Aspirin Uit de Provincie De Maartsche Zomer. Kerknieu Vtokmuilusid-qrfep, één stap I Daarom op gepast en ook bij de ge ringste verkoudheid on middellijk Aspirin nemenl 20 tabletten in een buisje 75 cent. Korte Berichten. MIDDELBURG. VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. SCHOUWEN-DUIVELAND SiCcï.ult m eios8 4 HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BM GRIEPI ken, en dat zijn handelingen niet tegen het heil en het welzijn van het Duitsche volk gericht zijn geweest. Verder stond in het vonnis, dat de vestingstraf en een gedeelte der geldboete door het voorar rest als afgedaan zou beschouwd wor den. Dus mochten wij verwachten, dat hij aan ons, aan zijn gezin, aan onze kerk, en aan zijn ambt zou teruggegeven worden. Inplaata daarvan bevindt hij zich nu in het concentratiekamp (luid gemompel der geloovigen). Bezinnen wij ons op het woord: Laat u niet verbitteren, verliest den moed niet, versaagt niet". Achtereenvolgens traden hierop de vertegenwoordigers der Pruisische kerk provincies naar voren, om ieder eenige woorden tot de verzamelde gemeente, of wel tot de familieleden van ds Niemöl- ler te richten. Het aantal der hoorders werd op 2200 geschat. De voorbereiding was in alle stilte geschied, daar men ten sterkste voor een verbod vreesde. De naam van den predikant was tot het laatste oogen- blik geheim gehouden. BESLISSENDE BETEEKENIS VAN HET LUCHTWAPEN. Een bliksemsnel lucht-offensief zal den doorslag geven. Uit twee 'dezer dagen uitgegeven offi cieels Italiaansche documenten blijkt, dat de Italiaansche generale staf er van overtuigd is, dat de volgende oorlog ge wonnen zal worden door een bliksemsnel toegehraohten slag hij het uitbreken van den strijd. In het rapport, dat de begrooting ivoor luchtvaart begeleidt, wordt de theorie naar voren gebracht, dat een overweldi gende luchtaanval den weerstand van den vijand zal verpletteren. De p a r t ij, aldus wordt gezegd, die zijn eigen grond kan verdedi gen door een bliksemsnel luchtoffensief, dat den weer stand van dan vijand zal bre ken, in de vitale punten van zijn eigen gebied, zal winnen. In een toekomstigen Euro- peeschen oorlog, en dit betee- kent onvermijdelijk een we reldoorlog, zal de luchtmacht de voornaamste rol spelen. BONCOUR ACHT POLITIEKEN TOESTAND ERNSTIG. Paul Boncour heeft gisteren voor den eersten keer sinds hij minister van bui- tenlandsche zaken in Frankrijk is, de per® ontvangen en o.m. het volgende verklaard „De gevaren, die ons op 'het oogenblik omringen, worden door sommigen over dreven en door anderen onderschat. I k moet echter constateeren, dat de toestand ernstig is. Mijn streven is er op gericht om, gebruik ma kend van Frankrijk'® positie, naar mid delen te zoeken om eventueele conflicten in verschillende deelen van Europa bij te leggen en om de reacties op de gebeur tenissen in Oostenrijk te bezweren. Ik acht het onder de tegenwoordige omstan digheden noodzakelijk dat de mogendhe den haar stem krachtig laten faooren, opdat daden van geweld verhinderd wor den. De verdwijning van Klngisford Smith. Op het eiland Aye aan de kust van Birma zijn wrakstukken gevonden, welke, naar men gelooft, afkomstig zijn van den eendekker, waarmede Sir Charles Kings- ford Smith op zijn recordvlucht van En geland, naar Australië in 1935 tusschen Voor-Indië en Singapore spoorloos is ver dwenen. In de onmiddellijke nabijheid van deze plaats heeft men het vorig jaar een vlieg tuigwiel gevonden, waaraan met zeker heid kon worden vastgesteld, dat het toe behoord heeft aan het toestel van Kings- ford Smith, do „Lady Southern Cross". Helnkel-vliegtulg slaat acht records. Een Duitsc'h twee-motorig Heinkel-wa- tervliegtuig heeft met een nuttigen last van 2000 kilogram het ruim 500 kilome ter lange trajeot van Laboe bij Kiel via Swinemunde naar Leha in Pommeren viermaal afgelegd. 