WEK DE GAL IN UW LEVER OP Die NACHT-HOEST zal ophouden! akker's Abdijsiroop Uit de Provincie MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. SCHOUWEN-DUIVELAND. TOLEN EN ST. FILEPSLAND. Kerknieuws Onderwijs. Dè brandweer wist door krachtig in- giijpen de vlammenzee te bedwingen. Dé voorkamer en de zolder zijn geheel uitgebrand, terwijl een er onder gelegen slagerij van de wed. W. Jongeneel, groote waterschade opliep. Ook deze vrouw met haar beide dochters moest halsoverkop de vlucht nemen. reid, heeft de heer Marck den wensch geuit met den Nederlandschen minister van Waterstaat hieover te spreken. DIRECTEUR DER SPOORWEGEN. Prof. Goudriaan benoemd. Tn de gistermiddag gehouden vergade- van aandeelhouders van de Neder- sche Spoorwegen n.v., is benoemd directeur in de vacature van wijlen W. E. v. Dijk, prof. dr J. Gou- daan, onderdirecteur van de N.V. Phi lips te Eindhoven en buitengewoon hoogleeraar in de bedrijfsleer en de or ganisatie der onderneming aan de Ne- derlandsche Handelshoogeschool te Rot terdam. Burgemeesters. De burgemeester van Staphorst, de heer A. H. J. van Wijngaarden, heeft eervol ontslag uit zijn functie heeft ge vraagd. Notariaat. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek met ingang van 16 April aan J. van Herwij nen eervol ontslag verleend als notaris te Dien Haag, en is benoemd tot notaris te Zuidbroek, R. Zwier, candidaat-nota- ris te Zuidbroek. Damkampioenschap voor Zeeland. De stand omtrent dit 'kampioenschap luidt thans: Afd. A: J. Strooband, Middelburg gesp. 5, gew. 4, rem. 1, verl. 0, punten 9; J. de Jonge, Kloetinge resp. 5, 3, 2, 0, 8; M. v. d. Parel te Kruiningen resp. 5, 1, 4, 0, 6; A. Deurloo, te Nieuwdorp resp. 6, 1, 4, 1, 6; J. van Dixhoorn te Zaamslag resp. 4, 0, 2, 2, 2; W. Lente, Middelburg resp. 5, 0, 3, 2, 3; Joh. Modderkreeke te Nieuw dorp resp. 6, 0, 3, 3, 3. Aid. B: A. Kotvis te Zuidzande resp. 6, 3, 3, 0, 9; Joh. de Smet te IJzendijke resp. 5, 2, 3, 0, 7; D. Trieller te Domburg resp. 6, 1, 5, 0, 7; W. Cijsouw te Vlissin- gen resp. 5, 2, 2, 1, 6, A. Willemse, Aag- tekerke resp. 5, 1, 2, 2, 4; F. Fleurbaay te Vlissingen resp. 5, 0, 3, 2, 3; A. v. Blop- poel te Vlissingen resp. 6, 1, 1, 4, 3. Een nieuw schoolgebouw der S.D.O.A. Met voldoening kunnen B. en W. mededeelen, dat zij met den Staat (Departement van Defensie) vol ledig tot overeenstemming zijn gekomen nopens de beschikbaarstelling, door mid del van erfpachtsuitgifte tegen een mi nimum-canon, van een gemeente-terrein, gelegen aan het laantje tusschen Zuid singel en Molenwater, nu in gebruik als kweekerij, om aan het Departement ge legenheid te bieden daarop voor de S.D.O.A. een nieuw, afzonderlijk school gebouw te stichten, zulks als gevolg van de aanstaande verdubbeling van het aantal leerlingen der school, waardoor de kazerne aan de Lange Noordstraat straks uitsluitend voor legering zal moe ten dienen. Het front van het gebouw zal komen aan het bovengenoemde laantje, dus uit ziende op den Watertoren, ter lengte van 37.2"M., terwijl het 18.5 M. diep zal wor den en daarenboven nog een terrein ter diepte van 24 M. en een zelfde breedte van 37.2 M. in erfpacht zou worden ge geven, op hetwelk o.m. een rijwielberg plaats zal worden gebouwd. Na de erf pachtsuitgifte zal nog een terrein, diep ongeveer 95 M., ter beschikking der ge- aeente blijven. rit aesthetische overwegingen zal het iuw niet onmiddellijk aan het laantje ijzen, doch tenminste 10 M. naar ach- •n, waardoor eenige plantsoen-aanleg, insluitend bij de omgeving ter plaatse, nogelijk wordt; een en ander zal door den dienst van gemeentewerken in orde worden gemaakt Het gebouw zal 18 lo kalen bevatten, verdeeld over 2 gewone verdiepingen en een zolderverdieping. Uit