LANDBOUW* Kerknieuws Rechtszaken Laatste Berichten Telegrammen Marktberichten. Burgerlijke Stand. Finantiëele Berichten. MIDDELBURG. VLISSINGEN. l W 'ïM Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Flot, J. van Dijk D.Jz. te Oldenzaal. Afscheid ds A. W. M. Odé. Wegens vertrek naar Goes nam ds A. W. M. Odé Zondag onder groote belang stelling afscheid van de Ned. Herv. Gem. van Koudekerk a. d. Rijn. Do vertrek kende predikant sprak naar aanleiding van Rom. 8: 33, deze woorden: „Wie zal ons scheiden van de liefde van Chris tus?" Ds Odé werd na de predikatie toege sproken door burgemeester Kwint na mens de burgerlijke overheid, door ouderling J. Rollema, namens kerke- raad en gemeente en door ds P. L. Kiehl van Hazerswoude namens het classicaal bestuur van Leiden en als consulent. De gemeente zong ds Odé staande toe Gez. 98 (gewijzigd). Met een enkel woord heeft ds Odé voor een en ander dank gezegd. Na den dienst maakten velen van de gelegenheid gebruik ds Odé en do zijnen in de koorzaal de hand ten af scheid te drukken. Ds Odé diende de ge meente van Koudekerk 10 jaar en heeft in die periode voor meerdere beroepen, o.a, dat naar Haarlem, bedankt. Emeritaat Ds J. Douma, Naar wij vernemen heeft Ds J. Douma, predikant bij de Geref. Kerk van Arn hem, in de gisteravond gehouden ver gadering van den 'kerkeraad aldaar op medisch advies zijn emeritaatsaanvrage ingediend. Ds Douma studeerde aan de Theol. School te Kampen en deed 10 Jan. 1897 nog maar 23 jaar oud, zijn intrede in zijn eerste gemeente te Spijkenisse. In 1902 vertrok hij naar Alhlasserdam, wel ke standplaats in 1907 met Leiden ver wisseld werd. Na van 19111916 de kertk van Watergraafsmeer te hebben gediend, deed Ds Douma 29 Maart van laatstgenoemd jaar zijn intrede bij de on gedeelde Geref. Kerk van 's-Gravenhage. Bij de kerksplitsing in 1925 ging Ds Douma over naar de kerk van Den Haag- Oost. In 1929 werd het beroep naar Arnhem in de vac. die aldaar was ont staan door het overlijden van wijlen Ds J. G. Kunst aangenomen. De Part. Sy node van Gelderland deputeerde hem bij herhaling naar de Generale Synode, waarvan hij in 1930 (Arnhem), in 1933 (Middelburg), en in 1936 (Amsterdam) deel heeft uitgemaakt. Het ligt in bet voornemen van Dö Douma om Zondag 13 Juni a.s. afscheid te nemen vein zijn gemeente. J. Dols. f De „Rott." meldt, dat de heer J. Dols, die op Gbarlois werkzaam was in de Zending onder de Ghineezen vanwege de Geref. Kerken, plotseling is overleden. In China R. K. priester geweest en la ter protestant geworden, was hij wel bij zonder geschikt, aldus het blad, om door het begrijpen van den Ghineeschen volkse aard het zoo moeilijke werk der zending onder de Ghineezen te verrichten. De heer Dols gevoelde, toen hij' een stu diereis naar Tibet maakte, voor het eerst onvoldaanheid over de leer der R. K. kerk Naar Europa terug gekeerd, heeft hij in België, mede door den invloed van Ds Gouvée en Ds Lauwers met het Protes tantisme aanraking gezocht en zoo is de overgang gevolgd, die uiteraard niet ge makkelijk was. In 1928 kwam de heer Dols te Rotter dam en hij was hier eerst werkzaam voor het Nederlandsohe Bijbelgenootschap. Al spoedig kruisten opnieuw Ghineezen zijn pad en hij achtte het een heilige roeping, hun het volle Evangelie te brengen. In Nov. 1933 heeft de Classis Rotterdam der Geref, Kerken zijn positie als zendeling onder de Cbineezen geregeld. Met volle liefde voor de Ghineezen heeft de heer Dols, ook te Dordrecht, zijn werk mogen verrichten. Hij was een kinderlijk geloovig man, die hard gewerkt heeft en niet tot rust te bewegen was, omdat hij niet laten kón, voor bet heil der Ghinee zen te