Openbare Verkoopinp en Verpachtingen Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen tiemengd Nieuws Kerknieuws Onderwijs. Gemeenteraad van Goes. Telegrammen Laatste Berichten Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Finantiëele Berichten. Marktberichten. VERSTERKING 's LANDS WEERMACHT. Eerste verantwoording van de bij het Comité Middelburg e.o. van de Vereeni- ging voor Nationale Veiligheid ingekomen gelden, ter versterking vein 's lands weer macht. I. P. J. d. G25,— B. te M5,— A. P.O. te M10, N. N. te V5,— E. v. D. te V10, N. W. X. te M25,— N. N. te M20,— ƒ100,- Middelburg, 30 Maart 1938. De Voorzitter: F. BEELAERDS VAN BLOKLAND Bejaard echtpaar door Leroerte getroffen. Het wekte op den Scheepmakersdijk te Haarlem eenige bevreemding, dat een van de wo ningen, waarin een bejaard echtpaar huisde, sedert eenige dagen gesloten was. Men werd ongerust, belde aan, doch er werd niet opengedaan. Alge meen was men van gedachte, dat de beide oudjes door kolendamp vergiftigd zouden zijn. Doordat men aan den achterkant de hengsels uit de tuindeur lichtte, wist men zich toegang te verschaffen tot de woning. Beide oudjes lagen te bed. Het bleek, dat zoowel de 65-jarige man als de 72-jarige vrouw door een beroerte ge troffen waren. De levensgeesten waren nog niet geweken, alhoewel zij sedert Zaterdag zich niet meer vertoond had den. Zij werden per ziekenauto naar de Mariastiehting vervoerd. Hun toestand is zorgwekkend. ii Geen eendekuikens als ki n de r „s p e el go e d". De Nederl. Vereeniging tot bescherming van dieren verzoekt ons, het volgende onder de aan dacht te brengen van het publiek: In verschillende gemeenten van ons land komen thans in grooten getale jon ge eendenkuikens aan de markt alle „woordjes" die door de broedmachines bij duizendtallen worden uitgebroed en die practisch geen handelswaarde heb ben, omdat zij uiteraard voor de eier- productie niet kunnen dienen. Handige kooplui is echter gebleken, dat deze diertjes op de markten een ze kere attractie zijn voor het publiek, dat ze zonder nadenken 1 voor enkele eenten koopt om er de kinderen mede te verblijden. Daartegen zijn reeds van verschillen de zijden ernstige bezwaren gerezen, om dat, afgezien daarvan, dat deze diertjes door het vervoer en het verblijf op de markt veel te lijden hebben, ook het pu bliek niet weet, op welke wijze ze doel treffend verzorgd moeten worden. Men laat de kuikens dikwijls vrij! rond loopen, hetgeen voor deze diertjes, die groote be hoefte aan warmte hebben doorgaans den dood tengevolge heeft. Voor de kin deren is het begrijpelijk een groote pret, ze in een tobbe te laten zwemmen; maar helaas de meeste van deze beestjes zijn „loopeenden", die in het ge heel geen behoefte aan zwemgelegenheid hebben en daar zeker niet in hun na tuurlijk element zijn. Voegt men hierbij nog de moeilijke kwestie van de voeding, dan is het niet te verwonderen, dat deze eendenkuikens in handen komend van menschen, die niet weten hoe ze moeten worden behan deld en van kinderen, die ze als speel goed beschouwen en zoo onbedoeld op allerlei wijs doen lijden bij honderd tallen