15 DE ZEEUW 95 TWEEDE BLAD TANTE AILIE Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland. Uit de Provincie ct 24 IJK »kiemde is. [baas, Telef. Ienzaad, Jcht Ibode, b ode, VRIJDAG 25 MAART 1938, Nr 149. MIDDELBURG. FEUILLETON ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. TOLEN EN St. FILIPSLAND. Stukken voor den Qemeonteraad van Goes. a at 18 en BEV. j»EI.EN, [ER, Hartoog- pr tegenwoor- IDE lende werken. |ngen. enhof", Krui- XJK FRONT |ts geb. 1.25. en tranen. 3RBETERDE 1ELUK, Tele- militairen It Mei louwenpolder. |r tegenwoor- fcet kinderen lvraagd, g°®d loken. J- DIL> W perken, li0^ DE JONGE. RUIL: I'S, Indragend. auburg, Tel0' VAN De vooruitzichten voor dit oogstjaar weinig hoopvol. Onder voorzitterschap van den heer F. V. Valstar heeft het Centraal bureau van de tuinbouwveilingen te Rotterdam zijn aigemeene vergadering gehouden. In zijn openingsrede verklaarde de heer Valstar, dat het afgeloopen jaar den tuin bouw niet de opleving heeft gebracht, waarop werd gehoopt. De tuinbouw staat nog met den rug te gen den muur en moet de slagen opvan gen, die op hem neerkomen. Financieel ie hij uitgeput, de laatste reserves zijn ge bruikt. Maar de geestkracht, de vaste wil om vol te houden is nog ongebroken. Het stemt tot dankbaarheid, aldus spr., dat de regeering door haar steunverle ning zoo krachtdadig wil medewerken om het tuinbedrijf in stand te houden. Van groot belang acht spr. het jongste initiatief der regeering betreffende ver laging van de vaste lasten. Ook de veilingen zullen in samenwerking met andere organisaties hun schouders zetten onder de nieuwe poging om den tuinbouw te helpen. Het afgeloopen jaar, zoo vervolgde spr., bracht nieuwe exportbelemmeringen in verscheidene landen. Veor&i bij den export naar Duitsohland nemen de moeilijk heden toe. De minder gunstige clearings- positie is een dreigend verschijnsel voor den tuinbouwuitvoer in verband met de toch al reeds veel te geringe betalings contingenten voor onze artikelen. De steeds voortschrijdende centralisatie bij den import in Duitsohland in verband met de marktvoorziening maakt een orde ning van onzen export naar Duitsohland dringend noodzakelijk. De exporteurs staan op het standpunt, dat ordening voor den export van tuin bouwproducten niet aan te bevelen is. Zij moeten zich echter realiseeren, dat vrij heid in het veilingsverkoopsysteem alleen maar zin heeft, als er in werkelijkheid handelsvrijheid is en geen betalingsmoei lijkheden ruimte bieden voor handelingen die de belangen van den tuinbouw ernstig schaden. Ook voor de toekomst moet de tuin bouw naar ordening in hetbe- d r ij f blijven streven. Dit acht spreker ook den besten waarborg, dat staatsbe moeiing het bedrijfsleven niet steeds ver der in haar greep neemt. Meer en meer verovert het Nederland- sche fruit de binnenlandse he markt. De gelukkige samenwerking met de di rectie van den landbouw ten aanzien van den vooruitgang van onze fruitcultuur, zal sneller dan men vroeger had durven hopen, tot de gewenschte resultaten voe ren. Als verdere lichtpunten voor de verbe tering van den afzet van fruit in het eigen land, noemde spreker de controle op den aanvoer ter veiling en de breede cultuur technische voorlichting. Een breed ar beidsveld ligt echter nog open, waarbij spr. o.m. denkt aan het vraagstuk van de betere bewaarplaatsen van ons fruit en bet collectieve sorteeren en verpakken. Het doel van deprijspolitiek moet thans zijn: voor den tuinder lage, doch loonende