arbeiden. Kerk-institueering. Zon dag is te Scbagen onder leiding van Ds J. Donner van Broek op Langendijk een Geref. Kerk geïnstitueerd. Kerke lijk Jaarboekje. Wij ontvingen bet „Jaarboekje 1938 Gerefor meerde Kerk Goes". Eerste jaargang. Dit Jaarboekje geeft een duidelijk en vrij volledig overzicht van heel het leven van de Kerk waarvoor het bedoeld is. Het geeft de namen en adressen van den predikant, de ouderlingen en de diake nen, bijzonderheden omtrent bet kerkelijk leven, de kerkelijke stand over 1937, de mdeeling der wijken, rekeningen van kerk en diaconie, opgave van organisaties en commissies en een adreslijst van alle leden voorzoover ze gezinshoofd zijn. of zelfstandig wonen. Het boekje, gedrukt bij Oosterbaan en Le Cointre, ziet er frisch uit. ®oscbbranden. Gistermiddag l? brand ontstaan in de heide onder het broek te Netersel. De brand breidde ach snel uit en sloeg over naar bet Kwikbosch. Ondanks het feit, dat tallooze perso nen bet blusschingswerk hadden aange- vat> bleek dit onbegonnen werk. De brand plantte zich op het gebied van Westelbeers en Gasteren voort. Honder den H.A. gemeentelijke en particuliere bosscben hakhout en jong dennenbosch zijn door bet vuur verteerd. Aangezien de brand gisteravond nog voortwoedde, is de schade nog niet te overzien. Zij wordt gedeeltelijk door verzekering ge dekt. Uit de bosscben, welke gelegen zijn aan den Neutralenweg te Schinveld, steeg tegen 1 uur gistermiddag een dich te rook op. In de afgevallen dennennaal den, welke daar rijk bezaaid over den bodem liggen, bleek een felle brand te zijn ontstaan, welke spoedig zoodanige afmetingen aannam, dat voorloopig aan blusschen niet te denken viel. De brand weer uit Brunssum stond dan ook voor ten uitermate zware taak. Slechts zeer geleidelijk wist zij het vuur meester te worden. Om zes i ur eerst was de brand gebluscht. Negentig H.A. bosch waren toon door het woedende element ver teerd. Poging tot aanranding van een 25- jarig meisje. Zater dagavond omstreeks half 11 is in de Leenbeerenstraat te Tilburg een poging tot aanranding geschied op een 25-jarig meisje, mej. B., die winkeljuffrouw is. Op weg van de zaak naar buis ontmoet te ze een verdacht uitziend individu, dat de pet diep op het hoofd gedrukt had, zoodat zijn gezicht moeilijk viel te onderscheiden. De man ging naast het meisje loopen, doch zei geen woord. Op een nog onbebouwde plek van de Leen beerenstraat, op enkele bonderden me ters afstand van de woning van mej. B., greep de kerel het meisje plotseling bij de keel en wierp baar op den grond. Mej. B. gaf een gil, maar desondanks zou het voor haar toch nog slechter zijn afgeloopen, indien niet toevallig drie personen zich in de buurt hadden be vonden, die een en ander hadden gezien. Zij kwamen op bet tweetal toege- stormd, waarna de aanrander het ijlings op een loopen zette en, door de duister nis gedekt, wist te ontkomen. Het meisje was intusschen weer van den grond opgestaan, uiteraard was ze zeer overstuur, doch bij bleek geen let sel te hebben bekomen. De zaak is in banden der politie ge steld. Het behoeft geen betoog, dat bet ge val, nauwelijks veertien dagen na den laffen sluipmoord op de 19-jarige N'etty Reijnders ongerustheid in Tilburg heeft gewekt. Oude man overreden en ge dood. Terwijl de 83-jarige landbouwer J. Visscher uit Rouveen met paard en wagen huiswaarts keerde, sloeg het paard op hol. De man kwam onder de wielen terecht en werd zwaar inwendig gewond opgenomen. Medische hulp heeft niet meer mogen baten. Aan de gevolgen van het ongeval is de oude man overleden. Kinderen speelden met lu cifers. Gisterochtend ontstond brand in de schuur van de boerderij, bewoond