TAMMINGA - BOES M. WALRAVEN - MIDDELBURG Voor de a.s. Belijdenis W. DE GLAS MIDDENSTANDSBELANGEN KIEST VOOR Controle- Bedrijfseconomische adviezen-Belastingzaken. BB Uw Tailleur Uit de Provincie VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. D E Garage in 't Centrum Wijngaardstr. 24 - GOES - Tel. 76 ACCOUNTANT - LEER. BOEKH. M.O. H. H. Aannemers-Meubelmakers 1 Fabriek voor Houtbewerking, Goes te veel of te weinig WIJ hebben diverse middelen FIRMA GEBR. MULDER Voorloopig vestigingsverbod, voor verschillende bedrijfs takken ter voorbereiding van vestigingseischen. is Segeersslngel V 60 - Telef. 336 Timmer- en Metselbedrijf Aannemer van Bouwwerken heb ik mooie KERKBOEKJES In verschillende soorten en prijzen BOEKHANDEL BAURDOUX Celotex en Pee-Gee-platen Triplex en Eternitproducten WASSCHERIJ S. B. v. d. LINDEN - Vlisslngen Koena-Karnemelksche Pap Depöt Goes, Tel. 271. L. J. VAN 'T WESTEN0E WALCHEREN'S MELKPRODUCTEN Koopers ondervind 't, Van Westens Kleeding wint 't. VAN WESTEN - GOES WALCHEREN. Vere. Dinsdagavond had alhier de eindles plaats van den twee-jarigen land- bouwcursus (leiders de hoeren Voogd en Beukelman). Ook warieni aanwezig Bur gemeester Huinink, de heer Bosselaar, voorzitter Gew. Walcheren van den C. B. T. B. dhr Hofstra als vertegenwoor diger van den Rijkslandbouwconsulent, de loden der Commissie van toezicht en ver schillende ouders der cursisten. SCHOUWEN-DUIVELAND. Kerknieuw- Kunst en Wetenschap Gemengd Nieuws Rechtsza DE NOORD-BEVELANDSCHE BRUG. Naar het „Dagbl. v. Zeel." van betrouw bare zijde vernam, vlot het met de plan nen voor de Noord-Bevelandsohe brug nog niet erg. Ook een onderhoud, dat twee leden van Ged. Staten onlangs met Minis ter van Buuren over deze kwestie hadden, heeft nog geen tastbare resultaten gehad. Hoewel de heer van Buuren een minder star standpunt inneemt dan zijn voot- ganger, vTeest ook hij, dat, zoodra de tol heffing wordt toegepast, het verzet daar tegen zal beginnen. Het meest voelt Z. Exo. nog voor tolheffing met afloopende schaal. De vraag is dan echter weer of de financieels basis niet geschokt wordt. Besmettelijke ziekten. In de weak van 13 tot en met 19 Maart kwamen in onze provincie 10 gevallen van roodvonk voor, n.l. 3 te Ziariksee, 2 te Biervliet (in één gezin) en te Oud- Vosmeer en één in ieder der gemeenten Borsele (het tweede geval in één gezin) Kruiningen en Ovazande. KreeftenvisscheriJ. De kreeftenvisschers mogen 1 April a.s. hun korven uitzetten en hun netten voor de „rog". Naar wijl vernemen is de ach teruitgang in den kreeftenstand op enkele perceelen zoo groot dat de eigenaars dier perceelen niet meer aan deze vissoherij zullen deelnemen. Mr J. Erasmus, t Te Oostburg is in den ouderdom van 45 jaar plotseling overleden mr J. Eras mus, advocaat en procureur aldaar en secretaris van den Statenkieskring Zeeland van de Liberale Staatspartij. Korfbal. Zaterdag a.s. organiseert de Zeeuw- sche Korfbal Bond een propagandawed- strijd in Kapelle tussehen Togo en Zee- landia. De korfbalvereeniging Domburg heeft zich als lid bij den Z.K.B. opgege ven. De Bond telt nu 17 vereenigingen. Gisteren vierde de heer W. Anker (wethouder) zijn zeventigsten verjaar dag. Zeldzaam jubileum. Van daag herdenkt de heer J. F. Wolfers onder groote belangstelling het feit, dat hij ö5 jaar geleden in dienst trad bij de fabriek voor boutbewerking „La Vitesse" (voorheen S. v. d. Peiji). Nog steeds ver richt bij bier zijn werk als meesterknecht. Te half tien werd de heer Wolfers op het kantoor ontboden, waar behalve de patroons ook Burgemeester en Wethou ders lea de gemeente-secretaris aanwezig waren. De burgemeester sprak den heer Wolfers op hartelijke wijze toe en kon hem de gouden eere-medaille, verbon