Neerbosch jubileert. Ji' ia 3nvincie. toegekend. Besprekingen met Duitsch- iand beginnen reeds Maandag te Brus sel. Be onderhandelingen met Nederland zullen vervolgens aan de beurt komen. Verbod tot ritueel slachten In Polen? De Poolsche landdag heeft met de stem men der Joodsche en Oekrainische afge vaardigden tegen, een wetsontwerp aan genomen, waarbij voor geheel Polen het ritueele slachten wordt verboden. De Joden hebben het voornemen, vege tarisch te gaan leven, indien ook de se naat het wetsontwerp mocht aannemen Roemenië Is verontrust door Dultsche oorlogsschepen. Het Duitsche regeeringshesluit, op de Donau een flottielje oorlogsschepen te stationneeren, heeft in de Roemeensche pers ernstige ongerustheid opgewekt, zelfs in de bladen die den laatsten tijd eenige toenadering tot Duitschland schenen te toonen. De „Universul" schrijft bijiv.: Men kan noch Hongarije, noch Tsjechoslowakije, Zuid-Slavië of Roemenië verdenken van eenig voornemen, het Duitsche rijk aan te vallen. Een oorlogsvloot op de Donau zal dus geen defensief karakter kunnen hebben. De „Curentul" gaat zelfs zoover, er aan te herinneren, dat Duitschland in 1917 'heeft getoond, dat het de Donau-vlakte kan gebruiken, door beslag te leggen op de graanvoorraden en de petroleumbron- nen van Roemenië. En Duitschland heeft thans meer dan ooit behoefte aan petro leum, besluit het blad. Korte Berichten. Voor Tromsoe zijn verscheidene vis- schersbooten tijdens een hevigen storm vloed gezonken. Tot dusiver werden zestien lijken geborgen. Een aantal visschers wordt nog vermist. Twee voor de Paaschvacantie geor ganiseerde schoolreizen naar Duitschland waaraan 200 leerlingen van Engelsche scholen zouden deelnemen, zullen niet doorgaan. Dit besduit is op verzoek van talrijke ouders genomen naar aanleiding van de jongste internationale gebeurte nissen. In een spelonk bij Transjordanië is een groote hoeveelheid wapens van het Arabische legioen gevonden. Het betreft 200 bommen, 8000 kogels, 12 geweren. Twee Palestijnsche Arabieren zijn gear resteerd. In politieke kringen te Berlijn verze kert men, dat op 10 April aan politieke veroordeelden op groote schaal amnestie zal worden verleend. HET SPELLINGVRAAGSTUK. Minister Slotemaker de Bruine te Brussel. Minister Slotemaker de Bruïne heeft Zaterdag wederom een bespreking gehad met zijn Belgischen ambtegenoot Hoste. Het onderhoud gold de kwestie der spel lingswijze van de Nederlandsche taal. HANDELSKENNIS VAN KRUIDENIERS. De eischen voor het middenstandsdiploma Men schrijft van bevoegde zijde: Het in enkele dagbladen verschenen bericht omtrent verlaging van de exameneischen voor het middenstandsdiploma alge meens handelskennis is niet in overeen stemming met de feiten. Begrijpelijkerwijze vinden ten departe- mente geregeld besprekingen plaats in verband met de toepassing van de vesti gingswet kleinbedrijf. Zoo kwamen op initiatief van het departement van Eco nomische Zaken op 10 Maart de verte genwoordigers van verschillende groepen uit het kruideniersbedrijf bijeen met het doel eenheid te bereiken inzake de vak opleiding voor kruideniers, waarin ver warring dreigde te ontstaan. Dank zij dit initiatief kwamen bijeen vertegenwoordigers van den Ned. krui- deniersbond, den R.K. kruideniersbond, de Febowiko, de grootwinkelbedrijven, de coöperaties, den Ned. grossiersbond, vertegenwoordigers van de z.g.n. vrijwil lige filiaalbedrijven, de N.V. Sparcen- trale, de vereeniging „Centra", zoomede