door P. van der Meulen in de kom van het dorp Suawoude. Dé vlammen grepen met groote snelheid om zich heen, zoo dat de bewoners en dorpsgenooten geen kans zagen, al het vee uit de stallen te redden. Een achttal koeien, vijf hokke- lingen en een paard kwamen in de vlam men om. De brandweer uit Bergum wist het woonhuis te behouden. Verder brandde alles tot den grond toe af. De oorzaak van den brand is te wijten aan het feit, dat kinderen in de schuur met lucifers hebben gespeeld. Verzekering dekt de schade. Brand te Zaandam. Een arbeider in brand geraakt. Te Zaandam is gistermiddag brand uit gebroken in de verffahrie'k van de firma Heyme Vis. Terwijl een der knechts, de 18-jarige J. uit Westzaan bezig was in de maralloodsi parafiue te smelten, is dit mengsel, ■vermoedelijk door te sterke ver hitting, in brand geraakt. Daarbij vatten de kleeren van J. vlam, die alleen in de loods aanwezig was. Het vuur verbreidde zich zóó snel, dat de man een brandende fakkel gelijk werd. Hij bad echter de te genwoordigheid van geest zonder beden ken in de ZaaD te springen, waardoor hij zich bet leven beeft gered. Niettemin is J. met ernstige brandwonden naar bet ziekenhuis overgebracht. Beruchte inbrekers ge arresteerd. J.l. Vrijdag is te Mon ster een inbraak gepleegd ten buizen van den landbouwer P. v. E. Terwijl deze des morgens was gaan melken, is het slot uit de voordeur gestoken en werd o.a. 300 gld. gestolen, alsmede enkele waardepa pieren. De wijze waarop de inbraak werd gepleegd, deed reeds dadelijk vermoeden, dat bier geen nieuwelingen aan bet werk waren geweest en in die richting beeft de politie met baar onderzoek succes gehad. Een vijftal verdachten, allen geen onbe kenden uit de Haagsche onderwereld, zijn gearresteerd. Twee hunner zijn na ver hoor op vrije voeten gesteld, doch de drie anderen zijn te Monster in arrest gehou den, terwijl de officier van justitie hun gevangenhouding heeft gelast. Kolendampvergiftiging. Naar eerst thans bekend wordt, heeft zich in bet Catharinagasthuis aan de Beekstraat te Arnhem een geval van ko lendampvergiftiging voorgedaan. Vrijdagmorgen bleef één der huisjes van dit gasthuis gesloten. Toen men het binnentrad vond men één der bewoon sters, mej. G. de G., bewusteloos op den grond liggen. De andere bewoonster, de weduwe W. de G., lag bewusteloos te bed. De genees kundige dienst werd gewaarschuwd. Be handeling met zuurstofapparaten werd zonder succes toegepast. Beide vrouwen zijn naar het gemeenteziekenhuis overge bracht. De weduwe W. de G. kwam na eenigen tijld tot hewustzij'n. De toestand van mej. G. de G. is ernstig. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 22 Maart 1938. De volgende personen waren gedag vaard: E. M., 33 jaar, metselaar te Koewacht, wegens het feit dat hiji op 20 Febr. 1938 een rijwiel, waarop door een ambtenaar der belastingen beslag was gelegd, aan dat beslag beeft onttrokken door toen bedoelde ambtenaar dat rijwiel trachtte mede te nemen, dat rijwiel met geweld aan dien ambtenaar te ontnemen. Eisch 14 d. gev.straf, uitspr. 1 mnd. gev.straf voorw., proeftijd 3 j. en f 20 of 10 d. h. A. M. de B., 35 j., zonder beroep te St. Jansteen, wegens beleediging van J. F. de Coninck. Eisch f 10 of 6 d. h,, uitspr. f 10 of 5 d. h. J. C. M., 41 j., paardenhandelaar te Zaamslag, wegens beleediging van Adri- aan Scheele te Terneuzen. Eisch f 10 of 6 d. h., uitspr. f 10 of 5 d. b. J. D., 23 j., boerenknecht, te Honte- nisse, J. F. D., 25 j., boerenknecht, te Os- senisse; A. E. C., 23 j., landarbeider te Hontenisse, wegens vernieling van eenige ruiten, toebehoorende aan G. E. P. Kerk- baert te Glinge. De verdachten sub 2 en 3 bovendien wegens diefstal van een gans. Eisch voor J. D. f 20 of 12 d. h., uitspr. f 15 of 10 d. h. Eisch voor J. F. D. en A. E. G. ieder 6 w. gev.straf, uitspr. ieder 1 mnd. gev. straf voorw., proeftijd 3 j., en f20 of 10 d. h. P. Th. O., 26 j., werkman te Terneuzen, wegens verzet tegen de politie. Eisch en uitspr. 