prijizen. Niet alleen met een goed maar ook met een izoo goed koop mogelijk product moet de concur rentiestrijd op de buitenlandsohe mark ten worden gevoerd. De productiekosten moeten terug naar een peil, dat weer mogelijkheden geeft. Steun in den vorm van een bijslag en minimumprijzen kan nog niet worden ge mist, maar de tuinbouw mag de oogen niet sluiten voor de gevaren, die in die I maatregelen, naarmate zij langer duren, r schuilen. De tuinder zaldeeigen ver- antwoordelijtheid voor zijn bedrijf weer moeten dragen. Onze organisatie aldus spr. moet daarom ook bereid zijn ie<j.eren maatre gel te steunen, die het telen voor den steun tegen gaat. Zoolang er nog een te veel aan producten is, kan de teeltregeling nog niet worden gemist en moet iedere drang naar uitbreiding van teelt nog worden weerstaan. Dit staat den tuinbouw niet altijd even duidelijk voor oogen. Voor de naaste toekomst zal vooral het vraagstuk van de prijzen en de m i n i - mumprijzen onze aandacht in toe nemende mate blijven vragen. Als straks ten aanzien van dit vraagstuk stappen moeten worden gedaan zullen de veilin gen dit tot stand moeten brengen. De mi nimum-prijsregeling kan niet meer wor den losgelaten, maar het is van het groot ste belang, dat de minimum-prijzen op de juiste manier worden aangewend. Voor den tuinbouw acht spr. de V o o r- uitzichten van dit oogst jaar weinig hoopvol. Alle moeilijkheden, die zich in de laatste jaren hebben opgestapeld zijn gebleven. Er ko men er veeleer steeds nieuwe bij zonder dat het in de macht van mensohen schijnt te liggen de oude banen van onzen export weer te verruimen. Spr. wekte daarom op tot volhouden in den moeilijken strijd voor de belangen van den tuinbouw. In taaie volharding moeten wij den ongunst der tijden het hoofd blijven bieden. Het jaarverslag van den penningmees ter werd goedgekeurd. De exploitatie-re kening over 1937 sluit met een bedrag van f71.009,57; het nadeelige saldo bedraagt f811,55. Na eenige discussie werd een voorstel aangenomen, waarbij aan het bestuur op gedragen werd bij voortduring de aan dacht van de Nederlandsche regeering te blijven vestigen op de noodzakelijkheid van uitbreiding van onzen export ook naar andere landen, speciaal naar Engeland, het welk alleen bereikt kan worden door een verlaging of overbrugging der hooge En- gelsche invoerrechten en tenslotte op de billijkheid, dat de handelspolitieke wape nen, waarover onze regeering langzamer hand de beschikking heeft gekregen, ook voor een met zijn belangrijkheid overeen komend deel zullen worden aangewend ten behoeve van den export van Nederland sche tuinbouwproducten. Slechthoorenden. Gister avond hield de afd. Middelburg van de Vereen, tot behartiging van de belangen van slechthoorenden haar maandelijksche bijeenkomst onder leiding van mevr. van Dteinse, die in het bijlzonder welkom heette den. heer Kloosterman uit Goes, die voor de aanwezigen zou lezen en voordra gen. Eerst deelde de presidente mede, dat de dames mevr. van Pienbroek en mevr. Ghijsen bereid waren zich aan het hoofd te stellen van een propaganda-commissie, waarin ook reeds mej. de Vries plaats nam. Men hoopt deze commissie nog uit te breiden. Propaganda is noodig, want er zijn nog te veel slechthoorenden, die buiten de vereeniging staan, en ook on der de jeugd is nog veel te doen. Hierna verkreeg de heer Kloosterman het woord. Hij heeft een paar aardige Zuid-Bevelandsche verhalen op pakkende wijze voorgedragen. Twee muzikale wande lingen. Het