op wreede wijze om het leven komen. Het hoofdbestuur van de Ned. Ver eeniging tot bescherming van dieren is reeds in onderhandeling met de autori teiten, om na te gaan op welke wijze aan dezen zeer ongewenschten gang van zaken een einde zou kunnen worden ge maakt. De vereeniging doet echter bij voor baat gaarne een beroep op het publiek. Wanneer voor de diertjes geen koopers meer worden gevonden, komen zij van zelf niet meer ter markt. Op het nippertje gered. Omstreeks acht uur gisteravond is brand uitgebroken in den Wouwzichtmolen te Schiedam. Dank zij het krachtig ingrij pen van de SChiedamsche brandweer kon de Oudhollandsche molen voor verwoes ting bewaard blijven. Het vuur bleef be perkt tot eenige zolders. Een arbeider was omstreeks acht uur bezig een partij zwavel te zeven, toen hij plotseling een knal hoorde, direct daarop gevolgd door een geweldige vlam. Hevig verschrikt vluchtte hij naar beneden. Dé heer H. T. uit Zwijndrecht bevond zich nog op de brandende verdieping. Deze vluchtte in allerijl naar boven en trapte daar een deur in, welke toegang geeft tot den z.g. omloop van den molen. Hij geraakte totaal versuft door de zwa vellucht. Inmiddels had de naar beneden ge vluchte arbeider de torandlweer gealar meerd. Met behulp van een Magiruslad- dar is de heer T. tenslotte door brand weerlieden naar beneden gebracht. (Tel). Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam (vac.-Visser) J. H. TL v. Beem te Rotterdam-Vreewijk, G. Hooykaas te Brielle en Th. G. Tonnon te Viaardingen. Aangenomen naar IJsbreohtum, J. L. Springer te Blankenham. Naar Water gang, G. J. v. Roijen te Witmarsum. Naar Nieuwe Tonge, A. van der Kooij Jr te Nieuwpoort. AMBACHTSSCHOOL TE GOES. Cursusjaar 19371938. Afdeeling timmeren. Ie naar 2e klasseW. Bi er ene, Kia- pelle; G. J. Dekker, 's-Gravenpolder; Adr. Heijboer, Heinkenszand; F. P. M. Hop mans, Goes; D. van Loo, Driewegen; Jac. Marteijn, Ierseke; L. Peeters, Kwaden- damme; F. iSlabbekoorn, Kapelle; A. M. van Veghel, Goes; niet bevorderd 4 leer lingen. Gediplomeerd 2e klas tim meren: M. Beenhakker, 's-H. Arends kerke H. W. Bierens, Kapelle; E. Cor- stanje, Goes; A. M. Eversdijk, Kapelle; A. A. Heijnsdijk, Goes; Adr. de Jonge, Kapelle; Ant'h. Laban, Ierseke; D. van Maris, Kapelle; G. Nieuwdorp, Kapelle; D. Priester, 's-H. Hendrikskinderen; G. M. Priester, Ellewoudsdijk; C. J. Rijk, Heinkenszand; L. P. Schrier, Goes*; P. Peeters, 's Heeren'hoek, herexamen; niet bevorderd 3 leerlingen. Gedipl. 3 e k 1. timmeren; P. de Boe, Kloetinge; L. de Blaeij, Wolfaarts- dijk; A. M. J. Effenberger, Goes; A. J. Engelhert, 's-Heerenhoek; J. F. 'Hop mans, Goes; P. Huizen, 's-Heerenhoek; D. de Jonge, Kwadiendamme; Adr. Klap, Waarde; J. de Muynck, Borsele; L. Mol hoek, Krabbendijke; J. van 'Oosten, Ka pelle; L. M. Oom, Ierseke; W. H. Ooms, Goes; J. Priem, Ovezande J. Steketee, Ierseke; C. J. Vogelaar, Kortgene; afge wezen 1 leerling. Afdeeling rijwiel- en motortechniek. Van de le naar de 2e klasse J. Alme- kinders, Heinikenszand J. Jac. Brugge, Groede; L, J. Florisse, Wemeldinge; Joh. Heijnsdijfc, Goes; Joh. Huijisen, Borsele; G. J. Leendertse, Wissekerke; M. van Liere, Sohore M. A. Munter, Kortgene; W. PlhiMpse, Sc-hore; H. van Stel, We meldinge; Anth. Tempelaar, Goes; P. B. E. Verstrenge, Goes; M. J. de Dreu, Goes voorwaardelijk; M. J. le Conté, Goes', voorwaardelijk; niet bevorderd 8 leer lingen. Gedipl. 