14 d. gev.straf. Fr. v. d. H., 36 j., transportarbeider te Hoek, wegens verduistering van een door hem gevonden horloge met arm band. Eisch 1 mnd. gev.straf voorw., proeft. 3 j. en f 15 of 9 d. h., uitspr. f 15 of 10 d. b. J. F. M. C., 57 j., visscher te Bouchau- te-Haven (België) wegens verzet tegen de Marechaussee. Eisch f 20 of 12 d. h., uitspr. f 15 of 10 d. h. A. S., 32 j., caféhouder te St. Jansteen, is in verzet gekomen tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 1 Maart 1938, waarbij bij wegens mishan deling van G. de Kind, H. de Smet en Tb. Fr. de Cock was veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf. Eisch: bekrachtiging verstekvonnis. Mr H. G. M. van Son vraagt oplegging geldboete subs, voorwaardelijke straf. Uitspraak: Bekrachtiging van bet bij verstek gewezen vonnis behalve de straf; thans 1 mnd. gev.straf. Hooger beroepen. Door J. J. D., 56 jaar, slager te 0.- en W.-Soeiburg is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis van den Kanton rechter te Middelburg van 30 December 1937, zulks voor zoover hij daarbij is ver oordeeld wegens overtreding der Jacht wet tot f 10 of 10 d. b. met verbeurdver klaring van bet niet in beslag genomen geweer. De ambtenaar van het Openbaar Mini sterie is mede van dit vonnis in hooger beroep gekomen. i Door den Ambtenaar van het Open baar Ministerie bij het Kantongerecht te Middelburg is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis van den Kanton rechter te Middeburg van 16 Februari 1938, waarbij P. K., 46 jaar, garagehou der te Middelburg, wegens overtreding „Reglement Autovervoer personen" is ontslagen van alle rechtsvervolging. i Door F. W. P., 34 jaar, caféhouder te Aksel, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen van 22 Februari 1938, waar bij 'hij wegens het zich bevinden op een ajfstand van minder dan 500 m vanaf de Nederlandsch-Belgisohe grens, zulks ter wijl hem het verblijf in een strook van 500 m breedte langs grens was verboden, is veroordeeld tot f 10 of 10 d. h. Te veel aan Bacchus geofferd. Gisterenmiddag kon men hier de onsmakelijke vertooning aan schouwen van het in arrest stellen van een lid der zwakke secte, die te veel ster ken drank tot zich had genomen. Na het uitslapen van haar roes werd de aangehoudene, een koopvrouw van el ders, weer op vrije voeten gesteld. Een aanrijding. Gisteren ontmoetten een vrachtauto en een per sonenauto elkaar bij de brug in den Seis- singel, ter hoogte van Overwater. De be- stulurder van laatstgenoemde auto wacht te voor de brug tot de vrachtauto gepas seerd was. Toen hij weg wilde rijden is zijn auto vermoedelijk iets achteruit ge reden en daardoor is de achterbumper door het achterwiel van de vrachtauto los gerukt. De politie onderzoekt nader of van schuld sprake kan zijn. N. V. Bad- en Strandho- tel te Domburg. In de Dinsdag middag te Middelburg gehouden buiten gewone algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Bad- en Strand- hotel te Domburg, werd aan directie en commissarissen de noodige machtiging verleend in verhand met de verlaging van de hypotheekrente. Het politiebureau te Vlissingen blijft maar steeds een verblijf voor personen, wie de toegang is geweigerd in Enge land. Dezer dagen was dit het geval met een inwoner van het vroegere Oostenrijk, een 25-jarige kok en een 17-jarig en een 19-jarig