het ontwerp-besluit blijkt, dat on geveer 1581 M2 in erfpacht wordt uitge geven voor f 1 per jaar en dat voor 75 jaar. Vermakelijkhedenbelas- t i n g. Naar aanleiding van opmerkingen van de Commissie van Financiën stellen B. en W. nader voor het desbetreffend art als volgt te redigeeren: „Voor tooneel- en bioscoopvoorstellingen en -vertooningen, alsmede voor andere vermakelijkheden, georganiseerd door plaatselijke vereenigingen, gezelschappen en comité's, die daarmede, ter beoordee ling van B. en W., een cultureel doel be oogen, is 10 van de onzuivere opbrengst verschuldigd." Aanranding, Gistermiddag te ongeveer half vijf, toen de gezusters M. uit Kloetinge van een fietstochtje door de Poel huiswaarts keerden, stond bij de Hooge Heul een man, die, toen zij passeerden, iets tot hen zei. Ze vermoedden, dat hij een ci- garet wilde presenteeren, waarvoor zij bedankten. Hij liet daarop de jongste van de twee meisjes doorrijden, maar voor het rijwiel van de oudste plaatste bij zijn voet, waarop hij haar van de fiets trok, blijkbaar met minder nette bedoelingen. Mej. M. verweerde zich eohter krachüg en riep evenals haar zuster luide om hulp. Het gelukte haar zich los te rukken en op <je fiets te komen. Voor de tweede haal trok het in dividu haar van de fiets met dezelfde bedoeling. Weer verzette het meisje zioh hevig, waarop hij haar losliet. Even te voren waren de meisjes ver schillende personen op de fiets gepas seerd, maar op het moment van de aan randing was niemand in de onmiddel lijke nabijheid. De beide meisjes konden, hoewel ze geheel overstuur waren, nog fietsen naar net in de buurt zijnde café, waar een taxi voor hen ontboden werd. Mej. M. had zich door de worsteling met den aanrander bloedend aan de knie verwond, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij de politie te Goes werd aangifte gedaan. Een vaag signalement van den dader kon worden opgegeven. Het ge lukte de politie nog gisteravond den aanrander te arresteeren. Bij confronta tie werd hij onmiddellijk door de beide meisjes berkend. Het bleek te zijn de 53-jarige doofstomme W. J. V. uit 's Gravenpolder. Hij is in arrest gesteld en zal voor den Officier van Justitie worden geleid. W. S. V. „De Amateur". In verband met bet 5-jarig bestaan der W. S. V. ,De Amateur" alhier, organiseert zij op Hemelvaartsdag, 26 Mei a.s. haar jubileum-Wandeltocht over 35 en 20 km. Naast de traditioneele Wandeltocht die de hoofdschotel der viering blijft, wordt er tevens een sterrit voor wielrijders ge houden, waaraan verschillende attracties zijn verbonden. De gymnastiekver. „Volharding" heeft haar medewerking toegezegd en zorgt voor een schitterend programma geduren de de middaguren. Ook „Euphonia" zal dan concerteeren. Met „Euphonia" aan het hoofd zal tot slot met alle deelnemers nog een muzikale wandeling door de stad gemaakt worden. 1 Zaterdagmiddag werd de vijfde cursusvergadering vanwege den Staten- kring Goes der Ghr.-Hist. Unie gehou den onder leiding van den heer G. Phi- lipse. De heer M. de Looze behandelde het Voorontwerp van wettelijke regeling van de kinderbijslagverzekering. Op deze lezing volgde een ruime ge- dachtenwisseling. Christelijke Bakkerspatroons. Dé Bond van Chr. Bakkerspatroons in Nederland besloot de propaganda in Zee land, waar nog een groot aantal Ghr. Bakkers niet bij dezen Bond is aangeslo ten, krachtig aan te vatten. Zoo werd gis termiddag in de melksalon-Bustraan een propaganda-vergad eri ng gehouden, ge presideerd door den heer V i n k uit Har- melen, peningmeester van den Bond, die de bakkers uit verschillende deelen der provincie verwelkomde. De heer A. de Lange zette daarna uiteen, dat de roeping tot Ghr. organisa tie komt tot alle