'Over den in totaal ruim 2000 kilometer langen afstand be reikte de piloot een gemiddelde snelheid van 320 kilometer per uur, nadat over de eerste 1000 km. de gemiddelde snelheid reeds 331 km. per uur bedragen had. De records, welke dientengevolge op naam van Duitschland komen te staan zijn; 1000 km. met 200 kg. nuttigen last, 1000 km. met 1000 kg. nuttigen last, 1000 km. met 500 kg. nuttigen last en 1000 km. zonder nuttigen last, 2000 km. met 2000 kg., met 1000, met 500 kg. en zon der nuttigen last. Tot dusver stonden al deze records op naam van het buiten land. Voor den afstand van 1000 km. be droeg het record tot nu toe 313 km., over 2000 km. 309 km. per uur. Het Litausche kabinet heeft zijn ontslag aangeboden. De president wei gerde evenwel het te aanvaarden, voor dat de premier uit Zwitserland is terug gekeerd, waar hij om gezondheidsrede nen vertoeft. De tewaterlating van het tweede sc'hip der organisatie „Kraft durch Freu- de", die in verhand met de Oostenrijk- sehe gebeurtenissen was uitgesteld, zal thans op 29 Maart plaats vinden. Hitier zal daarbij tegenwoordig zijn. Verder zul len 10.000 Oostenrijkers de plechtigheid bijwonen. Op 17 Mei zal in Duitschland een volkstelling worden gehouden, waaruit men gegevens van economischen en gods- dienstigen aard en omtrent het rassen vraagstuk wil verzamelen. Ook in Oos tenrijk zal een telling plaats hebben. i Do wapenschouw, die zal worden gehouden ter gelegenheid van Hitler's bezoek aan Rome, zal de grootste zijn welke ooit in Italië heeft plaats gehad. Er zullen 400 stulks geschut en 400 tanks defileeren. De troepen zullen in den pa radepas marcheeren. i De „Daily Herald" bericht, dat in het afgeloopen weekeinde nog duizenden anti-nazi's in Oostenrijk zijn gearresteerd. Tien tot twaalfduizend mensohen zitten opgesloten in gevangenissen en concentra tiekampen. Tusschen de 60 en 70 men sohen hebben zich Vrijdag van het leven beroofd. Zoo goed als alle leden van de vroegere regeering zijn in hechtenis ge nomen. HET TARIEFVERDRAG MET DENEMARKEN. De kwestie van den vleesch-invoer. Aan het voorloopig verslag van de vaste commissie uit de Tweede Kamer voor overleg met de regeering inzake handelspolitieke aangelegenheden over het wetsontwerp tot goedkeuring van het op 29 Juni 1937 te Kopenhagen tusschen Nederland en Denemarken gesloten tarief verdrag wordt het volgende ontleend. Van de gelegenheid tot het inzenden van opmerkingen werd gebruik gemaakt door den heer De Marchant et d' Ansem- bourg. Zijn opmerkingen komen hierop neer, dat de verlaging van het invoer op versch en gekoeld rundvleesch, welke bij het thans ter goedkeuring aangeboden verdrag is toegestaan, aan onzen land bouw groote schade berokkent en dat compensaties voor de vergrooting van den uitvoer van bloembollen naar Dene marken niet gegeven hadden mogen wor den op het gebied van den landbouw. Wat het laatste punt betreft, wenscht de commissie dadelijk op te merken, dat het niet aangaat te eischen, dat tegen over een prestatie op het gebied van den tuinbouw geen contra-prestatie op dat van den landbouw mag staan. Er is geen enkele reden om den landbouw bij onder handelingen met het buitenland te be- voordeelen boven andere takken van be drijf. Elke bedrijfstak heeft er even veel recht op, dat zijn belangen bij onder handelingen met het buitenland worden behartigd. Bij het onderhandelen zal ge val voor geval moeten worden nagegaan, welke concessie Nederland zal kunnen stellen tegenover concessies van het bui tenland. Zou men daarbij het gebied van den landbouw te voren aanwijzen als een terrein, waarop geen concessies gedaan mogen worden, dan