2e k 1. r ij1 w. en Motor. G. Baarends, Goes; Jac. Brand, Goes; A. F. Bockx, Wolf aartsdijk; J. Boonman, Goes; M. J. de Back, Goes; B. van Eene naam, Hansweert Adr. Holleistelle, Kloetinge; M. A. de Mol, Baarland; af gewezen 6 leerlingen. 'G edip 1. '2 e k 1. R ij w. en Motor. A. Akkerman, Goes; Jac. Boonman, Ove zande; C. M. van Dijke, Kruiningen; J. Joh. Franse, 's-Heerenhoek; M. de Gof- fou, Waarde; J. A. Hundersmarck, Ka pelle; J. G. de Jonge Goes; Ohr. P. van Koeveringe, Schore; Jac. Louwerse, Nisse; 'G. Pauwe, Goes; M. B. 'Rijn, Goes J. F. Schuurman, Ovezande; J. Sommeijer, Ovezande; H. J. Steutel, Hansweert; Jac. de Visser, Goes; K. van Veen, Kloetinge; 'Corn. Visser, Goes; af gewezen 1. Afdeeling Electrotechniek. Van le naar 2e klalsse: R. Hunders marck, Kapelle; H. W. v. Koeveringe, Schore; Ghr. Kole, Kloetinge; Adr. J. Perrels, Borsele M. A. Platschorre, Ellewoudsdijk; A. G. Schrijver, Goes; C. M. Stouthamer, Ellewoudsdijk; Joh. van der Vliet, Hansweert niet bevorderd 4 leerlingen. Gedipl. 2e« Ik 1. Electrotech niek: Adr. B. Doornheim, Kruiningen; W. van Maris, Goes H. H. J. Stein- meier, Kloetinge; J. E. Vos, Goes; A. A. M. C. M'eyler, Goes, herexamen; afgewe zen 1 leerling. Gedipl. 3 e k 1. Electrotech niek: F. J. Baarends; Goes; And. Baa rends, Goes; J. HollesteUe, Goes; P. de Jonge, VHeeren'hoek 'H. B. van Noort, Driewegen; H. Rademafcer, Hans weert; H. v. Stel, Wemeldinge; Jac. Ste- vense, Schore; Jac. Sinke, Schore; J. J. Zembsch, Goes Afdeeling Smeden en Bankwerken. Van de le naar de 2e klasseM. iv. Doorn, Baarland J. de Jonge, 's-Hee renhoek; Adr. J. Kiel, 's-H. AhtskeTke; Jac. G. Lou worse, GolijmsplaatP. v. Loo; Driewegen; J. F. Meeuwse, Kapelle; C. Slahbekoorn, Schore; J. Slaibbekoorn, Sdhore; Adr. Vleugel, Goes; niet bevor derd 5 leerlingen. Gedipl. 2 e k 1. Smeden en Bankwerken: Jac. van de Berg, Goes; H. L. Janssen, Kruiningen; C. Markuslsc', 's-H. Arendskerke; L. de Pree, Goes; Adr. Zandee, Melissant; J. Zuid- weg, (Heinikenszand; afgewezen 2 leerlin gen. Gedipl. 2 e k 1. Smeden en Bankwerken: Adr. Buijs, Goes; M. A. Joppe, Goes; C. P. Krant, Kapelle*; W. van Loenhout, Goes; P. Looise, Goes; M. van der Poel, Waarde; Jac. Vleugel, Goes. Afdeeling schilders. Van de le naar de 2e klasse: J. van Ballegooyen, Kruiningen; C. Hunders marck, Kattendijke; W. van 'tVeer, Ka pelle*); J. Oele, Oudelande (voorwaar delijk. Gedipl. 2e kl schilders: J. A. v. Steenbergen, Ovezand G. J. Verboom, 's Gravenpolder; Joh. Verijzer, Goes. Eén leerling nog examen wegens ziekte. Gedipl. 