maatschappelijke groe pen: werkgevers, middenstanders, land bouwers en arbeiders. Dit wordt helaas niet algemeen ingezien. Velen, zelfs per sonen die op kerkelijk en politiek gebied een leidende positie bekleeden, begrijpen maar niet, dat wij ook op maatschappelijk gebied de 'beginselen der H. Schrift heb ben uit te dragen en toe te passen. Zij omheinen het terrein van den arbeid, meenen, dat Christus1 daar geen zeggen schap heeft en gevoelen zich thuis in een neutrale organisatie. Dit loopen met twee banieren, deze houding, die onze kraoht in Zeeland verlamt, werd door Spr. op grond van de H. Schrift veroordeeld. Daartegenover stelde Spr. de positieve roeping der Christenen om ook op maat schappelijk gebied het Koningschap van Christus te belijden. Wij moeten partij kiezen zoowel tegen het socialisme als het economisch liberalisme. Op de vraag, wat het Christen-zijn voor het bedrijfsleven beteekent, kan een neutrale organisatie geen antwoord geven. Juist door den prin- cipieelen arbeid der Chr. organisaties gaat de maatschappelijke ontwikkeling in de laatste jaren in de lijn van overleg, col lectieve arbeidsovereenkomst en bedrijfs organisatie en niet in de richting van libe ralisme en socialisme. Laten do Chr. mid denstanders daaruit zien, dat alleen een eigen principieele organisatie waarlijk bouwt en de richting aangeeft. De secretaris van den Bond, de heer K. K o 1 s t e i n uit Bilthoven, sprak vervolgens over de Vestigingswet. Eerst toonde Spr. de noodzakelijkheid van deze wet aan, om daarna den inhoud en de uitvoering te bespreken. Groote nadruk valt op de vakopleiding. Daarom streeft de Bond van Chr. Bakkerspatroons naar Chr. vakonderwijs. Dit is even goed noodig als Chr. L. 0. Wat het diploma handelskennis betreft, dat in de toekomst noodig zal zijn, is te overwegen of aan onze U. L. O.-sCholen niet de gelegenheid kan worden gescha pen om 't vereischte diploma te verwerven. Wat de credietwaardigheid aangaat, dit is niet hetzelfde als kapitalist zijn. Dé Kamer van Koophandel zal zeker deze bepaling verstandig toepassen, vooral hij' opvolging in het bedrijf. Deze wet is mede vrucht van de Ghr. sociale actie. Op de organisaties is een verantwoordelijke taak gelegd. Wij zien deize ordening anders dan de neutrale or ganisaties. Tenslotte deelde Spr. mede, dat de leden bij hem steeds gratis advies ontvangen inzake eventueele moeilijkheden. Nadat eenige bespreking was gevoerd werd besloten de actie voor den bond met kracht voort te zetten. Een comité werd benoemd, bestaande uit de heeren Van Sohaik, Smallegange, Douw, v. d. Ende en Schipper, dat spoedig weer één of meer vergaderingen zal beleggen. Het doel is te komen tot een provinciale orga- nisiajtia met gewestelijke atfdeelingen. B. V. L. Gisteravond hield de afd. van den Bijiz. Vrijw. Landstorm een goed bezochte ledenvergadering, die door den burgemeester werd geopend. Aan twintig landstormers werden prijzen uitgereikt, behaald in het schietseizoen 1937. Alle leden ontvingen een plaat van den land dag te Barneveld. Hierna hield Overste Bruins een cau serie over zijn verblijf in Indië. Ook wees hij op de voortdurende noodzakelijkheid van den B. V. L., vooral in deize troebele tijden. Hoedekenskerke. De Maandag gehou den algemeene vergadering van de ver- eeniging „Het Groene Kruis" was slechts matig bezocht. Uit het jaarver slag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 115 leden telt. De fi- nancieele toestand der vereeniging is gunstig te noemen. Zij beschikt over ruim f 80O aan kasmiddelen. Tot maga zijnmeester werd benoemd op een jaar wedde van f 15, J. Louws. De heer I. Groenewege werd bij acclamatie herbe noemd als bestuurslid, terwijl in de plaats van wijlen den heer J. L. Alle- wijn werd benoemd de beer W. Drenth. 