vertegenwoordigers van de personeels- bonden. Op deze vergadering werd ten aanzien van het vakonderwijs volkomen overeen stemming bereikt en het laat zich aan zien, dat de aldus tot stand gebrachte sa menwerking tusschen groepen met te genstrijdige belangen goede vruchten zal dragen voor ieder, die erbij betrokken is, in het bijzonder van degenen, die straks de opleiding willen volgen. D'e middenstandsbonden waren op deze ver gadering niet aanwezig. Verlaging van de eischen voor han delskennis maakte geen onderwerp van deze bespreking uit. Et moge aan her innerd worden dat vestigingseischen al leen vrijwillig kunnen worden aange vraagd; ze kunnen niet worden opge legd. VERRUIMING VAN GEMEENTELIJKE BELASTINGHEFFING. HM aangekondigde wetsontwerp op komst Het laat zich aanzien, dat het vóór een paar maanden door minister De Wilde In de Eerste Kamer aangekondigde wets ontwerp tot bet geven van een ruimer armslag aan de gemeenten, binnenkort bij de Tweede Kamer kan worden ingediend. De Raad van State beeft reeds zijn advies over bet ontwerp ingezonden. Zooals men weet, ligt het in de bedoe ling aan gemeenten die ondanks de uiter ste krachtsinspanning er niet in slagen haar begrooting sluitend te maken, de be voegdheid te geven tot een ruimere belas tingheffing dan de wet thans toelaat. Het lange uitblijven van het in uitzicht gestel de ontwerp moet worden toegeschreven aan het feit, dat de regeering het vraag stuk van een nieuwe aderlating in som mige gemeenten althans van het inko men en het vermogen, opnieuw tot een punt van ernstige overweging gemaakt heeft. Daartoe heeft vooral ook geleid de omstandigheid, dat inmiddels ter gedeel telijke voorziening in de verhoogde defen sieuitgaven ook reeds voorstellen bij de Tweede Kamer zijn ingediend tot verhoog de opcentenheffing op de inkomstenbe lasting. Ook is nogmaals ernstig onder het oog gezien het gevaar, verbonden aan het ver trek van belastingplichtigen uit gemeen ten, waar verhoogde heffing op inkomen en vermogen zal worden ingevoerd, naar gemeenten, die van de nieuwe bevoegd heid geen gebruik behoeven te maken. Hierin zal naar alle waarschijnlijkheid door de opening van de mogelijkheid van een nieuwe heffing van deze „uitgetrok- kenen" worden voorzien. De Weesinrichting bestaat dezen zomer 75 jaar. Neerbosch, de 'groote Weesinrichting onder de rook. van Nijmegen, viert dezen zomer haar 75-jarig bestaan. D'e datum van deze ongetwijfeld gedenkwaardige ge beurtenis is vastgesteld op 10 Juni. Ve len, zeer velen en in bet bijzonder wel zij, die op dit stukje grond zijn groot ge bracht en opgevoed, zullen van deze on gezochte gelegenheid een dankbaar ge bruik maken om uiting te geven aan 'hun sympathie en dankbaarheid jegens het mooie en zoo zegenrijke werk, dat in Neerbosch in bet straks afgesloten tijd perk is verricht, een arbeid, in het be lang niet alleen van hen, 'die al te vroeg hun ouder® verloren, doch tevens in het belang van die jonge menschenkimderen, die door droeve omstandigheden de ouderlijke zorg moeten missen, de voog dijkinderen. Neerbosch is voor vele honderden in de afgeloopen 75 jaren een vriendelijk te huis geweest.' Stichter is de heer Johannes van 't Lindenhout, een zoon van een welgesteld landbouwer uit Beuningen, een kinder vriend biji uitnemendheid, die in 1863 een weesinrioht'ing in een oude, ruime wo ning te Nijmegen opende. In 1867 was het oude huis te Nijme gen te klein geworden. Van 't Linden- hout ontving toen