den aan de Orde ivan Oranje Nassau, overhandigen. De burgemeester merkte bierbij op, dat deze medaille in den regel slechts aan administratief personeel wordt uitgereikt, maar, waar de heer Wolfers zulk een zeldzaam jubileum viert, is ze hem toegekend. Ook de heer Van der Peijl complimen teerde den heer Wolfers recht hartelijk en bood hem een ruststoel en een ver- groote foto van de afdeeling, waar de beer W. werkzaam is, aan. Namens bet personeel werd ook een aandenken geoffreerd. De voorzitter van de buurtvereeniging, de heer de Jonge, gaf eveneens blijk van zijn belangstelling. Onnoodig te zeggen, dat de beer Wol fers verschillende bloemstukken en tal van felicitaties ontving. Het is voor hem vandaag een ware feestdag. In de L. P. v. d. Spiegelstraat werd druk gevlagd. Woensdagavond had alhier de eind- les plaats van den dezen winter gehou den cursus in Rundveekennis, uitgaande vanwege den G.B.T.B. Deze eindles werd bijgewoond door de Commissie van Toe zicht en werd gehouden door den heer C. Zwagerman, Rijkszuivelconsulent te Middelburg, die aan 22 cursisten een di ploma kon uitreiken. De heer Dominicus sprak een woord van dank namens den G.B.T.B., terwijl namens de leerlingen de heer Rouw den heer Zwagerman en den leeraar, dien heer Boudeling, onder aanbieding van een aandenken, dank bracht voor het geno ten onderwijs. lerseke. Volgens het plaatselijk politie- reglemenit mogen de postduiven van 1 April tot 1 Mei niet uitvliegen. Natuur lijk heersoht daarover zeer veel ontevre denheid. Als uiterste concessie mogen de postduiven nu uitvliegen van 1112 uut des voonniddags. Voor wedvluohten kan ontheffing worden verleend. 's-Heer Arendskerke. Alhier werd gis teravond de eindles gegeven van den 8e jaara algemeenen tuinbouwcursus. Tegen woordig waren de Rijkstuinbouwconsulent en de commissie van toezicht. Vragen werden gesteld door de onderwijzers Vos en Provoost over fruitteelt, boekhouden en veredelingsleer, die alle vlot werden beantwoord. AUe 10 leerlingen! verwier ven een aanteekening op hun reeds vroe ger verkregen diploma, dat ze met vrucht een 3e jaara algem. tuinbouwcursus had den gevolgd. De namen der cursisten zijn: A. Hoogerland, D. .Tanse Az., A. Janse Az., D. Janse Nz., P. Meeuwse, G. Ouden dijk, M. Sanderse, G. van Sabben, allen te Vïleer Arendskerke, L. Hacnewijlk te Een Taxi de L.A.V.O, Auto zonder Chauffeur de L.A.V.O, Stalling en Reparatie de L.A.V.O. GOES - WIJNGAARDSTRAAT 21. Wij hebben Eikenhout en Eikentriplex voor Uw betimmeringen. Wij leveren regelmatig voor winkel- en binnenhuis-betimmeringen, waar juist door architecten strenge eischen aan de structuur en de kwaliteit worden gesteld. Telefoon 9 Brengt Uw gewicht op het normale peil. zoowel vooreen vermagerings als verdikkingskuur. TEL. 415 GOES. RENAULT 4-5 persƒ1675,— 1 L. op 11 K.M. C-ew. 1100 K.G. E. A. SPELIER, Garage „De Koepoort", GOES. Telefoon 154. Als bekend kan worden ondersteld, dat de Vestigingswet Kleinbedrijf de moge lijkheid opent, dat de Minister van Economische Zaken bepaalt, dat voor de vestiging van nader aan te wijzen onder nemingen vergunning van de Kamer van Koophandel is vereischt. De mogelijkheid bestaat, of liever de waarschijnlijkheid, dat, wanneer voor een bepaald bedrijf vestigingseischen in voor bereiding zijn, een sterke toename van dergelijke bedrijven zal ontstaan. Derge lijke vestigingseischen komen uit den aard der zaak maar niet uit de lucht val len. Eerst moet een verzoek worden in gediend om de wet toepasselijk te ver klaren en dan moeten nog verschillende voorbereidende maatregelen worden vast gesteld. Stel nu, dat, laten we zeggen voor het Kruideniersbedrijf, toepassing van de Vestigingswet is aangevraagd. Dan