Tamboers- en Pjjperscorps „Juliana" zal Zaterdag en Maandag een muzikale wandeling maken, waarvan het doel is de aandacht te vestigen op den bazaar, die wordt gehouden ten bate der kas van de O. J. M. V. Zaterdag om half vier zal een route Worden gemaakt en Maandagavond wordt om half acht een fakkeloptocht gehouden. Reorganisatie van de commissie van georgani seerd overleg. In de vergadering van den Raad van 12 Oct. 1927 is over eenkomstig het voorstel van de meerder heid van B. en W. met 9 tegen 8 st. af wijzend beschikt op een tweetal verzoeken door Catharine'D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 35.) -o- „Het spijt me heel erg," begon Nannie. Maar Maude viel haar in de rede. »>0, je moet er je niets van aantrek ken," zei ze vroolijker, ,,je moet je de zaak niet zwarter voorstellen dan ze is; niet slechter over hem denken, dan hij verdient. Hij is een volkomen eerbaar man, over wien de menschen heel waar- deerend spreken. Goedhartig is hij ook en bij meent het goed; maar, maar," en ze sprak haastig, alsof ze besloten was nu maar ineens alles te zeggen, „hij is echt een man van opwellingen en gewoonlijk is zoo'n karakter zwak en tracht den bezit ter er van de fouten op allerlei wijs te verontschuldigen. En zulke menschen kan ik niet uitstaan." )>Hij is dus geen optrecht man?" vroeg Nannie. „Dat durf ik niet te beweren. Hij traobt bet wel te zijin. Zijn uitvluchten en ver ontschuldigingen moeten net zoo goed bemzelf als dengeen tegen wien ze gericht 1 zijin, overtuigen." „Maar een man moet zoowel eerlijk te gen zichzelf als tegen anderen zijin." „Als hij maar weet hoe. Maar die arme Sir William kan door zijn zelfzucht de waar heid niet zien. Heusch, daar zit hem ge loof ik, de moeilijkheid." „Kan men niet altijd de waarheid zien, als men maar wil?" vroeg Nannie na denkend. „Ik denk van wel; maar ik geloof niet, dat hij het wil. Maar, Nannie, zouden we hem nu maar niet met rust laten? Ik kan niet lang blijven en er is zoo veel, dat ik je vragen moet. Vertel me; kun je het me vertellen, zal het niet te veel voor je zijn? Ik wilde zoo graag alles hooren" en onbewust keek ze weer naar mevrouw Colville's stoel. Nannie begreep haar on middellijk. „Het zal heelemaal niet te veel voor me zijn," zei ze zacht. „Ik spreek graag over haar. Ik schreef je, dat de laatste ziekte niet wilde wijken. We hebben een langen, kostbaren tijd van verplegen ge had." „En wist ze, dat ze ging sterven?" „Ik geloof, dat ze het van het begin of aan geweten heeft. Zoo denkt tante Ailie er ook over; maar Maude, zoo vredig en gelukkig verwachtte ze den dood!" „Eb. was ze niet bang voor jullie? Dat van organisaties om de samenstelling der Commissie van Overleg in dien zin te wij zigen, dat daarin niet langer hoofden van dienst als stemhebbend lid zouden zitting hebben, doch, in hun plaats, een drietal leden van den Raad als zoodanig zouden optreden. Na deze afwijkende beslissing heeft de Raad zich principieel niet meer uitge sproken over een eventueel gewijzigde sa menstelling der Commissie. Waar intusschen zoowel de Raad als het collego van B. en W. geheel andera van samenstelling zijn geworden dan in 1927 het geval was, mieenen B. en W. dat het op hun weg ligt den Raad in de gele genheid te stellen zich nogmaals omtrent deze materie uit te spreken. Als de eensgezinde opvatting van hun college deelen B. en W. mede, dat zij het georganiseerd overleg zien als een waar devolle advies-instantie ten aanzien van zaJken, over