ken-onderzoek door den accountant van de Nederl. Middenlsitandsbarik wordt in gesteld en waarvan gebleken is dat de credietverleening geschiedt wegens om standigheden, 'die aan de crisis te wijten zijn. D'oor den Minister is voor deze re- geeringscredieten de Nederl Midden standsbahk ingeschakeld, die dus aller eerst het onderzoek der boeken doel plaats hebben en voorts rapport uitbrengt over het al of niet wensc'helijke om tot credietverleening over te gaan. Met tal van voorbeel'dien, aan de practijk ont leend, toonde (spr. aan dat deze verlee ning van een crediet (soms van duizend of tweeduizend gulden) een middenstan der in staat heeft gesteld, zijn bedrijf voort te zetten. Hierbij1 wordt van de zijde der bank niet alleen volstaan; veelal worden ook aanwijzingen verstrekt over vraagstukken van bedrijfsvoering (als bijv. het verhuizen naar een pand met lageren huurprijs, inkrimpen van perso neel, ontslag van overtollige directeuren, opheffing van onvoordeelige takken van bedrijf, enz.), teneinde alzoo mede te werken om 'het bedrijf in gezonde banen te leiden. Dank zij deze credietverleening wordt het dan veelal mogelijk gemaakt, dat de middenstander zijn zaak gewoon 1 voortzet (soms na een regeling met zijn vroolijken toon terug die bewees, hoe blij ze waren weer samen te zijn. Echte jonge menschen, ja kinderen, voelden ze zich soms, als ze zich den ouden tijd weer voor den geest haalden en lachten om vroegere streken en avonturen, terwijl zich toch steeds weer een ernstiger toon in het gesprek mengde, daar beiden tot jonge vrouwen waren opgegroeid sedert ze elkaar het laatst gezien hadden. Na de koffie gingen ze samen tante Ailie opzoeken. En terwijl Nannie door haar zusjes en broertjes werd meegeno men om de voorbereidselen te zien voor het schoolkinderfeest, dat dien avond ge geven werd, sloten tante Ailie en Maude een verbond, om Nannie wat meer vriji- heid en ontspanning te geven. „Ze werkt eiken dag van 's morgens vroeg tot 's avonds laat," zei tante Ailie; „en dat is niet goed voor zoo'n jong ding." "Waarmede Maude bet volkomen eens was. HO'CXFDSTUK IX. Edgar. Zooals men gehoopt bad, kwam Edgar nog ruim op tijd om aan (het Kerstdiner deel te nemen. Hij werd welsprekend in zijn beschrijvingen en lof over het nieuwe thuis en de levenswijs van zijn vriend. crediteuren), weer gewoon zijh inkoopen kan financieren, enz. Herhaaldelijk is met deze credieten reeds iets goeds voor den middenstand bereikt, en spr. kan dan ook opwekken om van de geboden kans gebruik te maken en contact te zoeken met de Nederl. Middenstandsbank ter plaatse om de mogelijkheid van crediet verleening te bespreken. Nadat nog verschi'llende vragen waren gesteld en dhr Rhee deze zeer tot ge noegen beantwoord had, gaf hij nog en kele opmerkingen te beste over de wijze waarop hij zich voorstelt dat de midden stand in de toekomst den strijd om het bestaan zal moeten voeren. Hij ziet een zeer groot gemis aan samenwerking tus- schen de menschen uit deze, voor de ge heele samenleving zoo hoogst belangrijke groep. Waarom is de organisatie b.v. in de arbeidersklasse zooveel beter, vraagt spr.? Mien zal als middenstanders de handen moeten ineenslaan, door inkoop- combinaties e.d. zijn positie moeten ver sterken, enz. De voorzitter van de Winkeliersver- eendging, dhr A. van den Bruele, heeft den spreker dank gezegd voor zijn boeiende, interessante voordracht. Stavenisse. Door tusschenkomst van de arbeidsbemiddeling zullen dit jaar weer eenige werkloozen uitgezonden woj-den naar Duitschland, om aldaar in 'het land bouwbedrijf te werk gesteld te worden. De eerste groep van acht personen ver trekt Maandag a.s. naar Mecklenburg, terwijl in den loop van die week er nog 17 vertrekken naar bet Rijnland; in to taal dus 25 personen. Een drietal personen trekt er zelfs met hun geheele gezin heen. Voorts vernemen we, dat eenige per sonen gedurende langen tijd werk kunnen vinden in- den Wieringermeerpolder. Deze uitzending gaat echter buiten de Arbeids bemiddeling oiu. St. Maartensdijk. 