spreekt het wel vanzelf, dat allen die ook maar eenig plan hadden zich als kruidenier te vestigen, met de meest mo gelijke spoed aan het werk zullen gaan om voor de „bui" binnen te zijn. Om dit te voorkomen is bepaald, dat in afwachting van het tijdstip, dat de wet op een 'bepaalden tak van bedrijf van toepassing zal worden verklaard en dat zal worden vastgesteld aan welke vesti gingseischen aanvragers zullen hebben te voldoen, de Minister op voorstel van den Middenstand een tijdelijk vesti gingsverbod kan afkondigen. Zoolang een dergelijk verbod voor een aangewezen bedrijfstak bestaat, mag een nieuwe onderneming niet worden geves tigd zonder vergunning van den Minister. Om te voorkomen, dat van deze be paling misbruik zou worden gemaakt, is bepaald, dat in het algemeen zes maan den na het in werking treden van een voorloopig vestigingsverbod (in bet uiter ste geval na een jaar) de vestigings eischen moeten zijn vastgesteld. De wet heeft voor een dergelijke be paling geen bijzondere naam. In of ficieele publicaties wordt meestal gesproken van een „tijdelijk vestigingsverbod", maar in het gewone leven heeft de naam „spertijd" reeds burgerrecht verkregen. In het maandblad „Middenstandsopleiding" is er terecht de aandacht op gevestigd, dat een algemeen erkende korte aanduiding gewensoht zou zijn, nu het woord „sper tijd" voor zooveel 'verschillende zaken wordt gebruikt. Op dit oogenblik is er één bedrijf (het slagersbedrijf), waarvoor, nadat eerst een tijdelijk verbod was ingesteld, vestigingseischen zijn gesteld. Eén tijdelijk of voorloopig vestigings verbod is voorgeschreven, voor het b a k - kersbedrijf, voor het brood- verkoopersbedrijf, voor de schoenherstellers-, maat schoenmakers-, orthopae- dische-, schoenmakers- en schoenverkoopersbedrij- v e n en voor den kantoorboek handel. Verwacht kan dus worden, dat voor deze takken van bedrijf binnenkort ves tigingseischen zullen worden voorgeschre ven. Ter toelichting van het genoemde be sluit inzake den kantoorboekhandel is een officieus bericht verschenen, waaruit blijkt, dat ingrijpen waarlijk gerechtvaar digd kan worden geacht. Wij laten het hier volgen. De toestanden in den kantoorboekhan del zijn reeds geruimen tijd ongunstig. In het jaar 1932 waren circa 3200 handela ren in kantoor-, school- en teekenbehoef ten gevestigd, terwijl dit aantal in 1937 reeds was aangegroeid tot circa 4800. Deze sterke toename is voornamelijk toe te schrijven aan het feit, dat velen, die voorheen elders een werkkring vervulden, zich in dezen tak van detailhandel zelf standig vestigden in de overtuiging, dat hiervoor geen vakkennis noodig zou zijn In het bijlzonder oefenen de z.g. kleinere artikelen in den kantoorboekhandel een groote aantrekkingskracht op bovenge noemde categorie uit. Het is te verwach ten, dat de afkondiging van een tijdelijk vestigingsverbod het toetreden van deze ondeskundigen zal beperken ten bate van den bona-fide handel alsmede van de gros siers en fabrikanten, die den bona-fiden kantoorboekhandel tot afzetgebied hebben. Hier uit blijkt ook alweer, hoe sommi ge mensohen feitelijk tegen zichzelf moe ten beschermd worden. De vlucht in het kan toorb o ek h andelbe drijf zou toch nooit zulk een omvang hebben verkregen, wan neer fabrikanten en grossiers zich had den bepaald tot den bona-fide handel, in- plaats van niet-credietwaardige en van alle vakkennis verstoken „ondernemers" met allerlei artikelen vol te proppen. Maar het eind draagt de last en zoo is nu in het belang van het bedrijf ingrijpen van de Overheid gewenscht geworden. Het is niet onmogelijk, dat de over heidsmaatregelen, nu met gejuich begroet, na niet te langen tijd als een knellende band zullen worden gevoeld. Gelukkig is het de bedoelingf dat op hét gebied van het bedrijfsleven alleen zal worden opgetreden in nauw verband en na gepleegd overleg met de bedrijfs organisaties. Hieruit volgt, dat geen enkele midden stander tegenover dit organisatie-leven een onverschillige houding kan aanne men. LANGE BURG 43 - MIDDELBURG H.H. Aannemers-Timmerlieden A. DE JAGErt-T«JLHr EK GOrS - MIDDELBURG bericht flinke voorraad te houden van Uw wasch buitenshuis Is toch voordeeliger, maar dan gewasschen bi) Eleotr. Wasscherij. v. Dishoeckstr. 