zouden de onderhan delingen dikwijls tot mislukking ge doemd zijn. Wat betreft de schade, die de Neder- landsche landbouw door de verlaging van het invoerrecht op versch en gekoeld rundvleesch zou hebben geleden, daar omtrent zal de commissie gaarne nadere inlichtingen van de regeering ontvangen. Voorts zal de commissie gaarne uiteen gezet zien, waarom de verdragsregeling ten gevolge heeft, dat Deensch vleesch niet meer op compensatiebasis tegen zeer lage prijzen kan worden ingevoerd. DE COMMUNISTEN ACHTER DE REGEERING. Roestam Effendi voor uitbreiding van bewapening. In een gisteravond te Utrecht gehou den openbare vergadering van de Com munistische Partij Nederland, heeft het Tweede Kamerlid Roestam Effendi een rede gehouden over de Oostenrijksohe kwestie. Hij zeide in dit verband, dat Nederland waakzaam moot zijn om niet hetzelfde lot te ondergaan en verklaarde het toe te jui chen, dat Minister Colijn de lichting 1938 langer onder de wapenen houdt. Ten aan zien van de uitbreiding van de bewape ning schaarde hij zich geheel achter Mi nister Colijn, wiens plannen tot verhoor ging van de defensieuitgaven hij goed keurde, mits deze betaald zouden worden uit de zakken van de kapitalisten. Bij de debatten na de pauze ontstond een vechtpartij met eenige N. S. B.-ers, die door de politie in burger met gummi stokken uit de zaal werden verwijderd. Geen proces-verbaal voor losgetrilde achterlichtjes. Hoezeer ook de autoriteiten doordron gen zijn van de moeilijkheden, die de rij- wielaohterlichten opleveren, blijkt wel uit het feit, dat de hoofdcommissaris van po litie te Amsterdam zijn personeel dezer dagen heeft opgedragen, nauwlettend toe te zien, dat de fietsen voorzien zijd van achterlichten, doch de menschen alleen te waarschuwen, indien het achterlicht is losgetrild. Wanneer de geheele construc tie van het achterlicht in orde is, doch het lampje is losgetrild, behoeft geen pro- ces-verbaal te worden opgemaakt. Knap speurwerk van een politiehond. „Ik stel er prijs op, dat u den Rijks speurhond nit Kijkuit-Axel, ontbiedt", zoo deelde de vrachtrijder van D. te Terhole mede, toen hij op 18 Maart 1938 aangifte deed bij den Brigadier der Rijksveld- waoht aldaar, dat in den nacht van 17 op 18 Maart 1938 zijn drinkwater opzettelijk zou zijn verontreinigd en hij dien nacht onraad op zijn erf had gehoord, want ik heb van kunstwerk op speurgebied gele zen. De opsporings-ambtenaar, die zich overtuigd had dat in het drinkwater van D. eenige stof was aangebracht, liet den Rijksspeurhond „Dono" ontbieden. Deze kwam met zijn geleider, den heer G. M. Beke te Kijkuit-Axel. Het schandere dier werd „lucht" ge geven aan de drinkwater-inrichting. Het liep anders uit als aangever van D. ge dacht had. Tot zijn ontsteltenis, wees de speurhond hem als de dader aan. Het drinkwater werd nog eens onder zocht, het zag er vies uit, er dreef een soort olie op. Toen werd de emmer on derzocht waarmee het water uit de in richting geschept werd. Wat bleek nu het geval. De aangever verkoopt ook vetten en oliën. Daags voor de aangifte, des avonds, had hij met de hand, waaraan olie zat, de emmer van binnen vast gegrepen. Op 18 Maart 's mor gens schepte hij met die emmer water uit zijn inrichting en zag toen dat zijn drink water met een olie-laagje was bedekt (D. v. Z.) Strooperij op de Westerschelde. De Rijkspolitie uit Clinge heeft succes gehad in haar optreden tegen de stroo- pers op de Westerschelde die er zich op toeleggen om wilde eenden in een tijd dat de jacht gesloten is in groote hoe veelheden te schieten door middel van kanongeweren. Rijksveldwachter van der Sande uit Clinge en jachtopziener de feaegher uit Nieuw-Namen hadden opge merkt, dat een Belgisch jacht op Neder- landsch grondgebied