welke uiteindelijk de Raad, als hoogste bestuurscollege in de gemeen te, in volle vrijheid zal hebben te be sluiten. De taak der Commissie van over leg is derhalve het vormen van een nut- tigeü schakel in de voorbereiding van re gelingen, die het personeel en zijn onder- deelen betreffen. B. en W. zouden het met namle onjuist achten aan haar oordeel een bindend karakter te geven. De hoofden van dienst, die tot heden als stemhebbend lid op volkomen gelij ken voet met de vertegenwoordigers der werknemers in de Commissie zitting heb ben, zijn niet te beschouwen als vertegen woordigers van de gemeente als werk geefster, waar zij zelf deel uitmaken van biet gemeentepersoneel. Bovendien kan van hen noodzakelijke objectiviteit ter nauwernood verlangd worden, wanneer over hun eigen rechtspositie of een ge deelte daarvan moet gesproken worden. De hoofden zouden wel, naar het ge voelen van B. en W., op aanwijzing van hun college toegang tot de vergaderingen der Commissie behooren te hebben tot bij1- stand en voorlichting van de in de Com missie opgenomen Raadsleden. Tot heden bekleedt een lid van B, en W. het voorzitterschap der Commissie en heeft daarin stem. B. en W. zouden zulks willen bestendigen, met dien verstande evenwel, dat de stem een raadgevende wordt. Het wil hen voorkomen, dat daarmede het gezag van den voorzitter aan betee- kenis zal winnen, omdat hij1 zich, op die wijze, als volkomen neutraal boven de partijen kan gevoelen en uitspreken. Hij behoeft zich dan niet uit te spreken no pens den inhoud van. een advies der Com missie, waarover B. en W. zich nog zullen hebben te beraden. B. en W. stellen thans voor in beginsel te besluiten om: a. drie leden van den Raad te doen zitting nemen in de Commissie van Over leg, met handhaving van een der leden van hun college als voorzitter, doch met raadgevende stem; b. de hoofden van dienst, op aanwijt- zing van B. en W., toegang te geven tot de vergadering der commissie tot bij stand en voorlichting van de sub a ge noemde raadsleden. Kasgeld 'besluit. B. en W. stellen voor in het kasgeldbesluit 1938 het maximum op te nemen bedrag met f 100.000 te verhoogen en dus te brengen op f 350.000. Openbare speelplaat sen. B. en W. zegden bij de behandeling der gemeentebegrooting 1938 toe de mo gelijkheid te onderzoeken van eventueele uitbreiding van het aantal openbare speelplaatsen. Thans deelen zij mede, dat het aantal speelplaatsen 5 is, vrij regel matig over de gemeente verdeeld en in de nabijheid van volkrijke buurten. In den regel bepaalt bet gebruik zich tot bezoek door kinderen van 3 tot 12 jaar, doch druk is dat gebruik niet te noemen, al thans zeker niet zoodanig, dat uitbreiding die uiteraard hoogere uitgaven voor dit doel zou meebrengen, noodzakelijk of wenschelijk zou zijn. Kapelle. Het Comité voor Chr. Win- terlezingen kwam onder voorzitterschap van den heer F. P. de Graaf in jaarver gadering bijeen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental met 9 was ver minderd en nu 48 bedraagt. lijkt me voor haar het ergste, dat ze je vader en jullie allemaal moest achter la ten. Nannie, dat moet hard zijin geweest. Dat moet haar veel zorg gebaard hebben." „Dlat zou men kunnen denken; maar zij mocht vredig en gelukkig blijven. Een keer heeft ze er met me over gesproken, toen ik alleen hij haar zat. Ze zei, dat ze er zelf verbaasd over was, zich zoo weinig ongerust te voelen. Maar, zei ze, ze voelde, dat God ons liefhad met een liefde, veel warmer en