26, T el. 528 is gezond - krachtig - licht verteerbaar - zuivert bloed- smaakt heerlijk en Is goedkoop! Koena's Melkproducten de beste. V.M.I. „KOENA". Lij sten- handel A. W. VERSCHOORE Goes - Telef. 44 - Groote Markt 7 Middelburg Vlisslngen Officieel Telefunken Service Hoofdagent N. S. F. Radio Erkend Philips Service OVERAL VERKRIJGBAAR ZIJN BETER RIJK GESORTEERD EN VOORDEELIG. Zie onze 3 Etalages. Heinkiemszand en P. J. Provoost te Wil- 'helminadorp. Aan de volgende cursisten werd een diploma uitgereikt B, Janse, Jn. Lam port, Jac. Gi'deonse, W. Melis, Jn. Won- dergem, Jst. Breel, P. Wouters, Jac. de Buck, M. 'de Nood, A. Gideonse, W. de Buök, J. M'aljaars. Nadat dhr Hofstra de 'diploma's had uitgereikt en de leerlingen had aange spoord om het geleerde aan te vullen door 'het volgen van vervolgcursussen, werd het woord gevoerd door de heeren D. Kasse (namens de Commissie van Toezicht), Huinink en Bosselaar. Dhr A. de Nood sprak namens de cursisten) een woord van dank voor het genoten onder wijs en bood de onderwijzers een aan denken aan. 0.- en W.-Soeburg. Gisteravond hield de A.R. Kiesvereen. haar jaarvergade ring. Uit het jaarverslag van den secr. bleek, dat ook bier ter plaatse zegenrijk werd gewerkt. Het ledental bedraagt 104. De kas sloot met een batig slot van f 179.75. Boj de bestuursverkiezing werd de pen ningmeester J. Wisse herkozen en ge kozen tot nieuw bestuurslid H. M. v. d. Putte. Hierna gaf weth. J. Suurmond aan de hand van teekeningen een duidelijk overzicht van het uitbreidingsplan dezer gemeente. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd druk gebruik gemaakt. Blggekerke. Woensdagavond had de eindles plaats van den dezen winter, on der leiding van dr F. G. Vaandrager van Zoutelande gehouden cursus in „Eerste hulp bij ongelukken". De voorz. dhr G. Stuij verwelkomde het college van D. en W. en bracht dank aan dr Vaandrager voor diens bereidwillig heid den cursus te willen leiden, en voor de aangename, leerrijke wijze waarop steeds de lessen zijn gegeven. Als blijk van waardeering hiervoor bood hij hem na mens de cursisten een boekwerk aan. Ge geven zijn 575 cursuslessen. Aan alle 25 deelnemers kon het voorloopig diploma worden toegekend. Dr Vaandrager dankte voor bet door hem ontvangen geschenk en wekte de cursisten op het geleerde bijl te houden, opdat den volgenden winter des te ge makkelijker het eigenlijke doel bereikt kan worden: het diploma met speld van de E.H.B.O. Burgem. Simionse verzekerde dat de cursus Ei.H.B.0. de volle belangstelling heeft van het gemeentebestuur, vooral met het oog op den luchtbeschermings dienst, van welken hij hoopte dat de deel nemers straks flinke leden zullen blijken te zijn. Scharendijke. Woensdagavond verga derden hier enkele Chr. middenstanders, onder leiding van dhr L. Kristalijn. Dhr P. I. Hamming uit Vlissingen, Voorzitter van het district Zeeland en lid van het bestuur van den Cbr. Midden standsbond, voerde bet woord. In korte trekken schetste spreker de be doeling van de wet op de vestigings eischen, om na een uiteenzetting van deze wet er op te wijzen, dat er nu voor den middenstand werk aan den winkel is. Er moeten cursussen opgericht worden ter