3e kl. schilders: Adr. Franse, Kwadendamme; J. M. Linthout, Hoedekenskerke; Joh. Simonse, Goes. Deze ontvingen een prijs van het Ochtmanfonds. Hedenmiddag vergaderde de Raad van Goes. Na de opening der vergadering wordt de heer P. Chamuleau (R.K.) beëedigd als Raadslid in de vacature- Simons. De voorzitter wenscht hem geluk met het Raadslidmaatschap en hoopt, dat hij zijn beste krachten aan de gemeente zal geven. Ingekomen stukken: Koninklijk Besluit, waarbij de verleen de concessie tot heffing van rechten voor het gebruik van het Sas en de Haven, wordt verlengd tot 1 Mei 1941. Goedkeuring van Raadsbesluiten. Diver se verslagen. Arbitraal vonnis inzake het geschil tus- schen Goes en „Oosteinde". Wat het laatste betreft, merkt devoor- z i 11 e r op, dat Goes zeer tevreden kan zijn met dit arbitraal vonnis. We hadden trouwens ook niet anders verwacht. Goes eischte f 6058,55 en kreeg f 5808,56. Bij onderling overleg en minnelijke schik king zou zeker dit bedrag niet zijn ver kregen. Financiëel bekeken heeft Goes voor 95 de arbitrage gewonnen. Dhr Vermaire wenscht B. en W. ge luk met dit vonnis. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. liever geen arbitrage hadden gehad. Maar nu het zoover kwam, zijn ze ver heugd, dat bekwame menschen Goes zóó ver in het gelijk hebben gesteld. Een puzzle. De stemming voor een lid van de com missie voor de strafverordeningen (vac.- Simons) verloopt niet vlot. Na twee vrije stemmingen verkrijgen drie leden, de heeren Chamuleau, Reedijk en Laport elk drie stemmen. Een derde stemming is noodig (waar gemeentewet en reglement van orde hierin niet voorzien) om uit te maken, wie afvalt. De heer Chamuleau verkrijgt 7 st., de heer Reedijk 4 en de heer Laport 2 st. Bij herstemming wordt nu gekozen de heer Reedijk met 8 st. tegen 5 st op den heer Chamuleau. D'e voorzitter dringt er bij den heer Laport op aan om in beroep te gaan, teneinde op dit punt een uitspraak te krijgen. Nadat verschillende begrootingen zijn gewijzigd, komt aan de orde het voorstel tot verkoop van bouwterrein aan den Patijnweg ad f10 per M2. De voorzitter zegt, dat het er niet om gaat wie de kooper is. Het gaat nu om een principiëele kwestie of verkocht zal worden, ja dan neen. Dhr Holiest©lie is om financieels redienen voor verkoop, niettegenstaande eerst werd gezegd, dat dit stukje voor plantsoen moest dienen. Is er nu een ander plantsoenpilan voor in de plaats gekomen De voorzitter antwoordt, dat de bouw 60 m. van den hoek Voorstad moet verwijderd blijven. Deze 60 m. zal als plantsoen worden ingericht als de be bouwing gereed is. Wé kunnen nu -goed verkoopen, dus moeten we dat niet nalaten. Dhr Ghamelau gaat accoord met een prijs van f 10. Dat is die grond ze ker waard. Het voorstel wordt met alg. st. aan genomen. De prijzen voor de bouwterreinen, be boerende tot het grondbedrijf worden ge continueerd. Een voetbrug over de Oostvest. Bij' de bespreking van 'dit voorstel vraagt dhr Vermaire of het stads schoen niet zal worden geschonden. Uit niets blijkt de noodzakelijkheid, hoogstens de wenschelijlkhei'd. Bovendien zit er maar een klein bedrag aan arbeidsloon in. Dé uitgaaf is groot '(f 1700). De voorzitter ziet geen verstoring van bet stadsschoon. De kosten zijn niet gering. Het gaat meer om een financieele beslissing. Eerst moet de noodzakelijk heid blijken en moet het geld bijeen zijn. De post loon is niet hoog (f 400), maar dit