Duitsch meisje. Alle drie verble ven een nacht op het bureau, waarna de meisjes naar haar „heimat" werden terug gebracht en de kok op eigen gelegenheid naar Parijs vertrok. BIGGENMERKEN. Van 28 Februari tot 5 Maart zijn aan gebracht 36.455 biggenmerken, tegenover 36.486 in de overeenkomstige periode van 1937. Van de toekenning 1938 zijn tot 5 Maart 1.1. gebruikt 76.803 merken, tegen over 105.221 merken van de toekenning 1937 op bet overeenkomstige tijdstip van ■het vorige jaar. Voor een juiste beoordeeling diene, dat van 1 Januari 1938 tot genoemden datum in totaal zijn gemerkt 337.909 biggen, welk aantal voor dezelfde periode in 1937 255.158 bedroeg. AMSTERDAM. De hoofddirectie van de Inoassobank te Amsterdam deelt mee dat in het geval van ontslagverlening aan de beide vroegere directeuren van het kan toor te Delft, de heeren v. E. en v. K., van verduistering geen sprake is, hetgeen aanvankelijk is meegedeeld. DE TOESTAND VAN BARON ROëLL. HAARLEM. De toestand van den Com missaris van de Koningin in N.-Holland, Mr Dr A. Baron Roëll, die in verband met het hem op 1 Maart j.l. overkomen verkeersongeval, dat hem een kniefrac- tUiiir heeft veroorzaakt, in de Mariastich- ting Werd verpleegd, geeft geen reden tot bezorgdheid. Naar het zich laat aanzien zal de Commissaris over eenige weken zijn werkzaamheden weer kunnen ver richten. Vertrek van H.M. Nautulis. DEN HELDER. Vanmorgen om 9 uur is de mijnenlegger, tevens politiekruiser H. M. Nautulis uit Nieuwediep vertrok ken voor een reis naar Gibraltar en Tanger. De Nautulis zal 30 Maart in de Straat van Gibraltar de Hertog Hendrik aflos sen, die dan de reis gaat voortzetten, o.a. naar Madeira. De Nautulis wordt 10 Juli weer in Nieuwediep terugverwacht. Zijn vader van het leven beroofd. UTRECHT. De 28-jarige zoon van den boschwachter G. L. uit deze omgeving, die zijn vader van het leven heeft be roofd, stond heden voor de Rechtbank terecht. De vader stond bekend als een ongemakkelijk mensch. Voortdurend was er wrijving tusschen vader en zoon. Ten slotte nam de zoon, na een hoogloopende ruzie, op 29 Sept. een jachtgeweer en loste daarmede drie schoten op zijn vader, die onmiddellijk werd gedood. De dader bekende volmondig. De eisch luid de vier jaar gevangenisstraf. Uitspraak 5 April. EEN GIFT VOOR DEFENSIE UIT GRONINGEN. GRONINGEN. De Commissaris der Koningin in de provincie Groningen heeft heden van een Vaderlandslievende fami lie uit Groningen f 1500 ontvangen als vrijwillige bijdrage voor de landsverdedi ging. Het bedrag is dankbaar ontvangen en aan den Minister van Defensie overge maakt. Koning en Koningin van Engeland naar België en Frankrijk. LONDEN. De Koning en de Koningin van Engeland zullen zich bij den aan vang van den zomer naar België be geven om het bezoek van Koning Leopold te beantwoorden. Hun verblijf zal slechts 48 uur duren. Van Brussel zal het Vorste lijk paar zich naar Parijs begeven. Brand aan boord van een Japansch schip. TOKIO. Het van Korea naar Kwan- toeng op weg zijnde stoomschip Yeiko Maroe, 1850 ton, heeft ter hoogte van Talkoe noodseinen uitgezonden, aangezien aan boord brand is uitgebroken. Er be vinden zich talrijke passagiers aan boord. AANSLUITING VAN CATALONIë BIJ FRANKRIJK? BRUSSEL. Het liberale dagblad „Ga- zetta", dat verwijst naar een onlangs door v. d. Velde over den toestand, in Spanje geschreven artikel, meldt, dat de regee ring te Barcelona, overstelpt door de ge beurtenissen, in het nauw gedreven in een voor haar wanhopige situatie, er toe zal overgaan, om de aansluiting van Ca- talonië bij Frankrijk te verzoeken. Reeds deze week of de volgende week zou dit voornemen verwezenlijkt kunnen