opleiding voor het handelsdiploma. Cursussen voor de jongeren, maar even goed voor de ouderen. Z.g. stoomcursus sen voor personen boven de 25 jaar. Echter is het dan eerst noodig, dat er een middenstandsvereeniging opgericht wordt, opdat deze zorg voor het onderwijs kan dragen. Spr. drong er met kracht en klem op aan, een Chr. Midd. Vereen, op te rich ten, als eisch van het beginsel. Spr. adviseert den liberalen zich aan te sluiten bij de neutrale vereeniging, maar eisobt voor de C.M.V. de medewerking van alle Christenen op. Na een korte pauze volgde een leven dige bespreking. Eén oude, 82-jarige broeder, verheugde zioh, dat er ontwaking komt ook in Schouwen. Een schrijven van sympathie was ont vangen van Ds J. W. Vogelaar, terwijl Ds Böschloo mondeling zijn steun en me dewerking toegezegd heeft. Tenslotte werd een Ghr. Middenstands vereeniging opgericht. Op verzoek van den voorz. ging dhr Hamming voor in dankgebed. Het eerste werk van deze jonge vereen, zal nu zij'n te zorgen, dat er een Chr. Mid denstandscursus tot stand komt, aange sloten bij de Chr. Onderwijscentrale, waarvan Dr F. L. van Muiswinkel (direct, v. h. Economisch Instituut) voorzitter is en waar verder in zitting hebben Dr J. H. Scheurer (secr. van de Kamer van Koophandel te Amersfoort) en dhr H. Wierenga, accountant te Assen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor lerseke, H. Ligtenberg te Lisse. Chr. Gemengde Zangvereeniging „Looft den Heer", 't Zand. Bovengenoemd koor gaf gisterenavond in de concertzaal te Middelburg zijn 'jaar- lijksche uitvoering onder leiding van dhr J. W. Bommeljé. D'e voorzitter 'der ver eeniging, 'dhr 'Groienienberg, riep allen een hartelijk welkom toe en ging voor in gebed. Daarna werkte het koor een uit gebreid afwisselend programma af. Nu eens hoorden we gemengd, dan weer vrouwen- of kinderkoor. Terwijl ook enkele solo's door damesleden zeer ver dienstelijk werden gezongen. Dhr Bom meljé heeft de goede gewoonte zijn uit voeringen te beginnen met het Bondslied van de Ghr. Zang- en Oratoriumvereeni- ging in Nederland en geeft daarmee de juiste doelstelling. Dadelijk viel het op, van hoeveel belang het is, waar gezongen wordt. Hoeveel beter kwam de zang in de Concertzaal tot haar recht, dan b.v. verleden jaar, in de kleinere ruimte op 't Zand. Een enkel minder gelukkig oogenblik daargelaten zong het koor met groote zuiverheid. Niet alleen in de een voudiger composities, maar ook in de zwaardere, zooals: N'oël, getoonzet door Röntgen en Hymnus de Ascensione Do- mini ivan Dr Joh. Wagenaar, werden de soms moeilijke intervallen uitstekend ge troffen en de accoorden goed gegeven. Trouwens dit koor heeft een goede naam, en deze te bewaren is zijn taak. Bovendien was er een juiste verhouding der stemmen en een goede uitspraak, de hooge mannenstemmen konden glanzen- dex. Er valt dus veel te roemen. Hinder werden we geboeid door de voordracht. Wel is het ontzaglijk moeilijk om het speelsohe liedje: De krekels en de wan delaar, door A. Kousemaker, goed weer te geven, maar hier slaagde het koor minder in het geven van de juiste dyna mische verhoudingen. Dit kwam trouwens meer voor. Neem b.>v. „Avondstond". Even een fijne schakeering in het eerste cou plet, maar dan is dat weer voorbij en de ontroering wordt niet gewekt. Of in Jagerslust. Met wat een ernstige gezichten werd dit vroolijke liedje ge zongen. D'at neemt niet weg, dat het luis teren naar een uitvoering van dit koor steeds een genot is. Er wordt daar goed en hard gewerkt. Wat een arbeid is er niet verricht voor de uitvoering wordt gegeven. Het aantal zangertjes van 'het kinder koor, neemt jammer genoeg niet toe. Kinderstemmen kunnen, goed geleid, zoo mooi klinken! en wat is het