komt, omdat de jeugdige werkloozen slechts weinig verdienen. Voorloopig zal de brug er nog wel niet komen. Dhr Chamuleau ziet de nood zakelijkheid niet in. Er zijn in Goes wel dingen, waaraan het geld beter zou zijn besteed. Spr. zou bet plan maar liever in portefeuille houden. De voorzitter merkt op, dat het plan uit den Raad naar voren is geko men. Het is tooh ook van groot nut de jeugdige werkloozen aan het wrak te zet ten. Weth. De Roo onderstreept, dat de post loon er heel anders uit zou zien, als het werk door volwassenen werd verricht. Er zitten in dit werk meer werkweken dan het lijkt. We moeten de jeugdige werkloozen zien aan het werk te zetten. Dhr Grucg dankt B. en W. voor hun voorstel. De noodzakelijkheid van de brug zal over één of twee jaar wel blijken. Ook Spr. pleit voor werkverschaffing aan de jeugdige werkloozen. Dhr Eckhardt wil wachten tot de noodzakelijkheid blijkt. Dhr H o 11 e s t e 11 e is er voor. Ook - dhr Goeman. Het voorstel wordt met alg. st. aan genomen. De vergadering duurt voort. Het grenswijzigingsplan met Kloetin ge is na enkele opmerkingen met alg. st. goedgekeurd. Noodlanding van een militair vliegtuig. ZEIST. Een militair vliegtuig uit Soes- terberg, dat vanmorgen boven Zeist vloog, moest een noodlanding maken. Door de drassigheid van den grond sloeg de ma chine over den kop. Dé beide inzittenden bleven zonder letsel, het toestel werd licht beschadigd. JAPANNERS MET OMSINGELING BEDREIGD. HANKAU. Aan het front langs den spoorweg Tientsin Poekau ten Noorden van het Groote Kanaal zijn volgens een mededeeling van den opperbevelhebber der Chineesche troepen in dit gebied 4000 a 5000 man Japansche troepen omsin geld. Zij kunnen elk oogenblik worden ver nietigd. Dé Japansche colonne's hebben overal aan het front tijdelijk het tegen offensief gestaakt en rukken naar den centralen sector op om te pogen de be dreigde troepen te ontzetten. DE KWESTIE DER OOSTENRIJKSCHE UITGEWEKENEN. WASHINGTON. Het staatsdeparte- ment heeft bekend gemaakt, dat tot dus ver negen regeeringen waaronder Frank rijk, een gunstig antwoord hebben gezon den op het Amerikaansche voorstel, tot instelling van een internationale commis sie ten behoeve van het inrichten van een wijkplaats voor politieke refugie's uit Duitschland, Oostenrijk, Spanje, Japan en andere landen. BOMBARDEMENTEN IN SPANJE. BARCELONA. De rechtsche luchtmacnt heeft gisterochtend Tortosa gebombar deerd, waarbij 11 personen werden ge dood en verscheidene gewond, ook werd aanzienlijke materieele schade aange richt. Castellon werd eveneens gebom bardeerd en ook hier vielen talrijke slachtoffers. In Taragona viel een bom op een school, waarvan verschillende kinderen het slachtoffer werden. De Nat.-Socialisten in Salt Kammergut worden beloond. WEFNEN. In Salt Kammergut nabij Salzburg zal een groot concentratiekamp worden ingericht. Het zal geplaatst wor den temidden van de Nat.