worden. MEVROUW DOLLFUSS IN BRUNNEN LUZOEIRN. De weduwe van Dollfuas is met haar kinderen gisteravond onver wachts te Brunnen aan het meer van Lu- zern aangekomen. Zij heeft haar intrek genomen in een hotel en wenscht eenige dagen rust te nemen. Zij is voornemens haar heide kinderen in een naburig in stituut te plaatsen. Goes, 22 Maart 1938. Graanmarkt. Goudgerst f7f7,50, Haver f 6, Kookerwten f 10, Schokkers f 12,50—f 13,75, Bruine Boonen f 7f 10. Aanvoer klein. Boter per kilo le soort fl,45, midden- prijs, per halve kilo f0,72%, winkelprijs f 0,82%. 2e soort boerenboter f0,67%. Fabrieksboter verkocht k f 0,85 p. pond. Afwijkende boter f0,50. Eieren per 100 stuks f2, middenprijs per 25 stuks f 0,50, winkelprijs f3. Eendeneieren f 2, Poeleieren f 1,80, groo te ganseieren 8 ct per stuk. Aardappelen: Zeeuwsche bonte en blauwe f2,99—f3. Noteering van boter- en eierhandelaren: Boter 62% cent per pond. Kip- en eendeneieren f2 per 100 stuks. Ganseieren 6 cent per stuks. Handel gedrukt. GOES, 22 Maart 1938. V.P.Z. Aanvoer: 10.500 eieren. Prijs f2,20 per 100 stuks. Kleine f 1,70. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Maandag 21 Maart 1938. Groenten: Spinazie 18, Snijsla 10—13, Andijvie 1416, Spruiten 15, id. stek 5 6, Veldsla 6, Witlof 511, Uien 58, Prei 46, Kroten 12, Koolrapen 0.90 '1.20, Breekpeen 12, Gele Savoyekool 4, Aardappels (bonte) 4.204.30, id. drielingen 1.902.60, alles per 100 kg.; Bloemkool 1122, Kropsla 7.20 per 100 stuks; Rabarber 4—6, Selderij 1, Radijs 2.70—3.70, alles per 100 bos. Diversen: Narcissen 11.20 per 100 bos; Primula Verusplanten 1.40, Made- liefplanten 1.201.30, Kippeneieren 2.50, alles per 100 stuks. GOES. Huw.-afk.: Albert Vinke, 26 j. jm. en Aagje Timmers, 21 j. jd. te Delft. Johannes Martinus de Bruine, 39 j. en Gerardina Sophia Paulowna van Proos dij, 31 j. jd. te 's-Gravenhage. Pieter Jan Maaxtense, 26 j. jm. en Francina Jacoba Nijpjes, 23 j. jd. te Middelburg. Overleden: Tona Cornelia van Essen, 6 jaar. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 427 42714 Ned. Ind. Handelsbank 130 130 Philips 2881/» 289 Mi-90 Unilever 147)4 148 A. K. U. 40-/4 4014 Amsterd. Rubber 20814 2041/» Kon. Olie 33954 338 Deli Mij. 298 29114 Scheepvaart Unie 11714 118 Kon. Boot 12614 1277s 3 pet. Nederland 1938 lOOVs 1007b 3 pet. Nederland 1937 98°/» 087b-99 U. S. Steel 387s 377b Anaconda 2314 227b U. S. Leather 3V« 814 Bethlehem Steel 4114 407b Adj. Gh. Milwaukee 28/s 28/b Cities Service l1/e 17b Intern. Nickel 3614 3614 Shell Union lOVs 10 Kennecott 27 V» 277b Radio 414 414 Car Foundry 1514 157b Tidewater IOVb 10'/i. Midcont. Oil 1214 127« General Motors 25 2514 Am. Enka 2314 2314 Am. Water Works 614 67a Republic Steel 1214 12»/» Continental Oil 1914 1914 De beurs was lüsteloos en stil, over het algemeen was het koersniveau iets lager, maar de meeste locale fondsen hadden neiging iets op te loopen, o.a. Philipslam- pen die 290 werden na 2877b. Rubbers waren een paar pet. lager, maar de ta- balkken waren flauw, aangezien de mon sters van den nieuwen oogst niet aan de verwachtingen beantwoordden. De Scheep- vaartafdeeling was goed prijshoudend tot iets hooger, vast waren aandeelen Stv. Mij. Oostzee, waarvan op de beurs een dividend van 15 pet. verwacht wordt. De Amerikanen verloren ongeveer hetgeen er gisteren op kwam. Er ging hier bijna niets om. De Young-leening was vast op 317a pet. De Nederlandsche- en Indische Staatsfondsen waren goed prijshoudend. Wisselkoersen. Amsterdam, 22 Maart, 2.30 u. Berlijn 72.4072.50. Londen 8.978.98. Parijs,1 5.475.51. Brussel 30.4130.45. New-York 1.807»—1.81 K.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3