een stuk land biji Neer bosch ten geschenke, waarop hiji het eerste paviljoen, van wat later de weesmriehting zou beeten, bouwde. Er volgden jaren van grooten bloei. Wel 'had men nog dik wijls te kampen met gebrek aan geld voor de behoeften van 'het steeds grooter wordende gezin, maar daartegenover stond de sympathie van duizenden in den lande, 'die zich steeds weer in daden uitte. Het eene paviljoen na het andere verrees. Ook werden werkplaatsen voor de jongens en een wasscherij, keuken, naaikamer enz. voor de meisjes gebouwd. Daarbij' kwamen daq, nog de woningen voor de gehuwde leden van (het perso neel. In den loop der jaren verrezen een eigen kapel, localiteiten voor een lagere school en een ziekenhuis. Het aantal wee zen jongens en meisjes van zeer uiteenloo'pende leeftijden (tot 20 jaar) groeide aan tot ruim duizend. D'eze over bevolking leidde tot minder gewenschte toestanden. Aan de organisatie kleefden foutien, die zich wreekten, hetgeen tot ge volg had, dat een periode van inzinking intrad. Men verweet van 't Lindenhout persoonlijk, de misstanden, die zich open baarden en beschuldigde hem van veel, waaraan hij; onschuldig was. T'och valt het niet te ontkennen, zoo vertelde de tegenwoordige directeur, Ds Kluin, in een persconferentie, dat nieuwe krachten noodig waren om zijn arbeid voort te zet ten en aan te passen aan nieuwe tijden. Honderden oud-weezen echter uit den tijd van van 't Lindenhout, hebben mij en mijn vrouw ontroerende bewijzen gegeven van hun erkentelijkheid voor de toewij ding, waarmede de stichter van Neer bosch zijn omvangrijken len dikwijls zoo moeilijken arbeid jarenlang 'heeft ver richt. Van 't (Lindenhout werd opgevolgd door Ds en mevr. Schrijver. Deze werd predikant-directeur. De synode der Ned. Herv. Kerk gaf toestemming tot vorming van een zelfstandige gestichtsgemeente te Neerbosch. De periode van inzinking is gevolgd door nieuwe bloeitijden. Het waren voor al de jaren na 1904, dat honderden jon gens en meisjes, na hun opleiding in Neeibosch genoten te hebben, op 18 19-jari'gen leeftijd in betrekking geplaatst werden en velen van ben hebben zich goede, soms zeer goede posities verwor ven. Het waren niet alleen weeskinderen, maar ook voogdijkinderen, welke laatste gToep sedert de Invoering der Kinderwet ten worden opgenomen. 10 Juni zal voor Neerbosch, waar thans nog 435 kinderen verpleegd wor den, een, groote en, historische dag wor den. Honderden oud-pupillen zullen dan derwaarts gaan en gezamenlijk uiting geven aan hun dankbaarheid voor bet geen men hier voor ben deed. Die dank baarheid zal niet alleen uitgedrukt wor den in hun aanwezigheid en in woorden, zij zal bovendien worden uitgedrukt in het aanbieden van een nieuwen en monu mentalen ingang van de kapel, aan welk jubileumgeschenk thans reeds druk wordt gearbeid. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR ZEEUWSCH- VLAANDEREN. In de Zaterdagmiddag gehouden ver gadering van deze Kamer heeft dhr J. A. van Rompu als voorzitter in een uitvoerig overzicht een beeld gegeven van dien toestand waarin handel en nijver heid zich in het jaar 1937 in Zeeuwsch- Vlaanderen bevonden. Er was weinig aanleiding tot optimis me, wel veel reden tot teleurstelling, ter wijl men op eenige opleving had gehoopt. Slechts in enkele gevallen was er toe nemende bedrijvigheid, doch over het al gemeen was er 'behoudens eenige stij ging voor het eerste gedeelte des jaars een inzinking waar te nemen. Het bedrijfsleven