-Socialisten in Solt Kammergut en onder hun hoede, bij wijze van belooning voor hun diensten bij den Annsehluss bewezen. Roemeensche regeering afgetreden. BOEKAREST. De Roemeensche regeei- ring is afgetreden. Tsjang Kai Sjek acht den toestand bevredigend. LONDEN. De correspondent van „Do Times" te Hankau meldt aan zijn blad, dat hij gisteren met Tsjang Kai Sjek een onderhoud heeft gehad, waarbij de maar schalk zich over den militairen toestand tevreden toonde. Tsjang Kai Sjek verklaarde, dat hij voorloopig geen reden had om zich zor gen te maken over den aanvoer van oor logsmateriaal. N oitar Isbenoem ing. Bij K. B. van 29 Maart is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Groningen ter standplaats Groningen, de heer H. R. J. v. d. Vee n, thans notaris te Terneuzen. Mrt. 31 Middlburg, Huis, Terpstra. 31 Rilland-Bath, Huizen, Inboedel enz. v. Dissel. April. 5 Westkapelle, Bouwland, Blaupot. 6 Grijpskerke, Weiland, Blaupot. 7 Middelburg, Bouw- en Weiland en Sprink, v. d. Harst. 8 Ierseke, Weiland en Bouwl., v. Dis sel. 12 Goes, Banketbakkerswinkel, enz., Jonkers, 12 Serooskerke, Inspan, v. d. Harst. 12 Domburg, Huis, Blaupot. 12 Goes, Woon- en Winkelhuis, met moestuin, Jonkers, 13 Kapelle, Bouw- en Weiland, Jon kers. 22 Oostkapelle, Inspan, Blaupot. 26 St. Laurens, Inspan, Blaupot. 27 Wemeldinge, Landb.- en Koemel- wersinspan, de Wilde en Heijboer. 27 Middelburg, Inspan, Terpstra. 29 Middelburg, Beestiaal en Inspan, Blaupot. 29 Wissemkerke, Inspan, Heijboer. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Ter terechtzitting der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg van 30 Maart 1938, Kamer voor Burgerlijke en Han delszaken, is beëedigd als ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente We meldinge, dhr A, G. Willemsen, burge meester dier gemeente. Nagedachtenis Mr Erasmus. Ter openbare teredhzitting der Arron dissements-Rechtbank te Middelburg van 30 Maart 1938, Kamer voor Burgerlijke en Handelszaken, zijn woorden van nage dachtenis gewijd aan wijlen Mr J. Eras mus, advocaat en procureur te Oostburg. Namens de Rechtbank werd het woord gevoerd door den President, Mr Jolles, terwijl Mr Evers, advocaat en procureur te Middelburg, de gevoelens der balie ver tolkte. Nieuw spoorwegviaduct bij Kloetinge aanbesteed. Vanwege den rijkswaterstaat is giste ren te 's Gravenhage aanbesteed het ma ken van een viaduct over den spoorweg RoosendaalVlissingen nabij Kloetinge, in weg no. 58 van het rijkswegenplan. Laagste inschrijfster was de N.V. de Kondor te Amsterdam voor f 59.748. Bruinisse. Bij de gisteren door het be stuur van het Calamiteuze Waterschap „Bruinisse" gehouden aanbesteding werd ingeschreven als volgt: Voor bestek No. 100, Wegens herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1939, van aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van bovengenoemd Waterschap: Maibu- wat te Willemstad f 7373; M. Andriesae te Soherpenisse f6400; L. van Papering te Bruinisse f 5865; M. van de Velde te Bruinisse f 5726. Voor bestek No. 104. Wegens het ma ken van een buitenberm, vernieuwing van de steenglooiingen en het haken van een trap'betonblokglooiing enz. over 453.3 m, alsmede het verhoogen van een aanslui- tenden buitenherm en de gedeeltelijke vernieuwing van de basaltglooiing met bijkomende werken, over 3250 m aan de waterkeering van bovengenoemd Water schap: P. van Dongen te Scharendijke f26.100; F. van der Hulle te Oosterland f 26000; J. de Oude te Zieriksee f 25.475; L. van Popering te Bruinisse f25.260; A. J. Verjaal te Dreisohor f24.450; M. Andriessé te Soherpenisse f24.400; M. van de Velde te Bruinisse f 24.275. Behoudens goedkeuring van Ged. Sta ten gegund aan den laagsten inschrijver. GOES. Huw.