jacht maakte op eendvogels, toen zij Zondagmorgen j.l. met een vlet de Westerschelde opvoeren om te pogen het jacht in te loopen. Na- hij het Nauw van Bath slaagde Rijks veldwachter v. d. Sande er in over te springen aan boord van het jacht, ge naamd „Tadorne". Aan boord bevonden zich een tiental mannen en vijf vrouwen die in het bezit waren van een paar ka nongeweren welke drie meter lang wa ren en gemonteerd waren op den kop van het vaartuig. Eenig wild bevond zich aan boord benevens verschillende jacht geweren. Al de vuurwapenen alsook de eendvogels werden in beslag genomen, terwijl de Brusselaars geverbaliseerd werden. Uitkeeringien aan gemeenten. Uit het gemeentefonds zullen o.a. nog de volgende uitkeeringen worden ver strekt over het tijdvak 19361937: Goes f 60.100 Middelburg - 190.700 Neuzen - 80.400 Vlissingen - 259.700 Kaar Papoea-land. Maan dag gaf het Utreohtsch Zendingsgenoot schap een tweetal filmvoorstellingen in de Bogardzaal. Dö v. Voorst Vader opende op de gebruikelijke wijze, waarna zende ling A. de Neef sprak over Nieuw-Guinea, het eiland, dat zoo groot is als Nederland. Het is lang onbekend gebleven, maar de strategische beteekenis en de aanwezig heid van bodemschatten hebben het nu in het brandpunt der belangstelling ge plaatst. Bekend is de kartografeering door vliegtuigen nit den allerlaatsten tijd. De openlegging van het land geschiedt dus door middel van de moderne techniek. Dit brengt de oorspronkelijke, primitieve be volking in het gedrang. Door het dienst- nemen der flinke mannen worden de dor pen ontredderd. De koelie's leeren dob belen. Ongekende ziekten en de drank doen hun intrede. De zending heeft een hooge roeping. De bevolking, wier evenwicht door de aan raking met het moderne leven verstoord is, vraagt naar hoogere levensvulling. Groote overgangen naar het Christendom hebben plants gehad. Tusschen paalwo ningen en boortorens staan nul de jonge Christengemeenten. De boeiende wijze, waarop de heer de Neef de mooie film toelichtte, maakte de zen avond tot een groot genot. Vrijdag a.s., des namiddags 2 uur, vergadert de Gemeenteraad. Aan de orde komen o.a.: Voorstel van B. en W. tot het leggen van een koker van gewapend beton in de spuihaven van den Polder Walcheren. Idem tot het uitbreiden van het speel terrein der Oranjeschool aan de Bloerpen- laan en tot het in eigendom overdragen van den benoodigden grond aan het be stuur der vereeniging tot bevordering van Christelijk onderwijs. Kleine dieverijen. Mej. Zweedijk uit Wilhelminadorp, die te Goes winkelde, verloor Zaterdagavond haar boodschappentasch. Al zoekend vond zij dat voorwerp op den Westhavendijk te rug, maar de portemonnaie met inhoud was er uit verdwenen. In de Scheldestraat werd Zaterdag vendu gehouden. Dhr Harinok, die een blok gewichten en een poederpompje had gekocht, en deze dingen even achter 'n huis had gedeponeerd, vermiste ze, toen hij ze ophalen wilde. De Kapellenaar M. V. zette zijn fiets even tegen de woning van een bloemist op den Ouden Singel. Toen hij weer ver der ging, bleek iemand uit de. fietstasoh een paar pakjes met vleesch en vet ge stolen te hebben. Voorts deed de heer "Wagenmaker uit de Zuidvlietstraat aangifte van het feit dat een dief zijn fiets, die even onbeheerd op de stoep voor zijn woning had gestaan, gestolen had. Gistermiddag waren enkele jongens aan de v. d. Goeskade aan het spelen met een handwagen. Op zeker oogenblik wipte de kar, waardoor de acht-jarige M. v. d. Klooster, wonende Groote Kade, eruit viel en bewusteloos werd opgenomen. Na door den heer J. de Jonge per auto thuis ge bracht te zajn, bleek dat de jongen een arm gebroken had. Hij is in het zieken huis opgenomen. Kruiningen. Gemeenteraad. Maandagavond vergaderde