in Zeeuwsch-Vlaan deren is te zeer afhankelijk van den toe stand in het buitenland, vooral België en Noord-Frankrijk. Hieraan zijn in de laatste jaren ai meer beperkingen in den weg gelegd, beperkingen die, zij het dan in anderen vorm, Zeeuwsch-Vlaanderen ook weer ondervindt, al® het zich voor dien afzet voor het bedrijfsleven naar het noorden, dus naar eigen land, wendt. Wel is er met betrekking tot de veerdiensten over de Westerschelde reeds heel wat be reikt en ook in de toekomst zijn nog verbeteringen te wachten, die overtocht zal echter voor het bedrijfsleven toch nog lang een bezwaar blijven. De cijfers van werkloosheid volgens de inschrijvingen bij de arbeidsbeurzen ver- toonen een beeld dat niet ongunstiger is dan in voorafgaande jaren waarin de toestand zich ongeveer in gelijken geest ais in 1937 ontwikkelde. Te Terneuzen was er extra werkgelegenheid door het overslaan van 65.000 ton stortsteen, ter wijl velen werk vonden bij den aanleg van de nieuwe kanaalhaviens, op de scheepwerf of in de landbouwbedrijven die meer personeel konden aanstellen. De bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen liep terug, van 84.217 inwoners tot 84.089. De toestand te Terneuzen. De kanaalihavens te Terneuzen werden nog wel niet geheel voltooid, aangezien de geheele outillage nog ontbrak, maar hadden in 1937 toch goeden voortgang wat betreft de uitvoering der werkzaam heden. Het havenbedrijf van Terneuzen ligt niet stil, zooals sommigen wel eens vermoeden al® zij1 alleen op bijzondere kenteekenen afgaan. Integendeel: de op slagplaatsen zijn geheel bezet, zoodat aan nieuwe aanvragen om opslagterrein bij de havens eenvoudig niet kon worden vol daan. Dank zij; de thans in uitvoering zijnde werken, zal na de geheele vol tooiing van de nieuwe kanaalhaven Ter neuzen weer volop over opslagruimte be schikken. Echter blijft het voor de haven van Terneuzen een ernstige belemmering, dat terzake van de spoorwegtarieven op de Belgische spoorwegen voor het goe derenvervoer nog steeds geen herstel van dien ouden toestand is verkregen. De kwestie voor sluisbouw te Terneu zen een levensbelang voor de haven van Gent kwam in het afgeloopen jaar niets verder. De zeevaart op 'het kanaal van Terneu zen geeft eenerzijds teruggang, ander zijds eenige stijging te zien. Het totaal van het havenverkeer (in- en uitvoer) te Terneuzen (waaronder Sluiskil en Axel) bedroeg in 1937 totaal 1.308.783 tonnen, tegen 1.421.509 tonnen in 1936. Alleen door de havens van Rotterdam, Amsterdam, IJmuiden en Vlaardingen wordt dit cijfer in Nederland overtrof fen. Met bestemming voor Gent weTden 2240 zeeschepen te Terneuzen opgeschut; over 1936 was dit cijfer 2075. De inhoud was 1.887.246 reg. tonnen. Voor wat de ver- voercijfers der spoorwegen betreft, 'blijkt dat het goederenvervoer (aan- en uit voer) te Terneuzen zeer gestegen is, als ook de uitvoer over het station Axel. De bedrijven. De toestand in de bedrijven was over het algemeen ongunstig. De cokes- productie nam toe. De productie van zwavelzure ammoniak door de Compag nie Neerlandaise de 1'Azote bleef, ten gevolge van de Internationale Conventie van stikstof-producenten, gelijk aan die over 1936. De nieuwe installaties' voor levering van nitraten en ammonium, aluin en aluminium sulfaat, zijn bedrijfs klaar. Tengevolge van den toestand in Spanje 'had de aanvoer van een der voor naamste grondstoffen voor dit bedrijf, de pyriet, gedurende eenigen tijd ernstig te lijden, terwijl