's Heer Arendskerke. Gistermiddag omstreeks 6 uur werd de 75-jarige Jan Boogaard bij het oversteken van den weg door de auto van den Pastoor uit Heinkenszand aangereden. Geneeskun dige hulp werd ingeroepen. Geconsta teerd werd, dat de man zijn knieschijf gebroken had. en 17 zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal ln de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen ln Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar t>Q apothekers en drogisten ln flacons van 0.75. 's Gravenpolder. Gisterenavond had de eindles plaats van den tuinbouwcursus die hier dezen winter is gegeven. Uit de verschillende antwoorden bleek dat allen hun best hadden gedaan. Dhr Slotboom spraJk zijin blijdschap er over uit, dat het cijlfer voor gedrag en vlijlt voor allen zoo hoog kon zijn. Weth. Verhulst bracht dank aan dhrn Slotboom en Buteijn voor de opofferingen die zij zich getroostten met deze cursus te leiden. Voorts aan zoo velen die getoond heb ben hun tijd te willen besteden om iets te leeren. Hij spoort de jongens aan dezen j zomer zooveel mogelijk er nog bij te lee ren om volgenden winter met nieuwen moed weer te beginnen. In den strijd om het bestaan zal het toch altijd zoo zijn, dat de best onderlegden de meeste kans hebben. De boeren zullen eindelijk ook wel gaan begrijlpen, dat zij belang hebben bij goed ontwikkeld personeel. Dhr Hoekman sprak als voorzitter van de commissie van toezicht een woord van dank. De cursus telde ruim 20 deelnemers. lerseke. Onder veel blijken van be langstelling mocht het echtpaar A. Hoe- J bekeBom zijn 50-jarig huwelijksfeest herdenken. Des avonds heeft het muziek gezelschap van het Leger des Heils hun een serenade gebracht en hen naar de zaal van het Leger des Heils gebracht om daar hun jubileum verder te vieren. De oesterpannen zijn nu grooten- deels afgestoken. De opbrengst is over het algemeen niet tegengevallen. De handel in de kleine pan-oestertjes gaat nu lang zaam aan beginnen. Natuurlijk doet de groote import van Fransche zaaioesters geen goed aan den handel in Zeeuwsch goed. Naar voorzichtige schatting zullen dit seizoen ruim 10.000.000 Fransche zaai oesters worden ingevoerd. De kleine pan- nenhoeren zien dezen import met leede oogen aan. Waarschijnlijk zullen ze po gingen aanwenden om den import van Fransche zaaioesters zooal niet verboden te krijgen, dan toch zeker te contingen teeren. Nisse. Op de Maandagavond gehou den eindles van den tweejarigen tuin bouwcursus verkregen een diploma J. Hoebeke, M. Mol Johz., P. Bosman, M. Nieuwenhuijse, J. Hoogesteger, J. Bos man, A. Hoebeke, M. Hoebeke, L. Nieu wenhuijse, L. Matthijsse, M. Mol Jansz. en P. C. Vette, allen alhier. De Rijks- tuinbouwconsulent wekte de leerlingen op hun ontwikkeling verder te verzorgen en denkend te werken. De heer A. van' der Poest Clement sprak als voorzitter van de Commissie van Toezicht en als burgemeester. De heer P. Bosman dank te namens de leerlingen de heeren H. L. K. Leys, W. J. Robijn en P. Beulens voor het gegeven onderwijs, onder aanbieding van een aandenken en sprak tevens zijn dank uit aan den voorzitter der Com missie van Toezicht voor de fraaie ver zorging der diploma's. RiHem. De af deeling Rittem van de Vereen. Rijwielpad Walcheren hield gis teravond haar jaarvergadering onder lei ding van den burgemeester. De penning meester sloot zijtn boeken met een goed slot van f3,52. Diankbaar was de afdeeling dat het rij1- wielpad SooburgAbeele is doorgetrok ken naar Middelburg, ai is dit laatste niet Omdat U me» MAGGI* Aroma de zekerheid heist het beste te gebruiken, dat op dit gebied in de handel is! Bovendien, sinds kort, verlaagde