-aang.: Frans Koeijers, 21 j. jm. te 'sHeer Arendskerke en Krina Thoolnaar, 27 j. jd. Huw.-af kondiging: Andries Jacobus Mulder, 24 j. jm. te Arnhem en Maria Anthonette Kempen, 33 j. jd. te Arn hem, laatst te Goes. Geboien: Jan, z. v. Laurens Duvekot en Jacoba Glerum; Catharina Cornelia, d. v. Wouter Harinck en Cornelia Ca tharina Bruël. Overleden: Victorina Maria Croin, 77 j., wed. van Desire Boel. Van 2128 Maart. WFSTKAPELLE. Bevallen: K. van Wijngaarden gek van de Berekamp, z. Overleden: Dan. Willeboordse, 86 j., wedn. van Joha. Ingelse, voordien van Korna. Wijkhuis; Korns. de Pagter, 83 j., wedn. van M. Gabrielse. (M. C.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamscha Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 389 380/1 Ned. Ind. Handelsbank 123 118 Philips 250 243 Unilever 138 1347» A. K. U. 33X 3014 Amsterd. Rubber 180 167/8 Kon. Olie 296 287 Béli Mij. 260 260 Scheepvaart Unie 105 987» Kon. Boot 105 10214 3 pet. Nederland 1938 100 Yt 1007s 3 pet. Nederland 1937 983/e 976/s S. Steel 317» 29)4 Anaconda 18/. 16/. U. S. Leather 26/s 2/. Bethlehem Steel 34 317s Adj. Ch. Milwaukee I7e 1 "/i» Cities Service 6/s Intern. Nickel 33 31 Shell Union 77» 78/s Kennecott 22 20/. Radio 3 3/4 Car Foundry 117» 934 Tidewater 87i« TUt Midcon. Oil 9 y, 8% General Motors 22 20)4 Am. Ehka 19 17*4 Am. Water Works 5 4/4 Republic Steel 9% 8°/is Continental Oil 16 15 De koersen waren 'heden weer een heel stuk lager, maar op dit niveau ontwikkel de zich eenige vraag, zoodat de beurs in tegenstelling met gisteren een beter aspect vertoonde. De omzetten waren belangrijk grooter dan de vorige dagen; zwakke po sities werden opgeruimd, welk aanbod tamelijk goed opgenomen werd door de contramine, die tot dekking overging. Ook voor contante rekening bestond vraag voor de betere fondsen, o.a. Kon. Olie, Scheepvaart Unies en dergelijke. Van de Amerikanen bestond eenige be langstelling voor Staalwaarden en Gene ral Motors. Rubberaandeelen lagen flauw in de markt in verband met de slechte prijs van het product in Londen, waar deze daalde tot 55/ia pence. Op de beleggingsafdeeling ging niet veel om. De Nederlandsohe Staatsfondsen waren iets lager. Wisselkoersen. Amsterdam, 30 Maart, 2.30 u. Berlijn 72.35—72.45. Londen 8.96/»—8.97*4. Parijs 5.505.54. Brussel 30.50—30.54. New-York 1.804.81. GOES, 29 Maart 1938. Appels: Goudrei- netten extra 19—21, A 18—20, B 17—19, C 1619, Zure Bellefleur 513, Westl. Bellefleur 15, Courtpendu 11, Eierappels 45, IJziken 69, Goudreinetten (stek) 9—13, Pomme d'Orange 38, Zoete Belle fleur 6—12, idem Ermgaarde 10—13 gul den, alles per 100 K.G. Peren: St.-Remy 513, Kleiperen 9—13 gulden, beiden per 100 K.G.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3