ook een ge not zoo'n fleurige kinderschaar te hen zingen. Zeker moet nog vermeld worden de goede, lang niet eenvoudige, begeleiding ivan dhr C. Clement, op de piano, van de solo's. Dhr Bommeljé moest met zijn koor vee» applaus in ontvangst nemen. Een bewijs, dat zijn werk werd 'gewaardeerd. Ds van Kooten sprak een slotwoord en eindigde met dank aan God. Doortrapte truc bij be geldwiseelen. Te Den Haag he« een man tot tweemaal toe een geslaagt wisseltruc uitgehaald, welke hem keeren vijftig gulden heeft opgeleverd. Verleden week vertoefde hij in een £r° 'hotel en vroeg hij aan den portier ne honderd Fransche francs te geven, koers hiervan bedroeg dien dag fDJ De man betaalde met een bankbiljet va vijftig gulden. De portier gaf den i dus f 4,30 klein geld en vier bankbiljet^ van tien gulden terug. Deze vergat ech de vier bankbiljetten op te nemen en de weggaan, toen de portier de verstrooi heid ontdekte en den man terugriep-u toonde zich zeer dar lijkheid van den port een bankbiljet van t portefeuille en vroeg i daarvoor met de vie: vergeten biljetten van biljet van vijftig gu haalde vervolgens noj jet van vijftig gulden baar van gedachten v vroeg den portier hen honderd gulden te ge deed aan dit verzoek klant vertroken was 1 aangename ontdek'kin tig gulden was opgeli De man vervoegd' reisbureau aan de Pb bij den kassier dezelfi De aanges Woensdag izijn to Egi de burgemeesters-stra mond aan Zee en Eg wijn verkocht, die zij De burgemeest'er- bekend, dat de wijn v< sief belasting. De af vrij van belasting, werd naar een azijnm kerij. Zoo weTd 5000 liter f415.50. De fiscus spreekt ec woordje mee. Aan i f 1200 'betaald worden nog statistiekrecht en ting. De kooper zal zc heel ruim f 1633 moe de wijn hem komt op liter. Twee jaar o naam geleefd, man aangehouden, di den de aandacht van werd naar het bur< bracht, waar bleek, gunning ventte. De man gaf hier eet juist bleek te zijn. In werkelijkheid bic M. uit Groningen te z Er kwam nog meer bleek n.l. reeds twee j scben naam rond te valschen naam was b len veroordeeld. Deze vonnissen zijn en zullen herzien moe Ontsporin Goud aS c h o o n h personentrein, die gisl uur van Gouda naar trok, is op enkele tramperron de locomo die niet zuiver aan spoord, waarbij de mc de rails kwam te staaj snelheid van den 'rei lement geen ander ge- sperring van de baan sagiers liepen geen Iets de spoorwegen met Schoonhoven vervoerd. Het opruimingswerk genomen en na eenige weer vrij. De materieo gering. Botsing tus trein en vrach bestuurders g avond heeft zich te Oeg botsing voorgedaan tu. trein en een met klei b< De cabine van de vr< heel in elkaar gedruis stuurder in een netelig verkeeren, waaruit vo weldra 'konden verlosse stige verwondingen is den binnengebracht. Van den tramtrein wc deelte zwaar beschadig' braken, terwijl de bestui ding aan de knie oplii de handen werd verwoi Behouden We meldden dezer dage uit Ankeveen was verd\ delijk in Duitschland aouden. De vrouw is teruggekeerd. g< Rechtbank te M Uitspraak van 25 Poging tot valschheid v. d. V., 63 jaar, landboi 1 mnd gev. str. voorw. Overtreding Veewet: veekoopman te MiddeL. van het vonnis, waarva Vrijspraak. L. de K., 45 jaar, ex delhurg. Bevestiging vai van hooger beroep. Vrij Overtr. Bouwverorde: J. M. M., 34 jaar, insp< zekeringss-Mij. Bevestigii nis waarvan hooger be Overtreding Vestigingj 33 j., landbouwer te Wi: tiging van het vonnis wa roep. Vrijspraak. Als verdacht van mish landbouwer A. S. Bonts diens vrouw, hadden zie bank te verantwoorden jaar, koopman, en C. I. beiden wonende te Bouch Verdachten ontkenden ben. Nadat een drietal gehoord benevens een a decharge, eischte de O He vrijspraak.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2