de gemeente raad voltallig. Medegedeeld wordt: dat Ged. Staten hun beslissing omtrent de begrooting 1938 verdagen; dat Ged. Sta ten hebben goedgekeurd de wijzigingen in het reglement van het Burg. Armbestuur; dat bij Kon. besluit de intrekking van de besluiten cursus Fransche taal is goed gekeurd; dat de arbitrage-commissie in zake het geschil over de gaskwestie met Goes en Oosteinde uitspraak heeft gedaan. Het voordeel, dat dit na aftrek der halve arbitragekosten oplevert is voor Kruinin gen f 45. Verder deelt de voorzitter nog mede, dat hij weer is herbenoemd als burge meester. Wetb. Francoys feliciteert den voorzitter mede namens den Raad hier mede. Vastgesteld wordt het voorschot op de gem. vergoeding voor 1938 voor de bijz. scholen te Hansweert en Oostdijk, resp. f 1005,15 en f 481,70. Goedgevonden wordt een regeling der presentiegelden der raadsleden aan Ged. Staten voor te stellen tot een bedrag van f 250. Goedgevonden wordt de jaarwedde van den gemeentewerkman M. Hoogesteger met f 1 per week te verhoogen, waardoor de netto jaarwedde, verminderd met 10 pet. pensioensbijdrage thans f 884,70 wordt. Bij de behandeling van de verordening op de heffing en invordering van school geld, wijst dhr de Bat op het verschil met andere gemeenten. De voorzitter zegt, dat het totaal bedrag schoolgeld niet kan ver laagd worden. De normen zijn aangege ven. Dhr v. Hootegem heeft bezwaar tegen de hooge aanslag volgens de personeele be lasting, waar neringdoenden de dupe van worden. D'e voorzitter zegt, dat deze verordening hierin voorziet. Dhr Witte zegt, dat het schoolgeld in andere ge meenten niet minder is, vooral bij lagere inkomens. Zonder hoofdelijke stemming worden de regelingen goedgekeurd. Goedgekeurd wordt het aangaan van een kasgeldleening, groot f 8000 a 7/m pet. Goedgekeurd wordt een getdleening aan te gaan van f 6000 a 3 pet. met de Coöp. B o eTenleenbank. Het voorstel tot verbetering van den Zanddijk benoorden den spoorweg tot grensscheiding Ierseke komt nu in behandeling. De voorz. zegt dat de raming a f 22.000 (waarvan de Provincie 75 pot. en de ge meente 25 pot. zal hetalen) wel wat tegen is gevallen, doch als de weg zoo blijft, zal er toch verandering moeten komen. Dhr Witte juicht de verbetering toe, dooh de Stationsweg is noodzakelijker. De voor zitter zegt, dat door den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat is toegezegd, dat de Stationsweg en het Stationsplein ook verbeterd worden. Rit is voor dhr van Hootegem een reden om nu voor verbe ting Zanddijk te stemmen. Zonder deze toezegging zou hij tegen verbetering van den Zanddijk zijn. Hij wil deze voorwaar de hieraan verbinden. Dhrn de Graaf en Burkunk hadden ook financieele bezwa ren. Z. ih. st. wordt het ontwerp aange nomen. Bij het voorstel tot onbewoonbaarver klaring van twee woningen te Hansweert zegt dhr Burkunk, dat hij wat het eene betreft er mee accoord gaat, dooh over het tweede inlichtingen wenscht. (De voorzitter zegt, dat B. en W. bij hun onderzoek het eens waren over hot eerste huis, en voor het tweede den in specteur om advies vroegen. Dat do eige naar hiervan geen kennis heeft gehad is niet noodzakelijk, dooh de verbetering kan alsnog geschieden. Dhr Witte vraagt of de bewoners nu van gemeentewege onderdak krijgen. Als er gebrek aan woningen is Temperaturen als De Biit nog nooit waarnam. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt deelt ons mede: Op 20 en 21 Maart is te De Bilt de maximum temperatuur hooger geweest dan sedert het begin der waarnemingen, in 1897, zoo vroeg in het jaar is voor gekomen. De maxima zijn geweest 19.8 gr. Cel sius op den 20sten en 20.6 gr. op den 21sten. De vroegere hoogste temperaturen tot den 20sten bedroeg 18.9 gr. Celsius, tot den 21sten 19.9 gr. Celsius. zou b.v. de woningbouwvereen. huizen kunnen bouwen. D'hr Witte vraagt of de woningen in de Lange Ville ook in de termen vallen voor onbew oonbaarverkla ringDe voorzitter zegt, dat de inspecteur deze niet voor onbewoonbaarverklaring zou voordragen als er ernstige verbete ringen wonden aangebracht. Zonder hoof delijke stemming wordt besloten tot on- bewoonbaarvorklaring der twee woningen Bij de benoeming lid Burg. Armbestuur vraagt dhr de Groof, 'hoe de afspraak en verdeeling was op de bijeenkomst van de raadsleden, waar hij niet bij kon zijn. De voorzitter zegt, dat toen is afgesproken: 3 leden op Kruiningen en Hansweert en 1 lid op Oostdijk, waarbij toen dhr Bur kunk gezegd heeft iemand uit Hansweert te zullen voordragen voor de S. D. A. P. Toen men dan ook met een persoon uit Kruiningen kwam, hebben B. en W. ge meend, hen te moeten wijzen op de af spraak. Dhr Burkunk ontkent, dat hij gezegd heeft, dat zijn partij iemand van Hansweert zou aanwijzen. Hij wijst er 05 dat nog een tweede bijeenkomst in uit zicht was gesteld vóór de benoeming. Weth. Francoys zegt, dat dhr Burkunk wel degelijk dit gezegd heeft. Dat bewijst ook de verdeeling onder de andere frac ties. Ook weth. Sinke licht toe hoe de samenspreking verliep. Dhr Witte is het met dhr Burkunk eens, en zegt dat de brief van B. en W. op ©en zekere dicta tuur wijst. De voorzitter zegt, dat dit niet waar is. Hij leest het schrijven voor. Het is onbillijk voor Hansweert daar maar 2 leden te hebben, terwijl er de meeste gevallen voor het Burg. Armbestuur voor komen. Nadat nog eenigen tijd hierover is geredekaveld, zegt dhr v. Hootegem, dat hij het idee Witte kan goed vinden om den candidaat der S.D.A.P. van Kr. te benoemen en bij een volgende vaca ture rekening te houden, dat er een op Hansweert moet zijn. Ook dhr Verijzer acht het gewenscht 3 leden op Hansweert doch gezien de situatie kan hij met dit idee meegaan. Benoemd wordt dhr M van den Berge (A.-R.) met 11 stemmen en J. v. Iwaarden Pz. (soc.-dem) met 7 stemmen en 4 blanco. Tot onderwijzeres aan de O. L. school alhier wordt benoemd mej. A. C. Meeuse te Waarde met 9 st. (mej. C. Dekker en mej. M. E. Minderhoud verkregen elk 1 stem). Bij de rondvraag wijst dhr Witte op het weinige loon der menschen, die tijde lijk bij de gemeente werken (23 cent'. Do voorz. zal in B. en W. bespreken uit breiding tot 10 uur. Dhr v. Hootegem wijst op de hinderlijke reclame-auto voor al bij de O. L. school. De voorz. zegt dit voortaan tegen te zullen gaan. Dhr do Groof wijst er op, dat op Hansweert 3000 ton erts ligt; kan die niet door werk- loozen verwerkt worden bij den a.s. ver koop? De voorz. zegt toe, dit te probeeren. Daarna sluiting. Meliskerke. Gemeenteraad. In de vergadering ivan den Gemeenteraad deel de de voorzitter mede, dat de heeren Harpe en J akobsen de bestrating met bijbehoorende werken van den Molenweg c.s., om het risico dat er aan verbonden is, niet op zich durven nemen. D'e begrooting die van dit plan is op- gemaaJkt wijst aan f 17.300. B. en W. hebben overleg gepleegd met de heeren Geldof te Serooskerke. Deze willen vol gens het bestek het plan uitvoeren voor f 15.129, op voorwaarde dat alle werk, behalve het leggen van de steen, moet geschieden door werkloozen of anderen die volgens B. en W. daarvoor in aan merking komen, uit deze gemeente. B. en W. stellen voor op die voorwaar den het werk aan Geldof te gunnen, te beginnen met het werk zoo spoedig mo gelijk om daarmee klaar te zijn voor of op 15 Juli. Na breede bespreking werd dit voor stel aangenomen (tegen de heer De Vis ser). Tevens werd besloten indien de firma. Geldof van het werk zou afzien, B. en W. te machtigen op dezelfde voorwaar den het plan met den