'Ged. Staten hebben de begrooting voor 1938 teruggezonden met het verzoek f 2000 te reserveeren voor het volgend dienstjaar, wat kan geschie den door het batig slot van 1936 te ver lagen. Voorts zou het aantal opcenten op de personeele belasting verhoogd moeten worden tot 185; de post onvoorzien zou 'kunnen worden verlaagd tot f IOOO. Dte ■gemeenteraad 'heeft hierover lang gedis cussieerd. De heeren Bout en Op den Brouw wilden aan de bezwaren tegemoet komen. De andere raadsleden wenschten de 'begrooting op het punt van belastin gen niet te wijzigen. De voorzitter ac'ht het zijn plicht te adviseeren met de opmerkingen van Ged. Staten mede te gaan. 'De meerderheid van den raad meende echter aan het verzoek van Ged. Staten niet te moeten voldoen. (Slot.) Zooals wij gisteren reeds meldden, be sloot de Raad in principe tot het bou wen van een voetbrug over de Oostvest zoodra de noodzakelijkheid daartoe blijkt en bet geld er voor gevonden kan wor den. Verschillende leden waren echter van de noodzakelijkheid allerminst overtuigd. Dhr V issoher noemt de jeugdige werkloozen de meest beklagenswaardige crisis-slachtoffers en doet een ernstig be roep op den Raad voor hen. Alle objecten voor de oudere werkloozen waren ook niet strikt noodzakelijk. Dhr R e e d ij k vreest, dat deze voet brug, gezien bet materiaal dat gekozen is, duur in onderhoud zal worden. Ook dhr Gbamuleau wil deugdelijker palen. Dhr V ermaire ziet niet in, dat de afstand over de nieuwe* brug korter zal zijn naar het centrum der stad dan over den Oostsingel langs bet Ziekenhuis. D'e voorzitter herhaalt, dat B. en W. alleen een principieele beslissing vragen. Aan hen dient te worden over gelaten bet tijdstip van uitvoering. D'e 1 zaak komt dan later niet meer in den Raad. „Eien alleenheerscher in zijn rijkje," vertelde hiji. „Hij plant en bakt en snoeit, draineert, maakt plannen, verandert weer, net zooals hij maar wenscht. Hij moet reusachtig hard werken en alles ia nieuw en interessant. Ik zou best mijn aanstelling willen afkoopon en ook zoo iets gaan probeeren. Het is juist het le ven, dat me toelacht." „Voor een maand of twee," veronder stelde Maude. „Voor mijn heele leven," verzekerde hij ernstig, ofschoon zij hem vijf minuten later veranderingen en verbeteringen in zijn regiment boorde bespreken, met een ernst, waaruit men niet beplaald zou con- cluideeren, dat bij van plan was het mili taire leven op te geven. Hij had beloofd tante Ailie en de Col- villes op te gaan zoeken, zei hij, om ze eens te vertellen, hoe goed bet Angus ging. Eb. bij vroeg, of Maude lust had hem te vergezellen. D'aar was ze gaarne toe bereid. Het was een mooie, heldere dag; gedurende den nacht was er een strenge vorst ingevallen; de wegen waren glad en keihard en daar men heelemaal geen vorst verwacht had, war8n de paar den er niet naar beslagen. Edgar en zijn zuster moesten dus wandelen en mevrouw Shelburne was verplicht baar voorgeno men visite's op te geven. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5