zekerheid dienaangaande ook ivoor de nabije toekomst nog ont breekt. In de spiegelglasindustrie was wel eenige verbetering waar te nemen, maar gunstig is de toestand ook daar niet te noemen. De resultaten van de afdeeling chemische producten ondervonden belem mering; de contingenteering van super- p'hosphaat in Nederland maakte het mo gelijk de prijzen op redelijk peil te hou den. Bevredigend kunnen de resultaten niet genoemd worden. In de suikerindustrie was de toestand in het algemeen iets gunstiger. D'e bie tenteelt, die beperkt blijft tot 70 procent van dien vóór 1931, was oorzaak, dat aan de fabrieken te Sas van Gent slechts enkele maanden kon worden gewerkt. De werkgelegenheid bad. hieronder zeer te lijden. Voor de textielbedrijven was er gedu rende een korten tijd eenige opleving, maar in de tweede helft des jaars volgde een terugslag. Voor deze bedrijven is er nog steeds gebrek aan geschoold Neder- landsch personeel, zoodat de oprichting van de textielschool te Sint Jansteen in dit verhand opnieuw haar beteekenis toont. De in het afgeloopen jaar gehouden Klompenbeurs te Clinge kan niet ge slaagd worden genoemd. De devaluatie had voor de klompenindustrie nadeelige gevolgen. De aardappelhandel vertoonde gunstige exportcijfers, vooral wegens afzet naar Argentinië in het midden des jaars. Over het geheel genomen vertoont de handel in aardappelen ieder jaar minder gun stige resultaten. De paardenfokkerij in Zeeuwsch- Vlaanderen staat op hoogen trap en be hoeft voor die van België niet meer on der te doien. Er heersohte een levendige handel, met name in goedgekeurde heng sten en in het stamboek ingeschreven merries'. De kwaliteit gaat nog steeds vooruit. De visscherij speciaal de vanuit Bres- kens uitgeoefende kustvisscherij geeft reden tot teleurstelling. Het gemeente bestuur van Breskens heeft de visschers gedurende een groot gedeelte van het jaar geldelijk moetien steunen. D'e gar- nalenvisscherij, 'hoofdzakelijk op export aangewezen, kan den steun der Regeering niet ontberen. De vraag naar mosselen, vooraf voor Frankrijk en België, was zeer goed. Vanuit Philippine werden aan het Centraal verkoopkantoor voor mosselen te Bergen op Zoom circa 58.000 balen mosselen van 100 kg. geleverd, een hoe veelheid die ongeveer gelijk is aan die van 1936. Taxi-verkeer met België. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van de zijde van een houder van een taxibedrijf te Terneuzen in verband met de regeling welke door de Belgische regeering is getroffen waardoor het met ingang van 1 Januari 1938 niet meer mogelijk zou zijn met een huur-auto uit Zeeuwsch-Vlaanderen naar België t e reizen, wordt opgemerkt dat uit dezen maatregel voor de grens streek vele moeilijkheden konden wor den verwacht, weshalve de tusscbenkomst van het departement van Buitenlandsche zaken werd ingeroepen. Blijkens de offi- cieele kennisgeving van Belgische zijde werd bepaald, dat voor Nederland dezelf de regeling zou worden getroffen als voor Frankrijk reeds bestond, zoodat huurauto's in België worden toegelaten wanneer zij passagiers vervoeren met bestemming naar de grensstrook, waar onder verstaan wordt het gebied dat zich 10 km. van de grens uitstrekt. 