meesten spoed pu bliek aan te besteden. Hierna sluiting. Bruinisse. Daar de gemeente-opzichter, dhr J. J. Capelle, voorloopig benoemd ia tot teekenaar op het bureau van den Rijkswaterstaat te Utrecht, is in ziiD plaats als zoodanig tijdelijk benoemd dhr Ant. Jumelet Wz. De ivrouw van den landbouwer C A. Hanse, die de koeien aan het melken was, kwam daardoor een der beesten op zij drong, te vallen. Zij kwam onder een der andere koeien terecht, die haar °P de borst trapte. Toen zij door haar mnn na eenige moeite er van onder gehaaid was, constateerde de ontboden genees heer, dat zij zware inwendige kneuzin gen had opgeloopen. Ned. Herv. K| Bedankt voor Flot, J. te Oldenzaal. Afscheid ds A. Wegens vertrek naar G ol W. M. Odé Zondag onderl stelling afscheid van de Ni van Koudekerk a. d. Rijf kende predikant sprak ii van Rom. 8: 33, deze wool ons scheiden van de liei tus?" Dis Odé werd na de pi oproken door burgemees mens de burgerlijke 1 ouderling J. Rollema, raad en gemeente en door| van Hazerswoude namensf bestuur van Leiden en all gemeente zong ds Odé sti 90 (gewijzigd). Met eeif heeft ds Odé voor een gezegd. Na den dienst van de gelegenheid gebrij do zijnen in de koorzaal d scheid te drukken. Ds Odé meente van Koudekerk IC in die periode voor meer. o.a. dat naar Haarlem, b| Emeritaat Dh Naar wij vernemen heeft 1 predikant bij de Geref. hem, in de gisteravond gadering van den kerker! medisch advies zijn emeif ingediend. Ds Douma studeerde School te Kampen en deeq nog maar 23 jaar oud, zijn eerste gemeente te 1902 vertrok hij naar Albl| ke standplaats in 1907 wisselid werd. Na van keilk van Watergraafsme gediend, deed Ds Douma laatstgenoemd jaar zijn int] gedeelde Geref. Kerk van Bij de kerksplitsing in Douma over naar de kerk Oost. In 1929 werd hel Arnhem in de vac. die al| staan door het overlijden J. G. Kunst aangenomen.! node van Gelderland depul herhaling naar de Genl waarvan hij in 1930 (ArnJ (Middelburg), en in 193ö| deel heeft uitgemaakt. Het ligt in 'het vooraf Douma om Zondag 13 Jur te nemen van zijn gemeent) J. Dols. f De „Rott." heer J. Dols, die op Gbarl was in de Zending onder L vanwege de Geref. Kerken| overleden. In China R. K. priester ter protestant geworden, wl zonder geschikt, aldus het het begrijpen van den Chinl aard het zoo moeilijke werl onder de Ghineezen te verrl De heer Dols gevoelde, tof diereis naar Tibet maakte, onvoldaanheid over de leer l Xaar Europa terug gekeerq België, mede door den in] Gouvée en Ds Lauwers mc tantisme aanraking gezocht] overgang gevolgd, die uiter makkelijk was. In 1928 kwam de heer dam en hij was hier eerst het Nederlandsche Bijbelgel spoedig kruisten opnieuw (f pad en hij achtte het een ha hun het volle Evangelie ta Nov. 1933 heeft de Classis 1 Geref. Kerken zijn positie onder de Ghineezen geregeld Met volle liefde voor de 01 de heer Dols, ook te Dordref mogen verrichten. Hij was geloovig man, die hard gew. niet tot rust te bewegen wl niet laten kón, voor het heil zen te arbeiden. Kerk-institueel dag is te Schagen onder le| J- Donner van Broek op Lf Geref. Kerk geïnstitueerd. Kerkelijk Jaari ontvingen het „Jaarhoekje j meerde Kerk Goes". Eerstel Dit Jaarboekje geeft eenl vriJ volledig overzicht van !i yan de Kerk waarvoor hej Het geeft de namen en adre predikant, de ouderlingen l oen, bijzonderheden omtrent) leven, de kerkelijke stand J indeeling der wijken, rekl k en diaconie, opgave van en commissies en een adres leden voorzoover ze gezinsH zelfstandig wonen. Het boa by Oosterbaan en Le Coin fnsch uit. 7- Boschbranden. is brand ontstaan in de Heil Broek te Netersel. De bl Ondanks het feit, dat tal den het blusschingswerk he at> bleek dit onbegonnen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2