oavulprijzeo! FLACON Na O 14 CT. FLACON Na 1 27 CL Voor H.H. Winkeliers verkrijgbaar bij Firma GEBRs. DUVEKOT - GOES. zoozeer het werk der vereeniging, maar naar wij meenen te weten van de ge- t meente Middelburg. Wielrijders uit Rit- 1 tem, vooral die uit Welzinge zullen er ge bruik van maken. Ook was men dankbaar voor de ingekomen mededeeling, dat bet rijwielpad op den zeedijk beter zal wor den onderhouden, zooals b.v. door het af snijden van het overhangende gras. Toch heeft de afd. nog enkele wen- schen, zooals een rijwielpad langs den Visoweg en het doortrekken van het rij wielpad op den zeedijk naar Rammekens, al was het maar bij gedeelten. Ook werd opgemerkt, dat het niet meer dan billijk is, dat vooral zij, die geregeld gebruik maken van de rijwielpaden, door de vereeniging aangelegd en onderhou den, lid zijn. Deze opmerking geldt niet alleen voor Rittem, maar ook voor alle andere gemeenten, waar dergelijke rij wielpaden liggen. Koudekerke. Onder leiding van den burgemeester kwam de afd. van den B. V. L. Maandagavond in jaarvergadering bijleen. De prijzen voor de gedurende de win termaanden gehouden schietoefeningen werden uitgereikt aan de volgende per sonen: le pir. Johs. Tevel 91 punten; 2e pr. H. Brasser 91 punten; 3e pr. J. de Witte Wzn 90 punten; 4e pr. Abr. Brasser 89 p.; 5e pr. J. de Kroo Cz. 89 p.; 6e pr. Antb. v. Vlaanderen 88 p.; 7e pr. Fl. Wie- lemaker 88 p.; 8e pr. Jan Tevel 87 p.; 9e pr. H. Schipper 87 p. en 10e pr. P. Reiji- nierse 86 p. Door den heer Eckhardt, secr. van de gewestelijke commissie, werd een brevet uitgereikt aan W. A. Aarnoutse met 186 punten, P. Reijmierse met 180 p., en W. P. Roose met 180 p. Hij hield daarna een lezing met licht beelden over de Russische Revolutie. Serooskerke. Dinsdagavond had alhier de eindles plaats van den tweejarigen landlbouwcursus, die alhier door den land- bouwonderwijzer, den heer I. Winter uit Middelburg is gegeven. Deze eindles werd bijgewoond door Ir G. J. Droogendijk, landbouwconsulent voor Zeeland te Goes; de Commissie van Toezicht, het college van Burg. en Weth. en den heer M. Kleipepier, secretaris van den kring Walcheren der Z.L.M. Aan 13 cursisten kon een diploma worden uitgereikt. Ir Droogendijk betreurde het, dat drie leerlingen wegens ziekte verhinderd wa- ïen. Met nadruk spoorde spr. de leer lingen aan om op den ingeslagen weg voort te gaan en het geleerde bij te hou den niet alleen, maar dit uit te breiden. Vorden voerden bet woord de heeren W. C. Allaart namens de Commissie van Toezicht, de burgemeester en de kring secretaris, de heer Kleinepier, terwijl namens de leerlingen de heer de Visser dank bracht voor het genoten onderwijs en een blijvend aandenken aanbood. Zieriksee. Zaterdag vergaderde de C.-H. Statenkring Zieriksee onder voor zitterschap van den heer G. van Duin. In deze vergadering werd besloten, om zoo spoedig mogelijk te komen tot het oprichten van een kiesvereeniging te Kerkwerve en Bruinisse. De secretaris, de heer P. J. v. d. Doe, te Zieriksee, welke aftredend was, werd met algemeene stemmen herkozen. In de vacature-W. Wandel, te Nieuwer- kerk, welke als penningmeester had be dankt, werd gekozen de heer L. Kriste- lijn te Scharendijke. Tolen. Vorige week zijn van hier ver zonden voor het buiten- en binnenland plm. 2675 ton (267500 K.G.) geknipte en ongeknipte mosselen. Door het warme weer neemt de verzending van geknipte mosselen voor Parijs sterk af, zoodat reeds een aantal knippers moesten wor den ontslagen. Stavenisse. Toen de knecht A. Fierens, in dienst bij den landbouwer J. Stoutjes- dijk, Maandagmiddag j.l. op het veld de paarden inspande, sloegen deze eensklaps op hol. De heer F. kreeg,.daarbij een slee per over het hoofd, waardoor