wijlzer dan de hare en aan Zijn liefde en zorg durfde ze ons gerust over laten." „O, Nannie, je schreef, dat ze een bood schap voor mij had aohter gelaten," zei Maude, het hoofd afwendend om haar ontroering te verbergen. Nannie sprak zoo kalm, dat Mande, haar vriendin door haar eigen verdriet niet van streek wilde maken. „Ja, ik wilde het je liever niet schrij ven. Ik heb steeds het gevoel gehad, dat ze wenschte, dat ik het je zelf zou zeg gen; maar het was zelfzuchtig van me, verkeerd aangevoeld. Ik had het je moe ten schrijden. Ze vroeg me je te vertellen, dat ze van jou even veel hield als van ons en dat haar zegen met je was. Ze verzocht me je te zeggen, dat je nimmer moest vergeten, dat God ook voor jou hier op aarde een taak had weggelegd en dat De ontvangsten bedroegen f105, de uitgaven f76, saldo f29. Besloten werd weder drie sprekers uit te noodigeu. Wemeidinge. Woensdagavond verga- dei de de Coöp. Boerenleenbank „Wemel- dinge" onder leiding van den heer Jac. de Zeeuw. In het bestuur werd herkozen dbr K. J. Dominicus Fz., in den Raad van Toezicht dhr P. A. Lindenbergh. De rekening 1937 bedioeg in totaal f 934157.78 met een saldowinst van f 1581.28, welke bij het reservefonds zal worden gevoegd. —I Gevonden een padvindersportemon- naie en een kinderportmonnaie met in houd. Inlichtingen te bekomen bij den gem.-veldwachter. (Belangeloos bericht.) SI Laurens. Woensdagavond vergader de de woningbouwvereeniging „Huis en Hof" alhier onder leiding van dhr P Vader Hz. Het verslag van den penningmeester gaf een voordeelig saldo aan van f4,71, Als bestuurslid werd herkozen A. Wil- leboordse. Als commissaris werd gekozen P, Boon, zulks in de plaats van dhr J. H. van 'tHoff, die zich niet meer be schikbar stelde. Inzake het onderhoud der woningen zal het bestuur maatregelen treffen. Stavenisse. Woensdagavond j.l. werd onder voorzitterschap van dhr S. Stoel de jaarvergadering gehouden van den IJsbond „Eiland Tholen". De ontvangsten hadden bedragen f 120.18 en de uitgaven f7.31; goed slot f 112.87. Uit de gevoerde besprekingen bleek wel, dat de kwakkelwinters van de laatste jaren op het ledenaantal der aan gesloten vereenigingen een funesten in vloed hebben. De vier aangesloten vereenigingen heb ben momenteel 972 leden. Gezien het groote batig saldo werd besloten de af- draoht voor de aangesloten vereenigin gen dit jaar te bepalen op 1 cent per lid. Tolen. Goed afgeloopen. Bij het zeem en van een bovenraam is Mej. v. T., alhier, wonende aan de Wal nabij de brug, van ©en hoogte van ruim 10 m. naar omlaag gevallen. Gelukkig dat haar val gebroken werd, doordat zij op het dak der serre viel, daar zij er anders waar schijnlijk niet zoo goed zou zijn afgeko men. Direct was doktershulp aanwezig. Zij had haar pols ernstig bezeerd, terwijl zij klaagde over inwendige pijnen. Donderdagavond j.l. kwam het Groene Kruis in jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de groote verdiensten van wijlen Dr Hoorweg. Namens de vereeniging bracht hij hulde aan zijn nagedachtenis en ver zocht de aanwezigen eenige oogenblikken op te staan. Spontaan werd hieraan vol daan. Van den tuberculose-arts, Dr Stoppe laar, was een schrijven ingekomen, dat hij met groote voldoening heeft mogen con- stateeren, dat het wijkgebouw door de pas aangebrachte verbetering, behoort tot een der best ingerichte uit Zeeland. Uit het jaarverslag stippen wij aan^dat de ver eeniging 596 leden telt en dat 286 uitlee- ningen plaats hadden. Het tarief behan