'Gebleken is, dat dit grensgebied voor wat Zeeuwsch-Vlaanderen betreft, gerekend wordt zich uit te strekken tot de geheele Belgische kuststrook, terwijil ook de ste den Brugge, Gent, Antwerpen en omge ving daaronder vail'len. Toch blijft de toe stand onbevredigend, met name omdat in Nederland wonende personen zich niet met een Nederlandsche huurauto mogen laten afhalen, ondanks het feit, dat het in vele gevallen moeilijk zal zijn een Bel gische huurauto te vinden waarmede de betrokkenen vanuit België thuis' kunnen gebracht worden. De Jaarbeurs-bus. Met betrekking tot de autobus- rei zen vanuit Z.-Vlaanderen naar de Jaarbeurs te Utrecht, die ditmaal verboden werden, zal aan den Minister gevraagd worden de thans niet verleende vergunning voortaan weer toe te staan, aangezien juist de reisgelegen heid per autobus voor dit doel het best beantwoordt aan de eischen die in dit opzicht mogen gesteld worden. D e u i t Vlissingen vertrekkende spe ciale treinen voor jaarbeurs bezoekers hebben voor Zeeuwsch-Vlaanderen geen beteekenis, omdat er geen reisgelegenheid over de Wes terschelde is die daarop aan sluit. Deze in het leven te roepen is niet mogelijk omdat daarvoor het aantal passagiers te gering is. Hieruit volgt dat alleen de reisgelegenheid per autobus de bewoners van Zeeuwsch-Vlaanderen ge legenheid biedt om op één dag heen en terug de Utrechtsche jaarbeurs 'te bezoe ken. De Kamer zal met een gemotiveerd adres steun verieenen aan de adressen, die reeds tot den Raad van Ministers zijn gericht met betrekking tot de coöpe ratieve vereenigingen en -den vrijen han del. Deze laatste ondervinden de nadee- len welke voortvloeien uit het optreden van de coöperaties 'die ook van regee- ringswege nog steun genieten, terwijl de vrije handel deze geheel moet missen. Op de vraag van den heer Van Goet- hem, of de examens in verhand met de vstigingswet ook niet in Zeeuwsch-Vlaan deren kunnen worden afgenomen {thans is ook voor dit deel van Zeeland Middel burg aangewezen), wordt medegedeeld, dat er ook door de andere instantie® reeds verzocht is om, b.v. in Terneuzen, examencommissies in te stellen. Failissementen. M. Mol, smid, Heinkenszand. Totaal passief f 26.345,07, waarvan pre ferent f 1854,46. De baten zijn nog niet volledig bdkend. R. de Kock, slager, Hontenisse. Totaal passief f 1393,79, waarvan prefe rent f 111.47. Een acooord is aangeboden. KIESKRING MIDDELBURG DER C.-H. UNIE. De Kamerkringvereeniging „Middel burg", welke geheel Zeeland omvat, van de Chr.-Historische Unie, hield Zaterdag middag te Middelburg haar jaarvergade ring onder leiding van Ds P. J. Steinz te Goes. Na de gebruikelijke opening wees de voorzitter op het woelige wereldgebeu ren, maar ook op den nog bestaanden vrede en den zegen in ons eigen land, waar het volk zich eendrachtig schaart om het Koninklijk Huis. Hij deelde o.m. mede, dat dezen zomer vanwege de C.-H. Unie een landdag zal worden gehouden te Goes, als zijnde het centrum der provincie. Het voorgelezen jaarverslag werd goed gekeurd. De rekening en verantwoording sloot met een batig saldo. De heer Baron van der Feltz deed nog mededeelingen over de ingestelde propagandacommissie. De heeren Mr H. van der Beke Callen- fels te Vlissingen, G. van Duin te Zie- riksee en W. van der Ploeg te Oud-Vos meer werden als bestuursleden van den Kamerkring herkozen, evenals Mr W. F. E. Baron van der Feltz als lid van het hoofdbestuur. Het Tweede Kamerlid, de heer Tj. Krol, besprak in een gloedvolle rede den politieken toestand van den laat sten tijd. De C.-H. partij heeft de kiezers wel gewezen op terugkeer tot de Chr. grondslagen van ons volksleven, maar zonder menschvergoding had ook de aan dacht kunnen gevestigd worden op de verdiensten van de C.