hij zooda- nis gewond werd, dat directe overbren ging naar het ziekenhuis te Roosendaal noodzakelijk bleek. In de Maandag j.l. gehouden raads vergadering hield de voorzitter de gebrui kelijke Nieuwjaarsrede. Een verzoek van de afd. Zeeland van de Vereen, van Ned. Gem. inzake het sluiten van een overeenkomst met het D'estructiebedrijif te Oversohie werd aan gehouden, omdat de termijln pas 1 Juni 1939 verstrijkt. Aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. werd toestemming verleend, voor het plaatsen van een electro-motor in den toren. Een verzoek van de afd.-Stavenisse der Z. L. M. om verlaging van kadegelden was volgens het standpunt van het col lege van B. en W. niet voor inwilliging vatbaar, omdat uit deze opbrengsten ook de onderscheiden toegangswegen onder houden moeten worden. Een verzoek van de caféhouders om verlaging der belasting voor hun drank lokaliteiten werd afgewezen. Een adres van het hoofd en personeel der openh. lagere school om de gemeente lijke vergoeding voor den kweekeling met acte van f 120 op f 150 te brengen, kon niet in behandeling komen, als zijinde ongezegeld. Bij een ingediende begrootingswijzi- ging werd echter aan den wensch van het personeel tegemoet gekomen en werd deze vergoeding op f 150 gebracht. Het perso neel past uit eigen middelen eveneens f150 bij. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Eemnes-Binnen, A. v. d. Kooy ie Maarssen. Te Deinum, P. van Wijnen te Ureterp. Aangenomen nar Jelsum, G. W. Schol- te te OudeschiM. Geref. Gemeenten. Beroepen te Leiden, J. Vreugdenhil te i D. Masdorp. t In den ouder dom van 79 jaar is te Aalten overleden de heer D. Masdorp, rustend hoofd eener school te Lintelo, die o.m. onderwijzer is geweest aan de Chr. school te Zieriks,* Nauwelijks hebt Ge U Ier ruste begeven, of die kwellende nachthoest begint weer I Neem daarvoor nu de vanouds beproeide Akker's Abdijsiroop, welke door een nieuwe toevoeging van Apotheker Dumont thans nög sneller en nóg krachtiger werkt Begin vandaag nog en vannacht reeds zult Ge rustig kunnen slapen door de bekende het beproefde hoest geneesmiddell Per flacon 90 ct., f 1.50, f. 2 ^0. Overal verkrljgbcar Hoe grooter flacon, hoe voord eliger het gebruik Emeritaat. Op medisch advies zal Ds R. W. Huizing, pred. bij de Geref. Kerk te IJsselmuiden-Grafhorst in de eerstvolgende vergadering van de classis eervol emeritaat aanvragen. Gezin met vijf kinderen aan den dood ontsnapt. Gister nacht, tusschen half twee en half drie, heeft een groote brand gewoed in het perceel Hemsterhuisstraat 196 te Den Haag, een eerste etage met een zolder, bewoond door den timmerman W. P- Angenent, met vrouw en vijf kinderen. De familie, die in een diepen slaap ver zonken was, werd dermate door het vuur verrast, dat zij slechts ternauwernood het leven heeft weten te redden. Toen de heer A. wakker werd, bemerk te hij den brand en stelde onmiddellijk alles in het werk om zijn kinderen en vrouw te redden. Deze sliepen nog en één voor één moest hij ze wakker schud den. Drie kinderen sliepen beneden en twee op kamertjes op den zolder. Nadat vier kinderen naar buiten wa ren gebracht moest de man nogmaals naar boven om zijn vrouw en het laatste kind te redden. Onbegrijpelijk was het voor den man hoe hij door den verstik- kenden rook, waarmee het heele trap gat gevuld was, is gekoïnen. Jachtopziener en smok kelaar bewusteloos gevon den. In Ginneken en Ulvenhout ging® vanmorgen sensationeele geruchten over een aanhouding in het Ulvenhoutsc-® bosch, waarvan de jachtopziener Geustei" mans het slachtoffer zou geworden Later bleek, dat hij weliswaar Zater dagavond laat bewusteloos met een zwa -

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2