deling hoogtezon blijft 10 cent per uur. Onvermogenden worden gratis behandeld. De zuster bezocht voor de wijkverpleging 72 gezinnen met 79 patiënten en 5645 ver- pleegdagen en 7800 bezoeken. Voor tuber culose 10 gezinnen met 10 patiënten en 847 bezoeken. De ontvangsten bedroegen over '37 f 2606,43 en de uitgaven f 2602,44 Alzoo een batig slot van f 3,99. Dhr Ornee bracht hulde aan de wijk zuster voor haar voortreffelijk werk. Als bestuursleden werden herkozen dhrn G. Vis en L. G. van Zaltbommel en in de va cature v. d. Velde, die niet meer in aan merking wenschte te komen, Mr A. J. v d. Hoeven. Op voorstel van dhr Ornee werd dhr D. v. d. Velde, gezien zijn groote verdiensten, voor het Groene Kruis be noemd tot eere-lid. Naast het bestuur werd een commissie benoemd welke de leden zal bezoeken om ben te bewegen tot vrijwillige contributie-verhooging. Op voorstel van dhr D. v. d. Velde, zal het bestuur plannen heramen tot het houden van eeD Bazaar einde 1938. Christus ook voor jou was gestorven en je een 'plaats had bereid in het Vader huis. En daar hoopte moeder je weer te zien." Maude kon haar tranen nu niet meer terug houden of bedwingen. „Ik zou het zoo graag willen, Nannie," zei ze eindelijk. „Ik voel nooit die ver zoening met die totale overgave met me zelf aan Hem." „Komt dat niet, doordat je niet ern stig zoekt?" vroeg Nannie. „Zoekt en gij zult vinden." „Bk geloof niet, dat ik zoek. Ik verlang er alleen naar, als iemand als jij in mijtn nabijheid is. Als ik weg ben, vergeet ik het maar al te vaak. Maar op het zelfde oogenblik dat ik dit huis binnentreed, schijn ik in een andere sfeer te komen. Jullie leeft allen zoo dicht hij God, wan delt in het licht Zijns aansbhijms. Jullie behoort Hem toe en alles, groot, of klein, belangrijk of onbelangrijk, komt tot jullie met Zijn zegel er op. Maar Nannie, lie veling," vervolgde ze, plotseling van toon veranderend, „er valt te veel over dit onderwerp te zeggen, om het nu af te kunnen handelen. Zie eens naar buiten, de schemering begint al te vallen. Ik moet weg, hoe kom ik anders thuis?" „Hoe wil je dan naar huis gaan?" vroeg Nannie. D© Raad der gemeente Goes vergadert op "Woensdag a.s., des namiddags 2 uur. Punten van behandeling zijn o.a.: Beëediging van den heer P. Ghamuleau als lid van den Raad. Benoeming van een lid in de Commis sie voor de Strafverordeningen (vacature Simons). Wijziging der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1987. Voorstel om B. en W. te machtigen tot verkoop van bouwterrein aan den Patijn- weg. Voorstel tot het opnieuw vaststellen der prijizen voor de bouwterreinen, behooren- de tot het Grondbedrijf. Voorstel om in beginsel te besluiten tot het leggen van een voetbrug over de Oost- vest bij' het Prinses Beatrixplein. Voorstel tot het doen aanbrengen van zitbanken in de plantsoenen als werk- object voor jeugdige werkloozen. Voorstel tot bet aangaan eener pri vaatrechtelijke overeenkomst met het Rijk inzake het leggen van bulzen in Rijks- grond ten behoeve van het gemeente-gas bedrijf. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van precariorechten. Voorstel tot wijiziging der verordenin gen, regelende de vaste commissiën uit den Raad. Voorstel tot het verleenen van vergun ning aan den heer J. Baijens te Kapelle tot het aanleggen van een straat in het verlengde der Trompstraat. Verzoek van het Bestuur der Vereen voor Chr. U.L.O. om beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van leerboeken. Verzoek van den heer M. van Stee om ruiling van grond aan de L.' P. van de Spiegelstraat hoek M. A. de Ruijterlaan. Ontwerp van wijziging der grens tus- schen de gemeenten Klóetingo en Goes. Voetbrug over de Oost- vest. Biji de behandeling der gemeente begrooting '38 werd door den heer Crucq verzocht om een onderzoek te willen in stellen naar de mogelijkheid van het ma ken van een overbrugging van de Oost- vest, ter verkorting van den weg van het centrum der stad naar Bouwplan III. Ge noemde heer zag in dit werk tevens een geschikte gelegenheid tot het verschaffen van arbeid aan jeugdige werkloozen. De directeur van Gemeentewerken heeft het plan voor den bouw van een brug samengesteld, vergezeld van een raming van kosten. De directeur heeft zich voorgesteld den bouw van een voetbrug tegenover het Prinses Beatrixplein, liggende ter hoog te van 1,80 M. boven den waterspiegel. Deze hoogte komt B. en W. te gering voor, zulks met het oog op' de belangen der schaatsenrijders. Zonder extra kosten kan de brug evenwel eenigszins hooger worden gelegd, zoodat aan dit bezwaar is te gemoet te komen. Verder blijkt, dat de kosten vrij hoog zullen zijn, n.l. f 1700, waarvan f 200 arbeidsloon. Bij de beoordeeling van laatstgenoemd bedrag dient men echter in het oog te houden, dat wanneer het werk wordt uitgevoerd door jeugdige werkloo zen, deze geen hoogere vergoeding mogen ontvangen dan f2,50 per week, waaruit volgt, dat dit werk 10 jeugdige werkloo zen gedurende ongeveer 8 weken zal kun nen bezig houden. Uit een sociaal oog punt bezien, kan dit werk dus niet geheel zonder belang worden geacht. Van de zijlde der bewoners van den Oostsingel, noch van die van Bouwplan III heeft B. en W. echter ooit een ver zoek om een rechtstreeksche verbinding met den Oostwal en daardoor met de bin nenstad bereikt. De behoefte hieraan is dus blijkbaar niet dringend. Hiertegen over staat, dat het aantal bewoners van Bouwplan III regelmatig toeneemt. Het derde punt hetwelk aangestipt dient te worden is het feit, dat er op de gemeente-hegrooting 1938 voor dit werk geen gelden zijn uitgetrokken en B. en W. momenteel nog moeilijk kunnen beoor- deelen, of zulks alsnog mogelijk zal zijn. Met het bovenstaande wil niet gezegd zijn dat B. en W. onsympathiek tegenover den bouw van deze brugverhinding zon den staan, doch wèl wil het hun voorko men, dat deze bouw niet urgent genoemd mag worden. Daar hierin een zij' het „Wandelend natuurlijk." „Maar alleen, Maude?" „Ja, alleen, heelemaal alleen. Maar waar ben je bang voor? Droom je, net als mama, dat de een of andere bandiet van achter een heg op me ligt te loeren en plotseling op me af zal komen om me te berooven en te vermoorden? Of liever, want die eerste veronderstelling is lang niet romantisch genoeg voor mama, dat een boerenknecht plotseling verliefd zal worden op mijn buitengewone schoonheid en me zal willen schaken?" „Maar Maude, het zal heelemaal don ker zdjln voor je thuis bent." „Nog lang niet, tenzij je me te lang op houdt. Voor ik wegga, moet ik weten wanneer ik je een heelen dag voor mezelf kan krijgen. En hoe wil je dan? Zal ik biji jou komen, of kom jij bij mijl? Zeg morgen. Kan het morgen niet zijn?" Nannie aarzelde en voor ze kon ant woorden, ging de deur open en kwam Margaret binnen. „Juffrouw Maude," zei ze „uw mama heeft den palfenier gezonden om te zeg gen, dat ze den ponnywagen zal sturen en u te verzoeken hier te blijven, tot hij' er is." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5