-H. voormannen, met name van Jhr. De Geer, die op finan- ciëel gebied groote diensten aan ons land heeft bewezen. De vorming van het huidig kabinet be sprekende, gaf spr. zijn teleurstelling te kennen, dat de formateur geen voeling gehouden heeft met de C.-H. fractie. Deze fractie is wel tevreden met dit ministerie, daar dit de Chr. grondslagen van ons volksleven wil bewaren. Zij wacht op daden, waaruit dit blijkt. Het is een eer, dat dit Kabinet de defensie zoo krachtig behartigt. Waar geen geld voor andere doeleinden be schikbaar is, verwondert het echter, dat de Ministers van Sociale en Economische Zaken samen 4y2 millioen gulden verhoo ging van steun hebben weten te ver krijgen. Dus beweert de R.-K. pers, dat de R.-K. invloed in het Kabinet domi neert. Het beleid van den Minister van Onder wijs valt niet af te keuren, daar hij kabi- netspolitiek voerde. Spreker wenscht naast de defensie-uit gaven ook gelden voor de verheffing van de volkskracht. Het is gewenscht de ver zekeringswetgeving te verbeteren. Het is dringend noodig 70.000 onverzorgde ouden van dagen te helpen. De vele jeugdige werkloozen hebben dringend arbeid noo dig. Duitschland kan ons hierin ten voor beeld zijn. Na deze rede werd door een vijftal personen gebruik gemaakt van de ge legenheid tot vragen stellen, welke vra gen door den heer Krol werden beant woord. MIDDELBURG. Eerste steenlegging van het nieuwe complex der Woningstichting „Volks- b e 1 a n g". Zaterdagmorgen was het be stuur van Volksbelang met autoriteiten en genoodigden op het terrein aan de Hen drikstraat samen gekomen. Onder de aanwezigen merkten we op: burgemeester Fernhout, weth. Onderdijk, den gemeen tesecretaris, de directeuren van de ge- (mieenHebedrijven en i-werken, den beer J. A. Vertregt, den architect Ir A. Rot huizen en de aannemers, de heeren Post en Bertink, terwijl van weth. Boasson be richt van verhindering was ingekomen. eD heer P. Adriaanse nam als voorzitter van Volksbelang het woord. Het is nog altijd gewenscht, dat vele nieuwe huizen worden gebouwd en oude afge broken. Spr. dankte allen die aan dit plan medegewerkt hebben. Allereerst B. en W., den Raad, den hoofdambtenaar en ie ambtenaren en den architect. Den aan nemers wenschte spr. geluk hij hun ar beid, den secretaris dankte hij voor het vele werk in dezen verricht, terwijl de tegenwoordigheid der afgevaardigden van Patrimonium, den Chr. Besturenbond en den Chr. Nat. Werkmanshond zeer op prijls werd gesteld. De burgemeester zeide, dat het gemeentebestuur dankbaar is voor de ont vangen uitnoodiging. Het is spreker aan genaam hier het bestuur van Volksbe lang, den architect en de aannemers aan te treffen en vooral ook den heer Ver tregt, aan wien Volksbelang zooveel 'e danken heeft. De woningstichting, reeds 160 woningen onder haar beheer heeft, heeft zich niet laten afschrikken den bouw van deze 16 woningen op Z1CS te nemen. Op het gebied van woningbouw u e in Middelburg nog heel wat te doen Spr. wenschte verder dat deze bouw on der Gods zegen veiligen voortgang mo? vinden, dat het bestuur statisfactie van zijn werk zal hebben en dat in deze w>' ningen een aantal gezinnen rustig en f lukkig zal leven. Nu had de plechtige eerste-steenle??1 5 plaats door den burgemeester, vvaar een oorkonde werd ingemetseld. Tot slot sprak de heer Post namens - aannemers om Volksbelang met dez bouw succes te wenschen en om de b V

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2